Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
490 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 490 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1........................ Empty ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 6:08 am

????????


Επισκέπτης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Τρι Απρ 09, 2013 2:09 am, 1 φορά

2........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 6:55 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:
σημερα πχ με εσκασε και εφαγε ζαμπονοπιτα, δικια μου μεν, αλλα το σπανακορυζο ουτε να το φτυσει-

εδω!!!!! εδω ειναι το λαθος. ασχετος το πως και το γιατι το παιδακι εχει αλλες προτιμησεις εσυ υποκυπτεις! αστον νηστικο μια μερα ολοκληρη με σοβαρο υφος ομως. δωστου λιγο γαλα μονο. τι θα κανει? οταν λυσαξει απο την πεινα θα φαει οτι του δωσεις.
αναρωτησου γιατι στον παιδικο τρωει. εκει δεν εχει την καλη μαμα να κανει χατιρια. εκει κανενας δε θα ασχοληθει μαζι του αν δεν το φαει

3........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 6:58 am

????????


Επισκέπτης
το εχω κανει ρε πουλακι μου

πηγε εντεκα το βραδυ ηπιε ενα γαλα και κοιμηθηκε

στα τετοια του!

την αλλη μερα παλι "ΔΕ Μ ΑΛΕΣΕΙ ΑΤΟ ΤΟ ΦΑΔΗΤΟ!"

ε καθε μερα νηστικο θα το εχω?????

4........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 7:02 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χμμμ οχι καθε μερα αλλα δυο. ξερω γω.. μηπως εσυ ελεγες αλλα και το υφος-βλεμα- σου εδειχνε αλλα? τα μικρα διαβαζουν τα ματια και το προσωπο. μας ξερουν και μας δοκιμαζουν. ηξερε οτι δε θα κρατησει γιαυτο ειπα να εχεις υφος σοβαρο και να δειξει οτι αυτο ηταν τελος. και αμα θελει

5........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 7:05 am

????????


Επισκέπτης
κι ο μπαμπας του που τον εχει πιο περι πολλου του λεει η αυτο θα φας η τιποτα και λεει

δε θα φαω τιποτα και φευγει

μα ειναι δυνατον τοσο διαφορα το ενα με το αλλο??????

6........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 7:20 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχουν διαφορετικο χαρακτηρα τι να πω. εφοσον λεει ετσι ας μη το φαει λοιπον.

7........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 7:22 am

????????


Επισκέπτης
και θα ειναι με ενα γαλα????? μεχρι ποτε!

αυτος ειναι πεισματαρης δε θα φαει!

8........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 7:22 am

Helen M.

Helen M.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμβουλή δεν έχω μιας και περναω τα ίδια!!!Και ας ειναι και ολοκληρα παιδια!!!Ο μεγάλος τρώει τα πάντα οτι και να μαγειρέψω θα μου πεί "μαμα γεία στα χέρια σου!!!" Ο μικρός μου κακομαθημένος κάθε μερα αλλάζει γνώμη και αν τον φωνάξει ο παππούς του που μένει απο κάτω και πέτρες να εχει θα της φάει! ShockedΑλλά φταίμε εμείς που του καναμε όλα τα χατήρια... Πρώτα θα τον ρωτήσω εκείνον τί θα μαγειρέψω...Κακώς βεβαια αλλα ποιος τον ακούει μετά και εχω και τον μπαμπά του που τον υποστηρίζει! cyclops Shocked

9........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 7:23 am

????????


Επισκέπτης
α........καταλαβα.........θα συνεχιστει χρονια δηλαδη το σηριαλ............[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

10........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 7:34 am

Helen M.

Helen M.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:α........καταλαβα.........θα συνεχιστει χρονια δηλαδη το σηριαλ............[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Στη δική μου περίπτωση ετσι ειναι και ετσι θα ναι!!!!Καποια πραγματα και φυσικά καποιοι χαρακτήρες δεν αλλάζουν!!!Δεν πειράζει ομως εμεις τα λατρεύουμε τα παιδάκια μας οτι και να μας κάνουν!!!Ας μην βγαζουμε και τους εαυτούς μας απέξω...!

11........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 7:36 am

Tinkibell

Tinkibell
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τι μου θυμησατε τωρα κοριτσια...ετσι ημουν κ γω μικρη καπως ετσι δηλ. Ετρωγα , αλλα 5 μπουκιες ολες κ ολες.τσιμπολογουσα ολη μερα.
Οταν πηγαινα στη γιαγια μου μου βαζε τις φωνες που φαινονταν τα κοκαλα στην πλατη μου. Ειχε μια νυφη τοτε απο εξωτερικο, αλλα μυαλα εκεινα! Αναλαμβανε αυτη μετα,αν δεν φας, απο το τραπεζι δεν θα σηκωθεις μου ελεγε! Ολοι εφευγαν στο σαλονι στα δωματια κι εγω καθομουν εκει μαζι της. Μια δυο τρεις ετρωγα εστω το μισο, βεβαια η γιαγια εβαζε μεριδα ενηλικα σε 7 χρονο!
Σιγα σιγα αρχησα να τρωω οχι ολα τα φαγητα γιατι κ τωρα περιεργη ειμαι, πατατες μακαρονια κανενα φουρνου...και τα υπολοιπα αναγκαστηκά μεριδα σαν του γιου μου ομως!
δεν αλλαζει ο ανθρωπος μαλλον

12........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 7:40 am

????????


Επισκέπτης
μεγαλη κουβεντα ειπες

ο καθρεφτης μας ειναι

ενας με το μπαμπα του ιδιο ζωδιο ιδιο diet freak (ασε που απο τοτε που παντρευτηκαμε τον εκανα σαν τα μουτρα μου τον ανθρωπο)

κι ενας με τη μαμα του καναπες και σαντοουιτς.......και ιδιο ζωδιο του μαμ μαμ.....

βρε ας ειναι γλυκατζης αλλα να τρωει και το φαγητο του πρωτα

μια σταλια να μην πω δεν ανεβαινει σπιτι αμα δεν κρατας τη σοκολατα παραμασχαλα......

ο αντρας μου καμια φορα μου λεει "θα γυρναω εγω με τον μεγαλο απ την προπονηση και θα σας βρισκουμε με το μικρο να σαβουρωνετε goody's "

δεν του δινουμε τετοια........αντε το πολυ εχει φαει πατατουλες.....αλλα ειλικρινα δε θελω να εχω ενα μωρο με προβληματα κιλων γιατι εγω προσωπικα, απ την ηλικια των 12 που δεν ξαναψηλωσα εμεινα 1.70 ε απο τοτε με τα κιλα παλευω.........βαλε βγαλε και κυριως.....βαλε βαλε.......

13........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 7:45 am

Helen M.

Helen M.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Για τα ζώδια δεν ξέρω αν ισχυει γιατι και οι δύο Παρθένοι είναι! Shocked

14........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 8:45 am

????????


Επισκέπτης
πλακα κανω καλε επειδη οι καρκινοι ειμαστε κοιλιοδουλοι!

15........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 8:52 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
arco iris έγραψε:πλακα κανω καλε επειδη οι καρκινοι ειμαστε κοιλιοδουλοι!
Αει μαρή Στέλλα μου που θα λέμε τώρα τα άστρα και τα ζώδια μας φέρανε εμπόδια! Κι εγώ Καρκίνος είμαι και φοβερά κοιλιόδουλη, δε λέω. Αλλά έχω και ωροσκόπο Παρθένο, κανονικά άμα παίζανε ρόλο αυτά, δεν έπρεπε λίιιιιγο να με συγκρατεί ο ρημάδης; Πιο πάνω η Ελενίτσα έστω τον ένα γιο τον έχει εγκρατή Παρθένο (κάπως ακούστηκε αυτό νομίζω τώρα που το διαβάζω Shocked ). Τελοσπάντων, εμείς οι Καρκίνες είμαστε αφρατοκομψές και χυμώδεις λαγνογκόμενες και τέλος!

16........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 10:51 am

Helen M.

Helen M.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mhtsaina έγραψε:
arco iris έγραψε:πλακα κανω καλε επειδη οι καρκινοι ειμαστε κοιλιοδουλοι!
Αει μαρή Στέλλα μου που θα λέμε τώρα τα άστρα και τα ζώδια μας φέρανε εμπόδια! Κι εγώ Καρκίνος είμαι και φοβερά κοιλιόδουλη, δε λέω. Αλλά έχω και ωροσκόπο Παρθένο, κανονικά άμα παίζανε ρόλο αυτά, δεν έπρεπε λίιιιιγο να με συγκρατεί ο ρημάδης; Πιο πάνω η Ελενίτσα έστω τον ένα γιο τον έχει εγκρατή Παρθένο (κάπως ακούστηκε αυτό νομίζω τώρα που το διαβάζω Shocked ). Τελοσπάντων, εμείς οι Καρκίνες είμαστε αφρατοκομψές και χυμώδεις λαγνογκόμενες και τέλος!

Embarassed Embarassed

17........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 12:58 pm

μαμά Βασιλικής

μαμά Βασιλικής
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:πλακα κανω καλε επειδη οι καρκινοι ειμαστε κοιλιοδουλοι!
Δεν υπάρχεις....

18........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 1:05 pm

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:και θα ειναι με ενα γαλα????? μεχρι ποτε!

αυτος ειναι πεισματαρης δε θα φαει!
οσο.... αποκλειετε να αντεξει βρε πανω απο μια μερα αντε λιγες ωρες ακομα. δε θαπαθει τιποτα. μολιε μυρισει οποιοδηποτε φαγητο κοντα ου θα φαει. αλλα βκεπω οτι εσυ δεν αντεχεις να το κανεις τελικα και το παιδι το ξερει αυτο.δε ξερω γιατι εμαθε ετσι. καπου καποιος τρωει τετοια. δεν μπορει....

μη με παρεξηγησεις που μιλαω ετσι! στα λεω σαν κολλητη μου και κεινη θα την εκραζα χειροτερα βασικα.

19........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 11:07 pm

????????


Επισκέπτης
στο σπιτι εχω δοξα το θεο απ ολα

αν εξαιρεσεις τωρα με τις κορτιζονες που δε μπορω να συμμαζευτω, δεν ειμαι τυπος που τρωω οτι να ναι και δεν δινω στα παιδια αν αυτο εννοεις σαβουρες ρε παιδι μου

αλλα ξερει οτι εκανε η μαμα κεικ, θα περιμενει και ξερει οτι θα παρει στο τελος

μαλλον αυτο εννοεις

20........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 11:37 pm

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
παδια ειναι φυσιολογικο να αντιδρα ετσι το παιδι..οκ ο μεγαλος ειναι χαρα θεου για καθε μανα αλλα ο μικρος περνα την φαση της ηλικιας του που τρωει μονο αυτο που θελει κ οταν θελει...
την περασε κ εμενα ο ανηψιος μου επι 1 χρονο ετρωγε μονο μπιφτεκι κ μακαρονια κ στον σταθμο!!!
κ φυσικα το απογευμα τσακιζε τα γιαουρτια το γαλα κ τα μπισκοτα.
ξαφνικα ομως ξεκινησε κ τωρα τρωει τα παντα!!!..
τωρα περναει αυτη την φαση το αλλο μου ανηψακι κοντευει κ αυτος τον χρονο που κρατα αυτη η κολλονια κ αν δεν φαει "κοκο" οπως λεει (τα γλυκα δλδ) θελει η μπιφτεκι η καποιο αλλο μπινελικι...
συμπερασμα???....μπορα ειναι θα περασει... Very Happy

21........................ Empty Απ: ........................ Παρ Ιαν 18, 2013 11:40 pm

????????


Επισκέπτης
ετσι λεω κι εγω ομως φοβαμαι οτι χτιζουμε διατροφικες συνηθειες και μετα θα τραβαμε τα μαλλια μας και θα ειναι αργα

22........................ Empty Απ: ........................ Σαβ Ιαν 19, 2013 2:32 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:

αλλα ξερει οτι εκανε η μαμα κεικ, θα περιμενει και ξερει οτι θα παρει στο τελος

μαλλον αυτο εννοεις

ειδες?μονη σου εντοπιζεις το προβλημα.... Very Happy

23........................ Empty Απ: ........................ Σαβ Ιαν 19, 2013 2:33 am

????????


Επισκέπτης
αντε να με δω σημερα εχουμε γιουβαρλακια

24........................ Empty Απ: ........................ Σαβ Ιαν 19, 2013 4:38 am

????????


Επισκέπτης
και ναι, ειπε θα κατεβει στη γιαγια να φαει

και ναι, εφαγε ενα πιατο γιουβαρλακια

και ναι, η γιαγια για ανταμοιβη του εδωσε μια σοκολατα

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

25........................ Empty Απ: ........................ Σαβ Ιαν 19, 2013 5:19 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπραβο!!!! για αρχη δεν πειραζει για τη σοκολατα. αν και δεν μου αρεσουν τετοιες ανταμοιβες.γιατι μετα παει αλλου. αλλα για αρχη να τρωει και αλλα φαγητακια καλα ειναι. μετα στις ανταμοιβες προσθεστε κατι πιο υγιεινο σιγα σιγα. και στο ενδιαμεσω ξαφνιασε τον με το να ειναι η ανταμοιβη μια ζωγραφια που θα κανετε μαζι η ακομα και ενα μεγαααλο φιλι απο τη μαμα. μια φορα το εκανα. τους λεω εχετ μετα ενα δωρο. εε περιμεναν και ξαφνικα τους αρπαξα αγκαλια και τους εδωσα ενα μεγαλο φιλι και χαδακια. ξαφνιαστηκαν. σου λεει αυτο ηταν? ειδαν ομως τη χαρα μου και δεν μου το χαλασαν μαλιστα αρχισαν να γελανε και αυτα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις