Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
96 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 96 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1τι να κανω με την πεθερα μου? Empty τι να κανω με την πεθερα μου? Τετ Οκτ 17, 2012 10:37 am

Silversmokey

Silversmokey
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια καλησπέρα,

εν συντομία θα σας πώ οτι έξι μήνες τον χρόνο μένω στην επαρχία με τον συζηγό μου και το μωρό μας που κοντεύει να γίνει ενός έτους. Ηρθα στην Αθήνα με την μπέμπα μου πριν 4 μήνες για λίγες μέρες και έμεινα στην πεθερά μου για να δεί το μωρό. Τσακωθήκαμε επειδή το μωρό έκλαιγε και στο σπίτι της δεν επιτρέπει να κλαίει το μωρό ανάψανε τα αίματα γιατί είμαι και εγώ θερμόαιμη και με λίγα λόγια με έδιωξε απο το σπίτι με το μωρό μου... Μετά προσποιήθηκε ότι την έπιασε η καρδιά της για να την λυπηθεί ο άντρας μου όπως και έγινε και να μην την κράξει.. Από τότε δεν έχουμε ανταλλάξει κουβέντα και η αλήθεια είναι ότι δεν με πολυνοιαζει κιολας. Ο λόγος που γράφω είναι ο εξής...Πλησιάζουνε σε λιγότερο απο δύο εβδομάδες τα πρώτα γεννέθλια του μωρού μου.. Τι να κάνω? Πρέπει να την καλέσω σπίτι μου? Εκείνη με έδιωξε.. Δεν θέλω ούτε να την βλέπω αλλα στεναχωριέμαι για τον άντρα μου... Σε λίγους μήνες θα έχουμε και τα βαφτίσια.. Εκεί δεν μπορώ να μην την καλέσω βέβαια αλλά αισθάνομαι πολύ άβολα μόνο και με την σκέψη της... Τι λέτε να κάνω?

http://www.iliadasantorini.gr

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Silversmokey έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα,

εν συντομία θα σας πώ οτι έξι μήνες τον χρόνο μένω στην επαρχία με τον συζηγό μου και το μωρό μας που κοντεύει να γίνει ενός έτους. Ηρθα στην Αθήνα με την μπέμπα μου πριν 4 μήνες για λίγες μέρες και έμεινα στην πεθερά μου για να δεί το μωρό. Τσακωθήκαμε επειδή το μωρό έκλαιγε και στο σπίτι της δεν επιτρέπει να κλαίει το μωρό ανάψανε τα αίματα γιατί είμαι και εγώ θερμόαιμη και με λίγα λόγια με έδιωξε απο το σπίτι με το μωρό μου... Μετά προσποιήθηκε ότι την έπιασε η καρδιά της για να την λυπηθεί ο άντρας μου όπως και έγινε και να μην την κράξει.. Από τότε δεν έχουμε ανταλλάξει κουβέντα και η αλήθεια είναι ότι δεν με πολυνοιαζει κιολας. Ο λόγος που γράφω είναι ο εξής...Πλησιάζουνε σε λιγότερο απο δύο εβδομάδες τα πρώτα γεννέθλια του μωρού μου.. Τι να κάνω? Πρέπει να την καλέσω σπίτι μου? Εκείνη με έδιωξε.. Δεν θέλω ούτε να την βλέπω αλλα στεναχωριέμαι για τον άντρα μου... Σε λίγους μήνες θα έχουμε και τα βαφτίσια.. Εκεί δεν μπορώ να μην την καλέσω βέβαια αλλά αισθάνομαι πολύ άβολα μόνο και με την σκέψη της... Τι λέτε να κάνω?
ΒΑΖΕΙς ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΗ ΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΓΑΤΑ ΟΥΤΕ ΖΗΜΙΑ!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!

Silversmokey

Silversmokey
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ουφφφφφφφφφφφφφφφφφ δεν ξέρω εαν ειμαι ετοιμη για μια τετοια συναντηση και ειδικα μια τετοια ιδιαιτερη μερα....

http://www.iliadasantorini.gr

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Silversmokey έγραψε:ουφφφφφφφφφφφφφφφφφ δεν ξέρω εαν ειμαι ετοιμη για μια τετοια συναντηση και ειδικα μια τετοια ιδιαιτερη μερα....
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΒΛΕΨΕΙς...ΑΣΧΟΛΕΙΣΟΥ ΜΕ ΤΟΥς ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥς ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗ ΤΗς ΔΙΝΕΙς ΣΗΜΑΣΙΑ! τι να κανω με την πεθερα μου? 417472

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα. συγνωμη, τι εννοεισ "στο σπιτι της δεν επιτρεπεται να κλαιει το μωρο"?
οπως και να χει, ο αντρας σου γνωριζει για τους λογους του τσακωμου με την πεθερα? να το κουβεντιασεις μαζι του, να δεις και πως το βλεπει κι εκεινος και μετα αποφασιζετε μαζι τι θα κανετε.
καλυτερα να εισαι τυπικη, μιας και δεν χρειαζεται να βρισκεστε απο κοντα απ οτι καταλαβα. αλλωστε μανα του αντρα σου ειναι, με λιγη ευγενεια και σεβασμο μπορεις να διατηρησεις εστω τυπικες σχεσεις χωρις να κακοκαρδιζεις και το ετερον ημισυ

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συμφωνω με την προλαλησα.την καλει ο αντρας σου,την χαιρετας οταν ερθει κ οταν φυγει κ τελειωσε.ασε που πιστευω οτι θα ερθει σαν βρεγμενη γατα κ δεν θα πει κουβεντα.ετσι ηρθε κ η δικια μου στα πρωτα μας γενεθλια.εκατσε σε μια γωνια κ κιχ δεν εβγαλε.φυσικα εμενα μου ειχε ηδη βγαλει ξινη την βαφτιση λιγους μηνες νωριτερα.
αυτο που θελω να σου πω ειναι,πως ακομα κι αν βραζεις απο μεσα σου παιξτο τοσο ανετη,τρελιτσα σκετη που σιγουρα αυτη θα φαει τα λυσσακα της.
να σου ζησει το ζουζουνι σου και να περασετε υπεροχα!

Silversmokey

Silversmokey
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
fonitsa έγραψε:καλησπερα. συγνωμη, τι εννοεισ "στο σπιτι της δεν επιτρεπεται να κλαιει το μωρο"?
οπως και να χει, ο αντρας σου γνωριζει για τους λογους του τσακωμου με την πεθερα? να το κουβεντιασεις μαζι του, να δεις και πως το βλεπει κι εκεινος και μετα αποφασιζετε μαζι τι θα κανετε.
καλυτερα να εισαι τυπικη, μιας και δεν χρειαζεται να βρισκεστε απο κοντα απ οτι καταλαβα. αλλωστε μανα του αντρα σου ειναι, με λιγη ευγενεια και σεβασμο μπορεις να διατηρησεις εστω τυπικες σχεσεις χωρις να κακοκαρδιζεις και το ετερον ημισυ

ναι γνωριζει τα παντα και δικιο μου εδωσε οχι αδικο... ειπε οτι την ημερα των γεννεθλιων της θα την παει το πρωι στους γονεις του να την δουνε...στεναχωριεμαι ρε παιδια για εκεινον αλλα αυτο που μου εκανε ειναι πολυ χοντρο...εχω ανεχθει τα απειρα που δεν εχει σημασια να τα παραθεσω τωρα αλλα αυτο παει πολυ...με ειχε πιασει απο το μπρατσο και με τραβολογαγε ενω κρατουσα το μωρο αγκαλια...πολυ ασχημη κατασταση με τον πεθερο μου σε ρολο διαιτητη...ητανε τυχερη που κρατουσα το μωρο αλλιως θα της ειχα χωσει καμια ξαναστροφη...κοντεψε να με δειρει...μετα εκανε για εβδομαδες την αρρωστη και εβαζε της κορες της να περνουνε τον αντρα μου να του λενε οτι ανησυχουνε για την υγεια της...αρχικα ανησυχουσανε για την καρδια της που αποδειχτηκε φυσικα οτι δεν εχει τιποτα και ειναι υγιεστατη κατα τους γιατρους..οταν δεν επιασε η καρδια το επαιζε στεναχωρημενη αμιλητη και με καταθλιψη....ετσι την καιμενη επρεπε να την λυπηθω κατα της κορες της και να την παρω τηλεφωνο να ηρεμησει...διακριτηκα και ευγενικα τους προτεινα να την δει "ειδικος"...η ευγενεια μου εξαντληθηκε και με το παραπανω...

http://www.iliadasantorini.gr

Silversmokey

Silversmokey
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
πως να την αποφυγω ρε κοριτσια?εναν καναπε εχω ολο κιολο...

ευχαριστω για τις ευχες σας!!!!

http://www.iliadasantorini.gr

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να μην τη χαιρετησει κ καθολου.αν η πεθερα της ηθελε,θα ηταν ενταξει απεναντι στο εγγονι της τουλαχιστον!με το να τους διωχνεις δειχνει το αντιθετο.παρολα αυτα ειναι μητερα του αντρα σου,του λες να την καλεσει αλλα του εξηγεις οτι ειναι ΔΙΚΗ ΤΟΥ καλεσμενη για να μην περιμενει κ πολλα πολλα.(αν μιλαω λιγο σκληρα ειναι επειδη ειμαι αρκετα ευαισθητη με αυτο το ζητημα)

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Silversmokey"]
fonitsa έγραψε:εχω ανεχθει τα απειρα που δεν εχει σημασια να τα παραθεσω τωρα αλλα αυτο παει πολυ...με ειχε πιασει απο το μπρατσο και με τραβολογαγε ενω κρατουσα το μωρο αγκαλια...πολυ ασχημη κατασταση με τον πεθερο μου σε ρολο διαιτητη...ητανε τυχερη που κρατουσα το μωρο αλλιως θα της ειχα χωσει καμια ξαναστροφη...κοντεψε να με δειρει...μετα εκανε για εβδομαδες την αρρωστη και εβαζε της κορες της να περνουνε τον αντρα μου να του λενε οτι ανησυχουνε για την υγεια της...αρχικα ανησυχουσανε για την καρδια της που αποδειχτηκε φυσικα οτι δεν εχει τιποτα και ειναι υγιεστατη κατα τους γιατρους...
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Ε ΟΧΙ.ΕΙΠΑΜΕ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΔΕ ΘΑ ΤΗ ΚΑΛΟΥΣΑ,ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ.ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΟΥ ΚΑΙ ΕΞΩ!

Silversmokey

Silversmokey
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ο λογος που τσακωθηκαμε ηταν οτι το μωρο την ωρα που ητανε να κοιμηθει εκλαιγε γιατι ειχε αλλαξει περιβαλλον και της ζητησα να μην μπαινοβγαινει στο δωματιο του γιατι το εκνευριζει περισσοτερο....εκει με πηρε και με σηκωσε...στο σπιτι της δεν θα της λεω τι να κανει κτλ κτλ...μετα γιναμε κωλος!!!

http://www.iliadasantorini.gr

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Silversmokey έγραψε:ο λογος που τσακωθηκαμε ηταν οτι το μωρο την ωρα που ητανε να κοιμηθει εκλαιγε γιατι ειχε αλλαξει περιβαλλον και της ζητησα να μην μπαινοβγαινει στο δωματιο του γιατι το εκνευριζει περισσοτερο....εκει με πηρε και με σηκωσε...στο σπιτι της δεν θα της λεω τι να κανει κτλ κτλ...μετα γιναμε κωλος!!!
ΑΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΡΑΒΑς ΖΟΡΙ...ΜΙΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑΣΟΥ ΚΑΙ ΕΞΗΓΗΘΗΤΕ...

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Silversmokey έγραψε:πως να την αποφυγω ρε κοριτσια?εναν καναπε εχω ολο κιολο...

ευχαριστω για τις ευχες σας!!!!
κι εγω εναν καναπε ειχα,αλλα μια χαρα την βολεψα την "κυρια" σε μια γωνιτσα κ εκει εκατσε ησυχα κ τοβουλωσε.εγω να φανταστεις ειχα ξεσηκωσει τους δικους μου απο τα χαραματα να κανουν τρεις ωρες δρομο για να ερθουν πρωτοι αυτοι στο σπιτι κ να μην μεινω μονη μου μαζι της.κ εγω στην αρχη ελεγα να μην γιορτασω,μονο εγω κ ο αντρας μου κ η μικρη,αλλα πιστεψε με επειδη κ εγω τα ειχα μαζεμενα κ αυτη ειναι υπουλη κ υποχθονια,ηξερα οτι με αυτο τον τροπο θα σκασει αν με δει τοσο ανετη κ θα κομπλαρει οπως κ εγινε.εσυ εισαι κ πιο τυχερη γιατι εχεις κ τοβ συζυγο σου διπλα σου.εμενα ο δικος μου,φεεεετααααα.

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω παλι δεν θα την καλουσα και δεν θα με ενοιαζε κιολας... Ολα εχουν και καποια ορια και πανω απολα ο σεβασμος.... Αν ειναι δυνατον παντως πως συμπεριφερθηκε ετσι. Ολοι κανουμε λαθη και βγαινουμε εκτος εαυτου η λεμε πραγματα βαρια, αλλα μαθαινουμε να ζηταμε και συγνωμη. Αν ριξει νερο στο κρασι της και κανει λιγο πισω , να το δειτε. Αλλα ετσι και να συμπεριφερεται ασχημα και να εχει απαιτησεις..... Εγω σιγουρα δεν θα το δεχομουν. Καλα ηταν και το μωρο μπροστα....ασχολιαστο!

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω θα τις ελεγα καλως ηρθατε περαστικα σας εμαθα δεν ειστε πολυ καλα τελευταια εχετε την καρδια σας καθιστε να κοψουμε την τουρτα κ μετα να πατε να ξεκουραστειτε να μην σας εχουμε στον καναπε να ξαπλωσετε καλυτερα στο κρεβατι σας στην ησυχια σας να παρετε κ τα φαρμακα σας να την κανεις κανει κρααααα Twisted Evil τι να κανω με την πεθερα μου? 679259

MAMASTE

MAMASTE
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
συμφωνω με τις κοπελες απο πανω,μια χαρα τα ειπαν...
σιγα μην κατσεις να σκασεις μια τοσο σημαντικη μερα οπως αυτη..τα πρωτα γεννεθλια της μπεμπας σου πρεπει να ειναι ξεχωριστα..μην της δινεις καθολου σημασια καινα εισαι και πολυ ανετη,εκει να δεις ταχυκαρδιες..... Razz Razz
νασου ζησει η μπουμπου σου,,

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Silversmokey έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα,

εν συντομία θα σας πώ οτι έξι μήνες τον χρόνο μένω στην επαρχία με τον συζηγό μου και το μωρό μας που κοντεύει να γίνει ενός έτους. Ηρθα στην Αθήνα με την μπέμπα μου πριν 4 μήνες για λίγες μέρες και έμεινα στην πεθερά μου για να δεί το μωρό. Τσακωθήκαμε επειδή το μωρό έκλαιγε και στο σπίτι της δεν επιτρέπει να κλαίει το μωρό ανάψανε τα αίματα γιατί είμαι και εγώ θερμόαιμη και με λίγα λόγια με έδιωξε απο το σπίτι με το μωρό μου... Μετά προσποιήθηκε ότι την έπιασε η καρδιά της για να την λυπηθεί ο άντρας μου όπως και έγινε και να μην την κράξει.. Από τότε δεν έχουμε ανταλλάξει κουβέντα και η αλήθεια είναι ότι δεν με πολυνοιαζει κιολας. Ο λόγος που γράφω είναι ο εξής...Πλησιάζουνε σε λιγότερο απο δύο εβδομάδες τα πρώτα γεννέθλια του μωρού μου.. Τι να κάνω? Πρέπει να την καλέσω σπίτι μου? Εκείνη με έδιωξε.. Δεν θέλω ούτε να την βλέπω αλλα στεναχωριέμαι για τον άντρα μου... Σε λίγους μήνες θα έχουμε και τα βαφτίσια.. Εκεί δεν μπορώ να μην την καλέσω βέβαια αλλά αισθάνομαι πολύ άβολα μόνο και με την σκέψη της... Τι λέτε να κάνω?
ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΟΥ,ΔΕΝ ΠΟΛΥΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΩΣΑΤΕ ΑΛΛΑ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΕΘΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ!! Twisted Evil ΕΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΔΕΙΧΝΑ ΑΝΩΤΕΡΩΤΗΤΑ,ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Τ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΠΛΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ,Η ΣΙΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΟΣ,ΜΗΝ ΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΟΣΑ ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΑΝ ΔΕΙΞΕ ΤΟΠΟ ΣΤΗΝ ΟΡΓΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑ ΟΣΑ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ,ΔΩΣΤΗΣ ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ Wink ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ...ΦΙΛΙΚΑ Very Happy

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Silversmokey έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα,

εν συντομία θα σας πώ οτι έξι μήνες τον χρόνο μένω στην επαρχία με τον συζηγό μου και το μωρό μας που κοντεύει να γίνει ενός έτους. Ηρθα στην Αθήνα με την μπέμπα μου πριν 4 μήνες για λίγες μέρες και έμεινα στην πεθερά μου για να δεί το μωρό. Τσακωθήκαμε επειδή το μωρό έκλαιγε και στο σπίτι της δεν επιτρέπει να κλαίει το μωρό ανάψανε τα αίματα γιατί είμαι και εγώ θερμόαιμη και με λίγα λόγια με έδιωξε απο το σπίτι με το μωρό μου... Μετά προσποιήθηκε ότι την έπιασε η καρδιά της για να την λυπηθεί ο άντρας μου όπως και έγινε και να μην την κράξει.. Από τότε δεν έχουμε ανταλλάξει κουβέντα και η αλήθεια είναι ότι δεν με πολυνοιαζει κιολας. Ο λόγος που γράφω είναι ο εξής...Πλησιάζουνε σε λιγότερο απο δύο εβδομάδες τα πρώτα γεννέθλια του μωρού μου.. Τι να κάνω? Πρέπει να την καλέσω σπίτι μου? Εκείνη με έδιωξε.. Δεν θέλω ούτε να την βλέπω αλλα στεναχωριέμαι για τον άντρα μου... Σε λίγους μήνες θα έχουμε και τα βαφτίσια.. Εκεί δεν μπορώ να μην την καλέσω βέβαια αλλά αισθάνομαι πολύ άβολα μόνο και με την σκέψη της... Τι λέτε να κάνω?

εννοειται πως θα την καλεσεις γιατι εισαι ανωτερος ανθρωπος και για να μην εχει να σου καταλογησει τιποτα.απλα μην της δινεις σημασια.

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ εμεις ειχαμε βρεθει σε αντιστοιχη θεση στα πρωτα μας γενεθλια...εμενα δεν με ενοιαζε καθολου μετα απο ενα σημειο κ επειτα..ο αντρας μου πηρε τηλ κ την καλεσε ξερωντας οτι δεν προκειτε να ερθει..κ οντως δεν ηρθε ουτε εκεινη ουτε οι 2αδερφες του αντρα μου γιατι ειχε πολυ ζεστη ηταν καλοκαιρι κ επρεπε να πανε στο εξοχικο... affraid affraid ναι ναι...
κ προσφατα την συναντησα στην βαφτιση τησ αδελφης του αντρα μου, μετα απο 4 μηνες οπου δεν ανταλαξαμε ουτε βλεμμα ουτε γεια...μιλουσε κρυα με τον αντρα μου κ επερνε μονο το παιδι κ το επαιζε...

https://www.facebook.com/myrodeve

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
α ρε δεν παμε καλα εγω θα συμφωνησω με τη dina-kardoyla την καλεις κοβετε τη τουρτα και μετα της λες αντε πεθερουλα μου σπιτι εχεις και προβλημα με τη καρδουλα σου να μην κουραζεσαι αλλο μπρει να αρχισει και να κλαιει και το μωρο δεν υπαρχει λογος να καθεσαι αλλο εδω περα και οταν φυγει που θα την εχεις διωξει και ευγενικα χαχαχα ξεφαντωστε και μην στεναχωριεσαι σχεδον ολες οι πεθερες ειναι πειραγμενες στα μυαλα Very Happy

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mary 30 έγραψε:α ρε δεν παμε καλα εγω θα συμφωνησω με τη dina-kardoyla την καλεις κοβετε τη τουρτα και μετα της λες αντε πεθερουλα μου σπιτι εχεις και προβλημα με τη καρδουλα σου να μην κουραζεσαι αλλο μπρει να αρχισει και να κλαιει και το μωρο δεν υπαρχει λογος να καθεσαι αλλο εδω περα και οταν φυγει που θα την εχεις διωξει και ευγενικα χαχαχα ξεφαντωστε και μην στεναχωριεσαι σχεδον ολες οι πεθερες ειναι πειραγμενες στα μυαλα Very Happy
ΝΑΙ ΡΕ ΣΥ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ?

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συνδρομο στερησης λεγεται επειδη τους παιρνουμε τους γιους!!!! Very Happy Very Happy Very Happy εμενα η δικια μου ελεγε στη κουνιαδα μου στην αρχη : ποπο το παιδι μου φευγει απο το σπιτιιιι!!!!! ποπο που θα παει τωρααααααα!!!!! αχου θα ειναι δυστηχισμενοςςςςς!!!! δεν θα τρωειιιιι!!!! και μιλαμε λες και πεθενε εκανε η χαζη και τωρα γελαμε μαυτα ...αφου να φανταστεις του ελεγε μπροστα μου τωρα οτι : παιδι μου σου κραταω τα ρουχα σου να εχεις να βαλεις οταν ξαναγυρισεις !!! η χαζη

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα! χαλαρωσε καλη μου!
δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι. εγω πιστευω οτι δεν θα ερθει. και αν ερθει εσυ παιξτο ανωτερη και τρελιτσα. δες το σαν μια προβα για την βαφτιση.
αλλα ειναι κριμα....μια οικογενεια ειστε.γιατι η γυναικα αυτη να κανει ετσι?αυτη δεν ηταν νυφη δηλ?πεθερα γεννηθηκε? δεν το καταλαβαινω αυτα τα πραγματα. εδω ο κοσμος χανεται, δεν εχουμε δουλειες, δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει αυριο σε αυτην την χωρα και η αλλη λεει ασχολειται γιατι της ειπες να βγει απο το δωματιο να ηρεμησεις το μωρο σου να το κοιμησεις...τι να πω???
παρε μια καρτα απο εναν καλο ψυχιατρο και καντης δωρο την πρωτη επισκεψη....μου ανεβασε την πιεση πρωι πρωι.....
να χαιρεσαι την κορη σου και μην αναλωνεσαι σε μικροπρεπειες και κατινιες. ευτυχως εχεις καλο αντρα διπλα σου.
Very Happy

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mary 30 έγραψε:συνδρομο στερησης λεγεται επειδη τους παιρνουμε τους γιους!!!! Very Happy Very Happy Very Happy εμενα η δικια μου ελεγε στη κουνιαδα μου στην αρχη : ποπο το παιδι μου φευγει απο το σπιτιιιι!!!!! ποπο που θα παει τωρααααααα!!!!! αχου θα ειναι δυστηχισμενοςςςςς!!!! δεν θα τρωειιιιι!!!! και μιλαμε λες και πεθενε εκανε η χαζη και τωρα γελαμε μαυτα ...αφου να φανταστεις του ελεγε μπροστα μου τωρα οτι : παιδι μου σου κραταω τα ρουχα σου να εχεις να βαλεις οταν ξαναγυρισεις !!! η χαζη

οχι ρε συ μαιρη δεν ειναι χαζη...ΤΡΕΛΗ ειναι η γυναικα-προσβαλλω και τους τρελους-. ακου εδω τι ειπε.....
και το βραβειο μακακιας παει στην πεθερα σου αδιαμφισβητητα.....να την χαιρεσαι!!!

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ με εκανες και διπλωθηκα απο τα γελια ! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy οχι ρε συ αυτα ηταν στην αρχη τωρα μαγαπαει και με νοιαζεται, αλλα η καθε μια αντιδραει στην αρχη με το τροπο της Very Happy Very Happy Very Happy εχω και αλλα να σου πω να γελασεις . πηρα τον αντρα μου 60 κατι κιλα και τωρα ειναι 75 καπου εκει και εκανε και κοιλιτσα και του λεει ποπο γιε μου εχεις ρεψει και της λεει δωσε κανα φραγκο να παρουμε μεγαλυτερο τζιν τωρα τι να κανω με την πεθερα μου? 215994 τι να κανω με την πεθερα μου? 215994 τι να κανω με την πεθερα μου? 215994 τι να κανω με την πεθερα μου? 215994 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy και αλλα να γελας ειναι σου λεω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις