Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
18 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 18 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 6:02 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katnik75 έγραψε:αχ βρε κοριτσια εχουμε ξεκινησει αλλα....αλλες αντοχες ρε παιδι μου στα 25 αλλο μετα τα 35... Crying or Very sad
εννοείς αντοχές για ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 215994
ή αντοχές για αργότερα όταν έρθει το κουτσούβελο ;

27ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 6:11 am

????????


Επισκέπτης
xaxaxaxxa για το μετα....βλεπω τις φιλες μου κ με πιανει σοκ Shocked Shocked Shocked Shocked

28ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 6:12 am

????????


Επισκέπτης
katnik75 έγραψε:αχ βρε κοριτσια εχουμε ξεκινησει αλλα....αλλες αντοχες ρε παιδι μου στα 25 αλλο μετα τα 35... Crying or Very sad

MHN το βλεπεις μονοπλευρα......σωστο αυτο που λες, αλλα και αλλα νευρα στα 25 αλλα μετα, αλλη υπομονη στα 25 αλλη μετα.....

εγω απ τα 15 θεωρουσα οτι αργησα να γινω μανα, τιποτα αλλο δεν ηθελα και θεωρω τρομερα αργα οτι εκανα τον εναν στα 29 μου και τον αλλον στα 31 μου αλλα οπως προειπα

ΘΕΟΥ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.......

29ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 7:37 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katnik75 έγραψε:xaxaxaxxa για το μετα....βλεπω τις φιλες μου κ με πιανει σοκ Shocked Shocked Shocked Shocked
ρε κορίτσι δεν γίνεται απο την μια να θες και απο την άλλη να πεθαίνεις σοκ.
Όταν θες ένα παιδί, είναι και η ηλικία σου τέτοια που ξέρεις τι πάει να πει παιδί, ξέρεις το τι έρχεται και απο αντοχές δόξα το θεό όλες έχουμε στα 35 μας ίσως καλύτερα και απο μια 25χρονη.




30ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 8:45 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sto upografw έγραψε:Είναι άσχημο να ακουγεται ότι πριν τα 35 γάμος κ οικογενεια δεν παίζει.
Ούτε ειναι ωραίο να κανεις παιδί στα 40σου..ειμαι πολυ κατά..
Και το ποτέ θα βρεις τον άνθρωπο σου και θα κανεις οικογένεια,ειναι κάτι που δεν μπορείς να ορίσεις!!
τωρα απλά έχουν αλλάξει οι ανθρώπινες σχέσεις,οι γυναίκες κ οι άντρες οι κ γενικά ο ψυχικός ανθρώπινος κόσμος..για αυτο το ρίχνουν όλες στη καριερα κλπ.κ αργούν να κάνουν οικογένεια!καμία σχέση με λίγο παλιοτερα!και για μενσ Κριμα!!
Όσον αφορά την ερώτηση μου,ναι υπάρχουν εξαιρέσεις κλπ.ομως οι έρευνες και οι γιατροι υποστηρίζουν ότι όσο πιο νεα τόσο πιο εύκολο!
Για να το λένε...

Η μητέρα μου με έκανε στα 35 το 1976... Παντρεύτηκε στα 34 της, μετά από μακροχρόνιο αρραβώνα με τον πατέρα μου, διότι μάζευαν χρήματα να ανοίξουν το σπιτικό τους. Μαζί με εκείνους και αρκετά άλλα ζευγάρια της εποχής. Την αδελφή μου την έκαναν όταν ήταν 38 κλεισμένα. Εγώ επίσης γνώρισα τον σύντροφό μου το 2010 στα 34 μου κι από ό,τι φαίνεται, παιδί δε θα έχω νωρίτερα από του χρόνου, αν πάνε όλα βέβαια κατ΄ ευχήν. Θέλω να σου πω, ότι όλα όσα αναφέρεις είναι σχετικά και τολμώ να πω και λίγο αντιφατικά μεταξύ τους. Κι επειδή κι εγώ είχα τέτοιους αφορισμούς (δε θέλω παιδί στα 40...), όταν γνώρισα τον κύρη μου, αναθεώρησα, και παιδιά ήθελα κι από όλα, κι ούτε θεωρώ ότι θα είμαι άσχημη εικόνα με το μωρό μου σε ένα δυο τρία χρόνια, πρώτα ο Θεός αν θελήσει να έλθει. Ναι, η βιολογική ηλικία σαφώς συμβάλλει στην αναπαραγωγή, αλλά δεν είναι ο μόνος παράγοντας, ούτε μπορώ να πω σε μια σημερινή 40ρα ότι είναι άσχημο θέαμα ως μικρομάνα. Ειδικά στη σημερινή 40άρα. Κι επειδή αυτή τη στιγμή μας διαβάζουν και μέλλουσες μανούλες αυτού του ηλικιακού γκρουπ, ας χρησιμοποιούμε λίγο πιο ήπιες εκφράσεις για να μην τις πληγώνουμε σε αυτό το τόσο ευαίσθητο στάδιο! Το λέω με κάθε καλή πρόθεση, ειλικρινά.

31ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 8:46 am

????????


Επισκέπτης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
mhtsaina έγραψε:[Ναι, η βιολογική ηλικία σαφώς συμβάλλει στην αναπαραγωγή, αλλά δεν είναι ο μόνος παράγοντας, ούτε μπορώ να πω σε μια σημερινή 40ρα ότι είναι άσχημο θέαμα ως μικρομάνα. Ειδικά στη σημερινή 40άρα. Κι επειδή αυτή τη στιγμή μας διαβάζουν και μέλλουσες μανούλες αυτού του ηλικιακού γκρουπ, ας χρησιμοποιούμε λίγο πιο ήπιες εκφράσεις για να μην τις πληγώνουμε σε αυτό το τόσο ευαίσθητο στάδιο! Το λέω με κάθε καλή πρόθεση, ειλικρινά.

32ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 8:54 am

XARA6971

XARA6971
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mhtsaina έγραψε:
sto upografw έγραψε:Είναι άσχημο να ακουγεται ότι πριν τα 35 γάμος κ οικογενεια δεν παίζει.
Ούτε ειναι ωραίο να κανεις παιδί στα 40σου..ειμαι πολυ κατά..
Και το ποτέ θα βρεις τον άνθρωπο σου και θα κανεις οικογένεια,ειναι κάτι που δεν μπορείς να ορίσεις!!
τωρα απλά έχουν αλλάξει οι ανθρώπινες σχέσεις,οι γυναίκες κ οι άντρες οι κ γενικά ο ψυχικός ανθρώπινος κόσμος..για αυτο το ρίχνουν όλες στη καριερα κλπ.κ αργούν να κάνουν οικογένεια!καμία σχέση με λίγο παλιοτερα!και για μενσ Κριμα!!
Όσον αφορά την ερώτηση μου,ναι υπάρχουν εξαιρέσεις κλπ.ομως οι έρευνες και οι γιατροι υποστηρίζουν ότι όσο πιο νεα τόσο πιο εύκολο!
Για να το λένε...

Η μητέρα μου με έκανε στα 35 το 1976... Παντρεύτηκε στα 34 της, μετά από μακροχρόνιο αρραβώνα με τον πατέρα μου, διότι μάζευαν χρήματα να ανοίξουν το σπιτικό τους. Μαζί με εκείνους και αρκετά άλλα ζευγάρια της εποχής. Την αδελφή μου την έκαναν όταν ήταν 38 κλεισμένα. Εγώ επίσης γνώρισα τον σύντροφό μου το 2010 στα 34 μου κι από ό,τι φαίνεται, παιδί δε θα έχω νωρίτερα από του χρόνου, αν πάνε όλα βέβαια κατ΄ ευχήν. Θέλω να σου πω, ότι όλα όσα αναφέρεις είναι σχετικά και τολμώ να πω και λίγο αντιφατικά μεταξύ τους. Κι επειδή κι εγώ είχα τέτοιους αφορισμούς (δε θέλω παιδί στα 40...), όταν γνώρισα τον κύρη μου, αναθεώρησα, και παιδιά ήθελα κι από όλα, κι ούτε θεωρώ ότι θα είμαι άσχημη εικόνα με το μωρό μου σε ένα δυο τρία χρόνια, πρώτα ο Θεός αν θελήσει να έλθει. Ναι, η βιολογική ηλικία σαφώς συμβάλλει στην αναπαραγωγή, αλλά δεν είναι ο μόνος παράγοντας, ούτε μπορώ να πω σε μια σημερινή 40ρα ότι είναι άσχημο θέαμα ως μικρομάνα. Ειδικά στη σημερινή 40άρα. Κι επειδή αυτή τη στιγμή μας διαβάζουν και μέλλουσες μανούλες αυτού του ηλικιακού γκρουπ, ας χρησιμοποιούμε λίγο πιο ήπιες εκφράσεις για να μην τις πληγώνουμε σε αυτό το τόσο ευαίσθητο στάδιο! Το λέω με κάθε καλή πρόθεση, ειλικρινά.


Ειλικρινά σε ευχαριστώ!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

33ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 9:05 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
XARA6971 έγραψε:
mhtsaina έγραψε:
sto upografw έγραψε:Είναι άσχημο να ακουγεται ότι πριν τα 35 γάμος κ οικογενεια δεν παίζει.
Ούτε ειναι ωραίο να κανεις παιδί στα 40σου..ειμαι πολυ κατά..
Και το ποτέ θα βρεις τον άνθρωπο σου και θα κανεις οικογένεια,ειναι κάτι που δεν μπορείς να ορίσεις!!
τωρα απλά έχουν αλλάξει οι ανθρώπινες σχέσεις,οι γυναίκες κ οι άντρες οι κ γενικά ο ψυχικός ανθρώπινος κόσμος..για αυτο το ρίχνουν όλες στη καριερα κλπ.κ αργούν να κάνουν οικογένεια!καμία σχέση με λίγο παλιοτερα!και για μενσ Κριμα!!
Όσον αφορά την ερώτηση μου,ναι υπάρχουν εξαιρέσεις κλπ.ομως οι έρευνες και οι γιατροι υποστηρίζουν ότι όσο πιο νεα τόσο πιο εύκολο!
Για να το λένε...

Η μητέρα μου με έκανε στα 35 το 1976... Παντρεύτηκε στα 34 της, μετά από μακροχρόνιο αρραβώνα με τον πατέρα μου, διότι μάζευαν χρήματα να ανοίξουν το σπιτικό τους. Μαζί με εκείνους και αρκετά άλλα ζευγάρια της εποχής. Την αδελφή μου την έκαναν όταν ήταν 38 κλεισμένα. Εγώ επίσης γνώρισα τον σύντροφό μου το 2010 στα 34 μου κι από ό,τι φαίνεται, παιδί δε θα έχω νωρίτερα από του χρόνου, αν πάνε όλα βέβαια κατ΄ ευχήν. Θέλω να σου πω, ότι όλα όσα αναφέρεις είναι σχετικά και τολμώ να πω και λίγο αντιφατικά μεταξύ τους. Κι επειδή κι εγώ είχα τέτοιους αφορισμούς (δε θέλω παιδί στα 40...), όταν γνώρισα τον κύρη μου, αναθεώρησα, και παιδιά ήθελα κι από όλα, κι ούτε θεωρώ ότι θα είμαι άσχημη εικόνα με το μωρό μου σε ένα δυο τρία χρόνια, πρώτα ο Θεός αν θελήσει να έλθει. Ναι, η βιολογική ηλικία σαφώς συμβάλλει στην αναπαραγωγή, αλλά δεν είναι ο μόνος παράγοντας, ούτε μπορώ να πω σε μια σημερινή 40ρα ότι είναι άσχημο θέαμα ως μικρομάνα. Ειδικά στη σημερινή 40άρα. Κι επειδή αυτή τη στιγμή μας διαβάζουν και μέλλουσες μανούλες αυτού του ηλικιακού γκρουπ, ας χρησιμοποιούμε λίγο πιο ήπιες εκφράσεις για να μην τις πληγώνουμε σε αυτό το τόσο ευαίσθητο στάδιο! Το λέω με κάθε καλή πρόθεση, ειλικρινά.


Ειλικρινά σε ευχαριστώ!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Μα γιατί να με ευχαριστείς; Ίσα ίσα εγώ σε ευχαριστώ που το δικό σου παράδειγμα και αρκετών άλλων γυναικών εδώ μέσα δίνει θάρρος και σε εμάς που σε πιο μεγάλη ηλικία θελήσαμε να τολμήσουμε να ονειρευτούμε ένα παιδί ... Με το καλό να υποδεχθείς τη μπουμπού σου!

34ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 9:13 am

????????


Επισκέπτης
Λεμονάκι έγραψε:
katnik75 έγραψε:xaxaxaxxa για το μετα....βλεπω τις φιλες μου κ με πιανει σοκ Shocked Shocked Shocked Shocked
ρε κορίτσι δεν γίνεται απο την μια να θες και απο την άλλη να πεθαίνεις σοκ.
Όταν θες ένα παιδί, είναι και η ηλικία σου τέτοια που ξέρεις τι πάει να πει παιδί, ξέρεις το τι έρχεται και απο αντοχές δόξα το θεό όλες έχουμε στα 35 μας ίσως καλύτερα και απο μια 25χρονη.


ειναι ολες αυτες οι ανασφαλειες ρε παιδι μου που μου βγαινουν. Ισως γιατι πιστευω οτι δεν θα τα καταφερουμε οποτε κ βρισκω ολο δυσκολιες. Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ποτε δεν εμεινα εγκυος τοσα χρονια. Οκ δεν το επεδιωξα κ παντα ημουν προσεκτικη αλλα αλλες κοπελες????? ΤΟ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ Κ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ Κ ΕΚΕΙ ΒΑΖΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΛΙΚΙΑ ΣΑΝ ΕΝΑ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΑΚΟΜΑ Crying or Very sad ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ "ΑΚΟΥΤΕ", ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΠΟΤΕ..

35ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 9:20 am

????????


Επισκέπτης
[quote="sto upografw"]Είναι άσχημο να ακουγεται ότι πριν τα 35 γάμος κ οικογενεια δεν παίζει.
Ούτε ειναι ωραίο να κανεις παιδί στα 40σου..ειμαι πολυ κατά..


δεν ειπα οτι δεν παιζει, ειπα οτι τεινει να ειναι ολο και πιο σπανιο λογω συνθηκων

οσο για το παιδι στα 40, να σε ρωτησω κατι......δε μιλαω για την τυπισσα που θα κανει 5 εκτρωσεις για να μη χαλασει η καριερα της πριν, η για να μην πεσει ο λοπεζ πωπος της......εκεινη ομως που ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ???? θα βαλει ημερομηνια ληξεως στην προσπαθεια της????? εκεινη που εχει ενα παιδι η και δυο και ξαναμενει εγκυος και ειναι ω ναι ! 40, τι να κανει να το ριξει??? προχτες μας ελεγε μια μαμα οτι εχει ενα γιο 17 νομιζω κι εναν 14 μπορει να κανω και λαθος καπου εκει, και περιμενει τωρα κοριτσακι! θεε μου δεν ξερετε τι χαρα πηρα, εκλαιγα.....πριγκηπισσα θα την εχουν!

γι αυτο ας μην ειμαστε αφοριστικοι δεν ξερουμε του καθενα τη ζωη

36ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 9:23 am

????????


Επισκέπτης
mhtsaina έγραψε:
XARA6971 έγραψε:
mhtsaina έγραψε:
sto upografw έγραψε:Είναι άσχημο να ακουγεται ότι πριν τα 35 γάμος κ οικογενεια δεν παίζει.
Ούτε ειναι ωραίο να κανεις παιδί στα 40σου..ειμαι πολυ κατά..
Και το ποτέ θα βρεις τον άνθρωπο σου και θα κανεις οικογένεια,ειναι κάτι που δεν μπορείς να ορίσεις!!
τωρα απλά έχουν αλλάξει οι ανθρώπινες σχέσεις,οι γυναίκες κ οι άντρες οι κ γενικά ο ψυχικός ανθρώπινος κόσμος..για αυτο το ρίχνουν όλες στη καριερα κλπ.κ αργούν να κάνουν οικογένεια!καμία σχέση με λίγο παλιοτερα!και για μενσ Κριμα!!
Όσον αφορά την ερώτηση μου,ναι υπάρχουν εξαιρέσεις κλπ.ομως οι έρευνες και οι γιατροι υποστηρίζουν ότι όσο πιο νεα τόσο πιο εύκολο!
Για να το λένε...

Η μητέρα μου με έκανε στα 35 το 1976... Παντρεύτηκε στα 34 της, μετά από μακροχρόνιο αρραβώνα με τον πατέρα μου, διότι μάζευαν χρήματα να ανοίξουν το σπιτικό τους. Μαζί με εκείνους και αρκετά άλλα ζευγάρια της εποχής. Την αδελφή μου την έκαναν όταν ήταν 38 κλεισμένα. Εγώ επίσης γνώρισα τον σύντροφό μου το 2010 στα 34 μου κι από ό,τι φαίνεται, παιδί δε θα έχω νωρίτερα από του χρόνου, αν πάνε όλα βέβαια κατ΄ ευχήν. Θέλω να σου πω, ότι όλα όσα αναφέρεις είναι σχετικά και τολμώ να πω και λίγο αντιφατικά μεταξύ τους. Κι επειδή κι εγώ είχα τέτοιους αφορισμούς (δε θέλω παιδί στα 40...), όταν γνώρισα τον κύρη μου, αναθεώρησα, και παιδιά ήθελα κι από όλα, κι ούτε θεωρώ ότι θα είμαι άσχημη εικόνα με το μωρό μου σε ένα δυο τρία χρόνια, πρώτα ο Θεός αν θελήσει να έλθει. Ναι, η βιολογική ηλικία σαφώς συμβάλλει στην αναπαραγωγή, αλλά δεν είναι ο μόνος παράγοντας, ούτε μπορώ να πω σε μια σημερινή 40ρα ότι είναι άσχημο θέαμα ως μικρομάνα. Ειδικά στη σημερινή 40άρα. Κι επειδή αυτή τη στιγμή μας διαβάζουν και μέλλουσες μανούλες αυτού του ηλικιακού γκρουπ, ας χρησιμοποιούμε λίγο πιο ήπιες εκφράσεις για να μην τις πληγώνουμε σε αυτό το τόσο ευαίσθητο στάδιο! Το λέω με κάθε καλή πρόθεση, ειλικρινά.


Ειλικρινά σε ευχαριστώ!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Μα γιατί να με ευχαριστείς; Ίσα ίσα εγώ σε ευχαριστώ που το δικό σου παράδειγμα και αρκετών άλλων γυναικών εδώ μέσα δίνει θάρρος και σε εμάς που σε πιο μεγάλη ηλικία θελήσαμε να τολμήσουμε να ονειρευτούμε ένα παιδί ... Με το καλό να υποδεχθείς τη μπουμπού σου!

καλα λεει η μητσαινα. Μας δινει θάρρος εμας των ανω των 35. Παιζει πολυ μεγαλο ρολο κ ο περιγυρος σε ολο αυτο νομιζω. Σε εμας υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι μας εχουν πει. Τωρα ειστε ξοφλημενοι για παιδια. Κοιταξτε τη δουλεια σας κ καντε ταξιδια.Ας μας τα φερει ο θεος βολικα να τα καταφερουμε ολες Crying or Very sad

37ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 9:31 am

????????


Επισκέπτης
miki2009 έγραψε:Τώρα στα 43 δεν έχεις τις φυσικές αντοχές που έχει μια 20 αλλά πιστεύω έχω περισσότερη υπομονή



και υπομονη, και ωριμοτητα, και θεληση, και εχεις πιει τα καφεδακια σου να μην χτυπιεσαι που θα κλειστεις μεσα, εχεις παει τα μπουζουκακια σου να μην παθεις καταθλιψη που η καλυτερη σου διασκεδαση θα ειναι η μενεγακη, εχεις παει και τις διακοπουλες σου δεν εισαι απ το σχολειο σε κλεισαμε να μεγαλωνεις παιδια.......ελα να παιρνουμε τα πανω μας.......εχει και συν η υποθεση......ελα να σας βλεπω!

38ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 9:32 am

????????


Επισκέπτης
[quote="katnik75Τωρα ειστε ξοφλημενοι για παιδια. [/quote]

λογια διποδων μεν, χωρις νου δε....

39ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 9:33 am

????????


Επισκέπτης
Very Happy Very Happy Very Happy ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ..ΑΧ ΒΡΕ ARCO ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΟ ΠΑΙΔΙΑ....ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 417472 ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 417472

40ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 9:34 am

????????


Επισκέπτης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

41ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 10:54 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kleopatra1981 έγραψε:.Θεωρώ ότι η καλύτερη ηλικία είναι μετά τα 25 και πριν τα 33 για να μην είναι η γυναίκα ούτε πολύ παιδί και ανώριμη, αλλά ούτε και μεγάλη, ώστε να μην έχει αντοχές και διάθεση. Αισθητικά δε μου αρέσει καθόλου να βλέπω στο δρόμο 40άρες με μωρά στα καρότσια..

σοβαρα κοπελια?και αυτες που ειναι 35 38 40 αν μενουν εγκυες τι πιστευεις οτι η εκρτωση θα ειναι καλυτερη λυση?γιατι επειδη προσβαλετε η αισθητικη σοθυ?σου ευχομαι να μπορεις να κανεις παιδια ευκολα και οχι σαν τις γυναικες που προσπαθουν τοσο πολυ και ας τους περνουν καποια χρονακια παραπανω.λυπαμαι για το σκεπτικο σου πραγματικα.

42ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 11:02 am

????????


Επισκέπτης
filitsaki έγραψε:
kleopatra1981 έγραψε:.Θεωρώ ότι η καλύτερη ηλικία είναι μετά τα 25 και πριν τα 33 για να μην είναι η γυναίκα ούτε πολύ παιδί και ανώριμη, αλλά ούτε και μεγάλη, ώστε να μην έχει αντοχές και διάθεση. Αισθητικά δε μου αρέσει καθόλου να βλέπω στο δρόμο 40άρες με μωρά στα καρότσια..

σοβαρα κοπελια?και αυτες που ειναι 35 38 40 αν μενουν εγκυες τι πιστευεις οτι η εκρτωση θα ειναι καλυτερη λυση?γιατι επειδη προσβαλετε η αισθητικη σοθυ?σου ευχομαι να μπορεις να κανεις παιδια ευκολα και οχι σαν τις γυναικες που προσπαθουν τοσο πολυ και ας τους περνουν καποια χρονακια παραπανω.λυπαμαι για το σκεπτικο σου πραγματικα.

ελπιζω μονο η κοπελα να βγει και να πει οτι καπως αλλιως το εννοουσε γιατι ...στεναχωρησε πολυ.......

43ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 11:04 am

????????


Επισκέπτης
ναι ρε συ ηταν λιγο απολυτο αυτο που ανεφερες. 25 με 33...εχεις σκεφτει οτι μπορει να υπαρχουν σχεσεις που δημιουργουνται μετα τα 33 κ πατανε κ αυτες σε γερες βασεις ωστε μπορει να τα καταφερουν να μεγαλωσουν ενα σωστο ανθρωπο??

44ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 11:07 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μακαρι αρκο αλλα ειναι κριμα αν ετσι το εννοουσε..τοσο λυπηρο για εναν νεο ανθρωπο να πιστευει κατι τετοιο.και ναι ειμαι απολυτη.εστω και αν ειμμαι 31 και εχω ηδη 3 παιδια.

45ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 11:14 am

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ κλεοπάτρα...αν δεν είχα 2 αποβολές δεν θα ήμουν 34,5 και να προσπαθώ ακόμη για 2ο..δεν ξέρεις ο καθένας πως του τα φέρνει η ζωή γιαυτό ας μην προσβάλλουν την αισθητική σου οι μεγάλες μανούλες!

46ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 11:18 am

????????


Επισκέπτης
παιδια δεν ξερω........κι εγω παντα ηθελα να κανω μικρη παιδια, μαλιστα το 29 και 31 που τα εκανα το θεωρουσα μεγαλη καποτε.....αλλα οχι να κρινω καποιον , οτι μου προσβαλλει την αισθητικη......μια μανα με ενα παιδακι που ενας θεος ξερει ποσο το ηθελε, ποσο καιρο το ηθελε......και αντε να μην το δω ρομαντικα, πες οτι εχει κι αλλα μεγαλυτερα παιδια, εσυ παλι στα 40 με το καροτσακι θα τη δεις και θα σε χαλασει??? σε μια εποχη που γυρω μας ολοι 35αρισαν και ουτε σκεφτονται το γαμο...

47ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 11:21 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:παιδια δεν ξερω........κι εγω παντα ηθελα να κανω μικρη παιδια, μαλιστα το 29 και 31 που τα εκανα το θεωρουσα μεγαλη καποτε.....αλλα οχι να κρινω καποιον , οτι μου προσβαλλει την αισθητικη......μια μανα με ενα παιδακι που ενας θεος ξερει ποσο το ηθελε, ποσο καιρο το ηθελε......και αντε να μην το δω ρομαντικα, πες οτι εχει κι αλλα μεγαλυτερα παιδια, εσυ παλι στα 40 με το καροτσακι θα τη δεις και θα σε χαλασει??? σε μια εποχη που γυρω μας ολοι 35αρισαν και ουτε σκεφτονται το γαμο...

ετερον εκατερον.να χαλαει την αισθητικη το αυτονοητο?ναι γιατι οχι ?παλια κανανε 10 παιδια τι νομιζεις οτι ειχαν τελιωσει μεχρι τα 34?[επειδη θα αναφερθει και οτι παλια καναν παιδια μικρες]κριμα.δεν ξαναμιλαω.

48ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 11:23 am

????????


Επισκέπτης
μολις αυτο μου ελεγε η μαμα μου....που οταν τα ακουσε αυτα επαθε ενα.....τεσπα....μου ειπε οτι τον τελευταιο της αδερφο απο τα 7 αδερφια, μοιραια, η γιαγια μου τον εκανε στα 43......ουτε εγω ξαναμιλαω, και μακαρι η κοπελα να εννοουσε τις γυναικες που επιλεγουν να μην κανουν παιδια και οχι για οσες δε μπορουν......

49ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 11:41 am

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνώ με όλα τα κορίτσια ότι όποτε και να σου έρθει το παιδάκι δεν το συζητάμε ότι είναι καλοδεχούμενο ειδικά σ'αυτές τις ηλικίες.Εγώ δεν διανοήθηκα έκτρωση παρόλο που οι συνθήκες μου δεν ήταν ιδανικές.Αλλά στα 42...;;;Εδώ βλέπουμε νεότερες που προσπαθούν και δεν έρχεται.Ο κάθε άνθρωπος έχει τη δικιά του ζωή και τις δικές του αντιλήψεις και σίγουρα τις δικές του αντοχές.
Και να σας πω ότι πλέον οι 40ρες δεν θεωρούνται τόσο μεγάλες όσο πριν καποια χρόνια.Και το "θέαμα" της 40ρας με καροτσάκι δεν είναι πιο αποκρουστικό από της 20ρας που καπνίζει στην καφετέρια με το καροτσάκι δίπλα.!!!
Ο άνθρωπος γερνάει όταν το θέλει ο ίδιος...Αυτής της γνώμης είμαι!!!Arco iris συμφωνώ με όσα λες.Και τώρα και άλλες φορές που σε βλέπω αλλά δεν το γραφω πάντα.

http://shineon-n-on.blogspot.com

50ηλικια και εγκυμοσυνη! - Σελίδα 2 Empty Απ: ηλικια και εγκυμοσυνη! Τρι Ιαν 29, 2013 11:51 am

????????


Επισκέπτης
σε ευχαριστω.....προσπαθω παντα να ειμαι οσο το δυνατον πιο ευγενικη και αντικειμενικη αλλα αυτο το θεμα σημερα με εχει ταραξει

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις