Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
100 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 100 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

14 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Δευ Δεκ 03, 2012 9:28 am

viol


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
geia sas mellouses manoules!!!briskomai sto 4 mina tis egkimosinis k simera to proi opos ksipnisa k girisa anaskela eniosa ena eksogkoma skliro sti koilia opos tin xaidepsa pou meta apo ligo efige.einai dinaton na itan to embrio???toso mikro mporeis na katalabeis kati tetoio??

24 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Δευ Δεκ 03, 2012 10:09 am

jennia

jennia
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα σου,δε ξέρω αν ήταν το έμβρυο εγώ πάντως που κοντεύω έξι μηνών δεν έχω καταλάβει το μωρό σαν επαφή...μόνο κλωτσιές!!!Αλλά έχω ακούσει ότι άλλες κοπέλες καταλαβαίνουν το ποδαράκι ή τον αγκώνα όταν σπρώχνει το μωρό!

34 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Δευ Δεκ 03, 2012 10:59 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κ απο εμενα!!! Κ εγω στον 4ο ειμαι!! Αυτο που ενιωσες το εχω νιωσει κ εγω!! Για του λογου το αληθες το νιωθω μια φορα την ημερα σιγουρα απο την 14 εβδομαδα!! Νομιζω πως απλα πετρωνει η κοιλια. Φυσιολογικες συσπασεις της μητρας( αν βεβαια δε κραταει πολυ ωρα).. Αυτη την εντυπωση εχω!! Θα ρωτησω αυριο που θα παω τον γιατρο!! Δε ξερω μακαρι να ηταν το μωρακι!! Θα τον ρωτησω κ θα ξαναστειλω!!!

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξερω..κ γω εχω μπερδευτει..ειμαι σιγουρη πως νιωθω κατι κινησεις τις οποιες δεν εχω ξανααισθανθει..κ ο γιατρος πριν κανα 20ημερο μ χε πει πως δεν ηταν αυτο αλλα ξερει αυτος τι νιωθω εγω;Συνηθως οταν ξαπλωνω τις βραδυνες ωρες..τι να πω..; Smile

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια αυτό που λέτε το παθαίνω και εγώ τον τελευταίο καιρό. Άρχισα να το νιώθω από τη 17η εβδομάδα, αρκετές φορές μέσα στην ημέρα και σχεδόν καθημερινά. Όταν το είπα στο γιατρό μου είπε ότι είναι φυσιολογικές συσπάσεις της μήτρας και μόνο αν συνοδεύονται με πόνο να τον ενημερώσω. Εγώ το μόνο που νιώθω είναι ένα τράβηγμα,ένα εξόγκωμα για μερικά δευτερόλεπτα μαζί με πέτρωμα και μετά η κοιλιά επανέρχεται στα φυσιολογικά της.

mama_sto_synnefaki

mama_sto_synnefaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ το μωράκι μου το ένιωσα για πρώτη φορά στον τέταρτο μήνα! 'Ηταν ένα πολύ ελαφρύ χτυπηματάκι, σαν ένα μικρό τοκ τοκ, αλλά αργότερα αναγνώρισα την αίσθηση και βεβαιώθηκα ότι περί αυτού επρόκειτο Very Happy

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια να ρωτησω κατι.. Υπαρχει περιπτωση να μη αισθανθεις καθολου το λεγομενο "φτερουγισμα" κ να αισθανθεις κατευθειαν κλωτσιτσες;;
Κ κατι αλλο.. Οταν το νιωσετε για πρωτη φορα, μετα πρεπει να ειναι καθημερινο; Ή στις πρωτες φορες μπορει να ειναι κ μερα παρα μερα ας πουμε;!!!

mama_sto_synnefaki

mama_sto_synnefaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ δεν κατάλαβα φτερούγισμα... ούτε και κλωτσιές κατευθείαν όμως! Πραγματικά, ήταν ένα ελαφρύ τοκ τοκ σαν να με χτυπάει κάποιος με το δάχτυλο. Και στην αρχή δεν το αισθανόμονυ κάθε μέρα, έκανα μερικές μέρες να το ξαξανιώσω και γι'αυτό δεν ήμουν βέβαιη ότι ήταν το μωρό. 'Ομως έγινε όλο και πιο συχνό κι όλο και πιο ξεκάθαρο και βεβαιώθηκα Very Happy

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mar1987 έγραψε:Κοριτσια να ρωτησω κατι.. Υπαρχει περιπτωση να μη αισθανθεις καθολου το λεγομενο "φτερουγισμα" κ να αισθανθεις κατευθειαν κλωτσιτσες;;
Κ κατι αλλο.. Οταν το νιωσετε για πρωτη φορα, μετα πρεπει να ειναι καθημερινο; Ή στις πρωτες φορες μπορει να ειναι κ μερα παρα μερα ας πουμε;!!!

104 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Τρι Δεκ 04, 2012 5:22 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama_sto_synnefaki έγραψε:Εγώ δεν κατάλαβα φτερούγισμα... ούτε και κλωτσιές κατευθείαν όμως! Πραγματικά, ήταν ένα ελαφρύ τοκ τοκ σαν να με χτυπάει κάποιος με το δάχτυλο. Και στην αρχή δεν το αισθανόμονυ κάθε μέρα, έκανα μερικές μέρες να το ξαξανιώσω και γι'αυτό δεν ήμουν βέβαιη ότι ήταν το μωρό. 'Ομως έγινε όλο και πιο συχνό κι όλο και πιο ξεκάθαρο και βεβαιώθηκα Very Happy

Αυτο βρε συ ενιωσα κ εγω νομιζω προχθες.. Ηταν πολυ εντονο αλλα λεω μπα η ιδεα μου θα ειναι.. Εκτοτε ξαπλωνω οσο περισσοτερο μπορω μηπως το ξανανιωσω αλλα τιποτα... Γι αυτο ρωτησα αν το νιωθεις καθημερινως!!! Αυριο το πρωι θα παω στον γιατρο να το δουμε κ θα τον ρωτησω!!!

114 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Τρι Δεκ 04, 2012 5:25 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
voula1980 έγραψε:
Mar1987 έγραψε:Κοριτσια να ρωτησω κατι.. Υπαρχει περιπτωση να μη αισθανθεις καθολου το λεγομενο "φτερουγισμα" κ να αισθανθεις κατευθειαν κλωτσιτσες;;
Κ κατι αλλο.. Οταν το νιωσετε για πρωτη φορα, μετα πρεπει να ειναι καθημερινο; Ή στις πρωτες φορες μπορει να ειναι κ μερα παρα μερα ας πουμε;!!!
Μαρία μου, εγώ στο πρώτο μου το ένιωσα στην 18 εβδομάδα σαν φτερούγισμα, μετά έκανα καμία βδομάδα να το ξανανιωσΩ , αλλά από την 20 κι μετά κάθε μέρα..

124 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Τρι Δεκ 04, 2012 5:27 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
voula1980 έγραψε:
voula1980 έγραψε:
Mar1987 έγραψε:Κοριτσια να ρωτησω κατι.. Υπαρχει περιπτωση να μη αισθανθεις καθολου το λεγομενο "φτερουγισμα" κ να αισθανθεις κατευθειαν κλωτσιτσες;;
Κ κατι αλλο.. Οταν το νιωσετε για πρωτη φορα, μετα πρεπει να ειναι καθημερινο; Ή στις πρωτες φορες μπορει να ειναι κ μερα παρα μερα ας πουμε;!!!
Μαρία μου, εγώ στο πρώτο μου το ένιωσα στην 18 εβδομάδα σαν φτερούγισμα, μετά έκανα καμία βδομάδα να το ξανανιωσΩ , αλλά από την 20 κι μετά κάθε μέρα..

Ευχαριστω Βουλιτσα μου!! Αρα ειναι φυσιολογικο στην αρχη να μην το ακους καθε μερα!! Ηρεμησα λιγακι!!!!

134 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Τρι Δεκ 04, 2012 5:27 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοροτσια με το καλο στα μωρακια σας!!!δεν διαβασα οες τις απαντησεις αλλα εγω θυμαμαι που εννοιωθα κατι τετοια καπου 3,5μηνων κ μου ειχε πει ο γιατρος οτι ειναι τα εντερα μου!!!!

144 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Τρι Δεκ 04, 2012 5:35 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mar1987 έγραψε:
voula1980 έγραψε:
voula1980 έγραψε:
Mar1987 έγραψε:Κοριτσια να ρωτησω κατι.. Υπαρχει περιπτωση να μη αισθανθεις καθολου το λεγομενο "φτερουγισμα" κ να αισθανθεις κατευθειαν κλωτσιτσες;;
Κ κατι αλλο.. Οταν το νιωσετε για πρωτη φορα, μετα πρεπει να ειναι καθημερινο; Ή στις πρωτες φορες μπορει να ειναι κ μερα παρα μερα ας πουμε;!!!
Μαρία μου, εγώ στο πρώτο μου το ένιωσα στην 18 εβδομάδα σαν φτερούγισμα, μετά έκανα καμία βδομάδα να το ξανανιωσΩ , αλλά από την 20 κι μετά κάθε μέρα..

Ευχαριστω Βουλιτσα μου!! Αρα ειναι φυσιολογικο στην αρχη να μην το ακους καθε μερα!! Ηρεμησα λιγακι!!!!
Ναι είναι απόλυτο φυσιολογικό, μην μου αγχώνεσαι..όλα καλά..

154 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Τρι Δεκ 04, 2012 5:38 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι οι γιατροι γενικοτερα εχουν αυτη τη θεωρια! Αν του πεις οτι σισθανεσαι κατι σχετικα νωρις στη διαρκεια της εγκυμοσυνης θα σου πει οτι ειναι κατι αλλο... Δε ξερω, η καθε περιπτωση ειναι μοναδικη!! Αυτοι γενικοποιουν καποια πραγματα ειδακα αν ειναι ο γιατρος αντρας κ δε το χει νιωσει ποτε του!!! Πιστευω οι δευτεροτοκες που πλεον γνωριζουν καλα αυτη την αισθηση γνωριζουν καλυτερα οταν τους συμβαινει!!!!!

164 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Τρι Δεκ 04, 2012 5:43 am

mama_sto_synnefaki

mama_sto_synnefaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σιγά σιγά θα καταλάβεις αν είναι το μωράκι σου και θα το αναγνωρίζεις Mar1987! Κι εγώ το ίδιο μ'εσένα έκανα τότε, ξάπλωνα χαλαρά χαλαρά στο κρεβάτι και τότε μόνο μου συνέβαινε στην αρχή. Αλλά κι εμένα πήρε καιρό να γίνει καθημερινό...

Τι όμορφες στιγμές κι αυτές!! Να χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου! Ευχαριστώ κιόλας γιατί μου τα θύμησες και χαμογέλασα, έτσι μου έρχεται να σκεφτώ και για δεύτερο χεχεχεχε Laughing (αστειεύομαι, κάτσε να κάνει πρω΄τα καλές νύχτες το πρώτο και βλέπουμε...)

174 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Τρι Δεκ 04, 2012 5:56 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama_sto_synnefaki έγραψε:Σιγά σιγά θα καταλάβεις αν είναι το μωράκι σου και θα το αναγνωρίζεις Mar1987! Κι εγώ το ίδιο μ'εσένα έκανα τότε, ξάπλωνα χαλαρά χαλαρά στο κρεβάτι και τότε μόνο μου συνέβαινε στην αρχή. Αλλά κι εμένα πήρε καιρό να γίνει καθημερινό...

Τι όμορφες στιγμές κι αυτές!! Να χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου! Ευχαριστώ κιόλας γιατί μου τα θύμησες και χαμογέλασα, έτσι μου έρχεται να σκεφτώ και για δεύτερο χεχεχεχε Laughing (αστειεύομαι, κάτσε να κάνει πρω΄τα καλές νύχτες το πρώτο και βλέπουμε...)

Σε ευχαριστω κ εσυ να χαιρεσαι το παιδακι σου κ οταν νιωσεις ετοιμη σας ευχομαι κ το δευτερο να ερθει με το καλο οταν το επιθυμησετε!!!!!!

184 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Τρι Δεκ 04, 2012 3:25 pm

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα! εγω ειμαι στην 23η εβδομαδα και το μωρό το ενιωσα στην 21η...πιο πριν μονο πονακια περιοδου ενιωθα. Μην αγχωνεσαι καθολου ομως..θα αρχισεις να το νιωθεις καλα σε λιγο καιρο Smile

194 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Τετ Δεκ 05, 2012 3:22 am

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οι πρωτοτόκες μπορεί να αργήσουν πολύ να το καταλάβουν ή όσες έχουν πρόσθιο πλακούντα. Δε είναι κάτι κακό. Κάποια στιγμή θα το νιώσουν όλες σίγουρα, ειδικά όσο θα μεγαλώνει!

204 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Παρ Δεκ 14, 2012 7:55 am

alexia32


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
συνηθως την 14 βδομαδα ειναι νωρις για να νιωσεις κατι.εγω στην 21 αρχισα να το νιωθω κι αυτο πολυ αμυδρα.γυρω στον 5ο μηνα αρχιζεις και το ψιλοκαταλαβαινεις καλα και φυσικα θα πρπει καθε μερα να το νιωθεις.και συνηθως το νιωθεις το βραδυ που πας για υπνο.με το καλο να ερθει το μωρακι σου!

214 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Παρ Δεκ 14, 2012 8:41 am

barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Στο πρωτο μου παιδακι ενιωσα φτερουγισμα στον 4ο μηνα και το ακουσα 18 εβδομαδων!!Ηταν υπεροχο συναισθημα γιατι τελειως τυχαια εκεινη την ωρα ειχε κατσει ο αντρας μου και μιλαγε στην κοιλια μου και ειδαμε μαζι που κουνηθηκε!Τωρα στην 2η εγκυμοσυνη το εχω νιωσει απο την 16η εβδομαδα αμυδρα.Οχι φτερουγισμα κατευθειαν χτυπηματακι και σημερα το καταλαβαμε πολυ εντονα.Παντως δεν ξερω αω ειναι ετσι και σε αλλες κοπελες αλλα οντως η 1η εγκυμοσυνη με την 2η διαφερουν σε πολλα οσο αφορα συμπτωματα και γενικως κινησης του μωρου.

224 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Παρ Δεκ 14, 2012 9:49 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω την πρώτη φορά 22-23 εβδομάδων κατευθείαν κλωτσιες. Τώρα με σιγουριά από 16 βδομάδων, πάλι χτυπηματα.

234 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Παρ Δεκ 14, 2012 9:54 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω που περιμενω το πρωτο μου παιδακι αρχικα ενιωσα φτερουγισμα στον 4ο μηνα.περασε καιρος βεβαια μεχρι να καταλαβω οτι ηταν το μωρο μου κ οχι το στομαχι μου που γουργουριζε.. Rolling Eyes στον επομενο μηνα καταλαβα κ κινησουλα πιο εντονα!!!τωρα, απλα δεν υπαρχει!σαν στρωμα νερου κανει η κοιλια μου!!!

244 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Παρ Δεκ 28, 2012 3:08 am

Sofaki32

Sofaki32
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
viol έγραψε:geia sas mellouses manoules!!!briskomai sto 4 mina tis egkimosinis k simera to proi opos ksipnisa k girisa anaskela eniosa ena eksogkoma skliro sti koilia opos tin xaidepsa pou meta apo ligo efige.einai dinaton na itan to embrio???toso mikro mporeis na katalabeis kati tetoio??

Και εγώ είμαι στον 4ο μήνα και όταν ηρεμώ ανάσκελα με τεντωμένα τα πόδια νιώθω μια κίνηση. Αλλά νομίζω ότι είναι και λιγάκι η φαντασία μου. Βέβαια αν είσαι αδύνατη πολύ μπορεί και να το νιώθεις καθώς το μωρό πλέον έχει μέγεθος ενός lime και η μήτρα σου είναι σαν καρύδα!!!!!

254 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Empty Απ: 4 minas egkimosinis katalabaineis to embrio?? Παρ Δεκ 28, 2012 3:50 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofaki32 έγραψε:
viol έγραψε:geia sas mellouses manoules!!!briskomai sto 4 mina tis egkimosinis k simera to proi opos ksipnisa k girisa anaskela eniosa ena eksogkoma skliro sti koilia opos tin xaidepsa pou meta apo ligo efige.einai dinaton na itan to embrio???toso mikro mporeis na katalabeis kati tetoio??

Και εγώ είμαι στον 4ο μήνα και όταν ηρεμώ ανάσκελα με τεντωμένα τα πόδια νιώθω μια κίνηση. Αλλά νομίζω ότι είναι και λιγάκι η φαντασία μου. Βέβαια αν είσαι αδύνατη πολύ μπορεί και να το νιώθεις καθώς το μωρό πλέον έχει μέγεθος ενός lime και η μήτρα σου είναι σαν καρύδα!!!!!

ναι, ναι!θα συμφωνησω κ ως προς τα 2 σκελη!αν εισαι αδυνατη πραγματι καταλαβαινεις πολυ πιο εντονα καθε κινηση..και οσο περναει ο καιρος θα δειτε οτι με το που ξαπλωνετε ανασκελα κ ηρεμειτε, τοτε θα κανει κολοτουμπιτσες το μικρο σας!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις