Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
40 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 40 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

mama martita


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας μανουλες,ηθελα να σας πω την ιστορια μου και να ειναι το δωρο μου για τα γενεθλια της ολιας μου σε λιγες μερες.οταν η μεγαλη μας κορουλα ηταν 3 εμεινα στα 39,απροσμενα,εγκυος.Μεχρι την 19η εβδομαδα ειχα την τελεια εγκυμοσυνη,δουλευα σαν ιατρικος επισκεπτης με καθημερινα ταξιδια,χωρις να νιωθω καμια κουραση.Ωσπου ο υπερηχος δειχνει επιπωματικο πλακουντα!Σπιτι,οχι κουραση και με την παραμικρη υποψια αιματος σε λιγα λεπτα θα πρεπει να ειμαι στο νσκ.Εγω δεν τρομαξα μεχρι ενα σαββατοβραδο 7.11.2009,αιμα και τρεχοντας ο αντρας μου στο επαρχιακο μας νσκ.23η εβδομαδα,οι γιατροι μια ειδικευομενη και ενας επιμελητης με ετοιμαζουν για καισαρικη φυσικα μονο για να σωθω εγω απο την αιμοραγια.Ηταν 10.30 και μεχρι τις 11 παρακαλουσα για διακομιδη με ασθενοφορο στο ιπποκρατειο της θεσ.νικης το οποιο εχει νεογνολογικη.Με τη βοηθεια του θεου πανω απο ολα, ενω ο επιμελητης ηταν καθετος οτι το μωρο δεν θα ζησει,εφυγα με τη συνοδεια ενος ευγενικου και αισιοδοξου ειδικευομενου.Ο αντρας μου απο πισω ερχοταν με αγωνια για μας.Μπηκα στην εντατικη και ξεκινησαμε με τους γιατρους να μετραμε τις μερες...καθε τριτη που εκλεινα μια εβδομαδα ακομα ειχε η μικρουλα μας λιγες πιθανοτητες παραπανω.Ειχα μια φωτο τησ μεγαλης μου στον τοιχο και καθε βραδυ εκλαιγα,μου ελειπε,την ακουγα μονο στο τηλ.Ο αντρας μου ερχοταν 2 φορες την εβδομαδα να μου φερει τα απαραιτητα.Εκει γνωρισα εγκυους με εξισου σοβαρα προβληματα και 2 εξαιρετικες μαιες την Σοφια και την Τζενη τις οποιες ευχαριστω που καταφερναν να μου βρισκουν φλεβες 9 ολοκληρες εβδομαδες χωρις να με πονανε.Γιορτασα τα γενεθλια μου στις 16.12 εκει και φτασαμε στις 31 εβδομαδες και 5 μερες.Η Ολια ξεχασα να σας πω επρεπε να γεννηθει μεσα φλεβαρη.Τελικα την κυριακη 20.12 στις 11 μολις ηρθε η αγαπημενη μου Σοφια για την νυχτερινη της βαρδια ετοιμαζεται να μου αλλαξει φλεβα και γελαμε αν θα βρει,ξεκιναει και παλι η αιμοραγια,η οποια παρεπιπτοντως ολες αυτες τις εβδομαδες ξεκινουσε και ευτυχως σταματουσε.Εκεινη τη νυχτα ομω δεν σταματουσε,αρχισαν να ερχονται οι γιατροι απο τα σπιτια τους,ειδοποιηθηκε ο αντρας μου στις 3 τα ξημερωματα να ειναι εκει να υπογραψει για οτι ασχημο..........Κινδυνευαμε και το παιδι και εγω πια,μου βαλανε αιμα και στις 7 ηταν σιγουροι οτι δεν μπορουν να περιμενουν.Μεσα σε ολα ειχα και τον διαβητη,μου ειχε μεινει απο την πρωτη εγκυμοσυνη,που δυσκολευε ακομα περισσοτερο την κατασταση.Τα τελευταια λεπτα θυμαμαι ειπα στον γιατρο να σωσει το μωρο μου.Στις 10.15 το πρωι γεννηθηκε η μικρουλα μας,δυσκολευτηκε να αναπνευσει και μπηκε στην εντατικη νεογνων.Οταν την ειδα την επομενη μερα ηταν τοσο μικρη και ειχε πανω της τοσα πολλα καλωδια συνδεδεμενα με μηχανηματα που τρομαξα.Την ημερα των χριστουγεννων πηγα στο σπιτι αφηνοντας την και ελπιζοντας να τα καταφερει.Καθε μερα ειμασταν εκει ωσπου μια μερα δεν ηταν πια στην εντατικη δεν ειχε σωληνακια και την πηρα στην αγκαλια μου!!!!!!!!!το κεφαλακι της ηταν σαν ενα πορτοκαλι,αλλα η ζωουλα μου τα ειχε καταφερει.Τωρα που σας γραφω ειναι διπλα μου και ειναι ετοιμη να κοιμηθει....Εχουμε μεταναστευσει εδω και ενα χρονο στη γερμανια και καθε τοσο μου λεει:MEINE MAMA.....που σημαινει ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΜΑΜΑ.
θελω να ζητησω ΣΥΓΝΩΜΗ απο την ΝΑΓΙΑ μου που αναγκαστηκε να με στερηθει 9 εβδομαδες και να της πω οτι την ΛΑΤΡΕΥΩ.Στην ΟΛΙΑ μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Αγαπουλα μου να αγωνιζεσαι παντα οπως εμαθες απο το πρωτο λεπτο της ζωης σου και να τα καταφερνεις,Σ´ΑΓΑΠΩ.Αν σας κουρασα συγνωμη,ευχομαι καλες γιορτες και υγεια σε ολα μας τα παιδακια

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπράβο στη μικρή Όλια! Πραγματική μαχήτρια της ζωής! Να χαίρεσαι και τις δύο κορούλες σου!!

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο Θεος επλασε την Ολια για να ειναι κορουλα σου και εσενα για να εισαι μαμα της..

Δυσκολες οι στιγμες που περασατε αλλα παρολα αυτα βγηκατε νικητριες...Να χαιρεσαι τα αγγελουδακια σου και να ειστε παντα μια ευτυχισμενη οικογενεια... Ενα παραμυθι,δωρο για την ολια..... 417472

mama martita


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η μοναξια ειναι απεριγραπτη εδω και σας ευχαριστω που ειστε εδω!Οι φιλες μου ολες στην ελλαδα,στα 42 ειναι δυσκολο να ξεκινας μια νεα ζωη αλλα οταν βλεπουμε με τον αντρα μου την πριγκιπισσα ΝΑΓΙΑ,ετσι την φωναζαμε οταν γεννηθηκε,και την λουλουδενια ΟΛΙΑ (η αλλιως ΜΑΙΜΟΥ),συμφωνουμε οτι καναμε την καλυτερη δυνατη επιλογη για τις κορες μας..........

ΧΡΥΣΑΝΝΑ


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να σου ζήσουν και τα δυο παιδάκια σου, να είναι πάντα γερά και δυνατά. πολύ συγκινητική η ιστορία σου, με έπιασε η καρδιά μου μεχρι να διαβάσω στο τελος τα ευχάριστα!!!σας εύχομαι ό,τι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου!

ak.fassa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρε κοπέλα μου, με βούρκωσες πρωί πρωί...
Να είστε όλοι σας γεροί, πάντα ευτυχισμένοι και με υγεία πάνω απ'όλα.
Κι εσύ μην φοβάσαι τίποτα, έχεις μια μεγάλη μαχήτρια δίπλα σου!!!
Καλές γιορτές και κάθε ευτυχία για εσένα και την οικογένειά σου!

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Εύχομαι να είστε πάντα τυχεροί έστω και μέσα απο ατυχίες! Καλές γιορτές να έχετε και μην στενοχωριέσαι, έχεις την οικογένειά σου παρεούλα! Δεν είναι η καλύτερη; Wink

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mama martita έγραψε:Γεια σας μανουλες,ηθελα να σας πω την ιστορια μου και να ειναι το δωρο μου για τα γενεθλια της ολιας μου σε λιγες μερες.οταν η μεγαλη μας κορουλα ηταν 3 εμεινα στα 39,απροσμενα,εγκυος.Μεχρι την 19η εβδομαδα ειχα την τελεια εγκυμοσυνη,δουλευα σαν ιατρικος επισκεπτης με καθημερινα ταξιδια,χωρις να νιωθω καμια κουραση.Ωσπου ο υπερηχος δειχνει επιπωματικο πλακουντα!Σπιτι,οχι κουραση και με την παραμικρη υποψια αιματος σε λιγα λεπτα θα πρεπει να ειμαι στο νσκ.Εγω δεν τρομαξα μεχρι ενα σαββατοβραδο 7.11.2009,αιμα και τρεχοντας ο αντρας μου στο επαρχιακο μας νσκ.23η εβδομαδα,οι γιατροι μια ειδικευομενη και ενας επιμελητης με ετοιμαζουν για καισαρικη φυσικα μονο για να σωθω εγω απο την αιμοραγια.Ηταν 10.30 και μεχρι τις 11 παρακαλουσα για διακομιδη με ασθενοφορο στο ιπποκρατειο της θεσ.νικης το οποιο εχει νεογνολογικη.Με τη βοηθεια του θεου πανω απο ολα, ενω ο επιμελητης ηταν καθετος οτι το μωρο δεν θα ζησει,εφυγα με τη συνοδεια ενος ευγενικου και αισιοδοξου ειδικευομενου.Ο αντρας μου απο πισω ερχοταν με αγωνια για μας.Μπηκα στην εντατικη και ξεκινησαμε με τους γιατρους να μετραμε τις μερες...καθε τριτη που εκλεινα μια εβδομαδα ακομα ειχε η μικρουλα μας λιγες πιθανοτητες παραπανω.Ειχα μια φωτο τησ μεγαλης μου στον τοιχο και καθε βραδυ εκλαιγα,μου ελειπε,την ακουγα μονο στο τηλ.Ο αντρας μου ερχοταν 2 φορες την εβδομαδα να μου φερει τα απαραιτητα.Εκει γνωρισα εγκυους με εξισου σοβαρα προβληματα και 2 εξαιρετικες μαιες την Σοφια και την Τζενη τις οποιες ευχαριστω που καταφερναν να μου βρισκουν φλεβες 9 ολοκληρες εβδομαδες χωρις να με πονανε.Γιορτασα τα γενεθλια μου στις 16.12 εκει και φτασαμε στις 31 εβδομαδες και 5 μερες.Η Ολια ξεχασα να σας πω επρεπε να γεννηθει μεσα φλεβαρη.Τελικα την κυριακη 20.12 στις 11 μολις ηρθε η αγαπημενη μου Σοφια για την νυχτερινη της βαρδια ετοιμαζεται να μου αλλαξει φλεβα και γελαμε αν θα βρει,ξεκιναει και παλι η αιμοραγια,η οποια παρεπιπτοντως ολες αυτες τις εβδομαδες ξεκινουσε και ευτυχως σταματουσε.Εκεινη τη νυχτα ομω δεν σταματουσε,αρχισαν να ερχονται οι γιατροι απο τα σπιτια τους,ειδοποιηθηκε ο αντρας μου στις 3 τα ξημερωματα να ειναι εκει να υπογραψει για οτι ασχημο..........Κινδυνευαμε και το παιδι και εγω πια,μου βαλανε αιμα και στις 7 ηταν σιγουροι οτι δεν μπορουν να περιμενουν.Μεσα σε ολα ειχα και τον διαβητη,μου ειχε μεινει απο την πρωτη εγκυμοσυνη,που δυσκολευε ακομα περισσοτερο την κατασταση.Τα τελευταια λεπτα θυμαμαι ειπα στον γιατρο να σωσει το μωρο μου.Στις 10.15 το πρωι γεννηθηκε η μικρουλα μας,δυσκολευτηκε να αναπνευσει και μπηκε στην εντατικη νεογνων.Οταν την ειδα την επομενη μερα ηταν τοσο μικρη και ειχε πανω της τοσα πολλα καλωδια συνδεδεμενα με μηχανηματα που τρομαξα.Την ημερα των χριστουγεννων πηγα στο σπιτι αφηνοντας την και ελπιζοντας να τα καταφερει.Καθε μερα ειμασταν εκει ωσπου μια μερα δεν ηταν πια στην εντατικη δεν ειχε σωληνακια και την πηρα στην αγκαλια μου!!!!!!!!!το κεφαλακι της ηταν σαν ενα πορτοκαλι,αλλα η ζωουλα μου τα ειχε καταφερει.Τωρα που σας γραφω ειναι διπλα μου και ειναι ετοιμη να κοιμηθει....Εχουμε μεταναστευσει εδω και ενα χρονο στη γερμανια και καθε τοσο μου λεει:MEINE MAMA.....που σημαινει ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΜΑΜΑ.
θελω να ζητησω ΣΥΓΝΩΜΗ απο την ΝΑΓΙΑ μου που αναγκαστηκε να με στερηθει 9 εβδομαδες και να της πω οτι την ΛΑΤΡΕΥΩ.Στην ΟΛΙΑ μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Αγαπουλα μου να αγωνιζεσαι παντα οπως εμαθες απο το πρωτο λεπτο της ζωης σου και να τα καταφερνεις,Σ´ΑΓΑΠΩ.Αν σας κουρασα συγνωμη,ευχομαι καλες γιορτες και υγεια σε ολα μας τα παιδακια

Διάβασα την ιστορία σου και λέω.......δεν μπορεί.......την ξέρω αυτη την ιστορία!Την έζησα απο κοντά!Σε έχασα μετά την γέννα αλλά ήξερα οτι θα φεύγατε για Γερμανία.
Ήμασταν στον ίδιο θάλαμο!
Η Δήμητρα είμαι Wink (η διπλανή της Σούλας)

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μόλις διάβασα την ιστορία σου και δεν σταματάνε τα δάκρυα...
Να σου ζήσει η μικρή σου. Πολύχρονη να είναι. Να χαίρεστε τις κορούλες σας και ότι καλύτερο για την νέα σας ζωή.

mama martita


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="mamageorge"]
mama martita έγραψε:

Διάβασα την ιστορία σου και λέω.......δεν μπορεί.......την ξέρω αυτη την ιστορία!Την έζησα απο κοντά!Σε έχασα μετά την γέννα αλλά ήξερα οτι θα φεύγατε για Γερμανία.
Ήμασταν στον ίδιο θάλαμο!
Η Δήμητρα είμαι Wink (η διπλανή της Σούλας)

dimitra harika poli pou me vrikes,eho allaksi til kai ehasa polla tilefona,vres me sto facebook san nikos tsaras kai stile thl na milisoume harika poli.kales giortes,signomi pou grafo etsi viastika.filia

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="mama martita"]
mamageorge έγραψε:
mama martita έγραψε:

Διάβασα την ιστορία σου και λέω.......δεν μπορεί.......την ξέρω αυτη την ιστορία!Την έζησα απο κοντά!Σε έχασα μετά την γέννα αλλά ήξερα οτι θα φεύγατε για Γερμανία.
Ήμασταν στον ίδιο θάλαμο!
Η Δήμητρα είμαι Wink (η διπλανή της Σούλας)

dimitra harika poli pou me vrikes,eho allaksi til kai ehasa polla tilefona,vres me sto facebook san nikos tsaras kai stile thl na milisoume harika poli.kales giortes,signomi pou grafo etsi viastika.filia
Σου στέλνω πμ γιατί δεν σε βρίσκω στο fb

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις