Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
8 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 8 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η μικρή μου αδελφή το σκυλί μας το βασάνιζε όσο δεν πάει. Του φορούσε τα ρούχα της, του έβαφε τα νύχια, τον κούρευε, του έβαζε κοκκαλάκια. Μιλάμε το ζωντανό βλέπει παιδί και τρέχει....

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:η μικρή μου αδελφή το σκυλί μας το βασάνιζε όσο δεν πάει. Του φορούσε τα ρούχα της, του έβαφε τα νύχια, τον κούρευε, του έβαζε κοκκαλάκια. Μιλάμε το ζωντανό βλέπει παιδί και τρέχει....
xriste k kurie to kakomoiro to skuli ti trabixe!!!!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sktv έγραψε:
florentiab έγραψε:η μικρή μου αδελφή το σκυλί μας το βασάνιζε όσο δεν πάει. Του φορούσε τα ρούχα της, του έβαφε τα νύχια, τον κούρευε, του έβαζε κοκκαλάκια. Μιλάμε το ζωντανό βλέπει παιδί και τρέχει....
xriste k kurie to kakomoiro to skuli ti trabixe!!!!!!

και τι τραβάει τώρα να δεις από την μικρή μου και τον ανιψιό μου. Και είναι και γεράκος τώρα ο καημένος.

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ο ελέφαντας της θάλασσας? πω πω! άκου τι σκέφτηκε! Razz Razz

έλα βρε, έβαλε το σκυλάκι στην ντουλάπα για να βρει την ησυχία του και να κοιμηθεί!


εμένα δεν έχει κάνει με ζώα... ακόμα, ο γιος μου αλλά έκανε ο πατέρας του όταν ήταν μικρός! έπαιρνε τα κλωσοπουλάκια της πεθεράς μου και τα βούταγε μέσα σε ένα καζάνι με νερό και μετά τα έχτιζε! τούβλο-κλωσοπουλάκι τούβλο-κλωσοπουλάκι τούβλο-κλωσοπουλάκι! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 328109

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:
sktv έγραψε:
florentiab έγραψε:η μικρή μου αδελφή το σκυλί μας το βασάνιζε όσο δεν πάει. Του φορούσε τα ρούχα της, του έβαφε τα νύχια, τον κούρευε, του έβαζε κοκκαλάκια. Μιλάμε το ζωντανό βλέπει παιδί και τρέχει....
xriste k kurie to kakomoiro to skuli ti trabixe!!!!!!

και τι τραβάει τώρα να δεις από την μικρή μου και τον ανιψιό μου. Και είναι και γεράκος τώρα ο καημένος.
blepw ton skulo na rxisei na milaei k na pei eleos!!!!!
i na tinaxei ta petala gia alles politeies!!!!
pantws k meis me ton aderfo mou otan eimastan mikra den afiname kanena zwwo usixo!!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 328109 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 328109

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία έγραψε:

έπαιρνε τα κλωσοπουλάκια της πεθεράς μου και τα βούταγε μέσα σε ένα καζάνι με νερό και μετά τα έχτιζε! τούβλο-κλωσοπουλάκι τούβλο-κλωσοπουλάκι τούβλο-κλωσοπουλάκι! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 328109
Έλα μωρέ....για να στεριώσει το σπίτι έβαζε τόσα κλωσόπουλα[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]!!!!!!ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΙΑ!!!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:ο ελέφαντας της θάλασσας? πω πω! άκου τι σκέφτηκε! Razz Razz

έλα βρε, έβαλε το σκυλάκι στην ντουλάπα για να βρει την ησυχία του και να κοιμηθεί!


εμένα δεν έχει κάνει με ζώα... ακόμα, ο γιος μου αλλά έκανε ο πατέρας του όταν ήταν μικρός! έπαιρνε τα κλωσοπουλάκια της πεθεράς μου και τα βούταγε μέσα σε ένα καζάνι με νερό και μετά τα έχτιζε! τούβλο-κλωσοπουλάκι τούβλο-κλωσοπουλάκι τούβλο-κλωσοπουλάκι! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 328109

χαχαχαχαχαχα

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αφήστε παιδί κουμπί! που θα έμοιαζε και ο γιος! ενώ εγώ... αγγελούδι κανονικό! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 875502 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 875502

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
GEODATOU έγραψε:Εμείς προχτές τρώγαμε και η μικρή ήθελε να πάει σε κάτι κοριτσάκια που είχε γνωρίσει στην παραλία το πρωϊ.Τα κοριτσάκια έτρωγαν με τους γονείς τους.Η μαμά νεώτατη και ο μπαμπάς λίγο πιο μεγάλος από τη μαμά.Οπότε της λέω θα πας να παίξεις μόλις φας το φαγητό σου και γυρίζει και μου λέει....ναι ,μαμά αλλα δεν θέλω να είναι με τα κοριτσάκια και η μαμά και ο παππούς τους!!!!!Γκντνννννννννν!!!![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]Κεραμίδα!!!Ευτυχώς που δεν το φώναξε δυνατά.!!!!
Καλά ο δε υιός έχει κάνει τα τέρατα!!!!Δεν υπάρχει μέρα που να μην κάνει αταξία.Η τελευταία που θυμάμαι είναι που ψάχναμε το σκυλί σε όλο το σπίτι και τελικά το βρήκαμε στην ντουλάπα του μικρού!!!!Και όταν το ρωτήσαμε μας είπε νάνι μαμά Ζιζέλ( το όνομα του σκυλιού).Βέβαια νοιάστηκε για το ζωντανό και το έβαλε για ύπνο.

ΒΡΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΚΑΤΙΕΡΓΑΛΕΙΑ ΕΕΕΕ??? ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ!!! ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΣΚΑΝΔΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΤΑΚΕΣ ΜΑΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ!!!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 654316 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 654316 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 654316 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 654316 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 654316 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 654316

ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ Η ΝΟΝΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΚΑΝΕ Η ΦΙΛΙΟΤΣΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ!!! ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΑΣΚΟΤ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!!! ΧΙΧΙΧΙΧΙ!!! Very Happy Very Happy Very Happy

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marianna έγραψε:
GEODATOU έγραψε:Εμείς προχτές τρώγαμε και η μικρή ήθελε να πάει σε κάτι κοριτσάκια που είχε γνωρίσει στην παραλία το πρωϊ.Τα κοριτσάκια έτρωγαν με τους γονείς τους.Η μαμά νεώτατη και ο μπαμπάς λίγο πιο μεγάλος από τη μαμά.Οπότε της λέω θα πας να παίξεις μόλις φας το φαγητό σου και γυρίζει και μου λέει....ναι ,μαμά αλλα δεν θέλω να είναι με τα κοριτσάκια και η μαμά και ο παππούς τους!!!!!Γκντνννννννννν!!!![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]Κεραμίδα!!!Ευτυχώς που δεν το φώναξε δυνατά.!!!!
Καλά ο δε υιός έχει κάνει τα τέρατα!!!!Δεν υπάρχει μέρα που να μην κάνει αταξία.Η τελευταία που θυμάμαι είναι που ψάχναμε το σκυλί σε όλο το σπίτι και τελικά το βρήκαμε στην ντουλάπα του μικρού!!!!Και όταν το ρωτήσαμε μας είπε νάνι μαμά Ζιζέλ( το όνομα του σκυλιού).Βέβαια νοιάστηκε για το ζωντανό και το έβαλε για ύπνο.

ΒΡΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΚΑΤΙΕΡΓΑΛΕΙΑ ΕΕΕΕ??? ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ!!! ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΣΚΑΝΔΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΤΑΚΕΣ ΜΑΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ!!!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 654316 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 654316 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 654316 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 654316 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 654316 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 654316

ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ Η ΝΟΝΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΚΑΝΕ Η ΦΙΛΙΟΤΣΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ!!! ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΑΣΚΟΤ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!!! ΧΙΧΙΧΙΧΙ!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Πραγματικά όμως αν καθίσουμε και γράψουμε αυτά που κάνουν ή αυτά που λένε....έχει να πέσει πολύ γέλιο!!!Καλά να είναι όλα τα αγγελούδια του κόσμου...μακάρι να παραμείνουν έτσι αγνά όλη τους τη ζωή.Αγνά ε,όχι χαζά!!!!

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλά έχω γελάσει πάρα πολύ με τα μικρά σας!!! Laughing Laughing Laughing

Κορίτσια πάνω από όλα ψυχραιμία! Wink

Τελικά τα μαχαιροπήρουνα τι τα έκανες; Cool

http://mammael.blogspot.com/

κατιουλα

κατιουλα
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τι μου θυμισες τωρα!!!!Ιδια περιπτωση με ο γιο μου.Ενα πρωι ξυπνησε ο κυριος 3 χρονων κ τα κανε επανω του.Εμεις ακομα ειμασταν ξαπλωμενοι στο κρεβατι μας οταν αρχιζε να φωναζει οτι ειχε κανει κακα!!!! Twisted Evil Τα εκανε επανω του κ για να μη τον μαλωσω πηγε στην κουζινα πηρε κ αυτος την πετσετα,σκουπιστηκε κ πασαλειψε τρια χαλια στο διαβα του μαζι με τα παιχνιδια που ηταν στο πατωμα! affraid affraid affraid affraid affraid
Η απολυτη φρικη!Δεν ηξερα αν πρεπει να γελασω η ν κλαψω! scratch Ενα ειναι σιγουρο οτι ο αντρας μου Κυριακατικα με απιστευτα νευρα επλενε τα χαλια στην αυλη Νοεμβρη μηνα επειδη εγω ημουν λεχωνα στο 2ο! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 93981

mamamaria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Λοιπον να σας πω τι εγινε μια μερα στο δικο μου σπιτι φρεσκοπαντρεμενη
εδω στην ονομαστικη μας γιορτη οταν κανουμε βιζιτες(=γιορτες) δεν καλουμε κοσμο απλα ερχεται οποιος θελει, ετσι λοιπον την πρωτη χρονια στην εορταστικη γιορτη του αντρα μου πρωτη χρονια ηταν εδω ολα τα σογια που δεν ειχαν ερθει και στο γαμο λεω ας κανω μωρε και γω την βιζιτα σιγα μην κλεισω το σπιτι!!!
ολα κοιλουσαν καλα μεχρι που ηρθε στο σπιτι ο θειος του αντρα μου μαζι με το πιο μικρο παιδακι του που δεν φορουσε μπεμπιλινο πια οπως ελεγε ο πατερας και καμαρωνε!!!
Σπιτι ειχε μαζευτει πια κοσμος αρκετος αρκετη απο τα σογια της Αθηνας κτλ και βασικα η βαπτισιμια μου που επαιζαν με το ξαδερφακι!!!
καποια στιγμη ο μικρος μπηκε κατω απο το τραπεζι και μαζι και η βαπτισιμια μου αρχισαν να τσακωνονται γιατι ο μικρος δεν ηθελε να μπει και το αλλο παιδακι κατω απο το τραπεζι με τα πολλα φυγανε κατω αποτο τραπεζι και περασανε στα μεσα δωματια οπου και επαιζα ... καποια φαση εκει που καθομαστε το τραπεζι γεματο μεζεδες ετρωγαν και οι ανθρωποι ερχεται εξω ο μικρος και κρατουσε στα χερια του τα κακακια του τα εχει κανει πανω στην πλεκτη μου την κουβερτα(του γαμου)και στο χαλι της καμαρας μου και που λετε να τα ακουμπησε????
ναι ναι ναι ναι πανω στο τραπεζι που ειχα και εκει το καλο τραπεζομαντηλο βλεπετε πρωτη φορα ανοιγα το απιτι μου, και με τα φαγια πανω!!!
δεν μπορειτε να φανταστειτε πως ενιωσα και ιδιαιτερα η πεθερα μου που δεν ηξερε που να κρυφτει γιατι ο πατερας του μικρου(αδερφος της πεθερας μου) συνεχισε αταραχος την κουβεντα κ φυσικα και να τρωει μεχρι να τα μαζεψουμε ενω ολοι οι υπολοιποι γελουσαν εγω η πεθερα μου και η μαμα μου να αλλαξουμε ολο το τραπεζι ειχα τραπει τοσο πολυ!!!
βεβαια τωρα καθε φορα που το αναφερουμε ολοι πεθαινουν στο γελιο εκεινη την στιγμη δεν ηξερα που να παω να κρυφτω!!!
ευτυχως η κορη μου δεν εχει τετοια δειγματα ακομα!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια έχω πεθάνει στο γέλιο!!
Εγώ πάλι δε θα ντρεπόμουν, ειδικά για ξένο παιδί...
Έτσι είναι αυτά, απρόβλεπτα...

Δικό μου παιδάκι θα έχω σε μερικούς μήνες, γι' αυτό θα πω κι εγώ μια ιστορία δική μας - της αδερφής μου συγκεκριμένα που μας την είπαν βέβαια όταν μεγαλώσαμε.

Ήμασταν μικρά και είχαμε πάει διακοπές στην Εύβοια -όλοι μαζί θείοι θείες και τα ρέστα- Παίζοντας λοιπόν, καλοκαίρι, ζέστη, μόνο με τα μπεϊμπιλίνα μας είχε η μάνα μου, σε κάποια φάση η αδερφή μου τα κάνει, αλλά για κακή -και καλή- της τύχη, το μπεϊμπιλίνο είχε φύγει από τη θέση του και τα "μοίραζε" από όπου περνούσε...
Δεν ξέρω πως και γιατί, μάλλον φοβήθηκε ή ντράπηκε, πήγε λοιπόν στο διπλανό ενοικιαζόμενο δωμάτιο όπου έμενε μία κοπέλα, και κρύφτηκε μέσα στην ντουλάπα!
Ρε που είναι το παιδί? λέει η μάνα μου και όλοι να την ψάχνουν!
Και εδώ κολλάει η καλή της τύχη. Την ανακάλυψαν ακολουθώντας τα κακά της! Σαν το Χάνσελ και τη Γκρέτελ στο δάσος! Καθάρισαν και τη ντουλάπα της κοπέλας κι ούτε γάτα ούτε ζημιά!!!!

Αλλά πρέπει να ακούσετε έναν από τους θείους μου (αδερφός του πατέρα μου) να σας λέει την ιστορία να πεθάνετε στο γέλιο!!! Αυτός όταν ήμασταν μωράκια μας πρόσεχε πολύ. Μας κοίμιζε μας κράταγε και τις δύο μαζί αγκαλιά και τέτοια. Και ποτέ δεν τον ενόχλησε, όσες φορές κι αν τον χέσαμε!! Ήταν ο τρόπος να εμπλουτίζει τις ιστορίες του και να ξερενόμαστε στα γέλια. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 215994

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Κορίτσια έχω πεθάνει στο γέλιο!!
Εγώ πάλι δε θα ντρεπόμουν, ειδικά για ξένο παιδί...
Έτσι είναι αυτά, απρόβλεπτα...

Δικό μου παιδάκι θα έχω σε μερικούς μήνες, γι' αυτό θα πω κι εγώ μια ιστορία δική μας - της αδερφής μου συγκεκριμένα που μας την είπαν βέβαια όταν μεγαλώσαμε.

Ήμασταν μικρά και είχαμε πάει διακοπές στην Εύβοια -όλοι μαζί θείοι θείες και τα ρέστα- Παίζοντας λοιπόν, καλοκαίρι, ζέστη, μόνο με τα μπεϊμπιλίνα μας είχε η μάνα μου, σε κάποια φάση η αδερφή μου τα κάνει, αλλά για κακή -και καλή- της τύχη, το μπεϊμπιλίνο είχε φύγει από τη θέση του και τα "μοίραζε" από όπου περνούσε...
Δεν ξέρω πως και γιατί, μάλλον φοβήθηκε ή ντράπηκε, πήγε λοιπόν στο διπλανό ενοικιαζόμενο δωμάτιο όπου έμενε μία κοπέλα, και κρύφτηκε μέσα στην ντουλάπα!
Ρε που είναι το παιδί? λέει η μάνα μου και όλοι να την ψάχνουν!
Και εδώ κολλάει η καλή της τύχη. Την ανακάλυψαν ακολουθώντας τα κακά της! Σαν το Χάνσελ και τη Γκρέτελ στο δάσος! Καθάρισαν και τη ντουλάπα της κοπέλας κι ούτε γάτα ούτε ζημιά!!!!

Αλλά πρέπει να ακούσετε έναν από τους θείους μου (αδερφός του πατέρα μου) να σας λέει την ιστορία να πεθάνετε στο γέλιο!!! Αυτός όταν ήμασταν μωράκια μας πρόσεχε πολύ. Μας κοίμιζε μας κράταγε και τις δύο μαζί αγκαλιά και τέτοια. Και ποτέ δεν τον ενόχλησε, όσες φορές κι αν τον χέσαμε!! Ήταν ο τρόπος να εμπλουτίζει τις ιστορίες του και να ξερενόμαστε στα γέλια. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! - Σελίδα 2 215994


Razz Razz Razz έλα ρε συ! Razz Razz δηλαδή αντί για ψιχουλάκια άφηνε ... σκατουλάκια! Razz Razz δεν λες πάλι καλά! για΄τι άντε να την βρίσκατε μετά!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι! Άστα να πάνε! Η αδερφή μου πάντα είχε ένα πρόβλημα με αυτό το θέμα...

Μια φορά στο νηπιαγωγείο, είχε τελειώσει το χαρτί και ενώ τα έκανα δε μπορούσα να σκουπιστώ.
Πάω σπίτι λοιπόν και το λέω στη μάνα μου. Ε, δεν πειράζει μου λέει, μπες μέσα στη μπανιέρα να σε πλύνω να σου βάλω και καθαρό βρακάκι κι εντάξει.
Ε λοιπόν η αδερφή μου, προτίμησε να τα κάνει πάνω της!!
Σοβαρό θέμα σου λέω!

Πάντως όντως ήταν τυχερή!
Φαντάζεσαι να την έβρισκε η κοπέλα του διπλανού δωματίου?
Ποπό ντροπή!!! Embarassed

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαχαχαχαχα παντως ειναι νοικοκυρα δεν μπορεις να πεις τα εκανε και τα μαζεψε σωστη κυρια

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΝΟΙΚΑΚΥΡΑ, ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΗΣ!!! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ!!! ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΟΠΗΡΟΥΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΞΑ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΑΛΛΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!!! Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις