Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τρι Ιουν 08, 2010 11:34 pm

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ κοριτσια ειμαι απο τις ατυχες
εχω ΔΙΚΟ μου γραφειο και θα δουλευω μεχρι τελικης πτωσεως
σημερα ειμαι 33 εβδομαδων και ειμαι ακομα εδω Very Happy

27Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τρι Ιουν 08, 2010 11:46 pm

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΤΙ, ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ????
ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 3.200 ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 800.
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ 8Α ΠΑΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ???
ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΕΦΑΠΑΞ 2.000 ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΕΚΝΙΑ. ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΑΓΝΟΙΑ.
ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!

28Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τρι Ιουν 08, 2010 11:52 pm

Elena_D

Elena_D
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
pana έγραψε:ΕΓΩ κοριτσια ειμαι απο τις ατυχες
εχω ΔΙΚΟ μου γραφειο και θα δουλευω μεχρι τελικης πτωσεως
σημερα ειμαι 33 εβδομαδων και ειμαι ακομα εδω Very Happy

pana, κράτα γερά!!! Καλό κουράγιο!!!

29Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τρι Ιουν 08, 2010 11:55 pm

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marianna έγραψε:ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΤΙ, ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ????
ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 3.200 ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 800.
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ 8Α ΠΑΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ???
ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΕΦΑΠΑΞ 2.000 ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΕΚΝΙΑ. ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΑΓΝΟΙΑ.


opws eipa k pio prin afou tha kaneis kaisariki tha pareis parapanw lefta,gia ta didima den tous endiaferi an ta paidia einai 2!!!dustuxws!!!!!
a!xexasa na sas pw oti xrimata tha parete analogws an i proslipsi exei ginei me 4wro i 8wro!!!mporei na douleuete 8-10 wres alla i proslipsi na egine me meiwmeno wrario gia na glitwsoun oi ergodotes xrimata sto ika!

30Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουν 09, 2010 12:13 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια καλημερα
υπαρχουν αυτα πουθενα μαζεμενα να τα εχουμε που θα τα χρειαστουμε συντομα?
ικα -οαεδ ?

31Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουν 09, 2010 12:19 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:κοριτσια καλημερα
υπαρχουν αυτα πουθενα μαζεμενα να τα εχουμε που θα τα χρειαστουμε συντομα?
ικα -οαεδ ?
mono oi armodies upiresies exoun ta entupa,an k xw psaxei na ta brw se kp site tpt!!!!
edw den gnwrizoun an ta xrimata pou pernoume apo to 6mino forologountai i oxi!!!!!
genikws einai mia katastasi oti nanai!!!!den se enimerwnei kaneis armodios an den psaxteis monos sou i na breis kp na se enimerwsei!

32Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουν 09, 2010 12:23 am

Elena_D

Elena_D
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mamavivo έγραψε:κοριτσια καλημερα
υπαρχουν αυτα πουθενα μαζεμενα να τα εχουμε που θα τα χρειαστουμε συντομα?
ικα -οαεδ ?

ΙΚΑ

http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/benefits/money/home.cfm

http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/benefits/kind/birth.cfm

προσθέτω και αυτό που έμαθα σήμερα από την Σοφία, αφού γεννήσεις ζητάς από το ΙΚΑ μία αίτηση για το επίδομα των 900€ από τον ΟΑΕΔ

ΟΑΕΔ

http://www.oaed.gr/Pages/SN_733.pg

Αυτά έχω συγκεντρώσει έως σήμερα. Αν κάποια μαμά γνωρίζει κάτι περισσότερο ας ενημερώσει.

33Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουν 09, 2010 12:25 am

Elena_D

Elena_D
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
marianna έγραψε:ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΤΙ, ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ????
ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 3.200 ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 800.
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ 8Α ΠΑΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ???
ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΕΦΑΠΑΞ 2.000 ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΕΚΝΙΑ. ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΑΓΝΟΙΑ.
ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!

marianna διάβασε το παρακάτω, νομίζω ότι σε αφορά (προς το τέλος)
http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/benefits/kind/birth.cfm

34Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουν 09, 2010 12:35 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Elena_D έγραψε:
mamavivo έγραψε:κοριτσια καλημερα
υπαρχουν αυτα πουθενα μαζεμενα να τα εχουμε που θα τα χρειαστουμε συντομα?
ικα -οαεδ ?

ΙΚΑ

http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/benefits/money/home.cfm

http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/benefits/kind/birth.cfm

προσθέτω και αυτό που έμαθα σήμερα από την Σοφία, αφού γεννήσεις ζητάς από το ΙΚΑ μία αίτηση για το επίδομα των 900€ από τον ΟΑΕΔ

ΟΑΕΔ

http://www.oaed.gr/Pages/SN_733.pg

Αυτά έχω συγκεντρώσει έως σήμερα. Αν κάποια μαμά γνωρίζει κάτι περισσότερο ας ενημερώσει.


ευχαριστωωωωωωω

35Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουν 09, 2010 12:52 am

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Elena_D έγραψε:

marianna διάβασε το παρακάτω, νομίζω ότι σε αφορά (προς το τέλος)
http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/benefits/kind/birth.cfm


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΛΕΝΑ!!! ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!

36Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουν 09, 2010 1:20 am

Elena_D

Elena_D
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mamavivo έγραψε:ευχαριστωωωωωωω

marianna έγραψε:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΛΕΝΑ!!! ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!


Τίποτα κορίτσια να είστε καλά και εσείς!!!

37Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουν 09, 2010 1:22 am

vasomits

vasomits
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maraki85 έγραψε:
vasomits έγραψε:
mamavivo έγραψε:καλα οι γιατροι του ΙΚΑ απλα απαραδεκτοι,αλλα αν υψωσεις την φωνη σου και απειλήσεις ,έμεμσα ,να δεις για ποτε στην γραφει.Ο Λαμπρακης του ΙΚΑ πΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣΣΣ
μια αλλη ερωτησ θελω να κανω αν ξερετε ,το επιδομα του οαεδ απο το εξαμηνο ,γνωριζετε αν μειωθηκε?λογω ολων των γεγονοτων και των περικοπων που ακουμε?εχετε ακουσει κατι?

Δυστυχώς μειώθηκε στα 530 ή 560€...
Πάει βάσει του βασικού μισθού και εφόσον μειώθηκε ο βασικός μισθός δυστυχώς μειώθηκε και το επίδομα... Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 534787




Κοριτσια δεν μειωθηκε,εγω περνω το 6μηνο και πηρα το Μαιο 690 ευρω,τωρα για τον Ιουνιο δεν εχω παει ακομα αλλα δεν νομιζω!!!

Απο Σεπτέμβρη αλλάζει που αλλάζει και η κλαδική ΣΣΕ δυστυχώς...Εμάς τις νεες μέλλουσες μανούλες μας πιάνει το νεό...

38Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουν 09, 2010 1:26 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι αλλα δεν μιλανε για τους νεοπροσληφθεις μονο?
και κατω ή ανω των 25?
εμεις τι δουλεια θα εχουμε με αυτους?
ο κατωτατος ο δικος μας δεν ειναι ιδιος με τους νεοπροσληφθεις .θα θιγουν δλδ και τα δικα μας δικαιωματα?
λιγο κουλο μου ακουγεται ,αλλα ολα ειναι πιθανα πια στο ελλαδισταν

39Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουν 09, 2010 1:34 am

vasomits

vasomits
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια εγώ εργάζομαι σε μια ιδιωτική εταιρεία...Σε λίγες μέρες παίρνω την αδεια κυοφορίας. Ελα ομως που περιμένω χαρτί διορισμού το οποιο πιθανως να έρθει όσο θα βρίσκομαι στην άδεια κυοφορίας.
Σκέφτομαι λοιπόν, με το που λάβω την επιστολή τοποθέτησης να παραιτηθώ απο τον τωρινό μου εργοδότη(γνωρίζετε εαν γίνεται;;Wink και να πάω απλά να παρουσιαστώ και να ορκιστώ στην Τράπεζα που διορίζομαι και να συνεχίαω την άδειά μου κανονικά...
Το επιδομα κυοφορίας θα το πάρω αναγκαστικά απο το ΙΚΑ...Το επίδομα λοχείας και τοκετού μπορώ να τα πάρω αυτά απο το ταμείο της Τράπεζας ή πρέπει αναγκαστικά να τα πάρω και αυτά απο το ΙΚΑ; Γιατί οπως τα αναφέρουν, πρόκειται για 3 διαφορετικά επιδόματα...
Είναι πολυ μπερδεμενη η υποθεσή μου και με αγχώνει αρκετα!!!

40Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουν 09, 2010 1:38 am

vasomits

vasomits
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamavivo έγραψε:ναι αλλα δεν μιλανε για τους νεοπροσληφθεις μονο?
και κατω ή ανω των 25?
εμεις τι δουλεια θα εχουμε με αυτους?
ο κατωτατος ο δικος μας δεν ειναι ιδιος με τους νεοπροσληφθεις .θα θιγουν δλδ και τα δικα μας δικαιωματα?
λιγο κουλο μου ακουγεται ,αλλα ολα ειναι πιθανα πια στο ελλαδισταν

Το επίδομα μητρότητας του ΟΑΕΔ δεν έχει καμία σχέση με το αν είσαι νεοπροσλαμβανόμενος ή παλιος...Το επίδομα αντιστοιχεί στον κατώτατο βασικό μισθό και είναι ίδιο για όλους...
Οπότε δυστυχώς εαν μειωθεί ο βασικός μισθός της ΣΣΕ τότε θα μειωθεί και το επίδομα μητρότητας που αντιστοιχεί στον κατώτατο βασικό μισθό!!!
Δυστυχως...
Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 911307 Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 911307 Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 911307

41Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουν 09, 2010 1:42 am

Elena_D

Elena_D
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
vasomits έγραψε:Κορίτσια εγώ εργάζομαι σε μια ιδιωτική εταιρεία...Σε λίγες μέρες παίρνω την αδεια κυοφορίας. Ελα ομως που περιμένω χαρτί διορισμού το οποιο πιθανως να έρθει όσο θα βρίσκομαι στην άδεια κυοφορίας.
Σκέφτομαι λοιπόν, με το που λάβω την επιστολή τοποθέτησης να παραιτηθώ απο τον τωρινό μου εργοδότη(γνωρίζετε εαν γίνεται;;Wink και να πάω απλά να παρουσιαστώ και να ορκιστώ στην Τράπεζα που διορίζομαι και να συνεχίαω την άδειά μου κανονικά...
Το επιδομα κυοφορίας θα το πάρω αναγκαστικά απο το ΙΚΑ...Το επίδομα λοχείας και τοκετού μπορώ να τα πάρω αυτά απο το ταμείο της Τράπεζας ή πρέπει αναγκαστικά να τα πάρω και αυτά απο το ΙΚΑ; Γιατί οπως τα αναφέρουν, πρόκειται για 3 διαφορετικά επιδόματα...
Είναι πολυ μπερδεμενη η υποθεσή μου και με αγχώνει αρκετα!!!

Έχω την εντύπωση ότι αν παραιτηθείς χάνεις τα δικαιώματα σου από το ΙΚΑ.....σε περίπτωση λάθους ας με διορθώσει κάποια.

42Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουν 09, 2010 1:48 am

vasomits

vasomits
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ελενα αυτό δεν ισχύει γιατί τα επιδόματα τα παίρνει οποιαδήποτε κοπέλα εχει 200 ένσημα τα 2 αμέσως προηγούμενα χρόνια είτε εργάζεται είτε οχι κατα την περίοδο της άδειας...

43Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουλ 14, 2010 1:04 am

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια, μην ξεχνάτε οτι μετα την εξάμηνη αδεια δικαιούστε να παρετε άν θέλετε και τρεις μήνες άνευ αποδοχών. Ετσι κάνανε όλες οι κοπέλες στη δουλειά που ήμουν, και (ευτυχώς) δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα με την εργοδοσία. οτι δικαιούμασταν το παίρναμε, όπως επισης οτι δικαιούμαστε (αν θυμαμαι καλα) 2 ημέρες άδειας τον χρονο σε περίπτωση που το παιδί έχει αρρωστήσει (το δικαιούται ενας γονιός, όχι και οι δύο)
Να κάνω μια ερώτηση και εγώ για τα ένσημα?? Δούλευα απο τον Οκτώβριο του 2005 μέχρι και τον Μάιο του 2009 οπου παραιτήθηκα και μπήκα στο ταμείο ανεργίας για ένα χρόνο. Οποτε τα τελευταία δύο χρόνια έχω γύρω στα 90 με 100 ένσημα. Παίρνω τίποτα??????? Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 534787

44Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουλ 14, 2010 1:10 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zoekopa έγραψε:κοριτσια, μην
Να κάνω μια ερώτηση και εγώ για τα ένσημα?? Δούλευα απο τον Οκτώβριο του 2005 μέχρι και τον Μάιο του 2009 οπου παραιτήθηκα και μπήκα στο ταμείο ανεργίας για ένα χρόνο. Οποτε τα τελευταία δύο χρόνια έχω γύρω στα 90 με 100 ένσημα. Παίρνω τίποτα??????? Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 534787
gia na dikaiouse tin kuoforia-loxeia klp prepei ta teleutaia 2 xronia prin apo tin p.h.t. na exeis 200 ensima!

45Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Τετ Ιουλ 14, 2010 1:26 am

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sktv έγραψε:
gia na dikaiouse tin kuoforia-loxeia klp prepei ta teleutaia 2 xronia prin apo tin p.h.t. na exeis 200 ensima!
κλααααααααψ!!!! Sad

46Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Κυρ Ιουλ 17, 2011 8:35 am

ROSE 1980


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΗ?ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΙΚΑ ΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 200 ΕΝΣΗΜΑ!ΕΧΩ Π.Η.Τ 21/09!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

47Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Κυρ Ιουλ 17, 2011 9:23 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οι γιατροί του ΙΚΑ είναι όλοι καβαλημένοι και ξιπασμένοι!!Και κάθε φορά που πηγαίνω μου ανεβάζουν πάντα το αίμα στο κεφάλοι!Είτε ο γιατρός είτε η γραμματεία είτε οι ελεγκτές!Και μετά απορούμε γιατί δεν πάμε μπροστα Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 679259 Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 679259 Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 679259 Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 679259

48Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Κυρ Ιουλ 17, 2011 12:17 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ετυχε κι εχω μπροστα μου το χαρτι που μου έδωσαν απο τον ΟΑΕΔ για το 6μηνο!
Λοιπόν ειναι τα εξής:
-Χορηγείται απο τον ΟΑΕΔ (υπερχει κι εδω η αιτηση http://www.oaed.gr/Pages/SN_733.pg )
-Υπευθυνη δήλωση (κι αυτη χορηγειται απο τον ΟΑΕΔ)
-Βεβαιωση Δήλωση Εργοδότη (χορηγειται απο τον ΟΑΕΔ (υπάρχει και στο Link που έδωσα. Το συμπληρώνει ο Εργοδότης και στο πίσω μέρος της βεβαιωσης να σημειώνεται και ο ΟΑΕΔ που ανήκει ο Εργοδότης)
-Μηχανογραφημένη κατάσταση ενσήμων των δύο τελευταίων ετών από το ΙΚΑ
-Φωτοτυπία της ταυτότητας
-Βεβαίωση επιδόματος Μητρότητας (εχει δοθεί από το ΙΚΑ όταν πήρες τα επιδόματα κύησης και λοχείας)
-Αριθμός ΙΒΑΝ Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδος της δικαιούχου (φωτοτυπία)
-Προθεσμία εγγραφής 60 ημέρες α) είτε από την λήξη της άδειας λοχείας β)είτε από τη χορηγηθείσα κανονικλη άδεια ή την ισόχρονη προς το μειωμένο ωράριο άδεια μετά τη λήξη της λοχείας.

Ουφ! Αυτά!

49Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Κυρ Ιουλ 17, 2011 12:18 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σορυ η πρώτη - ειναι ΑΙΤΗΣΗ!!!

50Εργαζόμενες Εγκυμονούσες - Σελίδα 2 Empty Απ: Εργαζόμενες Εγκυμονούσες Κυρ Ιουλ 17, 2011 11:01 pm

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Elena_D έγραψε:
mamavivo έγραψε:κοριτσια καλημερα
υπαρχουν αυτα πουθενα μαζεμενα να τα εχουμε που θα τα χρειαστουμε συντομα?
ικα -οαεδ ?

ΙΚΑ

http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/benefits/money/home.cfm

http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/benefits/kind/birth.cfm

προσθέτω και αυτό που έμαθα σήμερα από την Σοφία, αφού γεννήσεις ζητάς από το ΙΚΑ μία αίτηση για το επίδομα των 900€ από τον ΟΑΕΔ

ΟΑΕΔ

http://www.oaed.gr/Pages/SN_733.pg

Αυτά έχω συγκεντρώσει έως σήμερα. Αν κάποια μαμά γνωρίζει κάτι περισσότερο ας ενημερώσει.

καλημερα!!!σε κουρασαμε με τις ερωτησεις μας..... Rolling Eyes εχω ακουσει οτι αν δεν πας να παρεις το βοηθημα τοκετου του ικα μεσα σε 2 μερες απο τον τοκετο το χανεις!!!αληθευει???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις