Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
404 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 404 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Πεμ Ιαν 31, 2013 11:13 am

Helen M.

Helen M.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
georgiaa έγραψε:κοριτσια μπορειτε να μου πειτε ποιοι ειναι αυτοι οι γυναικολογοι απο χαλκιδα γιατι μολις προχθες πηγα για εναν υπερηχο (αυτη τη φορα σε αλλο γυναικολογο πηγα)και μου βρηκε πολυποδα ενω πριν 3 μηνες που αφαιρεσα μια κυστη δεν υπηρχε....και μου προτεινε παλι χειρουργειο!!!!δεν αντεχω αλλο!!!με συγχωρειτε αλλα εχω αγχωθει!!!

εχεις πμ!

27Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Πεμ Ιαν 31, 2013 11:17 am

μαμά Βασιλικής

μαμά Βασιλικής
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sotiria-21-love έγραψε:Είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι στην 7η εβδομάδα...Πήγα στο προκαθορισμένο μου ραντεβού με το γυναικολόγο προχθές και μου είπε ότι δεν πάει καλά η εγκυμοσύνη.Δεν ακουγόταν καρδούλα και ο σάκος δεν μεγαλώνει μου είπε..Θα έπρεπε να είναι 8mm και είναι 1,5mm...Σαν να είμαι δηλαδή 5 εβδομάδν και 5 ημερών ενώ εγώ ήμουν 7...Μου είπε να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα και να ξαναπάω μήπως αλλάξει κάτι αλλιώς θα κλείσουμε χειρουργείο για καθαρισμό...Ψυχολογικά είμαι πολύ χάλια, αναρωτίεμαι συνέχεια γιατί να έγινε αυτό..Ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον είναι χρωμοσοματικές ανωμαλίες και ένα μικρό ποσοστό κάποια μόλυνση...Ώρες ώρες νομίζω ότι εγώ έκανα κάτι λάθος και δεν είναι καλά τ μωράκι μου.. Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι ή είναι δεδομένο ότι πλέον πάμε για καθαρισμό?Έχω μια ελπίδα μήπως κάτι αλλάξει αλλά το θεωρό πολύ απίθανο..Είχατε καμιά παρόμοια περίπτωση με καλή έκβαση?? Sad Sad Sad
Σαφώς και η κάθε περίπτωση είναι μοναδική αλλα το πέρασα κι εγώ αυτο,δεν θυμάμαι ακριβώς εβδομάδες.Είχαμε πάει όμως για υπέρηχο κι ενώ έπρεπε να ακούσουμε καρδούλα δεν...!Και ο σάκος άδειος.Μας συμβούλεψε να μην το ανακοινώσουμε ακόμα μήπως και κάτι δεν πάει καλά και μας έκλεισε ραντεβού για 5 μέρες μετά!Κλάμα,στεναχώρια,άδειασμα!5 μέρες μετά ακούσαμε την καρδούλα της και όλα πήγαν καλά!Σου εύχομαι κοπέλα μου την ίδια έκβαση ..Ψυχραιμία!Και μην λές οτι φταίς εσύ και τέτοια!Καμία σχέση!Εύχομαι να είναι καλά τα νέα σου!

28Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Πεμ Ιαν 31, 2013 11:47 am

MARAKI!86

MARAKI!86
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ, ΓΙΑΤΙ Κ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, ΜΗ ΣΤΕΧΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗ 1Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ UTROGESTAN Κ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΦΩ ΕΛΠΙΔΕΣ Κ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙ!ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΗ 2Η ΕΠΙΣΚΕΩΗ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΠΕΦΤΕ ΩΣΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ 6,2 ΣΤΗΝ 3Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ.ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΥΚΛΟ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΞΑΝΑΞΕΚΙΝΑΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΒΟΥΝΟ!!! Mad ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΣΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ..ΟΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ Μ Ο Ν Ο ΟΤΑΝ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΤΟ ΘΕΛΗΣΕΙ!!!!

29Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Πεμ Ιαν 31, 2013 1:22 pm

elsa1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Helen M. έγραψε:
elsa1 έγραψε:
Helen M. έγραψε:Να πάς και σε άλλο γιατρό!
Η γνώμη μου.
Εχω φίλη μια κοπέλα η οποια πήγε να επιβεβαιώσει σε μια ΦΟΒΕΡΗ Twisted Evil γιατρό που έχουμε εδω στην περιοχή της χαλκιδας και της ειπε οτι το μωρο δεν ζει και κανονισε στις δυο επομενες ημέρες και την αποξεση στο ΙΑΣΩ Shocked Twisted Evil
Η κοπέλα δεν ησύχασε λές και κάτι την "έτρωγε "και πήρε και μια δεύτερη γνωμη.Επάθε σοκ οταν ακουσε την καρδουλα τοΥ να χτυπάει!Να μην τα πολυλογώ ο μπομπιρας πάει Β δημοτικου!!!
ΜΜΜΜ ξερω και εγω μια γιατρο εδω στην χαλκιδα που κανει τετοιες διαγνωσεις και τους στελνει ολους χειρουργειο για ψυλου πηδημα!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Ποια να ειναι άραγε???Ή μηπως δεν ειναι μονο μία???
μπα μαλλον για την ιδια μιλαμε........σιγουρα!!!!!!μιασ φιλησ μου τησ ειχε βρει κατι.....και τησ ειπε χειρουργειο κατευθειαν....πηγε σε αλλο γιατρο και εκανε θεραπεια και ξεπερασε το υποτιθεμενο προβλημα που χρειαζονταν ντε και καλα χειρουργειο........ Laughing

30Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Πεμ Ιαν 31, 2013 2:49 pm

sotiria-21-love


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πήγα τώρα το βράδυ στο νοσοκομείο γιατί με ενοχλούσε η κοιλιά μου είχα και τα καφέ και φοβήθηκα και αυτή που με είδε ενώ οι δύο γυναικολόγοι που πήγα μου είπαν αυτά που σας είπα γυρνάει και μ λέει ότι ο σάκος φένεται κανονικός και το μωρό επίσης δεν έχει κάποιο θέμα και ότι μπορεί να υπάρχει καθυστερημένη σύλληψη και γι αυτό να μην ακούγετε ακόμα καρδούλα και ότι είναι φυσιολογικό γιατί συμβαίνει και όταν δεν έχεις σταθερό κύκλο αλλά ακόμα και σε γυναίκες με σταθερό κύκλο καμιά φορά ακούγετε από την 8η εβδομάδα...Και είχα και πριν λίγο κάτι αναγούλες και έκανα εμετό...Λέτε να έπιασαν οι προσευχές μου και να έχουν αρχίσει να πηγαίνουν όλα καλά?Αλλά γίνετε σε μια μέρα τέτοια αλλαγή?Δε θέλω να χαρώ ακόμα αλλά λέτε να έγινε το θαύμα?

31Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Πεμ Ιαν 31, 2013 3:22 pm

Ri@

Ri@
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sotiria-21-love έγραψε:Πήγα τώρα το βράδυ στο νοσοκομείο γιατί με ενοχλούσε η κοιλιά μου είχα και τα καφέ και φοβήθηκα και αυτή που με είδε ενώ οι δύο γυναικολόγοι που πήγα μου είπαν αυτά που σας είπα γυρνάει και μ λέει ότι ο σάκος φένεται κανονικός και το μωρό επίσης δεν έχει κάποιο θέμα και ότι μπορεί να υπάρχει καθυστερημένη σύλληψη και γι αυτό να μην ακούγετε ακόμα καρδούλα και ότι είναι φυσιολογικό γιατί συμβαίνει και όταν δεν έχεις σταθερό κύκλο αλλά ακόμα και σε γυναίκες με σταθερό κύκλο καμιά φορά ακούγετε από την 8η εβδομάδα...Και είχα και πριν λίγο κάτι αναγούλες και έκανα εμετό...Λέτε να έπιασαν οι προσευχές μου και να έχουν αρχίσει να πηγαίνουν όλα καλά?Αλλά γίνετε σε μια μέρα τέτοια αλλαγή?Δε θέλω να χαρώ ακόμα αλλά λέτε να έγινε το θαύμα?
Κοριτσακι μου για αρχη πρεπει να εισαι ηρεμη και ψυχραιμη!
Ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα!
Καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις...
Το εχω περασει κι εγω...
Ειχα κι εγω καθυστερημενη συλληψη και ακουσαμε καρδουλα μετα την 8 ευδομαδα.
Αυτη η γιατρος που σε εξετασε τωρα ειδε εμβρυακα στοιχεια στον σακο;
Εαν ναι υπαρχουν ελπιδες!

32Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Πεμ Ιαν 31, 2013 8:41 pm

ntinaki76


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σου ευχομαι ολα να πανε καλα μεσα απο την καρδια μου

33Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Παρ Φεβ 01, 2013 12:11 am

mamalina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κι εγω ευχομαι οτι καλυτερο!!!ολα θα πανε καλα!!!(ο μικρος μου, πιαστηκε αργα --στην αρχη ειδαμε χαμηλη χοριακη,η γιατρος επιφυλακτικη, τελικα ηταν καθυστερημενη η συλληψη...ολα πολυ καλα, σημερα ειναι 18 μηνων!!!!)

34Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Παρ Φεβ 01, 2013 1:20 am

sotiria-21-love


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ri@ έγραψε:
sotiria-21-love έγραψε:Πήγα τώρα το βράδυ στο νοσοκομείο γιατί με ενοχλούσε η κοιλιά μου είχα και τα καφέ και φοβήθηκα και αυτή που με είδε ενώ οι δύο γυναικολόγοι που πήγα μου είπαν αυτά που σας είπα γυρνάει και μ λέει ότι ο σάκος φένεται κανονικός και το μωρό επίσης δεν έχει κάποιο θέμα και ότι μπορεί να υπάρχει καθυστερημένη σύλληψη και γι αυτό να μην ακούγετε ακόμα καρδούλα και ότι είναι φυσιολογικό γιατί συμβαίνει και όταν δεν έχεις σταθερό κύκλο αλλά ακόμα και σε γυναίκες με σταθερό κύκλο καμιά φορά ακούγετε από την 8η εβδομάδα...Και είχα και πριν λίγο κάτι αναγούλες και έκανα εμετό...Λέτε να έπιασαν οι προσευχές μου και να έχουν αρχίσει να πηγαίνουν όλα καλά?Αλλά γίνετε σε μια μέρα τέτοια αλλαγή?Δε θέλω να χαρώ ακόμα αλλά λέτε να έγινε το θαύμα?
Κοριτσακι μου για αρχη πρεπει να εισαι ηρεμη και ψυχραιμη!
Ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα!
Καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις...
Το εχω περασει κι εγω...
Ειχα κι εγω καθυστερημενη συλληψη και ακουσαμε καρδουλα μετα την 8 ευδομαδα.
Αυτη η γιατρος που σε εξετασε τωρα ειδε εμβρυακα στοιχεια στον σακο;
Εαν ναι υπαρχουν ελπιδες!


Ναι γιατί μου λέει ο σάκος σού είναι καλός το μωρό μια χαρά φένετε φυαιολογικά μες στη μήτρα και κάτι άλλα που δεν τα κατάλαβα πως τα είπε φυσιολογικά και ότι λογικά από εβδομάδα θα ακούσω καρδούλα

35Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Παρ Φεβ 01, 2013 2:24 am

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sotiria-21-love έγραψε:
Ri@ έγραψε:
sotiria-21-love έγραψε:Πήγα τώρα το βράδυ στο νοσοκομείο γιατί με ενοχλούσε η κοιλιά μου είχα και τα καφέ και φοβήθηκα και αυτή που με είδε ενώ οι δύο γυναικολόγοι που πήγα μου είπαν αυτά που σας είπα γυρνάει και μ λέει ότι ο σάκος φένεται κανονικός και το μωρό επίσης δεν έχει κάποιο θέμα και ότι μπορεί να υπάρχει καθυστερημένη σύλληψη και γι αυτό να μην ακούγετε ακόμα καρδούλα και ότι είναι φυσιολογικό γιατί συμβαίνει και όταν δεν έχεις σταθερό κύκλο αλλά ακόμα και σε γυναίκες με σταθερό κύκλο καμιά φορά ακούγετε από την 8η εβδομάδα...Και είχα και πριν λίγο κάτι αναγούλες και έκανα εμετό...Λέτε να έπιασαν οι προσευχές μου και να έχουν αρχίσει να πηγαίνουν όλα καλά?Αλλά γίνετε σε μια μέρα τέτοια αλλαγή?Δε θέλω να χαρώ ακόμα αλλά λέτε να έγινε το θαύμα?
Κοριτσακι μου για αρχη πρεπει να εισαι ηρεμη και ψυχραιμη!
Ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα!
Καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις...
Το εχω περασει κι εγω...
Ειχα κι εγω καθυστερημενη συλληψη και ακουσαμε καρδουλα μετα την 8 ευδομαδα.
Αυτη η γιατρος που σε εξετασε τωρα ειδε εμβρυακα στοιχεια στον σακο;
Εαν ναι υπαρχουν ελπιδες!


Ναι γιατί μου λέει ο σάκος σού είναι καλός το μωρό μια χαρά φένετε φυαιολογικά μες στη μήτρα και κάτι άλλα που δεν τα κατάλαβα πως τα είπε φυσιολογικά και ότι λογικά από εβδομάδα θα ακούσω καρδούλα

Ευτυχώς κοπέλα μου που δε βιάστηκες για απόξεση. Υπάρχουν ελπίδες λοιπόν και γιαυτό και ο πρώτος γιατρός σου είπε να ξαναπάς σε μια εβδομάδα!

36Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Παρ Φεβ 01, 2013 11:33 am

sotiria-21-love


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
toutounaki έγραψε:
sotiria-21-love έγραψε:
Ri@ έγραψε:
sotiria-21-love έγραψε:Πήγα τώρα το βράδυ στο νοσοκομείο γιατί με ενοχλούσε η κοιλιά μου είχα και τα καφέ και φοβήθηκα και αυτή που με είδε ενώ οι δύο γυναικολόγοι που πήγα μου είπαν αυτά που σας είπα γυρνάει και μ λέει ότι ο σάκος φένεται κανονικός και το μωρό επίσης δεν έχει κάποιο θέμα και ότι μπορεί να υπάρχει καθυστερημένη σύλληψη και γι αυτό να μην ακούγετε ακόμα καρδούλα και ότι είναι φυσιολογικό γιατί συμβαίνει και όταν δεν έχεις σταθερό κύκλο αλλά ακόμα και σε γυναίκες με σταθερό κύκλο καμιά φορά ακούγετε από την 8η εβδομάδα...Και είχα και πριν λίγο κάτι αναγούλες και έκανα εμετό...Λέτε να έπιασαν οι προσευχές μου και να έχουν αρχίσει να πηγαίνουν όλα καλά?Αλλά γίνετε σε μια μέρα τέτοια αλλαγή?Δε θέλω να χαρώ ακόμα αλλά λέτε να έγινε το θαύμα?
Κοριτσακι μου για αρχη πρεπει να εισαι ηρεμη και ψυχραιμη!
Ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα!
Καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις...
Το εχω περασει κι εγω...
Ειχα κι εγω καθυστερημενη συλληψη και ακουσαμε καρδουλα μετα την 8 ευδομαδα.
Αυτη η γιατρος που σε εξετασε τωρα ειδε εμβρυακα στοιχεια στον σακο;
Εαν ναι υπαρχουν ελπιδες!


Ναι γιατί μου λέει ο σάκος σού είναι καλός το μωρό μια χαρά φένετε φυαιολογικά μες στη μήτρα και κάτι άλλα που δεν τα κατάλαβα πως τα είπε φυσιολογικά και ότι λογικά από εβδομάδα θα ακούσω καρδούλα

Ευτυχώς κοπέλα μου που δε βιάστηκες για απόξεση. Υπάρχουν ελπίδες λοιπόν και γιαυτό και ο πρώτος γιατρός σου είπε να ξαναπάς σε μια εβδομάδα!

Μακάρι να πάνε όλα καλά..

37Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Δευ Φεβ 04, 2013 9:42 am

sotiria-21-love


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τελικά πήγα σήμερα στο γιατρό όπως μου είχε πει αλλά ο σάκος όπως μου είπε μεγάλωσε αλλά το μωρό δεν μεγαλώνει ούτε καν η καρδούλα του δε χτυπάει.Μου είπε ότι αν είχαμε διαφορά μια βδομάδα θα μπορούσε απλά να είχε πιαστεί και αργότερα αλλά είναι πάνω από εβδομάδα!Ήθελε σήμερα κατευθείαν να κάνουμε τον καθαρισμό αλλά δεν μπορούσα δεν ένοιωθα έτοιμη τόσο γρήγορα, όποτε μου είπε να πάω αύριο στης 8!Είμαι πάρα πολύ χάλια ψυχολογικά και στεναχωριέμαι..ήλπιζα να αλλάξει κάτι αλλά....

38Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Δευ Φεβ 04, 2013 9:50 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοπέλα μου είναι πολύ άσχημη εμπειρία, το ξέρω γιατί πέρασα μια παρόμοια κατάσταση και με είχε πάρει εντελώς από κάτω για ένα διάστημα! Αλλά μετά από ένα χρόνο ο Θεούλης μου έστειλε άλλο μωράκι και τώρα με το καλό έφτασα στον έβδομο!
Κάνε κουράγιο και υπομονή, πάρε δύναμη και συνέχισε από όταν θα σου πει ο γιατρός τις προσπάθειες και όταν με το καλό θα έρθει το επόμενο μωράκι θα είναι όλα μια άσχημη ανάμνηση! Τα πάντα γίνονται για κάποιο λόγο να ξέρεις! Οπότε έχε πίστη και να είσαι δυνατή!

39Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Δευ Φεβ 04, 2013 10:16 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sotiria σε δημοσιο ή σε ιδιωτικο νοσ/μειο πηγες?σε ρωταω γιατι εγω την ειχα πατησει,ειχα παει σε ιδιωτικο και μου ειπαν οτι δεν χτυπαει η καρδια του και να παω αυριο για αποξεση και μετα πηγα σε δημοσιο και τελικα χτυπουσε η καρδουλα του και μαλιστα μου ειχαν πει οτι υπερυχους απο ιδιωτικα νοσ/μεια δεν εμπιστευονται μονο οτι δουν οι ιδιοι στον υπερηχο.Τελικα το μωρακι μου το εχασα 2 εβδομαδες αργοτερα αλλα τσπ.Ψαξ'το καλα εμενα τοτε μου ειχε κανει υπερηχο ο εφημερευον ιατρος ιδιωτικου νοσοκομειου και μου ειχε πει οτι δεν χτυπαει η καρδια,ουτε αυτο δεν μπορεσε να δει Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

40Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Δευ Φεβ 04, 2013 10:57 am

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσακι μου τι να πω?Δεν μπορω να σου πω να μην στεναχωριεσαι γιατι ειναι αδυνατον.Καλη δυναμη και ευχομαι γρηγορα να ερθει ενα αλλο μωρακι που να γεμισει το κενο σου.

41Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Δευ Φεβ 04, 2013 11:57 am

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοπέλα μου τί να σου πω! Δεν έχω λόγια... Ερχόμουν να διαβάσω τα ευχάριστα μετά τις τελευταίες εξετάσεις σου.
Είναι σίγουρο;
Αν είναι, το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Η βιοχημική κύηση σταματάει πολύ νωρίς, λόγω σοβαρών -συνήθως- χρωμοσωματικών ανωμαλιών του εμβρύου που είναι μη βιώσιμο. Οπότε όσο οδυνηρό και αν είναι, καλύτερα να συμβεί στην αρχή της κύησης πριν ακουστεί καρδούλα, παρά μετά που θα έχεις ακουσει καρδούλα, θα το έχεις δει στον υπερηχο κ.λ.π

Ευχομαι ολόψυχα σύντομα να κρατησεις στην αγκαλιά σου ένα μωράκι!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την toutounaki στις Δευ Φεβ 04, 2013 12:24 pm, 1 φορά

42Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Δευ Φεβ 04, 2013 12:17 pm

natasaki1

natasaki1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
sotiria-21-love έγραψε:Τελικά πήγα σήμερα στο γιατρό όπως μου είχε πει αλλά ο σάκος όπως μου είπε μεγάλωσε αλλά το μωρό δεν μεγαλώνει ούτε καν η καρδούλα του δε χτυπάει.Μου είπε ότι αν είχαμε διαφορά μια βδομάδα θα μπορούσε απλά να είχε πιαστεί και αργότερα αλλά είναι πάνω από εβδομάδα!Ήθελε σήμερα κατευθείαν να κάνουμε τον καθαρισμό αλλά δεν μπορούσα δεν ένοιωθα έτοιμη τόσο γρήγορα, όποτε μου είπε να πάω αύριο στης 8!Είμαι πάρα πολύ χάλια ψυχολογικά και στεναχωριέμαι..ήλπιζα να αλλάξει κάτι αλλά....
Το ξερω ειναι πολυ ασχημη εμπειρια το εχω ζησει στην πρωτη μου εγκυμοσυνη....αλλα εσυ μετα απο αυτο να ηρεμησεισ και να βαλεις μπροστα για νεο μπεμπε οποτε ομως ΕΣΥ νιωσεις ετοιμη...

43Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Δευ Φεβ 04, 2013 11:42 pm

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κουράγιο κοριτσι μου...το πέρασα και σε καταλαβαίνω απόλυτα...εμένα δεν ανέβαινε όσο έπρεπε η χοριακή και δεν ακούσαμε την καρδούλα του...είσαι μικρή ακόμη και ο Θεός σύντομα θα σου χαρίσει άλλο παιδάκι...καλή δύναμη!

44Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Τρι Φεβ 05, 2013 11:35 am

sotiria-21-love


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση και δυστυχώς σήμερα το πρωί έκανα την επέμβαση...Μου είπε ο γυναικολόγος ότι ο λόγος που επέμενε ήταν γιατί ναι μεν υπήρχαν εμβρυικά στοιχεία αλλά εφόσον δεν αναπτύχθηκε δεν υπήρχε μωρό..Δύσκολη εμπειρία η σημερινή αλλά ευτυχώς το προσωπικό της κλινικής ήταν πολύ καλές και με βοήθησαν πάρα πολύ...Είμαι πολύ πεσμένη ψυχολογικά και νοιώθω σαν κάτι να μου λείπει αλλά δυστυχώς δεν γινόταν αλλιώς... Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

45Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Τρι Φεβ 05, 2013 12:12 pm

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σωτηρία μου, χωρίς να μπορώ να πω ότι ξέρω τι περνάς, σου εύχομαι ολόψυχα να το ξεπεράσετε γρήγορα και να κρατήσετε στα χέρια σας ένα μωράκι.

46Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Τρι Φεβ 05, 2013 12:21 pm

mamalou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγω τοιδιο ευχομαι να ερθει γρηγορα εναμωρακι στην αγκαλια σου

47Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Τρι Φεβ 05, 2013 1:23 pm

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κουράγιο κοπέλα μου! Το ότι έγινε τόσο νωρίς πριν ακουστεί η καρδούλα, είναι τραγικό μεν αλλά λιγότερο τραγικό από το να γινόταν αργότερα. Είπαμε οι βιοχημικές κυήσεις έχουν σα λόγο πολύ σοβαρές χρωμοσωματικές ανωμαλίες του εμβρύου. Η ουσία είναι ότι αφού έμεινες έγκυος θα ξαναμείνεις. Και το σποράκι σου θα σου στείλει το αδελφάκι του.

48Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Τρι Φεβ 05, 2013 1:41 pm

Ri@

Ri@
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sotiria-21-love έγραψε:Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση και δυστυχώς σήμερα το πρωί έκανα την επέμβαση...Μου είπε ο γυναικολόγος ότι ο λόγος που επέμενε ήταν γιατί ναι μεν υπήρχαν εμβρυικά στοιχεία αλλά εφόσον δεν αναπτύχθηκε δεν υπήρχε μωρό..Δύσκολη εμπειρία η σημερινή αλλά ευτυχώς το προσωπικό της κλινικής ήταν πολύ καλές και με βοήθησαν πάρα πολύ...Είμαι πολύ πεσμένη ψυχολογικά και νοιώθω σαν κάτι να μου λείπει αλλά δυστυχώς δεν γινόταν αλλιώς... Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Σε νιωθω και σε καταλαβαινω απολυτα κοπελα μου...
Λυπαμαι πολυ...
Ξερω ποσο ποναει, ομως μην πεφτεις.
Θα ηρεμησεις και θα ερθει και το μωρακι.
Ολα καλα θα πανε! Να εισαι δυνατη!

49Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Τρι Φεβ 05, 2013 3:15 pm

zozefina_27

zozefina_27
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ax bre kopelia,den exw brei ta logia pou mporw na pw gia na se parigoriso, to mono pou mporw na sou pw einai oti klew kai egw mazi sou... Sad Sad

50Den anaptusete to mwro :( :( :( :(  - Σελίδα 2 Empty Απ: Den anaptusete to mwro :( :( :( :( Τρι Φεβ 05, 2013 3:40 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχομαι συντομα να περασει αυτο ο πονος που νιοθεις κ αν ερθει ενα μωρακη κ να ριζοσει βαθια μεσα στην κοιλιτσα σου..<3 ολα για καποιο λογω γινονται ισως καλυτερα τωρα παρα μετα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις