Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Παρ Οκτ 12, 2012 8:14 am

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ.ΝΑ ΠΑΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΝΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΣ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ.ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ.
ΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ.ΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ.ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΝΑ ΣΤΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΥΛΟ Κ ΧΑΡΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΦΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ.
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ......ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΝΕΟΓΝΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ.

Συγνωμη αλλα αν γραψω μονη μου τις τιμες κ μετα μου τα αλλαξουν που θα βρω το δικιο μου???Δεν υπαρχει περιπτωση!!!Θα τα γραψει ολα καποιος υπευθυνος σε χαρτι της κλινικης κ με σφραγηδα κ υπογραφη!!!Υποθετω οτι αν δεν εχει ελευθερο το δωματιο που θελω κ με βαλουν σε κατωτερο τοτε πληρωνω λιγοτερα αλλα αν με πανε σε καλυτερο τοτε θα πληρωσω μονο οτι ισχυει για το δωματιο που ειχα αρχικα ζητησει.ΕΕΕ???Η θα μου πειτε οτι ονειρευομαι κ οτι δεν γινεται ποτε αυτο?

27ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Παρ Οκτ 12, 2012 11:25 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ είχα μάθει τις τιμές πρώτα τηλεφωνικά και μετά όταν πήγα στον γιατρό μου την επομενη φορα και το συζητήσαμε ξανα το θεμα, μου ειπε οτι σε ολους τους γιατρους που συνεργαζονται με το Γενεσις στελνουν τους νεους τιμοκαταλογους καθε 6μηνο . και μου τους εδειξε. οπως και για την επεμβαση που πηγα ο ιδιος μπροστα μου πηρε τηλ και εμαθε την τιμη για τη 1 διανυκτερευση που θα χρειαζομουν και ολα τα σχετικα

28ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Παρ Οκτ 12, 2012 11:43 am

lizaG

lizaG
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα σε όλες λοιπόν εγω έκανα 2 γεννες την πρώτη στο ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ πριν δυόμισι χρόνια και τη δεύτερη στο Γεννεσις πριν 10 μέρες. Το γεννεσις ήταν πολυ καλύτερο σε όλα απο τις μαιες που είναι το σημαντικότερο. Στις ξενοδοχειακές εγκαταστάσεις είναι παρόμοια αν και το γεννεσις έχει πιο μεγάλα δωμάτια εγω ήμουν σε δικλινο και ΑΚΌΜΑ οι μαιες βοηθάνε αρκετά στο θυλασμο. Όσο για τα χρήματα όσα μου είχαν πει τόσα πλήρωσα και στα δυο μαιευτηρια.

29ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Παρ Οκτ 12, 2012 1:38 pm

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lizaG έγραψε:Καλησπέρα σε όλες λοιπόν εγω έκανα 2 γεννες την πρώτη στο ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ πριν δυόμισι χρόνια και τη δεύτερη στο Γεννεσις πριν 10 μέρες. Το γεννεσις ήταν πολυ καλύτερο σε όλα απο τις μαιες που είναι το σημαντικότερο. Στις ξενοδοχειακές εγκαταστάσεις είναι παρόμοια αν και το γεννεσις έχει πιο μεγάλα δωμάτια εγω ήμουν σε δικλινο και ΑΚΌΜΑ οι μαιες βοηθάνε αρκετά στο θυλασμο. Όσο για τα χρήματα όσα μου είχαν πει τόσα πλήρωσα και στα δυο μαιευτηρια.

Να σου ζησουν κ τα 2 παιδακια σου!Να ρωτησω ομως κατι?Τι σε εκανε να επιλεξεις το Γενεσις για τη δευτερη γεννα κ δεν πηγες παλι Διαβαλκανικο?Κ εμενα με ενδιαφερει να εχω μαιες που θα βοηθησουν στο θηλασμο κ οχι να ταιζουν το παιδι κρυφα.

30ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Παρ Οκτ 12, 2012 1:40 pm

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenidek έγραψε:εγώ είχα μάθει τις τιμές πρώτα τηλεφωνικά και μετά όταν πήγα στον γιατρό μου την επομενη φορα και το συζητήσαμε ξανα το θεμα, μου ειπε οτι σε ολους τους γιατρους που συνεργαζονται με το Γενεσις στελνουν τους νεους τιμοκαταλογους καθε 6μηνο . και μου τους εδειξε. οπως και για την επεμβαση που πηγα ο ιδιος μπροστα μου πηρε τηλ και εμαθε την τιμη για τη 1 διανυκτερευση που θα χρειαζομουν και ολα τα σχετικα

Οι τιμες που ειχε ο γιατρος ηταν ιδιες με αυτες που σου ειχαν πει στο τηλεφωνο?Γιατι παλιοτερα ειχα διαβασει περιστατικο με κοπελα που την ιδια μερα αλλα της ειπαν στο τηλ κ αλλα οταν πηγε εκει.

31ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Παρ Οκτ 12, 2012 1:49 pm

lizaG

lizaG
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 215994
doritaki έγραψε:
lizaG έγραψε:Καλησπέρα σε όλες λοιπόν εγω έκανα 2 γεννες την πρώτη στο ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ πριν δυόμισι χρόνια και τη δεύτερη στο Γεννεσις πριν 10 μέρες. Το γεννεσις ήταν πολυ καλύτερο σε όλα απο τις μαιες που είναι το σημαντικότερο. Στις ξενοδοχειακές εγκαταστάσεις είναι παρόμοια αν και το γεννεσις έχει πιο μεγάλα δωμάτια εγω ήμουν σε δικλινο και ΑΚΌΜΑ οι μαιες βοηθάνε αρκετά στο θυλασμο. Όσο για τα χρήματα όσα μου είχαν πει τόσα πλήρωσα και στα δυο μαιευτηρια.

Να σου ζησουν κ τα 2 παιδακια σου!Να ρωτησω ομως κατι?Τι σε εκανε να επιλεξεις το Γενεσις για τη δευτερη γεννα κ δεν πηγες παλι Διαβαλκανικο?Κ εμενα με ενδιαφερει να εχω μαιες που θα βοηθησουν στο θηλασμο


κ οχι να ταιζουν το παιδι κρυφα.


Ευχαριστώ πολυ για τις ευχές. Εγω αλλαξα γιατρο στο δεύτερο και αυτός ξεγεννουσε στο γεννεσις αλλα έτσι και αλλιώς θα πήγαινα αλλού γιατί απο το ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ δεν είχα μείνει ευχαριστημένη καθόλου απο τις μαιες του ορόφου. Τώρα όσο αφορά το θυλασμο μπορείς να ζητήσεις αποκλειστικό. Εγω δεν το έκανα γιατί τις πρώτες μέρες δεν είχα γάλα αλλα απο τότε που γύρισα ΣΠΙΤΙ θυλαζω κανονικά και ελπίζω να συνεχίσω έτσι. Σου εύχομαι όλα με το καλο και να έρθει γρήγορα το μωρακι σου

32ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Παρ Οκτ 12, 2012 2:20 pm

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lizaG έγραψε:
Ευχαριστώ πολυ για τις ευχές. Εγω αλλαξα γιατρο στο δεύτερο και αυτός ξεγεννουσε στο γεννεσις αλλα έτσι και αλλιώς θα πήγαινα αλλού γιατί απο το ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ δεν είχα μείνει ευχαριστημένη καθόλου απο τις μαιες του ορόφου. Τώρα όσο αφορά το θυλασμο μπορείς να ζητήσεις αποκλειστικό. Εγω δεν το έκανα γιατί τις πρώτες μέρες δεν είχα γάλα αλλα απο τότε που γύρισα ΣΠΙΤΙ θυλαζω κανονικά και ελπίζω να συνεχίσω έτσι. Σου εύχομαι όλα με το καλο και να έρθει γρήγορα το μωρακι σου

Ευχαριστω!Για το Διαβαλκανικο εχω κ εγω φιλη που δεν ειναι ικανοποιημενη με τις μαιες αλλα ριχνω κ λιγο βαρος σε αυτη που ηταν εντελως ανενημερωτη για θεματα θηλασμου.Αμα δεν εχεις ιδεα κ περιμενεις απο τις μαιες σωθηκες...Κ μιλαω για βασικα πραγματα.Πχ οτι το γαλα αν δεν αφαιρεθει απο το στηθος θα πετρωσει.Η κοπελα δεν το ηξερε, οι μαιες δεν ενδιαφερθηκαν, μανα κ πεθερα στον κοσμο τους...Ετρεχε κ δεν εφτανε μετα κ σαν αποτελεσμα δε θηλασε καθολου.Κριμα δεν ειναι?Δεν ηξερε οτι πρεπει να ζητησει αποκλειστικο θηλασμο, το παιδι ηταν ταϊσμενο κ οι μαιες χεστηκαν αν αυτη ειχε ή οχι γαλα.
Στον αποκλειστικο θηλασμο στο γενεσις ξερεις αν σου φερνουν το παιδι οποτε πειναει ή αν προσπαθουν να τηρουν συγκεκριμενο ωραριο?

33ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Σαβ Οκτ 13, 2012 2:29 am

lizaG

lizaG
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
doritaki έγραψε:
lizaG έγραψε:
Ευχαριστώ πολυ για τις ευχές. Εγω αλλαξα γιατρο στο δεύτερο και αυτός ξεγεννουσε στο γεννεσις αλλα έτσι και αλλιώς θα πήγαινα αλλού γιατί απο το ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ δεν είχα μείνει ευχαριστημένη καθόλου απο τις μαιες του ορόφου. Τώρα όσο αφορά το θυλασμο μπορείς να ζητήσεις αποκλειστικό. Εγω δεν το έκανα γιατί τις πρώτες μέρες δεν είχα γάλα αλλα απο τότε που γύρισα ΣΠΙΤΙ θυλαζω κανονικά και ελπίζω να συνεχίσω έτσι. Σου εύχομαι όλα με το καλο και να έρθει γρήγορα το μωρακι σου

Ευχαριστω!Για το Διαβαλκανικο εχω κ εγω φιλη που δεν ειναι ικανοποιημενη με τις μαιες αλλα ριχνω κ λιγο βαρος σε αυτη που ηταν εντελως ανενημερωτη για θεματα θηλασμου.Αμα δεν εχεις ιδεα κ περιμενεις απο τις μαιες σωθηκες...Κ μιλαω για βασικα πραγματα.Πχ οτι το γαλα αν δεν αφαιρεθει απο το στηθος θα πετρωσει.Η κοπελα δεν το ηξερε, οι μαιες δεν ενδιαφερθηκαν, μανα κ πεθερα στον κοσμο τους...Ετρεχε κ δεν εφτανε μετα κ σαν αποτελεσμα δε θηλασε καθολου.Κριμα δεν ειναι?Δεν ηξερε οτι πρεπει να ζητησει αποκλειστικο θηλασμο, το παιδι ηταν ταϊσμενο κ οι μαιες χεστηκαν αν αυτη ειχε ή οχι γαλα.
Στον αποκλειστικο θηλασμο στο γενεσις ξερεις αν σου φερνουν το παιδι οποτε πειναει ή αν προσπαθουν να τηρουν συγκεκριμενο ωραριο?
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΟΥ ΤΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΠΕΙΝΑΕΙ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΩΡΑΡΙΟ ΣΤΑΝΤΑΡ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ ΓΕΝΝΑ

34ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Σαβ Οκτ 13, 2012 3:57 am

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lizaG έγραψε:ε
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΟΥ ΤΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΠΕΙΝΑΕΙ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΩΡΑΡΙΟ ΣΤΑΝΤΑΡ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ ΓΕΝΝΑ

Κ εγω το ιδιο ελπιζω.Μακαρι ολα να πανε καλα.Ευχαριστω!

35ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Σαβ Οκτ 13, 2012 6:13 am

Althaia

Althaia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ! ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΠΕΛΕΓΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΠΡΙΝ ΕΠΙΛΕΞΩ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΟ ΜΕΝ ΓΕΝΕΣΙΣ ΜΕΣ ΤΗΝ ΓΛΥΚΑ, ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΛΙΚΕΙΟ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΝΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΤΟ ΔΕ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ ΕΣΚΑΣΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΤΡΟΧΑΙΟ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΕΝΑΣ ΠΑΝΙΚΟΣ ΦΩΝΕΣ ΑΝΟΙΓΜΕΝΑ ΚΕΦΑΛΙΑ...ΤΑ ΠΑΙΞΑ Η ΕΓΚΥΟΣ No ΠΗΓΕΣ ΕΣΥ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΣ? ΚΑΝΟΥΝ ΞΕΝΑΓΗΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ...!

36ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Σαβ Οκτ 13, 2012 6:24 am

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Althaia έγραψε:ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ! ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΠΕΛΕΓΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΠΡΙΝ ΕΠΙΛΕΞΩ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΟ ΜΕΝ ΓΕΝΕΣΙΣ ΜΕΣ ΤΗΝ ΓΛΥΚΑ, ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΛΙΚΕΙΟ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΝΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΤΟ ΔΕ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ ΕΣΚΑΣΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΤΡΟΧΑΙΟ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΕΝΑΣ ΠΑΝΙΚΟΣ ΦΩΝΕΣ ΑΝΟΙΓΜΕΝΑ ΚΕΦΑΛΙΑ...ΤΑ ΠΑΙΞΑ Η ΕΓΚΥΟΣ No ΠΗΓΕΣ ΕΣΥ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΣ? ΚΑΝΟΥΝ ΞΕΝΑΓΗΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ...!

Δεν εχω παει ακομη.Γενεσις θα παω ισως μες τη βδομαδα.Μια φιλη ειναι στις μερες της κ θα γεννησει στο Γενεσις.Αυτη που αναφερω σε προηγουμενα ποστ οτι το 1ο το εκανε στο Διαβαλκανικο κ δεν ηταν ικανοποιημενη.Οποτε εκτος της ξεναγησης θα εχω κ ατομο που θα το ζει το σκηνικο κ θα μπορει να με διαφωτισει λιγο για οτι θα εχω δει.Χωρις να εχω δει κανενα κ χωρις να ειμαι σιγουρη ακομα,νομιζω οτι πιο πολυ το γενεσις μου κανει.Θα φανει ομως στο τελος.Να δουμε αν υπαρχουν κ οι συμβασεις με τον ΕΟΠΥΥ μεχρι να γεννησω.Κ αν εχει καποιο απο τα 2 κ συμβαση με ΤΥΠΕΤ (ειμαι ασφαλισμενη κ σε αυτο μεσω του συζυγου).

37ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Σαβ Οκτ 13, 2012 9:07 am

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kορίτσια,έχει ρωτήσει κάποια πρόσφατα τις τιμές με ΕΟΠΥΥ για Διαβαλκανικό?Άν κ δεν το έχω στα άμεσα σχέδια μου να γεννήσω ιδιωτικά,όταν κάνουμε σχέδια λένε όμως ο Θεός γελάει..Πήρα τηλ σήμερα,αλλα μόνο Δευτέρα εως Παρασκεύη δίνουν πληροφορίες μέσω του γραφείου ενημέρωσης πολιτών..αν έχει καμιά κοπέλα υπόψη της που επικοινώνησε πρόσφατα,για καισαρική ενδιαφέρομαι..thanks

38ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Σαβ Οκτ 13, 2012 9:45 am

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Από Διαβαλκανικό 1/10 πήρα εκτυπωμένες τιμές που ισχύουν από 2/4. Καισαρική σε 3κλινο 1250, 2κλινο 1550, 1κλινο 2500. Περιλαμβάνει 4 διανυκτερεύσεις, υγειονομικό υλικό, φάρμακα, νεογνολόγο, εργαστηριακό έλεγχο μητέρας & νεογνού, δωρεάν παιδίατρο στα εξωτερικά ιατρεία 24 ώρες/24ωρο για ένα χρόνο, ΦΠΑ.
Δεν περιλαμβάνει μαιευτήρα, αναισθησιολόγο(300 για καισαρική όταν έκανα το 1ο), εξετάσεις πέρα του προβλεπόμενου πακέτου, ειδικά φαρμακευτικά σκευάσματα, δευτερεύουσας επεμβάσεις, νοσηλεία στη ΜΕΝΝ κ επιπλέον εξετάσεις για το νεογνό ή φωτοθεραπεία.
Η λήψη βλαστοκυττάρων δε χρεώνεται.
Γράφω ακριβώς ότι λέει το χαρτί. Μου είπαν βέβαια πριν γεννήσω να ξαναρωτήσω για τυχόν αλλάγές. Στην 1η γέννα είχα κ δωρεάν καρδιοτοκογράφο πριν γεννήσω(είχα πάει καμιά 10ριά μέρες πριν). Επίσης είχα πάρει μαζί μου παυσίπονα μετά από προτροπή φίλης γιατί αν ζητήσεις στα χρεώνουν ουκ ολίγο.
Αυτά θυμάμαι, εγώ εκεί θα ξαναπάω με κλειστά μάτια που λένε γιατί όλα πήγαν καλά κ έμεινα ευχαριστημένη με όλα.

39ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Σαβ Οκτ 13, 2012 9:56 am

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jen75 έγραψε:Από Διαβαλκανικό 1/10 πήρα εκτυπωμένες τιμές που ισχύουν από 2/4. Καισαρική σε 3κλινο 1250, 2κλινο 1550, 1κλινο 2500. Περιλαμβάνει 4 διανυκτερεύσεις, υγειονομικό υλικό, φάρμακα, νεογνολόγο, εργαστηριακό έλεγχο μητέρας & νεογνού, δωρεάν παιδίατρο στα εξωτερικά ιατρεία 24 ώρες/24ωρο για ένα χρόνο, ΦΠΑ.
Δεν περιλαμβάνει μαιευτήρα, αναισθησιολόγο(300 για καισαρική όταν έκανα το 1ο), εξετάσεις πέρα του προβλεπόμενου πακέτου, ειδικά φαρμακευτικά σκευάσματα, δευτερεύουσας επεμβάσεις, νοσηλεία στη ΜΕΝΝ κ επιπλέον εξετάσεις για το νεογνό ή φωτοθεραπεία.
Η λήψη βλαστοκυττάρων δε χρεώνεται.
Γράφω ακριβώς ότι λέει το χαρτί. Μου είπαν βέβαια πριν γεννήσω να ξαναρωτήσω για τυχόν αλλάγές. Στην 1η γέννα είχα κ δωρεάν καρδιοτοκογράφο πριν γεννήσω(είχα πάει καμιά 10ριά μέρες πριν). Επίσης είχα πάρει μαζί μου παυσίπονα μετά από προτροπή φίλης γιατί αν ζητήσεις στα χρεώνουν ουκ ολίγο.
Αυτά θυμάμαι, εγώ εκεί θα ξαναπάω με κλειστά μάτια που λένε γιατί όλα πήγαν καλά κ έμεινα ευχαριστημένη με όλα.

Thanks Τζένη..μια και ο γιατρός μου είναι κ στην Γενική κ στο Διαβαλκανικό,αν τύχει κ πα΄ρει πρωτοβουλία η μπέμπα να βγεί απροόπτα,περαν των 2 πιθανών ημερομηνιών που έχουμε,να ξέρω τι παιζει κ στα 2..Είναι με ΕΟΠΥΥ οι τιμές που μ ειπες να φανταστω? Smile

40ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Κυρ Οκτ 14, 2012 12:33 am

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι, εοπυυ. Ελπίζω να προλάβω και γω αυτές τις τιμές.

41ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Κυρ Οκτ 14, 2012 12:55 am

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jen75 έγραψε:Ναι, εοπυυ. Ελπίζω να προλάβω και γω αυτές τις τιμές.

Kαλημέρα Τζένη Smile Thanks για την ενημέρωση..Δεν αργείς κ εσύ,λογικά τις προλαβαίνεις..αν και στην Ελλάδα είμαστε που τα πάντα αλλάζουν εν ριπει οφθαλμου. Wink

42ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Κυρ Οκτ 14, 2012 2:41 am

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Προσπαθώ να μη λογαριάζω χωρίς τους ξενοδόχους (ένας ο εοπυυ κ ένας ο μπέμπης) για να μην αγχώνομαι κ να μην απογοητευτώ. Τετάρτη μπαίνω στο μήνα μου αλλά να δούμε...

43ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Κυρ Οκτ 14, 2012 2:56 am

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jen75 έγραψε:Προσπαθώ να μη λογαριάζω χωρίς τους ξενοδόχους (ένας ο εοπυυ κ ένας ο μπέμπης) για να μην αγχώνομαι κ να μην απογοητευτώ. Τετάρτη μπαίνω στο μήνα μου αλλά να δούμε...

Mε το καλό Τζένη να σου έρθουν όπως τα θες..προετοιμάζομαι κ εγώ για όλα τα ενδεχόμενα..μια κ είμαι στον μήνα μου,και όπως μ είπε κάνοντας χιούμορ ο γιατρός"η εγκυμοσύνη δεν έχει μπέσα Very Happy ¨" προς το παρόν η μπέμπα μου δείχνει να μην βιάζεται να βγει,και οργανικά είναι όλα οκ,στον φυσιολογικό βαθμό ωρίμανσης πλακούντα κτλ..μια φίλη μου γέννησε 3 παιδιά στο Διαβαλκανικό,αλλα απο πέρσυ Νοεμβρη εως τώρα θα ήταν άσκοπο να ρωτήσω, πάντως ευχαριστημένη ήταν..ενώ απο το γένεσις 2 κοπέλες που ξέρω,δεν..οι απόψεις διίστανται.. Smile

44ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Κυρ Οκτ 14, 2012 7:10 am

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στο γένεσις έκανα λαπαροσκόπηση/υστεροσκόπηση πριν 5-6 χρόνια κ μια χαρά μου φάνηκε. Βέβαια άλλο 1 νύχτα μετά από επέμβαση κ άλλο 3-4 μετά από γέννα. Η αδερφή μου έκανε 2 καισαρικές στο διαβαλκανικό, ήξερα τα κατατόπια που λένε, ο γιατρός μου είναι κυρίως εκεί οπότε το επέλεξα κ γω και δεν το μετάνιωσα. Το αποτέλεσμα μετράει στην τελική, δλδ υγειή μωράκια.

45ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Κυρ Οκτ 14, 2012 7:22 am

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Φυσικά τα υγιή μωρούλια είναι που έχουν μόνο σημασία!Στο Γένεσις είδα τα κατατόπια σαν επισκέπτρια μόνο.Δεν είναι η ξενοδοχειακή υποστήριξη που μ ενδιαφέρει,όσο η αποτελεσματικότητα,η αμεσότητα κ η συνεννόηση..Εξάλλου στο πόση άνεση κ χλίδα θα έχεις,ρόλο παίζει το πόσα διαθέτεις.. Wink

46ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Κυρ Οκτ 14, 2012 9:13 am

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πάντως κ με τις μαίες που γράφτηκαν διάφορα εγώ έχω να πω πως το καλύτερο είναι να πάμε εκεί ενημερωμένες. Στο πρώτο δε ζήτησα αποκλειστικό θηλασμό κυρίως γιατί πονούσα απολύ από κάτω κ με το ζόρι κοιμόμουν κ καθόμουν, όχι να΄χω κ το μωρό κάθε 2-3 ώρες, και μια χαρά τα κατάφερα με το θηλασμό στο σπίτι γιατί ήμουν ενήμερη για όλα(1 χρόνο θήλασα). Το μόνο που ζήτησα και επέμεινα ήταν να μου βάλουν το μωρό στο στήθος με το που θα γεννηθεί, όπως και έγινε, και μετά τον είδε νεογνολόγος κλπ.

47ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΕΝΕΣΙΣ Ή ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ??? Κυρ Οκτ 14, 2012 9:27 am

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το πρώτο και βασικότερο είναι η ενημέρωση,μια και οι συνθήκες σε κάθε γυναίκα κ γέννα διαφέρουν..Προσπάθεια θέλει..δεν μπορείς να βασίζεσαι σε μαίες που κανουν κάθε μέρα αυτή την δουλειά κ περιμένουν να τελειώσει το 8ωρο να φύγουν..ειδικά με τους μισθούς που έχουν..δεν τις δικαιολογώ,αλλα μια κ ζω τον χώρο της υγείας έχω μια αντιλήψη πραγμάτων εκ των έσω..δεν είμαστε ούτε Γερμανία ούτε Σκανδιναβικές χώρες,με προηγμένα συστήματα υγείας,στα οποία διατίθενται σοβαρά budget.. Rolling Eyes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις