Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
186 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 186 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:
fratzolaki έγραψε:Ποσο σας ζηλευω που θα συναντηθειτε κοριτσια!κι εγω θελω να παω,αλλα εδω που ειμαστε ειναι επαρχια και δεν ξερω κατα ποσο θα εχει μανουλες που δεν θα ντραπουν να θηλασουν δημοσια,ποσο μαλλον να βρω κοπελες απο το φορουμ για παρεα.κι εμενα ο δικος μου οταν του ειπα οτι θα παω καπως με κοιταξε.ειναι και μικρη η πολη και μαλλον σκεφτεται πως θα με δουνε "γνωστοι" και μπορει να σχολιασουν αρνητικα.παντως να πας Rinoula μου αφου θα ειναι κι αλλες κοπελες απο δω!
Σε ποια πόλη είσαι; Θα γίνουν και σε άλλες πόλεις παρόμοιες εκδηλώσεις. Στο κάτω κάτω δεν είναι υποχρεωτικό να θηλάσεις, μπορείς απλά να πας αν θες
στα Τρικαλα ειμαι και ναι ξερω οτι θα εχει και εδω εκδηλωση,απλα θα ηθελα να εχω κι εγω τουλαχιστον αλλη μια κοπελα για παρεα.ασε που αμα λεω οτι θηλαζω ακομα(22 μηνων ειναι η κορη μου)ολοι γουρλωνουν το ματι και λενε ακομαααα;που να με δουνε κιολας.ελπιζω μονο να εχει καλο καιρο για να βγουμε και βλεποντας και κανοντας.η μικρη βεβαια αν δει αλλα μωρα να θηλαζουν στανταρ θα μου κατεβασει απο μονη της την μπλουζα και θα αρχισει να φωναζει μεμεδουλι μαμα,μεμεδουλι ελα λιιιγο;

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fratzolaki έγραψε:
Rinoula έγραψε:
fratzolaki έγραψε:Ποσο σας ζηλευω που θα συναντηθειτε κοριτσια!κι εγω θελω να παω,αλλα εδω που ειμαστε ειναι επαρχια και δεν ξερω κατα ποσο θα εχει μανουλες που δεν θα ντραπουν να θηλασουν δημοσια,ποσο μαλλον να βρω κοπελες απο το φορουμ για παρεα.κι εμενα ο δικος μου οταν του ειπα οτι θα παω καπως με κοιταξε.ειναι και μικρη η πολη και μαλλον σκεφτεται πως θα με δουνε "γνωστοι" και μπορει να σχολιασουν αρνητικα.παντως να πας Rinoula μου αφου θα ειναι κι αλλες κοπελες απο δω!
Σε ποια πόλη είσαι; Θα γίνουν και σε άλλες πόλεις παρόμοιες εκδηλώσεις. Στο κάτω κάτω δεν είναι υποχρεωτικό να θηλάσεις, μπορείς απλά να πας αν θες
στα Τρικαλα ειμαι και ναι ξερω οτι θα εχει και εδω εκδηλωση,απλα θα ηθελα να εχω κι εγω τουλαχιστον αλλη μια κοπελα για παρεα.ασε που αμα λεω οτι θηλαζω ακομα(22 μηνων ειναι η κορη μου)ολοι γουρλωνουν το ματι και λενε ακομαααα;που να με δουνε κιολας.ελπιζω μονο να εχει καλο καιρο για να βγουμε και βλεποντας και κανοντας.η μικρη βεβαια αν δει αλλα μωρα να θηλαζουν στανταρ θα μου κατεβασει απο μονη της την μπλουζα και θα αρχισει να φωναζει μεμεδουλι μαμα,μεμεδουλι ελα λιιιγο;

Αχαχαχαχα.Θα γνωρίσεις εκεί μανούλες καλέ! Και δεν είναι υποχρεωτικό να θηλάσεις. Πήγαινε όμως. Για αυτό το κάνουμε για να ξεκολλήσουν λιγάκι από τα στερεότυπα. Άκου εκεί ακόμη! Ναι, ρε ακόμη. Τί θέλετε! Ουφ!

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamamatina έγραψε:
fratzolaki έγραψε:
Rinoula έγραψε:
fratzolaki έγραψε:Ποσο σας ζηλευω που θα συναντηθειτε κοριτσια!κι εγω θελω να παω,αλλα εδω που ειμαστε ειναι επαρχια και δεν ξερω κατα ποσο θα εχει μανουλες που δεν θα ντραπουν να θηλασουν δημοσια,ποσο μαλλον να βρω κοπελες απο το φορουμ για παρεα.κι εμενα ο δικος μου οταν του ειπα οτι θα παω καπως με κοιταξε.ειναι και μικρη η πολη και μαλλον σκεφτεται πως θα με δουνε "γνωστοι" και μπορει να σχολιασουν αρνητικα.παντως να πας Rinoula μου αφου θα ειναι κι αλλες κοπελες απο δω!
Σε ποια πόλη είσαι; Θα γίνουν και σε άλλες πόλεις παρόμοιες εκδηλώσεις. Στο κάτω κάτω δεν είναι υποχρεωτικό να θηλάσεις, μπορείς απλά να πας αν θες
στα Τρικαλα ειμαι και ναι ξερω οτι θα εχει και εδω εκδηλωση,απλα θα ηθελα να εχω κι εγω τουλαχιστον αλλη μια κοπελα για παρεα.ασε που αμα λεω οτι θηλαζω ακομα(22 μηνων ειναι η κορη μου)ολοι γουρλωνουν το ματι και λενε ακομαααα;που να με δουνε κιολας.ελπιζω μονο@να εχει καλο καιρο για να βγουμε και βλεποντας και κανοντας.η μικρη βεβαια αν δει αλλα μωρα να θηλαζουν στανταρ θα μου κατεβασει απο μονη της την μπλουζα και θα αρχισει να φωναζει μεμεδουλι μαμα,μεμεδουλι ελα λιιιγο;

Αχαχαχαχα.Θα γνωρίσεις εκεί μανούλες καλέ! Και δεν είναι υποχρεωτικό να θηλάσεις. Πήγαινε όμως. Για αυτό το κάνουμε για να ξεκολλήσουν λιγάκι από τα στερεότυπα. Άκου εκεί ακόμη! Ναι, ρε ακόμη. Τί θέλετε! Ουφ!
κι εγω ετσι λεω.ακομη.να πεις οτι το διατυμπανιζω κιολας;τι ζορι τραβανε μερικοι δεν μπορω να καταλαβω.ευχομαι να εχει λιακαδα παντου οπου θα εχει εκδηλωσεις ωστε ολες οι μανουλες κι ολα τα παιδακια να το χαρουν!

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Very Happy Very Happy Very Happy

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα, κορίτσια! Κι εγώ θηλάζω το 8 μηνών κοριτσάκι μου και θα ήθελα πολύ να έρθω στην εκδήλωση! Έχετε δώσει κάποιο ραντεβού?

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είναι 11 η ώρα στο συντριβάνι. Έλεγα εμείς να συναντηθούμε έξω από το μέγαρο στο ζάππειο και να πάμε όλες μαζί στο συντριβάνι από κάτω.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυριο θα ξερω το βραδυ αν ερθω κ εγω τελικα, εχω τον μικρο με πυρετο κ εμετους γμτ. Ισως ερθω μονη με το αγριμι το μικροτερο.Μπροστα στο Μεγαρο ειναι καλη ιδεα παντως. Και αυτη την φορα θα μπω απο την σωστη εισοδο Razz να μην περπαταω σαν το χαζο αναμεσα σε ρυακια κ παπιες (που δεν θηλαζαν κιολας!)

fratzolaki πηγαινε για βολτα βρε συ, δεν ειναι αναγκη να θηλασεις.

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχαχαχαχαχχαχαχ! Καλημέρααααααααααα!!!!!!
Κι εμένα ο Γιώργος θα έχει υπηρεσία. Ή θα έρθω με ταξί ή θα με φέρει η μάνα μου και θα αφήσω τα άλλα παιδιά στον πατέρα μου. Ελπίζω να μπορεί. Θέλω οπωσδήποτε να έρθω. Κι εμένα η Μαρία εμετό εχθές το βράδυ. Περαστικά στο παιδί, Λίτς.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστω Ματινακι, και εσεις περαστικα. Smile

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια θα πάει καμία αύριο? Εγώ δεν είναι σίγουρο. Ψάχνω άτομο να μου κρατήσει τις κόρες μου. Ο γυιός είναι με τον άντρα μου στο χωριό. Πάντως αν έρθω θα περιμένω κάνα δεκάλεπτό έξω από το μέγαρο. Θα έχω την μπέμπα με ένα ροζ καρω σλινγκ. Smile

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα! Εγώ θα έρθω-εκτός απροόπτου βέβαια. Θα είμαι με ένα πορτοκαλί καρότσι και τις δύο κορούλες μου!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν θα ειμαι εκει αυριο τελικα. Ο μικρος ειναι μια χαρα οποτε θα τον παω θεατρο το μεσημερι και δεν προλαβαινω. Καλα να περασετε και μακαρι να εχει την λιακαδα που ειχε σημερα να το χαρειτε. Smile

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κόρες κι εγώ δε θα έρθω. η μικρή ξύπνησε τη νύχτα και ζήταγε να θηλάσει, είδα κι έπαθα να την ηρεμήσω (κάνουμε αποθηλασμό). Άμα δει και τα μωράκια εκεί να πίνου, τη βάψαμε, χεχε. Σοβαρά τώρα, ο άντρας μου δεν μπορεί κι έτσι θα δυσκολευτούμε μόνες μας με τη μικρή. Καλά να περάσετε και τα λέμε του χρόνου!

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eτοιμαζόμαστε κ στο Ηράκλειο σιγά σιγά!!

AntoniaA.

AntoniaA.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και εμείς ετοιμαζόμαστε να πάμε στα Χανιά.
Επειδή είμαστε σε φάση αποθηλασμού ελπίζω να μη πάθει καμία παράκρουση η μικρή μας Very Happy Very Happy Very Happy

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πήγα τελικά! Έχασα το ραντεβού αλλά σας έψαχνα, είχε όμως αρκετό κόσμο και δεν κατάφερα να σας βρω.
Ήταν ωραία πάντως και η μικρή ευχαριστήθηκε παιχνίδι στο γκαζόν.

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είδες τί ωραία. Πολύ στεναχωρέθηκα που δεν ήμουν εκεί,

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ήμουνα και εγώ εκεί με τον μικρό μου και τον σύζυγο και μία φίλη ,την κόρη της και τον άνδρα της!Ήτανε πολύ ωραία αλλά η διοργάνωση θα μπορούσε να ήτανε πολύ καλύτερη νομίζω!Άντε και του χρόνου!!!

Ρινούλα λες να ήμασταν κοντά και να μην το ξέραμε?? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie το πιθανότερο θα ήμασταν κοντά! Εμείς πήγαμε οι 3 μας με τον άντρα μου και την κόρη μου. Εγώ φορούσα μια ριγέ μπλούζα φούξια-μπεζ και η κόρη μου λιλά μπλουζάκι και τζην... Αν και είχε τόσο κόσμο ώστε δε νομίζω να μας πρόσεξες!!!
Τι παραπονο είχατε από τη διοργάνωση; Δεν πρόσεξα κάτι, αλλά πέρσι δεν είχα έρθει.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα σου στείλω πμ με την φώτο μας να μου πεις μπας και μας είδες!

Δεν ξέρω αλλά παρόλο που και εγώ πέρυσι δεν ήμουνα (όντας εγκυούλα) νομίζω πως θα μπορούσε να ήτανε καλύτερα. Εμένα πχ δεν μου έδωσαν κονκάρδα γιατί δεν ήμουνα μέλος στο φβ (δεν έχω καν φβ) και έπρεπε να την ζητήσω μετά 2η φορά -που δεν είναι για την κονκάρδα απλώς καταλαβαίνεις τι θέλω να σου πω..Επίσης θα μπορούσαν να υπάρχουν διάφορα για τα παιδιά.

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα κι απο εμας!πηγαμε τελικα κι εμεις!ημασταν μονο 10μανουλες που θηλασαμε τελικα.ενω ειχα πει οτι δεν θα θηλασω καιθα παω μονογια την συμμετοχη,η μικρη μολις ειδε τα μωρακια να περνουν θεση για θηλασμο,αρχισε να μου λεει:μεμεδακι μαμα κι εγω θελω!ε,να μην του δωσω τουπαιδιου;σε μας μας μοιραζανε φυλλαδια ενημερωτικα,σε μας τις μανουλες καρφιτσωσαν ενα χρυσο κορδελακι,ειχαν ζωγραφιες για τα μεγαλυτερα παιδακια και εδωσαν και μπισκοτα και μπαλονια στα παιδακια.ευτυχως ειχε υπεροχη μερα,αλλα δεν υπηρχε συμμετοχη μεγαλη.και να φανταστειτε οτι ηταν η διοργανωση για δυο νομους μαζι.ευχομαι του χρονου να εχει περισσοτερο κοσμο αν κι εγω ευχομαι να μην θηλαζω ακομα του χρονου τετοιο καιρο την μπουμπου,αλλα ενα δευτερο μωρακια.φιλακια σε ολες!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ είμαι στο facebook και μου έδωσαν, νομίζω ήταν για την ομάδα. Πάντως θα επρεπε να είχαν κάτι και γιατ τις μαμάδες εκτός facebook.
Για τα παιδιά είχαν μπαλόνια και μια κοπέλα που απασχολούσε τα πιο μεγάλα, αλλά όντως με τόσο κόσμο θα μπορούσαν να είχαν κάτι ακόμα, αλλά ίσως και εκείνες δεν περίμεναν τόσους. Εϊναι και τα έξοδα γιατί και αυτά που είχαν , φαντάζομαι κάποιες τα πλήρωσαν από την τσέπη τους.
Σε γενικές γραμμές νομίζω ότι κάθε χρόνο θα έχει πιο πολύ κόσμο και ίσως διορθωθούν τα όποια λάθη.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μα είχαν δηλώσει και 300 άτομα στο φβ ότι θα πάνε. Όπως και να έχει σε τέτοιες εκδηλώσεις πρέπει να υπάρχουν χορηγοί και εθελοντές για καλύτερη οργάνωση.Με 10 άτομα που ήτανε εκεί δουλειά δεν γίνεταιSmile

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ε πιστεύω του χρόνου να είναι καλύτερα. Είναι 3-4 κοπέλες που ασχολούνται με την ομάδα και τα κάνανε όλα μόνες τους. Αν βρίσκονταν χορηγοί θα ήταν ακόμα καλύτερα. Smile

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα, κορίτσια! Κι εγώ άργησα στο ραντεβού των 11 και ήρθα καθυστερημένη! Να σας πω την αλήθεια αλλιώς την περίμενα την εκδήλωση...πιο οργανωμένη. Τέλος πάντων, ασ είναι καλά οι κοπέλες που το διοργάνωσαν και του χρόνου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις