Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Σημαντικό! ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Κυρ Οκτ 07, 2012 11:19 pm

nikvik

nikvik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θελουμε να βαπτισουμε την κορη μας του χρονου 1 Ιουνιου.
Ειπαμε πως θα καλεσουμε 50-70 ατομα το πιο πολυ, να κανουμε "κλειστη βαπτιση". Οικονομικα δεν ειμαστε τοσο καλα για να κανουμε πιο μεγαλο βαπτιση με 100-120 ατομα.
Οτι μπορουμε θα κανουμε μονοι μας. Μομπουνιερες, μαρτυρικα, προσκλησεις, διακοσμηση για το τραπεζι,μπισκοτακια που θα μοιραστουμε στην εκκλησια.
Δεν ειμαι της τελευταιας στιγμης για αυτο ψαχνω ιδεες απο τωρα.
Οι καλσεσμενοι θα ειναι οι θειοι του αντρα μου, πολυ κοντινοι φιλοι, οι γονεις μας, μερικα ατομα απο τον νονο, η αδερφι του αντρα μου και οι κουμπαροι μας.
Στην λιστα μου βγηκε 60 ατομα απο εμας και υπολογισω 10-15 ατομα απο τον νονο. Απο μενα θα ερθουν μονο οι γονεις μου, λογο που δεν ειμαι ελληνιδα, και δεν μπορουν να ερθουν ιο υπολοιπη. Δηλαδη ειμαστε στα ορια που εχουμε πει.
Τσακοστικαμε λιγο με τον αντρα μου γιατι μου ειπε θελει να δωσει προσκλησεις για την μαμα του γιατι μου λεει μπορει να θελει η πεθερα μου να καλεσει μερικα ατομα. Shocked Shocked
Επαθα σοκ! Γιατι να καλεσει αυτη ατομα που δεν ξερω για την βαπτση της κορης μου;;;;
θεωρω οτι ποιοι θα ειναι οι καλεσμενοι στην βαπτιση αποφασισουν μονο οι γονεις του παιδιου (και νονος-νονα).
Εσεις τι λετε; Πρεπει να δωσω προσκλησεις στην πεθερα μου να καλεσει και αυτη;;; Δεν το θελω με ΤΙΠΟΤΑ!!!
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την nikvik στις Κυρ Οκτ 07, 2012 11:42 pm, 1 φορά

2Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Κυρ Οκτ 07, 2012 11:27 pm

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με το καλό να γίνει η Βάπτιση σας και χωρίς τσακωμούς για να μπορέσεις να την απολαύσεις.

Όσο αφορά την πεθερά σου, μπορείς να βρεθείτε μία μέρα όλοι μαζί και να συζητήσετε για τους καλεσμένους.Αν σου πει ότι θέλει να καλέσει και άσχετους που δεν γνωρίζεις ή μακρινούς συγγενείς, μπορείς πολύ ευγενικά να πεις ότι δεν σας παίρνει οικονομικά.Μπορεί να θέλουν να συνεισφέρουν και εκείνοι.
Βέβαια, η Βάπτιση του παιδιού σας αφορά εσάς και μόνο εσάς (δεν είναι γάμος) και εσείς θα επιλέξετε το πως και που και το γιατί.Δεν μπορεί κανένας άλλος να απαιτήσει.
Ξανακάνε κουβέντα με τον άντρα σου ήρεμα και κάντε και μία έρευνα αγοράς να δει πόσο στοιχίζουν τα της Βάπτισης και δεν θα ζητάει και άλλους καλεσμένους.

3Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Κυρ Οκτ 07, 2012 11:30 pm

Evita1988

Evita1988
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα να σου ζησει το αγγελουδακι σου κ με το καλο η βαπριση... κοιτα σε καταλαβαινω κ μεις ετσι καναμε τη βαπτιση μας πολυ κλειστα κ οπως κ η δικη σου πεθερα ηθελε κ η δικη μου να καλεσει (μην χασει) κοιτα εγω προσωπικα τις ειπα να δωσει σε 2 φιλες της κ πολυ της ειναι. πιο πολυ για να μην τσακωθω κ φερω κ σε δυσκολη θεση τον αντρα μ. ε τελικα ηρθαν 4 με 5 Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil που δεν ηξερα καμια ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! 679259

4Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Κυρ Οκτ 07, 2012 11:30 pm

nikvik

nikvik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το σκεφτηκα πως θα φτιαξω περιπου 20 μπομπουνιερες και μαρτυρικα μονο για την πεθερα μου να θα δωσει οπου θελει ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ-ΞΕΡΩ.

5Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Κυρ Οκτ 07, 2012 11:34 pm

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοπελα μου καλημερα.Καταρχην να σου ζησει η κουκλιτσα σου και με το καλο να παρει το ονομα της..
Εγω θα σου πω τι εκανα εγω...τον Νοεμβριο εχω την βαφτιση του μικρου μου..ο πατερας μου μου ζητησε 10 προσκλησεις,ο πεθερος μου αλλες 10 και η γυναικα του πεθερου μου αλλες 8..ολες αυτες για δικα τους ατομα...εγω χωρις να τσακωθω και να πω πολλα λογια τους ειπα το εξης..ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ!ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΙΤΗΣΗ.ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΠΛΟΙ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ ΘΑ ΕΙΣΤΕ! και το βουλωσαν ολοι μια και καλη...

6Σημαντικό! . Κυρ Οκτ 07, 2012 11:34 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ γω ειμαι της αποψης οτι σε αυτες τι περιπτωσεις κανει το ζευγαρι οτι θελει.αν η πεθερα σου ειναι γενικα καλη και εχετε καλες σχεσεις και θελει να καλεσει ΛΙΓΑ ατομα που π.χ μενουν στην ιδια γειτονια,η που εχουν δει το μωρο,η καποιες φιλες της που τις θελει κοντα της στην βαφτιση του εγγονιου της μπορεις να δωσεις προσκλησεις με περιορισμο στο ποσα ατομα θα ειναι.τωρα,αν δεν εχετε καλες σχεσεις και δεν θελεις να της κανεις την χαρη,ξεκοψε το και εξηγησε στον αντρα σου οτι η βαφτιση ειναι δικο σας θεμα και εχετε δικαιωμα να καλεσετε οποιον θελετε.

7Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Κυρ Οκτ 07, 2012 11:35 pm

nikvik

nikvik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
didumomama έγραψε:Με το καλό να γίνει η Βάπτιση σας και χωρίς τσακωμούς για να μπορέσεις να την απολαύσεις.

Όσο αφορά την πεθερά σου, μπορείς να βρεθείτε μία μέρα όλοι μαζί και να συζητήσετε για τους καλεσμένους.Αν σου πει ότι θέλει να καλέσει και άσχετους που δεν γνωρίζεις ή μακρινούς συγγενείς, μπορείς πολύ ευγενικά να πεις ότι δεν σας παίρνει οικονομικά.Μπορεί να θέλουν να συνεισφέρουν και εκείνοι.
Βέβαια, η Βάπτιση του παιδιού σας αφορά εσάς και μόνο εσάς (δεν είναι γάμος) και εσείς θα επιλέξετε το πως και που και το γιατί.Δεν μπορεί κανένας άλλος να απαιτήσει.
Ξανακάνε κουβέντα με τον άντρα σου ήρεμα και κάντε και μία έρευνα αγοράς να δει πόσο στοιχίζουν τα της Βάπτισης και δεν θα ζητάει και άλλους καλεσμένους.

Συμφωνω απολυτα με αυτα που λες! Ευχαριστω!

8Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Κυρ Οκτ 07, 2012 11:38 pm

Naselen

Naselen
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η βάπτιση είναι καθαρά θέμα των γονιών και εφόσον έχετε αποφασίσει να είναι σε στενό κύκλο πρέπει να το σεβαστούν όλοι. Αν το θέμα είναι οικονομικό (λογικό στις μέρες μας) και η πεθερά σου επειμένει ότι θέλει να καλέσει κάποιους ανθρώπου τότε με ευγενικό τρόπο ας της πεί ο άντρας σου ότι επειδη δεν θέλετε να πληρώσεται πολλά λεφτά ας καλέσει όποιους θέλει αν αν συμβάλλει στο οικονομικό κομμάτι που θα επιβαρυνθείτε. Για μένα αυτό είναι το πιο δίκαιο.

9Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Κυρ Οκτ 07, 2012 11:40 pm

nikvik

nikvik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστω, καλη ιδεα ειναι και αυτη που θα της δωσω προσκλησεις αλλα θα της πο να μην καλεσει παρα πανο απο 5-6 ατομα.

10Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Κυρ Οκτ 07, 2012 11:46 pm

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nikvik έγραψε:Ευχαριστω, καλη ιδεα ειναι και αυτη που θα της δωσω προσκλησεις αλλα θα της πο να μην καλεσει παρα πανο απο 5-6 ατομα.

Kalimera kopela mou! na sou zisei to paidaki sou kai me to kalo kai tin vaptisi.
tin vaptisi tou giou mou tin kaname kai emeis se kleisto kiklo. oti borousame kaname kai emeis moni mas!!! kalesame tous siggenis kai tous filous mas. i pethera mou den zitise kamia prosklisi giati tis xekatarisa ap tin arhi pos den thelo atoma pou den xero(opos eihe ginei ston gamo mas affraid affraid affraid pou eihe kalesei tous pantes...)
den eipe tipota simfonise apla tis edosa 30 bombonieres na tis mirasei stin doulia tis kai stin geitonia tis.

11Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Κυρ Οκτ 07, 2012 11:52 pm

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nikvik έγραψε:Ευχαριστω, καλη ιδεα ειναι και αυτη που θα της δωσω προσκλησεις αλλα θα της πο να μην καλεσει παρα πανο απο 5-6 ατομα.
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕΣ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΦΤΙΣΗ !!

12Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Κυρ Οκτ 07, 2012 11:59 pm

nikvik

nikvik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτο λεω και εγω. Μην καλεσει κανεναν αφου ειπαμε να κλειστη βαπτιση ουτε ξαδερφια δεν θα καλεσουμε για αυτο μην μου φερνει οι φιλοι της που δεν εχουνε καμια σχεση μαζι μας.
θα τις φτιαξω μπομπουνιερες με μαρτυρικα πανω τους και θα μοιρασει οπου θελει.

13Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Δευ Οκτ 08, 2012 12:09 am

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
...τελικά έχω πολύ καλή πεθερά, μ' αυτά που ακούω...

14Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Δευ Οκτ 08, 2012 12:20 am

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΒΑΦΤΙΣΗ.
ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΑΜΟΣ.
ΘΑ ΚΑΛΕΣΕΤΕ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΘΕΜΑ.ΕΜΕΙΣ ΕΤΣΙ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΒΑΦΤΙΣΑΜΕ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΩΡΑΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ.

15Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Δευ Οκτ 08, 2012 1:01 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nikvik έγραψε:
Επαθα σοκ! Γιατι να καλεσει αυτη ατομα που δεν ξερω για την βαπτση της κορης μου;;;;
ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΔΕς ΜΑΝΕς[ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ]ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΠΕΙς ΤΠΤ.[ΕΝΝΟΩ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΤΗ ΛΕς ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΣΥ]ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙς ΑΔΕΡΦΕς ΤΗς ΠΕΘΑΜΕΝΗς ΠΕΘΕΡΑς ΤΗς.
θεωρω οτι ποιοι θα ειναι οι καλεσμενοι στην βαπτιση αποφασισουν μονο οι γονεις του παιδιου (και νονος-νονα).
Εσεις τι λετε; Πρεπει να δωσω προσκλησεις στην πεθερα μου να καλεσει και αυτη;;; Δεν το θελω με ΤΙΠΟΤΑ!!!
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩς Η ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙς ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΥΚΙΑ ΣΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ Η ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙς.ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΛΕς ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΗς ΜΙΛΗΣΕΙ?

16Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Δευ Οκτ 08, 2012 1:02 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:
nikvik έγραψε:
Επαθα σοκ! Γιατι να καλεσει αυτη ατομα που δεν ξερω για την βαπτση της κορης μου;;;;

ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΔΕς ΜΑΝΕς[ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ]ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΠΕΙς ΤΠΤ.[ΕΝΝΟΩ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΤΗ ΛΕς ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΣΥ]ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙς ΑΔΕΡΦΕς ΤΗς ΠΕΘΑΜΕΝΗς ΠΕΘΕΡΑς ΤΗς.

θεωρω οτι ποιοι θα ειναι οι καλεσμενοι στην βαπτιση αποφασισουν μονο οι γονεις του παιδιου (και νονος-νονα).
Εσεις τι λετε; Πρεπει να δωσω προσκλησεις στην πεθερα μου να καλεσει και αυτη;;; Δεν το θελω με ΤΙΠΟΤΑ!!!
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩς Η ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙς ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΥΚΙΑ ΣΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ Η ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙς.ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΛΕς ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΗς ΜΙΛΗΣΕΙ?

17Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Δευ Οκτ 08, 2012 1:09 am

nikvik

nikvik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
filitsaki έγραψε:
nikvik έγραψε:
Επαθα σοκ! Γιατι να καλεσει αυτη ατομα που δεν ξερω για την βαπτση της κορης μου;;;;
ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΔΕς ΜΑΝΕς[ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ]ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΠΕΙς ΤΠΤ.[ΕΝΝΟΩ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΤΗ ΛΕς ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΣΥ]ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙς ΑΔΕΡΦΕς ΤΗς ΠΕΘΑΜΕΝΗς ΠΕΘΕΡΑς ΤΗς.
θεωρω οτι ποιοι θα ειναι οι καλεσμενοι στην βαπτιση αποφασισουν μονο οι γονεις του παιδιου (και νονος-νονα).
Εσεις τι λετε; Πρεπει να δωσω προσκλησεις στην πεθερα μου να καλεσει και αυτη;;; Δεν το θελω με ΤΙΠΟΤΑ!!!
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩς Η ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙς ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΥΚΙΑ ΣΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ Η ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙς.ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΛΕς ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΗς ΜΙΛΗΣΕΙ?

Δεν θελει. Θα τις μιλησω εγω με ομορφο τροπο να μαθω αν θελει να καλεσει κοσμο η οχι. Και αν ναι ποσα ατομα.
Αλλα αν δεν καλεσουμε εμεις ουτε θα πρωτα ξαδερφια παει ασχιμα να καλεσει αυτη οι φιλοι της.
Εχω αδικο;

18Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Δευ Οκτ 08, 2012 1:14 am

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΙΣ ΜΙΛΗΣΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΡΩΤΑΣ ΠΟΣΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙ.ΑΝΟΙΞΕ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΗΣ ΟΤΙ .....ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΠΧ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΗΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΑΠ ΤΟ ΣΟΙ ΣΑΣ ΚΛΠ.ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΠΕΤΑ ΤΗΣ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΤΟΜΑ.

19Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Δευ Οκτ 08, 2012 1:14 am

Evita1988

Evita1988
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aggeliki5579 έγραψε:Κοπελα μου καλημερα.Καταρχην να σου ζησει η κουκλιτσα σου και με το καλο να παρει το ονομα της..
Εγω θα σου πω τι εκανα εγω...τον Νοεμβριο εχω την βαφτιση του μικρου μου..ο πατερας μου μου ζητησε 10 προσκλησεις,ο πεθερος μου αλλες 10 και η γυναικα του πεθερου μου αλλες 8..ολες αυτες για δικα τους ατομα...εγω χωρις να τσακωθω και να πω πολλα λογια τους ειπα το εξης..ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ!ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΙΤΗΣΗ.ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΠΛΟΙ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ ΘΑ ΕΙΣΤΕ! και το βουλωσαν ολοι μια και καλη...

μπραβο ετσι επρεπε να ελεγα κ γω ... αλλα γενικα οταν με βρησκουν σε χαρα με κανουν οτι θελουν(σχεδον)

20Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Δευ Οκτ 08, 2012 1:19 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Evita1988 έγραψε:
aggeliki5579 έγραψε:Κοπελα μου καλημερα.Καταρχην να σου ζησει η κουκλιτσα σου και με το καλο να παρει το ονομα της..
Εγω θα σου πω τι εκανα εγω...τον Νοεμβριο εχω την βαφτιση του μικρου μου..ο πατερας μου μου ζητησε 10 προσκλησεις,ο πεθερος μου αλλες 10 και η γυναικα του πεθερου μου αλλες 8..ολες αυτες για δικα τους ατομα...εγω χωρις να τσακωθω και να πω πολλα λογια τους ειπα το εξης..ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ!ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΙΤΗΣΗ.ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΠΛΟΙ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ ΘΑ ΕΙΣΤΕ! και το βουλωσαν ολοι μια και καλη...

μπραβο ετσι επρεπε να ελεγα κ γω ... αλλα γενικα οταν με βρησκουν σε χαρα με κανουν οτι θελουν(σχεδον)



Ξερεις κατι? δεν θα μου ηταν τιποτα να δωσω απο 10 προσκλησεις αν και εκεινοι εβλεπα οτι ΄΄σκιζονται΄΄ για μας και για το παιδι..αλλα απο την στιγμη που ξερεις καιρο τωρα οτι ετοιμαζουμε την βαφτιση και δεν λες ουτε για πλακα να βοηθησεις κι εσυ,πως εχεις την απαιτηση μετα να σε σεβαστω κι εγω? ετσι δεν ειναι?

21Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Δευ Οκτ 08, 2012 1:25 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ?ΚΑΜΜΕΝΗ ΕΙΜΑΙ Ας ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΤΗς...ΠΑΝΤΩς ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ..ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!!!!

22Σημαντικό! Απ: ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! Δευ Οκτ 08, 2012 2:03 am

nikvik

nikvik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστω για την βοηθεια σας!!! ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ...... HELP!!!! 654316

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις