Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
200 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 200 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Αμαν πια αυτοs o λοξυγγαs!!!! Empty Αμαν πια αυτοs o λοξυγγαs!!!! Κυρ Φεβ 17, 2013 11:55 am

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kοριτσια μου ενα περιεργο πραγμα!Καθε φορα που η μικρη μου παει να γελασει ξεκαρδιστικα την πιανει λοξυγγαs και ταλαιπωρειται για αρκετη ωρα.Αυτο συμβαινει απο τουs πρωτουs μηνεs που ανακαλυψαμε το γελιο!Δεν νομιζω να ειναι κατι ανησυχητικο αλλα στεναχωριεμαι οταν γελαει και δεν μπορει να το ευχαριστηθει!Συμβαινει και σε κανενα αλλο παιδακι αυτο?

mimaaa88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΦΑΚΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 32 ΗΜΕΡΩΝ Κ ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ Κ ΚΡΑΤΑΕΙ Κ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ Κ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΣΤΕΒΑΧΩΡΙΕΜΑΙ.ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΣ ΜΗ ΤΑ ΠΙΑΝΕΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ.
Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙ Κ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΤΗΣ,ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.ΥΠΟΜΟΝΗ Ο
ΩΣ...

zeta86

zeta86
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 9 ΜΗΝΩΝ Κ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΞΕΚΑΡΔΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΛΟΞΥΓΓΑ..ΑΛΛΑ ΒΡΗΚΑ ΛΥΣΗ!ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟΝΒΑΖΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ(ΘΗΛΑΖΩ ΑΚΟΜΗ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ)Κ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 2-3 ΓΟΥΛΙΕΣ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ!!!!

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτο με τον θηλασμο το εχω ακουσει.Ειναι,οντωs αποτελεσματικο.Αλλα εμειs ειμαστε μεγαλεs 18 μηνων,και το νερο δεν τηs κανει τιποτα.Εντωμεταξυ μου εχουν πει οτι τα παιδια που παρουσιαζουν πολλεs φορεs λοξυγγα ειχαν και οταν ηταν στην κοιλια.Και πραγματι,εμενα ειχε συνεχεια οταν ημουν εγκυοs.Mερικεs φορεs σκεφτομαι μηπωs ειναι κατι παθολογικο αλλα ο γιατροs μου λεει να μην ανησυχω...

mimaaa88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΜΗ ΤΗ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ,ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΡΩΤΑ Κ ΜΕΤΑ Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΒΑΡΟ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΤΗ ΠΙΑΣΕΙ ΛΟΞΥΓΓΑΣ Κ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΦΑΕΙ Κ ΣΠΑΡΑΖΕΙ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΛΟΞΥΓΓΑ!

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
με δυο σταγονίτσες λεμόνι σταματάει αμεσως ο λόξυγγας. Θα ξυνιστεί λίγο η μικρή αλλά θα σταματήσει.

mimaaa88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="ΕΦΑΚΙ"]Αυτο με τον θηλασμο το εχω ακουσει.Ειναι,οντωs αποτελεσματικο.Αλλα εμειs ειμαστε μεγαλεs 18 μηνων,και το νερο δεν τηs κανει τιποτα.Εντωμεταξυ μου εχουν πει οτι τα παιδια που παρουσιαζουν πολλεs φορεs λοξυγγα ειχαν και οταν ηταν στην κοιλια.Και πραγματι,εμενα ειχε συνεχεια οταν ημουν εγκυοs.Mερικεs φορεs σκεφτομαι μηπωs ειναι κατι παθολογικο αλλα ο γιατροs μου λεει να μην ανησυχω...[/quote

Κ ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ!ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ Κ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΛΟΞΥΓΓΑ?ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΟΣΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ. Sad
ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ,ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ.ΤΟ ΡΩΤΗΣΑ Κ ΕΓΩ.ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ!

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
panta έγραψε:με δυο σταγονίτσες λεμόνι σταματάει αμεσως ο λόξυγγας. Θα ξυνιστεί λίγο η μικρή αλλά θα σταματήσει.
.

Ευχαριστω πολυ.Θα το δοκιμασω.

mimaaa88 ελπιζω να μην σαs κρατησει και σαs τοσο πολυ.Ειναι πολυ εκνευριστικο για το παιδι.

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΦΑΚΙ έγραψε:Kοριτσια μου ενα περιεργο πραγμα!Καθε φορα που η μικρη μου παει να γελασει ξεκαρδιστικα την πιανει λοξυγγαs και ταλαιπωρειται για αρκετη ωρα.Αυτο συμβαινει απο τουs πρωτουs μηνεs που ανακαλυψαμε το γελιο!Δεν νομιζω να ειναι κατι ανησυχητικο αλλα στεναχωριεμαι οταν γελαει και δεν μπορει να το ευχαριστηθει!Συμβαινει και σε κανενα αλλο παιδακι αυτο?

Εφάκι, ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με την κορούλα μου τη μικρή(είναι 11,5 μηνών). Μόλις την γαργαλίσουμε λιγάκι, ξεκαρδίζεται στα γέλια και κατευθείαν ξεκινάει ο λόξυγγας. Αλλά δεν φαίνεται να την ενοχλεί ιδιαίτερα και περνάει αμέσως. Νομίζω λίγο νεράκι θα βοηθούσε.

elenitsa82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα. εμενα ειναι δεκα ημερων και τον πιανει λοξυγγας! στεναχωριεμαι και εγω γιατι τον νιωθω να δυσκολευεται ειδικα αν πειναει κιολας εκεινη την στιγμη. και εμενα παντως μου εχουν πει οτι δεν κανει να τρωει με λοξυγγα. αλλα και σε εμενα ειχε και στην κοιλιτσα λοξυγγα.

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
panta έγραψε:με δυο σταγονίτσες λεμόνι σταματάει αμεσως ο λόξυγγας. Θα ξυνιστεί λίγο η μικρή αλλά θα σταματήσει.

Bingo!!!!Oντωs επιασε το κολπο!Και το πιο αστειο?Τηs αρεσε το λεμονι και το πηρε και το εγλειφε!!!!
Ευχαριστω panta!!!

zeta86

zeta86
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mimaaa88 έγραψε:ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΜΗ ΤΗ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ,ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΡΩΤΑ Κ ΜΕΤΑ Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΒΑΡΟ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΤΗ ΠΙΑΣΕΙ ΛΟΞΥΓΓΑΣ Κ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΦΑΕΙ Κ ΣΠΑΡΑΖΕΙ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΛΟΞΥΓΓΑ!

Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ..Κ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..

bonaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κι από μένα. Έχω μια κορούλα 11 μηνών και έχει ακόμη φοβερό λόξυγκα. Βέβαια είχε από την κοιλιά 2-3 φορές την ημέρα, τους πρώτους μήνες είχε μετά από κάθε γεύμα, μετά ερχόταν κάθε 2-3 μέρες και τώρα πλέον ο λόξυγκας εμφανίζεται ανά δεκαήμερο περίπου και κρατά 1 ημέρα κατά την οποία κάνει λόξυγκα 6-7 φορές. Το πρόβλημα είναι ότι ο λόξυγκας αυτός καθεαυτός δεν την ενοχλεί, παίζει και γελάει, ενώ έχει λόξυγκα. Πριν της έρθει όμως δεν μπορεί να φάει, δεν μπορεί να κοιμηθεί και γκρινιάζει. Πλέον έχουμε μάθει να ζούμε με αυτό, η παιδίατρος δεν ανησυχεί,αφού το φαινόμενο έχει μειούμενη ένταση και συχνότητα. Δεν παύει βέβαια το μικράκι μου να ταλαιπωρείται.

SPINAKOS7

SPINAKOS7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λεμόνι κορίτσια απο την μέρα που γεννήθηκε μέχρι σήμερα κάθε φορά που είχε λόξιγκα του έβαζα στην πιπίλα λίγο λεμονί και μετά από 1 λεπτό περνάει, και τώρα που είναι 8 μηνών παίρνει το λεμονί και το πιπιλίζει με ευχαρίστηση,αλλά μην το δώσετε σε μεγάλη ποσότητα γιατί είναι όξινο για τα στομαχάκια τους. flower

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια χωριςνα θελω να σας απογοητευσω η δικια μου ειναι 2.5 χρονων και ακομη καποιες φορες οταν γελαει εντονα και ξεκαρδιστικα την πιανει λοξυγγας.απλα πλεον τη περναει πολυ γρηγορα με λιγο νερο ενω οταν ηταν μωρο κρατουσε πολυ περισσοτερο.προφανως οταν γελανε παιρνουν περισσσοερο αερα απο οτι πρπει και για αυτο τους πιανει λοξυγγας

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτόν τον λόξυγγα τον σιχαίνομαι! Όλο τις πιο ακατάλληλες στιγμές τα πιάνει! Εμείς κάνουμε το εξής: επειδή απο την αρχή της άρεσε να είναι όρθια στην αγκαλιά και όχι ξαπλωτή μόλις τη γυρνούσαμε ανάσκελα κατευθείαν άρχιζε τα κλάματα,της σταματούσε κατευθείαν όμως και ο λόξυγγας! Δεν σας λέω φυσικά να τα βάζετε να κλαίνε για να σταματήσει. Απλά μερικές φορές που πεινάει πολύ ή νυστάζει το να κλάψει 2 δευτερόλεπτα πιο πολύ καλό κάνει παρά κακό!

basoptol

basoptol
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμείς είμαστε 5 μηνών κι έχουμε λόξιγκα αλλά πλέον σπάνια. Τους προηγούμενους μήνες είχαμε σχεδόν μετά από κάθε γεύμα ή πριν από αυτό. Εγώ μόλις την έπιανε την κρατούσα όρθια και κόβαμε βόλτες πέρα δώθε μέχρι να της περάσει κάποιες φορές κρατούσε και μισή ώρα και ήταν πολύ βασανιστικό για το μωρό αλλά και για εμένα, το χειρότερό μου είναι ο λόξιγκας ταλαιπωρούνται αφάνταστα τα μωρουλίνια αλλά είναι φυσιολογικό λένε οι γιατροί. Υπομονή!!!

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το ντοματίνι είναι 3,5 μηνών και παθαίνει κι αυτό λόξυγγες, από την κοιλιά ακόμα. Βέβαια όσο πάνε και μειωνονται.

Αυτό που πρόσεξα είναι ότι, εκτός από το να πιει κάτι, βοηθάει και όταν του αλλάζω πάνα. Οι κινήσεις (πάνω κάτω τα ποδαράκια και σήκωμα την κοιλίτσα) φαίνονται να βοηθάνε. Μπορεί φυσικά να είναι και σύμπτωση.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις