Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
73 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 73 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

πορτοκαλι


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα μετα απο πολυ κοπο αποφασιασα να απευθυνθω σε εσας σιγουρα θα ξερετε καποια πραγματα περισσοτερα απο μενα.
εχω ενα μωρακι 6 μηνων και εδω και 2 βδομαδες αποφασισαμε να ξεκινησει κρεμουλα, φρουτο φαγητο.
ολα καλα. στην αρχη του εδωσα για 3 μερες κρεμα, ανοιξε το στομα και επιτοπου τηννεβγαλε το ιδιο εκανε και τις υπολοιπες μερες, πηρα τον παιδιατρο μου ειπε να παω στο φρουτο, του εκανα μπανανα μηλο αχλαδι τιποτα ο μικρος. το στομα δεν το ανοιγει. ξανα μιλησα με ον παιδιατρο, και μου ειπε να μην ανυσυχω, και να παω στο φαγητο, πατατα καροτο. αλλα ουτε αυτο το θελει, καλια φορα τον ξεγελαω κια ετσι οπως ανοιγει το στομα για να χασμουριθει ήνα γελασει του βαζω μια κουταλια μεσα στο στομα,αλλα αυτος το βγαζει κατευθειαν.
σας εχει τυχει? ο παιδιατρος ειπε να μην ανησυχω. ειχατε καμια αναλογη εμπειρια?

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Synexise me gala .Kapoia stigmi tha faei kai imisterea trofi alla mallon einai nwris gia to mwro sou na trwei kremoules.
Allakse kai giatro i are kai all gnwmi.

????????


Επισκέπτης
γεια σου πορτοκαλι

πανε χρονια και δε θυμαμαι σειρα, αλλα θυμαμαι καλα οτι δεν τα μπερδευαμε δλδ πρωτη φορα και μπανανα μηλο πορτοκαλι οπως λες..........θυμαμαι καλα οτι διναμε ενα φρουτακι ανα 5 μερες και μαλιστα τη μπανανα τελευταια ολων μετα απο μηλο, αχλαδι, πορτοκαλι δε θυμαμαι τη σειρα αλλα η μπανανα ειναι βαρια και ηταν τελευταια

μηπως του ηρθε βαρια η γευση του παιδιου

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα! Εχω 2 κοριτσάκια το πρώτο 3 ετών κ το δεύτερο 11 μηνών.

Με την πρώτη δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου όταν ξεκινήσαμε στερεές τροφες(με ταλαιπωρεί τώρα βέβαια- άλλο θέμα αυτό...)

Με τη δεύτερη όταν ξεκινήσαμε ήμουν στα πατώματα!! Δεν έτρωγε καθόλου!! Τρία τέταρτα της ώρας για να φάει 1 κουταλιά!!
Η γνώμη μου είναι να μην μπερδεύεις τις γεύσεις. Εννοώ να ξεκινήσεις με το φρούτο και να δίνεις 3 μέρες αχλάδι μετά 3 μέρες μπανάνα κτλ. Να δώσεις χρόνο στο μωράκι σου να συνηθίζει την κάθε γεύση!!
Μην αγχώνεσαι κάθε μωράκι θέλει το χρόνο του! Να δεις τώρα τη μικρούλα μου μέσα σε 10 λεπτά τρώει το φαγητό της!!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έτσι το κάναμε κι εμείς όπως λέει η arco iris. Ένα ένα και σαφώς όχι όλες τις τροφές μέσα σε λίγες μέρες! Τα πιο πολλά μωρά στην αρχή δεν τρώνε, κάνε υπομονή και θα φάει. Εϊναι κάτι εντελώς καινουργιο και θα πάρει λίγο χρόνο να συνηθίσει.

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα πορτοκαλι!!ο μικρος μου ειναι 6,5 μηνων κ τα εχω φρεσκα!!!

σε αντιθεση με τα κοριτσια εμεις τα αρχισαμε ολα μαζι τα φρουτα τις πρωτες 10 μερες ετργωγε λιγο κ εκανε εμετο...η παιδιατρος ειπα να του βαζω μεσα λιγο σκονη φρουτοκρεμα(2κουταλακια) κ σιγα σιγα να τα ελλατωνω...(καποιες διαφωνουν)
εμενα ο μικρος ομως τωρα κ 15 μερες την τρωει οοολη κ χωρις την σκονη πλεον..

ουσιαστικα για 10μερες ετρωγε με σκονη κ τωρα κανονικα μονο φρουτακια!!!!

τα φρουτα να ειναι εκτος ψυγειου γιατι το ξενιζει κ το κρυο(δεν εχουν μαθει)

κ επειδη ουτε εμενα ανοιγε το στομα του σηκωνα ενα παιχνιδι ψηλα κ του εβαζα σιγα σιγα στο στομα,τωρα βλεπει κουταλι κ το ανοιγει Wink Wink Wink

επισης οταν παει να κανει οτι αναγουλιαζει στην αρχη τρομαζα κ τον σηκωνα γρηγορα κ φυσικα τα εβγαζε ολα καποια στιγμη αρχισα να κανω πως τον κοροισευω κ κανω κ εγω το ιδιο με αποτελεσμα να με κοιταει καλα καλα κ να καταπινει(βεβαια με πολυυυ προσοχη γιατι μπορει κ να κανει εμετο) εγω σου λεω την δικη μου εμπειρια κ πως το χειριστηκα κ τωρα τρωει!!!!

καλη επιτυχια!!

????????


Επισκέπτης
το ολα μαζι απλα δεν α αφηνει να τσεκαρεις τις αλλεργιες.........

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
arco iris έγραψε:το ολα μαζι απλα δεν α αφηνει να τσεκαρεις τις αλλεργιες.........

ναι αυτο ισχυει αλλα εμεις απο οτι φανηκε δεν ειχαμε ευτυχως!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

????????


Επισκέπτης
κι εμεις του.........παμφαγου ειμαστε!

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ο δικος μου ξεκινησε πρωτα το ρυζαλευρο. μου εβγαζε την πιστη για να φαει 3 κουτ. του γλυκου. το υπολοιπο το ετρωγε η μανουλα....
στα φρουτα... πρωτα μηλο και επειδη εκλαιγε δεν το ηθελε η παιδιατρος ειπε μηλο αχλαδι. ετσι ειχαμε καλυτερη μοιρα. μισο κουταλακι φαγαμε. μετα απο μια εβδομαδα εβαλα μπανανα. το πορτοκαλι μας ειπε στο ετος γιατι ειανι οξινο και προκαλει συγγαματα.
μηπως να δοκιμαζες να ζεστανεις τα φρουτακια?λιγο να σπασει να του θυμιζει θερμοκρασια γαλακτος?

angel4


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα και από μένα.
Το ίδιο πρόβλημα έχω με το μπέμπη που είναι 5,5 μηνών.
Για να φάει 5 κουταλιές κρέμα το παλεύουμε ώρα.
Αλλά θυμάμαι τα άλλα μου παιδιά και μου φεύγει λίγο το άγχος.
Ο γιος μου ο μεγάλος έτρωγε όλα τα λιωμένα σαν τρελός, θυμάμαι τεράστιες ποσότητες, που έπαιρνα το γιατρό αν έπρεπε να δώσω και άλλο.Τώρα είναι 6 χρονών και δεν τρώει τίποτα.
Η κόρη μου έτρωγε ελάχιστα τα λιωμένα, όταν άρχισα να της δίνω τα δικά μας έτρωγε.Τώρα είναι 3 χρονών και τρώει τα πάντα!!!

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα!!!

θα συμφωνήσω κι εγώ οτί καλό είναι να του δίνεις σιγά σιγά νέες γευσείς μέχρι να συνηθήσει και για πιθανές αλλεργίες. εμένα η μικρή μου είναι τώρα 9 μηνών και κάτι και ανάλογα με την όρεξή της θα φάει. άλλες φορές τρώει με όρεξη και άλλες θέλει μία ώρα για να φάει 10 κουταλιές!!! αυτό στο λέω γιατί η εισαγωγή στις στέρεες θέλει μεγάλη υπομονή και προς Θεού ποτέ μα ποτέ μην πιέσεις να φάει γιατί θα βλέπει κουτάλι και θα κλαίει!! πάντως καλό είναι να μην αγχωθείς και να δίνεις γαλατάκι μέχρι να αρχίσει να τρώει ικανοποιητηκές ποσότητες φαγητού.

καλά κουράγια!!!!

????????


Επισκέπτης
εμπειρία απο τέτοια αρκετή έχω ο μεγάλος δεν έτρωγε με τίποτα και τίποτα μόνο γάλα είχα δοκιμάσει όλα τα φρούτα μήπως και φάει κάτι τελικά μόνο την έτοιμη φρουτόκρεμα του εμπορίου έτρωγε αλλα με πολύ κόπο άφησέ τον λίγο παραπάνω μήπως και πεινάσει και μην τηρείς αυστηρά το πρόγραμμα του φαγητού για αρχή δηλαδή το πρωί γαλατάκι και άφησέ τον και 4 ώρες νυστικό και μετά δώστου κρέμα καλή επιτυχία.Μην αγχώνεσε γιατί το καταλαβαίνει

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα πορτοκαλι.Πολυ σωστα τα λενε τα κοριτσια.Μην μπερδευειs τιs γευσειs γιατι ετσι το παιδι δεν μπορει να τηs συνηθισει και δεν μπορειs να ελεγξειs για αλλεργιεs.Και προπαντων μην πιεζειs το παιδι.Σιγα σιγα θα συνηθισει.Εστω και μια κουταλια να φαει απο μια καινουρια γευση ειναι σημαντικο.Εμειs ξεκινησαμε με μια κουταλια του γλυκου μηλο.Δευτερη μερα λιγο παραπανω απο το ιδιο φρουτο.Τριτη μερα προσθεσα και μια κουταλια αχλαδι.Και ετσι συνεχισα να τηs χορηγω κουταλιτσα κουταλιτσα καινουριεs γευσειs.Ετσι,τουλαχιστον,με ειχε συμβουλευσει ο παιδιατροs και απεδωσε.
Οσο για το φαγητο(χορτοσουπεs k κρεατοσουπεs)στην αρχη εδινα μονο το ζωμο.

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
`k emeis se auth th fash eimaste , mono pou opws eipane ta koritsia te ksekiname ena ena ana 2 merew pros8etw k kati. epeidh eida k gw oti den to etrwge - eidika ryzaleuro pou einai k anosto vevaia - toy to ekana pio nerooulo na 8umizei gala k tsoup efage. oxi oti trwei olh th posothta alla trwei. k den tou edina amesws gala giati 8a ma8aine den 8a faw auto - 8a piw to gala mou- k etsi peinaei ligo parapanw alla trwei..den lew na to afhseis nistiko alla dwse symlhroma mish wra meta ...k ypomonh nomizw ka8e paidaki 8elei to xrono tou..

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μην βιαζεσε καταρχην, καποια μωρα τρωνε κατευθειαν καποια ομως θελουν τον χρονο τους..μην σκας και μην αγχωνεσαι ειναι πολυ μικρο ακομα και θελει λιγο να συνηθισει.
Μην κανεις τετοιες εναλλαγες μια κρεμα μια φρουτα κτλ τι συμβουλες ειναι αυτες δεν μπορω να καταλαβω.
Ξεκινα οπως σου ειπα και τα κοριτσια με ενα φρουτο και την πρωτη μερα ας φαει και μια κουταλια δεν χρειαζεται παραπανω αν αναγουλιαζει αστο λιγες μερες και ξανα δοκιμαζεις.
Επισης δοκιμασε να δωσεις λιγη μπανανα πχ να την γλυψει ετσι οπως ειναι να εξικιωθει λιγο, η δικια μου για παραδειγμα δεν τα ηθελε με τιποτα αλεσμενα της τα εδινα τα μαλακα φρουτα και τα πιπιλουσε στην αρχη (μπανανα, ροδακινο ηταν καλοκαιρι).
Επισης θελει τον χρονο του να μαθει και το κουταλι.
Πολυ Υπομονη ΟΧΙ ΠΙΕΣΗ και ολα θα γινουν
(εμεις κοντευουμε 11 μηνων και τωρα μπορω να πω οτι τρωει καπως πιο ευκολα)

fotini80

fotini80
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΜΕΙΣ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΡΩΤΑ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ. 1 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΤΗΝ 1η ΜΕΡΑ , 2 ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΤΛ.ΦΡΟΥΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΕΝΑ ΕΝΑ.ΠΡΩΤΑ ΜΠΑΝΑΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΑΧΛΑΔΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΗΛΟ .ΠΑΝΤΑ ΛΙΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΘΕΤΑΜΕ 1-2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΤΗ ΦΟΡΑ.ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΒΑΖΑΜΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΟΛΑ. ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΤΕ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ, ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ. ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΘΑ ΔΟΥΜΕ...

πορτοκαλι


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
koΡΙΤΣΙΑΜΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΑς. ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΛΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΑΤΑΤΑ ΚΚΑΡΟΤΟ. ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΚΛΑΙΓΕ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ. ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΑΧΛΑΔΙ ΜΗΛΟ ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΦΑΩ

zoim

zoim
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Το παιδάκι μάλλον δεν είναι έτοιμο ακόμα για κουτάλι.Θέλει υπομονή και επιμονή!!!Θα δείς ξαφνικά θα ανοίξει το στόμα του και δεν θα το κλείνει Very Happy Πολλά παιδάκια το κάνουν μην αγχώνεσαι...Ωστόσο να είσαι σε συνεχή επικοινωνία με τον γιατρό και αν δεις οτι δεν τον πολυεμπιστεύεσαι άλλαξε τον!!!

πορτοκαλι


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
OΟ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ. ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΔΥΣΚΟΛΟς ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΦΑΕΙ.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΜΩς ΚΑΙ Η ΠΑΤΑΤΑ ΚΑΡΟΤΟ. ΜΑΠΑ ΕΙΝΑΙ.ΜΠΛΙΑΧ

PAMICHA

PAMICHA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κ



Έχει επεξεργασθεί από τον/την PAMICHA στις Κυρ Ιαν 27, 2013 7:17 am, 1 φορά

http://otanexoesena.blogspot.gr/

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακι μ καιεμενα εκανε 5 μερες γιανα φαει φρουτοκρεμα την 6 την εφαγε τις υπολοιπες μερες ουτε ν την φτησει, μην αγχωνεσαι

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα δίναμε μάχη 1 εβδομαδα να φαει φρουτόκρεμα κσι την έφτυνε όλη. Παντου λεκέδες. Πήγα και της πηρα νάυλον σαλιάρα τις ειχαμε κανει όλες για πέταμα. Και σημερα, ω του θαύματος την έφαγε. Μην αγχώνεσαι, θα φάει κάποια στιγμή.

PAMICHA

PAMICHA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="toutounaki"]Εμένα δίναμε μάχη 1 εβδομαδα να φαει φρουτόκρεμα


εννοεις εμποριου? εγω φρουτο του αλεθω καα παλι τιποτα

http://otanexoesena.blogspot.gr/

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="PAMICHA"]
toutounaki έγραψε:Εμένα δίναμε μάχη 1 εβδομαδα να φαει φρουτόκρεμα


εννοεις εμποριου? εγω φρουτο του αλεθω καα παλι τιποτα

φρούτα αλεσμένα στο μουλτι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις