Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
48 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 48 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Όοολα τα καλά επάνω τους..... Empty Όοολα τα καλά επάνω τους..... Παρ Οκτ 26, 2012 12:03 pm

dramaica


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γειά σας λοιπόν! Ήρθε η ώρα λοιπόν να πω και γω την δική μου ιστορία για τα πεθερικά μου.
Να σας εξηγήσω πρώτα πως δεν είμαι παντρεμένη και δεν έχω ακόμη παιδιά, συζώ εδω και 4χρόνια με τον φίλο μου.
Η Ιστορια μου και γενικά το "παρατράγουδο μου" ξεκίνησε απο τότε που γνώρισε τα πεθερικά κ οοοολο το σόι! Είναι απο ένα χωριό άστα να πανε (δεν λεω τπτ για τουσ χωριάτες, εξάλλου κ γω απο χωριό ειμαι) κατσαβραχα,χωρις παιδεία χωρις τπτ απομονωμένο απο τον πολιτισμό affraid .
εχω 3τεραστια προβληματα:
1)Η πεθερά μου είναι πολυ βρωμικη σε άσχημο σημειο, εγω δεν μπορω να μεινω λεπτο σε κεινο το σπιτι πραγματικα. και το κακο ειναι οτι γκρινιαζουν που δεν παω καθολου
2) ειναι φωνακλαδες παρα πολυ, δεν μιλανε αυτοι φωναζουν/μιλανε ΟΛΟΙ μαζι!!!!με αποτελεσμα να με πιανει το κεφαλι μου
3)οι κουνιάδες μου ειναι τοοοσο απελπισμενες(πιο νεες) που ζουν στο χωριο και θελουν να ξεφυγουν με αποτελεσμα να τις φορτωνομαι εγω που μενω σε πολη να τις εχω μεσα στο σπιτι μου συνεχεια...κ αντε παει στο δι@@..λο να ηταν και νορμαλ αλλα κ αυτες σαν γυδια είναι...

Ο συντροφος μου τα ξερει και τα γνωριζει ολα οσα πιστευω γι' αυτους
στεναχωριεται αλλα απο το να τα πνιγω μεσα μου καλυτερα...
ειναι σε δυσκολη θεση γιατι εγω δεν τους θελω ΚΑΘΟΛΟΥ αλλα και γω δεν ξερω τι να κανω...

PleAse Help Me Όοολα τα καλά επάνω τους..... 679259

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ καημενουλα μου...πες στον αντρα σου πως δεν γινεται ν τους εχει 3 και λιγο μεσα στο σπιτι σου και βρες διαφορες δικαιολογιες για να μην ερχονται...μια δυο τρεις θα καταλαβουν ισως καποια στιγμη

dramaica


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
το καταλαβαινει απλα κ αυτος ειναι μπερδεμενος κ δεν ξερει τι να κανει...αγαπιομαστε τοσο πολυ και ειναι κριμα να το χαλασουμε ολο αυτο που ζουμε!
μα να μην εχουμε προβλημα μεταξυ μασ και να μας το δημιουργουν αλλη?!
δεν ειναι βλακεια??????

Elenitsa1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αν και δεν εχω καμια τετοια..σοβαρη εμπειρια(γιατι γενικα και στις δυο μου σχεσεις ηταν περιεργες οι πε8ερες),πρεπει να το πεις στο συντροφο σου ξεκαθαρα,γιατι μετα το γαμο θα εχετε τσακωμους.κουφια η ωρα που τ ακουει.κι η κολλητη μου εχει το ιδιο προβλημα,κι η μαμα μου ειχε ακριβως το ιδιο.κι ειναι κριμα να μην τα πατε καλα εξαιτιας τους.ή προσπαθησε διακριτικα να το πεις στους ιδιους.καθε προβλημα σου.

dramaica


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τα γνωριζει ολα! αλλα δεν ειναι απο τους ανθρωπους που θα πει "σε κανω περα" κ μενα αυτο με στεναχωρει/τσατιζει γιατι δεν περνει θεση.
δεν ξερω ειμαι πολυ απογοητευμενη Sad

Elenitsa1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ετσι ειναι ρε γαμωτο οι αντρες.προσπαθησε να του πεις οτι θα πηγαινετε πχ καθε 20 μερες στο σπιτι των πεθερικων σου,κι οτι δε θελεις συνεχεια ατομα στο σπιτι,γιατι κουραζεσαι,κι οτι αυτο δεν μπορει να συνεχιστει και μετα το γαμο.

dramaica


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχ τα ξερει...αλλα πως να τους το κοψει?! εγω πιστευω πως δεν θελει να του λενε πως τον κανω οτι θελω και τετοια.Λες και γω ειμαι σαν κ αυτους, αφου με θεωρουν ιδιοτροπη!!!αυτοι μπαινοβγαινουν στα σπιτια οπως να ναι λες και ειναι γυφτοι παιδακι μου!

ασε τραβαω γερο λουκι! Όοολα τα καλά επάνω τους..... 654655

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
προσπαθησε να βρεις ενα τροπο να τους δειξεις οτι δεν σου αρεσει αυτο που συμβαινει...ειναι ξεκαθαρο πως αν το αφησεις ετσι θα γινει προβλημα μεταξυ σας και ειναι κριμα...πες οτι εισαι κουρασμενη...πες οτι εχεις δουλεια και δε θασαι σπιτι...πες οτι δεν μπορεις να δεχτεις κοσμο γιατι εισαι αρρωστη(χτυπα ξυλο)...συζητησε με τον αντρα σου και ψαξτε μαζι εναν τροπο για να αλλα ξει ολο αυτο,δειξτου πως θελεις μαζι να βρειτε τροπο και οτι δεν θες να κανεις κατι στα μουλωχτα...πες του πως τον αγαπας και γιαυτο εισαι μαζι του ομως αυτο δεν σημαινει πως θες νασαι και με ολο του το σοι...ρωτησε τον πως θα ενιωθε αυτος με δικους σου ανθρωπους ολη την ωρα μεσα στα ποδια του!!! αχ κοριτσακι μου...καλο ξεμπερδεμα,ξερω ποσο εκνευρηστικο ειναι...κανε κατι γιατι αυτα τα πραγματα ποτε δεν καλυτερευουν απο μονα τους αλλα το αντιθετο!!!

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μα πως γίνετε να είναι όλοι έτσι όπως τους περιγράφεις κ ο άντρα σου να διαφέρει;;;Να μην είναι φωνακλάς κ σαν γίδι όπως οι κουνιάδες σου;;;Κάτι θα έχει πάρει κ αυτός....Είναι οι γονείς του δε μπορεί να ξεκόψει ξέρεις...
Οκ το να είναι οι κουνιάδες σου στο σπίτι κάθε λίγο από τη στιγμή που δεν έχετε κ κάτι κοινό, απ' ότι καταλαβαίνω, σεβαστώ, να προσπαθήσεις να το αραιώσεις...
Το να μην πηγαίνεις όμως ούτε μια ώρα έστω από τους γονείς του έστω για τον τύπο κ έστω για να μην τα ακούει ο καλός σου το βρίσκω κάπως....
Δυστυχώς όταν ήμαστε με κάποιον είτε μας αρέσει είτε όχι έχει κ σόι...Δε σου λέω να γίνετε κολλητοί,αλλά τα τυπικά πρεπει να υπάρχουν, από τι στιγμή που δεν σου έχουν φερθεί εσένα προσωπικά άσχημα...
Εξάλλου τα προβλήματα δε σου τα δημιουργούν αυτοί, τα προβλήματα τα δημιουργείς εσύ στη σχέση σου, επειδή θέλεις να τον ξεκόψεις από την οικογένεια του...

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kafedaki? έγραψε:Μα πως γίνετε να είναι όλοι έτσι όπως τους περιγράφεις κ ο άντρα σου να διαφέρει;;;Να μην είναι φωνακλάς κ σαν γίδι όπως οι κουνιάδες σου;;;Κάτι θα έχει πάρει κ αυτός....Είναι οι γονείς του δε μπορεί να ξεκόψει ξέρεις...
Οκ το να είναι οι κουνιάδες σου στο σπίτι κάθε λίγο από τη στιγμή που δεν έχετε κ κάτι κοινό, απ' ότι καταλαβαίνω, σεβαστώ, να προσπαθήσεις να το αραιώσεις...
Το να μην πηγαίνεις όμως ούτε μια ώρα έστω από τους γονείς του έστω για τον τύπο κ έστω για να μην τα ακούει ο καλός σου το βρίσκω κάπως....
Δυστυχώς όταν ήμαστε με κάποιον είτε μας αρέσει είτε όχι έχει κ σόι...Δε σου λέω να γίνετε κολλητοί,αλλά τα τυπικά πρεπει να υπάρχουν, από τι στιγμή που δεν σου έχουν φερθεί εσένα προσωπικά άσχημα...
Εξάλλου τα προβλήματα δε σου τα δημιουργούν αυτοί, τα προβλήματα τα δημιουργείς εσύ στη σχέση σου, επειδή θέλεις να τον ξεκόψεις από την οικογένεια του...

καφεδακι,φιλη μου!!! εχεις δικιο και συ...φυσικα και δεν πρεπει να προσπαθησει να τον ξεκοψει,γονεις του ειναι...θα πρεπει ομως να θεσει καποιους ορους,να βαλει ενα μετρο...ειναι απαραδεκτο να ερχεται ο αλλος απροσκλητος να κατσικωνεται στο σπιτι σου οτι ωρα του καπνησει...για να μην εχει τετοια θεματα θα πρεπει και αυτη να βαλει νερακι στο κρασακι της και να πηγαινει να τους βλεπει...και γω ειχα τετοιο θεματακι και ξερω πως ειναι...ομως με την βοηθεια του αντρα μου το λυσαμε και τωρα ολα ειναι υπο ελεγχο...

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
astrellita καλή μου δες τι γράγει"ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ ΚΑΘΟΛΟΥ"...Δεν της έχουν κάνει κάτι...Απλά έχουν διαφορετική νοοτροπία από τη δική της...Και στάσου κ στο γεγονός ότι δεν είναι καν νύφη εκει μέσα κ έχει τέτοιες απαιτήσεις...Δηλαδή μετά τι θα θέλει...
Οκ αυτό το ότι κάθε τρεις κ λίγο στο σπίτι της το κατλαβαίνω κ της δίνω δίκιο,αλλά μέχρι εκει...Άλλωστε το είπα κ πριν...
Απλά διαπιστώνω ότι προβλημα της δεν είναι μόνο αυτό, αλλά γενικότερα η οικογενεια του...

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kafedaki? έγραψε:astrellita καλή μου δες τι γράγει"ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ ΚΑΘΟΛΟΥ"...Δεν της έχουν κάνει κάτι...Απλά έχουν διαφορετική νοοτροπία από τη δική της...Και στάσου κ στο γεγονός ότι δεν είναι καν νύφη εκει μέσα κ έχει τέτοιες απαιτήσεις...Δηλαδή μετά τι θα θέλει...
Οκ αυτό το ότι κάθε τρεις κ λίγο στο σπίτι της το κατλαβαίνω κ της δίνω δίκιο,αλλά μέχρι εκει...Άλλωστε το είπα κ πριν...
Απλά διαπιστώνω ότι προβλημα της δεν είναι μόνο αυτό, αλλά γενικότερα η οικογενεια του...




το δεν τους θελω καθολου μπορει να το λεει για να δηλωσει την αγανακτιση της...και γω τα ιδια ελεγα,φροντησα ομως να διορθωσω οσο το δυνατον αυτα που με ενοχλουσαν και τωρα ειμαστε ολοι αγαπημενοι...καθε οικογενεια εχει διαφορετικη νοοτροπια...εμενα αρχησαν να με ενολουν καποια πραγματα μετα την γεννηση του παιδιου μου...ηθελα οταν ερχονται να με ενημερωνουν πρωτα,οταν κρατανε το παιδι (πραγμα που το θελαν αυτοι χωρις να το εχω αναγκη)να κανουν μονο οσα τους λεω εγω και οχι τα δικα τους...στην αρχη τα ελεγα στον αντρα μου και μαλωναμε,αργοτερα καταλαβα το λαθος μου και αποφασησα οτι με ενοχλει να το λεω απευθειας ομορφα και ωραια χωρις να βαζω διαμεσολαβητη (πχ σε παρακαλω πολυ πεθερουλα μην σκουπιζεις το παιδι απο πισω προς τα μπρος γιατι θα παθει καμμια μολυνση,προσεχε αυτα δεν ειναι μωρομαντηλα ειναι χλωριουχα μαντηλακια για τον καθαρισμο της λεκανης,σε παρακαλω θελω το μωρο μακρια απο τον σκυλο τουλαχιστον μεχρι να βγουμε απο την αποστειρωση και αλλα τετοια υπεροχα...χαχαχαχα!!!!αχ τι τραβηξα και γω!!!)...ετσι διορθωθηκαν πολλα και χωρις να μαλωνω με τον συζηγο...

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
παντως ειναι δυσκολο οταν εχεις συνηθησεις να ζεις σε ενα τακτοποιημενο και καθαρο σπιτι ξαφνικα να αναγκαζεσαι να μεινεις εστω και για λιγες μερες καπου οπου συχαινεσαι να ακουμπησεις...πιστεψε με...το χω περασει...ειναι δυσκολο και εχει ως αποτελεσμα να φευγεις εκνευρησμενη...οσο και καλα να σου φερονται οταν σε βαζουν να κοιμηθεις σε ενα κρεβατι και συ δεν μπορεις να κλεισεις ματι γιατι σου βρωμαει η κουβερτα την αλλα μερα θες δεν θες η ξυνιλα θαναι ζωγραφησμενη στο προσωπο....χαχαχα!!!! τα ξερω απο πρωτο χερι!!!

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μα επειδή σιχαίνεται απίστευτα είπα κ ότι καλό είναι να πηγαίνει για μια ώρα έστω, ώστε να μη φέρνει σε δύσκολη θέση κ το σύντροφο της...
Άλλωστε εσύ άρχισες να ενοχλείσαι όταν έβλεπες ότι γινόταν κάποια πράγματα, τα οποία έθεταν σε κίνδυνο την υγιεινή του μωρού σου...Και γω στη θέση σου το ίδιο θα έκανα...
Εδώ όμως τι...Το να αποκαλείς γίδια τις κουνιάδες σου μου θυμίζει κάποιες νεόπλουτες, σορρυ κιολας, που έχουν ξεχάσει από που προήλθαν....Και μέχρι χτες ήταν ίδιες με τα γίδια που κοροϊδεύουν σήμερα....

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kafedaki? έγραψε:Μα επειδή σιχαίνεται απίστευτα είπα κ ότι καλό είναι να πηγαίνει για μια ώρα έστω, ώστε να μη φέρνει σε δύσκολη θέση κ το σύντροφο της...
Άλλωστε εσύ άρχισες να ενοχλείσαι όταν έβλεπες ότι γινόταν κάποια πράγματα, τα οποία έθεταν σε κίνδυνο την υγιεινή του μωρού σου...Και γω στη θέση σου το ίδιο θα έκανα...
Εδώ όμως τι...Το να αποκαλείς γίδια τις κουνιάδες σου μου θυμίζει κάποιες νεόπλουτες, σορρυ κιολας, που έχουν ξεχάσει από που προήλθαν....Και μέχρι χτες ήταν ίδιες με τα γίδια που κοροϊδεύουν σήμερα....

σε αυτο εχεις δικιο...ο καθενας εχει την νοοτροπια του...εγω ποτε δεν κακοχαρακτηρησα τα πεθερικα,στο σπιτι τους ας κανουν οτι θελουν...ουτως η αλλως θελω δεν θελω αυτο δεν μπορω να το αλλα ξω...γιαυτο της ειπα να βαλει και αυτη νερο στο κρασι της...ας πηγαινει να τους βλεπει χωρις να μενει εκει,να δειξει καλη προθεση τελος παντων και σιγα σιγα να προσπαθησει να φερει τα πραγματα σε μια ισορροπια...εγω εν μερη τα καταφερα...θελει χρονο και υπομονη...και με χαμογελο...δυστυχως αν υπαρχει προκαταληψη δυσκολα διορθωνονται καταστασεις

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω από την περιγραφη που την βρίσκω υπερβολική ...οοοσο αγανάκτηση και να έχεις....
πιστεύω οτι σχεδον δειχνεις να τους συχαίνεσαι αυτους τους ανθρώπους και τους υποτιμάς αφανταστα..

συμφωνω με μια αλλη κοπέλα που ελεγε πως αποκλείεται ο φιλος σου να διαφερει σε ολα....σίγουρα κατι θα εχει παρει...και αν τωρα το κρυβει..κάποια στιγμη θα εμφανιστεί!

μάλλον κακως εισαι με αυτον τον άνθρωπο , αν απεχθάνεσαι τοσο την οικογένεια του...

οτι ΄΄ορους ΄΄ και να βαλεις ...πάντα θα ειναι η οικογένεια του η πατρικη και δεν θα ξεκοψει ποτε τελειως...
ξέρεις πως λενε οτι οταν παντρεύεσαι παίρνεις ''προίκα΄΄ ολο το σοι...

αφου αισθάνεσαι τοση απέχθεια για αυτούς και μιλας ετσι...καλύτερα άλλαξε και σύντροφο!!
δεν εχει ελπιδες να προχωρήσει σοβαρά ενας γαμος με τέτοιες προϋποθέσεις!!

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:

αφου αισθάνεσαι τοση απέχθεια για αυτούς και μιλας ετσι...καλύτερα άλλαξε και σύντροφο!!
δεν εχει ελπιδες να προχωρήσει σοβαρά ενας γαμος με τέτοιες προϋποθέσεις!!

Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχω παρομοιο προβλημα-οχι σε τετοιο βαθμο βεβαια-με την αδελφη μου-. εχει και το σκυλι μεσα και αρνειται να χρησιμοποιησει χλωρινη για να καθαρισει. της εχω εξηγησεις παμπολλες φορες οτι το σπιτι της βρωμαει κυριολεκτικα.αλλα...ειναι αδελφη μου. τι να κανω? να μην πηγαινω? η να στερησω την θεια -την μοναδικη-απο την κορη μου? απλα οταν παμε κανουμε υπομονη ολοι μας. τον νιωθω τον αντρα σου. μην του χωνεσαι ασχημα, γιατι ειναι οικογενεια του. απεφευγε με τον τροπο σου και διακριτικα, τα πολλα πολλα και τελος. ολοι μας πρεπει να κανουμε υποχωρησεις. και ο γαμος αλλωστε-οπως και η συγκατηκηση-ειναι ενας μεγαλος συμβιβασμος.
σου ευχομαι τα καλυτερα

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω γιατι αυτα που περιγραφεις δε τα θεωρω κ τοσο τραγικα;;;;
ενταξει το θεμα της μπιχλας ειναι το πιο σοβαρο ειδικα οταν θα πρεπει να φατε εκει.αλλα τα υπολοιπα δεν ειναι κ τοσο φοβερα πια.δες το λιγο πιο χαλαρα γιατι ειναι οικογενεια του κ πρεπει να την δεχτεις οπως ειναι....οπως κι εκεινος πρεπει να δεχτει τη δικη σου που μπορει κατι που εσενα σου φαινεται λογικο για το σπιτι σου σε εκεινον να φαινεται παρανοικο.ολοι εχουμε μεγαλωσει αλλιωτικα .αν δε σε ενοχλουν κανε τη καρδια σου πετρα κ πηγαινε που κ που να τους βλεπεις

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:Εγω από την περιγραφη που την βρίσκω υπερβολική ...οοοσο αγανάκτηση και να έχεις....
πιστεύω οτι σχεδον δειχνεις να τους συχαίνεσαι αυτους τους ανθρώπους και τους υποτιμάς αφανταστα..

συμφωνω με μια αλλη κοπέλα που ελεγε πως αποκλείεται ο φιλος σου να διαφερει σε ολα....σίγουρα κατι θα εχει παρει...και αν τωρα το κρυβει..κάποια στιγμη θα εμφανιστεί!

μάλλον κακως εισαι με αυτον τον άνθρωπο , αν απεχθάνεσαι τοσο την οικογένεια του...

οτι ΄΄ορους ΄΄ και να βαλεις ...πάντα θα ειναι η οικογένεια του η πατρικη και δεν θα ξεκοψει ποτε τελειως...
ξέρεις πως λενε οτι οταν παντρεύεσαι παίρνεις ''προίκα΄΄ ολο το σοι...

αφου αισθάνεσαι τοση απέχθεια για αυτούς και μιλας ετσι...καλύτερα άλλαξε και σύντροφο!!
δεν εχει ελπιδες να προχωρήσει σοβαρά ενας γαμος με τέτοιες προϋποθέσεις!!


Respect Respect Respect
bravo bou-boukitsa eipes auta akrivos pou hthela na po! simfono apolita se ola!!!
kai opos eipe kai i kafedaki pio pano, pos einai dinaton na diaferei toso poli o antra sou?? me autous tous fonaklades, vromiarides, gidia (opos tous apokaleis) den megalose???? kati tha pire kai autos pou tha sto vgalei argotera.

dramaica


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koritsia sas euxaristw pou milisate gia to 8ema mou kai mou eipate tin apopsi sas opoia kai an einai auti!
na kseka8arisw omws kapoia pragmata...

o suntrofos mou(gia mena o antras mou,giati den allazei kati para mono pou den forame vera) efuge apo to spiti se mikri ilikia to idio kai o aderfos tou me apotelesma na exei zisei ektos spitiou na exei sunanastrafei me allo kosmo kai genika na zei diaforetika...k o idios katalavainei tin antidrasi mou k tin dikaiologei(epomenos den lew kati paralogo,isws na katalavainetai gt den to zite(logiko)) apla einai TOSO KALOS AN8RWPOS pou den 8elei na stenaxwrei kai na mpleketai se fasaries genika. kai gw pragmatika aporisa giati einai toooooso diaforetikos ali8eia sas to lew!i mera me tin nuxta!auto pisteuw pws einai logiko afou exei megalwsei ousiastika monos tou...

ena allo pou 8elw na pw einai oti den eimai upervoliki apla APAITIKI me tin zwi mou...8elw na xw truguro mou an8rwpous pou na niazontai kai na noiazomai ousiastika kai oxi na me ekmetalleuonte-mai.EINAI POLLA, eidi to mnm mou einai megalo!

den exoun ginei pragmata mono se mena alla kai gia to idio tous to paidi.tespa opws sas eipa einai MEGALO 8EMA.

pantws sas euxaristw kai pali gia OLA osa pros8esate estw kai an einai anti8eta m'auta pou eipa..

Όοολα τα καλά επάνω τους..... 688264

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οπως και να χει μονο εσυ ξερεις πως ακριβως ειναι η κατασταση και μονο εσυ μπορεις να λυσεις το θεμα ή να το βελτιωσεις...ηρεμησε...μιλα ειλικρινα στον συντροφο σου,κανε και συ μερικα βηματα πισω και δες πως θα παει...οπως και να χε ομως παντα να θυμασαι πως ενας αντρας οταν τον περνουμε συνοδευεται και απο ολο το πακετο (γονεις,σοι κλπ)...θα πρεπει λοιπον να προσπαθησεις να βελτιωσεις την κατασταση ετσι ωστε και συ να εισαι ηρεμη κιαυτοι οσο το δυνατον ευχαρηστιμενοι...

23Όοολα τα καλά επάνω τους..... Empty . Δευ Οκτ 29, 2012 12:38 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι οταν ειμαστε με εναν ανθρωπο πρεπει να ανεχομαστε και το σοι του!δεν παντρευομαστε ολοι μαζι!ολα αυτα αν φυσικα υπαρχουν προβληματα εννοω ετσι?μιλα με τον συντροφο σου ανοιχτα και ντοπρα και χωρις να προσπαθησεις να αποκοψεις τον ιδιο απο το σοι του πες του τι ακριβως σε ενοχλει με ομορφο τροπο.μην σκεφτεις αν θα στεναχωρεθει,καλυτερα να ξερει τις σκεψεις σου γιατι αλλιως δηλητηριαζεται η σχεση σου!δεν εισαι υποχρεωμενη να τους βλεπεις συνεχεια επειδη ειναι σοι του,κρατα ομως εστω τα τυπικα και βαλε ορια.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις