Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
64 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 64 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

15η εβδομάδα και συμπτώματα! Empty 5η εβδομάδα και συμπτώματα! Σαβ Δεκ 08, 2012 12:35 am

Μίνι

Μίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα σε όλες!!!

Είμαι στην 5η εβδομάδα κύησης και το μόνο σύμπτωμα που έχω είναι πρήξιμο και πόνος (όταν το ακουμπάω) στο στήθος και πού και πού πονάκια στην κοιλιά, αλλά όχι έντονα! Εσείς τι συμπτώματα είχατε; Πότε ξεκίνησαν τα πιο έντονα συμπτώματα;

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μίνι εμένα 7 εβδομάδων!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στην 7η εβδ που χτυπαει η καρδουλα συνηθως ξεκινουν τα συμπτωματα.
μακαρι να εχεις μια εγκυμοσυνη ανευ συμπτωματων κοριτσι! καλη συνεχεια! Very Happy

Μίνι

Μίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας υπερευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!! Φαντάζεστε αγωνία και άγχος ε;;;;; Λέω κι εγώ, γιατί δεν έχω κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα;;;;;;;

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αυτό με το στήθος το είχα κι εγώ πριν καν καταλάβω ότι έχω καθυστέρηση.Επίσης είχα και υπνηλία,ένιωθα κουρασμένη.Πάντως παρόλο που δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα,άρχισα κάτι να νιώθω γύρω στην 6-7 βδομάδα.Ελπίζω κι εσύ να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου. 5η εβδομάδα και συμπτώματα! 386913

Μίνι

Μίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
popi_dim έγραψε:Αυτό με το στήθος το είχα κι εγώ πριν καν καταλάβω ότι έχω καθυστέρηση.Επίσης είχα και υπνηλία,ένιωθα κουρασμένη.Πάντως παρόλο που δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα,άρχισα κάτι να νιώθω γύρω στην 6-7 βδομάδα.Ελπίζω κι εσύ να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου. 5η εβδομάδα και συμπτώματα! 386913
Κι εγώ τα ίδια!!! Στήθος και τρελή υπνηλία!!!!!! Όλο νυστάζω!!!!! Αχ όταν το ακούσουμε θα ηρεμήσω λίγο πιστεύω!!!!

marinaglcd

marinaglcd
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koritsia koimame orthia ... den mporo na paro na paro ta podia mou ... thelo na koimame 24/7 ... anagoules ooolimera mexri kai ti nuxta ksipnao na valo ton mikro gia katourima kai eimai etoimi na ta vgalo ... stithos edo kai 20 meres den mporo na to akoumpiso ap ton pono priksimo oxi polla pragmata (dustixos) kai oi fleves vgikan volta ! ayta apo mena stis 5 evdomades k 4 meres ! exthes to ematha oti eimai !!!! dld exthes to sigourepsa oxi oti den to iksera Smile me to kalo ta mikrakia mas !

γκαρης

γκαρης
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
συνηθως μετα την 6η εβδομαδα......καλο υπολοιπο Very Happy

λουκουμάκι


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τα δικά μου συμπτώματα ξεκίνησαν ακριβώs στιs 6 εβδομάδεs και να σκεφτείs ότι μέχρι τότε ανησυχούσα που δεν είχα τίποτα.Υπνηλία είχα λίγεs ημέρεs πριν μάθω ότι ήμουν έγκυοs , γιατί κατά την διάρκεια τηs εγκυμοσύνηs μου ,μάλλον αϋπνίεs είχα.Μακάρι να μην έχειs κανένα σύμπτωμα απολύτωs ,αλλά και να έχειs κάτι ,όπωs μου είχαν πει και εμένα θα ξυπνήσειs μια μέρα και όλα τα συμπτώματα θα έχουν εξαφανιστεί ωs δια μαγείαs.Σου εύχομαι μια καλή και υπέροχη εγκυμοσύνη Smile

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω στη 5 εβδομαδα ενιωθα τραβηγματα χαμηλα στις ωοθηκες, πρησμενο στηθος και η μυτη μου συνεχως αιμοραγουσε, μετα στην 6 βδομαδα αρχισαν σιγα σιγα οι ζαλεδες κ οι ναυτιες οπου κ δυναμωναν σιγα σιγα κ σταματησαν τωρα. Μετα την 8 βδομαδα αρχισε να φουσκωνει κ η κοιλιτσα. Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!!!!!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμενα γυρω στην 5η εβδομαδα ξεκινησαν κατι πονακια σαν περιοδου πιο δυνατα, στηθος απεριγραπτος πονος, πολυ ερεθισμενο και μια δυσφορια.

Μην ανησυχεις παντως, οταν ειναι να ερθουν τα συμπτωματα, θα ερθουν, το μονο σιγουρο Razz !9 μηνες θα τα βαρεθεις!!

Ομαλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!! Με το καλο να ερθει το μικρακι σου Very Happy

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω στην πρωτη εβδομαδα καθυστερησης ειχα περα απο πρηξιμο στο στηθος-τουμπανο ειχα γινει, χαρα ο δικος μου..!-κ εντονη δυσφορια.ενιωθα ατονη κ ζαλιζομουν κ υπεθεσα οτι ηταν λογω καυσωνα..αμ δε..
με το καλο!ολα καλα θα πανε!!!

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ πάλι βρε κορίτσια
δεν είχα κανένα σύμπτωμα.


Πήγαινα στον
γιατρό και του έλεγα καλά αν δεν το έβλεπα δεν θα πίστευα ότι είμαι έγκυος. Αυτά
μέχρι την 22 εβδομάδα που έκανε αισθητή την παρουσία του

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
miki2009 έγραψε:Εγώ πάλι βρε κορίτσια
δεν είχα κανένα σύμπτωμα.


Τυχερη εισαι!!! Δεν ξερεις ποσο Laughing Laughing Laughing

Να τον χαιρεσαι τον μικρουλη σου!!

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ .


Και σε σένα εύχομαι
με έναν πόνο


Με όλα
τα άλλα που τραβούσα

(ηπαρρίνες , μέτρηση ζαχάρου , ινσουλίνη ,

δίαιτα ) θα είχα
σαλτάρη αν είχα και εμετούς

και όλα τα άλλα συμπτώματα που έχετε εσείς κορίτσια.

summertime

summertime
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια. Μια ερώτηση να κάνω; Γιατί τρώγομαι με τα ρούχα μου.
Είχε ή έχει καμιά από εσάς αποστροφή στον καφέ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της, ενώ πριν τον λάτρευε; Και αν ναι, πότε ξεκίνησε;
Περιμένω περίοδο σε τρεις μέρες και από χτες, προχτές δεν μπορώ να πιω με άνεση τον πρωινό μου καφέ. Τελικά καταφέρνω να πιω τρεις τέσσερεις ρουφηξιές, ενώ έπινα δυο μεγάλες κούπες για πλάκα.
Να έχω πάθει άραγε καμιά νεύρωση στομάχου από τους πολλούς που έπινα πριν;;;

mama_sto_synnefaki

mama_sto_synnefaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με τον καφέ συγκεκριμένα όχι αλλά κάποια πράγματα άρχισαν να με ενοχλούν πολύ, θυμάμαι συγκεκριμένα η μυρωδιά του υγού πιάτων. 'Ομως σ'εμένα αυτά άρχισαν αργότερα, τουλάχιστον 2 εβδομάδες αφού έμαθα ότι είμαι έγκυος. Φυσικά κάθε γυναίκα είναι διαφορετική!

Μια φίλη μου έγκυος τότε άρχισε να έχει υποψίες όταν διαπίστωσε ότι την ενοχλούσε η μυρωδιά ενός φαγητού που πριν λάτρευε. Από την άλλη αυτό με τον καφέ για κάποιο λόγο μου έχει συμβεί και χωρίς να είμαι έγκυος, το να με ενοχήσει ξαφνικά η μυρωδιά.

Ε, λίγες μερούλες υπομονή Wink

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
summertime έγραψε:Καλημέρα κορίτσια. Μια ερώτηση να κάνω; Γιατί τρώγομαι με τα ρούχα μου.
Είχε ή έχει καμιά από εσάς αποστροφή στον καφέ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της, ενώ πριν τον λάτρευε; Και αν ναι, πότε ξεκίνησε;
Περιμένω περίοδο σε τρεις μέρες και από χτες, προχτές δεν μπορώ να πιω με άνεση τον πρωινό μου καφέ. Τελικά καταφέρνω να πιω τρεις τέσσερεις ρουφηξιές, ενώ έπινα δυο μεγάλες κούπες για πλάκα.
Να έχω πάθει άραγε καμιά νεύρωση στομάχου από τους πολλούς που έπινα πριν;;;

εγω ξερω κοπελα που οχι να τον μυριζει κ να τον πινει, ουτε να τον βλεπει δεν ηθελε.. Rolling Eyes

summertime

summertime
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν είναι τόσο η μυρωδιά που με ενοχλεί, είναι η γεύση κ η ενόχληση στο στομάχι κυρίως. Για αυτό λέω μήμπως έχω αποκτήσει ευαισθησία λόγω πολλών καφέδων και ήρθε και μπούκωσε.
Από την άλλη, μου μπαίνουν κ οι υποψίες... Έχω και κάτι πονάκια, ξέρω γω. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

tzitziki2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
summertime έγραψε:Καλημέρα κορίτσια. Μια ερώτηση να κάνω; Γιατί τρώγομαι με τα ρούχα μου.
Είχε ή έχει καμιά από εσάς αποστροφή στον καφέ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της, ενώ πριν τον λάτρευε; Και αν ναι, πότε ξεκίνησε;
Περιμένω περίοδο σε τρεις μέρες και από χτες, προχτές δεν μπορώ να πιω με άνεση τον πρωινό μου καφέ. Τελικά καταφέρνω να πιω τρεις τέσσερεις ρουφηξιές, ενώ έπινα δυο μεγάλες κούπες για πλάκα.
Να έχω πάθει άραγε καμιά νεύρωση στομάχου από τους πολλούς που έπινα πριν;;;

Εγώ έτσι ακριβώς κατάλαβα και τις 2 εγκυμοσύνες μου.Καμια βδομάδα πριν την καθυστέρηση δεν ήθελα ούτε καφέ ούτε τσιγάρο αν και φανατική και στα 2!!!Όταν την πρώτη φορά το είπα στον άντρα μου με κορόιδευε,την δεύτερη φορά με το που του είπα δεν έχω όρεξη για τσιγάρο μου λέει το πιασα το υπονοούμενο Very Happy
Σου έυχομαι να έρθει γρήγορα το μωράκι!!!!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος, οπως κ καθε εγκυμοσυνη..απο τον καφε σιγουρα δεν θα βγαλεις παντως ασφαλη συμπερασματα..προσπαθησε να μην σκεφτεσαι τις λεπτομερειες κ να μην αγχωνεσαι..σε 3 μερες δεν ειπες..?υπομονη κ με ενα θετικο αποτελεσμα σου ευχομαι..!!!!!!!!φαινεται οτι το θες πολυ.. Wink
απλα θα το ξαναπω, ως παθουσα κι εγω, να μαστε χαλαρες..γιατι πολλες φορες βλεπουμε σημαδια που δεν υπαρχουν..κακος οδηγος το αγχος..πιστεψε το κ θα ερθει!!!

summertime

summertime
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πως περνάνε και αυτές οι άτιμες οι μέρες... Πφφφ

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ στην 5η και 6η εβδομάδα ένιωθα συνέχεια πρησμένη και κακοδιάθετη, όπως ακριβώς όταν περιμένεις περίοδο.

Μην προσπαθείς να συγκρίνεις συμπτώματα κ συμπεριφορές, πιο πολύ θα μπερδευτείς!
Ακολούθησε και το ένστικτό σου!
Εγώ πριν κάν έχω καθυστέρηση το ΕΝΙΩΘΑ, το ΗΞΕΡΑ πως ήμουν έγκυος!
Είναι κάτι που δεν περιγράφεται κ δεν εξηγείται!

Καλή επιτυχία!!

summertime

summertime
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έχουν περάσει χρόνια που ψάχνομαι με τα συμπτώματα, κ ποτέ δεν ήταν κάτι. Τώρα έχω και μια μικρή μικρή και άτολμη διαίσθηση... Αχχχ! Θα φάω τα μούτρα μου πάλι!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτο που λες παντως, δηλαδη να εχεις αποστροφη για κατι που πριν δεν ειχες προβλημα, συμβαινει στην εγκυμοσυνη, δεν ειναι καθολου απιθανο!!

Εγω συγκεκριμενα δεν το επαθα με τον καφε, αλλα με την κετσαπ, ενω πριν ημουν φανατικοτατη, την ετρωγα με τα παντα!Και απο οταν εμεινα εγκυος ουτε να την δω στα ματια μου δεν θελω..

Σου το ευχομαι ολοψυχα η διαισθηση σου να βγει αληθινη και συντομα να γινεις μανουλα Smile Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις