Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα.Ειμαι 12 εβδομαδων και 4 ημερων στο 2ο μωρακι μου και χθες πηγαμε και καναμε αυχενικη διαφανεια.Ενω ολα φαινοντουσταν τελεια το τελευταιο 10λεπτο της εξετασεις μας ανακοινωνει ο γιατρος πως βλεπει κατι στο μωρο που δεν θα επρεπε να υπαρχει.Βλεπει υγρο στα πλαγια της κοιλιτσας του μωρου.Με ρωτησε αν περασα καποια ιωση τις τελευταιες 10-15 μερες αλλα δεν μπορουσα να απαντησω με σιγουρια γιατι αρρωστη με πυρετο δεν ημουν.Βεβαια ο μικρος μου 2 χρονων πριν 15 μερες βρεθηκε με ασυμπτωματικη ιωση.Περναγε ιωση χωρις πυρετους χωρις τιποτα απλα ο παιδιατρος ειδε ερεθισμενο τον λαιμο του.Τελος παντων για να μην σας μπερδευω μου ειπε ο γενετιστης πως μαλλον κολλησα απο τον μικρο μου.Το θετικο μεσα σε ολο αυτο ειναι πως δεν ειδε υγρο στον θωρακα ή γενικοτερα καπου αλλου και πως στις περισσοτερες περιπτωσεις τα εμβρυα εχουν υγρο λογο ιωσης της μαμας.Θα το τσεκαρουμε παλι σε 10 μερες.Ειμαι πολυ ανχωμενη και φοβαμαι.Υπαρχει καποια κοπελα που να της εχει τυχει κατι τετοιο?

Merjana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αφού δεν είδε υγρό στον θώρακα ή σε άλλα σημεία του σώματος του νομίζω πως ο γενετιστής σου καλά κάνει και είναι καθησυχαστικός.

Να μην αγχώνεσαι και να περιμένεις να το επανεξετάσετε σε 10 μέρες.

Περιμένουμε νέα σου!

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πόσο αυχενική έχει το μωράκι σας ;














[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αυχενικη εχει 1,9 και σημερα με πηρε ο γενετιστης και μου ειπε πως βγηκαν οι απαντησεις του papp-a και ειναι τελειες.Ρινικο οστο ορατο και γενικως η εικονα ειναι παρα πολυ καλη.Απλα ειδαμε αυτο το υγρο στην κοιλιτσα. Sad

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μη φοβάσαι καθόλου.Οι εγγλέζοι έχουν όριο το 2.5 και οι αμερικανοί το 3 για την αυχενική διαφάνεια.
Το υγρό στη κοιλίτσα μπορεί να είναι ένα τυχαίο γεγονός που μπορεί να απορροφηθεί σε ώρες.Αν είναι κάτι άλλο έχεις και το Β επιπέδου ,επ΄σης αν χρειαστεί κάνε και εμβρυϊκή ηχοκαρδιογραφία αλλά πιο μετά.
Μην ανησυχείς άδικα.

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να γίνεται συνεκτίμηση εξετάσεων τόσο αιματολογικών όσο και υπερηχογραφικών.Αφού το papp-a είναι καλό και η αυχενική επίσης καλή τότε δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά στην ιατρική επιστήμη οι διαγνώσεις δεν βασίζονται στην υπόθεση αν και ξενικούν από αυτή.
Χρειάζονται εξετάσεις και αποτελέσματα και όπως σου είπα έχεις ακόμα πολλές να κάνεις.
Ακόμα και αν κάτι είναι ή φαίνεται στραβό ή αντίθετα καλό, μην επαναπαύεται καμία κοπέλα και άντρας διότι όλες αυτές οι εξετάσεις έχουν προσεγγιστική πιθανότητα και άρα μιλάμε για στατιστική.
Σαν συνέπεια αυτής ,είναι και το στατιστικό λάθος αλλά και το ποσοστό απόκλισης ή αποδοχής ενός αποτελέσματος.Εμάε η γυναικολόγος μας,πριν καιρό μας είπε ότι είχε έγκυο με εκπληκτικές εξετάσεις που όμως γέννησε παιδάκι με down syndrome και πολλές εγκύους με οριακές αυχενικές ή άλλες εξετάσεις ή εκτός φυσιολογικών ορίων που όμως γέννησαν υγιέστατα παιδάκια.
Στο τέλος μας είπε ότι είναι θέμα στατιστικής και τύχης.
Κοινώς .....μη μας τύχει !!!!


Αντώνης.









[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα σ'ευχαριστω για τις απαντησεις σου πριν απο μια ωρα γυρισα απο τον γυναικολογο μου οπου και του εδειξα τις εξετασεις.Η αληθεια ειναι οτο παρα τα χρονια εμπειριας πρωτη φορα συναντα κατι τετοιο αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα ανησυχησουμε.Θα δουμε σε 10 μερες την επανεξεταση που θα κανουμε και απο κει και περα αν χρειαστει θα κανουμε κι αλλες εξετασεις.Την αμνιοπαρακεντηση την αφηνουμε στην ακρη γιατι το θεωρει παρατραβηγμενο.Μα δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο το υγρο και πως περασε στο μωρο γιατι μας τονισαν οτι ειναι εξωγενες παραγοντας.

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοπέλα μου δεν χρειάζεσαι αμνιοπαρακέντηση.Πολλοί γιατροί λένε να γίνεται με το παραμικρό διότι έχει γίνει "βιομηχανία" το θέμα αυτό και βέβαια στοιχίζει αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι ενέχει 1-2% κίνδυνο αποβολής του εμβρύου.Μπορεί επίσης να οφείλεται στον υπέρηχο ,στη θέση του εμβρύου σας αλλά ακόμα και υγρό να είναι , μπορεί αν δεν βελτιωθεί να γίνει ειδική αφαίρεση πάντα με κάποιο σχετικό κίνδυνο.Όλα συνεκτιμούνται και αν τα θετικά είναι περισσότερα από τα αρνητικά θα πράξετε ανάλογα,το ίδιο και στην αντίθετη περίπτωση.
Θα σου συστήσω να επαναλάβετε την αυχενική σε άλλο διαγνωστικό παρόλο που είναι σχετικά ακριβή .

ΠΡΟΓΕΝΕΣΙΣ
ΚΥΡΙΑ ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗ ΕΛΕΝΗ Ή ΚΥΡΙΑ ΑΥΓΙΔΟΥ.

Λαμπράκη Γρηγορίου 128, Πειραιάς, 18532, ΑΤΤΙΚΗΣ
Τηλέφωνο
2104171979

Ή ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ

Κερασούντος 4 Αθήνα, Τ.Κ. 11528
Δήμος Αθηναίων, Νομός Αττικής
Τηλ.: 2107772132






[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μν ανυσηχεις ολα καλα θα ειναι!!οπωσ ειπε κ ο αντωνης παραπανω μπωρει μεχρι την β επιπεδου να ειναι ολα τελεια!!!κ εμενα στην αυχενικη ειχαν βγει ολα τελεια κ στην β επιπεδου παλι βγηκαν καλα αλλα ΛΑΘΟΣ τα εβγαλε το μωρακη μου ειχε ενα προβληματακι στην καρδουλα του κ ακομα το εχουμε αλλα προσπαθουμε!!οποτε κοιτα να εισαι ηρεμη κ να την απολαυσης με χαμογελα καλαβενει το παιδακι σου
!!!ειδατε το φυλο εγω στην αυχενικη μου ειχε πει αγορι κ οντος αγορακι εχω με το καλο κ ευχομαι ολα καλα να πανε μερι το τελοσ

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
renaki_73 έγραψε:Κοπέλα μου δεν χρειάζεσαι αμνιοπαρακέντηση.Πολλοί γιατροί λένε να γίνεται με το παραμικρό διότι έχει γίνει "βιομηχανία" το θέμα αυτό και βέβαια στοιχίζει αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι ενέχει 1-2% κίνδυνο αποβολής του εμβρύου.Μπορεί επίσης να οφείλεται στον υπέρηχο ,στη θέση του εμβρύου σας αλλά ακόμα και υγρό να είναι , μπορεί αν δεν βελτιωθεί να γίνει ειδική αφαίρεση πάντα με κάποιο σχετικό κίνδυνο.Όλα συνεκτιμούνται και αν τα θετικά είναι περισσότερα από τα αρνητικά θα πράξετε ανάλογα,το ίδιο και στην αντίθετη περίπτωση.
Θα σου συστήσω να επαναλάβετε την αυχενική σε άλλο διαγνωστικό παρόλο που είναι σχετικά ακριβή .

ΠΡΟΓΕΝΕΣΙΣ
ΚΥΡΙΑ ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗ ΕΛΕΝΗ Ή ΚΥΡΙΑ ΑΥΓΙΔΟΥ.

Λαμπράκη Γρηγορίου 128, Πειραιάς, 18532, ΑΤΤΙΚΗΣ
Τηλέφωνο
2104171979

Ή ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ

Κερασούντος 4 Αθήνα, Τ.Κ. 11528
Δήμος Αθηναίων, Νομός Αττικής
Τηλ.: 2107772132






[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


αντωνη στην γρηγοριου λαμπρακη την εχω ακουσει κ εγω κ ειχα κλειση ραντεβου σε αυτην αλλα τελικα δνε πηγα!!εκανα μεγαλο λαθος δυστηχωσ οχι οτι θα αλλαζε κατι αλλα πηγαν εκανα αλου την β επιπεδου κ ο γιατροσ τα εβγαλε ολα λαθος με αποτελεσμα σε εδιη προχωρημενη εγκυμοσυνη εκανα υπεριχο καρδιας εμβρυο προοληπτικα κ ειχαμε θεμα...κ εκανα κ αμνοιοπαρακεντησει με μεγαλο κυνδηνο κ αν εβγαινε αρνιτικο θα ειχα τρελαθει γτ επρεπε σχεδον στον 6 μηνα που ειμουν να μου το παρουν

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να είστε καλά,ευχόμαστε τα καλύτερα για όλες σας.
Απλά σας λέω ότι οι δύο κυρίες της προγένεσις,έχουν μετεκπαιδευτεί στην Αγλλία διπλα στον καθηγητή Νικολαϊδη.
Κάναμε και εμείς ηχοκαρδιογραφίες,δύο παρακαλώ και όλα πήγαν ευτυχώς εξαιρετικά.
Το περίεργο ήταν άλλο σε έμας.
Ενώ στη πρώτη αυχενική είχαμε 2.8 στο ένα παιδάκι και 1.9 στο άλλο , την επαναλάβαμε την επόμενη μέρα σε άλλο κέντρο προγεννετικής ιατρικής και είχαμε 1.9 στο ένα(ίδια μέτρηση δηλαδή) και από 2.8 που είχε το άλλο,η καινούργια μέτρηση έδειξε ότι είχε 2.3 ,μέσα στα όρια.
Και το 2.8 είναι μέσα στα όρια τα αμερικάνικα αλλά οι εγγλέζοι έχουν όριο το 2.5.
Δεν κάναμε αμνιοπαρακέντηση ή χοριακή λάγνη γιατί δεν θέλαμε να θέσουμε σε κίνδυνο αποβολής τα έμβρυα.
Όλες οι μετέπειτα εξετάσεις ήταν τέλειες,β επιπέδου, άλφα test, υπέρηχα,dopplers,αιματολογικές, υπερηχογραφικές, βιοφυσιολογικό προφίλ,εμβρυϊκά ηχοκαρδιογραφήματα κλπ κλπ.
Και το βάρος των μωρών καλό,πριν μια εβδομάδα 2100 το αγόρι ,2400 το κορίτσι.
Τώρα όπως βλέπετε είμαστε 34β+6μ.
Μετά την 36η + , η ώρα όλων μας πλησιάζει !!!!!
Εγώ ως χαζομπαμπάς τα έχω παίξει στη κυριολεξία !
Η γυναίκα μου είναι σαφώς πιο ήρεμη από μένα .
Στο πρώτο μας παιδάκι επίσης όλα πήγαν εξαιρετικά.


ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ,ΜΕ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΒΟΗΘΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.

ΚΥΡΙΩΣ ΟΜΩΣ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΑΣ.







[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marinaki <3 <3 έγραψε:
renaki_73 έγραψε:Κοπέλα μου δεν χρειάζεσαι αμνιοπαρακέντηση.Πολλοί γιατροί λένε να γίνεται με το παραμικρό διότι έχει γίνει "βιομηχανία" το θέμα αυτό και βέβαια στοιχίζει αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι ενέχει 1-2% κίνδυνο αποβολής του εμβρύου.Μπορεί επίσης να οφείλεται στον υπέρηχο ,στη θέση του εμβρύου σας αλλά ακόμα και υγρό να είναι , μπορεί αν δεν βελτιωθεί να γίνει ειδική αφαίρεση πάντα με κάποιο σχετικό κίνδυνο.Όλα συνεκτιμούνται και αν τα θετικά είναι περισσότερα από τα αρνητικά θα πράξετε ανάλογα,το ίδιο και στην αντίθετη περίπτωση.
Θα σου συστήσω να επαναλάβετε την αυχενική σε άλλο διαγνωστικό παρόλο που είναι σχετικά ακριβή .

ΠΡΟΓΕΝΕΣΙΣ
ΚΥΡΙΑ ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗ ΕΛΕΝΗ Ή ΚΥΡΙΑ ΑΥΓΙΔΟΥ.

Λαμπράκη Γρηγορίου 128, Πειραιάς, 18532, ΑΤΤΙΚΗΣ
Τηλέφωνο
2104171979

Ή ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ

Κερασούντος 4 Αθήνα, Τ.Κ. 11528
Δήμος Αθηναίων, Νομός Αττικής
Τηλ.: 2107772132






[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


αντωνη στην γρηγοριου λαμπρακη την εχω ακουσει κ εγω κ ειχα κλειση ραντεβου σε αυτην αλλα τελικα δνε πηγα!!εκανα μεγαλο λαθος δυστηχωσ οχι οτι θα αλλαζε κατι αλλα πηγαν εκανα αλου την β επιπεδου κ ο γιατροσ τα εβγαλε ολα λαθος με αποτελεσμα σε εδιη προχωρημενη εγκυμοσυνη εκανα υπεριχο καρδιας εμβρυο προοληπτικα κ ειχαμε θεμα...κ εκανα κ αμνοιοπαρακεντησει με μεγαλο κυνδηνο κ αν εβγαινε αρνιτικο θα ειχα τρελαθει γτ επρεπε σχεδον στον 6 μηνα που ειμουν να μου το παρουν


ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.

Merjana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

Η αυχενική σου είναι πολύ καλή! Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!

Σε εμένα τα στοιχεία ήταν διαφορετικά. Το υγρό είχε προχωρήσει στην ευρύτερη κοιλιακή χώρα και στον θώρακα, η αυχενική μου ήταν στα ανώτατα φυσιολογικά όρια και δυστυχώς δεν προλάβαμε να κάνουμε την αμνιοπαρακέντηση. Ο γυναικολόγος δεν είχε καταλάβει τίποτα και ευτυχώς έπεσα στα χέρια ενός εξαιρετικού εμβρυολόγου που ανακάλυψε το υγρό. Αν θέλεις σου στέλνω κι εγώ τα στοιχεία του με π.μ για μια δεύτερη γνώμη!

Όντως το υγρό μπορεί να αφαιρεθεί ή και να απορροφηθεί από τον οργανισμό εφόσον παραμένει στον θώρακα.

Να μην αγχώνεσαι και το πιθανότερο είναι ότι κόλλησες κάτι όπως σου είπε ο γενετιστής!Περίμενε τον επανέλεγχο σε 10 μέρες και επανέλαβε την αυχενική εφόσον υπάρχουν ακόμα ερωτηματικά.

Μην βάζεις στο μυαλό σου το κακό - Όλα καλά θα πάνε!!! Smile







barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα ευχαριστω πολυ!Τα κρατησα τα στοιχεια και ειπαμε με τον συζηγο να να κανουμε υπομονη 10 μερες και μετα αναλογα με τα αποτελεσματα βλεπουμε.Ειμαστε πολυ κοντα στο να παρουμε 2η γνωμη.Ο γιατρος που πηγα ειναι ο κ.Κουρτης για τον οποιο εχω ακουσει τα καλυτερα και μαλιστα αν ο ανθρωπος δεν επεμενε δεν θα το βλεπαμε.

Merjana εσενα για πιο λογο σου ειπαν οτι υπηρχε το υγρο?και τελικα πιο ηταν το αποτελεσμα?Ναι πολυ ευχαριστως στειλε μου τα στοιχεια,οποιαδηποτε πληροφορια ειναι ευπροσδεκτη.Το θεμα ειναι οτι με το που γυρισα απο την αυχενικη κρυωλογισα με μπουκωμα και πονοκεφαλους και δεν ξερω αυτο κατα ποσο βοηθαει στο να ειναι ενταξει ο υπερηχος.Δηλαδη αυτο το υγρο διορθωνεται?Αχ θα τρελαθω....Κι οχι τιποτα αλλο η ψυχολογια μου δεν ειναι και στα καλυτερα της γιατι πριν 2 μηνες χωρις να υπαρχει κανενα προβλημα πεθανε ο πατερουλης μου 54 ετων και ειμαι λιγο σε κατασταση περιεργη.

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ενημέρωσε το γιατρό σου για το κρυολόγημα, ίσως σου πει να περιμένετε λίγες μέρες ακόμα για την επανεξέταση..Εύχομαι να πάνε όλα καλά ειλικρινά και συλλυπητήρια για το μπαμπά σου..

barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kleopatra1981 σ'ευχαριστω πολυ!

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ola kala tha pane Barbara ,min anisixis.tha ta poyme kai otan ftasw spiti giati twra eimai se doyleiew eksw.
To giatro sou na akous.me ti thetiki skepsi kai oles aytes tis mpourdes den linontai ta provlimata.An einai kati -pou tha deis den tha einai tipota- ,mporei na therapeutehei.Egw eksakolouthw na pisteyw oti den einai tipota.
Kanoume ena lathos oloi(kai egw mazi) gia oti akoume googlaroume kai meta opoion parei o xaros !
den einai etsi omvw giati i iatriki einai i texni tou efiktou kai malista stis meres mas exei kanei thaumata.IREMISE,DWSE ENA FILAKI STI KOILITSA SOU STO MWRO SOU KAI OLA THA PANE KALA.MHN KOURAZESAI KAI PROSEXE TIS IWSEIS,kane kai mia geniki aimatos gia na deis ta leyka aimosfairia sou poso einai.
se afinw giati den exw xrono kai opws sou eipa eimai ektos.

---------------------------------

Antoni's Samsung Xoom2 Tablet pc1

Merjana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Barbara εχεις πμ!

Ηρέμησε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!
Με την καθοδήγηση του γιατρού σου όλα θα πάνε καλά! Smile

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βαρβαρα κανε επανελεγχο, αλλα ενημερωσε τους οτι εισαι αρρωστουλα πλεον. περαστικουλια συντοπιτισα.ολα καλα θα πανε! Very Happy

barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ το ευχομαι ποσο το ευχομαι!!Ηδη ανεφερα στον γενετιστη οτι ειμαι κρυωμενη και μου ειπε πως θα πρεπει να παρακολουθω αν θα κανω πυρετο.Συζητησα και με τον αντρα μου και ειπαμε οσο μπορω να κανω υπομονη ειναι καλο.οι 10 μερες βγαινουν την αλλη τεταρτη αλλα θα παω παρασκευη και αν ειμαι πιο υπομονετικη για καλυτερα αποτελεσματα θα το αφησω και για την παρα αλλη δευτερα.Θα δω παιζω με την υπομονη μου,την αγωνια μου και τις αντοχες μου με στηριγμα τον αντρα μου και τον 2χρονο γιοκα μου!

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ .








[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και η αγωνια συνεχιζεται.Απο εχθες ειμαστε οικογενειακως χαλια με γαστρεντεριτιδα κι εγω εκανα πυρετο.Ε οχι λεω ρε γαμωτο.Τωρα που πρεπει να προσεχω μεχρι την επανεξεταση.Θα παρω την Δευτερα τον γενετιστη να τον ενημερωσω γιατι και αυτος μου τονισε να κοιταω αν εχω πυρετο.Θα δουμε τι να πω η αγωνια μεγαλωνει....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις