Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
81 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 81 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συνεγκυούλες να σας θέσω ένα θέμα που έχω τις τελευταίες μέρες..νιώθει καμιά σας έντονο πόνο πολύ χαμηλά, στα ηβικά οστά, ανάμεσα στα μπούτια?
νιώθω σαν να έχω πάει γυμναστήριο και έχω κάνει σπαγγάτο με αποτέλεσμα και όταν περπατάω να πονάει! με δυσκολία φοράω τη φόρμα μου και με δυσκολία περπατάω..
είναι φυσιολογικό όλο αυτό?

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ τι μου θύμισες τώρα.Φυσιολογικο είναι μην ανυσηχεις.Εγω φαντάσου ήμουν έτσι απο τον 5ο μήνα, είχα τέτοιο πόνο που ούτε να γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι δεν μπορούσα ασε δε το περπατημα.Εφιαλτης μέχρι που γέννησα.Ο γιατρος μου έλεγε οτι είναι απο την πίεση που ασκήται εκεί χαμηλα. Είχα και εγω πολύ άγχος ότι κάτι δεν πάει καλά αλλα τελικα τσάμπα το άγχος. Εμένα ήταν συνεχώς και με το κεφάλι εκεί κάτω και ήταν ακόμα χειρότερα.Υπομονή.

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
φαντάζομαι ότι μα΄λλον δεν είναι ανησυχητικό αλλά αγχώθηκα με τέτοιο πόνο!!

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φυσιολογικό είναι. Και γω τον ειχα αυτον τον πονο απο τον 5-6 μήνα. Είναι απο την πιεση που ασκείται απο το βαρος και απο το οτι ανοιγουν σιγα σιγα τα οστα της λεκανης για να προετοιμάσουν το σωμα για τον τοκετο. Δουλευω σε γραφειο και παρακαλουσα να μην με σηκωσει κανεις απο την καρεκλα μου. Μου επαιρνε πανω απο 5λεπτο να ερθω στα ισα μου

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
REINE έγραψε:φαντάζομαι ότι μα΄λλον δεν είναι ανησυχητικό αλλά αγχώθηκα με τέτοιο πόνο!!


Το ξέρω σε καταλαβαίνω. Εγω δεν μπορούσα να ντυθω μόνη μου ούτε το βρακί μου να βάλω. Αστα.
5 μήνες ετσι και όσο μεγάλωνε η κοιλια τόσο χειρότερα.
Με το καλό λοιπον το μωρακι σου!!!!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σας ευχαριστώ κορίτσια!!
με καθησυχάσατε!!
δηλαδή να μην πάρω το γιατρό να τον ρωτήσω? είναι απόλυτα φυσιολογικό...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ακριβώς τα ίδια έχω κι εγώ ,λίγο περπατάω κ κουράζομαι,ανεβαίνω 1 σκάλα και σκάω ,ίδιοι οι πόνοι στα οστά που λες κι εσύ,ζορίζομαι ακόμα από τον πόνο να σκύψω να βάλω τις κάλτσες και τα παπούτσια μου...

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ.

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα ίδια περνάω κι εγώ, μην μου πεις να βαλω παπούτσια μην μου πεις να αλλάξω πλευρό το βράδυ όταν κοιμαμαι...ειναι από την πίεση που ασκεί το μωρό στη λεκάνη μας, υπομονή θα περάσει κι αυτό!πεστο και στον γιατρό σου να σε καθυσηχάσει κι αυτός

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κορίτσια πήρα το γιατρό και μου είπε ότι μάλλον έχω πάθει ουρολοίμωξη και να αρχίσω κατευθείαν την αντιβίωση zinadol των 500. το έχει πάθει καμιά σας αυτό?

blackfield

blackfield
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γενναμε σχεδον μαζι.εχω κι εγω τους ιδιους πονους κ ειναι φυσιολογικοτατοι!!ουρολοιμωξη???απο που κι ως που?εκανες καποια καλλιεργεια ουρων?

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
όχι από αυτά που του είπα, το διέγνωσε
να ανησυχήσω?
έχω σαν πόνους περιόδου και πάω πολύ συχνά τουαλέτα επίσης. από τη μέση και κάτω με πονάνε τα πάντα!

blackfield

blackfield
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οχι κοπελα μου μην διαννοηθεις κ παρεις αντιβιωση χωρις εξετασεις!!!! affraid αν ειναι δυνατον!!!!ανοιγει η λεκανη να βγει το μωρο!εγω περπαταω πλεον σαν την παπια κ ποναω οπου κι εσυ κ καθε τοσο κατουριεμαι,κ ειναι κ ηδευτερη μου εγκυμοσυνη.ετσι ημουν κ στην πρωτη.με το συμπαθειο κιολας αλλα ο γιατρος σου μου φαινεται οτι δεν παει καλα...

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
έχω καταμπερδευτεί και έχω κατααγχωθεί τώρα!!
πάντως θα ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού μου αφού του έχω εμπιστοσύνη γιατί πόνος που νιώθω είναι πολύ έντονος!

ΚΚΝ


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσι μου καλο θα ελεγα να ξαναπαρεις το γιατρο σου τηλεφωνο και να επιμεινεις να πας να σε δει γιατι αναφερεις πονους περιοδου και στην αλλη αναρτηση ειχες γραψει οτι εχεις ηδη τραχηλο στα 2,5 εκ και συσπασεις.... Μαλλον πρεπει να σε δει.... απο κοντα αυτη τη φορα...

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Διανύω τον 8ο κι έχω κι εγώ τα ίδια συμπτώματα! Δεν νομίζω οτι είναι ουρολοίμωξη... Μου φαίνεται 'ακρως απίθανο!
Για ψαξε το λίγο καλύτερα... Είναι κρίμα να φορτώνεις τον οργανισμό σου με χημικές ουσίες χωρίς να είσαι σίγουρη!
Εδώ εγώ σκέψου βγάζω φρονιμήτες, υποφέρω κι αποφεύγω να πάρω παυσίπονο απλά γιατί δε θέλω να επιβαρύνω τον οργανισμό! Όχι οτι είναι κακό αλλα ότι μπορούμε να αποφύγουμε καλό είναι!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σας ευχαριστώ για τις συμβουλές, έχετε απόλυτο δίκιο!! το πρόβλημα είναι ότι μεσολαβούσε σαβ/κο και ούτε για καλλιέργεια δε μπορούσα να πάω...από σήμερα θα δούμε τι έχω τελικά..

xristina30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koritsia gia ssas eimai kainourgia sto foroum.....eimai egios sxedon ston evdomo.....mexri stigmis eixa mia teleia egimosini xoris kamia enoxlisi....omos tis teleftaies evdomades exo ena pono stous mys kato sto kolpo kai anamesa sto podi san travigma poli entono...toso pou to vradi otn ksaplono en mporo na allakso plevrome ponaei aki me travaei poli........rotisa ton giatro kai mou eipe pos einai apo tin egimosini........eixe kamia kati paromoio?

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγω ποναω πολυ στα ηβικα οστα,χαμηλα στην κοιλια οταν παω να αλλαξω πλευρο ακομα και στον ποπο.Το βραδυ για να αλλαξω πλευρο υποφερω και οταν σηκωθω κουτσαινω δεν μπορω να περπατησω στην αρχη καλα,αλλα ειναι φυσιολογικο το ειχα και στο γιο μου

fey11gr

fey11gr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xristina30 έγραψε:koritsia gia ssas eimai kainourgia sto foroum.....eimai egios sxedon ston evdomo.....mexri stigmis eixa mia teleia egimosini xoris kamia enoxlisi....omos tis teleftaies evdomades exo ena pono stous mys kato sto kolpo kai anamesa sto podi san travigma poli entono...toso pou to vradi otn ksaplono en mporo na allakso plevrome ponaei aki me travaei poli........rotisa ton giatro kai mou eipe pos einai apo tin egimosini........eixe kamia kati paromoio?

Καλως ήλθες Χριστίνα και με το καλό! Τις ενοχλήσεις που περιγράφεις τις είχα απο τον 2ο μήνα !! affraid Δε μπορούσα να καθίσω.Το χειρότερο όμως ήταν και είναι το σήκωμα, είναι στιγμές που με πονάει όλη η λεκάνη και τα κόκαλα του ποπού. 'Αμα δε κουραστώ μέσα στη μέρα απο ορθοστασία κλπ αστα τραβάει μέχρι κάτω στα πόδια.Σέρνομαι χεχε. Είναι φυσιολογικό αφού αλλάζει όλο το σώμα για να αντέξει το εργοστάσιο-ξενοδοχείο του μωρού μας! Smile

PINAKIII

PINAKIII
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ανοιγει το σωμα προετοιμαζεται για το τοκετο!απολυτως φυσιολογικο το ειχα και εγω απ τον εβδομο μηνα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις