Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
80 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 80 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Giota P


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΧΩ ΠΗΤ 16/02/2013 ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2013 654316 ΤΟΚΕΤΟΣ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2013 654316

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!Θα γεννησω κ εγω σε λιγο καιρο στο γενεσις.Οι τιμες αλλαζουν συνεχεια.Ειχα ρωτησει αρχες Νοεμβρη κ ξαναρωτησα αρχες Δεκεμβρη κ ειχε μια ανοδο περιπου 300€ λογω αλλαγων στη συμβαση με ΕΟΠΥΥ.Για τρικλινο με ΕΟΠΥΥ χρειαζεσαι για φτ (3μερες) 790 για το δωματιο,140 για αναισθησιολογο κ 170 για παιδιατρο -> 1200€ κ για κτ (4 μερες) ο αναισθησιολογος ανεβαινει στα 160 κ το δωματιο στα 1150 -> 1480€.Αν φυγεις μια μερα νωριτερα -100€.Αν μεινεις εσυ επιπλεον μερα δεν πληρωνεις κατι.Αν μεινει το βρεφος επιπλεον μερα υπαρχουν χρεωσεις.Πχ θερμοκιτιδα 50€ με ΕΟΠΥΥ (να εχει ασφαλιστει το βρεφος στον ΕΟΠΥΥ κ να προσκομισετε βιβλιαριο υγειας) κ 150€ αν ειναι ανασφαλιστο ή ασφαλισμενο οπουδηποτε αλλου.Αναλωσιμα τυπου σερβιετες λοχιας κ αντισυπτικο τζελ για τα χερια μου ειπαν οτι ειναι μες την τιμη αλλα σε φιλη που γεννησε 4/11 τα χρεωσαν επιπλεον!
Για δικλινο κ μονοκλινο δε ρωτησα γιατι δεν εχω να το πληρωσω!Επισης αν δεν εχεις ΕΟΠΥΥ δεν ξερω ποσο ειναι.Αρχες Νοεμβρη νομιζω 1800€ το τρικλινο μου ειχαν πει.Τωρα δεν ξαναρωτησα...
Ελπιζω να σε βοηθησα καπως!Αν κανεις ενα τηλ θα σε ενημερωσουν.Ποιο γιατρο εχεις αν επιτρεπεται?Με το καλο να ερθει το μωρακι σου!

Giota P


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.. ΘΑ ΨΑΞΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑΤΙ Κ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΙΜΩΓΜΕΝΑ.. ΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΠΗΤ? ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΑΠΑΖΙΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ. ΕΣΥ ΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙΣ?

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
9/1!Αλλα κατι μου λεει οτι θα ερθει νωριτερα...Τον Αθανατο εχω στην Τσιμισκη.Τα οικονομικα χαλια ειναι για τους περισσοτερους...Κ το τρικλινο παλι δυσκολα θα το πληρωσουμε αλλα δε μπορω να αποχωριστω το γιατρο μου κ να παω σε δημοσιο.

γενεσις τηλ. 2310984000 τους λες τι ακριβως θες κ σε παιρνει ο υπευθυνος μαρκετινγκ να σε ενημερωσει.Εκτος αν ειναι αμεσα διαθεσιμος κ σε συνδεσουν.Αν παρεις τιμες πες μου αν ειναι ιδιες με αυτες που ειπαν σε μενα.

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημέρα. με το καλό να υποδεχθείς το μπεμπακι σου. υπαρχουν και 4κλινα δωμάτια. να ρωτήσεις γι αυτά. ειναι και πιο φθηνά και πιο ανετα, πιο μεγάλα. Ειναι στην ουσια 2 δικλινα ενωμενα. πριν 2 χρονια γεννησα εκει και εμεινα σε 4κλινο υπερ ευχαριστημενη. εδωσα συνολο πριν 2 χρονια για κτ +4κλινο 1230ευρώ. πριν μερικους μηνες (τον απρίλιο) που εκανα μια μικροεπέμβαση στον γενεσις ειδα παλι τις τιμες. θυμαμαι οτι ειχαν πεσει αισθητα.

Giota P


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
doritaki έγραψε:9/1!Αλλα κατι μου λεει οτι θα ερθει νωριτερα...Τον Αθανατο εχω στην Τσιμισκη.Τα οικονομικα χαλια ειναι για τους περισσοτερους...Κ το τρικλινο παλι δυσκολα θα το πληρωσουμε αλλα δε μπορω να αποχωριστω το γιατρο μου κ να παω σε δημοσιο.

γενεσις τηλ. 2310984000 τους λες τι ακριβως θες κ σε παιρνει ο υπευθυνος μαρκετινγκ να σε ενημερωσει.Εκτος αν ειναι αμεσα διαθεσιμος κ σε συνδεσουν.Αν παρεις τιμες πες μου αν ειναι ιδιες με αυτες που ειπαν σε μενα.





ΩΡΑΙΑ!! ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ! ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ!

Giota P


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
elenidek έγραψε:καλημέρα. με το καλό να υποδεχθείς το μπεμπακι σου. υπαρχουν και 4κλινα δωμάτια. να ρωτήσεις γι αυτά. ειναι και πιο φθηνά και πιο ανετα, πιο μεγάλα. Ειναι στην ουσια 2 δικλινα ενωμενα. πριν 2 χρονια γεννησα εκει και εμεινα σε 4κλινο υπερ ευχαριστημενη. εδωσα συνολο πριν 2 χρονια για κτ +4κλινο 1230ευρώ. πριν μερικους μηνες (τον απρίλιο) που εκανα μια μικροεπέμβαση στον γενεσις ειδα παλι τις τιμες. θυμαμαι οτι ειχαν πεσει αισθητα.



ΚΑΛΗΜΕΡΑ !! Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ... ΑΠ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ Μ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ!

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΠΑΚΕΤΑ ΓΙΑ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.

Giota P


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΠΑΚΕΤΑ ΓΙΑ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.



Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.. ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ... ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΠ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ Φ.Τ.ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

Giota P


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΓΙΑ ΦΤ ΠΑΜΕ.. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ !!!! Shocked Shocked

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλη χρονια!

4κλινα δεν υπαρχουν πλεον στο Γενεσις ή για να το θεσω πιο σωστα δεν διατηθενται σε λεχωνες.Ειναι μονο για γυναικες που εχουν κανει καποιου ειδους γυναικολογικη επεμβαση ασχετη με τοκετο.Οσο για την καρτα ανεργειας δεν το εχω ψαξει αλλα αφου εσυ εχεις ασφαλεια λογικα δε θα εχεις καποια διευκολυνση.

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!
Γεννηθηκε η μπεμπα μας!!!!!! ΤΟΚΕΤΟΣ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2013 654316

Μπηκα λοιπον να γραψω τα νεοτερα για το Γενεσις.Το 3κλινο με φτ μου βγηκε 1240€ μαζι με ελεγχο ορασης-ακοης(40€),μετρηση χολερυθρινης (14€) κ ενεση αντι-D(3€) επειδη εχω ρεζους αρνητικο.Αρα το απλο πακετο ειναι λιγο κατω απο 1200€.Το κακο ειναι οτι οι μερες μετρανε απο την ημερομηνια εισαγωγης κ οχι απο την ημερομηνια γεννησης του παιδιου.Ετσι το μωρακι μου βγηκε στις 2 μερες ουσιαστικα κ επρεπε να το ξαναπαμε την επομενη μερα για μετρηση χολερυθρινης η οποια πληρωθηκε επισης εξτρα την ωρα που του πηραν αιματακι.Αυτα...

Giota P


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!!!!
ΜΠΡΑΒΟ !!!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ... ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ!!! Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΟΒΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.... Sad Sad Sad
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ... (ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΩ ΠΙΕΣΗ)

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστω!!!

Ποση πιεση?εγω δεν ειχα κ ανεβασα μολις πηγα στην κλινικη (αρχικα 15 κ σε 10 λεπτα εφτασα 17!μετα επεσε στο 15.5) αλλα με αφησαν να γεννησω φυσιολογικα.

η καισαρικη πρεπει να ειναι γυρω στα 200-300€ παραπανω νομιζω.

Με το καλο!

klerry

klerry
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 2012 ΛΟΓΩ ΤΟΥ 3 ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΧΑ ΕΚΠΤΩΣΗ 10% ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΟΤΑΝ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ 4ΚΛΙΝΟ.ΕΜΕΝΑ ΔΗΛΩΣΑ 4 ΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΣΕ 3ΚΛΙΝΟ ΤΑΧΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ 4ΚΛΙΝΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ 4ΚΛΙΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΔΕΙΟ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΡΕΩΣΑΝ ΤΟ 3ΚΛΙΝΟ ΓΙΑ 4 ΚΛΙΝΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ.ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ.ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΗΤΑΝ 1200 ΓΙΑ Φ.Τ.ΚΑΙ 1800ΓΙΑ Κ.Τ.ΣΥΝ 140ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ 160 ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ.ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΤΕ ΤΟΝ ΙΚΤΕΡΟ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ 36 ΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΛΑΜΠΑ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ 300 ΕΥΡΩ 150 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΙΣΟΣΙΤΕΤΡΑΩΡΟ.ΕΙΤΕ ΜΠΕΙ ΓΙΑ 10 ΛΕΠΤΑ Η ΓΙΑ 24 ΩΡΕΣ 150Ε .Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΙΚΤΕΡΟ 14 ΕΥΡΩ .ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ 50 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΧΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ.ΣΑΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΗ .

mama_tou_Thanasi

mama_tou_Thanasi
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ γέννησα τον Αύγουστο στο ΓΕΝΕΣΙΣ και πλήρωσα περίπου 1400 αν θυμάμαι καλά. Έκανα καισαρική και έμενα σε 3κλινο. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη (αν κάνω κι άλλο παιδί εκεί θα πάω κατευθείαν) απλά με ενόχλησε το οτι σε θέματα θηλασμού έπρεπε να κυνηγάς τις μαίες για να σε βοηθήσουν. Κατά τα άλλα όλα τέλεια. Και το φαγητό πολύ ωραίο. Very Happy

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
alhspera σε ολους
εμεναγεννησε η ξαδερφη μ στο γενεσισ το νοεμβριο πληροσε 2300 φυσιολογικα ενο την ειχαν πει αλλεσ τμεσ στην αρχη .οταν τηνραβανεξεχασανε μεσα γαζεσ η κοπελα ενιωθε ενοχλησεις αλλα επειδη ηταν η πρωτη της γεννα υπεθεσα οτι ετσι πρεπει ν ειναι ν την ενοχλει ν ποναει κ διαφορα .τελικα ανακαληψε μονη τη οτι εχουν ξεχασει γαζες δεν θελει πολυ ενα καθρεφταπι κ μπορεις ν δεις.

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγώ στο γενεσις θα γεννησω πρώτα ο θεός τον μάιο!
Doritaki να σου ζήσει η μπεμπα σου!
Δύο απορίες μιας και το ζησες πρόσφατα. Από καθαριοτητα πως είναι?
Από θέμα θηλασμού ισχύει ότι δεν σε βοηθάνε?

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν και εχει 2 χρονια που γεννησα εκει, επισκεφθηκα μια φιλη προσφατα που γεννησε και αυτη εκει και κοριτσια απο θεμα καθαριοτητας ειναι σουπερ. υπερβολικα καθαρα θα ελεγα. περνανε συνεχεια και καθαριζουν τις τουαλετες. μεσα στα δωματια, στον κυριως χωρο περνανε 1-2 φορες ημερησιως. τωρα οσον αφορα τον θηλασμο, εμενα με βοηθησαν αλλα οχι πολυ. τη φιλη μου ομως την βοηθησαν παρα πολυ. ισως να φταιει το οτι εγω δεν ζητησα βοηθεια στο βαθμο που ζητησε η φιλη μου. το κακο ειναι οτι δεν εχει rooming in εκτος και αν εχεις μονοκλινο ή σουιτα και βλεπεις το μωρο 3 φορες ημερησιως εκτος και αν ζητησεις αποκλειστικο θηλασμο

Giota P


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
doritaki έγραψε:Ευχαριστω!!!

Ποση πιεση?εγω δεν ειχα κ ανεβασα μολις πηγα στην κλινικη (αρχικα 15 κ σε 10 λεπτα εφτασα 17!μετα επεσε στο 15.5) αλλα με αφησαν να γεννησω φυσιολογικα.

η καισαρικη πρεπει να ειναι γυρω στα 200-300€ παραπανω νομιζω.

Με το καλο!



Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !! ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ...ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΑΝΕΒΑΖΑ ΜΕΧΡΙ 17 ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΧΑΠΑΚΙ ΠΙΕΣΕΩΣ... ΑΛΛΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΑΝΤΟΥ.. ΕΝΩ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ.. ΑΠΛΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΑΣ ΒΙΑΖΟΤΑΝ !!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπα2012 έγραψε:alhspera σε ολους
εμεναγεννησε η ξαδερφη μ στο γενεσισ το νοεμβριο πληροσε 2300 φυσιολογικα ενο την ειχαν πει αλλεσ τμεσ στην αρχη .οταν τηνραβανεξεχασανε μεσα γαζεσ η κοπελα ενιωθε ενοχλησεις αλλα επειδη ηταν η πρωτη της γεννα υπεθεσα οτι ετσι πρεπει ν ειναι ν την ενοχλει ν ποναει κ διαφορα .τελικα ανακαληψε μονη τη οτι εχουν ξεχασει γαζες δεν θελει πολυ ενα καθρεφταπι κ μπορεις ν δεις.

Το αν ξεχαστηκαν γαζες ειναι θεμα γιατρου κ οχι κλινικης!Εμενα παντως οταν ηρθαν να με καθαρισουν κ να μου βγαλουν τον ορο για να με ανεβασουν στο δωματιο με ελεγξαν ξανα μηπως εχουν ξεχαστει γαζες μεσα κ ας τους ελεγα οτι ειδα το γιατρο να τις βγαζει!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Κι εγώ στο γενεσις θα γεννησω πρώτα ο θεός τον μάιο!
Doritaki να σου ζήσει η μπεμπα σου!
Δύο απορίες μιας και το ζησες πρόσφατα. Από καθαριοτητα πως είναι?
Από θέμα θηλασμού ισχύει ότι δεν σε βοηθάνε?
Ευχαριστω πολυ!Κ εσυ με το καλο κ με εναν πονο!

Απο καθαριοτητα αψογα!Καθαριζαν το δωματιο 3 φορες τη μερα!

Οσο για το θηλασμο εξαρταται τι περιμενεις να σου κανουν κ ποσο ενημερωμενη εισαι.Εγω πχ ειχα παρακολουθησει σεμιναρια κ ημεριδες ειχα διαβασει αρκετα κ ζητησα αποκλειστικο θηλασμο.Νομιζω (γιατι ποτε δε μπορεις να εισαι 100% σιγουρη!) οτι δεν εδωσαν καθολου φορμουλα.Οποτε καναμε ερωτησεις κ εγω κ οι κοπελες στο δωματιο μας απαντουσαν χωρις να βιαζονται να φυγουν.Μονο την πρωτη φορα που θελησα βοηθεια για να μου τοποθετησουν το μωρο στο στηθος καθυστερησαν αρκετα κ αυτο γιατι επρεπε να πανε κ στις αλλες μανουλες τα παιδακια τους κ μετα να ερθουν σε μενα.Διαφωνω βεβαια με αυτο που λενε σχετικα με το ποση ωρα αφηνεις το παιδι στο στηθος.

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Giota P έγραψε:
doritaki έγραψε:Ευχαριστω!!!

Ποση πιεση?εγω δεν ειχα κ ανεβασα μολις πηγα στην κλινικη (αρχικα 15 κ σε 10 λεπτα εφτασα 17!μετα επεσε στο 15.5) αλλα με αφησαν να γεννησω φυσιολογικα.

η καισαρικη πρεπει να ειναι γυρω στα 200-300€ παραπανω νομιζω.

Με το καλο!



Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !! ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ...ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΑΝΕΒΑΖΑ ΜΕΧΡΙ 17 ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΧΑΠΑΚΙ ΠΙΕΣΕΩΣ... ΑΛΛΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΑΝΤΟΥ.. ΕΝΩ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ.. ΑΠΛΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΑΣ ΒΙΑΖΟΤΑΝ !!!

Να σου ζησει!Να ειναι γερη κ καλοτυχη!!
Ελπιζω να επεσε τωρα κ η πιεση κ να χαιρεσαι ηρεμη το μωρακι σου.

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια καλησπέρα!δεν είμαι από την πόλη σας απλά να σας πω ότι οι τιμές συνέχεια αλλάζουν..Και ειδικά οι τιμές αλλαξανε στις περισσότερες κλινικές από 1/1/2013 λόγω το ότι κόπηκε το επίδομα τοκετού που έπαιρναν οι κλινικές και τα νοσοκομεία.εγώ γέννησα στο Ιασώ Λαρισας πριν 6 μήνες ήταν αλλες τιμές τότε και φέτος που θα ξαναγεννήσω εκεί,πήγα πηρα καινούριο τιμοκατάλογο λόγω κοπής του επιδόματος
γι'αυτό το καλύτερο είναι να πάτε στο λογιστήριο της συγκεκριμένης κλινικής και να ζητήσετε ένα τιμοκατάλογο με τις τιμές που ισχύουν.Ελπίζω να βοήθησα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις