Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
63 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 63 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας!Τον τελευταιο καιρο(απο το καλοκαιρι)ολο κανω σκεψεις κ φτιαχνω με το μυαλο μ εικονες τι καλα που θα ηταν να ειχαμε ενα μωρο με τον καλο μ.Αυτο ομως δε μπορει να γινει ακομα πραξη για οικονομικους λογους κ οχι μονο.Ομως το ερωτημα που θετω στον εαυτο μ ειναι αν τελικα διαλυονταν ως δια μαγειας ολα τα προβληματα που εχουμε τα οποια απαγορευουν καθετα τον ερχομο ενος παιδιου θα ημουν ετοιμη κ απολυτως σιγουρη οτι το θελω?Ξερω πως για μια τετοια αποφαση θα πρεπει να εισαι πολυ συνηδητοποιημενη κ να εχεις εξετασει το ολο θεμα με πολυ ωριμοτητα κ υπευθυνοτητα.Γι αυτο κ θελω να σας ρωτησω πως σιγουρευτηκατε οτι εισασταν ετοιμες να βαλετε μπρος για παιδι κ οτι δεν ηταν μια παρορμηση?Οσες ειστε ηδη μητερες εχει αλλαξει φανταζομαι κατα πολυ η ζωη σας.Αν τη συγκρινατε με τη ζωη σας πριν αποκτησετε παιδι ποτε θα λεγατε οτι ηταν η πιο ομορφη περιοδος ςης ζωης σας?

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με τον αντρα μου πηραμε την αποφαση να προσπαθησουμε για παιδακι οταν θεωρησαμε πως υπηρχαν οι καταλληλες προυποθεσεις!Ποιες ηταν για μας;
Ειχαμε μετακομισει σε ενα σπιτι που θα μπορουσε να φιλιξενησει ενα παιδακι και ειχαμε στησει το νοικοκυριο μας!
Ειχαμε κανει εναν γαμο κι ειχαμε ξεμπερδεψει απο αυτα τα εξοδα και τα τρεξιματα!
Και πανω απο ολα το αποφασισαμε απο κοινου, νοιωσαμε την ιδια αναγκη να ολοκληρωσουμε τη σχεση μας με ενα μωρο!
Ευχομαι καλη τυχη σε οτι κι αν αποφασισεις! Laughing

????????


Επισκέπτης
Τα προβλήματα δεν διαλύονται με τον ερχομό ενός παιδιού αντίθετα πολαπλασιάζονται όχι ότι τα φέρνει το παιδί αυτό το μόνο που ζητάει είναι αγάπη, γάλα και πάμπερς για την αρχή το θέμα είναι η σχέση του ζευγαριού που πρέπει να είναι δυνατή.Τώρα που απέκτησα παιδιά μπορεί να μην κοιμάμαι τα βράδυα μπορεί να είμαι πτώμα απο την κούραση μπορεί να στενοχωριέμαι για το πως θα τα βγάλουμε πέρα αλλα με τίποτα δεν θα ήθελα να γυρίσω στο παρελθόν τώρα είναι το σπίτι μου και η αγγαλιά μου γεμάτη.Ευχαριστώ τον άντρα μου και προπαντώς το θεό για όλα αυτά

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="μαμαδυο"]Τα προβλήματα δεν διαλύονται με τον ερχομό ενός παιδιού αντίθετα πολαπλασιάζονται όχι ότι τα φέρνει το παιδί αυτό το μόνο που ζητάει είναι αγάπη, γάλα και πάμπερς για την αρχή το θέμα είναι η σχέση του ζευγαριού που πρέπει να είναι δυνατή.Τώρα που απέκτησα παιδιά μπορεί να μην κοιμάμαι τα βράδυα μπορεί να είμαι πτώμα απο την κούραση μπορεί να στενοχωριέμαι για το πως θα τα βγάλουμε πέρα αλλα με τίποτα δεν θα ήθελα να γυρίσω στο παρελθόν τώρα είναι το σπίτι μου και η αγγαλιά μου γεμάτη.Ευχαριστώ τον άντρα μου και προπαντώς το θεό για όλα αυτά[/quo

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΥΟ.... ΜΠΡΡΡΡΡ ΧΑΧΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΘΕ ΜΑ ΚΑΘΕ ΘΥΣΙΑ ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΚΙ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ "ΜΑΜΑ" ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΟΛΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ. ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΟΥ ΡΟΛΟΓΑΚΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΜΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΙΤΕ ΦΟΒΑΤΑΙ ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΟ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΑ ΣΩΣΤΑ? ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΕΤΣΙ? ΜΗΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΥΣΤΗΡΗ? ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΩ? ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΠΟΥ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ. ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΣΥΝΗΔΙΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΕΙΣΑΙ ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ ΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα toxotina εγω οταν εμεινα εγκυος δεν το προγραμματιζαμε,δεν καναμε προσπαθειες...απλα ηρθε...!!
ουτε γαμο ειχαμε κανει,ουτε αρραβωνα τπτ..απλα ειμασταν μαζι κ ξεραμε οτι θα ζησουμε μαζι χωρις ομως παραπανω συζητησεις....!!
γενικα ημουν πολυ δραστηρια πριν,δουλευα 9-9 καθε μερα,βγαιναμε,πιναμε καναμε βολτες οταν δεν ειχαμε λεφτακια με το μηχανακι....!!!!
οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη φοβηθηκα μονο για το αν θα εχουμε να του προσφερουμε οοοτι χρειαστει(ρουχα,γαλα,πανες,εμβολια κτλ κτλ)
αν με ρωτας ποια ζωη προτιμω την πριν με τα παραπανω η την τωρινη που εχω πιει 2 καφεδες 4 μηνες τωρα κ οι βολτες μου ειναι οι 3 μας με το καροτσι κ να παμε στο χωριο κ στα πεθερικα μου...θα σου απαντησω την μετα!!!!! Laughing
καθε μερα με το μωρακι ειναι διαφορετικη!!!!μπορει να σκεφτεις μα πως?αφου απλα κανει μαμ-κακα κ νανι..!!!κ ομως καθε μερα βλεπεις μια νεα του κινηση που δεν εκανε χθες,ενα διαφορετικο βλεμμα,μια κινηση με το χερακι,το πως παρατηρει τα πραγματα,πως αρχιζει να "μιλαει" κ να σου χαμογελαει....!!!
ειναι ερωτας!!!!!
στην πραγματικοτητα δεν ενοιωσα ποτε οτι ημουν ετοιμη να γινω μαμα..την στιγμη ομως που τον πηρα αγκαλια...τοτε ενοιωσα οτι τα παντα μου,ο κοσμος μου ολος ειναι αυτο το πλασματακι...!!!
sorry για το μεγαλο post αλλα παρασυρομαι οταν μιλαω για τον μικρο μας!!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απλα δε θελω να παρεξηγηθω για αυτο που εγραψα παραπανω για καταλληλες προϋποθεσεις!
Ειπα οτι στη δικη μας περιπτωση αφου ηταν κοινη επιθυμια και λαχταρα κι αφου ειχαμε την πολυτελεια να προγραμματισουμε ποτε θελουμε να ξεκινησουμε τις προσπαθειες, το καναμε αφου δημιουργησαμε ενα σταθερο περιβαλλον ή τουλαχιστον μεχρι εκει που εφταναν οι δυνατοτητες μας!
Βεβαια καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="Popisofia"]
μαμαδυο έγραψε:Τα προβλήματα δεν διαλύονται με τον ερχομό ενός παιδιού αντίθετα πολαπλασιάζονται όχι ότι τα φέρνει το παιδί αυτό το μόνο που ζητάει είναι αγάπη, γάλα και πάμπερς για την αρχή το θέμα είναι η σχέση του ζευγαριού που πρέπει να είναι δυνατή.Τώρα που απέκτησα παιδιά μπορεί να μην κοιμάμαι τα βράδυα μπορεί να είμαι πτώμα απο την κούραση μπορεί να στενοχωριέμαι για το πως θα τα βγάλουμε πέρα αλλα με τίποτα δεν θα ήθελα να γυρίσω στο παρελθόν τώρα είναι το σπίτι μου και η αγγαλιά μου γεμάτη.Ευχαριστώ τον άντρα μου και προπαντώς το θεό για όλα αυτά[/quo

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΥΟ.... ΜΠΡΡΡΡΡ ΧΑΧΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΘΕ ΜΑ ΚΑΘΕ ΘΥΣΙΑ ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΚΙ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ "ΜΑΜΑ" ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΟΛΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ. ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΟΥ ΡΟΛΟΓΑΚΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΜΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΙΤΕ ΦΟΒΑΤΑΙ ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΟ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΑ ΣΩΣΤΑ? ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΕΤΣΙ? ΜΗΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΥΣΤΗΡΗ? ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΩ? ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΠΟΥ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ. ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΣΥΝΗΔΙΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΕΙΣΑΙ ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ ΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!

simfono apolita me tin popi στα αληθεια το θελω η θα μ περασει??? 417472

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κατ'αρχας ευχομαι σε ολες σας να σας ζησουν τα παιδακια σας κ να ειστε πολυ ευτυχισμενες με τον αντρουλη σας! Smile Σιγουρα ο ερχομος ενος παιδιου ειναι μεγαλη ευθυνη αλλα παραλληλα κ μεγαλη χαρα καθως ολοκληρωνει μια ομορφη σχεση.Αυτο που καταλαβα απο το λεγομενα σας ειναι πως δεν υπαρχει συγκεκριμενη στιγμη για να γινει καποιος γονιος αρκει να υπαρχουν 2-3 βασικες προυποθεσεις οι οποιες αφορουν κυριως τις στερεες βασεις που εχει θεσει το ζευγαρι μεταξυ του.Τα προβληματα τα δικα μας εχουν να κανουν με εξωτερικους παραγοντες κ οχι με τη σχεση μας.Οπως κ να χει πρεπει πρωτα να υπαρχει το καταλληλο προσφορο εδαφος για να αποκτησεις ενα παιδι οπως ας πουμε μια δουλεια κ η προοπτικη ενος σπιτιου.Anyway,με τα προβληματα που μας απασχολουν δεν γινεταιτωρα να αποκτησουμε παιδι σε καμια περιπτωση αλλα κ μονο που το σκεφτομαι κ προβληματιζομαι πανω σ αυτο ειμαι σε καλο δρομο,ετσι ωστε οταν με το καλο ερθει ενα μωρο να ειμαι ετοιμη

????????


Επισκέπτης
Αν βρίσκεσαι έστω και λίγο σε δίλλημα
Εχω να σου πω το εξής.... Εργένησα πολλά χρόνια μέχρι τα 33 μου, με δυο μεγάλες σχέσεις (την δεύτερη την παντρεύτηκα ) πολύ έντονη ζωή, ανήσυχο πνεύμα γενικός,ξενύχτια, πάρτι, ταξίδια. Πολλά δοκίμασα, για τα οποία δεν έχω μετανιώσει ποτέ..... λοιπόν.... δεν θα άλλαζα για ΤΙΠΟΤΑ στον κόσμο, το αίσθημα της μητρότητας. Και εγώ φοβιτσιάρα των δεσμεύσεων, έλεγα στον άντρα μου "ΕΓΩ ΜΑΝΑ?!?!? ΤΟ ΚΑΙΜΕΝΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ" και όμως, νομίζω ότι όλες οι γυναίκες είναι γεννημένες γι αυτό (υπάρχουν και οι κακές εξαιρέσεις) Το σύμπαν συνωμοτεί να φέρεις εις πέρας το δύσκολο έργο αυτό. Ολα τα διλλήματα θα σου φύγουν μόλις αγγίξεις για πρώτη φορά το σπλάχνο σου, τότε γίνεσαι σαν λέαινα που προστατεύει τα μωρά της .... ωχ... παω να ζουλήξω την μικρή μου!!! στα αληθεια το θελω η θα μ περασει??? 215994 στα αληθεια το θελω η θα μ περασει??? 215994 στα αληθεια το θελω η θα μ περασει??? 215994

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ολα τα διλλήματα θα σου φύγουν μόλις αγγίξεις για πρώτη φορά το σπλάχνο σου, τότε γίνεσαι σαν λέαινα που προστατεύει τα μωρά της .... ωχ... παω να ζουλήξω την μικρή μου!!! στα αληθεια το θελω η θα μ περασει??? 215994 στα αληθεια το θελω η θα μ περασει??? 215994 στα αληθεια το θελω η θα μ περασει??? 215994 [/quote]


ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ. ΕΧΕΙΣ ΝΙΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΔΙΝΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ??? ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΑ ΘΑ ΤΟ ΝΙΩΣΕΙΣ. "ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΓΑΠΗ"

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις