Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
36 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 36 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

mikropartu!!


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα σε ολες τις μαμαδες!ο σχολικος εκφοβισμος ειναι ενα πολυ συνηθες φαινομενο σημερα!παρακατω σας παραθετω ενα συνδεσμο με ενα αρθρο σχετικα με τον σχολικο εκφοβισμο!ελπιζω να σας φανει χρησιμο!σκοπος του αρθρου ειναι να δημιουργηθει συζητηση γυρω απο αυτο το θεμα. περιμενω λοιπον τους προβληματισμους σας,τις σκέψεις σας ακομα και τις εμπειριες σας.
http://mikroparty.blogspot.gr/p/blog-page_5.html

http://mikroparty.blogspot.gr/

stauroulinaa

stauroulinaa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα!θυμαμαι περυσι στο σχολειο που ειχαμε κανει ημεριδα στα παιδια για το "bulling" οπως το λεγαμε και ειχαμε δειξει διαφορα βιντεακια και βεβαια πολυ πολυ συζητηση!Επισης αυτο που ειχα κανει ηταν να τους κανω ενα παιχνιδακι συμπεριφορας. Τι ειδα;Οτι τα παιδια καταλαβαν μεν αλλα ως εκει.. Χρειαζονται μετρα και επιμονη απο ολους τους κοινωνικους φορεις οπως π.χ. η οικογενεια, κοινωνια για να μπορεσουμε πια να μειωσουμε αν οχι εξαλειψουμε αυτο το φαινομενο. Παιδια που ειναι πιο χαμηλων τονων απο αλλα γινονται θυματα και μαλιστα μετα απο καποιο διαστημα αυτο τους φαινεται και (μας φαινεται) φυσιολογικο..ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.
Στην αντιληψη μου εχουν πεσει διαφορων ειδων περιστατικα τραμπουκισμου ακομη και σε ηλικιες 7-8 ετων!
Φιλικα

mikropartu!!


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
stauroulinaa έγραψε:Καλησπερα!θυμαμαι περυσι στο σχολειο που ειχαμε κανει ημεριδα στα παιδια για το "bulling" οπως το λεγαμε και ειχαμε δειξει διαφορα βιντεακια και βεβαια πολυ πολυ συζητηση!Επισης αυτο που ειχα κανει ηταν να τους κανω ενα παιχνιδακι συμπεριφορας. Τι ειδα;Οτι τα παιδια καταλαβαν μεν αλλα ως εκει.. Χρειαζονται μετρα και επιμονη απο ολους τους κοινωνικους φορεις οπως π.χ. η οικογενεια, κοινωνια για να μπορεσουμε πια να μειωσουμε αν οχι εξαλειψουμε αυτο το φαινομενο. Παιδια που ειναι πιο χαμηλων τονων απο αλλα γινονται θυματα και μαλιστα μετα απο καποιο διαστημα αυτο τους φαινεται και (μας φαινεται) φυσιολογικο..ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.
Στην αντιληψη μου εχουν πεσει διαφορων ειδων περιστατικα τραμπουκισμου ακομη και σε ηλικιες 7-8 ετων!
Φιλικα
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για το ότι χρειαζεται παρα πολυ προσπαθεια.θεωρω οτι η καλυτερη λυση ειναι η συνεργασια σχολειου οικογενειας. Οι συλλογοι γονεων για παραδειγμα καλο ειναι οργανωνουν πιο συχνα δρασεις για τετοια φαινομενα παρα εκδρομες!Ακομη μου αρεσε πολυ η παρατηρηση που έκανες για το οτι τα θυματα συνηθίζουν σαυτην τη κατάσταση και τη θεωρουν κατι φυσικο!

http://mikroparty.blogspot.gr/

stefania

stefania
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια γεια σας και απο εμενα,σημερα επεσε και ο γιος μου θυμα εκφοβισμου και ξυλου στο σχολειο και τελικα απο οτι εμαθα μετα για τεταρτη φορα απο ενα αλλοδαπο συμμαθητη του.Αυτο που μου εκανε εντυπωση μετα την αρχικη ενημερωση απο τον γιο μου ειναι οτι πριν δεν το ελεγε για να μην το πω στη δασκαλα και πιασει τον αλλο και τον μαλωσει και το καταλαβει ο αλλος και του την ξαναπεσει.Επισης ο γιος μου ειναι 20 ποντους πιο ψηλος παρα καλω απο αυτο το παιδι και ομως φοβηθηκε απο τα λογια του αλλου και δεν ορθωσε αναστημα αν και γυμνασμενος λογω αθλησης.Τελικα ποτε παρεμβαινουμε εμεις,ποτε οι δασκαλοι(σημερα ενημερωθηκε και η δασκαλα του),και πως τελικα σταματανε αυτες οι συμπεριφορες,με αντιποινα για την μαγκια του αντρισμου στα 10 ή με απαξια?

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κορίτσια μεγάλη προσοχή !!
τα παιδιά και τα μάτια σας απο τους συμμαθητές τους αλλά προσοχή επίσης και στα ζωηρά παιδιά σας!!

Πριν 3 μέρες φίλος πήγε στο νοσοκομείο για αυτό το λόγο.
Ενας συμμαθητής της κόρης του την ενοχλούσε εδώ και καιρό. Μίλησαν οι γονείς πολλές φορές με το παιδί (9χρονών)και με την μαμά του παιδιού αλλά τίποτα, στεναχωρήθηκε τόσο πολύ όταν είδε την κόρη του να κλαίει στο σχολείο που δεν άντεξε, φανταστείτε το παιδί πόσο ψυχολογικό πόλεμο είχε τόσο καιρό.
Δυστυχώς ενώ θέλουν να λύσουν το πρόβλημα εδώ και καιρό η μια πλευρά λέει πως το παιδί τους είναι αγγελούδι ενώ κατά περιόδους είχαν και άλλα παιδάκια πρόβλημα με το συγκεκριμένο αγόράκι.

stefania

stefania
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και εγω τον πηρα σημερα κλαιγοντας απο αυτο το πραγμα και απο τη μια στεναχωρεθηκα και απο την αλλη τρελαθηκα γιατι ειναι ακομα μικρα,τι θα γινει στο γυμνασιο?

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΗΜΕΡΑ. ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΠΑΕΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ (ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ)ΤΗΝ ΕΠΕΣΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΗΣ Α' Η Β' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΗΓΕ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΕΣΩΡΟΥΧΟ. ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ. Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΡΑΤΕ. ΕΝΩ ΠΑΝΤΑ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΕΚΤΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ, ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙ Η ΤΗ ΣΤΡΙΜΩΞΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΑΚΩΣΕΙ. ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariketi έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΗΜΕΡΑ. ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΠΑΕΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ (ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ Α'ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ)ΤΗΝ ΕΠΕΣΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΗΣ Α' Η Β' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΗΓΕ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΕΣΩΡΟΥΧΟ. ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ. Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΡΑΤΕ. ΕΝΩ ΠΑΝΤΑ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΕΚΤΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ, ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙ Η ΤΗ ΣΤΡΙΜΩΞΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΑΚΩΣΕΙ. ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.


πλακα κανεις!!! που εγινε αυτο?

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣ 100%. ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ. ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΟ ΑΠΟ ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ. ΜΕΡΙΚΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΣΚΟΥΝ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΒΙΑ ΣΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ Η ΣΤΑ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΑ ΣΥΝΟΜΙΛΙΚΑ ΤΟΥΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΙΔΕ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΦΟΒΗΘΗΚΕ.

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
TRILLY ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΙ ΖΕΙΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ. ΕΧΕΙ ΕΝΤΟΝΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ BULLING ΕΚΕΙ;

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariketi έγραψε:TRILLY ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΙ ΖΕΙΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ. ΕΧΕΙ ΕΝΤΟΝΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ BULLING ΕΚΕΙ;


δεν μπορω να απαντησω με σιγουρια. γενικα ειναι πιο αυστηρα τα πραγματα εδω, εχει να κανει και με την περιοχη. αυτοι κανανε το λαθος (κατεμε) να ενοποιησουν σχολικα συγκροτηματα με αποτελεσμα σε καποια σχολεια να γινεται ενας πανικος λογω μεγεθους βασικα. εκει ακουγονται κατα καιρους διαφορα.
οσο γιαυτο που περιεγραψες πριν, ειλικρινα ανατριχιασα.

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕ ΘΥΜΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΜΑΛΛΟΝ ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ. ΩΣΤΟΣΟ ΑΛΛΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΟΠΟΤΕ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΝΟΥ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΘΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariketi όχι οτι δεν έχει συμβεί ή θα μπορούσε να συμβεί..
η κουμπάρα μου δουλευει στην αστυνομία και το συζητούσαμε....
μου έλεγε οτι πιάσαν παιδιά γυμνασίου να πουλάν χόρτο, έχει γίνει περιστατικό με μαχαίρι, μάλωσαν τα γυμνασιόπαιδά μεταξύ τους και ήρθα μεγαλύτερα για συμπαράσταση με σύνεργα.....
Εχω ακούσει απο κορίτσια οτι δεν πάνε μόνο τους τουαλέτα...
στο δημοτικό πέφτουν μηνύσεις απο γονείς σε γονείς για εκφοβισμό που κάνουν τα παιδιά τους μεταξύ τους...

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariketi ευτυχως που δεν ηταν αληθεια αυτο το γεγονος! θα ηταν τοσο τραγικο πραγματικα.

λεμονακι μηνυσεις? Shocked εκει εχουν φτασει τα πραγματα? τι να πω? θυμαμαι στα χρονια μου ηταν τοσο αθωα ολα και πραγματικα περνουσαμε ωραια και παιζαμε αγνα. τωρα εχουν ξεφυγει τα πραγματα.

zozefina_27

zozefina_27
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ωχ κοριτσια τι μου θυμισατε και συγχιστηκα!!!!
Η κορη μου παει στα νηπια, και την επελεξαν με κληρωση για να κανει καταθεση στεφανου και ποιημα (25Μαρτιου)!!!
Και εδω ξεκιναει ολοι η ιστορια!!!
Το κοριτσακι που ειπε το ποιημα της 28Οκτ. θυμωσε,και μαζι με τα αλλα κοριτσια 7 στο συνολο ΣΤΡΙΜΩΞΑΝ την μικρη μου σε μια γωνια και της φωναζαν ολα μαζι οτι δεν θα την εχουν φιλη αμα παει να πει το ποιημα!!!!
και ερχεται η μικρη κλαιγοντας με λυγμους στο σπιτι! (την πηρε ο μπαμπας εκεινη την ημερα και δεν ημουν ΕΓΩ!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
ΜΙΛΗΣΑ με την δασκαλα, και μου ειπε οτι μερικα παιδια το λενε συνεχεια σε αλλα και εχουν θεμα! και οτι η ιστορια εχει τραβηξει πολυ!!
οσο για την μικρη μου ειπε πολυ ωραια το ποιημα της! και ηταν χαρμα οφθαλμων!!!! σχολικος εκφοβισμος!ΠΡΟΣΟΧΗ! 875502 σχολικος εκφοβισμος!ΠΡΟΣΟΧΗ! 875502 σχολικος εκφοβισμος!ΠΡΟΣΟΧΗ! 875502
Αυτο το κοριτσακι συνεχιζει να τις επιτιθεται συχνα και να τις λεει οτι δεν την εχει φιλη και αλλα.....
μου ερχεται να το πιασω απο το μαλλι σχολικος εκφοβισμος!ΠΡΟΣΟΧΗ! 679259 σχολικος εκφοβισμος!ΠΡΟΣΟΧΗ! 679259
οσο για την μανα του το μονο που λεει ετσι ειναι τι να κανω? ειναι στα παιδια! σχολικος εκφοβισμος!ΠΡΟΣΟΧΗ! 679259 σχολικος εκφοβισμος!ΠΡΟΣΟΧΗ! 679259 σχολικος εκφοβισμος!ΠΡΟΣΟΧΗ! 679259 σχολικος εκφοβισμος!ΠΡΟΣΟΧΗ! 679259

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια ειναι ενα μεγαλο ζητημα αυτο θυμαμαι οταν εκανα πρακτικη στο νοσοκομειο στην παιδιατρικη ειχαν φερει ενα αγορακι το οποιο το ειχαν πιασει 3 συμμαθητες του και ενας 4ος του αδειασε ενα μπουκαλακι αντισηπτικο στο στομα και οπως ειναι φυσικο το παιδι το καταπιε!!!!η απαντηση της μανας του τσογλανου(συγνωμη για την εκφραση)
ηταν και τι να κανω εγω τωρα?ακουσων ακουσων!!!!εγω ειχα γινει εξαλη ποσο μαλλον η μανουλα του παιδιου!
τωρα θα γινω μανουλα και απο τωρα σκεφτομαι πως πρεπει να αντιδρας σε τετοιες καταστασεις και τι πρεπει να πεις στο παιδακι σου???να αμυνεται η οχι?και αν του πεις να αμυνεται μηπως το παρερμηνευσει και αρχισει να επιτηθεται εκεινο μετα??ουυυυφ δεν ξερω!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις