Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
22 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 22 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:15 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mamma El έγραψε:
litsakos έγραψε:ανελαβε να κρατησει "ξενο" παιδι και το αφησε για να παει στην ταβερνα?...ειναι ανευθυνη η γυναικα.Πες το και εσυ στο αλλο θεμα σου για να μη λεμε τα δικα μας,εδω εχεις θεμα σοβαρο δεν ειναι απλα ξενυχτι και παραπανω παγωτο....απαραδεκτη η γυναικα!

Συμφωνώ απόλυτα.
Δεν χρειάζεται να τεκμηριώσεις τίποτα. Απλά δεν θα αφήσεις ξανά το παιδί σου σε εκείνη. Ο άντρας σου πως το βλέπει το θέμα;


Ο άντρας μου μαζί μου είναι, συμφωνεί. Αλλά δε νομίζω ότι είναι διατεθημένος να το τραβήξει στα άκρα. Παίρνει θέση, ώστε να της κάνει θέμα και να της ζητήσει το λόγο και μάλιστα με πολύ έντονο ύφος, αλλά ειλικρινά δεν ξέρω πώς θα αντιδράσει αν του πω ότι δε θέλω η μάνα του να ξανακρατήσει το παιδί. Πιστεύω ότι θα το δεχτεί, με τον όρο να μη γίνει κάποιο ξεκαθάρισμα και χαλάσουμε τις καρδιές μας. Άλλο τώρα αν όταν (λέμε όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοταν) το ξαναπροτείνει εκείνη, εμείς έχουμε άλλα σχέδια κλπ... clown

27ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:20 am

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μην του το πείς στα ίσια οτι δεν θέλεις να ξαναπας το παιδί γιατι εισαι και εσυ "ζεστή" ακόμη.. ειναι φρέσκο το περιστατικό.
Δεν ειναι ανάγκη να πυροδοτήσεις την ησυχία σας και την σχέση σας.
απλά "τσούλα" το με το να μην πηγαίνεις το παιδι και μετά βλέπεις..

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

28ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:20 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lianikos έγραψε:
2. Είναι άλλο να ζητήσει κάτι το παιδί και να μην μπορούν να του πουν όχι και άλλο πράγμα για λίγες μέρες μέσα στο καλοκαίρι να μην μπορούν να "θυσιάσουν" τη δική τους καλοπέραση και να το παίρνουν μαζί τους στις ταβέρνες όπου πηγαίνουν, με αποτέλεσμα το παιδί να χαλάει όλη του τη ρέγουλα χωρίς να έχει κάποια ιδιαίτερη ευχαρίστηση από την κατάσταση!!

Έχεις δίκιο... Σ' αυτό τους ρίχνω κι εγώ άδικο. Είναι για λίγες μέρες...
Πάντως μην ανησυχείς. Απ' ότι βλέπω το παιδί σου είναι 3 χρονών - πιστεύω αρκετά μεγάλο για να καταλαβαίνει τι γίνεται γύρω του. Μην ανησυχείς τόσο πολύ. Όπως λες κι εσύ το θέμα το ύπνου ή του φαγητού είναι μόνο για λίγες μέρες. Τα παιδιά είναι έξυπνα και το καταλαβαίνουν από μόνα τους...

29ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:25 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρε κορίτσια τι λέτε; Δεν γίνεται να το τσουλήσει αργά το θέμα. Εδώ μιλάμε για την σωματική ακεραιότητα του παιδιού. Η γυναίκα είναι αλλού για αλλού! Δεν ενδιαφέρεται καθόλου για το παιδί. Απλά θέλει να λέει και να δείχνει στους άλλους ότι βοηθάει το γιόκα της και καλά. Εσένα σίγουρα σε βγάζει στην απ' έξω!

Πρέπει να το συζητήσεις με τον άντρα σου και μόνο. Ήρεμα και πολιτισμένα. Αλλά να του δώσεις να καταλάβει πόσο αρνητική είσαι και πόσο θυμωμένη με όλο αυτό που έγινε χωρίς να φαίνεται ο θυμός σου φυσικά!

Και στην τελική ας τη συχτιρίσει μια και καλή μήπως βάλει μυαλό!!! Που δε θα βάλει, να είσαι σίγουρη!!

http://mammael.blogspot.com/

30ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:31 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mamma El έγραψε: Δεν ενδιαφέρεται καθόλου για το παιδί. Απλά θέλει να λέει και να δείχνει στους άλλους ότι βοηθάει το γιόκα της και καλά. Εσένα σίγουρα σε βγάζει στην απ' έξω!

Να σου πω την αλήθεια έχω την αίσθηση ότι μάλλον πιο πολύ εμένα λεει ότι βοηθάει, γιατί έτσι βγαίνω ακόμη πιο σκύλα σε όλες τις γνωστές της!! Η κακούργα-τεμπέλα που και το παιδί της κρατάει κι εκείνη πάντα κουσούρια βρίσκει!! affraid

31ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:35 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
lianikos έγραψε:
Mamma El έγραψε: Δεν ενδιαφέρεται καθόλου για το παιδί. Απλά θέλει να λέει και να δείχνει στους άλλους ότι βοηθάει το γιόκα της και καλά. Εσένα σίγουρα σε βγάζει στην απ' έξω!

Να σου πω την αλήθεια έχω την αίσθηση ότι μάλλον πιο πολύ εμένα λεει ότι βοηθάει, γιατί έτσι βγαίνω ακόμη πιο σκύλα σε όλες τις γνωστές της!! Η κακούργα-τεμπέλα που και το παιδί της κρατάει κι εκείνη πάντα κουσούρια βρίσκει!! affraid

Σωστό κι αυτό.
Σίγουρα όμως πετάει και ατάκες για το γιόκα της!!!
Και ο δικός μου έτσι ήταν στην αρχή. Τώρα όμως έχει αλλάξει. Έχει δει τι κάνει και λέει η μανούλα του, έχω φροντίσει και εγώ για αυτό Twisted Evil, και πλέον δεν της χαρίζει κάστανο!!!
Ξέρεις τι έχει πει πίσω από την πλάτη μου; Τα άπειρα!!! Laughing

http://mammael.blogspot.com/

32ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:41 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mamma El έγραψε:
Ξέρεις τι έχει πει πίσω από την πλάτη μου; Τα άπειρα!!! Laughing

Κι εγώ τα ξέρω. Και στον άντρα μου πήγε να πει καναδυό φορές όσο ακόμα είχαμε σχέση, αλλά δεν την άφησε να πει κουβέντα. Το τι λέει όμως για μένα το καταλαβαίνω από τον τρόπο που με κοιτάνε οι φίλες της, ειδικά όταν κάποια τη γνωρίζω για πρώτη φορα!! Συμπεριφέρονται θαρρείς και τους την έχω φυλαγμένη!!

33ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:42 am

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πάντως άσχετο αλλά το πιο καταπληκτικό είναι ότι όλες οι πεθερές έχουν βασικό θέμα συζήτησης κάποιες "άλλες" πεθερές που χώνονται στην σχέση των παιδιών τους και δημιουργούν προβλήματα...
"Μα τι κόσμος βρε παιδι μου!?"

affraid

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

34ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:51 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Eley8eria έγραψε:Πάντως άσχετο αλλά το πιο καταπληκτικό είναι ότι όλες οι πεθερές έχουν βασικό θέμα συζήτησης κάποιες "άλλες" πεθερές που χώνονται στην σχέση των παιδιών τους και δημιουργούν προβλήματα...
"Μα τι κόσμος βρε παιδι μου!?"

affraid

Ναι, ναι, κορυφαία ατάκα της πεθεράς μου κάποια στιγμή περσι, όταν της είχα κάνει παράπονα, πάλι με αφορμή το μωρό "Εγώ τριγύρω μόνο χειρότερες πεθερές από μενα ακούω να υπάρχουν"! Ε, κι εγώ απάντησα "Εγώ πάλι ακούω μόνο καλύτερες!!" ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 328109
Άσε πώς κουτσομπολεύει μια μακρινή συμπεθέρα για τον τρόπο που άνοιγε το σπίτι της νύφης της και το έδειχνε στις φίλες της!! Τα δικά της τα χάλια που της πήγαιναν φακελάκια για το γάμο μας και μας τα έδινε όλα ανοιγμένα ("Για να ξέρω τις υποχρεώσεις μου αργότερα") δεν τα έβλεπε!! Ουφ!!
Εκτός θέματος είμαστε, αλλά συγχίστηκα πάλι!! Twisted Evil

35ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:52 am

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χαχα χαλάρωσε και έχεις και γενέθλια!
Σκέψου μόνο θετικά σήμερα.
Κάνε κάτι για σένα! ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 272517

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

36ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:54 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
lianikos έγραψε:

Τα δικά της τα χάλια που της πήγαιναν φακελάκια για το γάμο μας και μας τα έδινε όλα ανοιγμένα ("Για να ξέρω τις υποχρεώσεις μου αργότερα") δεν τα έβλεπε!! Ουφ!!

Δηλαδή οι υποχρεώσεις της πως ορίζονται; Με βάση το πόσα χρήματα είχε μέσα το φακελάκι; Laughing

http://mammael.blogspot.com/

37ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Πεμ Ιουλ 29, 2010 4:58 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mamma El έγραψε:
lianikos έγραψε:

Τα δικά της τα χάλια που της πήγαιναν φακελάκια για το γάμο μας και μας τα έδινε όλα ανοιγμένα ("Για να ξέρω τις υποχρεώσεις μου αργότερα") δεν τα έβλεπε!! Ουφ!!

Δηλαδή οι υποχρεώσεις της πως ορίζονται; Με βάση το πόσα χρήματα είχε μέσα το φακελάκι; Laughing

Ναιιιιι... φυσικάαααα!! Να φανταστείς ότι συνέχισε να τα ανοίγει και αφού της υποσχέθηκα ότι θα της κάνω λεπτομερή λίστα με το ποιος έφερε τι ή πόσα στο γάμο!!
Κορίτσια, όμως,το χειρότερό μου είναι όταν για τον υπόλοιπο κόσμο είναι μια χαρά γυναίκα, και μόνο κάτω από την ταμπέλα "ΠΕΘΕΡΑ" μεταμορφώνεται σε τέρας!! Την γνωρίζουν κάποιοι ή άλλοι που την ξέρουν από παλιά και σε βγάζουν τρελή!! "ΑΥΤΗ;;; ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!"

38ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Πεμ Ιουλ 29, 2010 5:23 am

manoula29


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
lianikos έγραψε:Θυμάστε που σας έκανα παραπονάκια για την πεθερά μου, που βγάζει το παιδί έξω τα βράδια και χαλάει το ρυθμό του, και επιπλέον μου την είπε κιόλας; (Μη μου το βγάζεις από τη μύτη ρε γαμώτο, είναι το θέμα)
Ε, ακούστε από τι έσωσα το μωρό μου:
Εχθές το βράδυ τους κάλεσε η αδερφή του πεθερού μου το βράδυ να πάνε σε ταβέρνα. Η πεθερά μου, για να μη γίνει κι άλλο θέμα, φώναξε τη μαμά της να κρατήσει το παιδί (!!!) για να βγουν χωρίς αυτό. Δηλαδή ευτυχώς που δε ζει η μαμά της προγιαγιάς μας για να το κρατήσει αυτή στο τέλος!! Τέλος πάντων, βγαίνω από το θέμα.
Μόλις κοίμησαν το παιδί βγήκαν έξω, δυο ζευγάρια και άρχισαν να πηγαίνουν στο διπλανό χωριό, στην ταβέρνα που είχαν βγει μαζί με το παιδί τις προηγούμενες φορές. Καθώς οδηγούσαν λοιπόν στο δρόμο, ένα αγριογούρουνο παίρνει φόρα από το βουνό και πάει και τους εμβολίζει!! Το αμάξι χάλια, αυτοί σε κατάσταση σοκ και ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΓΙΑΓΙΑ ΤΟΥ στο σπίτι.
Αν δεν είχα κάνει αυτή τη συζήτηση, αν δεν είχα βγει κακιά, πού και πώς θα ήταν το παιδί μου αυτή τη στιγμή;;
ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΞΑΝΑΑΦΗΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ!!!!ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ...ΑΧ!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!

39ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Πεμ Ιουλ 29, 2010 6:13 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lianikos έγραψε:
Mamma El έγραψε:
lianikos έγραψε:

Τα δικά της τα χάλια που της πήγαιναν φακελάκια για το γάμο μας και μας τα έδινε όλα ανοιγμένα ("Για να ξέρω τις υποχρεώσεις μου αργότερα") δεν τα έβλεπε!! Ουφ!!

Δηλαδή οι υποχρεώσεις της πως ορίζονται; Με βάση το πόσα χρήματα είχε μέσα το φακελάκι; Laughing

Ναιιιιι... φυσικάαααα!! Να φανταστείς ότι συνέχισε να τα ανοίγει και αφού της υποσχέθηκα ότι θα της κάνω λεπτομερή λίστα με το ποιος έφερε τι ή πόσα στο γάμο!!
Κορίτσια, όμως,το χειρότερό μου είναι όταν για τον υπόλοιπο κόσμο είναι μια χαρά γυναίκα, και μόνο κάτω από την ταμπέλα "ΠΕΘΕΡΑ" μεταμορφώνεται σε τέρας!! Την γνωρίζουν κάποιοι ή άλλοι που την ξέρουν από παλιά και σε βγάζουν τρελή!! "ΑΥΤΗ;;; ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!"

μηπως εχουμε την ιδια πεθερα?δε θα το ηξερα αν εχει αλλη νυφη?ρε κοριτσια ετσι θα γινουμε? Shocked affraid

40ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Πεμ Ιουλ 29, 2010 6:15 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι έγραψε:

μηπως εχουμε την ιδια πεθερα?δε θα το ηξερα αν εχει αλλη νυφη?ρε κοριτσια ετσι θα γινουμε? Shocked affraid

Aχχχ... Πολύ το φοβάμαι... Ο αντρας μου πάντως μου λέει ότι δε θα με αφήσει να χωθώ στη ζωή του παιδιού μας για να μη νιώσει ο μικρός όπως αυτός τώρα... Για να δούμε, ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ;;;

41ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Παρ Ιουλ 30, 2010 5:02 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
lianikos έγραψε:
Ευάκι έγραψε:

μηπως εχουμε την ιδια πεθερα?δε θα το ηξερα αν εχει αλλη νυφη?ρε κοριτσια ετσι θα γινουμε? Shocked affraid

Aχχχ... Πολύ το φοβάμαι... Ο αντρας μου πάντως μου λέει ότι δε θα με αφήσει να χωθώ στη ζωή του παιδιού μας για να μη νιώσει ο μικρός όπως αυτός τώρα... Για να δούμε, ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ;;;

Αφού νιώθει άσχημα ο άντρας σου με όλα αυτά που κάνει η μανούλα του γιατί δεν της το κόβει μια και καλή να ησυχάσουμε.
Θα σφαχτούνε, δε λέω, αλλά όπως λέει η λαϊκή ρήση "Το αίμα νερό δεν γίνεται" και κάποια στιγμή θα τα ξαναβρούνε!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Mamma El στις Παρ Ιουλ 30, 2010 5:09 am, 1 φορά

http://mammael.blogspot.com/

42ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Παρ Ιουλ 30, 2010 5:05 am

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mamma El έγραψε:

Αφού νιώθει άσχημα ο άντρας μου με όλα αυτά που κάνει η μανούλα του γιατί δεν της το κόβει μια και καλή να ησυχάσουμε.
Θα σφαχτούνε, δε λέω, αλλά όπως λέει η λαϊκή ρήση "Το αίμα νερό δεν γίνεται" και κάποια στιγμή θα τα ξαναβρούνε!!!

Mamma El .. σε φοβάμαι.. ΧΑΧΑ!!! Laughing Laughing Laughing

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

43ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Παρ Ιουλ 30, 2010 5:08 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eley8eria έγραψε:
Mamma El έγραψε:

Αφού νιώθει άσχημα ο άντρας μου με όλα αυτά που κάνει η μανούλα του γιατί δεν της το κόβει μια και καλή να ησυχάσουμε.
Θα σφαχτούνε, δε λέω, αλλά όπως λέει η λαϊκή ρήση "Το αίμα νερό δεν γίνεται" και κάποια στιγμή θα τα ξαναβρούνε!!!

Mamma El .. σε φοβάμαι.. ΧΑΧΑ!!! Laughing Laughing Laughing

Καλέ μη με φοβάσαι! Αν με γνωρίσεις από κοντά θα δεις πόσο γλυκιά είμαι!!! I love you
Απλά είχα και έχω ριζοσπάστρια μαμά και με έμαθε να τα λέω έξω από τα δόντια!!! Laughing

http://mammael.blogspot.com/

44ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Παρ Ιουλ 30, 2010 5:10 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλέ διορθώστε το μήνυμα μου.

"Ο άντρας σου" ήθελα να γράψω και αντί για σ έβαλα μ..... Αααα θέλω επειγόντως διακοπές λέμεεεεεεεεεε............... Laughing ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 215994 ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 654316 cyclops ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 667478 ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 911307 ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 911307 ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 911307 ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 4872

http://mammael.blogspot.com/

45ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Παρ Ιουλ 30, 2010 9:33 am

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πέρα από το ότι είναι απαράδεκτη που άφησε το παιδί με γριά γυναίκα, το σκηνικό με το αγριογούρουνο θα μπορούσε να είχε συμβεί στον καθένα....
ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 534787 ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 534787 ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 534787 Ξέρεις πόσο σκύλα είμαι Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil αλλά τώρα σε βρίσκω άδικη.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Και σε εσάς θα μπορούσε να είχε συμβεί αυτό ή οποιοδήποτε άλλο ατύχημα.... ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 534787 ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 534787 Φτου φτου, μακριά από όλους εμάς... ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 534787 ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 534787

46ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Παρ Ιουλ 30, 2010 10:02 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioannaki έγραψε:Πέρα από το ότι είναι απαράδεκτη που άφησε το παιδί με γριά γυναίκα, το σκηνικό με το αγριογούρουνο θα μπορούσε να είχε συμβεί στον καθένα....
ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 534787 ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 534787 ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 534787 Ξέρεις πόσο σκύλα είμαι Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil αλλά τώρα σε βρίσκω άδικη.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Και σε εσάς θα μπορούσε να είχε συμβεί αυτό ή οποιοδήποτε άλλο ατύχημα.... ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 534787 ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 534787 Φτου φτου, μακριά από όλους εμάς... ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 534787 ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 534787

ιωαννακι συμφωνω εν μερει με οσα λες.σιγουρα ενα ατυχημα μπορει να συμβει σε ολους μας παρολα αυτα οταν αναλαμβανεις να κρατησεις ενα παιδι και εφοσον ξερεις οτι εχεις και μια ηλικια(δεν εισαι και 25 χρονων,τα αντανακλαστικα σου ειναι πιο αργα,πως να το κανουμε?)δε βγαζεις βολτα με το αμαξι σε ταβερνα το ξενο μωρο γνωριζοντας μαλιστα οτι αργα το βραδυ οδηγουν και μεθυσμενοι.το πας μια βολτα μεχρι το παρκο,σε εναν παιδοτοπο,αυτα κανουν οι παππουδες δε πηγαινουν τα παιδια στις ταβερνες!!!!!!!!!!!!!!!!

47ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Παρ Ιουλ 30, 2010 10:08 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:το πας μια βολτα μεχρι το παρκο,σε εναν παιδοτοπο,αυτα κανουν οι παππουδες δε πηγαινουν τα παιδια στις ταβερνες!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΩΣΤΗΗΗ

48ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Παρ Ιουλ 30, 2010 11:04 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο με την οδηγηση το γραφω με πολυ παθος γιατι ο πατερας μου παροτι ειναι 52 χρονων βλεπω οτι δεν οδηγα οπως θα ηθελα και δε μπορω να νιωσω εγω ασφαλεια μαζι του,οχι να του αφησω και τα παιδια.το ιδιο και στα πεθερικα μου.στα πεθερικα μου και για αλλους πιο σημμαντικους λογους οπως πχ οτι ο πεθερος μου βαζει τον γιο μου στο μηχανακι ενω εχω πει οχι απειρες φορες ή οτι τον παιρνει μαζι του στο καφενειο κι εγω που λεω οχι μενω μ@λ@κ@ς............

49ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Παρ Ιουλ 30, 2010 11:06 am

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρε κορίτσια κι εγώ την πάω την κόρη μου σε ταβέρνες... Embarassed Embarassed Embarassed
Δεν τη δικαιολογώ...Είναι επιεικώς Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΗ.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Το αγριογούρουνο όμως δεν είναι θέμα αντανακλαστικών... Rolling Eyes Rolling Eyes
Και μπορεί εμείς να οδηγούμε καλά και να έρθει κανένας μ@@@@ να μας πέσει πάνω..Θέλω να πω ότι ατυχήματα μπορεί να συμβούν στον καθένα...
Δεν μπορείς να κλειδώσεις το παιδί μέσα για να μην πάθει τίποτα...Τί σημαίνει ότι δεν μπορεί να μπαίνει σε αυτοκίνητο;;;; Rolling Eyes Rolling Eyes

50ΕΝΣΤΙΚΤΟ! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Παρ Ιουλ 30, 2010 11:12 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioannaki έγραψε:Ρε κορίτσια κι εγώ την πάω την κόρη μου σε ταβέρνες... Embarassed Embarassed Embarassed
Δεν τη δικαιολογώ...Είναι επιεικώς Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΗ.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Το αγριογούρουνο όμως δεν είναι θέμα αντανακλαστικών... Rolling Eyes Rolling Eyes
Και μπορεί εμείς να οδηγούμε καλά και να έρθει κανένας μ@@@@ να μας πέσει πάνω..Θέλω να πω ότι ατυχήματα μπορεί να συμβούν στον καθένα...
Δεν μπορείς να κλειδώσεις το παιδί μέσα για να μην πάθει τίποτα...Τί σημαίνει ότι δεν μπορεί να μπαίνει σε αυτοκίνητο;;;; Rolling Eyes Rolling Eyes

να μπει βρε ιωαννακι ειπε κανεις να μη μπει το παιδι σε αμαξι?αλλα να μπει στις 7 το απογευμα να παει σε ενα παρκο,εναν παιδοτοπο και οχι στις 11 να παει στην ταβερνα τη στιγμη που η μανα του παιδιου δεν θελει να παει το παιδι στην ταβερνα.απο ολες τις μερες του μηνα δηλαδη αυτες τις 2 που κρατανε το ξενο παιδι δε μπορουν να μη πανε στην ταβερνα?!?!?!?στην τελικη ας της λεγανε "μανταμ εμεις θελουμε να βγουμε,η παιρνουμε και το παιδι μαζι μας η κρατα το μονη σου" και να ειναι πλεον δικη της η επιλογη.....κι εμεις παμε τα παιδια μας σε ταβερνες.αλλα ειναι δικη μας επιλογη,δικη μας ευθυνη και σε τελικη αναλυση δικο μας παιδι αν παθουμε κατι...οχι ξενο παιδι-ξενος πονος...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις