Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
64 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 64 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1tou dose lefta  gia na paei stin kidia tis!!!!! Empty tou dose lefta gia na paei stin kidia tis!!!!! Τρι Νοε 06, 2012 10:09 am

sofia-petroyla

sofia-petroyla
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
geia sas opws oi perisoteroi etsi k oi gonois mou exoun diafora problimata me tin giagia mou (mama tou mpampa) meta apo diafora mou mas exei kanei 9 xronia twra apo tote pou pethane o papous. ena tha sas pw k pistebw na katalabete i giagia exei duo paidia ton mpampa mou k tin theia mou. emene katw apo to spiti mas me ton papou. apo tote pou pethane o papous den mas thelei exei pesei stin kori tis. exei liga xronia kamia 5 pou menei monima stin kori. ton mpampa mou den ton thelei k den ton boithaei katholou.den tha pw leptomeries ,loipon o mpampas feugei sto exoteriko gia na brei douleia k proxtes aganaktismenos den antexe allo apo tin simperifora tis gurise k tis eipe me auta pou mas kanei den prokite na paei oute stin kidia tis...meta apo duo meres irthe tou edwse 300 eurw k otan tin rwtise ti einai auta tou eipe gia na ertheis stin kidia mou........

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σίγουρα υπάρχουν καταστάσεις και γεγονότα που εσύ δεν θα γνωρίζεις. Οι γονείς μας σίγουρα μας κρύβουν κάποια γεγονότα.
Άποψη μου είναι πως αν θες να μάθεις πρέπει να τους ακούσεις όλους, μπαμπά, γιαγιά και κόρη.
Μην ξεχνάς και το γεγονός πως έχασε το στήριγμα της, τον άντρα που αγαπούσε έκανε παιδιά.. 'λογικό' μετά την απώλεια του να δημιουργεί καταστάσεις ενώ πριν όχι , δεν αναφέρεις κάτι τέτοιο, λες μετά που πέθανε ο παππούς...
μήπως τις λυπεί η αγάπη ;
σκεφτήκατε για άνοια ; μελαγχολία ;

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Άσε ....δε βγάζεις άκρη με τους μεγάλους και κυρίως με τους ηλικιωμένους.Το άσπρο μπορούν να το κάνουν μαύρο και το αντίθετο με επιχειρήματα που λες ή εγώ δεν είμαι καλά ή αυτοί !
Μήπως αρχίζει και τα χάνει ;
Βασικά, οι ηλικιωμένοι τα θέλουν σύκα καρύδια δικά τους όλα .Η διαχείριση του όλου θέματος θέλει πονηριά και εξυπνάδα μαζί.Αυτό είναι το δύσκολο,Μερικές φορές το καταλαβαίνουν από ένστικτο ή επειδή γίνονται επιθετικοί λόγω άμυνας και επειδή νομίζουν ότι έπαψαν να τους αγαπούν επειδή μπήκαν στο περιθώριο της ζωής.'Ετσι, συνεχώς - όπως τα παιδιά - θέλουν όλοι να ασχολούνται μαζί τους με τον οποιοδήποτε τρόπο.
Το απίστευτο είναι ότι σε μερικές πριπτώσεις,σε μερικές επαναλαμβάνω, έχουν δίκιο λόγω πείρας,εμπειριών ή από ....τύχη και τότε μερικές φορές μας αποστομώνουν δίχως να μπορούμε να τους πούμε κάτι.
Μερικοί ηλικιωμένοι θέλουν να μας φέρνουν στα όρια μας και όταν το πετυχαίνουν τότε αλλάζουν τακτική .
Είναι σαν να παίζουν ένα παιχνίδι και αφού χάσουν μετά λένε στον αντίπαλο ότι επίτηδες τον άφησαν να χάσει.Αφού γίνει αυτό , στο επόμενο παχνίδι τον αφήνουν να κερδίσει !!!
Δεν βγάζει κανείς άκρη λοιπόν είτε έχουν δίκιο είτε έχουν άδικο.

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα πέρυσι η μάνα μου , μου έδωσε τρεις χιλιάδες ευρώ για να τα έχω λέει για την κηδεία της και αφού της είπα εντάξει........ ,θα σου κάνω μια κηδεία που θα την δεις και εσύ από ψηλά ,μετά από δύο εβδομάδες μου είπε να ανοίξω ένα λογαριασμό για το εγγονάκι (το αγοράκι μας).Όταν τη ρώτησα γιατί ρε μαμά ;
Διαβάστε τι μου απάντησε !

"Γιατί δεν πρόκειται να πεθάνω πριν τα 100 "

Οι μεγάλοι παίρνουν κατά κανόνα αντιυπερτασικά, εγώ τα χρειάστηκα !!!

sofia-petroyla

sofia-petroyla
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
k prirn den mas ithele o papous tin kratouse k itan kala mazi mas,panta eixe adinamia stin kori k ta xaderfia mou...emena prosopika exw k to onoma tis apo mikri thumame pou me fonaze eisai treli k dibolos opws i mana sou...(den ithele tin mama)mia xara ta exei i giagia alla epidi pernei kali suntaxi apo germania tin eixan apo konta k tis ekanan plisi egkefalou...k nai otan pethane o papous gia na min einai moni katebename me ta aderfia mou gia na koimomaste mazi tis 3 emeis alla erxotan k ta xaderfia mou k estrone ston 6xrono aderfo mou tote na koimate sto patoma gia na einai oi alloi sta krebatia.... otan i pethera den thelei tin nufi den thelei k ta eggonia.auto katalaba.

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sofia-petroyla έγραψε:k prirn den mas ithele o papous tin kratouse k itan kala mazi mas,panta eixe adinamia stin kori k ta xaderfia mou...emena prosopika exw k to onoma tis apo mikri thumame pou me fonaze eisai treli k dibolos opws i mana sou...(den ithele tin mama)mia xara ta exei i giagia alla epidi pernei kali suntaxi apo germania tin eixan apo konta k tis ekanan plisi egkefalou...k nai otan pethane o papous gia na min einai moni katebename me ta aderfia mou gia na koimomaste mazi tis 3 emeis alla erxotan k ta xaderfia mou k estrone ston 6xrono aderfo mou tote na koimate sto patoma gia na einai oi alloi sta krebatia.... otan i pethera den thelei tin nufi den thelei k ta eggonia.auto katalaba.
βρε δεν την γραφετε εντελως να ερθει να φρικαρει ουτε τηλεφωνο ουτε τιποτα ας ειναι με την κορη της σιγα το κελεπουρι για μανα κ γιαγια τι καθεσται κ ασχολειστε με κακοτροπα πλασματα ε? Embarassed

sofia-petroyla

sofia-petroyla
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dina kardoyla

dikio exeis egw exw xekopsei kata kapio tropo...

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μου θυμηζεις εμας σε ακομα ποιο χειροτερα κ ακομα τα ιδια

MAMASTE

MAMASTE
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλα η γιαγια ειναι κουκουρουκου που λει και ξαδερφη μου..... tou dose lefta  gia na paei stin kidia tis!!!!! 875502 tou dose lefta  gia na paei stin kidia tis!!!!! 875502 tou dose lefta  gia na paei stin kidia tis!!!!! 875502 tou dose lefta  gia na paei stin kidia tis!!!!! 585182 tou dose lefta  gia na paei stin kidia tis!!!!! 585182 tou dose lefta  gia na paei stin kidia tis!!!!! 585182 tou dose lefta  gia na paei stin kidia tis!!!!! 585182
μη δινεις σημασια κοπελα μου εσυ και η οικογενεια σου να ειστε καλα,και δε βαριεσαι........

10tou dose lefta  gia na paei stin kidia tis!!!!! Empty Απ: tou dose lefta gia na paei stin kidia tis!!!!! Τετ Νοε 07, 2012 12:00 am

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kalimera koritsi mou! einai diskoli i katastasi auti.
sigoura o pateras sou niothei akoma pio ashima giati afora tin mitera tou kai tin adiaforia tis bros tin oikogeneia tou.. alla min dinete simansia kopela mou. eseis na eiste kala kai borei sto melon na ftiaxoun i sheseis sas.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις