Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
93 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 93 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Εγκυμοσύνη και νησί.... Τρι Σεπ 18, 2012 3:28 pm

Alice!

Alice!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας, είμαι καινούρια στο φόρουμ και μέλλουσα μανούλα στο πρώτο μου παιδάκι!Είμαι από Αθήνα και μένουμε τώρα μόνιμα με τον άντρα μου σε νησί, ίσως να είμαι λίγο υπερβολική που τα σκέφτομαι τόσο νωρίς όλα (δεδομένου ότι μόλις πριν 3 μέρες μάθαμε ότι είμαι έγκυος), αλλά θέλω να ξέρω.Λέμε αν όλα μας πάνε καλά να γεννήσω στο Βόλο, που είναι πιο κοντά σε εμάς κ να μην τρέχουμε Αθήνα.Μήπως γνωρίζετε γυναικολόγο καλό και κόστος σε μαιευτήριο στο Βόλο?

2Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Πεμ Σεπ 20, 2012 12:38 am

Alice!

Alice!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα!
Για τον κο Στράκα Μιχ., μήπως γνωρίζει κανείς? Rolling Eyes

3Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Πεμ Σεπ 20, 2012 12:42 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Alice! έγραψε:Καλημέρα!
Για τον κο Στράκα Μιχ., μήπως γνωρίζει κανείς? Rolling Eyes
θα σου πω για τον δικο μου που τον ξερω και εχω κανει 2 παιδια σε αυτον και τωρα το τριτο! βενετης χρηστος λεγετε αλλα ξεγεναει στη κλινικη.

4Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Πεμ Σεπ 20, 2012 12:51 am

Alice!

Alice!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εννοείς το Ακεσώ έτσι?(συγνώμη αλλά τώρα μαθαίνω...)συνεργάζεται με τον Εοππυ γνωρίζεις?

5Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Πεμ Σεπ 20, 2012 12:54 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Alice! έγραψε:Εννοείς το Ακεσώ έτσι?(συγνώμη αλλά τώρα μαθαίνω...)συνεργάζεται με τον Εοππυ γνωρίζεις?
δεν ειναι συβεβλημενος με τον εοπυυ αλλα γραφει εξετασεις!ειναι και στην Ακεσω και στο ιασω της λαρισας!απλα στο ιασω ανεβαινει η τιμη.

6Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Πεμ Σεπ 20, 2012 12:57 am

Alice!

Alice!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σ ευχαριστώ πολύ, σε λίγες μέρες θα πάω Βόλο και έχω μεγάλη αγωνία..!

7Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Πεμ Σεπ 20, 2012 2:01 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Alice! έγραψε:Σ ευχαριστώ πολύ, σε λίγες μέρες θα πάω Βόλο και έχω μεγάλη αγωνία..!
γιατι βρε?σκιαθο εισαι?

8Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Πεμ Σεπ 20, 2012 2:34 am

Deb

Deb
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!!!Εγώ σε λίγες μέρες γεννάω και είμαι από Βόλο!Θα γεννήσω στο Νοσοκομείο και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη από τους γιατρούς!Και ο Βενέτης εκεί ήταν!Εμένα με παρακολουθεί ο Κουτσογιάννης ο οποίος είναι κορυφή και πολύ ομιλητικός!Επίσης αφού θα γεννήσω στο νοσοκομείο σαφώς και δεν πληρώνω τίποτα,μου τα καλύπτει όλα η ασφάλειά μου(ΙΚΑ)!Ούτε τους υπέρηχους πληρώνεις!!Μόνο τα nst τα οποία τα κάνεις όταν μπεις πλέον στον μήνα σου!!!Για τον Βενέτη ξέρω ότι ξεγεννάει και στην κλινική του Κωνσταντινόπουλου και ο γιατρός μόνο παίρνει 1000ευρώ!Το κόστος της κλινικής είναι ανάλογα με το δωμάτιο που θα επιλέξεις!!! Wink

9Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Πεμ Σεπ 20, 2012 2:42 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Deb έγραψε:Καλησπέρα!!!Εγώ σε λίγες μέρες γεννάω και είμαι από Βόλο!Θα γεννήσω στο Νοσοκομείο και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη από τους γιατρούς!Και ο Βενέτης εκεί ήταν!Εμένα με παρακολουθεί ο Κουτσογιάννης ο οποίος είναι κορυφή και πολύ ομιλητικός!Επίσης αφού θα γεννήσω στο νοσοκομείο σαφώς και δεν πληρώνω τίποτα,μου τα καλύπτει όλα η ασφάλειά μου(ΙΚΑ)!Ούτε τους υπέρηχους πληρώνεις!!Μόνο τα nst τα οποία τα κάνεις όταν μπεις πλέον στον μήνα σου!!!Για τον Βενέτη ξέρω ότι ξεγεννάει και στην κλινική του Κωνσταντινόπουλου και ο γιατρός μόνο παίρνει 1000ευρώ!Το κόστος της κλινικής είναι ανάλογα με το δωμάτιο που θα επιλέξεις!!! Wink
ο κουτσογιαννης ειναι οντως πολυ καλος το εχω ακουσει και εγω!κανει καισαρικη?εμαθα εχει [προβλημα με τα χερια?ετσι μου ειπαν δε ξερω!

10Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Πεμ Σεπ 20, 2012 2:44 am

Deb

Deb
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filitsaki έγραψε:
Deb έγραψε:Καλησπέρα!!!Εγώ σε λίγες μέρες γεννάω και είμαι από Βόλο!Θα γεννήσω στο Νοσοκομείο και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη από τους γιατρούς!Και ο Βενέτης εκεί ήταν!Εμένα με παρακολουθεί ο Κουτσογιάννης ο οποίος είναι κορυφή και πολύ ομιλητικός!Επίσης αφού θα γεννήσω στο νοσοκομείο σαφώς και δεν πληρώνω τίποτα,μου τα καλύπτει όλα η ασφάλειά μου(ΙΚΑ)!Ούτε τους υπέρηχους πληρώνεις!!Μόνο τα nst τα οποία τα κάνεις όταν μπεις πλέον στον μήνα σου!!!Για τον Βενέτη ξέρω ότι ξεγεννάει και στην κλινική του Κωνσταντινόπουλου και ο γιατρός μόνο παίρνει 1000ευρώ!Το κόστος της κλινικής είναι ανάλογα με το δωμάτιο που θα επιλέξεις!!! Wink
ο κουτσογιαννης ειναι οντως πολυ καλος το εχω ακουσει και εγω!κανει καισαρικη?εμαθα εχει [προβλημα με τα χερια?ετσι μου ειπαν δε ξερω!

Όχι κάνει κανονικότατα!!!Για παράδειγμα σήμερα ξέρω ότι είχε χειρουργείο γιατί τον έψαχνα...όπως και την περασμένη Δευτέρα!!!Μπορεί να είχε κάποιο πρόβλημα και να το ξεπέρασε προφανώς!!!

11Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Πεμ Σεπ 20, 2012 2:47 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[
Όχι κάνει κανονικότατα!!!Για παράδειγμα σήμερα ξέρω ότι είχε χειρουργείο γιατί τον έψαχνα...όπως και την περασμένη Δευτέρα!!!Μπορεί να είχε κάποιο πρόβλημα και να το ξεπέρασε προφανώς!!![/quote] τι σου ειναι ο κοσμος!και εγω αν πηγαινα στο νοσοκομειο σε αυτον θα πηγαινα σιγουρα!

12Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Πεμ Σεπ 20, 2012 2:51 am

Deb

Deb
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filitsaki έγραψε:[
Όχι κάνει κανονικότατα!!!Για παράδειγμα σήμερα ξέρω ότι είχε χειρουργείο γιατί τον έψαχνα...όπως και την περασμένη Δευτέρα!!!Μπορεί να είχε κάποιο πρόβλημα και να το ξεπέρασε προφανώς!!!
τι σου ειναι ο κοσμος!και εγω αν πηγαινα στο νοσοκομειο σε αυτον θα πηγαινα σιγουρα![/quote]

Είναι πραγματικά πάρα πολύ καλός στην δουλειά του!!Και κυρίως δεν σε αγχώνει και έχει υπομονή!!!Όχι σαν κάτι άλλους γιατρούς που βαριούνται να σου εξηγήσουν τα βασικά,πόσο μάλλον να σου λύσουν και τις απορίες!!!

13Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Πεμ Σεπ 20, 2012 2:56 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!


Είναι πραγματικά πάρα πολύ καλός στην δουλειά του!!Και κυρίως δεν σε αγχώνει και έχει υπομονή!!!Όχι σαν κάτι άλλους γιατρούς που βαριούνται να σου εξηγήσουν τα βασικά,πόσο μάλλον να σου λύσουν και τις απορίες!!![/quote] αντε βρε με το κολο!!!!!!!!!!!

14Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Πεμ Σεπ 20, 2012 3:22 am

Alice!

Alice!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τις απαντήσεις σας!
Από απορίες άλλο τίποτα...
Με το καλό τα μωράκια σας, εύχομαι όλα να πάνε καλά!

15Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Πεμ Σεπ 20, 2012 3:37 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οτι απορια εχεις στη διαθεση σου!με το καλο!

16Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Τρι Ιαν 22, 2013 8:19 am

Alice!

Alice!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα σας!Επανέρχομαι κ πάλι...
Τώρα είμαι έγκυος (όντως!) τελικά 5 εβδομάδων, αλλά είχα καφέ υγρά και πήγαμε εκτάκτως Βόλο. Με είδε ο Κουτσογιάννης (ο οποίος μου έκανε παρα πολύ καλή εντύπωση)εκανα χοριακή όλα καλά τελικά, από κούραση και αγχος ήταν και τώρα πρέπει να είμαι ξάπλα και θα πάω πάλι σε 10 μέρες που μου είπε.Εχω όμως μερικές απορίες....
Εκλεισα ραντεβου και θα με δει άλλος γιατρος (Πλακόπουλος)και δεν καταλαβαίνω όταν θα πηγαίνω κάθε φορά θα με βλέπει και διαφορετικός?Πως λειτουργεί το θέμα με το νοσοκομείο?Επίσης να προσθέσω ότι ζήτησα μια κάρτα του γιατρού, αλλά είπε πως δεν μπορεί να μου δώσει.Για απορίες κ προβλήματα που θα απευθύνομαι?
Συγνώμη για το μεγάλο post, αλλά είμαι (κλασικά) πολυ αγχωμένη...

17Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Τρι Ιαν 22, 2013 8:57 am

????????


Επισκέπτης
Alice! έγραψε:Καλησπέρα σας!Επανέρχομαι κ πάλι...
Τώρα είμαι έγκυος (όντως!) τελικά 5 εβδομάδων, αλλά είχα καφέ υγρά και πήγαμε εκτάκτως Βόλο. Με είδε ο Κουτσογιάννης (ο οποίος μου έκανε παρα πολύ καλή εντύπωση)εκανα χοριακή όλα καλά τελικά, από κούραση και αγχος ήταν και τώρα πρέπει να είμαι ξάπλα και θα πάω πάλι σε 10 μέρες που μου είπε.Εχω όμως μερικές απορίες....
Εκλεισα ραντεβου και θα με δει άλλος γιατρος (Πλακόπουλος)και δεν καταλαβαίνω όταν θα πηγαίνω κάθε φορά θα με βλέπει και διαφορετικός?Πως λειτουργεί το θέμα με το νοσοκομείο?Επίσης να προσθέσω ότι ζήτησα μια κάρτα του γιατρού, αλλά είπε πως δεν μπορεί να μου δώσει.Για απορίες κ προβλήματα που θα απευθύνομαι?
Συγνώμη για το μεγάλο post, αλλά είμαι (κλασικά) πολυ αγχωμένη...
Με το καλό κορίτσι μου, να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη.
Με την προηγούμενη εγκυμοσύνη τι έγινε? Δεν ήσουν τελικά και απλά έίχες καθυστέρηση?

18Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Τρι Ιαν 22, 2013 9:07 am

Alice!

Alice!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δεν ήμουν έγκυος τελικά, είχα απλά καθυστέρηση και ήταν από το άγχος...(πρώτη εγκυμοσύνη, το θέλαμε πολύ και αχνό θετικό τεστ!)

19Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Τετ Ιαν 23, 2013 2:32 am

Deb

Deb
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!!Με το καλό κοπέλα μου!Να έχεις μία τελειομανή εγκυμοσύνη!!! Laughing

Στο Νοσοκομείο για να βρεις τον ίδιο γιατρό κάθε φορά που θα πηγαίνεις θα κλείνεις την ίδια μέρα!Ο Κουτσογιάννης είναι Δευτέρες άρα αν θες αυτόν θα πηγαίνεις Δευτέρες!!!Επίσης για όποια απορία έχεις θα παίρνεις τηλεφωνο στο τηλεφωνικό κέντρο του Νοσοκομείου (24210-94200) και θα ζητάς να σε συνδέσουν με την μαιευτική και αν είσαι τυχερή μπορει και να πετύχεις τον γιατρό σου σε εφημερία!!!Όλο και κάποιος θα είναι εκεί για να σου λύσει τις απορίες που πιθανόν έχεις!

Εγώ γέννησα στις 22/9 με καισαρική και με ξεγέννησαν ο Κουτσογιάννης και ο Παντελίδης που είναι εξίσου πολύ καλός γιατρός!!!Όλα μια χαρά,μόνο με το Νοσοκομείο είχα ένα θέμα γιατί ήταν άθλια η περιποίηση εκεί,ούτε σεντόνια δεν είχαν να αλλάξουν,πολύς κόσμος στα δωμάτια και δεν είχα χρόνο να ξεκουραστώ καθόλου γιατί το μωρό το είχα μαζί μου από την πρώτη στιγμή,το έπερναν μόνο για καμία ώρα την ημέρα για να το κάνουν μπάνιο,δεν είχα και βοήθεια στον θηλασμό(σαν νέα μανούλα δεν ήξερα τίποτα από θηλασμό και τα χέρια μου ήταν πρισμένα με τους ορούς με αποτέλεσμα να πιάσω την κόρη μου μετά από 3 μέρες)οπότε αν έχεις σκοπό να θηλάσεις θα σου πρώτεινα να μιλήσεις με κάποιον σύμβουλο θηλασμού νωρίτερα....anyway,τέλος καλό όλα καλά!!!!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

20Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Τετ Ιαν 23, 2013 5:00 am

Alice!

Alice!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να σου ζήσει το μωράκι σου και να είναι πάντα γερό και δυνατό!
Σ ευχαριστώ πολύ, ήσουν κατατοπιστικότατη. Οπότε θα δω πως θα μου φανεί ο Πλακόπουλος (έχω και πολλές απορίες...), αλλιώς μου άρεσε πολύ ο Κουτσογιάννης.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά, σ ευχαριστώ πολύ, πολύ!

21Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Παρ Ιαν 25, 2013 8:24 am

Deb

Deb
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Alice! έγραψε:Να σου ζήσει το μωράκι σου και να είναι πάντα γερό και δυνατό!
Σ ευχαριστώ πολύ, ήσουν κατατοπιστικότατη. Οπότε θα δω πως θα μου φανεί ο Πλακόπουλος (έχω και πολλές απορίες...), αλλιώς μου άρεσε πολύ ο Κουτσογιάννης.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά, σ ευχαριστώ πολύ, πολύ!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!Δεν κάνει τίποτα!!!!όπου αισθάνεσαι εσύ καλύτερα!!!Με το καλό ένα γερό μπεμπάκι σου εύχομαι!!!

22Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Παρ Ιαν 25, 2013 8:32 am

mamalina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Alice! έγραψε:Καλησπέρα σας!Επανέρχομαι κ πάλι...
Τώρα είμαι έγκυος (όντως!) τελικά 5 εβδομάδων, αλλά είχα καφέ υγρά και πήγαμε εκτάκτως Βόλο. Με είδε ο Κουτσογιάννης (ο οποίος μου έκανε παρα πολύ καλή εντύπωση)εκανα χοριακή όλα καλά τελικά, από κούραση και αγχος ήταν και τώρα πρέπει να είμαι ξάπλα και θα πάω πάλι σε 10 μέρες που μου είπε.Εχω όμως μερικές απορίες....
Εκλεισα ραντεβου και θα με δει άλλος γιατρος (Πλακόπουλος)και δεν καταλαβαίνω όταν θα πηγαίνω κάθε φορά θα με βλέπει και διαφορετικός?Πως λειτουργεί το θέμα με το νοσοκομείο?Επίσης να προσθέσω ότι ζήτησα μια κάρτα του γιατρού, αλλά είπε πως δεν μπορεί να μου δώσει.Για απορίες κ προβλήματα που θα απευθύνομαι?
Συγνώμη για το μεγάλο post, αλλά είμαι (κλασικά) πολυ αγχωμένη...


εγω γεννησα το 2011 στο νοσοκομειο του βολου.
αν θελεις να σε εξεταζει συγκεκριμενος γιατρος πρεπει να πηγαινεις συγκεκριμενη μερα που εχει κ εφημερια--το ζητας κ απο τις κοπελες που ενημερωνουν την καρτελα σου να σε παρακολουθει ο ιδιος(εγω πηγαινα παντα τεταρτη κ παντα με παρακολουθουσε ο παντελιδης--κ με ξεγεννησε, ολα πολυ καλα, κ τηλ μου ειχε δωσει οτι θελω να τον παιρνω τηλ--δεν το ζητησα μονος του μου το εδωσε)

οταν γεννησα εγω, υπηρχε ακομη το επιδομα τοκετου, το πηραμε, στο νοσοκομειο πλωρωσαμε γυρω στα 200 ευρω για νοσηλεια ο γιατρος φυσικα δεν ζητα τιποτα.

23Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Παρ Ιαν 25, 2013 9:05 am

mamalina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
οπως τα λεει η Deb ειναι,

το μωρο ειναι ολη μερα με τη μαμα, 1 ωρα το πρωι το παιρνουν για το μπανακι, (αν κανεις καισαρικη κ εισαι με ορο κλπ χρειαζεσαι βοηθεια--εγω με φυσιολογικο τοκετο τα εβγαλα περα μονη μου,ηταν μια χαρα)

αχ τα σεντονια....ποσο δικιο εχεις....(η μαμα μου μου εφερε απο το σπιτι Wink, την δευτερη μερα... ,(οκ, δεν ειναι κ κλινικη)


αλλα η αληθεια ηταν πως με αφορουσε πιο πολυ να γεννησω με ασφαλεια, κ οι γιατροι να προσεξουν το παιδι μου--οντως οι παιδιατροι τα εξεταζαν καθε μερα, εμεις καναμε κ γενικη αιματος γιατι κατι ειδαν απο το τεστ με τη σταγονα, αλλα ολα μια χαρα τελικα!!!

οσο για το θηλασμο,ζητουσα βοηθεια απο τις μαιες,γρηγορη ανταποκριση, αλλα σιγουρα ενας συμβουλος θηλασμου θα βοηθησει πολυ περισσοτερο

παντως καλυτερη προωθηση του θηλασμου στο νοσοκομειο σε συγκριση με την κλινικη που το 2008 που γεννησα τον μεγαλο, μαζι με το μωρο, εφερναν κ το μπιμπερο με το γαλα, να τον ταισω pale


καλη κ η ενημερωση απο παιδιατρο πριν την εξοδο απο το νοσοκομειο, ενημερωση για το θηλασμο, γραπτες οδηγιες για την περιποιηση του αφαλου, ταισμα κλπ)

ικανοποιημενη εμεινα.(ειδικα απο τους γιατρους, ευγενικοτατοι, προσεκτικοι, κ η αληθεια ειναι οτι λογο δημοσιου νοσοκομειου φοβομουν λιγακι, αλλα ολα καλα!


24Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Παρ Ιαν 25, 2013 9:07 am

mamalina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
οπως τα λεει η Deb ειναι,

το μωρο ειναι ολη μερα με τη μαμα, 1 ωρα το πρωι το παιρνουν για το μπανακι, (αν κανεις καισαρικη κ εισαι με ορο κλπ χρειαζεσαι βοηθεια--εγω με φυσιολογικο τοκετο τα εβγαλα περα μονη μου,ηταν μια χαρα)

αχ τα σεντονια....ποσο δικιο εχεις....(η μαμα μου μου εφερε απο το σπιτι Wink, την δευτερη μερα... ,(οκ, δεν ειναι κ κλινικη)


αλλα η αληθεια ηταν πως με αφορουσε πιο πολυ να γεννησω με ασφαλεια, κ οι γιατροι να προσεξουν το παιδι μου--οντως οι παιδιατροι τα εξεταζαν καθε μερα, εμεις καναμε κ γενικη αιματος γιατι κατι ειδαν απο το τεστ με τη σταγονα, αλλα ολα μια χαρα τελικα!!!

οσο για το θηλασμο,ζητουσα βοηθεια απο τις μαιες,γρηγορη ανταποκριση, αλλα σιγουρα ενας συμβουλος θηλασμου θα βοηθησει πολυ περισσοτερο

παντως καλυτερη προωθηση του θηλασμου στο νοσοκομειο σε συγκριση με την κλινικη που το 2008 που γεννησα τον μεγαλο, μαζι με το μωρο, εφερναν κ το μπιμπερο με το γαλα, να τον ταισω pale


καλη κ η ενημερωση απο παιδιατρο πριν την εξοδο απο το νοσοκομειο, ενημερωση για το θηλασμο, γραπτες οδηγιες για την περιποιηση του αφαλου, ταισμα κλπ)

ικανοποιημενη εμεινα.(ειδικα απο τους γιατρους, ευγενικοτατοι, προσεκτικοι, κ η αληθεια ειναι οτι λογο δημοσιου νοσοκομειου φοβομουν λιγακι, αλλα ολα καλα!

με το καλο το μωρακι σου!!!!!!!!!!

25Εγκυμοσύνη και νησί.... Empty Απ: Εγκυμοσύνη και νησί.... Παρ Ιαν 25, 2013 11:03 am

Alice!

Alice!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστώ πολύ! Αν και για να είμαι ειλικρινής με έχει πάρει λίγο από κάτω... Sad Τόσες μέρες παίρνω την προγεστερόνη και ακόμα έχω υγρά, έλεος! Μάλλον κάτι δεν πάει καλά...
Βέβαια έχω διαβάσει πολλές περιπτώσεις στο ιντερνετ που είχαν και όλα οκ, αλλά και άλλες τόσες που δεν πήγαν καλά τα πράγματα...Μάλλον θα αλλάξω το ραντεβού και θα πάω νωρίτερα, αυτή η αναμονή δεν αντέχεται!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις