Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Παρ Ιουλ 02, 2010 12:47 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω φετος λογω του οτι θα εργαζεται ο μπαμπας μας, θα παρω τα ζουζουνια μου και θα παμε διακοπες με τους γονεις μου στα ιωαννινα. εχουμε σπιτι εκει, οποτε υπαρχουν ολες οι ανεσεις!!!περυσι ειχαμε παει ναξο με το τουριστακι μας!!!ετσι την ελεγα τη μαρκελλα γιατι την ειχαμε φορτωσει στο καροτσι, φοραγε και τα τουριστικα της φορεματακια, αλυσιδιτσα στο ποδι και τα crocs της και ηταν σα μικρη τουριστρια!!!ηταν πολυ ευκολο το ταξιδι, ασχετως αν ειχαμε τη μικρη μαζι!!!

27Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Παρ Ιουλ 02, 2010 3:23 am

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πέρυσι μετά τη γαμοβάφτισή μας είχαμε κανονίσει να πάμε 5 μέρες κάπου με τον άντρα μου χωρίς το μωρό.
Στις 4 μέρες λάλησα και γυρίσαμε άρων των άρων.

Είχα τύψεις γιατί ήξερα ότι την άφησα στη μαμά μου για να πάω για διασκέδαση (πιο πολύ ξεκούραση, αλλά τελοσπάντων).

Όμως την έχω αφήσει παρ' όλ' αυτά αρκετές φορές στη μαμά μου, επειδή ζούμε και εργαζόμαστε σε άλλη πόλη και για τους χ,ψ λόγους δεν μπορέσαμε με τον άντρα μου να ρυθμίσουμε άδειες και βάρδιες εναλλάξ για να την κρατάμε. Έρχεται και η μητέρα μου στο σπίτι μας και μας την κρατάει, κάθεται και 2 και 3 εβδομάδες, αλλά δεν μπορεί και μακριά από τον μπαμπά μου, οπότε πάμε εμείς το μωρό σε αυτήν. Έχω κάνει και 10 μέρες να τη δω τη μικρή μου. Σε αυτή την περίπτωση, μπορεί να μου λείπει οικτρά, αλλά δεν νιώθω "ενοχές" γιατί πολύ απλά δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά. Από Σεπτέμβριο που θα πάει βρεφονηπιακό, θα αλλάξουν τα πράγματα.

Κάθε φορά λοιπόν που με βλέπει μετά από 5-6 ή 10 μέρες, κάνει σαν παλαβή! Χαίρεται πολύ και παθαίνει προσκόλληση. Είναι όλη μέρα στην αγκαλιά μου (που άλλες φορές την παρακαλάω να έρθει -οπότε κι εγώ με τη σειρά μου το απολαμβάνω και δε με χαλάει καθόλου).

Όσο για το εξωτερικό, δε θα το τολμούσα πριν γίνει 4 ετών.
Αφήστε που θέλω να της μείνουνε εικόνες από τα ταξίδια και πιστεύω ότι πριν τα 4 χρόνια δε θα συμβεί αυτό.
Με την πάροδο του χρόνου θα της φύγουν και αυτές, αλλά έστω αμυδρά, κάτι θα θυμάται.
Όπως θυμάμαι κι εγώ τώρα πολλά περιστατικά από τη ζωή μου όταν ήμουν 4-5 ετών (π.χ. όταν πέθανε η κατσικά του παππού μου Razz )

Michelangelo τι μου θύμισες τώρα...

Άντε μωρέ, ξαναελάτε!!!!!! Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 875502

28Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Παρ Ιουλ 02, 2010 6:07 am

ioanna

ioanna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΟΥΤΕ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ,ΟΥΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ,ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΜΕΡΙΚΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ 100 ΧΜ ΜΑΚΡΙΑ.ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΗΣΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ.ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.(ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ).

29Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Πεμ Ιουλ 22, 2010 7:40 am

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
...συμφωνώ με τη φίλη που έγραψε πως είναι καλό για τα μωρά να δέχονται καινούρια ερεθίσματα.
Δεν έχει σημασία αν θα διατηρήσουν συγκεκριμένες αναμνήσεις απο τα ταξίδια.

...πιστεύω, όπως και οι περισσότερες κοπέλες που διάβασα πως η καρδιά της μαμάς δεν περνάει καλά μακριά απο το μωρό της. Την κόρη μου δεν την έχω αφήσει ποτέ πάνω απο κάποιες ώρες. (είναι τωρα 14 μηνών)

Προσπαθώ να μην της στερώ την παρουσία μου όσο είναι ακόμα μικρή. Σε λίγα χρόνια δεν θα με χρειάζεται τόσο, αλλα ούτε κι εγώ θα αγχώνομαι τόσο όταν είναι μακριά.

Οπότε, κάθε πράγμα στον καιρό του!!

30Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Πεμ Ιουλ 22, 2010 9:36 am

DeeDee

DeeDee
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω ειμαι της αποψης "Παν μετρον αριστον" Smile

Ειναι καλο να μενετε και λιγακι μονοι με τον αντρα σου. Πηγα 5 μερες Γαλλια με τον αντρα μου χωρις την μικρη και περασα σουπερ!!! Μου ελειπε μεν, αλλα οχι σε σημειο να μετανιωσω που δεν την πηρα.
Το πιο δυσκολο ηταν πριν φυγω, που ελεγα για πλακα να την βαλω στην βαλιτσα SmileSmile

Ισως να ακουστει καπως ασχημα, αλλα δεν θελω να ειμαι αυτοκολλητη με την κορη μου. Ουτε με τον αντρα μου, ουτε με κανεναν.
Το ιδανικο για μενα, οταν θα μεγαλωσει λιγακι, θα ηταν να πηγαινουμε διακοπες μαζι της αλλα να ξεκλεβουμε και ανα τακτα διαστηματα, κανενα τριημερο με τον αντρα μου οι δυο μας.

Ειναι καλο να παιρνει ερεθισματα το παιδι, αλλα ειναι καλο να μην ειναι και τοσο εξαρτημενο απο τους γονεις του. Δεν λεω να το παραταμε και να φευγουμε συνεχεια μονες. Αλλα κανει καλο και λιγο αποτοξινωση βρε παιδια!

Καλες διακοπες σε ολες σας Smile

http://www.katkag.blogspot.com

31Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Πεμ Ιουλ 22, 2010 12:51 pm

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ταξίδι στο εξωτερικό ή με κάποιο άλλο μεταφορικό μέσο δεν έχουμε κάνει....όμως πέρυσι το καλοκαίρι πήγαμε διακοπές στην Κυλλήνη, όταν η Ιωάννα ήταν 2,5 μηνών....ήταν οι καλύτερες διακοπές μας...Ήταν και καλόβολο μωράκι...Ούτε ξυπνούσε τη νύχτα ούτε γκρίνιαζε, τίποτα... Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 654316 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 654316

Μάλιστα, καθόμασταν για ποτό μέχρι τις 2-3 η ώρα το πρωί και αυτή έριχνε τρελούς ύπνους στο καρότσι...Και μάλιστα το ηχείο ήταν από πάνω της... Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 328109 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 328109 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 328109

Έκτοτε έχουμε πάει 3-4 φορές στο χωριό του άντρα μου, 4 ώρες δρόμο, πάλι καλά περάσαμε.... Wink Wink

Φέτος όμως προβλέπω ότι θα είναιο μαρτύριο.... Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 911307 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 911307
Η Ιωάννα δε θα κάθεται πουθενά, θα τρέχει, εμείς θα την κηνυγάμε.... Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 534787 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 534787 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 534787 Κοινώς θα μας αλλάξει τα φώτα... Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 688264 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 688264 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 688264 Θα πάμε Χαλκιδική...

Τώρα για πρώτη φορά στους μήνες την αποχωρίστηκαι και έχει πάει με τους παππούδες στο χωριό για μπάνια και κάθε μέρα φεύγω αργά από τη δουλειά για να μη γυρίζω στο άδειο σπίτι και τα βράδια κοιμάμαι αγκαλιά με το φανελάκι της για να τη μυρίζω... Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 534787 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 534787
Μήπως είμαι υπερβολική;;;; Rolling Eyes Rolling Eyes

32Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Πεμ Ιουλ 22, 2010 12:59 pm

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioannaki έγραψε:Ταξίδι στο εξωτερικό ή με κάποιο άλλο μεταφορικό μέσο δεν έχουμε κάνει....όμως πέρυσι το καλοκαίρι πήγαμε διακοπές στην Κυλλήνη, όταν η Ιωάννα ήταν 2,5 μηνών....ήταν οι καλύτερες διακοπές μας...Ήταν και καλόβολο μωράκι...Ούτε ξυπνούσε τη νύχτα ούτε γκρίνιαζε, τίποτα... Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 654316 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 654316

Μάλιστα, καθόμασταν για ποτό μέχρι τις 2-3 η ώρα το πρωί και αυτή έριχνε τρελούς ύπνους στο καρότσι...Και μάλιστα το ηχείο ήταν από πάνω της... Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 328109 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 328109 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 328109

Έκτοτε έχουμε πάει 3-4 φορές στο χωριό του άντρα μου, 4 ώρες δρόμο, πάλι καλά περάσαμε.... Wink Wink

Φέτος όμως προβλέπω ότι θα είναιο μαρτύριο.... Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 911307 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 911307
Η Ιωάννα δε θα κάθεται πουθενά, θα τρέχει, εμείς θα την κηνυγάμε.... Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 534787 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 534787 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 534787 Κοινώς θα μας αλλάξει τα φώτα... Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 688264 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 688264 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 688264 Θα πάμε Χαλκιδική...

Τώρα για πρώτη φορά στους μήνες την αποχωρίστηκαι και έχει πάει με τους παππούδες στο χωριό για μπάνια και κάθε μέρα φεύγω αργά από τη δουλειά για να μη γυρίζω στο άδειο σπίτι και τα βράδια κοιμάμαι αγκαλιά με το φανελάκι της για να τη μυρίζω... Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 534787 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 534787
Μήπως είμαι υπερβολική;;;; Rolling Eyes Rolling Eyes


Οχι εισαι μια πολυ γλυκια μανούλα!!!!!! Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 417472 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 417472 Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 417472

33Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Πεμ Ιουλ 22, 2010 2:23 pm

Gianna

Gianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπόν εγώ κορίτσια το γιο μου χρειάστηκε να τον αφήσω 8 μηνών για 40 ημέρες περίπου στους γονείς μου για ένα ταξίδι στο εξωτερικό. Το αποτέλεσμα τις τελευταίες ημέρες είχα φρικάρει affraid τελείως και καθημερινά φυσικά έβλεπα τα dvd's που είχα μαζί μου. Όταν γύρισα δεν μπορούσα να τον αποχωριστώ. Δεν τον παίρναμε μαζί στις διακοπές παρά μόνο όταν πηγαίναμε στους παπούδες. Από 4 χρονών τον παίρνουμε μαζί μας γιατί πριν δεν ήθελα να ταλαιπωρείται και ο ίδιος. Βέβαια κάθε χρόνο κάνουμε και με τον άντρα μου κάποιο ταξίδι. Φέτος άφησα και την μπομπούκα μου για 20 μέρες Sad Βέβαια αυτά παιρνάνε τέλεια Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 328109 Απλώς εγώ είμαι της άποψης ότι τα παιδιά δεν πρέπει να είναι κολλημένα επάνω μου, να είναι ανεξάρτητα γιατί δεν ξέρεις καμιά φορά πώς τα φέρνει ο Θεός... Επίσης πιστεύω ότι πρέπει και το ζευγάρι να μένει για λίγες ημέρες μόνο του να θυμάται τα παλιά Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 315810

34Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Πεμ Ιουλ 22, 2010 9:47 pm

DeeDee

DeeDee
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μπραβο βρε gianna, πολυ σε χαιρομαι Smile


ioannaki δεν εισαι καθολου υπερβολικη Smile Κι εγω , επειδη αφηνω συχνα την μπεμπα μου, κραταω παντα απλητο ενα φορμακι της για να το μυριζω SmileSmileSmile

http://www.katkag.blogspot.com

35Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Πεμ Ιουλ 22, 2010 9:53 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το ιδανικό για μένα είναι να πηγαίνει όλη η οικογένεια μαζί διακοπές και λίγες μέρες το ζευγάρι μόνο του. Εγώ την άφησα πρώτη φορά στη μαμά μου όταν ήταν 10 μηνών για 5 ημέρες (μένει μόνιμα πια στο εξοχικό) γιατί ήταν κλειστός ο παιδικός. Μου έλειψε σίγουρα, αλλά ξεκουράστηκα κιόλας. Ασχολήθηκα και λίγο με εμένα. Τόσο κακό είναι πια να διαθέτουμε και λίγες ημέρες το χρόνο στον εαυτό μας? Απο τη στιγμή που όλες τις υπόλοιπες τις περνάμε με τα παιδιά μας δεν νομίζω ότι θα πάθουν τίποτα χωρίς εμάς για λίγο.

36Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Πεμ Ιουλ 22, 2010 10:37 pm

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω οπως ειπα τον παιρνω μαζι σε ταξιδια στο εξωτερικο κ παντου στην Ελλαδα. Δεν το κανω γιατι στεναχωριεμαι να τον αποχωριστω...ισα ισα τον αφηνω στη μαμα μου να βγω, τον αφηνω στην αδελφη μου, λειπω αρκετες ωρες..Να πω την αληθεια δεν μου λειπει οταν παω καπου χωρις τον Σεμπ, αφου περναει καλα εκει που ειναι, ουτε καν τηλεφωνα δεν παιρνω διοτι ξερω, αν ειναι κατι θα με παρουν εκεινοι..Ανυπομονω να αρχισω κ δουλεια παλι, διοτι κουραστηκα κ συνεχεια με το μωρο..
Το θεμα ειναι οτι δεν μπορει να κοιμηθει μονος ακομα (ενω ολη τη μερα δεν με ζηταει ποτε, ισα που με χαιρεταει κ κλεινει κ την πορτα!), κ τον θηλαζω ακομα (14 μηνων)..Υστερα εχουμε αποφασισει με τον πατερα του οτι στα ταξιδια μας θα ειναι μαζι..Δεν ειμαι απο τις μαμαδες που εμμενουν σε προγραμμα παντα, κ ο Σεμπ ειναι βολικος κ προσαρμοζεται..Κανουμε καποιες υποχωρησεις ωστε να τηρουμε τα βασικα για το μωρο κ να παιρνουμε προφυλαξεις αλλα δεν κολλαμε στο να τον παρουμε στο εξωτερικο. Το εχω ξαναπει, σχεδιαζουμε το χειμωνα ενα μεγαλο ταξιδι (τουλαχιστον ενα μηνα, ισως κ 2) στη ΝΑ Ασια, κ θα γυρισουμε Καμποτζη, Βιετναμ κ οπου αλλου μας βγαλει. Φυσικα θα παρουμε τον Σεμπ κ θα ειναι περιπου 20 μηνων τοτε..Εχουμε κ φιλους να μεινουμε εκι βεβαια αλλα θα μεινουμε κ σε ξενωνες. Δεν νομιζω να θυμαται κατι ο Σεμπ μετα, αλλα σιγουρα θα ειναι κατι διαφορετικο..θα ειναι ενα εσωτερικο ταξιδι, με διαλογισμο σε καποια βουδιστικα μοναστηρια κ νομιζω οτι πνευματικα θα μας επωφεληθουμε ολοι...
Να πω επισης οτι ο αντρας μου ειναι Δανος κ θα επιστρεψουμε κ μονιμα Δανια μετα το ταξιδι αυτο..

37Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Πεμ Ιουλ 22, 2010 11:08 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε κοριτσια εγω φρικαρα 4 μερες στο μαιευτηριο (γεννα της κορης) χωρις τον γιο μου Sad αφου για να μαι καλα με το νεο μωρακι ειχα μπλοκαρει τελειως την εικονα του γιου μου και δεν ρωταγα ουτε καν αν ειναι καλα (δεν αντεχα ουτε να ξεκινησω την ερωτηση βουρκωνα)τον παιρνουμε μαζι οπου παμε και τωρα κ τη μικρη ,κανονιζουμε για εξω ταξιδι και λεμε να τα εχουμε μαζι. Μαλλον ειναι ακι θεμα συνηθειας ε? Rolling Eyes

ioannaki ποσο τρυφερο ειναι αυτο που κανεις...

38Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Πεμ Ιουλ 22, 2010 11:19 pm

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΥΣΙ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ!ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ.....
ΒΕΒΑΙΑ ΤΗ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΝΗ ΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟΙ....ΤΩΡΑ ΦΕΤΟΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!ΠΑΝΤΩ ΒΓΗΚΑΜΕ ΚΑΙ Σ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΕΡΣΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΝΑ ΦΑΝΤΤΑΣΤΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΒΓΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΠΑΝΥΓΗΡΙ(ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΜΕ ΚΛΑΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ)ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ!

39Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Παρ Ιουλ 23, 2010 2:44 am

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμεις δεν έχουμε πάει ακομα διακοπές με την μικρή. Πέρσι δεν πήγαμε καθόλου, εντάξει μένουμε σε παραλιακή πόλη αρα δεν μας ενόχλησε. Πηγαίναμε θάλασσα αλλά δεν την πέρναμε μαζί. Μόνο ένα Σ/Κ τον Φεβρουάριο φέτος πήγαμε μόνοι σε μια άλλη πόλη και την αφήσαμε με τη μαμά μου. Αλλά επειδή η μαμά μου μένει δίπλα από το σπίτι μου και από την ηλικία των 4 μηνών την προσέχει όταν δουλευω και πάντα άμα έχω κάπου να πάω της της αφήνω έτσι δεν είχε κανένα πρόβλημα. Εγώ είχα λίγο τρελαθεί και έπερνα συνεχώς τηλέφωνο μέχρι που μου είπε η μαμά μου δεν θα σου ξανααπαντήσω να περάσεις καλά το μωρό καλα είναι....
Φέτος θα πάμε μια εβδομάδα εντός Κύπρου βέβαια αλλα θα την πάρουμε μαζί μας. Είναι και μεγάλο κορίτσι πλέον 20 μηνών Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ΧΑΧΑΧΑ πολύ μεγάλη ............

40Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Κυρ Ιουλ 25, 2010 10:49 pm

yves

yves
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εννοειται!!!!!δε μπορω να φανταστω τον εαυτο μου διχως τον γιο μου.το μυαλο μου θα ειναι συνεχεια σε αυτον Crying or Very sad διακοπες μαζι με τα παιδια.οτι καλυτερο. Very Happy απλα καλη διαθεση να εχουμε και μεγαλη υπομονη γιατι οπως και να εχει υπαρχουν και δυσκολα παιδακια...

41Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Κυρ Ιουλ 25, 2010 10:53 pm

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
yvesaki έγραψε:εννοειται!!!!!δε μπορω να φανταστω τον εαυτο μου διχως τον γιο μου.το μυαλο μου θα ειναι συνεχεια σε αυτον Crying or Very sad διακοπες μαζι με τα παιδια.οτι καλυτερο. Very Happy απλα καλη διαθεση να εχουμε και μεγαλη υπομονη γιατι οπως και να εχει υπαρχουν και δυσκολα παιδακια...


συμφωνώ απολύτως και εμείς δεν έχουμε πάει πουθενά μόνοι μας, πάντα και παντού με τον γιόκα μας! είναι τεσσάρων και συγκεκριμένα έχουμε πάει μαζί Πήλιο, Καρπενήσι, Λευκάδα, Αίγινα, Ναύπλιο, Εύβοια, και όπου άλλου πάμε πάλι μαζί θα τον πάρω! Wink

42Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Δευ Ιουλ 26, 2010 12:05 am

mamametriazouzounakia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αν και θα βγω λιγο... εκτος θεματος.. ΔΥΣΤΥΧΩΣ στην Ελλάδα η εννοια των οικογενειακων διακοπων ΔΕΝ υποστηριζεται... δειτε αυτο http://marilenasfamilyclub.blogspot.com/2010/07/blue-horizon-blue-star-ferries.html και θα επανελθω και με άλλα...

http://familyclubproducts.blogspot.com

yves

yves
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μαρία έγραψε:
yvesaki έγραψε:εννοειται!!!!!δε μπορω να φανταστω τον εαυτο μου διχως τον γιο μου.το μυαλο μου θα ειναι συνεχεια σε αυτον Crying or Very sad διακοπες μαζι με τα παιδια.οτι καλυτερο. Very Happy απλα καλη διαθεση να εχουμε και μεγαλη υπομονη γιατι οπως και να εχει υπαρχουν και δυσκολα παιδακια...


συμφωνώ απολύτως και εμείς δεν έχουμε πάει πουθενά μόνοι μας, πάντα και παντού με τον γιόκα μας! είναι τεσσάρων και συγκεκριμένα έχουμε πάει μαζί Πήλιο, Καρπενήσι, Λευκάδα, Αίγινα, Ναύπλιο, Εύβοια, και όπου άλλου πάμε πάλι μαζί θα τον πάρω! Wink

44Διακοπές με τα παιδιά; - Σελίδα 2 Empty Απ: Διακοπές με τα παιδιά; Δευ Ιουλ 26, 2010 2:23 am

spyridoula

spyridoula
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πέρυσι πήγα διακοπές σχεδόν 10 μέρες στο εξωτερικό χωρίς το παιδί. Δεν μπορώ να πω πέρασα ωραία αλλά μου έλειπε πάρα πολύ ο μπομπιρας. Όλο για το παιδί μιλούσα. Μόλις γύρισα αποφάσισα ότι θα παίρνω πάντα το παιδί μαζί μου έστω 5 μέρες και αν τα καταφέρνω θα πηγαίνω και 3 μέρες με τον άντρα μου έτσι για να μένουμε λίγο μόνοι μας. Πιστεύω ότι και το παιδί το έχει ανάγκη!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις