Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
51 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 51 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

SOTIANNA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ζουμπι έγραψε:
SOTIANNA έγραψε:
ζουμπι έγραψε: Τα ίδια τράβηξα με την κόρη μου...Κοιμήθηκα επιτέλους σαν άνθρωπος όταν έγινε 5 ετών!!!!!!!!!!
Και που δεν την πήγα,και που δεν την έτρεξα...τίποτα,όλα καλά.Αυτόν τον παιδίατρο πια...χρυσάφι τον πλήρωσα..χαλάλι δεν λέω,αλλά...έλιωσα 5 χρόνια.Έβλεπα το μαξιλάρι μου και έκλαιγα...'αστα...
Δεν καταλήξαμε κάπου,απλά στο ίδιο που λες και εσύ,ότι πιθανόν έβλεπε όνειρα.Διαταραχή ύπνου δεν ήταν..ακόμα δεν έχω καταλάβει τί μπορεί να έφταιγε..Οπότε δεν έχω να σου δώσω και συμβουλή...Υπομονή...και ελπίζω βέβαια να μην ταλαιπωρηθείς σαν και μένα...
ΑΧΧΧ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟΟΟΟΟΟ ειμαστε 6 μηνων και την νυχτα.... ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ - Σελίδα 2 534787 ειμαστε 6 μηνων και την νυχτα.... ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ - Σελίδα 2 534787
ΠΩΠΩ ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΜΕ........
ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΗ!!!



χαχαχα!!Δεν τα έγραψα μωρέ για να σας τρομάξω...βλακεία έκανα ε..;;
Απλά πολλά παιδάκια είναι ζόρικα...τι να κάνουμε,ελπίζω ο γιός να μου βγεί πιο ήρεμος.....
Και εσύ να χαίρεσε το/τα δικό/ά σου!!
ΜΠΑΑΑΑ ΔΕΝ ΤΡΟΜΑΖΩ ΤΟ ΨΙΛΟΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΖΗΤΩ ΠΟΥ ΚΑΗΚΑΜΕ! ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ!

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Very Happy Very Happy Very Happy

PINAKIII

PINAKIII
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
για μενα ειναι δοντακια..και μενα το εκανε αυτο.κοιμοταν κ ξυπναγε μετα απο 1 ωρα και ειχαμε θεμα..δεν εχει κ παρει κ ποτε πιπιλα εμενα κ περναγε κανα 2--3 ωρο να κοιμηθει κανονικα.
δεν εχω χρονο να διαβασω τι σου εγραψαν απλα σου λεω την εμπειρια μου.μολις εβγαλε τα δοντακια ολα καλα!

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
namil και ζομπι Shocked Shocked Shocked Shocked τι να πω εχω παλαβωσει ειμαστε και αλλες ε? ευχαριστω για καθε πληροφορια νιωθω καλυτερα πολυ σας ευχαριστω

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αγαπη 25 έγραψε:κοριτσια εχετε δρομο ακομα!!16 μηνων ο δικος μου και ξυπναει καθημερινα απο τις 4 το χαραμα και μεχρι της 7 παιζει και αν δεν του κανω παρεα τσιριζει!!ειμαι στα προθυρα της καταρευσης!! ειμαστε 6 μηνων και την νυχτα.... ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ - Σελίδα 2 585182 ειμαστε 6 μηνων και την νυχτα.... ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ - Σελίδα 2 585182 ειμαστε 6 μηνων και την νυχτα.... ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ - Σελίδα 2 585182

Κι εμεις μια απο τα ιδια...! Λιγο το ωραριο αλλαζε...! Συνηθως ηταν 3 με 6...! Ξυπνουσε και χοροπηδουσε στο κρεβατι μες την τρελλή χαρα...! Πήγαινα τον ταιζα μπας και κοιμηθει..τιποτα. Σταματησα να τον ταιζω...και απλα του εκανα αγκαλιστες μπας και το κοψει ετσι...τζιφος. Οταν σταματησα να μπαινω στο δωματιο του...σταματησε να ξυπναει. Μετα απο 3-4 μηνες...επιτελους...κοιμαται...! Συνηθως σερι απο τις 8 μεχρι τις 6:30. ειναι 15 μηνων τωρα. Κια τωρα φτυστε τον μην τον ματιασετε ε !!!! ειμαστε 6 μηνων και την νυχτα.... ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ - Σελίδα 2 215994

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τον φτυνουμε τον φτυνουμε εσας ξυπνουσε ομως εμενα κοιμαται με κλαμα ψες επειδη ειχαμε βαλει και εμβολιο του δωσα calpo και το κανε μονο δυο φορες απλα ηθελε την πιπιλα ελαχιστα εκλαψε κοιμηθηκε 8-7.15
αχ μακαρι να ηρεμησει σιγα σιγα την μερα που δεν θα το κανει (την νυχτα εννοω) ενα παρτακι θα το κανω

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς είμαστε στον 5ο μήνα και δεν έχουμε κοιμηθεί ακόμα ούτε ένα βράδυ κάπως φυσιολογικά...όχι συνεχόμενα, απλά λίγο ήρεμα...έχουμε περάσει διάφορες φ'ασεις περίεργες στον ύπνο, αλλά τις τελευταίες μέρες τον θηλάζω το βράδυ, κοιμάται στο στήθος και τον βάζω στο κρεβάτι του κατά τις 11 και κατά τις 12 με 12.30 ξυπνάει ουρλιάζοντας/κλαίγοντας. Τον νανουρίζει ο μπαμπάς του και τον ξαναβάζει για ύπνο και μετά ξαναξυπνάει για γάλα κατά τις 3 ή 3.30 ή 4. Τρώει και τον ξαναβάζω για ύπνο. Κοιμάται κανένα 2ωρο και μετά (γύρω στις 6, λες και ξυπνάει να χαιρετήσει τον μπαμπά του που ξυπνάει για να πάει στη δουλειά χεχεχε Very Happy ) πάλι ξυπνάει κλαίγοντας, οπότε τον νανουρίζω και ψευτοκοιμάται (πολύ ανήσυχα βέβαια, ξυπνάει, τρίβεται, ξανακοιμάται, ψιλογκρινιάζει, κτλ...) μέχρι στις 8 που ξυπνάει πάλι με πολύ κλάμα....μέχρι να τον ηρεμήσω πάει 8.30, τον θηλάζω και κάπως έτσι ξεκινάει η μέρα μας...είμαι ένα ζόμπι!!! Α! Να σημειώσω ότι ενώ δεν έπαιρνε με τίποτα πιπίλα τις τελευταίες 2 εβδομάδες τη θέλει οπωσδήποτε για να κοιμηθεί και μετά τη φτύνει μόνος του....τι να πω....μυστήριο ο ύπνος των μωρών....δυστυχώς!!! Shocked

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[Λαλημερα περα απο τα ονειρα που μπορει να βλεπει το παιδι..Μηπως περναει αλμα;Σε πολλες μανουλες ειναι αγνωστη εννοια.Ειναι καποια σταδια της αναπτηξης του παιδιου που οι επιστημονες το ονομαζουν "αλμα" αλλαζει για λιγο η συμπεριφερα διοτι τοπαιδι ετοιμαζετε να κανει κατι καινουριο αυτο του προκαλει ανχος με αποτελεσμα την αλλαγη συμπεριφορας κ συνηθειων καποια παιδακια το περνανε σε πολυ υπια μορφη κ οι γονεις δε το καταλαβενουν η δικια μου περναει τωρα μια φαση επαναπροσκολησεις πανω μου οπως ηταν νεογεννητο κ δε κοιματε καλα τα βραδια εχει ανησυχια.θα σου βρω ενα λινκ κ θα το βαλω για να καταλαβεις τι εννοω. Very Happy





quote="Αυγολεμονη"]Σας παραθετω το πιο κατω μυστηριο που συμβαινει στο αγορακι μου πειτε μου αν συνεβηκε σε καποια απο σας οταν το πα πριν κανα μηνα στον παιδιατρο ειπε πως ειναι ονειρα που βλεπει

οταν ηρθαμε απο την κλινικη μια φορα ξυπνουσε το βραδυ για φαγητο και μετα σε 3 βδομαδες πηγαινε σερι μια-δυο φορες τον μηνα εκλαιγε μες την νυχτα για 1-2 φορες επισης για πιπιλα αλλες νυχτες κανονικα σερι εχει τωρα 2 βδομαδες αυτο πυκνωσε και το κανει καθε βραδυ κοιμαται 2 ωρες και μετα κλαμα κοιματε 8 παρα 9.15 κανει αυτο βαζουμε πιπιλα μετα σε καμια ωρα ξανα παει ο αλλος βαζει πιπιλα μετα παω να κοιμηθω διπλα του ακριβως σε κανενα μισαωρο κλαμα πιπιλα μετα σε κανενα δυορο μετα ακομα 3-4 φορες θα το κανει καποτε ειναι κλαμα 30 δευτερολεπτων παιρνει την πιπιλα καποτε κλαιει 5λεπτα και την παιρνει μετα ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΟΙΜΗΣΜΕΝΟς ποιος μπορει να μου εξηγησει αυτο το φαινομενο?
το πρωι ξυπναει παντα γελαστος και μιλα μες την μερα γκρινιαζει αμα θελει υπνο ολη μερα γελα και παιζει αυτα μονο νυχτα Shocked[/quote]

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αθτο εννοω οταν λεω "αλμα"..
http://www.mitrikosthilasmos.com/2011/11/blog-post_9583.html?m=1

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αν προκειται για αλμα συμβαινει τις μερες εκεινες αντε την βδομαδα οχι καθε βραδυ ειναι κατι αναμεσα στα ονειρα και σε αυτο μετα ερεθεσματα του εγκεφαλου που τα επεξεργαζετε το βραδυ αυτο πιστευω συνηθεια ελπιζω να μην ειναι Shocked

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απλα λεω για αλμα γιατι οι εβδομαδες καμια φορα διαφερουν δε τις περνανε τα παιδακια κατα γραμμα μπορει να ειναι αλλες οι εβδομαδες αλματος αυτες οι εβδομαδες στο λινκ ειναι εμδεικτικες κ καθε παιδακι περναει το ανχος του με διαφορετικους τροπους μπορει μεσα απο τα ονειρα που για να το ξυπνανε ειναι τα λεγομενα ζωντανα ονειρα να ξεσπαει το ανχος κ ο φοβος γι αυτο το καινουριο το αγνωστο που ετοιμαζετε να κανει!!!Οπως κ να χει φαση ειναι θα περασει δε πιστευω να μεινει συνηθεια τα μωρακια αλλαζουν συνηθειες...

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις