Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
47 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 47 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ειμαι υπερβολικη η οχι??? Empty ειμαι υπερβολικη η οχι??? Κυρ Σεπ 30, 2012 10:46 pm

renaki21


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
θελω ν σας πω και εγω για την δικη μου πεθερα και να μου πειτε τη γνωμη σας ...καποιες στιγμες ειμαστε σαν φιλες αλλες παλι πεταει σπονδες....ειναι νεα 47 ετων και μοντερνα....ολα αρχισαν απο την κλινικη οπου ερχοταν καθε μερα λογικο η μητερα μου φυσικα εμενε μαζι μου τα βραδια αν και προσφερθηκε η πεθερα....ερχοταν λοιπον μια φορα την μερα για καμια ωριτσα αλλα αυτην την ωριτσα δεν αφηνε να παρει το μωρο κανενασ ειχσ 2 κρεβατια ερχοταν ελεγε που ειναι το μωρο μου το επερνε απο μενα το εβαζε στο αλλο κρεβατι και το επαιζε ...ολοι οι αλλοι κοιτουσαν ε λεω χαιρετε η γυναικα...ωσπου μια μερα ηταν η θεια μου και η γιαγια μου και ηρθε μου το πηρε και το εβαλε πισω στο κρεβατι και το παιζε...εγινε χαμος με τον αντρα μου του το πα της το πε και ζητησε συγνωμη και οτι το εκανε αυθορμητα γτ νομιζε πως ηταν ωρα εκει η γιαγια μου....τεσπα...παμε σπιτι και ερχετε καθε μερα... εγω μενω κοντα με τη πεθερα απο τη μαμα μου απεχω μιση ωρα αρα καθε μερα θα περασει γτ της λειπει ...θα παρει τηλ φυσικα...και θα κατσει απο 10' με μιση ωρα αυτο μετα δεν θα ξαναρθει ολη μερα....αλλα αυτο το καθε μερα με κουραζει...αλλες φορες λεει πανε στη μανοουλα η μαμα ξερει καλυτερα αλλες παλι λεει παλι τη μαμα θες καιρο εχεις να τη δεις???και τετοια...δεν ανακατευετε στο μωρο οπως αυτο κανεισ λαθος κανε ετσι και αλλιως αλλα ολο το λεει το παιδι μου το μωλο μου και δεν το αφηνει απο την αγκαλια οσο ειμαστε μαζι ακομα και η μαμα μου να ειναι αυτη το περνει και δεν το δινει...γτ οταν ερχετε η μαμα μου καθερα ολη μερα ενω εκεινη πινει το καφε και φευγει...αλλες φορες λεει πως φοβαται σε ξενο παιδι να του δωσει να φαει κτλ και αλλες φορες κανει λες και ειναι δικο της...οταν λενε πως της μοιαζει γτ μοιαζει το αντρα μου χαιρεται και λεει ε γιαγια ειμαι...και αλλες φορες κανει λες και δν εχει αλλη γιαγια το παιδι...του εχει παρει pambers μια φορα και κανα 2 ρουχα ενω η μαμα μου και η γιαγια μου ξεσκιζονται....δεν ξερω αν τα παραλεω αλλα πολλες φορες τα σκευτομαι και κλεω συγνωμη αν σας κουρασα και να φανταστειτε και αλλα εχω να πω χαχα Razz

2ειμαι υπερβολικη η οχι??? Empty Απ: ειμαι υπερβολικη η οχι??? Κυρ Σεπ 30, 2012 10:52 pm

????????


Επισκέπτης
κοπελα μου δεν ειναι και τραγικα αυτα που λες εδω εχουν γινει τερατα αν διαβασεις ιστοριες

το καλο ειναι οτι καταλαβαινει, ζηταει συγνωμη και εχει μια λογικη βαση η δικια σου ειναι ολη μερα με το μωρο ενω εκεινη οχι οποτε οταν το βλεπει θελει να το παιξει

επισης απεναντι σου δε βλεπω να ειναι επιθετικη η διακδικητικη οποτε κανε λιγο υπομονη κι εσυ και μην την παρεξηγεις

δεν βλεπω να γινεται κατι τραγικο

συγνωμη κιολας

3ειμαι υπερβολικη η οχι??? Empty Απ: ειμαι υπερβολικη η οχι??? Κυρ Σεπ 30, 2012 10:58 pm

renaki21


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μερικες φορες ειναι καλη αλλα αλλες παλι δλδ αν κλαψει τρεχει κατευθειαν και αλλες φορες το επερνε απο μενα χωρις να με ρωτησεις προχθεσ ηταν η μαμα μου και αυτη εφαγε χαρτι το μωρο το βγαλαμε και εκει που τ ειχα αγκαλια το αρπαζει και λεει δωσε να δω αν εχει και αλλο ....η μαμα μου δεν το βλεπει καθε μερα μπορει να κανει και 5 μερες μπορει και μερα παρα μερα αναλογα οπως τυχει...και παντα οταν φευγει λεει δεν θα μεγαλωσεις θα με παρακαλσς να ερχεσαι...

4ειμαι υπερβολικη η οχι??? Empty Απ: ειμαι υπερβολικη η οχι??? Κυρ Σεπ 30, 2012 10:59 pm

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοπελα μου..επειδη εγω ειμαι καμμενη απο πεθερα θα ελεγα οτι η δικη σου ειναι ΄΄αρνακι΄΄..με την εννοια οτι δεν ειναι παρεμβατικη στη σχεση σου με τον αντρα σου,δεν σας δημιουργει προβληματα,δεν ανακατευεται οπως ειπες ουτε με το παιδι ουτε σε σας...πιστευω οτι οτι κανει το κανει απο την χαρα της και την λαχταρα της για το μωρακι σας...ενταξει..μπορει να νιωθει λιγο ανταγωνιστικα με την δικη σου μαμα για το ποια ειναι η καλυτερη γιαγια,ισως να νιωθει και λιγη ζηλιτσα αλλα αν ολα αυτα δεν δημιουργουν προβλημα στο ζευγαρι,σε εσας νομιζω οτι δεν υπαρχει λογος να στεναχωριεσαι...και σιγουρα δεν πρεπει να κλαις...οπως ειπε και η κοπελα πριν,αν διαβασεις ιστοριες εδω μεσα θα σου σηκωθει η τριχα...ολα καλα ειναι στην περιπτωση σου...φιλικα...

5ειμαι υπερβολικη η οχι??? Empty Απ: ειμαι υπερβολικη η οχι??? Κυρ Σεπ 30, 2012 11:01 pm

????????


Επισκέπτης
κοριτσι μου το καταλαβαινω οτι ζοριζεσαι αλλα αυτα ειναι μικροπραγματα ειλικρινα

σου μιλαει ανθρωπος με πεθερα......αστα να πανε

να ειμαι νοσοκομειο με τετραπληγια και να μην αφηνει το παιδι να μου μιλησει στο τηλεφωνο και να ακουω "μην κλεινεις γιαγια τη μανουλα"

εχει και εχει ο ντουνιας

το πολυ πολυ οταν σου το παιρνει πες της ομορφα οτι σε ενοχλει αυτη η κινηση και οτι αν το ζητησει θα της το δωσεις........

6ειμαι υπερβολικη η οχι??? Empty Απ: ειμαι υπερβολικη η οχι??? Κυρ Σεπ 30, 2012 11:01 pm

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κι απο μενα...ισως ειναι σπαστικα στο μυαλο σου ολα αυτα..ειναι και οι ορμονες..αλλα ναι μια χαρα μου ακουγονται οσα κανει!Σταματα να ασχολεισαι γιατι μια χαρα ειναι η γυναικα!Αν δεν χαιροταν θα ελεγες οτι ειναι αναισθητη!
Ο καθενας εχει το τροπο του και αφου δεν ανακατευεται μη δηλητηριαζεις το μυαλο σου!Να χαιρεσαι το μωρακι σου!

7ειμαι υπερβολικη η οχι??? Empty Απ: ειμαι υπερβολικη η οχι??? Κυρ Σεπ 30, 2012 11:05 pm

renaki21


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
για το μονο που μαλωναμε πολυ με τον αντρα μου ειναι γτ ερχεται καθε μερα μια φορα τη μερα δλδ θα περασει....και μερικες φορες που λεει εντονα το παιδι μου και το παιδι μου λες και ειναι δικο της ....μερικες φορεσ οταν ετρωγε γαλα το εφτιαχνα και ελεγε φερτο εγω να το δωσω και την ταιζε και ηταν η μαμα μου και η γιαγια μου μπροστα αλλες φορεσ την ελεγα δεν πειραζει θα την ταισω και αν χτυπουσε το τηλ κατευθειαν ερχοταν και επιανε το μπουκαλι και μια μερα που πνιγηκε πεταχτηκε και ηρθε πιανει το μπουκαλι και λεει ασε να το δωσω εγω

8ειμαι υπερβολικη η οχι??? Empty Απ: ειμαι υπερβολικη η οχι??? Κυρ Σεπ 30, 2012 11:20 pm

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ κοπελα μου ,εγω σε καταλαβαινω...και γω τα ιδια ειχα...δεν ειναι απο τις κακες πεθερες η δικια μου αλλα και μενα μου την εσπαγαν πολυ ολα αυτα...μετα απο πολυ καιρο,οταν πια αρχησα να μιλαω τα πραγματα καλυτερεψαν...προσπαθησε να της δειξεις πως δεν εμπιστευεσαι παραπανω το μωρο στη μητερα σου παρα σε αυτην γιατι ειμαι σιγουρη οτι ζηλευει...επισης οταν ειναι μπροστα κανε καναδυο παρατηρησεις στη μαμα σου οσον αφορα το παιδι για να τα ακουσει και αυτη και μολις βρεις την καταλληλη στιγμη εξηγησε της καποια πραγματα που σε ενοχλουν...δωστης να καταλαβει τι σε ενοχλει για να το σταματησει...να ξερεις παντως πως ειναι κ οι ορμονες τωρα που σε κανουν πιο ευεξαπτη...δες το λιγο πιο χαλαρα και για οτι σε ενοχλει πολυ ξεκαθαρησε την θεση σου...

9ειμαι υπερβολικη η οχι??? Empty Απ: ειμαι υπερβολικη η οχι??? Κυρ Σεπ 30, 2012 11:25 pm

renaki21


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
astrellita έγραψε:αχ κοπελα μου ,εγω σε καταλαβαινω...και γω τα ιδια ειχα...δεν ειναι απο τις κακες πεθερες η δικια μου αλλα και μενα μου την εσπαγαν πολυ ολα αυτα...μετα απο πολυ καιρο,οταν πια αρχησα να μιλαω τα πραγματα καλυτερεψαν...προσπαθησε να της δειξεις πως δεν εμπιστευεσαι παραπανω το μωρο στη μητερα σου παρα σε αυτην γιατι ειμαι σιγουρη οτι ζηλευει...επισης οταν ειναι μπροστα κανε καναδυο παρατηρησεις στη μαμα σου οσον αφορα το παιδι για να τα ακουσει και αυτη και μολις βρεις την καταλληλη στιγμη εξηγησε της καποια πραγματα που σε ενοχλουν...δωστης να καταλαβει τι σε ενοχλει για να το σταματησει...να ξερεις παντως πως ειναι κ οι ορμονες τωρα που σε κανουν πιο ευεξαπτη...δες το λιγο πιο χαλαρα και για οτι σε ενοχλει πολυ ξεκαθαρησε την θεση σου...


προσπαθω εμεσσα να της δειχνω τι με πειραζει....εκεινη τη μερα πολυ με νευριασε με το μπουκαλι ηταν μπροστα και ο αντρας μου και του φανικε φυσικο γτ λεει τρομαξε λες και σ αυτη δν μπορει να πνιγει κατα τα αλλα φοβαται...τωρα αν μου το ξανακανε σιγουρα θα της το ελεγα οτι με πειραζει...τωρα που τρωμε φαγακι δεν εχει κανει ποτε κινηση να το ταισει...αλλα εκεινη τη στιγμη ηταν σαν να ηταν εκεινη η μανα και δεν ημουν ικανη να ταισω το παιδι μου.....προχθεσ μια θεια εδωσε καφε στο μωρο αφρο με τ κουταλι τα ειπα στον αντρα μου και μ εδωσε δικιο και μετα τα ακουσε και η πεθερα γτ λεω κανενας δεν με σεβετε σαν μανα δν ηξερε τι να πει

10ειμαι υπερβολικη η οχι??? Empty Απ: ειμαι υπερβολικη η οχι??? Κυρ Σεπ 30, 2012 11:38 pm

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
renaki21 έγραψε:για το μονο που μαλωναμε πολυ με τον αντρα μου ειναι γτ ερχεται καθε μερα μια φορα τη μερα δλδ θα περασει....και μερικες φορες που λεει εντονα το παιδι μου και το παιδι μου λες και ειναι δικο της ....μερικες φορεσ οταν ετρωγε γαλα το εφτιαχνα και ελεγε φερτο εγω να το δωσω και την ταιζε και ηταν η μαμα μου και η γιαγια μου μπροστα αλλες φορεσ την ελεγα δεν πειραζει θα την ταισω και αν χτυπουσε το τηλ κατευθειαν ερχοταν και επιανε το μπουκαλι και μια μερα που πνιγηκε πεταχτηκε και ηρθε πιανει το μπουκαλι και λεει ασε να το δωσω εγω


Δες το κι αλλιως...εχεις ενα μικρο πλασματακι στο σπιτι και 10 ατομα απο πανω του να το αγαπανε να το προσεχουν και βεβαια να στηριζουν και να βοηθανε κι εσενα...και τι δεν θα εδινα να ημουν στην θεση σου...
πεθερα ανυπαρκτη...την μαμα μου την εχασα πριν 2,5 χρονια και την γιαγια μου πριν 40 ημερες...εμεινα εγω και ο αντρας μου...τουλαχιστον εσενα το σπιτι σου ειναι γεματο απο αγαπημενα προσωπα...

11ειμαι υπερβολικη η οχι??? Empty Απ: ειμαι υπερβολικη η οχι??? Κυρ Σεπ 30, 2012 11:42 pm

renaki21


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη


Δες το κι αλλιως...εχεις ενα μικρο πλασματακι στο σπιτι και 10 ατομα απο πανω του να το αγαπανε να το προσεχουν και βεβαια να στηριζουν και να βοηθανε κι εσενα...και τι δεν θα εδινα να ημουν στην θεση σου...
πεθερα ανυπαρκτη...την μαμα μου την εχασα πριν 2,5 χρονια και την γιαγια μου πριν 40 ημερες...εμεινα εγω και ο αντρας μου...τουλαχιστον εσενα το σπιτι σου ειναι γεματο απο αγαπημενα προσωπα...[/quote]


απο την μια ναι να χαιρομαι αλλα οταν το παιδι πνιγεται τρεχη το σηκωνει λες και δεν ξερω τι εγινε ....γτ εγω ξερω ποτε πνιγετε και ποτε ψιλο πνιγεται δλδ εκεινη την ωρα και να μην την σηκωνα δεν εγινε και τπτ...και την περνει και λεει δωσε να την ταισω....φρικαρα...οκ ετρεξες αλλα μην αρπαζεις το μπουκαλι..δλδ ωρες ωρες λες και δν ειμα μανα οκ ειμαι μονο 24 και τοτε η μπεμπα ηταν 5 μηνων αλλα οχι και ετσι

12ειμαι υπερβολικη η οχι??? Empty Απ: ειμαι υπερβολικη η οχι??? Κυρ Σεπ 30, 2012 11:47 pm

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ο καθενας θα κανει την εξυπναδα του...γιατι δεν την ρωτησες;;;γιατι εδωσες καφε στο παιδι,υπηρχε καποιος λογος;;;;μπορει ο καφες να προσφερει κατι στο παιδι μου;;;

λοιπον ακου μια δικια μου φαση...ειναι αρρωστη η πεθερα με αντιβιωση...γυρναω σπιτι με τον αντρα μου και την βλεπω ν ταιζει την μικρη μου παγωτο απο αυτο που ετρωγε αυτη με το κουταλι της...εχω φρικαρει...της λεω...καλα βρε @@@@@ εσυ εισαι αρρωστη,γιατι το κανεις αυτο;;; και μου λεει: εδω κανω τσιγαρο,το παγωτο θα με πειραξει;;;; δεν ηθελα να το συνεχησω γιατι ηταν και αλλοι μπροστα και δεν ηθελα να την προσβαλω και φυσικα οπως παντα τα ακουσε ο αντρας μου...πηγε της εκανε παρατηρηηση οταν εφυγε ο κοσμος και αυτη ζητησε συγνωμη...αχχχχ θεεεε μουυυυ!!!!!! γιατι να μην σκεφτονται καθολου;;;; και γενικα μου την σπαει να την βλεπω ν κανει καποια πραγματα επειδη τα κανω εγω...εγω μπορει καμια φορα ν φυλησω το παιδι μου στα χειλακια...δεν θελω να το κανει κιαυτη...και ομως το κανει...προσεχω τωρα πια ολες μου τις κινησεις!!!

13ειμαι υπερβολικη η οχι??? Empty Απ: ειμαι υπερβολικη η οχι??? Δευ Οκτ 01, 2012 12:00 am

renaki21


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
astrellita έγραψε:ο καθενας θα κανει την εξυπναδα του...γιατι δεν την ρωτησες;;;γιατι εδωσες καφε στο παιδι,υπηρχε καποιος λογος;;;;μπορει ο καφες να προσφερει κατι στο παιδι μου;;;

λοιπον ακου μια δικια μου φαση...ειναι αρρωστη η πεθερα με αντιβιωση...γυρναω σπιτι με τον αντρα μου και την βλεπω ν ταιζει την μικρη μου παγωτο απο αυτο που ετρωγε αυτη με το κουταλι της...εχω φρικαρει...της λεω...καλα βρε @@@@@ εσυ εισαι αρρωστη,γιατι το κανεις αυτο;;; και μου λεει: εδω κανω τσιγαρο,το παγωτο θα με πειραξει;;;; δεν ηθελα να το συνεχησω γιατι ηταν και αλλοι μπροστα και δεν ηθελα να την προσβαλω και φυσικα οπως παντα τα ακουσε ο αντρας μου...πηγε της εκανε παρατηρηηση οταν εφυγε ο κοσμος και αυτη ζητησε συγνωμη...αχχχχ θεεεε μουυυυ!!!!!! γιατι να μην σκεφτονται καθολου;;;; και γενικα μου την σπαει να την βλεπω ν κανει καποια πραγματα επειδη τα κανω εγω...εγω μπορει καμια φορα ν φυλησω το παιδι μου στα χειλακια...δεν θελω να το κανει κιαυτη...και ομως το κανει...προσεχω τωρα πια ολες μου τις κινησεις!!!


εγω την φυλαω στα χειλια και την εχω πει πως η μαμα επιτρεπετε και δν το κανει επειδη ειπα πως μια θεια τουσ φιλαει το εγγονι στο στομα και ειναι απαραδεκτο και δεν το κανει....τον καφε τον εδωσε μια χαδερφη της εκεινη την ωρα αντεδρασα και λεω ¨"οχιιι θεια οχι καφε στο μωρο δεν την δεινω"και λεει να λιγο λεω οχι δεν κανει σε παρακαλω και φανηκε πως θυμωσα η πεθερα μου καταλαβε και προσπαθουσε να την πει και εκεινη ...μετα το απογευμα ειπα στη πεθερα μου πως αυτο που εκανε ειναι απαραδεκτο η θεια και πως στο δικο μου παιδι δεν εχει αερα να τα κανει αυτα αν θελει ας το κανει στα παιδια της....ε να μου λεει επειδη θελει να βοηθαει το νιωθει παιδι της...ε οχι λεω νυφη ειμαι δεν εχει κανενα δικαιωμα....και λεει η πεθερα εκεινη την ωρα που μιλησες ετσι ειπα μηπως η θεια θυμωσει...λεω συγνςμη δλδ εγω να προσεχω μηπως θυμωσει η θεια και η θεια να μιλαει χωρις να σκευτεται να σκεφτει πως και εγω νευριαζω οταν κανουν μαλακιες και ετσι θα μιλαω απο εδω και περα τη λεω με πειρξε πολυ ατο παιδι μου μονο εγω κουμαντο κανενας αλλος τελος....

14ειμαι υπερβολικη η οχι??? Empty Απ: ειμαι υπερβολικη η οχι??? Δευ Οκτ 01, 2012 8:37 am

tsxi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοιταξε κοπελα μου.νομιζω οτι εισαι υπερβολικη με την πεθερα σου.απο αυτα που γραφεις εγω βλεπω μια νορμαλ γυναικα,που κανει και λεει βεβαια τις ψιλο μ@@@@@ες της αλλα ξερει να ακουει,ζηταει συγνωμη,δεν ανακατευεται οπως λες και υπερ αγαπαει το μωρο σου.εχει κι αυτη την χαρα της,πως να το κανουμε.παιδι του γιου της ειναι,δεν ειναι μονο δικο σου,και φανταζομαι ειναι και το 1ο εγγονι της.ενταξει,νομιζει οτι αυτη ξερει καλυτερα απο σενα.γιατι η μαμα η δικια σου,το ιδιο δεν θα νομιζει?με ομορφο τροπο πες της τι σε ενοχλει και μην ψειριζεις την καθε της κουβεντα,την καθε της κινηση.μου φαινεται οτι εσυ ψαχνεις να βρεις σωνει και ντε οτι αρνητικο εχει η γυναικα.απο την στιγμη που δεν σας δημιουργει προβληματα,γιατι τοσο αχτι πια?
αν δεν κανει κατι σοβαρο ωστε να κινδυνευσεις εσυ ή το παιδι σου ή ο γαμος σου,αστην την γυναικουλα να χαρει το εγγονακι της.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις