Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
68 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 68 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1θηλαστρο η χερι? Empty θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 9:59 pm

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
θελω τη γνωμη σας μανουλεσ.τη μπεμπα μου την ταιζω με δικο μου γαλα και το οποιο βγαζω με το χερι.Εχω την εντυπωση οτι ο ενασ μαστοσ ειναι πρησμενοσ παρολο που δεν βγαζω αλλο γαλα.ειναι καλυτερο να χρησιμοποιησω θηλαστρο?ευχαριστω εκ των προτερων.]

2θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 10:05 pm

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γιατί δεν θηλάζεις απευθείας; πόσο είναι η μικρή;

3θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 10:12 pm

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
την θηλαζα 20 μερεσ μετα ομωσ αρχισε να τρςει και μετα απο λιγο εκλαιγε...υπεθεσα οτι επειδη τρωει λαιμαργα δεν τησ εφτανε το γαλα μου...αρχισαν και τα πονακια στην κοιλια...πηγα στην παιδιατρο και μου ειπε να προσπα8ω να την ηρεμω με την πιπιλα και μετα να την κσαναβαζω αλλα δεν επιασε...εκλαιγε μελανιαζε δε μπορουσα να τη συνεφερω την εδωσα και μια φορα μπουκαλι μετα απο αυτο και τωρα οσεσ φορεσ την εχω ξαναβαλει στο στη8οσ εχουμε τα ιδια...8α φαει λιγο και μετα 8α αρχισει παλι...

4θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 10:18 pm

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ειναι 6 εβδομαδων...οποτε βρισκω ευκαιρια την βαζω στηθοσ αλλα χωρισ το επιθυμητο αποτελεσμα...

5θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 10:32 pm

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καταρχήν, μαλ@κία η συμβουλή της παιδιάτρου σου...
εχεις λογαριασμό στο facebook;

6θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 10:37 pm

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εχω ναι.γιατι?

7θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 10:40 pm

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ωραία, μπες εδώ https://www.facebook.com/pages/Thilasmos-%CE%98%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82/166493293419143?ref=stream και κάνε copy-paste την ερώτησή σου. Είναι εξειδικευμένοι σύμβουλοι θηλασμού, πολλοί καλοί! Να δούμε τι θα απαντήσουν πρώτα αυτοί

8θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 10:45 pm

mamalou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα θα συμβουλευα φιλικα να τη βαζεισστο στηθοσ συνεχεια νατο συνηθισει.μηπωσ τησ εχεισ δωσσε μπουκαλι καθολου?τωρα με τοχερι ειναι δυσκολο νατο βγαλεισ και να αδειαζει το στηθοσ.καλυτερα ναπαρεισ θηλαστρο

9θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 10:56 pm

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευχαριστω πολυ λιτσα...παντωσ αμα τωρα γινοταν ετσι δεν προκειται να την εβαζα μπουκαλι γιατι εχω την εντυπωση οτι δεν ετρωγε επειδη πονουσε...αλλα Αμα δεν ξερεισ και δε ξερουν και οι τριτοι που σε συμβουευουν αυτα γινονται...το 1ο μου βλεπεισ...απειρη εγω...

10θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 11:01 pm

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το ξερω οτι το μπουκαλι ειναι η πηγη του κακου ...την εχω δωσει αλλα αμα ηξρα οτι κλαιει απο πονουσ δε 8α τησ το εδινα...

11θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 11:13 pm

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καταλαβαίνω, έχω προσωπική εμπειρία... Όταν γέννησα, μου είπαν οι μαίες το κλασικό 'δεν έχεις θηλή'. Αγόρασα μια σιλικόνης, πήγα σπίτι και πάλευα να θηλάσω. Ευτυχώς, είχα ένα βιβλίο της Σόπαρντ και έλεγε πώς να βάζεις την ψεύτικη θηλή, σημειώνοντας ότι με παρόμοιο τρόπο μπορείς να κρατάς το στήθος και χωρίς αυτήν για να βοηθήσεις το μωρό να πιάσει. Το έκανα όπως έλεγε και ... ω του θαύματος. (αν θέλεις θα σου γράψω τον τρόπο)
Στην 2η γέννα μου,η διπλανή μου κοπέλα είχε έρθει κατευθείαν με το ηλεκτρικό της θήλαστρο για το 2ο παιδάκι της, αφού το 1ο της το είχε θηλάσει 7 ΜΗΝΕΣ μόνο μ΄αυτό(κι αυτή δεν είχε θηλή). Όταν το είπε στην μαία που ήρθε να μας βοηθήσει, εκείνη της είπε 'τι λες κοπέλα μου' και έκανε το εξής: Ξέντυσε μαμά και μωρό εντελώς, εκτός εσωρούχου,και τους τύλιξε σφιχτά με μια κουβέρτα! Εκείνο το σκατουλάκι ρε παιδιά κατευθείαν έπιασε το στήθος της! Ηθελε απλά να βουλιάξει στο δέρμα της μαμάς του και ξεκίνησε να θηλάζει! Ακόμη θυμάμαι πώς έκλαιγε από τη συγκίνηση η μανούλα!

Με το χέρι σίγουρα θα βγάζεις ελάχιστο γάλα και ταλαιπωρείς πολύ και το στήθος, λογικά γι' αυτό σε πονάει. Το παιδί είναι μικρό, μπορείς να του το μάθεις.
Αν δεν γίνεται τελικά, οπωσδήποτε θήλαστρο και μάλιστα ηλεκτρικό να μην παιδεύεσαι. Νομίζω μια κοπέλα, η SOTIANNA, πουλούσε ένα καλό και σχεδόν καινούργιο medela στο forum σε πολύ καλή τιμή (50 € με μεταφορικά)

12θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 11:15 pm

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτές του facebook είναι καταπληκτικές, θα σε βοηθήσουν σίγουρα να γυρίσεις στον αποκλειστικό θηλασμό! Είναι νωρίς ακόμη, προλαβαίνεις άνετα! 2-3 μέρες ίσως παιδευτείς στην αρχή που θα θέλει συνέχεια

13θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 11:17 pm

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εκει ειναι που τρελαινομαι...ξερεισ τιι καλα που επιασε τη ρογα καιρουφουσε απο την πρωτη στιγμη δε παιδευτικα κα8ολου...και που δεν ειχα και τισ θηλεσ μουυ πολυ προσ τα εξω.και πολυ στεναχωρηθηκα που τωρα δε θηλαζω...στο δευτερο θα τα κανω ολα αλλιωσ..αυτο ειναι το μονο σιγουρο...

14θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 11:19 pm

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ο θηλασμός από το στήθος έχει πολλά πλεονεκτήματα για το μωρό σου. Ανοίγει τον θώρακα και τους πνεύμονες, βοηθά να μεγαλώσουν σωστά τα οστά του κρανίου, στο σωστό σχήμα της οδοντοστοιχίας... το πιο σημαντικό: μαθαίνει το παιδί να 'παλεύει' για την τροφή του με αρχέγονο τρόπο, γιατί όλοι θηλαστικά είμαστε, μην το ξεχνάμε αυτό... Very Happy

15θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 11:21 pm

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και γενικά, μην αγχώνεσαι τόσο, είσαι μια πολύ πολύ καλή μανούλα! Λίγες θα κάθονταν να βγάλουν έτσι γάλα για το μωράκι τους... Είναι μια πολύ πολύ δύσκολη και απαιτητική περίοδος της ζωής μας για ΟΛΕΣ μας, πίστεψε με... Σε λίγα χρόνια θα τα θυμάσαι και θα γελάς!

16θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 11:25 pm

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AYTO SKEYTOMAI KAI PERNV KOYRAGIO... Very Happy !PVS MPORV NA THN BRW THN KOPELA ME TO UHLASTRO?

17θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τρι Ιαν 22, 2013 11:31 pm

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dimitra al έγραψε:AYTO SKEYTOMAI KAI PERNV KOYRAGIO... Very Happy !PVS MPORV NA THN BRW THN KOPELA ME TO UHLASTRO?

http://forum.eimaimama.gr/t15877-topic

εγώ το βρήκα από κάποια άλλη, είναι η καλύτερη μάρκα!

18θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τετ Ιαν 23, 2013 3:55 am

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δήμητρα, πήρες απάντηση, την είδες;;;

19θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τετ Ιαν 23, 2013 9:06 am

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nai brhka mia kopela me to mini electick ths medella ala den moy apanthse!eyxaristw poly pantvs gia to endiaferon!na se rvthsw kai kati allo egw poy to 8elv gia kauhmerinh xrhsh 8a moy tairiazei giati exv akoysei oti merika soy koboyn th roh toy galaktos kai prepei na breis ton typo poy soy tairiazei...opote mh to parv tsampa kai de moy kanei kai doyleia!eyxaristw poly kai pali!!! Smile

20θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τετ Ιαν 23, 2013 9:12 am

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
twra 8a steilw sth sotianna!thanks!!! Smile

21θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τετ Ιαν 23, 2013 10:17 am

SOTIANNA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΔΗΜΗΤΡΑ ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΠΜ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ. ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΗΤΑΝ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗ.... ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΕ ΣΤΗΘΟΣ, ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΞΕΝΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΦΤΑΝΕ, ΠΕΙΝΑΓΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΑΝΑΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΘΗΛΑΣΑ ΩΣ 4 ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΞΕΝΟ ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕ... ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΓΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ Very Happy ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!

22θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τετ Ιαν 23, 2013 12:35 pm

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dimitra al έγραψε:nai brhka mia kopela me to mini electick ths medella ala den moy apanthse!eyxaristw poly pantvs gia to endiaferon!na se rvthsw kai kati allo egw poy to 8elv gia kauhmerinh xrhsh 8a moy tairiazei giati exv akoysei oti merika soy koboyn th roh toy galaktos kai prepei na breis ton typo poy soy tairiazei...opote mh to parv tsampa kai de moy kanei kai doyleia!eyxaristw poly kai pali!!! Smile
Η διπλανή μου στον θάλαμο θήλασε 7 μήνες αποκλειστικά μ' αυτό, από εκεί το έμαθα. Δεν έχω δοκιμάσει άλλο ηλεκτρικό για να ξερω, αλλά αυτό είναι πολύ καλο. Αυτό για τη ροή δεν το έχω ξανακούσει, ίσα ίσα που το θήλαστρο βοηθά να διατηρηθεί η ροή, και το συγκεκριμένο θεωρείται η καλύτερη μάρκα (δες κριτικές στο google). Φυσικά, σε καμιά περίπτωση δεν θα βγάλεις τόσο γάλα όσο το μωρό σου με το στόμα του! αλλά με το χέρι ή με χειροκίνητο θήλαστρο βγάζεις έτσι κι αλλιώς πάρα πολύ λίγο. Πχ. εγώ με χειροκίνητο έχω βγάλει το πολύ 30 ml σε μισή ώρα προσπάθειας, με το ηλεκτρικό βγάζω μέχρι 150 ml σε 10-15 λεπτά. Και αμέσως μετά όμως έχω γάλα στο στήθος για το μωρό μου! Σαν το στόμα δεν έχει...
Γενικά το θήλαστρο το έχω για να μπορώ να αφήσω το μωρό κάπου και να πάω και ένα κομμωτήριο βρε αδελφέ!

Είδα και την απάντηση στο fb, είναι κρίμα να μην το παλέψεις και να παιδεύεσαι μετά. Λίγη υπομονή θέλει!

23θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τετ Ιαν 23, 2013 2:35 pm

nantiaa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
το mini electric δεν ειναι για συχνη χρηση...εαν θες να δινεις στο μωρο το δικο σου γαλα σε μπιμπερο παρε ενα θηλαστρο διπλης αντλησης...στο λεω γιατι εχω το mini electric!!και δεν το χρησιμοποιω καν...πολυ κουραστικο... αυτο εδω το εχει παρει μια φιλη μου...κανει την ιδια δουλεια με το νοσοκομειακο κ ειναι κ πολυ οικονομικο!!!! http://www.ebay.co.uk/itm/LANSINOH-AFFINITY-DOUBLE-ELECTRIC-BREAST-PUMP-New-/110782185679?pt=UK_Baby_Baby_Feeding_Breast_Pads_Pumps_LE&hash=item19cb2200cf παντως παλεψε το οσο μπορεις να θηλασεις...ακομα κ αν κλαιει μετα απο λιγη ωρα προσπαθησε να του αποσπας για λιγο την προσοχη παιζοντας,τραγουδωντας η πηγαινοντας το μια βολτουλα εκει γυρω το τετραγωνο,κατι τελος παντων και μετα ξαναβαζε το παιδι στο στηθος...

24θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τετ Ιαν 23, 2013 2:42 pm

nantiaa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
το mini electric δεν ειναι για συχνη χρηση...εαν θες να δινεις στο μωρο το δικο σου γαλα σε μπιμπερο παρε ενα θηλαστρο διπλης αντλησης...στο λεω γιατι εχω το mini electric!!και δεν το χρησιμοποιω καν...πολυ κουραστικο... αυτο εδω το εχει παρει μια φιλη μου...κανει την ιδια δουλεια με το νοσοκομειακο κ ειναι κ πολυ οικονομικο!!!! http://www.ebay.co.uk/itm/LANSINOH-AFFINITY-DOUBLE-ELECTRIC-BREAST-PUMP-New-/110782185679?pt=UK_Baby_Baby_Feeding_Breast_Pads_Pumps_LE&hash=item19cb2200cf επισης για το θεμα ροης κτλ πρεπει απλα να βρεις το σωστο μεγεθος χοανης για το στηθος σου δες αυτο http://klinikum.gr/2011/06/to-sosto-megethos-tis-xoanis-thilastrou/ οπως επισης θα σε βοηθησουν πολυ σε αυτη την ομαδα εφοσον εχεις φβ μπες https://www.facebook.com/groups/thilastro/ παντως παλεψε το οσο μπορεις να θηλασεις...ακομα κ αν κλαιει μετα απο λιγη ωρα προσπαθησε να του αποσπας για λιγο την προσοχη παιζοντας,τραγουδωντας η πηγαινοντας το μια βολτουλα εκει γυρω το τετραγωνο,κατι τελος παντων και μετα ξαναβαζε το παιδι στο στηθος...

25θηλαστρο η χερι? Empty Απ: θηλαστρο η χερι? Τετ Ιαν 23, 2013 3:25 pm

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μανουλεσ σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον...θα το ψαξω κι εγω με τα θηλαστρα και τι μου ταιριαζει...ενα αλλο θεμα που με εμποδιζει απο το να συνηθισει το μςρο το στηθοσ ειναι και το γεγονοσ οτι τρεισ φορεσ τη βδομαδα λειπω για 2-3 ωρεσ για εργασια και ετσι αναγκαστηκα ξαναμπαινει το μπουκαλι στη ζωη μασ.Την εβαλα σηθοσ παλι σημερα μια το πρωι αφουυ πηρα θαρροσ απο την κουβεντα μασ και μια μετα τη βολτα που πηγαμε.Θηλασε 10 λεπτα τη πρωτη φορα και 8 την αλλη. Μετα ξανα τα ιδια.θα την ξαναβαζω αλλα χλωμο.Με τισ ωρεσ που λειπω δλδ θα χανει τη σειρα τησ απο το στηθος...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις