Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
83 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 83 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΣΤΟ ΓΑΙΑ.
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα.Εγώ γέννησα στο ΛΗΤΩ,αλλά στο ΓΑΙΑ γέννησε μια φίλη 5 μήνες μετά απο εμένα και όταν πήγα να την επισκευτώ ζήλεψα πάααρα πολυ!
Πολύ καθαρό,καινούριο,ωραίο φαγητό και ενώ ήταν σε 4 κλινο ήταν λες και ήταν μόνη της.Μεγάλη απόσταση το ένα κρεβάτι απο το άλλο,ντουλάπες και ατομική πλάσμα τηλεόραση πάνω απο το κάθε κρεβάτι.Αυτά έχω να σου πω σαν επισκέπτρια.Τα παιδιά σαν "ένοικοι" μείνανε πολύ ευχαριστημένοι απο το προσωπικό και απο τις τιμές.
Φήμες λένε οτι λόγω του ΓΑΙΑ πέσανε ή θα πέσουν και οι τιμές σε ΛΗΤΩ,ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ.Το τονίζω ΦΗΜΕΣ,δεν μπορώ να το ξέρω αν είναι αλήθεια ή όχι. ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 417472

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ειχα την τυχη να γεννησω στο ΓΑΙΑ ενα μηνα μετα την εναρξη της λειτουργιας του. Ήταν όλα ΤΕΛΕΙΑ!!
Κι εμενα οσες φιλες μου που ειχαν γεννησει αλλου και ηρθαν και με είδαν είπαν οτι καμια σχεση με τα άλλα. Και ειδικα με τις τιμες!!
Το τετρακλινο ειναι τεραστιο, με 2 μπανια, τις 3 απο τις 4 μερες που ειμασταν μονο 2 στο δωματιο ειχε η καθε μια το μπανιο της. Πολυ ωραιο φαγητο με δυνατοτητα να επιλεγεις τι θελεις να φας, πεντακαθαρα τα παντα, πολυ ωραιο σαλονι και χωρος υποδοχής.
Και το προσωπικο, χωρις καμια εξαιρεση, εξυπηρετικοτατο! Βεβαια αυτο οφειλεται και στο οτι υπηρχε αρκετο προσωπικο, οχι οπως σε αλλα που το βραδυ μενουν τρεις και ο κουκος. Το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι αν σκεφτεσαι να επιλεξεις μεταξυ 3κλινου και 4κλινου να επιλεξεις 4κλινο που ειναι 2πλασιο απο το 3κλινο και εχει 2 μπανια.

mamamaria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΙΝΑΙ SUPERRRRRRRRRRRRRRR!!!!
Γεννησα εκει στις 7/6 ειναι παρα πολυ καλο πεντακαθαρο πολυ εξυπηρετικοι ολοι τους οτι χρειαστεις στο φερνουνε αμεσως!!!περνανε και συχνα χωρις να τους εχεις καλεσει η να ειναι ωρα για καποια χαπι-αλλαγη-κτλ!
στο θεμα θηλασμος σε βοηθανε παρα πολυ δεν σου δειχνουνε και εξαφανιζονται μετα ειναι απο πανω σου μια μαια μεχρι να τα κεταφερεις μονη σου!!!
Κρατανε τις ωρες επισκεπτηριο δεν ειναι μπατε σκυλοι αλλεστε, σε τιμες ειναι αρκετα καλες!!!
Εγω εχω και μετρο συγκρισης το πρωτο παιδακι ειμουνα στο Ιασω (που εχω την χειροτερη εμπειρια)!!!

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ....ΑΚΟΜΑ

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Για το μωρό τι κανονισμοι ισχύουν εκεί?? Σε αφήνουν να το έχεις δίπλα σου αν θέλεις??

mamamaria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Το δικο μου ητανε σε θερμοκυτιδα, αλλα απο τις διπλανες μου που ειδα το περνανε την ωρα του επισκεπτηριο και αν δεν ηθελες το βραδυ δεν το φερνανε!!συνεχομενα δεν το ειχανε αφησει σε καμια κοπελα!!!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα ολα αυτα αλλα συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου ειπαμε?????/

ΣΥΓΧΑΤΗΤΗΡΙΑ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 50580 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 50580 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 50580 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 50580 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 50580 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 50580 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 417472 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 417472 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 417472 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 417472 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 417472 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 417472

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν και είμαι φανατική για τα δημόσια μαιευτήρια έτσι που τα λέτε μου'ρχεται να ξαναμείνω έγκυος μόνο και μόνο για να γεννήσω στο ΓΑΙΑ. χαχαχαχα

nina

nina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
με το καλό το μωράκι σου!!!!

και εγώ στο γαία θα γεννήσω,ο γιατρός μου είναι και στο ιασω και μου είπε ότι είναι πολύ καλύτερα στο γαία, από όλες τις απόψεις. είναι και οικογενειακός φίλος και μου έχει πει πολύ από μέσα τα πράγματα όσο αφορά τα δυο αυτά νοσοκομεία και όντως μακράν το γαία είναι πολύ καλύτερο από το ιασω. πότε γεννάς με το καλό? εγώ μπενω στο μήνα μου 12/9 και έχω πητ 10.10 περιμένω κοριτσάκι.

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΙΝΑ
ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ.ΜΑΡΤΗ ΓΕΝΝΑΩ ΑΝ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΑΡΓΩ ΑΚΟΜΑ

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ¨ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕ¨ ΣΤΟ ΓΑΙΑ.
ΑΝΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama katerina έγραψε:καλα ολα αυτα αλλα συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου ειπαμε?????/

ΣΥΓΧΑΤΗΤΗΡΙΑ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 50580 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 50580 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 50580 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 50580 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 50580 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 50580 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 417472 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 417472 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 417472 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 417472 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 417472 ΝΕΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΑΙΑ ¨ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ¨ 417472





ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΛΑ ΜΟΥ...
ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΕΙΠΑΜΕ ΣΤΟ ΓΥΘΕΙΟ ΘΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εμενα απο ΜΗΤΕΡΑ μετακομισε στο ΓΑΙΑ. Λες να έχουμε και τον ίδιο γιατρο?

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια,μολις γραφτηκα στο forum,εχω γραψει λιγα λογια για μενα στις συστασεις.Επειδη ψαχνω απεγνωσμενα να βρω ενα γιατρο καλο που να ειναι στο Γαια,μηπως θα ηταν ευκολο καποια κοπελα απο εσας να μου συστησει το γιατρο της;Νομιζω μπορειτε να μου στειλετε πμ,ε;;;
Ευχαριστω,θα περιμενω!

mamamaria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ζουμπι έγραψε:Κοριτσια,μολις γραφτηκα στο forum,εχω γραψει λιγα λογια για μενα στις συστασεις.Επειδη ψαχνω απεγνωσμενα να βρω ενα γιατρο καλο που να ειναι στο Γαια,μηπως θα ηταν ευκολο καποια κοπελα απο εσας να μου συστησει το γιατρο της;Νομιζω μπορειτε να μου στειλετε πμ,ε;;;
Ευχαριστω,θα περιμενω!

Σου εστειλα μηνυμα!!!!

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια,σας ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση!!!!!!Με βοηθησατε πολυ!!

17Σημαντικό! SOS Τρι Αυγ 03, 2010 1:58 am

MPOUKLITSA


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ !ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΓΑΙΑ !ΕΡΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ -Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΘΗΝΑ -ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ!!!!!! Twisted Evil

Nefelie

Nefelie
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια, γέννησα στο ΓΑΙΑ στις 2/09/2010 και δεν έχω λόγια για να περιγράψω την εμπειρία μου εκεί. Ήταν όλο το προσωπικό άψογο... από τους γιατρούς και τις μαίες μέχρι τις καθαρίστριες και τους τραπεζοκόμους.
Καταρχήν την ώρα που ήμουν στο δωμάτιο των ωδινών και παράλληλα στον καρδιοτοκογράφο είχα συνεχώς δυο μαίες κοντά μου και φυσικά τον άντρα μου. Μη φανταστήτε οτι είχα κάποιο πρόβλημα και με παρακολουθούσαν... ήταν όμως εκεί και με βοηθούσαν από κάθε άποψη...συμπαράσταση, αναπνοές, τα πάντα. Ένιωθα ασφάλεια! Επίσης η ευγένεια του προσωπικού δεν περιγράφεται.

Όταν πήγα στο δωμάτιο με ένα πάτημα ενός κουμπιού ερχόταν κάποιος άμεσα για να βοηθήσει σε ότι χρειαζόμουν. Τα μωράκια τα φέρναν ανα τρεις ώρες και επειδή είχα ζητήσει αποκλειστικό θηλασμό τον μπέμπη μου τον έφερναν όταν έκλαιγε. Επίσης στηρίζουν τον θηλασμό και βοηθάνε πάρα πολύ την γυναίκα ωστε να καταφέρει να θηλάσει το μωράκι της. Δεν δίνουν συμπληρώματα στα μωρά παρά μόνο αν ζητηθεί από τη μητέρα ή συντρέχει σοβαρός λόγος.
Επίσης τα πάντα ήταν πεντακάθαρα...Περνούσαν και καθάριζαν τα δωμάτια πολύ συχνά καθώς και τους διαδρόμους που έρχονταν οι επισκέπτες!

Α και μια λεπτομέρεια ... το μενού τους είναι καταπληκτικό!!!χιχιχι Wink

Εν συντομία , το ΓΑΙΑ μοιάζει πιο πολύ με ξενοδοχείο 5 αστέρων παρά με μαιευτήριο. Όλοι οι διάδρομοι είναι στολισμένοι με υπέροχους πίνακες που σου ανεβάζουν την ψυχολογία και φυσικά αρμόζουν σε ένα χώρο όπου βρίσκονται μανούλες με τα νεογέννητά τους. Το lobby είναι υπέροχο...Δε ξέρω τι άλλο να γράψω...νιώθω πολύ τυχερή γιατί έφερα στον κόσμο το πρώτο μου παιδί εκεί και τους ευχαριστώ όλους θερμά!

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ενθουσιαστηκα με τις εντυπώσεις και τις περιγραφες σας.
Από τιμές πως είναι ???

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ NEFELI ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ,ΓΕΡΟ Κ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!!

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕ Η maria. tst
ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ,ΑΦΟΥ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να σου ζήσει Nefelie το μωράκι σου. Να είναι στη ζωή του πάντα ευτυχισμένο, γερό και τυχερο!!!
Με το καλό και σε σένα mama rias!
Eγω αν δεν καταφέρω να βρω έναν γιατρο που να μου κάνει σε ιδιωτικό και κυριως στο ΕΛΕΝΑ, θα ψάξω σιγουρα να είναι στο ΓΑΙΑ.

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα...Γέννησε η ξαδέρφη μου εκεί...
Ρε κορίτσια όλα καλά και όλα ωραία απο λεφτά όμως τι γίνεται είναι ακριβά ή τα έχουν χαμηλά λόγω ανταγωνισμου με τα άλλα μαιευτήρια?? Την ξαδέρφη μου δεν μπόρεσα να την ρωτήσω καταλαβαίνετε τώρα ήταν πολυ λεπτό το θέμα!










[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Nefelie

Nefelie
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας...Οι τιμές του ΓΑΙΑ για φυσιολογικό τοκετό ( μόνο αυτές ξέρω ) είναι οι εξής

Με επισκληρίδιο
4κλινο 1600-1650
3κλινο 1850 - 1900
2κλινο 3750
1κλινο 5800

Χωρίς επισκληρίδιο
4κλινο 1400
3κλινο 1650-1700
2κλινο 3250 - 3300
1κλινο 5100-5150

Σ'αυτές τις τιμές περιλαμβάνονται τα πάντα για τη μαμά...Φάρμακα, υγειονομικό υλικο etc.
Οι εξετάσεις του μωρού είναι χωριστά και κοστίζουν 200euro εκτός αν χρειαστεί κάποια extra εξέταση οπότε εκεί πληρώνεις κάτι παραπάνω...

Αν θέλετε να μάθετε περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να τηλεφωνήσετε στο ΓΑΙΑ στο τηλ. 2106991000 και θα χαρούν πολύ να σας εξυπηρετήσουν...είναι ευγενέστατοι!

Πάντως να σας πω και το εξής ...αν δεν έχετε πρόβλημα να είστε με άλλα άτομα το 4κλινο είναι πάρα πολύ καλό. Έχει 2 κρεβάτια από τη μια πλευρά και δύο από την άλλη καθώς και 2 τουαλέτες - υπάρχουν και κάποια με μια οπότε όταν θέλεις τετράκλινο τους λες με 2 τουαλέτες αν έχουν -και επίσης το κάθε κρεβάτι έχει τη δική του plasma οθόνη τηλεόρασης! Εγώ ήμουν σε τρίκλινο και ομολογώ οτι ήταν πάρα πολύ καλά γιατί είχα παρέα...Έμεινα και ένα βράδυ ολομόναχη και δε μου άρεσε καθόλου! Και με τα κορίτσια που είμαστε μαζί επικοινωνούμε συχνά!

Ελπίζω να σας βοήθησα κορίτσια!

chriscat8


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμενα η γυναικολογος μου τωρα παει στο Γαια γιατι δεν ανανεωνουν τη συμβαση της στο Αττικο και εχω μεινει μετεωρη... Να βρω νεο γυαναικολογο στο Αττικο ή να την ακολουθησω στο Γαια; Χαιρομαι που ακουω καλα λογια για το Γαια αλλα και το οικονομικο δεν ειναι λιγο... Γιατι μαζι με μια πιθανη καισαρικη (για την οποια ως τωρα κανεις δεν εχει πει την τιμη) και τις εξετασεις του παιδιου, να μη μιλησω για την αμοιβη του γιατρου, θα πληρωσουμε στην καλυτερη 2.000. Κριμα δεν ειναι να μην τα διαθεσω αυτα τα χρηματα στο μωρακι μου που θα τα χρειαστει κι ολας;;; Εχω κοριτσακι και Π.Η.Τ. 31 Δεκεμβριου 2010. Ευελπιστω να το γεννησω με το νεο ετος! Very Happy

tina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα κοριτσια.ειμαι καινουργια στην παρεα και χαιρομαι που θα εχω την ευκαιρια να συνομιλω μαζι σας για θεματα γυρω απο τα αγγελουδια μας.ειμαι μαμα δυο κοριτσιων και σε αναμονη για το τριτο μελος της οικογενειας.η αναμονη του τριτου μωρου δημιουργησε την αναγκη να γραφτω στην παρεα σας και να μοιραστω τις αποριες μου και τις ανησυχιες μου μαζι σας. και για αρχη θα ηθελα να με ενημερωσει καποια κοπελα για κανενα γυναικολογο και κατα προτιμηση γυναικα που να ξεγενναει στο μαιευτηριο γαια και να εχει ιατρειο στη γλυφαδα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις