Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
86 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 86 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Δευ Δεκ 17, 2012 12:53 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια...θα ήθελα να με βοηθήσετε για το τι καρότσι να επιλέξω...
εχω δει παρα πολλα και εχω μπερδευτει..ομως επειδη ειμαι πρωτη φορα μανουλα δεν ξερω ποιο ειναι ισως βολικο η καλό για το μωρό..ή ευχρηστο?

2ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Δευ Δεκ 17, 2012 2:21 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ως μανα 3ων παιδιων θα σου πω τι θα εκανα τωρα αμα ηξερα οσα ξερω...
δε θα αγοραζα πολυκαροτσι (εχω το chicco trio) αλλα ενα καροτσι ελαφρυ που ομως εχει να ξαπλωνει τελειως και να εχει ζωνη 5 σημειων(τυπου inglessina trip).ειναι πολυ πιο οικονομικο,πολυ πιο ελαφρυ,πολυ πιο ευελικτο.με τα χρηματα που θα εμεναν απο τη διαφορα τιμης θα επαιρνα ενα καλυτερο καρεκλακι αυτοκινητου απο αυτα που συμπεριλαμβανονται στα πολυκαροτσια!αυτα απο μενα,ελπιζω να μη σε μπερδεψα χειροτερα...

3ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Δευ Δεκ 17, 2012 2:25 am

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα πάλι με βόλεψε το πολυμορφικό της chicco! Eίχα το καθισματάκι για το αυτόκίνητο όπου την μεταφέραμε κ από το μαιευτήριο(βασικό) κ το έβαζα στο σκελετό για βόλτες!! Μέχρι κ 7-8 μηνών έτσι την κάναμε βόλτες! Το πορτ μπεμπε που έχει με εξυπηρέτησε σε κάτι εξορμήσεις για τον ύπνο της ! Από 9 μηνών εως τώρα με βολέυει το καρότσι! Δεν είναι πολύ βαρυ με εξυπηρετεί! Αυτά..

4ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Δευ Δεκ 17, 2012 5:51 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτο που λες ηθελα να παρω και εγω ( chicco trio) αλλα μου λες δεν σε βολεψε...το αλλο ειναι οντως πολυ ωραιο και οικονομικο.... ειδα και αυτο πως σας φαινεται?
http://www.anatello.gr/cart/Inglesina-eanuooe-espresso-myrtilo.html?ref=bestprice.gr

5ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Δευ Δεκ 17, 2012 7:26 am

Evita1988

Evita1988
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα κοιτα εγω εχω αυτο εδω
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CJGq4-KC5N4
απλα αλλο χρωμα (prasino-mple-aspro) κ με εχει βολψει παρα πολυ τον εβαζα απο την αρχη... το εχω φερει απ εξω
http://www.simonovi-bgshop.com/img3/chipolino-dakota-2011-tutti.jpg

6ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Δευ Δεκ 17, 2012 7:32 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με το καλό xrisii. Είναι δύσκολο αυτό που ρωτάς γιατί ο καθένας βολεύεται με κάτι διαφορετικό και θα διαβάσεις πολλές αντικρουόμενες απόψεις.
Γιατί δεν κοιτάς τι θα ήθελες εσύ;
Πόσο μεγάλο/ ψηλό θέλεις να είναι; Τι χωραει στο ασανσερ και στο πορτ μπαγκαζ σου; Μετακνείσαι πιο πολύ με αμαξι η με τα πόδια; Ζεις σε πυκνοκατοικημένη περιοχή με πολλά παρκαρισμένα και στενα πεζοδρόμια; Θα πηγαίνεις σε ανώμαλα εδάφη; Πόσα χρήματα μπορείς να διαθεσεις;
Αυτα είναι βασικά ερωτήματα και ανάλογα με αυτα μπορείς να κάνεις την επιλογή σου.

7ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Δευ Δεκ 17, 2012 7:35 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Evita1988 έγραψε:καλησπερα κοιτα εγω εχω αυτο εδω
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CJGq4-KC5N4
απλα αλλο χρωμα (prasino-mple-aspro) κ με εχει βολψει παρα πολυ τον εβαζα απο την αρχη... το εχω φερει απ εξω
http://www.simonovi-bgshop.com/img3/chipolino-dakota-2011-tutti.jpg

ειναι απο ηλικία 0+ ???
να σε ρωτησω ποσο σου κοστισε?

8ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Δευ Δεκ 17, 2012 7:37 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:Με το καλό xrisii. Είναι δύσκολο αυτό που ρωτάς γιατί ο καθένας βολεύεται με κάτι διαφορετικό και θα διαβάσεις πολλές αντικρουόμενες απόψεις.
Γιατί δεν κοιτάς τι θα ήθελες εσύ;
Πόσο μεγάλο/ ψηλό θέλεις να είναι; Τι χωραει στο ασανσερ και στο πορτ μπαγκαζ σου; Μετακνείσαι πιο πολύ με αμαξι η με τα πόδια; Ζεις σε πυκνοκατοικημένη περιοχή με πολλά παρκαρισμένα και στενα πεζοδρόμια; Θα πηγαίνεις σε ανώμαλα εδάφη; Πόσα χρήματα μπορείς να διαθεσεις;
Αυτα είναι βασικά ερωτήματα και ανάλογα με αυτα μπορείς να κάνεις την επιλογή σου.

Ρινούλα μου πιο πολυ με το αυτοκινητο...ζω σε χωριο αλλα κατεβαινω συχνα στην πολη. μπορω να διαθεσω μεχρι 300-400 ευρω.

9ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Δευ Δεκ 17, 2012 7:41 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άρα θες κάτι σχετικά ελαφρύ για να μπορείς να το σηκώσεις και όταν διπλώνει να ειναι μικρο για να μη σου τρώει όλο το πορτ μπαγκαζ.
Μπορες να παρεις και καθισμα αυτοκινητου που να μπαίνει στο σκελετο του καροτσιου ώστε να μην ξυπνας το μωρο στο βαλε-βγάλε. Αλλά μπορεις να παρεις ξεχωριστα το καθισμα για να μην έχεις το κούμπωνε-ξεκούμπωνε του καθισματος στο αμαξι.

10ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Δευ Δεκ 17, 2012 7:59 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:Άρα θες κάτι σχετικά ελαφρύ για να μπορείς να το σηκώσεις και όταν διπλώνει να ειναι μικρο για να μη σου τρώει όλο το πορτ μπαγκαζ.
Μπορες να παρεις και καθισμα αυτοκινητου που να μπαίνει στο σκελετο του καροτσιου ώστε να μην ξυπνας το μωρο στο βαλε-βγάλε. Αλλά μπορεις να παρεις ξεχωριστα το καθισμα για να μην έχεις το κούμπωνε-ξεκούμπωνε του καθισματος στο αμαξι.

σωστό αυτό που λές...μαλλον δεν θα τα πάρω μαζί ούτως η άλλως το καθισματάκι θα το πάρω μετά τον 2ο μηνα.

11ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Δευ Δεκ 17, 2012 8:05 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και μεχρι τότε πωςθα μετακινείς το μωρό με το αυτοκίνητο;

12ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Δευ Δεκ 17, 2012 8:08 am

Evita1988

Evita1988
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xrisili έγραψε:
Evita1988 έγραψε:καλησπερα κοιτα εγω εχω αυτο εδω
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CJGq4-KC5N4
απλα αλλο χρωμα (prasino-mple-aspro) κ με εχει βολψει παρα πολυ τον εβαζα απο την αρχη... το εχω φερει απ εξω
http://www.simonovi-bgshop.com/img3/chipolino-dakota-2011-tutti.jpg

ειναι απο ηλικία 0+ ???
να σε ρωτησω ποσο σου κοστισε?

ναι φυσικα να ρωτησεις οτι θελεις . το εφερα απο σερβια εχω γνωστους εκει κ μαζι με τη μεταφορα αν θυμαμαι καλα μ πηγε κοντα στα 280 . ναι απο 0+ ειναι κ γω απο την αρχη το εβαλα. εχει κ τσαντα δωρο , μεγαλες ροδες , μπορεισ κ να βλεπεις το μωρο σου ... οτι αλλα θες ρωτα

13ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Δευ Δεκ 17, 2012 11:38 pm

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:Και μεχρι τότε πωςθα μετακινείς το μωρό με το αυτοκίνητο;

μέσα στην καλαθούνα του η στο πορτ μπεμπέ.

14ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Τρι Δεκ 18, 2012 12:01 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα μωρά πρέπει να τοποθετουνται από την πρώτη τους βόλτα στο ανάλογο κάθισμα αυτοκινητου. Η καλαθούνα η το πορτ μπεμπε δε δένουν πάνω στο αυτοκίνητο οπότε σε απότομο φρενάρισμα ή συγκρουση εκσφενδονίζονται...

15ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Τρι Δεκ 18, 2012 12:49 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:Τα μωρά πρέπει να τοποθετουνται από την πρώτη τους βόλτα στο ανάλογο κάθισμα αυτοκινητου. Η καλαθούνα η το πορτ μπεμπε δε δένουν πάνω στο αυτοκίνητο οπότε σε απότομο φρενάρισμα ή συγκρουση εκσφενδονίζονται...

Τότε θα πάρω και καθισματάκι αυτοκινήτου, γγιατί νόμιζα ότι δένουν..

16ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Τρι Δεκ 18, 2012 1:29 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Υπάρχουν και πορτ μπεμπε που δένουν αλλά πιανουν όλο το πίσω κάθισμα, δεν είναι τόσο ασφαλή όσο το καθισμα και μετά θα χρειαστείς ούτως ή άλλως κάθισμα γιατί πόσο να χωρέσει το μωρό στο πορτ μπεμπε;

17ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Τρι Δεκ 18, 2012 2:03 am

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα Smile και με το καλο το μωρακι σου!
Και εγω εχω παρει το chicco enjoy fun trio και με εχει βολεψει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ! Aλλα οπως λεει και η Ρηνουλα αυτα ειναι σχετικα σε καθε μαμα!
Προσωπικα με βολεψε για τους εξης λογους,πρωτον ειναι ελαφρυ σαν καροτσι,2ον μπορεις να βγαζεις το μωρο κατευθειαν και να το τοποθετεις στο αυτοκινητο με το καθισμα αυτοκινητου ( το καθισμα χουφτα ειναι ωραιο και για εξω εγω παροτι δεν εχω αυτοκινητο αυτο βαζω και τον παω βολτα γιατι τωρα που δεν μπορει ακομα να καθησει στον πωπο του μπορω και τον βλεπω,( επισης οταν καποιες φορες χρησιμοποιουμε αμαξι δενει πολυ ευκολα στο αυτοκινητο απλα με την ζωνη ασφαλειας),3ον η κουνια δεν χωραγε στην κρεββατοκαμαρα μας και δεν ηθελα να δωσω λεφτα και για καλαθουνα ετσι χρησιμοποιω αποκλεισηκα το πορτ μπεμπε γι αυτον τον λογο στην πορεια σαν κανονικο καροτσι ειναι πολυ ελαφρυ ( μενω στον 2ο με σκαλες και εψαχνα κατι να κλεινει σαν μπαστουνι και να ειναι ελαφρυ!) και 4ον και κυριοτερον το πηρα 360 ευρω! μαζι με την τσαντα-αλλαξιερα με εγγυηση και δεχεται και ανταλλακτικα αν φθαρει κατι! ελπιζω να σε βοηθησα! Smile

18ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Τρι Δεκ 18, 2012 2:10 am

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καταρχας με το καλο το μωρακι σου.
Μια συμβουληξ εχω να σου δωσω οσον αφορα το καροτσι..μην παρεις ακριβο.
Εγω εδωσα 500 ευρω για το καροτσι μονο (δεν βαζω μεσα τσαντες καρεκλακια αυτοκινητου κτλ που πανε σετ) και τα κλαιω ακομα..ελαχιστα το χρησιμοποιησα..το μονο που να κοιταξεις να κλεινει ευκολα και να εχει αποθηκευτικο χωρο απο κατω. Σε αυτα που αξιζει να επενδυσεις ειναι το καθισματακι αυτοκινητου (να ειναι ομως για μεχρι 18κιλα παιδι) και το καρεκλακι φαγητου (το εχω κυριολεκτικα λιωσει)

19ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Τρι Δεκ 18, 2012 3:33 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ρουλακι έγραψε:Καταρχας με το καλο το μωρακι σου.
Μια συμβουληξ εχω να σου δωσω οσον αφορα το καροτσι..μην παρεις ακριβο.
Εγω εδωσα 500 ευρω για το καροτσι μονο (δεν βαζω μεσα τσαντες καρεκλακια αυτοκινητου κτλ που πανε σετ) και τα κλαιω ακομα..ελαχιστα το χρησιμοποιησα..το μονο που να κοιταξεις να κλεινει ευκολα και να εχει αποθηκευτικο χωρο απο κατω. Σε αυτα που αξιζει να επενδυσεις ειναι το καθισματακι αυτοκινητου (να ειναι ομως για μεχρι 18κιλα παιδι) και το καρεκλακι φαγητου (το εχω κυριολεκτικα λιωσει)

σε ευχαριστώ πολύ...εχεις δικιο αν βρω καροτσι πορτ μπεμπε και καθισματακι στα 400 ευρω θεωρω οτι ειναι καλα...δες αυτο...
http://www.anatello.gr/cart/Chicco-trio-Enjoy-Fun-cyclamine.html

20ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Τρι Δεκ 18, 2012 3:35 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρουλάκι, να σε ρωτήσω, γιατί το χρησιμοποίησες ελαχιστα; Μετακινείσαι πιο πολύ με το αυτοκίνητο;

21ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Τρι Δεκ 18, 2012 3:39 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσι δεν ξέρω πως τα πας με το θέμα των αγορών μέσω ίντερνετ από το εξωτερικό αλλά αν δεν έχεις πρόβλημα μπορείς να διαλέξεις κάτι που θα δεις σε κατάστημα και να το παραγγείλεις απ' έξω. Κι εγώ στο ψάξιμο είμαι και έχω παρατηρήσει ότι αν το παραγγείλω απ έξω θα μου έρθει σε κάποιες περιπτώσεις σημαντικά πιο φθηνά! Πάντως είναι πολύ μπερδεμα και ακούς πολλές διαφορετικές γνώμες. Μακάρι να καταφέρουμε να κάνουμε την πιο σωστή και πιο συμφέρουσα αγορά στο καρότσι για να μην το μετανιώσουμε μετά!

22ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Τρι Δεκ 18, 2012 4:28 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eirinomama έγραψε:Καλημερα Smile και με το καλο το μωρακι σου!
Και εγω εχω παρει το chicco enjoy fun trio και με εχει βολεψει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ! Aλλα οπως λεει και η Ρηνουλα αυτα ειναι σχετικα σε καθε μαμα!
Προσωπικα με βολεψε για τους εξης λογους,πρωτον ειναι ελαφρυ σαν καροτσι,2ον μπορεις να βγαζεις το μωρο κατευθειαν και να το τοποθετεις στο αυτοκινητο με το καθισμα αυτοκινητου ( το καθισμα χουφτα ειναι ωραιο και για εξω εγω παροτι δεν εχω αυτοκινητο αυτο βαζω και τον παω βολτα γιατι τωρα που δεν μπορει ακομα να καθησει στον πωπο του μπορω και τον βλεπω,( επισης οταν καποιες φορες χρησιμοποιουμε αμαξι δενει πολυ ευκολα στο αυτοκινητο απλα με την ζωνη ασφαλειας),3ον η κουνια δεν χωραγε στην κρεββατοκαμαρα μας και δεν ηθελα να δωσω λεφτα και για καλαθουνα ετσι χρησιμοποιω αποκλεισηκα το πορτ μπεμπε γι αυτον τον λογο στην πορεια σαν κανονικο καροτσι ειναι πολυ ελαφρυ ( μενω στον 2ο με σκαλες και εψαχνα κατι να κλεινει σαν μπαστουνι και να ειναι ελαφρυ!) και 4ον και κυριοτερον το πηρα 360 ευρω! μαζι με την τσαντα-αλλαξιερα με εγγυηση και δεχεται και ανταλλακτικα αν φθαρει κατι! ελπιζω να σε βοηθησα! Smile

απο που το πηρες τόσο ?? το βρηκα με 430.. να σε ρωτησω ακόμα γυρίσει το χερούλι του έτσι ώστε να μπορεις να το βλέπεις???

23ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Τρι Δεκ 18, 2012 4:30 am

tzitziki2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ έχω πάρει το inglesina Zippy και με έχει βολέψει πολύ.Βασικά απο την αρχή ήθελα κάτι πολύ ελαφρύ και να κλείνει σαν μπαστούνι.Με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου!!

http://www.skroutz.gr/s/267804/Inglesina-Zippy.html

24ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Τρι Δεκ 18, 2012 4:32 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nancy82 έγραψε:Κορίτσι δεν ξέρω πως τα πας με το θέμα των αγορών μέσω ίντερνετ από το εξωτερικό αλλά αν δεν έχεις πρόβλημα μπορείς να διαλέξεις κάτι που θα δεις σε κατάστημα και να το παραγγείλεις απ' έξω. Κι εγώ στο ψάξιμο είμαι και έχω παρατηρήσει ότι αν το παραγγείλω απ έξω θα μου έρθει σε κάποιες περιπτώσεις σημαντικά πιο φθηνά! Πάντως είναι πολύ μπερδεμα και ακούς πολλές διαφορετικές γνώμες. Μακάρι να καταφέρουμε να κάνουμε την πιο σωστή και πιο συμφέρουσα αγορά στο καρότσι για να μην το μετανιώσουμε μετά!

εχεις δίκιο...απλά ξέρω πάνω κάτι τι θέλω... θελω σιγουρα να εχει φορα προς τα μπρος ώστε να βλέπω το μωρο.

25ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Empty Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ?? Τρι Δεκ 18, 2012 4:39 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tzitziki2 έγραψε:Εγώ έχω πάρει το inglesina Zippy και με έχει βολέψει πολύ.Βασικά απο την αρχή ήθελα κάτι πολύ ελαφρύ και να κλείνει σαν μπαστούνι.Με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου!!

http://www.skroutz.gr/s/267804/Inglesina-Zippy.html


πολυ καλο το μονο που με ενοχλει ειναι οτι δεν γυριζει η φορα προς τα εμπρος να βλεπω το μωρακι... σε ευχαριστω πολυ για την ευχη σου και εσυ οτι επιθυμεις...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις