Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
67 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 67 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1test pap Empty test pap Σαβ Ιουλ 31, 2010 2:40 am

Aretoula


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
koritsia kalispera..exw mia aporia...edo kai ligo kairo exo parousiasei enan erethismo san kapsimo sto kolpo..exo kanei test pap alla den mou edeikse kati..piga sto gynaikologo kai mou pe na xrisimopoio 1 fora ti vdomada mia kolpiki geli REPHRESH pou anakoufizei apo knismo k erethismo...parola ayta to provlima synexizete k akoma de ksero ti exo..to test pap telika ti deixnei?apoti katalava einai mono kytarologiki eksetasi kai tyxon mikromolynsis de mporei na tis deiksei..yparxoun mipos kapoies alles eksetaseis?gnorizete?eyxaristw!!

2test pap Empty Απ: test pap Σαβ Ιουλ 31, 2010 2:48 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτό που μπορείς να κάνεις να πας σε μικροβιολόγο και να κάνεις μία καλλιέργεια κολπικών υγρών, όχι την απλή που εμφανίζει αποτελέσματα για τυχόν μυκητιάσεις αλλά την πιο ακριβή που δείχνει και πιο ουσιαστικά πράγματα όπως ουρεόπλασμα και διάφορες άλλες πιο σημαντικές μορφές!

3test pap Empty Απ: test pap Σαβ Ιουλ 31, 2010 2:54 am

gelly

gelly
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Aretoula έγραψε:koritsia kalispera..exw mia aporia...edo kai ligo kairo exo parousiasei enan erethismo san kapsimo sto kolpo..exo kanei test pap alla den mou edeikse kati..piga sto gynaikologo kai mou pe na xrisimopoio 1 fora ti vdomada mia kolpiki geli REPHRESH pou anakoufizei apo knismo k erethismo...parola ayta to provlima synexizete k akoma de ksero ti exo..to test pap telika ti deixnei?apoti katalava einai mono kytarologiki eksetasi kai tyxon mikromolynsis de mporei na tis deiksei..yparxoun mipos kapoies


al

eksetaseis?gnorizete?eyxaristw!!
Μηπως εισαι αλλεργικη σε καποιο σαπουνι η αφρολουτρο ακομα και απορυπαντικο που πλενεις τα ρουχα?Μου χε συμβει να εχω συπτωματα σαν να εχω μυκητες εκανα συνεχεια εξετασεις εβγαιναν καθαρες και τελικα με πειραζε το απορυπαντικο που επλενα τα ρουχα...

4test pap Empty Απ: test pap Σαβ Ιουλ 31, 2010 3:13 am

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτό που λέει η φίλτατη Gelly από πάνω να κοιτάξεις.

Εγώ το είχα πάθει γιατί πλενόμουν κάθε μέρα με το Carefree για την ευαίσθητη περιοχή.Τότε μου είχε πει ο γυναικολόγος,ότι ακόμα κι αυτά δεν κάνει να τα χρησιμοποιώ κάθε μέρα.Τελικά πήρα ένα άλλο του φαρμακείου,και πλένομαι 3 φορές την εβδομάδα.

΄Και για την ιστορία,να ξέρεις ότι όλα τα αφρόλουτρα σώματος,ΜΑ ΟΛΑ,ρίχνουν το Ph (φερόμενο ως πε χα) του σώματος,και δεν κάνει να ακουμπούν στην ευαίσθητη περιοχή.

Καλά αποτελεσματα,εύχομαι να δωθεί σύντομα τέλος στο πρόβλημα σου!

5test pap Empty Απ: test pap Σαβ Ιουλ 31, 2010 3:27 am

Aretoula


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
koritsia i alithia einai pos exo kanei polles esoterikes pliseis me diafora afroloutra alla ton teleyteo kairo xrisimopoio to lactasyd apo farmakeio k den exei veltiothi i katastasi!!mallon tha xriasti na kano peretero eksetaseis... Sad

6test pap Empty Απ: test pap Σαβ Ιουλ 31, 2010 3:55 am

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Aretoula έγραψε:koritsia i alithia einai pos exo kanei polles esoterikes pliseis me diafora afroloutra alla ton teleyteo kairo xrisimopoio to lactasyd apo farmakeio k den exei veltiothi i katastasi!!mallon tha xriasti na kano peretero eksetaseis... Sad

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ!

Τώρα το πρόβλημα έχει εκδηλωθεί,να κάνεις τις εξετάσεις σου,να το καταπολεμήσεις,και μετά το αφρόλουτρο μόνο για μυρωδιά στο σώμα σου,όχι στην ευαίσθητη περιοχή.

7test pap Empty Απ: test pap Σαβ Ιουλ 31, 2010 4:36 am

Aretoula


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sas eyxaristw gia tis apantiseis sas koritsia!! Smile

8test pap Empty Απ: test pap Σαβ Ιουλ 31, 2010 11:22 am

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω εκανα τεστ παπ πριν κανενα 2μηνω πηρα της εξετασεις και της πηγα στο γιατρο στο ικα γιατι δεν μπορουσα να παω στο δικο μου το γιατρο η εξετασεις ηταν καλες αλλα ο γιατρος στο ικα μου ειπε που της εκανα?και εγω του απαντησα σε ενα ιατρικο κεντρο απο νοσοκομα και μου ειπε οτι δεν τα περνουν σωστα και μου ειπε να παω απο σεπτεμβρη στο ιατρειο του να μου κανει εκεινος.βεβαια με τρομαξε γιατι λεει ετσι ειχε κανει και μια αλλη γυναικα και δεν εδειξαν τιποτα και μετα που ξαναεκανε στο γιατρο της βρηκε καρκινο.και τωρα σκεφτομαι να ξαναπαω αλλα στο δικο μου το γιατρο.

9test pap Empty Απ: test pap Σαβ Ιουλ 31, 2010 1:46 pm

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
egw pou eixa problima me mukites eixe fanei sto pap,o giatros mou eixe apagoreusei na plenwmai me opoiodipote afroloutro na xrisimopoiw mono bambakera eswrouxa kai na kanw kolpikes pluseis me betadin!
kane oti exetashxreiazetai k min to afineis giati oso to afineis einai xeirotera!

10test pap Empty Απ: test pap Κυρ Αυγ 01, 2010 3:26 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sktv έγραψε:egw pou eixa problima me mukites eixe fanei sto pap,o giatros mou eixe apagoreusei na plenwmai me opoiodipote afroloutro na xrisimopoiw mono bambakera eswrouxa kai na kanw kolpikes pluseis me betadin!
kane oti exetashxreiazetai k min to afineis giati oso to afineis einai xeirotera!


και εμένα στο πρώτο ΠΑΠ κάτι είχε δείξει και μετά με καλλιέργεια κολπικού υγρού έδειξε ουρεόπλασμα παρόλο που εγώ δεν είχα καμία ενόχληση ποτέ!
πάντως αυτό με τα αφρόλουτρα, ο δικός μου γιατρός στη φίλη μου είχε πει να μην χρησιμοποιεί ειδικά αφρόλουτρα για την ευαίσθητη περιοχή αλλά το κοινό της αφρόλουτρο. όσο για το betadin ξέρω ότι η συχνή χρήση καταστρέφει το Ph!

11test pap Empty Απ: test pap Κυρ Αυγ 01, 2010 3:35 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια κι εγώ είχα ουρεόπλασμα πολύ πριν μείνω έγκυος και ήταν μια εποχή που ξεκίνησα να χρησιμοποιώ ένα σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή.Είχα πάει στον γιατρό γιατί είχα τρελή φαγουρα και όταν κοιτάχτηκα απο κάτω ήταν τελείως ξερό...Το είχα ξεχάσει και τώρα που τα διαβάζω το ξαναθυμήθικα.Φυσικα απο τότε δεν ξανα έβαλα τίποτα παρόμοιο,μόνο το σαπουνάκι που πλένομαι κανονικά αλλά αυτό γιατί φοβήθηκα την ξηροδερμία δεν το συνδίασα με την πάθηση.

12test pap Empty Απ: test pap Κυρ Αυγ 01, 2010 3:42 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:Κορίτσια κι εγώ είχα ουρεόπλασμα πολύ πριν μείνω έγκυος και ήταν μια εποχή που ξεκίνησα να χρησιμοποιώ ένα σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή.Είχα πάει στον γιατρό γιατί είχα τρελή φαγουρα και όταν κοιτάχτηκα απο κάτω ήταν τελείως ξερό...Το είχα ξεχάσει και τώρα που τα διαβάζω το ξαναθυμήθικα.Φυσικα απο τότε δεν ξανα έβαλα τίποτα παρόμοιο,μόνο το σαπουνάκι που πλένομαι κανονικά αλλά αυτό γιατί φοβήθηκα την ξηροδερμία δεν το συνδίασα με την πάθηση.


εμένα δεν έλεγε να φύγει με τίποτα και στην εγκυμοσύνη είχα αλλά δεν είχα ενοχλήσεις!
πριν 6 μήνες έκανα πάλι τεστ ΠΑΠ και ο γιατρός μου είπε ότι ήταν καθαρό αλλά όταν τον ρώτησα για το ουρεόπλασμα μου είπε να μην ανησυχώ, δεν είναι κάτι! Rolling Eyes

13test pap Empty Απ: test pap Κυρ Αυγ 01, 2010 3:49 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:εμένα δεν έλεγε να φύγει με τίποτα

Ευτύχώς εμένα είχε φύγει με την αντιβίωση που πήρα τότε και δεν ξαναήρθε ποτέ.Το είχα άγχος όταν ήμουν έγκυος και έκανα τις εξετάσεις αλλά ευτυχώς ήταν αρνητικό.

14test pap Empty Απ: test pap Κυρ Αυγ 01, 2010 3:53 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Μαρία έγραψε:εμένα δεν έλεγε να φύγει με τίποτα

Ευτύχώς εμένα είχε φύγει με την αντιβίωση που πήρα τότε και δεν ξαναήρθε ποτέ.Το είχα άγχος όταν ήμουν έγκυος και έκανα τις εξετάσεις αλλά ευτυχώς ήταν αρνητικό.


εγώ έκανα θεραπεία και στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης αλλά μετά μου είπε ότι δεν θα ξαναασχοληθούμε για το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης, αλλά εντάξει, ευτυχώς, όλα καλά!

15test pap Empty Απ: test pap Κυρ Αυγ 01, 2010 7:17 am

euapap


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πλύσεις με σόδα.. θαυματουργή

http://www.annoulasmom.blogspot.com

16test pap Empty Απ: test pap Κυρ Αυγ 01, 2010 7:20 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
euapap έγραψε:πλύσεις με σόδα.. θαυματουργή


Shocked Shocked τι εννοείς? γιατί έχω και ξανθές ανταύγειες και όσο να'ναι περνάει η βαφή στον εγκέφαλο! σόδα μαγειρική? το αναψυκτικό? πώς? και που βοηθάει ακριβώς?

17test pap Empty Απ: test pap Κυρ Αυγ 01, 2010 7:20 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
euapap έγραψε:πλύσεις με σόδα.. θαυματουργή

Αυτή που πίνουμε ή αυτή που μαγειρεύουμε; scratch

18test pap Empty Απ: test pap Κυρ Αυγ 01, 2010 7:21 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:
euapap έγραψε:πλύσεις με σόδα.. θαυματουργή


Shocked Shocked τι εννοείς? γιατί έχω και ξανθές ανταύγειες και όσο να'ναι περνάει η βαφή στον εγκέφαλο! σόδα μαγειρική? το αναψυκτικό? πώς? και που βοηθάει ακριβώς?

ΧΑ το ίδιο είπαμε!!!

19test pap Empty Απ: test pap Κυρ Αυγ 01, 2010 7:21 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
euapap έγραψε:πλύσεις με σόδα.. θαυματουργή

Αυτή που πίνουμε ή αυτή που μαγειρεύουμε; scratch


έλα ρε συ! και έλεγα ότι μόνο εγώ δεν κατάλαβα! Razz

20test pap Empty Απ: test pap Κυρ Αυγ 01, 2010 10:56 pm

euapap


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σορρυ κορίτσια, γράφω με ένα χέρι

Σόδα μαγειρική 2-3 κουταλιές, τη διαλύεις σε νερό στη συσκευή του μπετναντίν και κάνεις πλύσεις όπως κάνεις με μπεταντίν

αλλιώς σε ένα μπουκαλάκι νερό που το ρίχνεις στην πασχουσα περιοχή

http://www.annoulasmom.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις