Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
96 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 96 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Να μαι και εγώ! Empty Να μαι και εγώ! Τρι Δεκ 04, 2012 4:33 am

Dreamland


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κορίτσια!! Μετά από μια αποβολή πέρσι τέτοιο καιρό είμαι και πάλι έγξυος 9 εβδομάδων και απίστευτα χαρούμενη!!!!
Καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες σας!!!

2Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Τρι Δεκ 04, 2012 4:49 am

????????


Επισκέπτης
με το καλό καλή εγκυμοσύνη και να χαρείς πολύ πολύ την εγκυμοσύνη σου Να μαι και εγώ! 990599

3Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Τρι Δεκ 04, 2012 7:25 am

Μαρίνα_Χρήστος

Μαρίνα_Χρήστος
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
με το καλο κοριτσακι μου να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη και οτι καλυτερο απο εδω και περα με μια ζωη γεματη χαμογελαααααα!!!!! Να μαι και εγώ! 215994 Να μαι και εγώ! 654316 Να μαι και εγώ! 328109 cheers Να μαι και εγώ! 536304 Να μαι και εγώ! 893968 Να μαι και εγώ! 50580 Να μαι και εγώ! 50580 Να μαι και εγώ! 50580 συνχαρητηρια!

4Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Τρι Δεκ 04, 2012 7:30 am

natasa.

natasa.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με το καλο κοριτσακι μου! Ολα να σου πανε τελεια!

5Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Τρι Δεκ 04, 2012 12:47 pm

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σου ευχομαι μια πολυ καλη εγκυμοσυνη.Ολα καλα θα σου πανε θα δεις.Αυτη τη φορα θα το παρεις το παιδακι σου στην αγκαλια σου.Σου ευχομαι τα καλυτερα.

6Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Τετ Δεκ 05, 2012 5:43 am

Dreamland


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχ τι ωραίες ευχές!!! Σας ευχαριστώ πολύ!! Να είστε και σεις καλά!!
Πάντως βρε κορίτσια είμαι συνεχώς μέσα στο άγχος. Εσείς έχετε καταφέρει να απαλλαγείται από αυτό;

7Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Τετ Δεκ 05, 2012 12:25 pm

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να μαι και εγώ! 50580
Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!
Εγώ κοντεύω στον 6ο μήνα και το άγχος παραμένει όπως ακριβώς και στον 1ο..
Ευχαριστήσου το όσο μπορείς!

8Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Πεμ Δεκ 06, 2012 1:05 am

Dreamland


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης κοριτσάκι και με έναν πόνο!
Από ότι κατάλαβα το αγχος δεν θα μας φύγει ποτέ....από την ώρα που μαθαίνουμε ότι υπάρχει μια ζωούλα μέσα μας μέχρι και την ημέρα που θα κλείσουμε τα μάτια μας θα ανησυχούμε για αυτό το πιο σημαντικό πλάσμα της ζωής μας....

9Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Σαβ Δεκ 08, 2012 5:16 am

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ακριβώς έτσι είναι οπότε κάθε φορά που μπορείς να ξεκλέψεις λίγη ηρεμία κάντο χωρίς δεύτερη σκέψη..
Από πού είσαι?

10Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Πεμ Δεκ 13, 2012 2:53 am

Dreamland


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κατερινάκι καλημέρα
συγγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησής μου αλλά δεν είμαι και πολύ εξοικειωμένη με το forum ακόμα.

Είμαι από την Αθήνα, εσύ;

11Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Πεμ Δεκ 13, 2012 5:47 am

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Dreamland έγραψε:Κατερινάκι καλημέρα
συγγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησής μου αλλά δεν είμαι και πολύ εξοικειωμένη με το forum ακόμα.

Είμαι από την Αθήνα, εσύ;

Καλησπέρα κορίτσι..εγώ είμαι από Πτολεμαϊδα..
Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη..περιμένω αγοράκι και θα γεννήσω τον Μάρτιο..

12Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Πεμ Δεκ 13, 2012 8:31 am

Evita1988

Evita1988
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Dreamland έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια!! Μετά από μια αποβολή πέρσι τέτοιο καιρό είμαι και πάλι έγξυος 9 εβδομάδων και απίστευτα χαρούμενη!!!!
Καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες σας!!!

me to kalo kopela moy kalh egkymosynh na exeis k eyxomai ola kala na pane

13Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Πεμ Δεκ 13, 2012 11:00 am

Dreamland


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κατερίνα και εγώ στο πρώτο μου παιδάκι είμαι έγκυος και έχω ημερομηνία πιθανού τοκετού μέσα Ιουλίου.
Θα πας σε κάποια μεγάλη πόλη για να γεννήσεις;

Εβίτα σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!!

14Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Πεμ Δεκ 13, 2012 12:52 pm

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γιατί να πάω σε άλλη πόλη να γεννήσω καλή μου..εδώ έχουμε μια από τις καλύτερες μαιευτικές κλινικές της Ελλάδος και ο γιατρός μου βρίσκεται και αυτός εδώ οπότε όλα καλά Wink

Να το κάνεις 17 Ιουλίου να έχουμε μαζί γεννέθλια Να μαι και εγώ! 654316

15Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Παρ Δεκ 14, 2012 12:22 am

Dreamland


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
katerinalb έγραψε:Γιατί να πάω σε άλλη πόλη να γεννήσω καλή μου..εδώ έχουμε μια από τις καλύτερες μαιευτικές κλινικές της Ελλάδος και ο γιατρός μου βρίσκεται και αυτός εδώ οπότε όλα καλά Wink

Να το κάνεις 17 Ιουλίου να έχουμε μαζί γεννέθλια Να μαι και εγώ! 654316

A! ΠΟλύ ωραία τότε, δεν το ήξερα ότι υπάρχει μαιευτήριο για αυτό σε ρώτησα. Είμαι και λίγο άσχετη για το τι γίνεται στις διάφορες πόλεις, εκτός της Αθήνας, οπότε μην με παρεξηγείς.

Καρκινάκι δηλαδή και εσύ ε? Very Happy Και εγώ καρκινάκι και το παιδάκι μου πρώτα ο θεός. Ο γιατρός μου δίνει πητ σύμφωνα με το χθεσινό υπέρηχο ημερομηνία 14/7.

Να σε ρωτήσω Κατερινάκι, εκτός της αυχενικής και το Papp-a έκανες και καμία άλλη εξέταση τύπου άμνιο ή τροφοβλάστη?

16Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Παρ Δεκ 14, 2012 3:45 am

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
όχι κορίτσι μου δεν έχω κάνει κάποια εξέταση τέτοιου είδους..η επόμενη που θα κάνω θα είναι η καμπύλη ζαχάρου στις 27 του μηνός που είναι πολύ κλασική εξέταση..
Γιατί ρωτάς για άμνιο? έχεις υποψία ότι πρέπει να κάνεις? Σου είπε κάτι τέτοιο ο γιατρός σου?

17Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Παρ Δεκ 14, 2012 3:54 am

Dreamland


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
katerinalb έγραψε:όχι κορίτσι μου δεν έχω κάνει κάποια εξέταση τέτοιου είδους..η επόμενη που θα κάνω θα είναι η καμπύλη ζαχάρου στις 27 του μηνός που είναι πολύ κλασική εξέταση..
Γιατί ρωτάς για άμνιο? έχεις υποψία ότι πρέπει να κάνεις? Σου είπε κάτι τέτοιο ο γιατρός σου?

Ναι λόγω ηλικίας πρέπει να κάνω τροφοβλάστη. Την αυχενική θα την κάνω την επόμενη εβδομάδα μου είπε ωστόσο πως επειδή όσο μεγαλύτερη ηλικία έχει η μέλλουσα μαμά (και εγώ έχω κλεισει τα 40) τόσο πιο πολλές οι πιθανότητες για κάποια προβλήματα στο έμβρυο και για αυτό επιβάλλεται.
Εσύ από ότι βλέπω είσαι πολύ νέα για αυτό και δεν απαιτήθηκε να κάνεις τέτοια εξέταση σε συνδυασμό με τις υποθέτω πολύ καλές τιμές της αυχενικής.

Αστα δεν μπορούμε να ηρεμήσουμε όλο κάτι υπάρχει που να μας αγχώνει....

18Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Παρ Δεκ 14, 2012 5:36 am

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πάντως η κολλητή μου η οποία είναι 41 γέννησε ένα πανέμορφο αγοράκι και ο γιατρός (καταπληκτικός..κι εγώ τον ίδιο έχω)δεν την άφησε να κάνει αμνιο γιατί είναι αρκετά επικίνδυνη και το μόνο που χρειάστηκε να κάνει ήταν περίδεση επειδή είχε αποκόλληση και από τον 5ο και μετά ήταν ξάπλα.. Ομως όλα πήγαν καλά και τώρα σκέφτονται για δεύτερο παιδάκι και ο γιατρός τους είπε και πάλι χωρίς αμνιο..

Θα πρέπει να έχεις πάρα πολύ εμπιστοσύνη στον γιατρό σου πάντως και αν θέλεις πάρε και καμιά δεύτερη γνώμη όσον αφορά τέτοιου είδους εξετάσεις

19Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Παρ Δεκ 14, 2012 5:47 am

Dreamland


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
katerinalb έγραψε:Πάντως η κολλητή μου η οποία είναι 41 γέννησε ένα πανέμορφο αγοράκι και ο γιατρός (καταπληκτικός..κι εγώ τον ίδιο έχω)δεν την άφησε να κάνει αμνιο γιατί είναι αρκετά επικίνδυνη και το μόνο που χρειάστηκε να κάνει ήταν περίδεση επειδή είχε αποκόλληση και από τον 5ο και μετά ήταν ξάπλα.. Ομως όλα πήγαν καλά και τώρα σκέφτονται για δεύτερο παιδάκι και ο γιατρός τους είπε και πάλι χωρίς αμνιο..

Θα πρέπει να έχεις πάρα πολύ εμπιστοσύνη στον γιατρό σου πάντως και αν θέλεις πάρε και καμιά δεύτερη γνώμη όσον αφορά τέτοιου είδους εξετάσεις


Έχω εμπιστοσύνη στο γιατρό μου και η αλήθεια είναι πως έχει αφήσει σε μένα την λήψη της απόφασης....αστα είναι πολύ μεγάλη απόφαση από κάθε άποψη....να την κάνεις να μην την κάνεις? τι να κάνεις ανάλογα με τα αποτελέσματα που θα βγουν? αχ....έχω προβληματιστεί πάρα πολύ και το θέμα είναι ότι πρέπει να πάρω άμεσα την απόφαση γιατί η εξέταση γίνεται σε συγκεκριμένες εβδομάδας κύησης...

Χαίρομαι πολύ για τη φίλη σου και αποτελεί το παράδειγμά της πολύ ενθαρρυντικό μήνυμα και για μένα...

Αντε και εσύ κορίτσι μου με το καλό να δεχτείς στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!!!! Ανυπομονώ και εγώ να φτάσω στο δικό σου μήνα :-) Να μαι και εγώ! 654316

20Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Παρ Δεκ 14, 2012 10:33 am

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου κορίτσι..
νομίζω πως για να σου άφησε ο γιατρός σου δικαίωμα επιλογής θα υπάρχει περίπτωση και να μη χρειαστείς αμνιο.. επιμένω να πάρεις και δεύτερη γνώμη πάντως.. και μην ανησυχείς, είμαι σίγουρη πως στο τέλος θα αποφασίσεις ότι είναι καλύτερο για το μωρό σου και όλα θα πάνε τέλεια!
Και φυσικά θα φτάσεις στον μήνα μου και θα τον περάσεις..και όταν γεννήσεις με το καλό θα έρθω να σας δω..αλήθεια Να μαι και εγώ! 587529

21Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Σαβ Δεκ 15, 2012 2:47 am

Dreamland


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
katerinalb έγραψε:Γεια σου κορίτσι..
νομίζω πως για να σου άφησε ο γιατρός σου δικαίωμα επιλογής θα υπάρχει περίπτωση και να μη χρειαστείς αμνιο.. επιμένω να πάρεις και δεύτερη γνώμη πάντως.. και μην ανησυχείς, είμαι σίγουρη πως στο τέλος θα αποφασίσεις ότι είναι καλύτερο για το μωρό σου και όλα θα πάνε τέλεια!
Και φυσικά θα φτάσεις στον μήνα μου και θα τον περάσεις..και όταν γεννήσεις με το καλό θα έρθω να σας δω..αλήθεια Να μαι και εγώ! 587529

Αχ Κατερινάκι μου με συγκίνησες με αυτό που έγραψες!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και θα φροντίσουμε να ειδωθούν τα μωράκια μας και μεις βέβαια :-)
Θα πάρω και άλλη γνώμη σχετικά με τη τροφοβλάστη...ελπίζω πως θα πάρω την σωστή απόφαση.....
Ευτυχώς ήρθε το ΣΚ να ξεκουραστούμε λίγο. Εσύ εργάζεσαι?

22Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Σαβ Δεκ 15, 2012 8:45 am

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τώρα στην εγκυμοσύνη δεν δουλεύω...περιπτερού ήμουν αλλά σταμάτησα..έχουμε και μια ψησταριά αλλά τώρα την δουλεύει μόνος του ο άντρας μου..δεν έχει και πολλή δουλειά αυτό το διάστημα οπότε τα καταφέρνει..

Εσύ? με τι ασχολείσαι? Αθήνα είπες ε? σε ποια περιοχή?

23Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Δευ Δεκ 17, 2012 12:51 am

Dreamland


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
katerinalb έγραψε:Τώρα στην εγκυμοσύνη δεν δουλεύω...περιπτερού ήμουν αλλά σταμάτησα..έχουμε και μια ψησταριά αλλά τώρα την δουλεύει μόνος του ο άντρας μου..δεν έχει και πολλή δουλειά αυτό το διάστημα οπότε τα καταφέρνει..

Εσύ? με τι ασχολείσαι? Αθήνα είπες ε? σε ποια περιοχή?

Καλημέρα, καλή εβδομάδα!!
Η ψησταριά που διάβασα μου άνοιξε την όρεξη....(άσε όλο το ΣΚ υπέφερα από τις αναγούλες, μόνο νερό με λεμόνι ήθελα να πίνω...). Και σήμερα έχω αλλά είμαι λίγο καλύτερα.

Εγώ κατερινάκι είμαι οικονομολόγος και μένω στη νέα ιωνία.
Κατεβαίνεις καθόλου στην Αθήνα;

24Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Δευ Δεκ 17, 2012 4:28 am

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσι..
Το λεμόνι δεν σε πειράζει? Εμένα μου προκαλούσε εμετούς οτιδήποτε όξινο..πορτοκάλι-λεμόνι-ξύδι..ακόμα έχω καούρες αν τα φάω..Το μόνο που έτρωγα τους 4 πρώτους μήνες ήταν τραχανός γιατί οτιδήποτε άλλο το έβγαζα..άστα..

Αθήνα κατεβαίνω..στου Ρέντη πηγαίνω..είναι η αδερφή της μητέρας μου εκεί και τα ξαδέρφια μου..όταν γεννήσω και μετά θα κατέβω σίγουρα!

Εγώ από χθες κλωτσιά και κράμπα..μέχρι το πρωί...ούτε να κοιμηθώ δεν μπορώ..αλλά και τι να κάνεις εκτός από υπομονή.. 93 και σήμερα Να μαι και εγώ! 654316

25Να μαι και εγώ! Empty Απ: Να μαι και εγώ! Τρι Δεκ 18, 2012 12:50 pm

Dreamland


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
katerinalb έγραψε:Καλημέρα κορίτσι..
Το λεμόνι δεν σε πειράζει? Εμένα μου προκαλούσε εμετούς οτιδήποτε όξινο..πορτοκάλι-λεμόνι-ξύδι..ακόμα έχω καούρες αν τα φάω..Το μόνο που έτρωγα τους 4 πρώτους μήνες ήταν τραχανός γιατί οτιδήποτε άλλο το έβγαζα..άστα..

Αθήνα κατεβαίνω..στου Ρέντη πηγαίνω..είναι η αδερφή της μητέρας μου εκεί και τα ξαδέρφια μου..όταν γεννήσω και μετά θα κατέβω σίγουρα!


Εγώ από χθες κλωτσιά και κράμπα..μέχρι το πρωί...ούτε να κοιμηθώ δεν μπορώ..αλλά και τι να κάνεις εκτός από υπομονή.. 93 και σήμερα Να μαι και εγώ! 654316

Κατερινάκι για έναν περίεργο λόγο μόνο το λεμόνι με ηρεμεί από την αναγούλα και οι τσίχλες με γεύση κανέλα (περιττό να σου πω ότι όσο δεν ήμουν έγκυος δεν τις έβαζα στο στόμα μου γιατί δεν μου άρεσε η γεύση της κανέλας).

Ο γιατρός βέβαια μου λέει να μην παραπονιέμαι γιατί είναι θέμα της προγεστερόνης γεγονός που σημαίνει πως αναπτύσσεται το έμβρυο! Οπότε υπομονή.......αν ειναι για το μπεμπάκι...χαλάλι του.

Όσο για τις κλωτσιές που μου γράφεις ότι τρως, υποθέτω πως τις ευχαριστιέσαι όσο τίποτα στον κόσμο Να μαι και εγώ! 328109 και σίγουρα θα ανησυχείς κιόλας αν κάποια μέρα είναι πιο ήσυχος ε?

Αχ πόσο ανυπομονώ να το νιώσω και εγώ το μπεμπάκι....

Οταν με το καλό γεννήσεις και κατέβεις θα ήθελα πολύ να σας γνωρίσω και τους δύο!!!! Να μαι και εγώ! 536304

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις