Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
84 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 84 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια καλησπερα...το θεμα που εχω ειναι το εξης!μεχρι τωρα που ο σωτηρακης ειναι σχεδον 20 μηνων θηλαζε αποκλειστικα με αποτελεσμα να εχει μαθει και με αυτον τον τροπο να κοιμαται!!με το στηθος δηλαδη...τον τελευταιο καιρο λοιπον που ξεκινησαμε τον απογαλακτισμο τον πηγαινα καμια βολτα με το αμαξι και αποκοιμιοτανε μια χαρουλα!
ομως δε θα ηθελα αυτος ο τροπος να γινει και η επομενη συνηθεια μας γιατι ερχεται χειμωνας και δε μπορω το παιδακι να το εχω μπες βγες νυχτιατικα στο αμαξι!αν με ρωτατε μπουκαλι γαλα δε πολυ πινει...συνηθως το γαλα του το πινει μεσα απο μπωλ κουακερ που του φτιαχνω!δοκιμασα στο λαπτοπ το μικυ μαους που ειναι το αγαπημενο του ...αλλα ουτε αυτο θελω γιατι θα στραβωθει καθε μερα να κοιμαται ετσι!του εβαλα και κατι νανουρισματα που πιο πολυ τον εκνευρισαν!κατεληξα να τον παω βολτουλα με το αμαξι Crying or Very sad δε με κουραζει αυτο αλλα οπως σας ειπα δεν ειναι καλη συνηθεια για τον ιδιο!!!πειτε μου πειτε μου please!!

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω παρολο που θηλαζα τον εμαθα απο μικρο (3 μηνων) να κοιμαται μονος στην κουνια. νομιζω οτι αν το βαλεις στην κουνια και κατσεις διπλα του ενα -δυο βραδια θα διαμαρτυρηθει αλλα θα κοιμηθει στο τελος. και το τριτο βραδυ η το τεταρτο που θα εχει συνηθισει οτι οταν με βαζει η μαμα στην κουνια κοιμαμαι φυεγεις και εσυ και τον αφηνεις μονο να κοιμηθει. παλι δεν θα του πολυ αρεσει αλλα θελει υπομονη.

http://stardustwork.blogspot.com

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
antonia32 έγραψε:εγω παρολο που θηλαζα τον εμαθα απο μικρο (3 μηνων) να κοιμαται μονος στην κουνια. νομιζω οτι αν το βαλεις στην κουνια και κατσεις διπλα του ενα -δυο βραδια θα διαμαρτυρηθει αλλα θα κοιμηθει στο τελος. και το τριτο βραδυ η το τεταρτο που θα εχει συνηθισει οτι οταν με βαζει η μαμα στην κουνια κοιμαμαι φυεγεις και εσυ και τον αφηνεις μονο να κοιμηθει. παλι δεν θα του πολυ αρεσει αλλα θελει υπομονη.
Αντωνια μου τα λες πολυ ωραια αλλα αυτα δεν εχουν να κανουν με το δικο μου παιδι!τι εννοω...επειδη ο σωτηρης μου μου ξυπνουσε ανα δυο ωρες για στηθος απο μωρακι...τον ειχα παρει απο την αρχη στο κρεβατι μου γιατι μαυτον τον τροπο μου ηταν πιο ευκοληη διαδικασια και εφοσων ηθελα μακροχρονιο θηλασμο επιδιωκα οι συνθηκες να ειναι οσο το δυνατον πιο ξεκουραστες!!!οταν χρονισε τον εβαλα στο δωματιο του με διπλο στρωμα κατω οπου μετακομισα κι εγω αφου εξακολουθουσε να θηλαζει...τωρα σιγα σιγα θα την κανω κι εγω προς τα πατρια εδαφη(το διπλο μου κρεβατι) και τον αντρα μου !!!χαχαχα!κι επειδη ξεφυγαμε λιγο ολο αυτο στο εξηγω για να καταλαβεις οτι η κουνια για το σωτηρη ειναι αγνωστη σε αυτον λεξη και ολοκαινουργιο σε εμας επιπλο!!!!!!

kathy's creations

kathy's creations
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αχ πονεμένο θεμα..άσε!!!!
μου έχουν βγει τα χέρια να τον κουνάω στο καρότσι κάθε βράδυ για να κοιμηθεί κ μόλις τον παρει ο ύπνος τον βάζω στο κρεβάτι του..

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα ειναι δυσκολο να προσσαρμοστειτε στις νεες συνθηκες. και εγω τον επαιρνα στο κρεβατι για να θηλασει γτ ηταν πιο ξεκουραστω κ κοιμομουν κιολας, αλλα τον πρωτο υπνο τον εκανε παντα μονος. τωρα τι ν απω;; εγω ειμαι κ υπομονετικη με το κλαμα. θα τον εβαζα στην κουνια 1-2 βραδια θα εκλαιγε το τριτο πιστευω θα αρχιζε να συνηθιζει. υπομονη χρειαζεται παντως! και κρατα το θεμα ανοιχτο για να μπουν και αλλες μανουλες μηπως καποια που περασε κατι αναλογο εχει καποια αλλη λυση!! Wink

http://stardustwork.blogspot.com

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεις οταν σταματησαμε τον θηλασμο του διαβαζα παραμυθια και ακομα αυτο κανω,ειναι η ρουτινα μας πριν κοιμηθουμε.Αυτο ομως του αρεσε απο πριν και πριν σταματησουμε τον θηλασμο,οποτε του ηρθε σχετικα ευκολα ολο αυτο.Καμια αγαπημενη ασχολια δεν εχει κατα τη διαρκεια της ημερας?νομιζω αυτο πρεπει να βρεις γιατι οι βολτες δεν ενδυκνειται συνεχεια!

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ειτε ξαπλωνω μαζι της μεχρι να την παρει ο υπνος ,ειτε της κραταω το χερακι καθισμενη στο πατωμα....

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω μεχρι πριν λιγο καιρο (κανα μηνα) επρεπε να του κραταω το χερι για να κοιμηθει..τωρα τελευταια ομως μολις νυσταζει,ανεβαινει στο κρεβατι λεει νανι και νινιτα(καληνυχτα) και κοιμαται! φτου φτου μην το ματιασω,μακαρι να συνεχιστει αυτο...

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΩΣ ΚΟΙΜΙΖΕΤΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ; 215994 ΠΩΣ ΚΟΙΜΙΖΕΤΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ; 215994 ΠΩΣ ΚΟΙΜΙΖΕΤΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ; 215994

Stavroula_81


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμένα ο μικρός μου από νεογέννητο σχεδόν κοιμάται μόνος του στην κούνια του. Βέβαια, θήλασα μόνο 2 μήνες και αυτούς σηκωνόμουν και πήγαινα στο δωμάτιό του. Δεν τον πήρα ποτέ στο κρεβάτι ή στο δωμάτιό μου για να κοιμηθεί ή να θηλάσει. Τώρα είναι 16,5 μηνών και πριν από 1,5 μήνα περίπου ξεκίνησε να ξυπνάει το βράδυ (μάλλον επειδή του έκοψα την πιπίλα) και να μην ησυχάζει από τα κλάματα και τις φωνές!! Είδα και απόειδα, τελικά ξαναέβαλα την πολυθρόνα που καθόμουν στο δωμάτιό του, και για λίγες μέρες όταν ξύπναγε του έδινα χαμομηλάκι και μετά καθόμουν στην πολυθρόνα να με βλέπει μέχρι να τον πάρει ο ύπνος. Διαφορετικά δεν κοιμόταν!! Τώρα συνεχίζει και ξυπνάει το βράδυ (λόγω του ότι γίνεται μούσκεμα από τα τσισάκια του), συνεχίζω να του δίνω χαμομηλάκι, όμως δεν κάθομαι πια στο δωμάτιό του μέχρι να κοιμηθεί. Του ανοίγω απλά το μόμπιλε και τον αφήνω να ξανακοιμηθεί μόνος του. Η αλήθεια είναι ότι θέλει πολλή υπομονή το όλο θέμα. Κουράγιο λοιπόν και καλά αποτελέσματα.. Very Happy

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ωχ παναγια μου θεμα και αυτο!εχω 4 παιδια το καθε παιδι θελει το χρονο του! ο μεγαλος 2 χρ αποφασισε να μας αποχωρηστει και να μαθει να κοιματαο μονος του!πως ομως....αυτος στο κρεβατι και εγω διπλα μεχρι να το παρει ο υπνος! ο δευτερος τον εβγαλα απο το δωματιο 40 ημερων για να μην παθω τα ιδια αλλαοι κολικοι μας τσακισαν ! γυρω στους 15 μηνες επερνε το μπιμπερο μ ελεγε νανι τον εβαζα στην κουνια και κοιμοταν! ο τριτος μωρο κοιμοταν μονο του γυρω στους 15-16 μηνες εκλαιγε καθε βραδυ γιατι εκανε και αυτος τσασακια και μετα τον εβαζα στο καροτσι και κουναγα τα χερια μ ειχαν βγει! η τεταρτη(ναι εκανα και την κορη)μπηκε στην κουνια της μολις ηρθαμε απο το μεευτηριο(στο δωματιο μου) την βγαλαμε 3 μηνων!9 η ωρα τηςδινω το γαλα στην πολυθρονα της λεω και κανα 2 τραγουδακια και μεχρι να φτασει στην μεση το μπουκαλο εχει κοιμηθει! σπανια να ξυπνησει την νυχτα και αν ξτπνασει την χαιδευω λιγακι στην πλατουλα κ κοιμαται παλι! μην ανυσηχεις θελει το χρονο του δοκιμασε να του πεις κανα τραγουδακι κανα παραμυθακι και να κλαψει λιγακι δεν πειραζει θα κοιμηθει!

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κι εγω στον μεγαλο μου γιο ειχα προβλημα κοιμοταν με ησυχια,σκοταδι και κουνημα στο καροτσι.με ειχε κουρασει πολυ ολο αυτο και αποφασησα μια μερα να το αλλαξω,εφοσον χρονησε και μετα τον εβαζα στην κουνια του με το μπιμπερο και ενω στην αρχη εκλαιγε και πηγαινα τον χαιδευα και ξαναφευγα,μετα αρχησε να κοιμαται μονος με το μπιμπεερο αγκαλια,τωρα που ειναι 4 χρονων παει μονος του τον φιλαω του δινω και το γαλα του και κοιμαται αμεσως.ο μικρος μου απο 1,5 χρονων τον εβγαλα απο την κουνια και τον εβαλα σε μεγαλο κρεβατι,περιμενα να με ταλαιπωρησει,να κατεβαινει μιας και δεν ειχε καγκελα το κρεβατι,αλλα τελικα του αρεσε πολυ το κρεβατι του και κοιμηθηκε μονος του απο το το πρωτο βραδυ,οταν νυσταζει πολλες φορες τωρα που ειναι 2 λεει νανα και παει μονος στο κρεβατι και περιμενει το γαλα!φτου φτου μη το ματιασω Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις