Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
50 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 50 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kalimeraa!Elena me to kalo i metakomisi pali kala pou exeis boitheia pote peripou gennas?fantazomai ti tha ginei se ligo kairo sto spiti koutes xamos!!!na prosexeis na min kourazesai poly!I Lydia ksekinise apo xthes fagaki den tis arese katholou alla tha synithisei pisteuw, auti tin eksetasi tin kaname gia ta proigoumena problimata pou eixame otan gennthike kai twra parousiastike ydrokefalia alla eimaste sta oria akoma mallon einai parenergeia apo to farmako pou tis edwsan gia na fygei to ygro apo ton pneumona ti na pw skata elpizw na min xreiastei egxeirisi pros to parwn pame poly kala prepei na tis metraw to kefali kai na tin paratirw kai an dw oti den anaptysete swsta mou eipan na paw nosokomeio agxwnomai trela alla elpizw na min ginei tipota.xathikame ontws pou einai oi ypoloipes?

eftichia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
parousa edw eimaste.aplws me tria einai ligo dyskoles oi wres gia na mpeis sto internet.emeis apo orexh doxa to theo kala ta pame kai ta trwme ola.eyxome na mhn einai tipota me to kefali tis mikrhs kaai na einai mono parenergeies.egw exw mprosta mou mia egxeirhsh gia to gio mou se kanena xronw ki elpizw na epituxei ayth thn fora.exoume kanei eidh 3 alla den petuxan.den katouraei swsta apo gennitheis.kalh metakonosei eytyxws pou exeis tous dikous sou edw.emena ta xristougenna tha erthoun oi dikoi mou logo to oti tha baftisoume ton mikro deuterh mera.filia koritsia ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΗΠΩS;;;; - Σελίδα 2 893968

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Eutixia me to kalo i baptisi!!!!!elpizw kai gia ton mikro sou na einai i teleutaia talaipwria!

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Elena K. έγραψε:Γεια σας κοριτσακια μου!
Τι κανετε??

Που χαθηκατε ολες??

Εδω ολα καλα.Ετοιμαζομαστε για μετακομιση στης 1.12 και επικρατει ενας μικρος χαμος στο μυαλο μου.Στο σπιτι σε λιγο καιρο Smile
Εχω τοσα πολλα να ψωνισω και να πακεταρω σιγα σιγα.Καλα που εχω βοηθεια απο τα πεθερικα αλλιως δεν θα την εβγαζα καθαρη!

Κατερινακι μια χαρα ειναι η μικρη!
Και ο μικρος στην κοιλια σουπερ! Την Παρασκευη θα τον δω και θα κανω το πρωτο καρδιοτοκογραφω.Ανυπομονω! Βαραινω οντος με τον καιρο και δυσκολευομαι σε πολλα!
Η εξεταση αυτη που εκανε η Λυδια ειναι υποχρεωτικη?? Εμενα δεν θυμαμαι να της κανανε τετοια.Βγηκαν τα αποτελεσματα??
Εγω θελω να κανω μια γενικη αιματος στην μικρη αλλα ο γιατρος μου λεει οχι μιας και τρωει απο ολα.Τελευταια ομως δεν τρωει πολυ και θα τον ξαναρωτησω.Την ψυχη με βγαζει στο φαι ασε...

Τα αλλα κοριτσακια μας καλα ειναι??

Πειτε κανενα νεο! Φιλακια σε ολες!!
Ακριβως και εγω τα ιδια!!!!μολις νοικιασαμε σπιτι και σε 2 εβδομαδες περιπου ξεκινα η μετακομιση,ασε κι εγω μονο που το σκεφτομαι κουραζομαι!!!Ευτυχως δεν εχουμε πολλα πραγματα γιατι μεχρι τωρα μεναμε με τα πεθερικα μου...Αλλα δυστυχως απο αυτους δεν εχω καμμια βοηθεια-κλασσικοι γερμανοι.Εγω προχτες πηγα στο γιατρο ακριβως στις 25 εβδομαδες και μου εβαλε καρδιοτοκογραφο!!!!Ολα καλα,το μωρακι μια χαρα 800 γραμμαρια!!!Αληθεια τα δικα σας μωρακια τι βαρος εχουν???Φιλια σε ολες!

giwtaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
prwin germania pianei???
emena sto heinsberg- konta se ollandia
naysika diavasa oti exeis xadelfi pou menei ekei poia einai mipws tin xerw????

giwtaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
elenitsa1987 έγραψε:
katerinaki84 έγραψε:Elena me to kalo!ftaneis siga siga kai esy sto telos!na sou zisei to koritsaki sou polyxroni!egw pantws den thelw na fygw eimai siniditopoieimeni alwste tria xronia eimai edw.pantws oi pio poloi pou lene oti theloun na fygoun etsi to lene stin pragmatikotita den mporoun giati exoun sinithisei edw kai stin ellada einai aliws ta pragmata!gia diakopes einai teleia!ksexnane omws pws einai na meneis ekei!na maste kala na mporoume na pigainoume diakopes stin ellada afeinoume kai leuta stin xwra alla na min blepoume kai ta asxima!
Συμφωνω απολυτως!!!Ακριβως αυτο που ειπες,μαλλον ξεχασανε πως ειναι να ζεις στην ελλαδα!!!

koritsia egw gennithika kai megalwsa stin germania alla sta 16.mou kai exw 16 xronia pou gyrisa.... mia xara zoume kai edw stin patrida mas....pantou uparxoyn ta wraia k ta asxima alla de tha gyriza pote pisw.... exei polla kala i xwra mas!!!!!!

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
giwtaki έγραψε:
elenitsa1987 έγραψε:
katerinaki84 έγραψε:Elena me to kalo!ftaneis siga siga kai esy sto telos!na sou zisei to koritsaki sou polyxroni!egw pantws den thelw na fygw eimai siniditopoieimeni alwste tria xronia eimai edw.pantws oi pio poloi pou lene oti theloun na fygoun etsi to lene stin pragmatikotita den mporoun giati exoun sinithisei edw kai stin ellada einai aliws ta pragmata!gia diakopes einai teleia!ksexnane omws pws einai na meneis ekei!na maste kala na mporoume na pigainoume diakopes stin ellada afeinoume kai leuta stin xwra alla na min blepoume kai ta asxima!
Συμφωνω απολυτως!!!Ακριβως αυτο που ειπες,μαλλον ξεχασανε πως ειναι να ζεις στην ελλαδα!!!

koritsia egw gennithika kai megalwsa stin germania alla sta 16.mou kai exw 16 xronia pou gyrisa.... mia xara zoume kai edw stin patrida mas....pantou uparxoyn ta wraia k ta asxima alla de tha gyriza pote pisw.... exei polla kala i xwra mas!!!!!!
Giotaki mou mikri isoun otan allakses xwra kai sigoura itan poly pio eukolo gia sena opws kai gia mena pou allaksa xwra sta 23 mou den tha efeuga apo tin Ellada an den erwteuomoun.Milaw pio poly gia tous anthrwpous pou irthan 50 i 40 i 30 xronia prin kai apo tote stin Ellada pane mono gia diakopes kai olo lene poso theloun na fygoun alla an katsoun ligo parapanw Ellada olo parapona kanoun afou exoun allaksei paaara polla pragmata apo tote pou efygan kai emathan edw pia meta apo tosa xronia.egw anagnwrizw ta kala kai sta dyo krati alla kai ta kaka afou apo Athina irtha kai megalwsa ekei kai bebaia tin agapaw alla twra pou eida kai to kati allo mono synaisthimatikoi logoi tha me ekanan na gyrisw giati praktika edw einai kalytera kai niwthw megalyteri asfaleia gia tin oikogeneia mou.I gnwm mou einai opou sou dinoun pswmi na tous timas den antexw autous edw pou olo brizoun tin germania kai olo lene oti kakopernane edw kai oti stin Ellada ola einai teleia afou den einai otan pas diakopes kapou bebaia tha einasi teleia otan xreiastoun omws giatro stis diakopes tous brizoun tin Ellada den exoun apopsi tis pragmatikotitas.elpizw na katalabes pws to ennow giati to egrapsa ligo mperdemena.ase pou tous akouw edw na lene synexeia gia tous Ellines oti einai spataloi kai tetoia afou stin Ellada einai ola pio akriba kai exoun allo tropo zwis edw oloi einai stin oikonomia xronia twra kai ton exoun gemisei oi pio poloi ton koumpara tous kai milane ek tou asfalous pernoun tin syntaksi tous kai feugoun otan erxesai Ellada me leuta stin akri kai mia germaniki syntaksi kai ena spitaki na se perimenei bebaia ola einai mia xara ola ta alla synithizontai meta alla apotrepw tous ypoloipous pou den exoun ston ilio moira kai theloun na gyrisoun pisw pou tha pane xwris tipota kai pou tha broun douleia?edw den briskoun autoi pou menoun ekei edw toulaxistwn an eisai anergos se syntirei to kratos stin Ellada omws?egw ta kserw ta exw zisei kserw ti me perimenei an paw Ellada alloi omws zoun stin xwra tou oneirou kai pane kai erxontai askopa.

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ελενα συμφωνω απολυτως!!!Κοιτα να δεις συμπτωση κι εγω στα 23 ηρθα γερμανια και επισης και εγω επειδη ερωτευτηκα!!!!Παιδια ωραιες οι θαλασσες και ο ηλιος και οι καφετεριες 24 ωρες το 24ωρο αλλα εδω υπαρχει ποιοτητα ζωης,κακα τα ψεματα.Πρωτη φορα ειμαι στη γερμανια και ηδη εχω σοκαριστει με το συστημα υγειας,στην ελλαδα 50 ευρω ο γυναικολογος με ασφαλεια και εδω τπτ!!Και καμια σχεση η εξυπηρετηση...

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
elenitsa1987 έγραψε:Ελενα συμφωνω απολυτως!!!Κοιτα να δεις συμπτωση κι εγω στα 23 ηρθα γερμανια και επισης και εγω επειδη ερωτευτηκα!!!!Παιδια ωραιες οι θαλασσες και ο ηλιος και οι καφετεριες 24 ωρες το 24ωρο αλλα εδω υπαρχει ποιοτητα ζωης,κακα τα ψεματα.Πρωτη φορα ειμαι στη γερμανια και ηδη εχω σοκαριστει με το συστημα υγειας,στην ελλαδα 50 ευρω ο γυναικολογος με ασφαλεια και εδω τπτ!!Και καμια σχεση η εξυπηρετηση...
i Katerina eimai pou to egrapsa auto.asta kai egw auto epatha otan irtha den sygrinontai ta dyo kratoi apo apopsi tis poiotitas zwis.eidika twra pou ematha ta germanika kai mpika sto systima den thelw na fygw bebaia einai ksenitia kai me oti auto synepagetai alla ta zygizeis meta kai i zygaria gernei epikyndyna yper tis Germanias eidika twra se autous tous dyskolous kairous.eugnomonw tous germanous pou mou exoun dwsei tosa apla epeidi emeina egyos kai gennisa edw to paidi mou stin Ellada tha tous plirwna kiolas.

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
katerinaki84 έγραψε:
elenitsa1987 έγραψε:Ελενα συμφωνω απολυτως!!!Κοιτα να δεις συμπτωση κι εγω στα 23 ηρθα γερμανια και επισης και εγω επειδη ερωτευτηκα!!!!Παιδια ωραιες οι θαλασσες και ο ηλιος και οι καφετεριες 24 ωρες το 24ωρο αλλα εδω υπαρχει ποιοτητα ζωης,κακα τα ψεματα.Πρωτη φορα ειμαι στη γερμανια και ηδη εχω σοκαριστει με το συστημα υγειας,στην ελλαδα 50 ευρω ο γυναικολογος με ασφαλεια και εδω τπτ!!Και καμια σχεση η εξυπηρετηση...
i Katerina eimai pou to egrapsa auto.asta kai egw auto epatha otan irtha den sygrinontai ta dyo kratoi apo apopsi tis poiotitas zwis.eidika twra pou ematha ta germanika kai mpika sto systima den thelw na fygw bebaia einai ksenitia kai me oti auto synepagetai alla ta zygizeis meta kai i zygaria gernei epikyndyna yper tis Germanias eidika twra se autous tous dyskolous kairous.eugnomonw tous germanous pou mou exoun dwsei tosa apla epeidi emeina egyos kai gennisa edw to paidi mou stin Ellada tha tous plirwna kiolas.
Συγνωμη Κατερινα μπερδεψα τα ονοματα!Ακριβως οπως τα λες ειναι...Εγω παντως χαιρομαι που το παιδακι μου θα γεννηθει και θα μεγαλωσει εδω,νιωθω πιο ασφαλης.

giwtaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
katerina posa xronia exei pou piges germania? egw apo to 77 ws to 94 imoun pou itan poli pio eukola ta pragmata ekei apo oti einai twra. nai sigoura de sygkrinetai to sustuma ygeias i exypiretisi. se syntirei to kratos an de douleueis ( to ekmetalleuonte polloi) alla apo poiotita zwis - kaloperasi -- kairos i xwra mas de sugkrinetai... o kairos gia mena paizei simantiko rolo stin psixologia mas.... i xalarotita tou anthrwpou... kaka ta psemata oi perissoteroi germanoi- uparxoun exaireseis - einai psixroi... emeis san laos eimaste filoxenoi.....egw edw erwteutika k ekana tin oikogeneia mou. o antras mou me proteine na pame kapoia xronia germania gia douleia alla de sumfwnisa- kai oi goneis mou eixan paei gia 5-10 xronia kai logo syggiriwn meinane konta sta 40.....

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Giwtaki exw 3 xronia oxi polla twra synithisa kai pmika sto klima to klima einai to xeirotero edw alla kai auto to sinithisa afou kiolas edw erwteutika egw o kathenas sigoura opws tou aresei perisotero.oi germanoi sigoura einai psixroi alla mia kalimera to prwi tin lene kai den mporw na min tous anagnwrisw oti einai poly eugenikoi kati pou oi Ellines oso filoksenoi kai na einai den to exoun.oloi kaloi eimaste kai germanoi kai ellines kai oi dyo xwres exoun ta kala tous kai ta kaka tous apo ekei kai pera o kathena zygizei kai dialegei.egw twra dimiourgisa edw tin oikogeneia mou kai tha ithela poly to paidi mou na paei sxoleio edw giati to ekpaideutiko tous einai para poly kalo kai apo apopsi egatastasewn kai daskalwn kai sebasmou akoma kai ta biblia sebontai kati pou stin Ellada den to mathainoume.i lista me ta yper kai ta kata einai ateleiwti egw afou menw edw blepw edw poio polla yper kai esy ekei etsi einai opou gis kai patris!mou leipoun polla edw pou den ta exw alla prospathw na min me rixnoun kai otan erxomai Ellada twra trww sok apo diafora pou ta ksexasa apistefta grigora!poso eukola ksexnaei o anthrwpos ta asxima!edw toulaxiston xairomai pou eimai mama opou kai na paw den exw pote problima se oti afora to paidi mou kai auto me xaropoiei ksereis i bolta edw me to karotsaki einai oneiro paw kai sto potami pou exw katw apo tospiti mou exoume kai skiourakia polla ekei den yparxei thema me ta pezodromia kai pantou exei xwrous gia allagma kai thilasmo an kai den thilazw apla to anaferw kai den mporw na krypsw poso poly xairomai autes tis mikres kathimerines stigmes!alla opws eipame auto pou tou kanei tou kathena perissotero kai to kyriotero ekai pou agapaei!dystixws stin Ellada pia den exw polla na me kratane giati ta teleutaia dyo xronia exasa kai tous dyo mou goneis kai opws katalabaineis dyo megaloi logoi gia na gyrisw pisw "efygan" opwte krataw ta thetika apo edw kai proxwraw.

giwtaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ola auta pou periergrapses ta xerw gt opws sou eipa ezisa arketa xronia panw k ta simantikotera gia na diamorfwsw xaraktira. edw me lene akomi polloi oti skeftomai san germanida alla de ptooumai. to vasikotero pou anaferes einai oti de exeis kati stin ellada gia na se travaei pisw.... an eixes isws milouses diaforetika. o antras sou ellinas einai i germanos??

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Giwtaki Ellinas einai o antras mou kai i oikogeneia tou einai edw ekeinos edw gennithike.ektos apo to oti den exw twra pia kati stin Ellada einai to oti to apofasisa egw na erthw kai logw erwta kai logw antilipsis kai diafora alla opwte gia mena edw einai kala opws kai esy tha exeis tous dikous logous pou meneis Ellada.Den thelw na nomizeis oti prospathw na se pisw gia kati afou etsi kai aliws esy ksereis kai tis dyo xwres apo tin kali kai tin anapodi opwte kai esy basi tou xaraktira sou epilegeis Ellada etsi den einai?opws eipa kai pio panw tin agapaw tin Ellada apla niwthw pio asfaleis edw.pouthena den einai teleia kai sigoura oxi edw alla ti na kaneis epiloges tou kathena kai otan polles fores stenaxwriemai pou eimai makria apo tin xwra mou lew ston eauto mou Katerinaki opws estrwses tha koimitheis eutyxws yparxoun kai ta kala edw pou me kanoun na thelw na meinw giati aliws kai egw ekei tha imoun.alitheia pou emenes edw kai pou meneis stin Ellada?

giwtaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
sta sunora tis ollandias konta sto aachen an tin xereis tin poli....
heinsberg legetai ekei pou megalwsa! edw ellada menw stin omorfi salonika mas enw exw katagwgi apo drama.
de einai thema na me peiseis gia ta wraia tis germanias - na sai sigouri ta exw zisei apo konta- sigoura exei polla alla apo ekei k pera einai to ti thelei o kathenas mas....
egw de allazw tin thalassa mas ton ilio edw k tin xalarotita.....
i germania exei nomous pou tiroun oi polites tis alliws tous deixnei tin exodo.. edw de einai etsi....
sto mono pou de simfwnw me tin ellada einai i paideia k kata proektasi k i ygeia - pou xreiazomaste oloi gia na yparxoume....
kai pou gnwrises ton antras sou vre ?? ellada germania de einai k konta opws xeroume Smile

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
eixa erthei prin apo 10 xronia me tous goneis mou gia 6 mines logw douleias tou mpampa mou kai ton gnwrisa kai gennithike enas erwtas pou 8 xronia meta egine megalos blepeis gyrizontas pisw stin Ellada kai egw den ithela na fygw kai auto den ithele kapoia stigmi meta apo diafora problimata kai katastaseis apofasisa na erthw edw gia diakopes ston palio gomeno kai telika gyrisa ta mazepsa ta pragmatakia mou kai ksanartha.Ax i thalassa poso mou leipei!!an emena thessaloniki den kserw an tha efeuga einai omorfi!alla apo Athina i apofasi mou itan pio eukoli me eixe kourasei poly auto to xaos tha mou peis kai esy germania brikes na pas toses omorfes poleis exei i Ellada apla edw mou ekatsw to laxeio mou.mou aresei akoma pou edw ebala kapoia kala stixeia ston eauto mou pou sigoura esy ta exeis giati etsi megalwses opws i anakyklwsi i agapi gia to periballon i egeneia pou den tin eixa katholou kai mporw na pw oti egina liiigo kalyteros anthrwpos!kati allo asteio pou mou irthe twra me rwtise mia mera enas germanos giati oi Ellines einai synexeia stis kafeteries kai oxi stis douleies tous kai tou eipa oti otan bgainei eksw stin Ellada akous ton ilio na sou leei pame gia kafe!enw edw an bgeis eksw brexesai opwte kalytera stin douleia!symfwnise telika.pali kala exei wraio kairo twra teleutaia kai kati ginetai perimenoume se kana mina na eksafanistei o ilios kai na arxisoun ta xionia kai na mpoume sta kaboukia mas!

giwtaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koita imoun ws foititria gia 6 mines stin athina. eytyxws pira metagrafi. voitheia itan. giauto se katalavainw. xaxa. exw tin koumpara pou me pantrepse ekei k paw gia to poli 3 meres parapanw den antexete.... pw pw erws einai autos vre :)emena i tyxi mou itan na gnwrisw ton erwta mou edw parolou pou exoume katagwgi apo tin idia poli... exw apo to 2001 na anevw germania . thelw poli na paw na deiksw ton antra mou pou megalwsa pou piga sxoleio. tha erxomastan twra ta xristougenna alla mas prolave to nini pou einai sto dromo , giauto argotera oloi mazi....

ΔΕΣΠΟ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΑΤΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ!!!!ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΖΗΣΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΣΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ!!ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΟΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΝΩ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ !!! ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΤΟ ΒΙΩΣΑ ΕΓΩ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ!! ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕΝ -ΖΟΥΣΑΝ- ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ....ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΣΑΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΑΝ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΦΕΥΓΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΕΥΚΟΛΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΤΙΣ ΕΙΧΑΝ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΑΝ ΘΑ ...ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ .ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΑΡΑΒΑΛΑ ΠΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΥΝ ΣΤΟΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΒΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!! ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΘΟ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ!! ΛΑΘΟΣ !! ΟΤΑΝ ΖΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΕΣ ΕΚΕΙ....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙΣ ΝΑ ΖΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΔΥΝΑΤΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ!!!Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΕΙΟΝΕΚΤΕΙ ΣΤΟ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΒΕΙ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΕΚΕΙ, 2-3 ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ, ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΣΕ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΑΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ!!! ΕΓΩ ΕΖΗΣΑ ΣΤΟ ΜΑΝΝΧΑΙΜ !!! ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 100 ΧΙΛ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΡΑΓΚΦΟΥΡΤΗ!!!ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ !! ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

eftichia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhmera koritsia.meta apo mia nyxta me emetous eipa na mhn to palepsw allo gia na koinithw na shkwthw apo to krebati mou.koritsia h paroimia llei opou zeis ekei patris.egw menw 16 xronia edw kai sthn arxh htan dyskola twra omws pia exw thn oikogenei mou kai den tha mporousa na skeftw na paw sthn ellada giat tha eprepe na sterithw kai na allaxw ton tropo zwhs mas.edw einai se ola polu kalutera apo iatrikh perithalpsei,apo sxoleia apo dhmosies upuresies xereis ti sou ginete me liga logia.to mono diaforetiko einai h zwh edw sthn germania kai h aliwtikh symperifora twn germanwn.oso gia tous ellines ligoi einai aytoi pou sou kanoun pragmatika filo oi perissoteroi koitazoun na sou thn feroun.alla ki ayto synytheia einai.to mono dyskolo otan den exeis kanenan diko so edw .sas eyxome mia omorfh mera. flower

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Giwtaki me to kalo to mwraki sou!!!!
Despo akribws auto lew kai egw pali kala arxizoun na to apoballoun edw auto to syndromo tis ksenitias to lew egw ase thlibomai otan tous blepw edw dysttyxismenous kai na sterountai synexeia pragmata gia na mazepsoun leuta na pane Ellada kai pane syntaksiouxoi kai apla exei fygei i zwi tous stin douleia kai stin sterisi egw den kanw etsi apolambanw oti mporw edw kai apothw tis kakies skepseis skeftomai mono ta thetika kai etsi proxwraw.
eutychia perastika sas!!!egw Reutlingen menw to ksereis?pou meneis Stuttgart?xamos ginetai kai ekei e?einai omws poly omorfi poli.opou gis kai patris to lew synexeia edw stous ellinares pou olo paraponiountai den tin mporw tin grinia griniazoun gia tin germania kai otan gyrnane apo tin ellada griniazoun kai gia tin Ellada autoi einai anthrwpoi xwris tautotita den mporoun na prosdiorisoun ti einai!egw tous lew apla eimaste Ellines pou menoume stin omorfi Germania kai pame stin omorfi Ellada otan mporoume!tous lew na apolambnanoun tin zwi tous opou kai na einai kai otan erthei i wra tha pane Ellada alla na min perimenoun na ta broun ola rodina giati den einai!!!!!
giwtaki na erthetai me to paidaki sou otan me to kalo gennithei sigoura tha perasete omorfa kai gia sena akoma pio poly afou megalwses edw sigoura tha yparxei kapoia nostalgia mesa sou!

eftichia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
eyxaristw elena exw apo thn stuttkardi sto fellbach zoume.edw kai 11 xronia.exoume pollous ellines sto cannstatt kai sto waiblingen.

eftichia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
pou eisaste koritsia?kamia den einai on otan mpainw alla ki egw mpainw perierges wres h polu nwris h polu arga,kala eisaste?h metakonish?h egymosynh?egw apo deutera sto treximo pali germaniko sxoleio to prwi kai kindi ellhniko to apogeuma syn nhpiagwgeio elliniko.exw ganakthsh me ta lewforeia.isws mexri telh tis xronias na parw to diplwma.kalo sas brady Very Happy

giwtaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
hallo. loipon koritsia gia ta atoma pou lete oti zisan stin germania alla de diaskedazan de piran amaxi i spiti einai oi goneis mas i kai megaliteroi stin ilikia.... gt??
gt autoi zisan duskola xronia k pigan stin germania gia na ''kanoun'' lefta kai na erthoun ellada na paroun ena spiti ktl... k pou irthan edw( vlepw tous dikoous mou) de arxisan na xodeuoun gt apla etsi exoun mathei stin ftwxia ... ola gia ta paidia tous k tpt gia ton eauto tous... o mpampakoulis mou mexri prin mas afisei ola gia mas kai tpt gia auton.... etsi mathane...
emeis eimaste alli genia.... kai kala kanoume!!!!

eftichia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
pou xathikate koritsia.me toso kruo exw den nomizw na gyrnate exw.emeis edw etoimasies gi xristougenna kai baftisia,treximo sto foul.kales giortes kai oti bepithumei h kathe mia sas gia thn kainouria xronia ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΗΠΩS;;;; - Σελίδα 2 654316

giwtaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
emeis exoume kryo alla de xionizei k zileuoume Smile
pan apola ygeia se olous gia to neo etos!!!!
xeimwniatika vaftizeste eseis?? se poia poli??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις