Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
6 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 6 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26υπνος-ξενυχτια! - Σελίδα 2 Empty Απ: υπνος-ξενυχτια! Κυρ Δεκ 26, 2010 3:03 pm

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emena i kori mou apo dio inon ekopse to vradino fagito eixe erthei o giatros na mas dei kai mou eipe apo ton epomeno mina tha kopsoume to vradino ade sas afino afto to mina ego omos afou i mpempa otan ksipnage i mpempa tis edina tin pipila kai koimotane pali den tin taiza kai to ekopse amesos gia ena mina apla ksipnage polles fores gia tin pipila alla tora treis mines [eripou exoume efarmpsei to fagito se pede gevmata. 7 :00 11:00 15:00 19:00 10:30 kai eimaste iremes kai xalares koiomaste meta to fagito kai pali to proi ksipnima.oso gia to varos de nomizo na isxiei an skefteis oti mikri mou einai 6 400 tora kai exei stamatisei to vradino fai kai ksipnima poli noris.ipomoni.ola tha ftiaksoun filakia

27υπνος-ξενυχτια! - Σελίδα 2 Empty Απ: υπνος-ξενυχτια! Κυρ Δεκ 26, 2010 3:28 pm

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ααα ξεχασα να γραψω και να ρωτησω, η παιδιατρος ειπε μόλις σαραντίσουμε να κόψουμε το γευμα στα μέσα της νυχτας, να του δίνω το τελευταιο στις 12!!
Είναι όμως σωστό αυτό για την αναπτυξη του παιδιού;; Εμένα πάντως κάθε 2,5 ωρες θέλει και αν αργήσω κλαίει!!!

28υπνος-ξενυχτια! - Σελίδα 2 Empty Απ: υπνος-ξενυχτια! Κυρ Δεκ 26, 2010 11:09 pm

sofy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
tsourekaki έγραψε:ο μικρουλης μου ειναι σχεδον 3 μηνών.
το μεγαλο μου ζήτημα ειναι ο υπνος.
εχω διαβασει ενα καρο αποψεις για το θεμα και δεν εχω καταληξει καπου....απλα θα ηθελα να μαθω αν τα μωρακια σας κοιμόντουσαν ή κοιμουνται σερι το βραδυ...για να καταλαβω αν ειμαι εξαιρεση.
Σαν παιδάκι και εγω(χαχα) κοιμόμουν 10 ώρες το βράδυ και 1 με 2 ωρίτσες το μεσημεράκι...μέχρι που έμεινα εγκυος και οι ωρες υπνου αυξήθηκαν.οταν λοιπον γεννησα τα ειδα ολα.Ο υπνος μου μειωθηκε αποτομα στις 6 ωρες max και αυτες σπαστες.οι πρωτες 40 ημερες ηταν κόλαση παρολο που τα πρωινα ειχα την μαμα μου...πηγαινε για υπνο ελεγε...δεν εχω κουμπι να πατησω για να νυσταξω απαντουσα....εγω ηθελα να κοιμαμαι τα βραδια οχι τα πρωινά.επαθα και καταθλιψη και τα εβαζα με όλους.τωρα μετα απο 3 μηνες και ακολουθόντας διαφορα κολπα για να κανω τον μπέμπη να κοιμαται λιγες ωρες παραπανω χωρις να μουγκρίζει, αναστενάζει, κλαιει, φτερνίζεται, ρευεται, κλάνει....χαχα....κατεληξα στο οτι πρεπει να ταιζω το μωρο οποτε πειναει ωστε το βραδυ να κοιμαται.πεφτουμε για υπνο στις 9-9.30 ενω πλέον κανει ενα ξυνημα για φαγητο, και μετα ενα για εξτρα ρεψιμο,και μετα ενα για πιπιλα και μετα κατα τις 7 πρωινο εγερτηριο!
θελω λοιπον να ξερω αν ειμαι η μονη σε αυτον τον κοσμο που κοιμαται πλεον 7-8 ωρες με 10 διαλειματα.
ολιβια μην απαντησεις γιατι θα σε μισησω!!!!!!!χαχα
να συμπληρωσω οτι η παιδιατρος που προτεινε να τον βαζω για υπνο και κατα τις 12 να τον ταιζω και μετα παλι στις 6.το δοκιμασα με αποτελεσμα να σηκωθω 152 φορες(που λεει ο λογος)
περιμενω συμβουλες...εσεις κοριτσια τι μεθοδο ακολουθησατε με τα μωρακια σας?



Μακάρι να κοιμόμουν 7-8 ωρες με διαλείματα. ο μικρός μου είναι 6 μηνών και ξυπνάει τουλάχιστον 4 φορές! ξυπνάω και εγώ 6:30 για να΄βγάλω γάλα και να παω στην δουλεια μου. Άρα ο ύπνος μου δεν ξεπερνά τις 5 ώρες...

29υπνος-ξενυχτια! - Σελίδα 2 Empty Απ: υπνος-ξενυχτια! Δευ Δεκ 27, 2010 12:33 am

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά.
και εμένα ο μπεμπούκος μου κοιμάται απο 25 ημερών όλη την νύχτα.
το έκοψα και εγώ με την μέθοδο της πιπίλας χωρίς καν να το καταλάβω ή να το θέλω απλά ξύπναγε του έδινα την πιπίλα και μέχρι να πάω να φτιάξω γάλα τον είχε πάρει ο ύπνος το έκανα άπειρα βράδια αυτό μέχρι που κατάλαβα οτι δεν θέλει γάλα γιατί αν πείναγε θα έκλαιγε.
Η αλήθεια είναι οτι πέρασε πολύς καιρός για να το κόψει αυτό τώρα πια κοιμάται όλη την νύχτα από της 10 μέχρι της 8 το πρωί ξέρω ότι θα ξυπνήσει γύρω στις 6 για πιπίλα οπότε όταν φεύγει ο άντρας μου γύρω στις 4 πάω και κοιμάμαι στο δικό του δωμάτιο και όλα καλά!!!

30υπνος-ξενυχτια! - Σελίδα 2 Empty Απ: υπνος-ξενυχτια! Δευ Δεκ 27, 2010 7:43 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoula έγραψε: Ααα ξεχασα να γραψω και να ρωτησω, η παιδιατρος ειπε μόλις σαραντίσουμε να κόψουμε το γευμα στα μέσα της νυχτας, να του δίνω το τελευταιο στις 12!!
Είναι όμως σωστό αυτό για την αναπτυξη του παιδιού;; Εμένα πάντως κάθε 2,5 ωρες θέλει και αν αργήσω κλαίει!!!
ego etsi ekana kai soksa to theo einai mia xara aneptigmeni

31υπνος-ξενυχτια! - Σελίδα 2 Empty Απ: υπνος-ξενυχτια! Δευ Δεκ 27, 2010 8:05 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τελικά ολοι το ιδιο μου λένε!!!

32υπνος-ξενυχτια! - Σελίδα 2 Empty Απ: υπνος-ξενυχτια! Δευ Δεκ 27, 2010 8:52 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ria έγραψε:καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά.
και εμένα ο μπεμπούκος μου κοιμάται απο 25 ημερών όλη την νύχτα.
το έκοψα και εγώ με την μέθοδο της πιπίλας χωρίς καν να το καταλάβω ή να το θέλω απλά ξύπναγε του έδινα την πιπίλα και μέχρι να πάω να φτιάξω γάλα τον είχε πάρει ο ύπνος το έκανα άπειρα βράδια αυτό μέχρι που κατάλαβα οτι δεν θέλει γάλα γιατί αν πείναγε θα έκλαιγε.
Η αλήθεια είναι οτι πέρασε πολύς καιρός για να το κόψει αυτό τώρα πια κοιμάται όλη την νύχτα από της 10 μέχρι της 8 το πρωί ξέρω ότι θα ξυπνήσει γύρω στις 6 για πιπίλα οπότε όταν φεύγει ο άντρας μου γύρω στις 4 πάω και κοιμάμαι στο δικό του δωμάτιο και όλα καλά!!!
exoume ta idia media den mporei.xa xa xa xa xa thilazeis?

33υπνος-ξενυχτια! - Σελίδα 2 Empty Απ: υπνος-ξενυχτια! Δευ Δεκ 27, 2010 9:19 am

klotsitsas

klotsitsas
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμένα ο μικρός είναι 2 μηνων και το βράδυ δεν έχουμε συγκεκριμένηώρα ύπνου. Πάντως πάμε για ύπνο από τις 10:30 μέχρι και τις 1:30. Μετά ξυπνάμε κάθε διωρο!
Τελικό ξύπνημα το έχουμε καθιερώσει στις 9 το πρωί!

Ευτυχώς μερικές φορές το βράδυ απλά θηλάζει για 5 λεπτά και ξανακοιμάται έτσι απλά! Συνήθως όμως μένουμε ξύπνιοι 30-45 λεπτά!!

Να είναι καλά και κάποια στιγμή θα ξανακοιμηθώ 6ωρο!!!

34υπνος-ξενυχτια! - Σελίδα 2 Empty Απ: υπνος-ξενυχτια! Δευ Δεκ 27, 2010 10:41 am

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
cassiani μου όχι δεν θηλάζω δυστυχώς έπαθα μόλυνση στην καισαρική και πήρα πάρα πολλά φάρμακα οπότε δεν μπορούσα να θηλάσω!!!
πάντως το βραδινό το κόψαμε και ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι αν και δεν νομίζω να αλλάξει πάνε 4ης μήνες σχεδόν.
εσένα πόσο είναι το μωράκι σου?

35υπνος-ξενυχτια! - Σελίδα 2 Empty Απ: υπνος-ξενυχτια! Δευ Δεκ 27, 2010 10:57 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ria έγραψε:cassiani μου όχι δεν θηλάζω δυστυχώς έπαθα μόλυνση στην καισαρική και πήρα πάρα πολλά φάρμακα οπότε δεν μπορούσα να θηλάσω!!!
πάντως το βραδινό το κόψαμε και ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι αν και δεν νομίζω να αλλάξει πάνε 4ης μήνες σχεδόν.
εσένα πόσο είναι το μωράκι σου?
pede minon tha ginei stis 31 tou mina.mia xara einai den nomizo na alaksei pleon ektos apo tin periodo pou tha vgazoun dodia.alla edaksei ekei kaneis ipomoni.

36υπνος-ξενυχτια! - Σελίδα 2 Empty Απ: υπνος-ξενυχτια! Δευ Δεκ 27, 2010 10:59 am

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια εμενα η δικια μου ειναι 6 μηνων κ μεχρι 3-4 περιπου ξυπνουσε την νυχτα μια φορα (τουλαχιστον )για φαι ! Ηαληθεια ειναι πως τοτε πιστευα πως θα το κανω για μια ζωη αλλα τελικα απο μονη της ενα βραδυ δεν ξανα ζητησε φαι!!!!!!Δεν θυλαζω αλλα δοξα των Θεο η μικρη ειναι 8500 κιλα κ 6 μηνων οποτε δεν νομιζω οτι υπαρχει θεμα που δεν τρωει πλεον την νυχτα! Τωρα το προβλημα μας ειναι η αγκαλια κ η γκρινια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καθε παιδι τα δικα του ζορια Wink Wink Wink Wink

37υπνος-ξενυχτια! - Σελίδα 2 Empty Απ: υπνος-ξενυχτια! Δευ Δεκ 27, 2010 11:33 am

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ειπα να κανω ενα update!
και ναι που λετε ο μικρος μου κοντευει 10 μηνων.
πινει το γαλα του το βραδυ και μετα παλι το πρωι(παντα ομως κοιμισμενος).
αυτο κρατησε περιπου ενα μηνα(γυρω στον 60)
7,5 μηνων εβγαλε τα 2 πρωτα δονταια του και χαλασε το προγραμμα...μιλαμε για πολυ γαλα
μετα εκανε κατι τρελλα στην κουνια..μεχρι που μπουσουλησε
τωρα εχουν πρηστει αλλα 8 δόντια και το βραδυ πινει πολλα γαλατα!
με αλλα λογια????
η μανα κοιμηθηκε μονο τον 6ο μηνα
απο τοτε το απειρο χάος.
συνεχομενος υπνος max 4 ωρες
min 30 λεπτα.
εχω σηκωθει μεχρι και 20 φορες..η καλυτερη ειναι 3-4(για πιπιλα συνηθως ή σκεπασμα)
προχθες καποιος μου ειπε οτι τα ξυπνηματα αυτα δεν ειναι ξυπνηματα.....
αρα ειμαι τρελλη.....το παιδι μου κοιμαται 12 ωρα απλα δεν το εχω παρει ακομα χαμπαρι!
καλα ξενυχτια σε ολους τους γονεις...υπομονη θελει μονο!
Η ΑΡΧΙΠΑΘΟΥΣΑ!

38υπνος-ξενυχτια! - Σελίδα 2 Empty Απ: υπνος-ξενυχτια! Δευ Δεκ 27, 2010 12:35 pm

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοίτα άλλο το ξύπνημα για γάλα και άλλο για να δώσω την πιπίλα ή για να το σκεπάσω ακόμα και εγώ που κοιμάται εδώ και 4ης μήνες ξυπνάω και για να το σκεπάσω και για να του δώσω πιπίλα.
απλά από ότι κατάλαβα αυτό με την πιπίλα είναι λίγο περίεργο αυτά γυρνάνε για να βολευτούν και εμείς του βάζουμε πιπίλα γιατί νομίζουμε οτι θα ξυπνήσουν.
αλλά το θέμα δεν είναι πόσες ώρες κοιμόμαστε εμείς δεν πιστεύω άλλωστε ότι υπάρχει μαμά που κοιμάται όλη την νύχτα συνεχόμενα ανεξάρτητα με το αν ξυπνάει το μωράκι της,αλλά με το πόσες ώρες κοιμούνται αυτά.

39υπνος-ξενυχτια! - Σελίδα 2 Empty Απ: υπνος-ξενυχτια! Δευ Δεκ 27, 2010 12:44 pm

princess 05/05/10

princess 05/05/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η μικρή πριγκίπισσα είναι 7.5 μηνών αν κοιμηθεί στις 10:30 θα την μεταφέρω απο το πάρκο στο κρεβάτι κατά τις 1 που υπάρχει περίπτωση να ξυπνήσει και να θέλει πάλι κούνημα για να κοιμηθεί κανα μισάωρο μετά θα ξυπνήσει κατά τις 5 για μαμ ...μετά στις 7.30 για μαμ και επειδη θέλω να ξανακοιμηθώ την κουνάω κανα μισάωρο και μπορεί να κοιμηθεί και μέχρι τις 11-11:30 αν τις βάλεις συνολο είναι πολλες οι ώρες αλλα το θέμα είναι οτι ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ΝΑ ΞΥΠΝΑΣ 50 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΥΝΑΣ..δε ξερω για εσας αλλα εγω ξυπνάω κομμάτια και πάντα με νευρα και φυσικά απο τα παιχνιδια δε μένει χρόνος να πιω και καφέ..γι αυτο και οταν παω το μεσημέρι για δουλεια είναι ο παράδεισός μου...δεν ξερω μέχρι που θα πάει αυτό δε ξέρω αν φταίει ο θυλασμός αν φταίνε τα δόντια η αν είναι στο παιδι

40υπνος-ξενυχτια! - Σελίδα 2 Empty Απ: υπνος-ξενυχτια! Δευ Δεκ 27, 2010 1:00 pm

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsourekaki relax οπως βλεπεις τα ξενυχτια τα περασαμε και τα περναμε ολες.Δυστυχως αν περιμενεις να κοιμηθεις ξανα τα 12ωρα που κοιμοσουν σαν ενηλικας απατασαι!!εμενα ο δικος μου ξυπναει και μετα απο 10 λεπτα αφου κανω 1 ωρα περιπου για να τον κοιμησω.Γενικα τα μωρακια περνανε διαφορες φασεις στην ζωη τους και μια απο αυτες ειναι τα δοντακια οπου λογικο ειναι να χανουν το υπνο τους οπως και οι μαμαδες.Υπομονη δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο μαγικες συνταγες δεν υπαρχουν και γιατροσοφια γιατι κατι που μπορει να πιασει στο ενα παιδι δεν πιανει στο αλλο και παει λεγοντας και ειδικα μεχρι τα 2 που νιωθουν αρκετη ανασφαλεια ο υπνος γινεται πολυ αστατος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις