Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

2626 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Τρι Φεβ 05, 2013 2:00 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Anastazia2801 έγραψε:

πηρα τηλεφωνο και ρωτησα και αλλο γιατρο ειπε οτι ειναι φυσιολογικα τα γραμμαρια δεν ξερω ισως να του χρεωνω περισσοτερα απο οτι πρεπει και μπορει καποιος αλλος γιατρος να μου βγει χειροτερος,για την αμνιο εδωσε ο αντρας μου χωρις εκεινος να ζητησει ουτε σεντς θα του πω στα ισια οτι δεν θελω καισαρικη και τελειωσε ας πει οτι θελει αν δεν εχω σακχαρο δεν θα υπαρχει λογος ανυσηχιας!αν χρειαστω καισαρικη για αλλο λογο οκ ας το φαω το μαχαιρι χαλαλι στο παιδακι μου αλλα οχι λογο βαρους ακομα 984 γρ ειναι το μικρακι μου δεν ειναι κανα βοδι!
η κοιλιτσα του ειναι 2 εβδομαδες πιο μεγαλη λεει!αυτο με τη μπακα και εγω το ειπα χαχαχααχαχα!
την πεμπτη θα ξερω την δευτερα θα παω να τον βρω και θα δουμε θα σας γραψω τις εξελιξεις

Καλά έκανες και ρώτησες. Περίμενε και τις εξετάσεις ζαχάρου και βλέπεις πως θα πάει! Όσο για την καισαρική είναι μέσα στο πρόγραμμα πάντα αλλά όπως λες όταν υπάρχει λόγος. Και αφού το μωράκι είναι από την 21η βδομάδα μεγαλύτερο σταθερά πάει να πει ότι δεν αυξήθηκε απότομα το βάρος του για να τρομάξεις! Μην αγχώνεσαι άδικα! Ειδικά για το θέμα καισαρική! Το πολύ πολύ να έρθει πιο νωρίς από την ΠΗΤ το μωρό. Εμένα με έχει για 7/5 αλλά εγώ πιστεύω ότι η φαγού μου θα σκάσει μύτη τέλη Απρίλη. Σιγά μη χάσει το Πασχαλιάτικο τσιμπούσι! Χα,χα,χα!

2726 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Τρι Φεβ 05, 2013 2:07 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nancy82 έγραψε:
Anastazia2801 έγραψε:

πηρα τηλεφωνο και ρωτησα και αλλο γιατρο ειπε οτι ειναι φυσιολογικα τα γραμμαρια δεν ξερω ισως να του χρεωνω περισσοτερα απο οτι πρεπει και μπορει καποιος αλλος γιατρος να μου βγει χειροτερος,για την αμνιο εδωσε ο αντρας μου χωρις εκεινος να ζητησει ουτε σεντς θα του πω στα ισια οτι δεν θελω καισαρικη και τελειωσε ας πει οτι θελει αν δεν εχω σακχαρο δεν θα υπαρχει λογος ανυσηχιας!αν χρειαστω καισαρικη για αλλο λογο οκ ας το φαω το μαχαιρι χαλαλι στο παιδακι μου αλλα οχι λογο βαρους ακομα 984 γρ ειναι το μικρακι μου δεν ειναι κανα βοδι!
η κοιλιτσα του ειναι 2 εβδομαδες πιο μεγαλη λεει!αυτο με τη μπακα και εγω το ειπα χαχαχααχαχα!
την πεμπτη θα ξερω την δευτερα θα παω να τον βρω και θα δουμε θα σας γραψω τις εξελιξεις

Καλά έκανες και ρώτησες. Περίμενε και τις εξετάσεις ζαχάρου και βλέπεις πως θα πάει! Όσο για την καισαρική είναι μέσα στο πρόγραμμα πάντα αλλά όπως λες όταν υπάρχει λόγος. Και αφού το μωράκι είναι από την 21η βδομάδα μεγαλύτερο σταθερά πάει να πει ότι δεν αυξήθηκε απότομα το βάρος του για να τρομάξεις! Μην αγχώνεσαι άδικα! Ειδικά για το θέμα καισαρική! Το πολύ πολύ να έρθει πιο νωρίς από την ΠΗΤ το μωρό. Εμένα με έχει για 7/5 αλλά εγώ πιστεύω ότι η φαγού μου θα σκάσει μύτη τέλη Απρίλη. Σιγά μη χάσει το Πασχαλιάτικο τσιμπούσι! Χα,χα,χα!

les na gennhsoume mazi?
enas eidikeyomenos arketa kalos eipe ston antra mou oti etsi opws paei me to nini kai an den allaxei 8esh 8a bgei megalh evdomada!

2826 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Τρι Φεβ 05, 2013 2:14 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Anastazia2801 έγραψε:

les na gennhsoume mazi?
enas eidikeyomenos arketa kalos eipe ston antra mou oti etsi opws paei me to nini kai an den allaxei 8esh 8a bgei megalh evdomada!

Μπορεί που ξέρεις; Σιγά μη χάσουν τα φαγούδικα το Πασχαλιάτικο γλέντι και το αρνί! Παιδί μου η δικιά μου όταν μυρίζει σουβλάκι ή πίτσα κάνει κωλοτούμπες στην κοιλιά! Κι εγώ η έρμη σε εφτά μήνες έχω φάει δύο φορές σουβλάκι απ έξω και δύο-τρεις φορές πίτσα που έφτιαξα μονη μου! Αφού σκέφτομαι όταν αρχίσει ο τοκετός να πω στον άντρα μου να κρατάει κανένα σουβλάκι στο χέρι, να μυρίζει η μπέμπα για να βγει γρηγορότερα ακι πιο έυκολα! Χα,χα,χα! 26 εβδομαδα! - Σελίδα 2 328109 26 εβδομαδα! - Σελίδα 2 328109 26 εβδομαδα! - Σελίδα 2 328109 26 εβδομαδα! - Σελίδα 2 328109
Έτσι να μην αγχώνεσαι άδικα! Ρώτα κι άλλο γιατρό! Αν αυτός ή ο άλλος θα είναι καλύτερος ή χειρότερος δεν ξέρεις αλλά να τρελαίνεσαι από το άγχος δεν λέει! Έχουμε χίλια άγχη για να να μας φορτώνουν κι άλλα οι γιατροί απλά και μόνο για να κάνουν αυτό που θέλουν!

2926 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Τρι Φεβ 05, 2013 2:16 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nancy82 έγραψε:
Anastazia2801 έγραψε:

les na gennhsoume mazi?
enas eidikeyomenos arketa kalos eipe ston antra mou oti etsi opws paei me to nini kai an den allaxei 8esh 8a bgei megalh evdomada!

Μπορεί που ξέρεις; Σιγά μη χάσουν τα φαγούδικα το Πασχαλιάτικο γλέντι και το αρνί! Παιδί μου η δικιά μου όταν μυρίζει σουβλάκι ή πίτσα κάνει κωλοτούμπες στην κοιλιά! Κι εγώ η έρμη σε εφτά μήνες έχω φάει δύο φορές σουβλάκι απ έξω και δύο-τρεις φορές πίτσα που έφτιαξα μονη μου! Αφού σκέφτομαι όταν αρχίσει ο τοκετός να πω στον άντρα μου να κρατάει κανένα σουβλάκι στο χέρι, να μυρίζει η μπέμπα για να βγει γρηγορότερα ακι πιο έυκολα! Χα,χα,χα! 26 εβδομαδα! - Σελίδα 2 328109 26 εβδομαδα! - Σελίδα 2 328109 26 εβδομαδα! - Σελίδα 2 328109 26 εβδομαδα! - Σελίδα 2 328109
Έτσι να μην αγχώνεσαι άδικα! Ρώτα κι άλλο γιατρό! Αν αυτός ή ο άλλος θα είναι καλύτερος ή χειρότερος δεν ξέρεις αλλά να τρελαίνεσαι από το άγχος δεν λέει! Έχουμε χίλια άγχη για να να μας φορτώνουν κι άλλα οι γιατροί απλά και μόνο για να κάνουν αυτό που θέλουν!


xaxaxaxxa emena tou aresoun oi krepes apo to astynea den xerw an gnwrizeis to magazi einai to agaphmeno tou!alla den trww polles!alla kai aytos genika einai tou exw faghtou giauto einai tsoupota ta mwra mas kalofagades apo koilia axaxaxaxaax Laughing

3026 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Τρι Φεβ 05, 2013 2:18 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Anastazia2801 έγραψε:
xaxaxaxxa emena tou aresoun oi krepes apo to astynea den xerw an gnwrizeis to magazi einai to agaphmeno tou!alla den trww polles!alla kai aytos genika einai tou exw faghtou giauto einai tsoupota ta mwra mas kalofagades apo koilia axaxaxaxaax Laughing

Νομίζω ότι έχω φάει κιόλας από εκεί! Κάποια στιγμή, κάπου, κάποτε! Χα,χα,χα! Καλοφαγάδες δεν λες τίποτα! Κρέπες δεν έχω δοκιμάσει ακόμη αν θέλει να σου πω! Κάτσε να πω στον άντρα μου να ρίξουμε καμια επίσκεψη σε κρεπερί! Ορίστε κατάλαβε ότι μιλάω για φαγητά και με έχει ταράξει στην κλωτσιά! Φαγού παιδάκι μου και λίγα λέω!

3126 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Τρι Φεβ 05, 2013 2:26 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nancy82 έγραψε:
Anastazia2801 έγραψε:
xaxaxaxxa emena tou aresoun oi krepes apo to astynea den xerw an gnwrizeis to magazi einai to agaphmeno tou!alla den trww polles!alla kai aytos genika einai tou exw faghtou giauto einai tsoupota ta mwra mas kalofagades apo koilia axaxaxaxaax Laughing

Νομίζω ότι έχω φάει κιόλας από εκεί! Κάποια στιγμή, κάπου, κάποτε! Χα,χα,χα! Καλοφαγάδες δεν λες τίποτα! Κρέπες δεν έχω δοκιμάσει ακόμη αν θέλει να σου πω! Κάτσε να πω στον άντρα μου να ρίξουμε καμια επίσκεψη σε κρεπερί! Ορίστε κατάλαβε ότι μιλάω για φαγητά και με έχει ταράξει στην κλωτσιά! Φαγού παιδάκι μου και λίγα λέω!

xaxaxaax mwraki kaloooo
to xeirotero 8a einai na mou poyne diata diabhtikou wx panagitsa mou!egw eimai kaloma8imenh

3226 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Τρι Φεβ 05, 2013 2:30 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Anastazia2801 έγραψε:
xaxaxaax mwraki kaloooo
to xeirotero 8a einai na mou poyne diata diabhtikou wx panagitsa mou!egw eimai kaloma8imenh

Αυτό το έτρεμα κι εγώ γιατί ο γιατρός με απειλούσε με κολοκυθάκια βραστά! Και όταν βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης, την οποία μου την είχε βάλει καπάκι μετά τις γιορτές των Χριστουγέννων, και ήταν πολύ καλά, πήρα την πιατέλα με τα μελομακάρονα και τσάκισα μερικά! Βέβαια μετά με τσάκισαν οι καούες αλλά εγώ το ευχαριστήθηκα!
Όλα καλά θα πάνε και με την καμπύλη. Μην αγχώνεσαι! Και το Πάσχα βλέπω τα φαγούδικα πρώτη μούρη στο πασχαλιάτικο τραπέζι πρώτα ο Θεός!

3326 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Τρι Φεβ 05, 2013 2:38 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αφρουλα έγραψε:ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 26 ΗΜΕΡΩΝ! ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΧΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΗΔΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΤΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΕ ΓΡ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΚΥΗΣΗΣ ΤΟΥ! Wink


στο μωρο ειναι πιστευω ειναι μεγαλουτσικα καλυτερα Αφρουλα μου σαν νεα μαμα δεν θα φοβαμαι να τον πιανω μη πεσει μη μου σπασει αχαχαχαχαχαχ
αν και πιστευω πως γινοντε ολα με την μια ενστικτοδος αλλα λεμε να γελασουμε και λιγακι

3426 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Τρι Φεβ 05, 2013 2:43 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nancy82 έγραψε:
Anastazia2801 έγραψε:
xaxaxaax mwraki kaloooo
to xeirotero 8a einai na mou poyne diata diabhtikou wx panagitsa mou!egw eimai kaloma8imenh

Αυτό το έτρεμα κι εγώ γιατί ο γιατρός με απειλούσε με κολοκυθάκια βραστά! Και όταν βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης, την οποία μου την είχε βάλει καπάκι μετά τις γιορτές των Χριστουγέννων, και ήταν πολύ καλά, πήρα την πιατέλα με τα μελομακάρονα και τσάκισα μερικά! Βέβαια μετά με τσάκισαν οι καούες αλλά εγώ το ευχαριστήθηκα!
Όλα καλά θα πάνε και με την καμπύλη. Μην αγχώνεσαι! Και το Πάσχα βλέπω τα φαγούδικα πρώτη μούρη στο πασχαλιάτικο τραπέζι πρώτα ο Θεός!
χαχαχααχαχαχα ελπιζω να βγει καλη δεν μου αρεσουν τα κολοκυθιαααααααα
χαχααχαχα κλωτσαειιιιιιιιιιιιι αχαχαχχαχααχαχ εχω λιωσει!μαλλον και αυτος ανυσηχει για τη διατροφη μας χααχαχαχχ

3526 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Τρι Φεβ 05, 2013 2:55 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Anastazia2801 έγραψε:
χαχαχααχαχαχα ελπιζω να βγει καλη δεν μου αρεσουν τα κολοκυθιαααααααα
χαχααχαχα κλωτσαειιιιιιιιιιιιι αχαχαχχαχααχαχ εχω λιωσει!μαλλον και αυτος ανυσηχει για τη διατροφη μας χααχαχαχχ

Άκουσε ο μπέμπης κολοκυθάκια και τρέμει ε; Χα,χα,χα! Έχουν γούστο τα μωρά μας και στο φαγητό! Πολύ χαίρομαι που έφτιαξε η διάθεσή σου! Άντε και μόλις βγει η καμπύλη και είναι καλή, βουρ να τσακίσει μια κρέπα φουλ έξτρα όμως! Μην τσιγγουνευτείς! Άκου πήρε μόνο τρία κιλά! Razz Να μην το λες παραέξω γιατί μας κάνεις και ζηλεύουμε! Χα,χα,χα! Φτου φτου σκόρδα! Αυτές τις βδομάδες πρόσεχε μόνο γιατί όλες λένε μπαίνουν τα κιλά χωρίς να αλλάξιυν κάτι στη διατροφή! Τι τυχερή που είσαι! Μετά τη γέννα θα εξαφανιστούν όλα!

3626 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Τρι Φεβ 05, 2013 3:07 am

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αναστασια μου,ακομα και αυξημενη να ειναι η καμπυλη σου, μην ανησυχειs για την διαιτα.Εγω που ειχα, ετρωγα τα παντα.Απλα προσεχειs να τρωs καθε 3 ωρεs και πιο μικρεs ποσοτητεs.Eμενα ηταν και καλοκαιρι και ετρωγα και τα παγωτακια μου 1-2 φορεs την εβδομαδα.Ειμαι και εγω πολυ καλοφαγου.
Αλλα αs μην προιδεαζουμε καταστασειs.Ολα καλα θα ειναι και το μπεμπακι σου θα ειναι ΠΑΙΔΑΡΟΣ!

3726 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Τρι Φεβ 05, 2013 3:21 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nancy82 έγραψε:
Anastazia2801 έγραψε:
χαχαχααχαχαχα ελπιζω να βγει καλη δεν μου αρεσουν τα κολοκυθιαααααααα
χαχααχαχα κλωτσαειιιιιιιιιιιιι αχαχαχχαχααχαχ εχω λιωσει!μαλλον και αυτος ανυσηχει για τη διατροφη μας χααχαχαχχ

Άκουσε ο μπέμπης κολοκυθάκια και τρέμει ε; Χα,χα,χα! Έχουν γούστο τα μωρά μας και στο φαγητό! Πολύ χαίρομαι που έφτιαξε η διάθεσή σου! Άντε και μόλις βγει η καμπύλη και είναι καλή, βουρ να τσακίσει μια κρέπα φουλ έξτρα όμως! Μην τσιγγουνευτείς! Άκου πήρε μόνο τρία κιλά! Razz Να μην το λες παραέξω γιατί μας κάνεις και ζηλεύουμε! Χα,χα,χα! Φτου φτου σκόρδα! Αυτές τις βδομάδες πρόσεχε μόνο γιατί όλες λένε μπαίνουν τα κιλά χωρίς να αλλάξιυν κάτι στη διατροφή! Τι τυχερή που είσαι! Μετά τη γέννα θα εξαφανιστούν όλα!

Η αληθεια ειναι οτι ηρεμησα αρκετα!
οσο για την κρεπα θα την τσακισωωωω!
οσο για τα κιλα επιφυλασομαι μενουν ακομα 2 μηνες γεματοι!
παντως εφτιαξα μια τονοσαλατα τωρα!
:PPP

3826 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Τρι Φεβ 05, 2013 3:24 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΦΑΚΙ έγραψε:Αναστασια μου,ακομα και αυξημενη να ειναι η καμπυλη σου, μην ανησυχειs για την διαιτα.Εγω που ειχα, ετρωγα τα παντα.Απλα προσεχειs να τρωs καθε 3 ωρεs και πιο μικρεs ποσοτητεs.Eμενα ηταν και καλοκαιρι και ετρωγα και τα παγωτακια μου 1-2 φορεs την εβδομαδα.Ειμαι και εγω πολυ καλοφαγου.
Αλλα αs μην προιδεαζουμε καταστασειs.Ολα καλα θα ειναι και το μπεμπακι σου θα ειναι ΠΑΙΔΑΡΟΣ!

Na sai kala efaki mou etsi poy to les den fainete na einai kati tromero 8a deixei a na sas pw otan lene elafry geyma to apogeyma prin tin exetash ti ennooyn?
giati opws katalabate files mou
eimai tou bareos diaitologiou hahhaha

3926 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Τρι Φεβ 05, 2013 4:11 am

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[

Na sai kala efaki mou etsi poy to les den fainete na einai kati tromero 8a deixei a na sas pw otan lene elafry geyma to apogeyma prin tin exetash ti ennooyn?
giati opws katalabate files mou
eimai tou bareos diaitologiou hahhaha[/quote]

Ελαφρυ γευμα:oχι αλλαντικα,ζυμαρικα,σαλτσεs,τηγανιτα,ψωμια.Το καλυτερο θα ταν κανα γιαουρτακι,κανα ρυζογαλο ή μια κρεμουλα.

4026 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Τρι Φεβ 05, 2013 4:21 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΦΑΚΙ έγραψε:[

Na sai kala efaki mou etsi poy to les den fainete na einai kati tromero 8a deixei a na sas pw otan lene elafry geyma to apogeyma prin tin exetash ti ennooyn?
giati opws katalabate files mou
eimai tou bareos diaitologiou hahhaha

Ελαφρυ γευμα:oχι αλλαντικα,ζυμαρικα,σαλτσεs,τηγανιτα,ψωμια.Το καλυτερο θα ταν κανα γιαουρτακι,κανα ρυζογαλο ή μια κρεμουλα.[/quote]

μαλιστα..ευχαριστω!!! Smile

4126 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Πεμ Φεβ 07, 2013 5:30 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ola kala me thn kampulh koritsia!
alla polu kourastikh i diadikasia telos kalo ola kala omws Smile

4226 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Πεμ Φεβ 07, 2013 7:09 am

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Anastazia2801 έγραψε:ola kala me thn kampulh koritsia!
alla polu kourastikh i diadikasia telos kalo ola kala omws Smile

Oλα καλα λοιπον.Φαε τωρα χωριs τυψειs,οσο θεs!
H καμπυλη ειναι η πιο κουραστικη εξεταση!
Τι να πω και εγω που την αλλη βδομαδα θα την ξανακανω για πεμπτη φορα κι αs μην ειμαι εγκυοs!Αλλα επειδη ειχα διαβητη εγκυμοσυνηs,πρεπει να το παρακολουθω για να μην εχω θεματα στο μελλον.

4326 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Παρ Φεβ 08, 2013 12:32 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΦΑΚΙ έγραψε:
Anastazia2801 έγραψε:ola kala me thn kampulh koritsia!
alla polu kourastikh i diadikasia telos kalo ola kala omws Smile

Oλα καλα λοιπον.Φαε τωρα χωριs τυψειs,οσο θεs!
H καμπυλη ειναι η πιο κουραστικη εξεταση!
Τι να πω και εγω που την αλλη βδομαδα θα την ξανακανω για πεμπτη φορα κι αs μην ειμαι εγκυοs!Αλλα επειδη ειχα διαβητη εγκυμοσυνηs,πρεπει να το παρακολουθω για να μην εχω θεματα στο μελλον.

πραγματικα πολυ κουραστικη ομως και εκεινη η αηδια που πινεις μπλιαααχ ασε που απο την πεινα μεχρι να τελειωσει ο μπεμπης μου στριφογυρναγε!
ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα και να μη τη ξαναχρειαστεις κοριτσι μου!

4426 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Παρ Φεβ 08, 2013 12:34 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαιρομαι που πηρες καλα αποτελεσματα!!!!!τρωγε ανετα τωρα!!! Wink Wink


εφακι...ποση υπομονη χειαζεσαι καθε φορα.....τελικα μαλλον πως εχεις γερο στομαχι!!!!εγω εκανα να την πιω κανα τεταρτο κ 3-4 φορες να τα βγαλω...μπλιαχ..μπλιαχ..μπλιαχ...!!!

4526 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Παρ Φεβ 08, 2013 12:52 am

Anna - mana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σημαντικό που η καμπύλη είναι ΟΚ. Μην ανησυχείς για το μωρό, οι μετρήσεις που κάνουν έχουν απόκκλιση +- 10%, δηλαδή ένα μωρό που σου το βγάζει 1000 γρμ μπορεί να είναι από 900 έως 1100 που είναι μεγάλη διαφορά. Το ίδιο ισχύει και με την ηλικία κύησης. Οι γιατροί μετράνε σύμφωνα με την τελευταία περίοδο και όχι με τη σύλληψη. Εγώ π.χ. έχω τεράστιο κύκλο και άστατο. Ήξερα πότε έγινε η σύλληψη και ήταν μια εβδομάδα νωρίτερα από ότι έβγαζε η γιατρός μου με τα στανταρντς που ακολουθούν οι γιατροί. Άσε που παίζει ρόλο και το μηχάνημα. Προς το τέλος της εγκυμοσύνης. Η γιατρός μου τον έβγαζε κάποια στιγμή 3100 και στο μαιευτήριο μία βδομάδα αργότερα 3000. Και τα δύο όμως ήταν μέσα στην απόκκλιση που δίνουν. Μην ανησυχείς λοιπόν και κοίτα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και την καλή καμπύλη ζαχάρου!!!

4626 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Παρ Φεβ 08, 2013 12:56 am

Anna - mana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και επειδή τώρα είδα τις μετρήσεις, έτσι για την ιστορία, γέννησα 9 μέρες μετά τον υπέρηχο του μαιευτηρίου που έβγαζε το μωρό 3000 και ο μπέμπης γεννήθηκε 3700!

4726 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Παρ Φεβ 08, 2013 4:01 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Anna - mana έγραψε:Και επειδή τώρα είδα τις μετρήσεις, έτσι για την ιστορία, γέννησα 9 μέρες μετά τον υπέρηχο του μαιευτηρίου που έβγαζε το μωρό 3000 και ο μπέμπης γεννήθηκε 3700!

Μια χαρα το ζουζουνακι σου!
με τον voluson μου εκανε υπερηχο ο γιατρος ειναι ο μονος στο νοσοκομειο που εχει το συγκεκριμενο μηχανημα!
και φυσικα τωρα που βγηκε η καμπυλη καλη!ειμαι αρκετα ησυχη!

4826 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Παρ Φεβ 08, 2013 6:28 am

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Anastazia2801"



[quote="vetaki..!"

Αφηστε βρε κοριτσια.Μεγαλο δραμα αυτη η εξεταση.Αφου καθε φορα που ειναι να την κανω ξεχναω και καλα την ημερομηνια.Αλλα εχω τον αντρα και με κυνηγαει!
Ελπιζω να ειναι καλη και να μην ξαναχρειαστει να την κανω για πολυ καιρο!

4926 εβδομαδα! - Σελίδα 2 Empty Απ: 26 εβδομαδα! Παρ Φεβ 08, 2013 7:26 am

Anna - mana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Anastazia2801 έγραψε:
Anna - mana έγραψε:Και επειδή τώρα είδα τις μετρήσεις, έτσι για την ιστορία, γέννησα 9 μέρες μετά τον υπέρηχο του μαιευτηρίου που έβγαζε το μωρό 3000 και ο μπέμπης γεννήθηκε 3700!

Μια χαρα το ζουζουνακι σου!
με τον voluson μου εκανε υπερηχο ο γιατρος ειναι ο μονος στο νοσοκομειο που εχει το συγκεκριμενο μηχανημα!
και φυσικα τωρα που βγηκε η καμπυλη καλη!ειμαι αρκετα ησυχη!

Γι' αυτό σου λέω... μην τρελένεσαι με τις μετρήσεις, είναι όλα κατά προσέγγιση! Άντε, όλα καλά και όταν έρθει η ώρα με ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου! Να είσαι σίγουρη πως δεν θα θυμάσαι καμία ταλαιπωρία μετά!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις