Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
89 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 89 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Δευ Ιουλ 26, 2010 1:02 am

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτο με το μικυ ειναι παρα πολυ ωραιο ενδιαφερον

http://www.gatospito.com

27Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Δευ Ιουλ 26, 2010 1:29 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamametriazouzounakia έγραψε:Απο τότε που εκανα παιδια... εμαθα να μην ειμαι απολυτη σε τιποτα... δηλαδη το λουρακι εκ πρωτης με ξενιζει κι εμενα... ΑΛΛΑ... μπορει καποια στιγμη να το χρειαστω, οποτε... δεν λεω ποτέ ποτέ... χιχι

Σε παρακαλω αν το χρησιμοποιησεις κλπ ενημερωσε μας για να εχουμε μια ιδεα...

Συμφωνώ απολύτως!

28Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Δευ Ιουλ 26, 2010 8:44 am

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νικολέττα έγραψε:...εμένα μου φόραγε τέτοιο η μάνα μου και με κυκλοφορούσε έτσι - φανταστείτε 33 χρόνια πρίν...τί θα έλεγε ο κόσμος τότε...

ladycat νομίζω ότι αυτό είναι το πιο επικίνδυνο με το λουράκι. Οτι εφησυχάζεσαι και το παιδί μπορεί να σου ξεφύγει.

...μήπως εφυσυχάζεται και το παιδί (όταν σε κάθε κίνδυνο το τραβάνε) και δεν προσέχει απο μόνο του??
...λέω εγω τώρα...

Και μένα με λουράκι με είχε και μάλιστα το έχει κρατήσει!!! αχαχαχαχαχα

29Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Δευ Ιουλ 26, 2010 9:58 am

Chrisa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Πριν παντρευτω..και πολυ πριν γινω μητερα..ενας συναδελος εφερε ενα τετοιο "λουρακι" σε εναν αλλον συναδελφο που θα γινοτα συντομα πατερας...
οταν μου εξηγησαν τι ειναι..ειπα μα καλα..τι ειναι το παιδι σκυλι..και μου φανικε εξαιρετικα...πως να το πω...λιγο βαρβαρο...λιγο...απολιτιστο...με αποστομωσε- ηξερα τι θυρια ηταν και τα δυο του παιδια..λεγοντα κανε εσυ κανενα παιδι σαν τη μαρια και παντο βολτα στην τσιμισκη να σου πω τι θα κανεις.

Ομολογω πως εχοντας το δικο μου ταζουλι...ε ναι..αναθεωρησα...και μαλιστα παραδεχτηκα το λαθος μου μπροστα του

30Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Δευ Ιουλ 26, 2010 11:04 am

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν μου αρεσει σαν εικονα.Δεν θα το εβαζα στο παιδι μου.Και ειναι απο τωρα θηριο ανημερο!
Καλα να περασεις παντως στο ταξιδακι σου.

31Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Δευ Ιουλ 26, 2010 10:17 pm

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν ξερω αν θα το εβαζα ποτε στο παιδι μου...μαλλον οχι..!!!Ειναι κατι ξενο για μας αλλα αυτο δεν το κανει και κακο!Στη Ελλαδα ακομη και με μαρσιπο να σε δουν σε κοιτανε σα ζομπι...."τι το βαζεις εκει καλε το κακομοιρο Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 654655 Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 654655 (κακομοιρα εισαι εσυ μανταμ) θα σκασει κτλ κτλ κτλ....

.....και να σου πω και κατι απο κατι αλλες υστερικες που τραβανε τα παιδια απο τα χερια και τα σερνουν στο δρομο...χιλιες φορες!!

32Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Τρι Ιουλ 27, 2010 12:07 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eleni85 έγραψε:
dinaki88 έγραψε:
eleni85 έγραψε:κορίτσια συγνωμη αλλα εγω προσωπικα θα ντρεπομουν να κυκλοφορησω με αυτο το πραγμα!!!...ασε που ειναι και απάνθρωπο! όπωσ το βλέπει κανεισ!!!


σε άλλο γνωστό φόρουμ-ο Θεός να το κάνει-έχω τσακωθεί γι'αυτό το λόγο, προσοχή στις εκφράσεις σας αν γίνεται.
αναφέρομαι στο απάνθρωπο...
δεν είναι βίτσα, ένα βοήθημα είναι που από ότι έχω καταλάβει είναι παρεξηγημένο λόγω των προτύπων μας.
Στο εξωτερικό χρησιμοποιείται πολύ, δε νομίζω να είναι όλοι απάνθρωποι γονείς εκεί έξω Wink

καλησπέρα ντινακι δε νομιζω πωσ η λεξη απανθρωπο ειναι βρισια..εγω την ειπα γιατι εγω ετσι νομιζω οτι ειναι.δεν επεβαλα τη γνωμη μου! τωρα αν σε πειραξε εσενα η καποια αλλη μανουλα ζητω συγνωμη!

δεν είπα ότι είναι βρισιά...(και πίστεψε με ξέρω από βρισιές Laughing )
απλά δε φαίνεται ότι είναι η προσωπική σου άποψη αλλά κάτι σα δήλωση..δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις,
αλλά προς Θεού, δεν ήταν προσωπική η παρατήρηση μου, όποια κοπέλα και να φαινόταν τόσο απόλυτη σε ένα χαρακτηρισμό-κακό κυρίως, που μπορεί να έκανε την επιλογή μιας κοπέλας που θέλει να κάνει μια τέτοια αγορά χωρίς λόγο πιο δύσκολη-θα της έλεγα το ίδιο
σόρρυ αν φάνηκε ότι σε μαλώνω...
Τις απόψεις μας ναι της εκφράζουμε ελεύθερα εννοείται. Απλά δεν κατάλαβα ότι το εννοούσες σαν προσωπική άποψη, φαινόταν σαν de facto δήλωση Embarassed Embarassed

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

33Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Τρι Ιουλ 27, 2010 12:21 am

Όλγα

Όλγα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κάθε άποψη είναι σεβαστή και αν μια μαμά αποφασίσει για τον οποιονδήποτε λόγο να χρησιμοποιήσει το λουράκι, καλώς θα κάνει. Προσωπικά δεν θα το χρησιμοποιούσα στο παιδί μου και γιατί καταρχάς σαν εικόνα με ξενίζει.Θυμάμαι ότι έβλεπα στην Αγγλία παιδάκια δεμένα με λουράκια και δεν μπορούσα να σταματήσω να σκέφτομαι ότι δηλαδή αν ένα παιδάκι δαγκώνει (όπως δάγκωνε η αδερφή μου τα πάντα!) θα του έβαζαν φίμωτρο; Αυτή βέβαια είναι η δική μου προσωπική αντίδραση σε αυτό το θέμα. Το σημαντικότερο όμως είναι ότι θεωρώ πως με αυτό τον τρόπο το παιδί δεν θα μάθει να αναγνωρίζει τους κινδύνους και προσέχει. Για μένα έχει μεγαλύτερη σημασία η διαπαιδαγώγιση του παιδιού και όχι η δική μου ευκολία.

34Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Τρι Ιουλ 27, 2010 12:25 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η αλήθεια είναι ότι το ακούω πρώτη φορά! και μπορεί να με ξενίζει και εμένα η ιδέα για κάτι τέτοιο αλλά από το να χάσεις το παιδί σου μέσα στο πλήθος, χίλιες φορές να το χρησιμοποιήσεις! αν πάρεις πες μας κατά πόσο βολεύει και τις εντυπώσεις σου γενικά!

35Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Τρι Ιουλ 27, 2010 12:40 am

Τζοτζομαμά

Τζοτζομαμά
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμένα πάντως δεν με ξενίζει...δεν νομίζω ότι θα το χρησιμοποιούσα γιατί δεν πάμε και πουθενά με τόση πολυκοσμία αλλά στην ανάγκη άνετα...από το να χάσω το παιδί μου χίλιες φορές να με κοιτάξουν στραβά.
Καλά να περάσετε, όσο για το λουράκι να κάνετε αυτό που θεωρείται σωστό σαν μανούλες και να μην σας νοιάζει κανείς και ΤΙΠΟΤΑ!!

36Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Τρι Ιουλ 27, 2010 12:47 am

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια όσο και αν με ξενίζει η ιδεα ώρες ώρες το σκέφτομαι έτσι υπερκυνιτική που είναι η κόρη μου. Αλλά πιστεύω ότι δεν θα το έκανα. Φυσικά στην περίπτωση του αεροδρομίου ή σε μια ξένη χώρα θα το σκεφτόμουνα πολύ σοβαρά παρά να κυνδινέψει το μωρο μου ......

37Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Τρι Ιουλ 27, 2010 12:49 am

Όλγα

Όλγα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η μικρή μου δεν περπατάει ακόμα, αλλά νομίζω ότι όταν βρεθώ σε μεγάλους χώρους με πολυκοσμία, θα προτιμήσω το ring sling που έτσι κι αλλιώς η μικρή το λατρεύει.

38Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Τρι Ιουλ 27, 2010 2:03 am

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μέχρι και χειροπέδες είχα σκεφτεί να αγοράσω προκειμένου να ελαχιστοποιησω την πιθανότητα να χάσω το παιδί μου.

Πραγματικά δε με νοιάζει καθόλου πώς θα το έβλεπε ένας ξένος!

Δεν έχω χρησιμοποιήσει, αλλά το βλέπω πολύ θετικά.

Επίσης χαίρομαι για το επίπεδο αυτού του φόρουμ! Μπράβο μας κορίτσια!! Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 654316 Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 893968

39Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Τρι Ιουλ 27, 2010 2:34 am

Τζοτζομαμά

Τζοτζομαμά
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
όλα τελικά είναι θέμα συνήθειας νομίζω..επειδή δεν το έχει συνηθήσει το μάτι μας να το βλέπει. Εγώ όπως ξαναείπα είμαι υπέρ , ειδικά για την συγκεκριμένη περίπτωση με χίλιααα...εγώ σκέφτομαι το άλλο,αν είναι έστω και μια στις 1000 να μας γλυτώσει από το κακό που μπορεί να συμβεί γιατί θα πρέπει να σκεφτόμαστε τι θα πει ο κόσμος; Στην τελική πιο πολύτιμα είναι τα σκυλάκια μας που σκεφτόμαστε να μην τα χάσουμε παρά το παιδάκι μας;;; Γιατί ειδικά όταν μιλάμε για τόσο μικρές ηλικίες τα παιδάκια έχουμ 0 αίσθηση του κινδύνου και του φόβου....δεν μπορείς να επαναπαυθείς ότι το παιδάκι δεν θα φύγει δεν θα τραβηχτεί κτλ...

40Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Πεμ Αυγ 05, 2010 1:08 pm

pitsicoco


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και εμένα η μαμά μου μου είχε ένα λουράκι που της είχαν φέρει τότε απο την αγλία και την κορόιδευαν. όμως δεν μπορούσε να με κρατήσει γιατί της δάγκωνα τα χέρια (τη μάτωνα κιόλας) για να ξεφύγω. Ειδικά το καλοκαίρι, ήταν πολύ επικίνδυνα γιατί στο νησί που παραθερίζουμε έχει μόνο μηχανάκια και άμαξες. ένα παιδάκι μάλιστα που είχε ξεφύγει τότε απο τα χέρια της μαμάς του ποδοπατήθηκε απο άλογο...
Δεν ξέρω αν θα το χρησιμοποιήσω στα δικά μου παιδιά. Ο μεγάλος μέχρι στιγμής είναι υπάκουος στο δρόμο και ο μικρός είναι ακόμα καροτσάτος. Προκειμένου όμως να μου τα κόψει κανένα αυτοκίνητο ή να τα χάσω σε κανένα εμπορικό δεν με νοιάζει καθόλου τι θα πουν οι άλλοι!

41Παιδικό "Λουράκι"???? - Σελίδα 2 Empty Απ: Παιδικό "Λουράκι"???? Πεμ Αυγ 05, 2010 11:36 pm

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν ξερω που μπορεις να βρεις στην Ελλαδα αλλα σιγουρα μπορεις να το παραγγειλεις μεσω ιντερνετ. Δεν το βρισκω κακο παντως! Ειναι διακριτικα αυτα τα λουρακια κ το κρατας με τετοιο τροπο που δεν χρειαζεται να φαινεται οτι το τραβας..
Εγω παντως που ταξιδευω συχνα με το γιο μου εξωτερικο δεν το χρειαστηκα..Παρολο που κ ο μικρος ειναι ζωηρος τον κραταω σφιχτα η τον εχω αγκαλια..μεχρι τωρα τα καταφεραμε..Να σου πω την αληθεια σκεφτηκα το λουρακι για το ταξιδι που θα κανουμε το χειμωνα Καμποτζη-Βιετναμ αλλα τελικα καταληξαμε να παρουμε καρεκλιτσα πλατης κ θα τον βαζουμε εκει πανω αφου καροτσι στους δρομους της ΝΑ Ασιας δεν παιζει με τιποτα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις