Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Elenitsa_28


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Sorry girls αλλά δημιουργήθηκε ένα θέμα για αυτο και πρέπει να διαγράψω τα μηνύματα μου!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Elenitsa_28 στις Σαβ Δεκ 08, 2012 8:26 am, 1 φορά

kakao_28

kakao_28
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χα... χα... χα... ζω κάτι παρόμοιο με αύτο που λες πως δεν θέλει να κάνετε γάμο...
Δεν μπορώ να σου πω τίποτα γιατί τα έχω κάνει κ εγώ Η άποψη σας για την συμπεριφορά της πεθερας μου 679259
Να τα έχεις καλά με τον άντρα σου και καλή υπομονή....

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σίριαλ μου θυμίζει! Μου φαίνεται ότι ο άντρας σου την ξέρει πώς είναι και δε θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα γενικά. Όσο για το οικονομίκο... αν ζητούσατε θα σας έδιναν;

Elenitsa_28


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Rinoula έγραψε:Σίριαλ μου θυμίζει! Μου φαίνεται ότι ο άντρας σου την ξέρει πώς είναι και δε θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα γενικά. Όσο για το οικονομίκο... αν ζητούσατε θα σας έδιναν;

Ζητήσαμε και μας ειπαν να μας δανέισουν την κάρτα τους να χτυπήσουμε τις βέρες με δόσεις και να τους δώσουμε σιγά σιγα!!!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α κατάλαβα... πολύ ωραία

Evita1988

Evita1988
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kopela moy me to kalo to paidaki soy , na mhn stenaxwriesai katholoy skepsoy k to plasmataki poy exeis sth koilitsa soy. twra oso gia thn pethera grapsthn kanonika!!! k mhn afhseis kamia pethera na se ypotimhsei!!!

maraki213


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Άποψή μου είναι να μην ασχολείσαι με την πεθερά σου τη στιγμή που ο άντρας σου συμφωνεί στο τι πρέπει να κάνετε.
Τους γονείς σου μην τους αγχώνεις κ τους ξοδεύεις περισσότερο απ΄όσο μπορουν οι άνθρωποι.Στο κάτω κάτω τι σημασία έχει αν δε σου πήραν δώρα για τον αραββώνα, φαντάζομαι δε σου λείπουν τα χαζοχρυσαφικά, τη στιγμή που περιμένεις το απιθανο μωράκι σου κ είστε καλά με τον άντρα σου! (άλλωστε ρώτα κ τις υπόλοιπες μαννούλες πότε καταφέρνετε να φοράτε τα χρυφικά σας;Εγώ παντως μονίμως ξεχνάω,για να προλάβω να ετοιμάσω το μωρό, να ετοιμαστώ κ εγώ κ να προλάβω να είμαι στην ώρα μου.Ετσι για να χαλαρώσουμε λίγο) άκουσέ με στη ζωή υπάρχουν πιο σοβαρά πράγματα από τα δώρα της πεθερας σου! Ελπίζω κατα τ΄άλλα η συμπεριφορά της απέναντι σου να είναι πιο σωστή,δηλαδή να μην χώνεται για παράδειγμα ανάμεσά σας...
Γενικώς στη ζωή σου να στηρίζεσαι σε αυτά που μπορείς να καταφέρεις η ίδια κ άσε τους υπόλοιπους να ζουν όπως καταλαβαίνουν!
Το ξέρω πως καθε μια μας ονειρεύεται κάπως τον αραββώνα της κ το γάμο της αλλά αυτό που έμαθα στη ζωή μου είναι ότι γάμος δεν είναι μόνο εκείνη η μέρα αλλά από κει κ πέρα η κάθε ημέρα!
Σκέψου κ τον καημένο συζυγό σου που του γκρινιάζεις για τους γονείς του ενώ δε φταίει, τι μπορεί να τους κάνει; να τους επιβάλλει να κάνουν κάτι ενώ δεν θέλουν ή μπορεί κ να μη μπορούν;
Σου εύχομαι να είσαι πολύ ευτυχισμένη με τον άντρα σου κ με το καλό το μωράκι σας!!!!!!
Επίσης πες στους γονείς να μη στενοχωριούνται με αυτούς τους ανθρώπους!Σε λίγο καιρό άλλωστε θα θέλουν να ασχολούνται μόνο με το εγγονάκι τους!
Τι να κάνουμε;Όταν ερωτευόμαστε κ παντρευόμαστε έναν άνθρωπο παίρνουμε προίκα κ τους συγγενείς του ακόμη κ αν δεν ταιριάζουμε με εκείνους!
Για αυτό κοπέλα μου ΑΓΝΟΗΣΕ ΤΟΥΣ!!!

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγώ θα συμφωνήσω με τη Μαρία και θα σου πω να μη σε νοιάζει η πεθερά σου. Τώρα είστε εσύ και ο άντρας σου και να κάνετε αυτό που μπορείτε οι δυο σας. Αυτή αν τη βρίσκει να γυρνάει όλη μέρα είναι και δικαίωμά της εδώ που τα λέμε. Μη δίνεις δεκάρα είναι η απόψή μου!

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα και με το καλό να δεχθείς το μωράκι σου! Καταρχήν μου κάνει εντύπωση που ακόμη αναφέρεσαι στον εαυτό σου σαν αρραβωνιασμένη, ενώ όπως γράφεις έχετε ήδη κάνει πολιτικό γάμο. Άρα είσαι παντρεμένη Very Happy Ο θρησκευτικός ή ο πολιτικός δεν έχουν διαφορά στο αποτέλεσμα.
Δεύτερον, δε νομίζω ότι πρέπει να πεις τίποτα στην πεθερά σου. Έχει δίκιο ο άντρας σου, υπό την έννοια ότι εσείς θα αποφασίσετε τελικά για το γάμο σας και τη βάφτιση του παιδιού σας, υπό την προϋπόθεση ότι θα μπορείτε να το καλύψετε εσείς. Από κει και πέρα, δεν είναι υποχρεωμενα τα πεθερικά καλώς ή κακώς να σας συνδράμουν, μόνο από καλή προαίρεση θα μπορούσαν να το πράξουν, που όπως φαίνεται εδώ η πεθερά σου δεν την έχει. Τα χρήματά της έχει το δικαίωμα να τα σκορπάει όπου θέλει. Και κάτι άλλο: τα παιδιά της ενήλικα δεν είναι; Θέλω να πω, τα μεγάλωσε, τα σπούδασε πιθανόν, τώρα δηλαδή τι να κάνει για αυτά; Μπορεί να θέλει να ζήσει τώρα αυτά που δεν έκανε πιο νέα, λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων, λέω εγώ τώρα. Εσύ μη στενοχωριέσαι, ευχαριστήσου τον άντρα σου, περίμενε χαρούμενη το παιδάκι σας και από κει κι ύστερα, έχει ο Θεός.
(Και μεταξύ μας, κι εγώ έκανα κλειστό αρραβώνα το Μάιο, αλλά έτσι το θέλαμε κι οι δυο, το κάναμε περισσότερο για τους γονείς βλέπεις, και τα δώρα που ανταλλάξαμε ήταν οικογενειακά κειμήλια, περισσότερο συμβολικά. Κι έμειναν στα κουτιά τους τελικά Very Happy )
Σας εύχομαι κάθε τι καλό!

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα!
Για τώρα θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή και να μη δίνεις και πολλή σημασία..
Όταν όμως γεννηθεί το μωράκι σου με το καλό, πάτα πόδι και βάλε όρια, γιατί εάν κατάλαβα το χαρακτήρα της θα ανακατευτεί αρκετά και δεν θα σου αρέσει..

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσαρα μου με το καλο να ερθει το παιδακι σας .
λοιπονν το ιδι0ο εζησα και εγω μ την προυποθεση οτι η μητερα τ αντρα μ δεν ζχει εδω κ πολλα χρονια ουσιασρτικα τον μεγαλωσε η γιαγια του της μητερα του η μαμα κ η θεια .ε καιπου λες αραβωνιασμενη εμεις (τον αραβωννα η δικοι μ .εμεινα εγκυοσ καναμε πολιτικο. λεγανε δεν υπαρχουν λεφτα για τετοια πραγματα μονο βαφτηση κ τελος ν κανετε. ε λοιπον μολις ανακοινωσαμε οτι κανουμε γαμοβαφτηση εγινε τ ελα να δεις εσκαγε απο τ κακο η γιαγια δνε ηθελε μ τπτ . τα καναμε μονοι μας οι γονεις μ και εμεις εγω κ ο αντρας μ εκανα ενα γαμω που επαθαν την πλακα κιχ δεν βγαλανε .ο αντρας μ απ την μερια τ τ πληρωσε μονος του κ τ νυφικο εννοητε ασε .μη σκας γεννα και κανε τ γαμο σου κ την βαφτηση κανε κ τ γλεντι και θα δεις οτι θα ειναι η βραδια σας μην δινεις σημασια σε κανεναν ΓΡΑΨΤΟΥΣ ΣΤΑ Α......
κ πεσ την αμα δεν εχει ν πληρωσει απο την μερια τ γαμπρου καλεσε τους κοντινους τ κ τελος αλλιως μονο γονεις να ντραπει λιγο αιντε με νευριασε η πεθερα σ,

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Από τη στιγμή που ο άντρα σου είναι μαζί σου σκασίλα σου για τος υπόλοιπους...Άσε που άμα δε θέλει να συμμετέχει στο γάμο θα κάνεις ένα γάμο όπως τον θέλετε εσείς κ με όσους θέλετε εσεις...Πίστεψε με καμιά φορά αυτή η αδιαφορία είναι καλύτερη απο το να χωνόταν συνέχεια στα πόδια σας...
Προσπαθήστε όμως κ σεις να βάζετε το καλάθι σας μέχρι που φτάνει το χέρι σας...

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αγαπη μου γλυκια δεν μπορω να φανταστω ποσο δυσκολα περνας , αλλα εχω να σου πω το εξης. παρ ολο πυ τα παω τελεια με την πεθερα μου ουτε εγω ειχα χρυσαφικα στον αρραβωνα μου. αυτα ειναι βλακειες. τα χρυσαφια δεν σε δενουν με τον αντρα σου. η αγαπη σε δενει. τωρα για τη γαμοβαφτιση, δεν ειναι αναγκη να κανετε εξοδα πολλα ουτε ανοιχτη προσκληση. λιγα ατομα και καλα. ο νουνος μου ετσι παντρευτηκε πριν κανα 2 χρονια. ηταν ολο και ολο 15 ατομα στην εκκλησια και η ολη ιστορια τους βγηκε 500 ευρω. οοοοολη ομως η υποθεση. δηλ γαμος +βαφτιση. την ευχη του παπα να παρετε και το παιδι σου το ονομα. αυτο ειναι το σημαντικο.οσο για τα πεθερικα που εχουν και δεν δινουν.... τι να πω ? το παιδι τους θα βοηθησουν. αν δεν το καταλαβαινουν .... δεν θελω να χαρακτηρισω.

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΏ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΩ ΤΙ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΊ ΣΤΗΝ ΌΛΗ ΥΠΌΘΕΣΗ.ΤΑ ΧΡΥΣΑΦΙΚΆ?ΣΚΑΣΊΛΑ ΣΟΥ ΜΕΓΆΛΗ.ΤΟ ΌΤΙ ΠΛΉΡΩΣΑΝ ΚΆΠΟΙΑ ΑΠΌ ΑΥΤΆ ΟΙ ΔΙΚΟΊ ΣΟΥ?ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΠΡΆΒΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΈΚΑΝΑΝ ΓΙΑ ΣΈΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΎΝΤΡΟΦΟ ΣΟΥ.ΤΟ ΌΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΈΧΟΥΝ ΚΑΛΈΣΕΙ ΣΤΟ ΣΠΊΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΦΑΪ ΝΑ ΤΑ ΠΟΎΝΕ ΣΑΝ ΣΥΜΠΕΘΕΡΟΙ?ΚΑΛΎΤΕΡΑ,ΑΠΟΦΕΎΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΓΚΡΟΎΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΞΙΝΙΛΕΣ.Η ΜΗΠΩΣ ΕΝΟΧΛΕΙΣΑΙ ΠΟΥ Η ΠΕΘΕΡΆ ΣΟΥ ΕΊΝΑΙ ΠΈΡΑ ΒΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΓΥΡΝΆΕΙ ΌΛΗ ΤΗΝ ΏΡΑ ΣΤΑ ΣΠΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΨΏΝΙΑ?ΚΑΙ ΤΙ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ?ΔΕ ΜΠΑ ΝΑ ΛΕΊΠΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΗΝΕΣ ΑΠΌ ΤΟ ΣΠΊΤΙ ΤΗΣ ΣΆΜΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΗΣΕΙΣ?ΈΧΕΙ ΔΙΚΑΊΩΜΑ ΝΑ ΚΆΝΕΙ ΌΤΙ ΘΈΛΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΉ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ,ΕΣΈΝΑ ΤΙ ΣΕ ΚΌΦΤΕΙ?ΌΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΛΈΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΓΆΜΟ ΣΑΣ ΑΦΟΎ ΞΕΡΕΙΣ ΌΤΙ ΔΕΝ ΠΡΌΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΊΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΆΝΤΡΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΈΡΟΣ ΣΟΥ,ΤΙ ΧΟΛΟΣΚΑΣ?ΤΏΡΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΌ ΕΊΝΑΙ ΈΝΑ ΘΈΜΑ ΓΙΑΤΊ ΣΊΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΘΑ ΘΈΛΑΤΕ ΛΊΓΗ ΒΟΉΘΕΙΑ ΑΛΛΆ ΠΊΣΤΕΨΕ ΜΕ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΊ ΠΟΥ ΤΟ ΚΆΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΕΊΣΤΕ ΕΝΟΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΌ ΣΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΈΡΕΤΕ ΚΑΙ ΜΌΝΟΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΊ ΠΟΤΈ ΤΟΥΣ ΜΗ ΣΏΣΟΥΝ ΝΑ ΣΑΣ ΔΏΣΟΥΝ...ΌΣΟ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΎΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑ ΣΑΣ ΕΊΝΑΙ ΚΑΛΆ.ΜΗΝ ΤΣΑΚΩΘΕΙΣ ΟΎΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΆΝΤΡΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΦΟΎ ΟΎΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟΥΣ ΠΑΊΡΝΕΙ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΆ.ΖΉΣΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗ ΣΟΥ ΌΣΟ ΠΙΟ ΑΝΈΜΕΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΊΣΑΙ ΜΕ ΤΡΊΧΕΣ.ΧΑΛΙΕΣΑΙ ΑΠΌ ΜΌΝΗ ΣΟΥ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΊΣΑΙ ΜΑΖΊ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΟΥΣΊΑ ΤΟΥ ΠΡΆΓΜΑΤΟΣ.ΜΕΊΝΕ ΔΕΜΈΝΗ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΜΌΝΟ.

PAMICHA

PAMICHA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσι να σου πω την δικια μου ιστορια ? χειροτερη απο σενα ειναι. εγω περυσι ημουν εγκυος. η πεθερα μου απο την αρχη το ηξερε οτι ημουν , δηλαδη ειχε 8 μηνες μπροστα της. αντι να μαζεψει χρηματα για να δωρισει στο εγγονι που θα γεννιοταν, μας ζητησε να της δανεισουμε το πασχα 1000 ευρω και θα μασ το εδινε μετα απο ενα μηνα με τα καθυστερουμενα της συνταξης. τελικα οχι μονο δεν μας τα εδωσε, το ιουλιο μας ξαναζητησε 1000 ευρω, εγω επαθα συγκοπη. σε 2 βδομαδες γενουσα και αυτη μας ζητουσε λεφτα. στο τελος αφου της ειπα καποια πραγματα οτι εχω εξοδα γεννας μασ εκανε την χαρη να μας ζητησει 500 ευρω. της ΤΑ Εδωσα ενω μας ειπε οτι θα μας τα εδινε με την πρωτη ευκαιρια. και με αυτα τα 500 πηγε εκδρομη 3 μερες και εφαγε 300 ευρω μονο στα εισητηρια. με τα πολλα γεννησα και δεν εδωσε ουτε ενα 1 ευρω στο εγγονι ετσι για να το καλο. και πριν 3 βδομαδες μεσα νοεμβρη πηρε τα καιθστερουμενα της συνταξης και μας τα εδωσε τα λεφτα. παλι καλα που ειχα στην ακρη αλλιως καηκαμε...

φυσικα τωρα δεν την ξανα δανειζω

μεγαλη ιστορια αλλα υπαρχουν και χειροτερα Η άποψη σας για την συμπεριφορά της πεθερας μου 215994 Η άποψη σας για την συμπεριφορά της πεθερας μου 215994

http://otanexoesena.blogspot.gr/

Elenitsa_28


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
:cheerlea:cheerleader:cheerleader:cheerleader:cheerleader:cheerleader:cheerleader



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Elenitsa_28 στις Σαβ Δεκ 08, 2012 8:27 am, 2 φορές συνολικά

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με τον άντρα σου έχεις συζητήσει για το πως αισθάνεσαι με αυτήν την συμπεριφορά τους? Τι λέει ο ίδιος?
Αν και κατά τη γνώμη μου να χαίρεσαι που κρατάει απόσταση αφού ο χαρακτήρας της δεν σε ευχαριστεί...φαντάζεσαι με τέτοιο χαρακτήρα να σου γινότανε τσιμπούρι? Θα σου ήταν πολύ πιο δύσκολο μια που από ότι κατάλαβα κι εσύ δεν μιλάς όταν κάνει κάτι που σε ενοχλεί κ κάθεσαι και σκας μόνη σου..

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Elenitsa_28 έγραψε:Κορίτσια καταρχας σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!
Κατά 2ο θέλω να σας πω πως δεν είμαι τόσο φιλοχρήματη όπως φάνηκε ίσως από το πρώτο μου μήνυμα.
Εμένα αυτό που με ενόχλησε δεν ήταν τα χρυσαφικά του αρραβώνα. Ήταν το ότι δεν έζησα αρραβώνα γιατί δεν ήθελε να καλέσει κόσμο, δεν έζησα πολιτικό γιατί δεν ήθελε να έρθει και όπως το πάει δε θα ζήσω και θρησκευτικό γιατί και πάλι δε θέλει.
Έχω τόσους μήνες αρραβωνιασμένη στην αρχή και στη συνέχεια παντρεμένη και στο σπίτι της δεν τολμάω να πάω χωρίς να με καλέσει.
Εγώ πραγματικά τους θεωρώ οικογένεια μου αλλά για αυτούς τι είμαι?


ΔΕΝ ΕΊΠΑΜΕ ΌΤΙ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΥΣΑΦΙΚΆ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΣΜΉΜΑΤΑ,ΦΑΝΤΆΖΟΜΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΌ ΕΜΑΣ ΔΕ ΝΟΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΎ ΓΙ ΑΥΤΌ.ΞΈΡΩ ΕΊΝΑΙ ΤΟ γαμωτο ΠΟΥ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΊ ΠΟΥ ΚΆΠΟΙΟΙ ΞΕΣΚΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΆΠΟΙΟΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΟΥ ΦΑΊΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΚΟΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΡΟΎΝΤΑΙ ΤΑ ΈΘΙΜΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΈΠΡΕΠΕ.ΓΙΑ ΜΈΝΑ Ο ΑΡΡΑΒΏΝΑ ΣΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΤΊΠΟΤΕ ΆΛΛΟ ΠΑΡΆ ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΆΝΩ ΓΝΩΡΙΜΊΑ ΤΩΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΏΝ ΣΑΣ,ΟΠΌΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΛΈΣΕΤΕ ΚΌΣΜΟ ΚΑΙ ΝΤΟΥΝΙΆ.Ο ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ ΕΠΕΙΣΗΣ ΆΝΤΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝΕ ΚΑΙ ΔΎΟ ΚΑΛΟΊ ΦΊΛΟΙ.ΔΕΝ ΤΡΈΧΕΙ ΚΆΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΌ.ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΌ ΠΙΣΤΕΎΩ ΌΤΙ ΌΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΜΈΝΕΙ Η ΠΕΘΕΡΆ ΣΟΥ ΝΑ ΓΊΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΌ ΤΗΣ,ΕΚΕΊΝΗ Η ΜΈΡΑ ΕΊΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΈΝΗ ΓΙΑ ΣΈΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΆΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΌΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗ ΧΑΛΆΣΕΙ.ΤΙ ΘΑ ΚΆΝΕΙ ΔΗΛΑΔΉ ΘΑ ΑΚΥΡΏΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΜΈΝΟΥΣ ΣΑΣ?ΔΕ ΝΟΜΊΖΩ.ΑΝ ΔΕ ΓΟΥΣΤΆΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΈΡΘΕΙ ΚΙΟΛΑΣ.ΠΑΙΔΊ ΜΟΥ ΑΣ ΛΈΕΙ ΌΤΙ ΘΈΛΕΙ Η ΓΥΝΑΊΚΑ,ΕΣΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΊΖΕΤΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ.ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΑΞΎ ΣΑΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΣΕ ΘΕΩΡΕΊ ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑ ΤΗΣ,ΓΙΑΤΊ ΑΛΉΘΕΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΓΊΝΕΙ ΤΣΙΜΠΟΥΡΙ ΚΑΜΊΑ ΏΡΑ ΚΑΙ ΤΌΤΕ ΘΑ ΣΙΧΤΙΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΏΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΉ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΌΤΙΜΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΟΥ ΝΑ ΣΥΜΦΙΛΙΩΘΕΙΤΕ...

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μα γιατι καθεσαι και σκας για την πεθερα σ. δεν την χρειαζεσαι καν κοπελα μ .κανε γαμοβατηση οι δικοι σου πληρωνουν αυτα που πρεπει απο την μερια σ και εσυ κ ο συζυγος απτην μερια τ οπως εκανα εγω...μ την μονη διαφορα οτι απτην μερια μ ηρθα 300ατομα απτου αντρα μ 50ατομα η πολυ πολυ κοντινοι .

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις