Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
262 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 262 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 43  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 43]

76Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Παρ Ιαν 11, 2013 12:14 pm

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπριζόλες μοσχαρίσιες για αύριο με πατάτες στο φούρνο και πριν έκοψα και τα φρέσκα κρεμυδάκια και έκοψα και το χέρι μου αλλά τώρα Οκ.
Μεθαύριο ψάρι πέρκα ψητή με βραστά λαχανικά (πάλι θα μυρίζει κακά το σπίτι μας με το μπρόκολο και το κουνουπίδι) εκτός από τα κακά των διδύμων που τα κάνουν 2-3 φορές τη μέρα.

77Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Παρ Ιαν 11, 2013 12:20 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμεις αύριο φασολάδα που περισεψε και θα κάνω και μια πιτσα. Επειδη θα είναι και η πεθερα μου εδώ, αν δε μας φτασει τηγανιζουμε και δυο πατπατες.
Την Κυριακη δεν ξέρω ακομα, ερευναται!

78Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Παρ Ιαν 11, 2013 12:25 pm

????????


Επισκέπτης
δεν ξερετε τι χαρα εχω με το θεματακι μου ειχα την εντυπωση οτι κανεις δε θα θελει να γραψει!

αντε τι καλα να παιρνουμε και καμια ιδεα

οπως εγω πχ πηρα το....σνιτσελακι!!!!!!!!!!

Like a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heavenLike a Star @ heaven

79Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Παρ Ιαν 11, 2013 12:39 pm

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΕΣ ΤΗΓΑΝΗΤΕΣ ΜΕ ΜΙΣΗ,ΜΙΑ Ή 1/3 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΛΑΔΙ .ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΜΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ,ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ 200 ΕΥΡΩ ΤΗ ΦΡΙΤΕΖΑ ΜΕΣΩ INTERNET ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΟΛΟ.
ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΟ ΠΜ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ.

80Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Παρ Ιαν 11, 2013 12:41 pm

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ARCO ,ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΣΕ ΣΕΝΑ .....ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΛΕΩ , ΤΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΕΙ ΜΕ Γ. ΚΑΙ ΜΕΝΑ.

Laughing Laughing

81Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Παρ Ιαν 11, 2013 12:48 pm

????????


Επισκέπτης
ioanna_41 έγραψε:ARCO ,ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΣΕ ΣΕΝΑ .....ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΛΕΩ , ΤΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΕΙ ΜΕ Γ. ΚΑΙ ΜΕΝΑ.

Laughing Laughing



δεν παρεξηγιεμαι ευκολα μην ανησυχεις

εμεις παλι λογω κορτιζονης.........τρωμε συνεχεια και δε μας νοιαζει![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και εχω ενα μεγαλο κακο με την πατατα την τηγανιτη.......τρωω απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου, τρελλες ποσοτητες, πεθαινω λεμε, να φανταστειτε αντι πιτογυρο παιρνω πατατοπιτα για να μη μου τρωει ο γυορς χωρο απ τις πατατεςShockedShocked Shockedκαι οταν λεω τηγανιτες τις θελω τηγανιτες.........οχι αυτα τα μια κουταλια που μοιαζουν με ....αλλα δεν ειναι! την ζαχαρωνα κι εγω την actifry αλλα διαβασα πολλα σχολια οτι ναι μεν αλλα δεν ειναι ακριβως λεει τηγανιτες κλπ οποτε μπα......δεν ειναι για τα κυβικα μου!

αμα θες να τις κανεις διαιτης, βαλτες βρε στο φουρνο με μια κουταλια λαδακι στη λαδοκολλα

!!!!!!!!!!!!!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Παρ Ιαν 11, 2013 12:50 pm, 2 φορές συνολικά

82Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Παρ Ιαν 11, 2013 12:49 pm

????????


Επισκέπτης
ioanna_41 έγραψε:ARCO ,ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΣΕ ΣΕΝΑ .....ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΛΕΩ , ΤΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΕΙ ΜΕ Γ. ΚΑΙ ΜΕΝΑ.

Laughing Laughing





[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

83Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Παρ Ιαν 11, 2013 12:51 pm

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
με την ιδια ακριβως ποσοτητα λαδιου μπορεις να κανεις τις πατατες τηγανιτες στο γκριλ!!! το εμαθα απο ενα μαγαζι στη θεσσαλονικη. γινονται τελειες

84Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Παρ Ιαν 11, 2013 12:52 pm

????????


Επισκέπτης
elenidek έγραψε:με την ιδια ακριβως ποσοτητα λαδιου μπορεις να κανεις τις πατατες τηγανιτες στο γκριλ!!! το εμαθα απο ενα μαγαζι στη θεσσαλονικη. γινονται τελειες




[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Παρ Ιαν 11, 2013 10:46 pm, 1 φορά

85Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Παρ Ιαν 11, 2013 1:17 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τη σκεφτομασταν τη φριτεζα αλλά εχουμε περιορισμενο χωρο στα ντουλαπια μας οποτε αυτή μας έλειπε! Έτσι κι αλλιως δν τηγανίζουμε συχνα, οπότε δεν πειραζει για μια στο τόσο.

86Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Παρ Ιαν 11, 2013 1:27 pm

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΡΕ ΣΕΙΣ , ΜΛΥ ΤΟ ΕΊΧΕ ΠΕΙ Η ΓΙΑΝΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙ ΦΟΡΑ ,ΈΣΤΡΩΣΑ ΤΗ ΛΑΔΟΚΟΛΑ ΣΤΟ ΤΑΨΙ , ΕΒΑΛΑ ΤΙΣ ΠΑΤΑΤΕΣ ΚΑΙ ΕΡΙΞΑ ΛΙΓΟ ΛΑΔΙ,ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΆ ΤΗΣ ΣΟΥΠΑΣ.
ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΓΚΡΙΛ ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ......................................................ΜΠΑΜ !

ΠΑΕΙ ΛΕΩ Η MIELE ΤΗ ....ΤΣΙΣΑΜΕ !!

ΠΑΩ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΩ ; ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΡΗΞΗ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΟΙ ΠΑΤΑΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΜΛΙΑΞ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΜΠΡΟΣΤΑ.
ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΓΙΑΝΝΑ ....ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΨΗΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΑΤΑΤΕΣ ΣΤΟ ΓΚΡΙΛΛ,ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΦΟΥΡΝΟΥ ,ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ .

ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ. ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΗΝ ACTΙFRY ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ !

ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΓΚΡΙΛ ΠΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΣΤΟΥΣ 500 ΒΑΘΜΟΥΣ,ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

ΜΟΥ ΛΕΕΙ ,ΑΣΕ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΙΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΩ ΕΓΩ ΤΑ ΗΝΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ !!!

87Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Παρ Ιαν 11, 2013 10:29 pm

ΧΡΥΣΑΝΝΑ


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ioanna_41 έγραψε:ΡΕ ΣΕΙΣ , ΜΛΥ ΤΟ ΕΊΧΕ ΠΕΙ Η ΓΙΑΝΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙ ΦΟΡΑ ,ΈΣΤΡΩΣΑ ΤΗ ΛΑΔΟΚΟΛΑ ΣΤΟ ΤΑΨΙ , ΕΒΑΛΑ ΤΙΣ ΠΑΤΑΤΕΣ ΚΑΙ ΕΡΙΞΑ ΛΙΓΟ ΛΑΔΙ,ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΆ ΤΗΣ ΣΟΥΠΑΣ.
ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΓΚΡΙΛ ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ......................................................ΜΠΑΜ !

ΠΑΕΙ ΛΕΩ Η MIELE ΤΗ ....ΤΣΙΣΑΜΕ !!

ΠΑΩ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΩ ; ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΡΗΞΗ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΟΙ ΠΑΤΑΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΜΛΙΑΞ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΜΠΡΟΣΤΑ.
ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΓΙΑΝΝΑ ....ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΨΗΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΑΤΑΤΕΣ ΣΤΟ ΓΚΡΙΛΛ,ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΦΟΥΡΝΟΥ ,ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ .

ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ. ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΗΝ ACTΙFRY ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ !

ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΓΚΡΙΛ ΠΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΣΤΟΥΣ 500 ΒΑΘΜΟΥΣ,ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

ΜΟΥ ΛΕΕΙ ,ΑΣΕ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΙΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΩ ΕΓΩ ΤΑ ΗΝΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ !!!

Καλά βρε αθεόφοβε έβαλες την πυρόλυση της κουζίνας για να ψήσεις πατάτες???καλά πέθανα στα γέλια πρωινιάτικα!!!
Καλημέρα
!


Για πείτε ιδέες τι μαγειρεύουμε σήμερα?

88Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Παρ Ιαν 11, 2013 10:50 pm

????????


Επισκέπτης
δε φτανει που βοηθαει ο ανθρωπος! ο δικος μου ουτε ντοματα ξερει κα κοβει, ο αντωνης αν θυμαμαι καλα ειχε κανει μονος του και τη γαλοπουλα φετος ! και ολο και χωνεται να βοηθησει τη γυναικα του! μπραβο ετσι πρεπει!

σημερα παιδια εγω δεν ξερω τι παιζει ποναω παρα πολυ, κουτσαινοντας ηρθα και μεχρι το πισι........σε λιγο θα ετοιμασω τα σνιτσελακια, και τις σαλατες, και θα τηγανισω μεσημερακι

θα ψαξω μια φοβερη α λα κρεμ που εκανα την πρωτοχρονια να σας την πω

καλημερααααααααααααα

89Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Παρ Ιαν 11, 2013 10:58 pm

????????


Επισκέπτης
να τη !!!!!!!!!!!



Σάλτσα με τυρί, κρέμα γάλακτος και μανιτάρια.

1 κονσέρβα μανιτάρια μικρό κουτι

1 μικρό τυρί Φιλαδέλφεια

1 μικρό κουτί κρέμα γάλακτος

2-3 σκελίδες σκόρδο λιωμένες ή στον τρίφτη

1 κύβο λαχανικών

2-3 κουταλιές βούτυρο


προεραιτικα λιγο μοσχοκαρυδο

Λιώνουμε το βούτυρο και σωτάρουμε τα μανιτάρια για 5 λεπτά. Χαμηλώνουμε την φωτιά και ρίχνουμε το Φιλαδέλφεια και ανακατεύουμε μέχρι να λιώσει. Βάζουμε και τα υπόλοιπα υλικά και αφήνουμε να σιγοβράσουν και να πήξουν ολα μαζι.



90Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Παρ Ιαν 11, 2013 11:58 pm

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!!!!ωραιο το αλα κρεμ στελλα,παρολο που δεν τρωω μανιταρια θα το δοκιμασω χωρις!!!!
εγω μαλλον για μπακαλιαρακι τηγανητο με κουνουπιδακι το κοβω σημερα!!!!

μα δεν καταλαβα για τις πατατες τηγανιτες στο φουρνο????
σε τι θερμοκαρσια????μονο γκριλ??

ααα κ τα μακαρονια με το κοτοπουλο εγιναν ΤΕΛΕΙΑ...!!!

μια χαρα παει το θεματακι ε!!!!! TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? - Σελίδα 4 536304 TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? - Σελίδα 4 536304 TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? - Σελίδα 4 536304

91Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Σαβ Ιαν 12, 2013 12:26 am

????????


Επισκέπτης
κι εγω τα μανιταρια τα σιχαινομαι τα τραβαω στην ακρη αλλα ο συζυγος τρελλαινεται

!!!!!!!!!!!!

στο φουρνο εγω δεν τις εχω κανει τις πατατες ακουσα που το λεγανε

εγω τις τρωω full fat!

92Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Σαβ Ιαν 12, 2013 12:36 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:να τη !!!!!!!!!!!



Σάλτσα με τυρί, κρέμα γάλακτος και μανιτάρια.

1 κονσέρβα μανιτάρια μικρό κουτι

1 μικρό τυρί Φιλαδέλφεια

1 μικρό κουτί κρέμα γάλακτος

2-3 σκελίδες σκόρδο λιωμένες ή στον τρίφτη

1 κύβο λαχανικών

2-3 κουταλιές βούτυρο


προεραιτικα λιγο μοσχοκαρυδο

Λιώνουμε το βούτυρο και σωτάρουμε τα μανιτάρια για 5 λεπτά. Χαμηλώνουμε την φωτιά και ρίχνουμε το Φιλαδέλφεια και ανακατεύουμε μέχρι να λιώσει. Βάζουμε και τα υπόλοιπα υλικά και αφήνουμε να σιγοβράσουν και να πήξουν ολα μαζι.




Αυτη περιπου τη συνταγη η πεθερα μου την κανει μανιταροπιτα και ειναι πολυ νοστιμη. Αλλά με φρεσκα μανιταρια

93Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Σαβ Ιαν 12, 2013 12:41 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ εγω εχω τρελα με τις πατατες...αμα εχω γιαουρτι κ πατατες ειμαι οκ...αφου παντα κανω λιγοτερες γιατι τρωω πατατες κ μενει το κρεας,το ψαρι οτι ειναι αυτο.....

ετσι για δοκιμη θα ηθελα να κανω κ στο φουρνο να δω πως ειναι!!!

94Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Σαβ Ιαν 12, 2013 1:11 am

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμεις σημερα εχουμε αρακα με πατατες τον οποιο εφτιαξα απο χθες το βραδυ λογω δουλειας...
οσο για μανιταρια μπορω να φαω μονο μανιταρια αλα κρεμ τρελενομαι!!! και ψητα μου αρεσουν κ μαγειρεμενα κ οπως να'ναι!!!τωρα λογω εγκυμοσυνης δεν κανει μου ειπαν δεν ξερω τον λογω αλλα που και που τρωω λιγα φρεσκα ομως οχι κονσερβα!!!

95Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Σαβ Ιαν 12, 2013 1:34 am

summertime

summertime
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μακαρονάδα με τόνο σήμερα, απλά κ γρήγορα γιατί είναι και Σάββατο.
Πάντως, όσο περίπλοκο και αν είναι ένα φαγητό, δεν πτοούμαι. Αυτό που με ισοπεδώνει είναι το πλύσιμο κατσαρολών, ταψιών, τηγανιών, κτλ, καθώς κ το καθάρισμα της κουζίνας. Ήμαρτον!

96Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Σαβ Ιαν 12, 2013 1:37 am

????????


Επισκέπτης
ετοιμα τα μανιταρια α λα κρεμ

παιδια με λιγο μοσχοκαρυδο μην το παραλειψετε!

ετοιμο και το ριζοτο μου

εκανα και λαχανοκαροτοσαλατα παναθεμα με και δε μπορω να τα κοψω ψιλα.......

οτι μπορεσα τι να κανω!

τα σνιτσελ βουτηχτηκαν στη μουσταρδα (δε γουσταρω καθολου το αβγο και τη φρυγανια) και μετα σε γαλετα καραμολεγκος προσοχη γαλετα οχι φρυγανια ειναι πολυ πιο χοντροκομμενη και γινονται οπως της ταβερνας με μια κρουστα γιαμι γιαμι

τωρα εμεινε το τηγανι οποτε δε βιαζομαστε.......και το τζατζικι οταν ανεβει η μαμυ να φερει ανηθο!

97Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Σαβ Ιαν 12, 2013 1:39 am

Helen M.

Helen M.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα!Εμένα σήμερα λείπουν οι "άντρες" μου!Οπότε δεν μαγειρεύω με κανένα τοστάκι θα την βγάλω σιγά να μην μαγειρεύω για μένα και μόνο!

98Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Σαβ Ιαν 12, 2013 1:43 am

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:ετοιμα τα μανιταρια α λα κρεμ

παιδια με λιγο μοσχοκαρυδο μην το παραλειψετε!

ετοιμο και το ριζοτο μου

εκανα και λαχανοκαροτοσαλατα παναθεμα με και δε μπορω να τα κοψω ψιλα.......

οτι μπορεσα τι να κανω!

τα σνιτσελ βουτηχτηκαν στη μουσταρδα (δε γουσταρω καθολου το αβγο και τη φρυγανια) και μετα σε γαλετα καραμολεγκος προσοχη γαλετα οχι φρυγανια ειναι πολυ πιο χοντροκομμενη και γινονται οπως της ταβερνας με μια κρουστα γιαμι γιαμι

τωρα εμεινε το τηγανι οποτε δε βιαζομαστε.......και το τζατζικι οταν ανεβει η μαμυ να φερει ανηθο!
σνιτσελ εχω χροοοοονια να φτιαξω...απο φοιτητρια..ρε κοριτσια δεν μυριζει το σπιτι μετα τηγανιλα και τα ρουχα κ τα μαλια σας...αντε κ το καλοκαιρι το αφηνεις ολη μερα ανοιχτο..
τωρα που ειναι χειμωνας πως ξεμυριζει???
κατα τάλλα μ'αρεσει το σνιτσελ αλλα να μου το φερουν τηγανισμενο(χαχαχα ολα δικα μου )....

99Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Σαβ Ιαν 12, 2013 1:46 am

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΧΡΥΣΑΝΝΑ έγραψε:
ioanna_41 έγραψε:ΡΕ ΣΕΙΣ , ΜΛΥ ΤΟ ΕΊΧΕ ΠΕΙ Η ΓΙΑΝΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙ ΦΟΡΑ ,ΈΣΤΡΩΣΑ ΤΗ ΛΑΔΟΚΟΛΑ ΣΤΟ ΤΑΨΙ , ΕΒΑΛΑ ΤΙΣ ΠΑΤΑΤΕΣ ΚΑΙ ΕΡΙΞΑ ΛΙΓΟ ΛΑΔΙ,ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΆ ΤΗΣ ΣΟΥΠΑΣ.
ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΓΚΡΙΛ ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ......................................................ΜΠΑΜ !

ΠΑΕΙ ΛΕΩ Η MIELE ΤΗ ....ΤΣΙΣΑΜΕ !!

ΠΑΩ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΩ ; ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΡΗΞΗ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΟΙ ΠΑΤΑΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΜΛΙΑΞ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΜΠΡΟΣΤΑ.
ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΓΙΑΝΝΑ ....ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΨΗΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΑΤΑΤΕΣ ΣΤΟ ΓΚΡΙΛΛ,ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΦΟΥΡΝΟΥ ,ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ .

ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ. ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΗΝ ACTΙFRY ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ !







ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΓΚΡΙΛ ΠΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΣΤΟΥΣ 500 ΒΑΘΜΟΥΣ,ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

ΜΟΥ ΛΕΕΙ ,ΑΣΕ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΙΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΩ ΕΓΩ ΤΑ ΗΝΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ !!!

Καλά βρε αθεόφοβε έβαλες την πυρόλυση της κουζίνας για να ψήσεις πατάτες???καλά πέθανα στα γέλια πρωινιάτικα!!!
Καλημέρα
!


Για πείτε ιδέες τι μαγειρεύουμε σήμερα?







A Bravo,pyrolisi evala kata lathos .kai meta den anoige kai o fournos kai ekleisa to geniko tis kouzinas ,xamos.
Ena lathos ekana re koritsia, entaksi mi varate kai eseis.
To ido to eixa kanei kai me tin Bosh kouzina prin agorasoume ti Miele kai irthe texnikos. Meta ti edwsa sti mana mou giati i diki tis xalase kai agorasame ti M. Emeis.
Kai pou na vlepate ti engine sti Patra tan spoudaza.....
Eixa mia fryteza pou evazes ladi ena kilo kai tin eixa anapsei gia na kanw patates.
Irthan dyo files simfititries gia na tous pw kati sto mathima epixeirisiakis ereynas kai efygan kai tote egw meta paw kouzina kai rixnw tis patates Main sti friteza kai VROUMMMMMMM, pire fwtia i kouzina. Xamos.

100Ψηφοφορία Απ: TI MΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ? Σαβ Ιαν 12, 2013 1:54 am

????????


Επισκέπτης
αντωνη με το γιο μου θα σε βαλω που αναβει τα ματια και φευγει!

φιλεναδα το σνιτσελακι στη φριτεζα το βαζω

αν και πριν που δεν ειχα δε με πειραζε μονο του ψαριου η μυρωδια με αηδιαζει και δεν βαζω σπιτι ψαρια- να ειναι καλα η γιαγια μας κανει εκεινη

απο κρεατακι δε με χαλαει και να μυρισει!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 43]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 43  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις