Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Δευ Φεβ 18, 2013 1:48 pm

dimitrarodos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΔΔΙΧΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ~ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΚΟΜΗ!ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΑΧΛΑΔΙ ΜΕΤΑ ΒΑΛΑΜΕ ΛΙΓΟ ΜΗΛΟ Κ ΛΙΓΗ ΜΠΑΝΑΝΑ!Α!ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΞΙΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟΥ ΤΑ ΔΙΝΩ ΜΕ ΛΙΓΟ ΚΡΕΜΑ ΒΑΝΙΛΙΑ ΑΝΑΚΑΤΕΜΕΝΑ~ Very Happy

27χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Δευ Φεβ 18, 2013 1:57 pm

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dimitrarodos έγραψε:ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΔΔΙΧΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ~ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΚΟΜΗ!ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΑΧΛΑΔΙ ΜΕΤΑ ΒΑΛΑΜΕ ΛΙΓΟ ΜΗΛΟ Κ ΛΙΓΗ ΜΠΑΝΑΝΑ!Α!ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΞΙΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟΥ ΤΑ ΔΙΝΩ ΜΕ ΛΙΓΟ ΚΡΕΜΑ ΒΑΝΙΛΙΑ ΑΝΑΚΑΤΕΜΕΝΑ~ Very Happy
Δήμητρα κι εγώ λίγη βανίλια βάζω!Ελπίζω όσο προχωράει να μην χρειάζεται! Πόσα ml δίνεις περίπου; Να τον χαίρεσαι! Wink

28χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Δευ Φεβ 18, 2013 2:05 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου Αφροδίτη! Να σου πω κι εγώ τη γνώμη μου και την εμπειρία μου από τα μεγάλα μου παιδιά. Πορτοκάλι τα έδινα στον έκτο μήνα αλλά σε γενικές γραμμές δεν το ήθελαν. Ακόμα και τώρα η μεγάλη μου δεν το θέλει καθόλου και τον μικρό τον κυνηγάω για να τον δώσω χυμό. Έκανα ότι σου περιέγραψαν πάνω κάτω τα κορίτσια δηλ. λίγο παραπάνω μπανάνα, άλλες φορές κανα μπισκότο, άλλες λίγο βανίλια και άλλες φορές με βοήθεια κάποιο άλλο άτομο τα έβαζα μπροστά στη βρύση αφήνοντας την να τρέχει ελάχιστα και να παίζουν βάζοντας τα χεράκια τους. Ξεχνιόντουσαν και άνοιγαν το στόμα και τελείωνα με την φρουτόκρεμα σε δύο λέπτα. Πίστεψε με πιάνει. Τουλάχιστον στα δικά μου παιδιά χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 328109

29χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Δευ Φεβ 18, 2013 2:06 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
joan_55 έγραψε:ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΧΑΘΗΚΑΜΕ..
ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ...ΣΥΜΦΩΝΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΑΣ!6 ΜΗΝΩΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗΝ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΑ.Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΛΟΤΡΩΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΛΟ,ΟΠΟΤΕ Κ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΦΑΕΙ,ΒΑΖΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΠΑΝΑΝΑ ΚΙ ΕΝΑ ΑΧΛΑΔΙ,ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΤΡΩΕΙ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ,ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΠΤ,ΑΦΑΙΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ!! χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 215994

Που 'σαι joan; Έλα στο γκρουπάκι να τα λέμε.

30χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Δευ Φεβ 18, 2013 2:09 pm

dimitrarodos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
afroad έγραψε:
dimitrarodos έγραψε:ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΔΔΙΧΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ~ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΚΟΜΗ!ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΑΧΛΑΔΙ ΜΕΤΑ ΒΑΛΑΜΕ ΛΙΓΟ ΜΗΛΟ Κ ΛΙΓΗ ΜΠΑΝΑΝΑ!Α!ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΞΙΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟΥ ΤΑ ΔΙΝΩ ΜΕ ΛΙΓΟ ΚΡΕΜΑ ΒΑΝΙΛΙΑ ΑΝΑΚΑΤΕΜΕΝΑ~ Very Happy
Δήμητρα κι εγώ λίγη βανίλια βάζω!Ελπίζω όσο προχωράει να μην χρειάζεται! Πόσα ml δίνεις περίπου; Να τον χαίρεσαι! Wink
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΙ ΕΣΥ!!!!!!! Very Happy ΒΑΝΙΛΙΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ,ΠΕΡΙΠΟΥ 3-4 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΥΡΕ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ ΤΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΩ ΟΛΑ ΜΑΖΙ!ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΦΡΟΥΤΑΚΙ ΤΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!6 ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ!ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΟΥΠΙΤΣΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΓΑΝΟΥΛΗΣ χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 417472

31χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Δευ Φεβ 18, 2013 2:15 pm

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
desT έγραψε:Γεια σου Αφροδίτη! Να σου πω κι εγώ τη γνώμη μου και την εμπειρία μου από τα μεγάλα μου παιδιά. Πορτοκάλι τα έδινα στον έκτο μήνα αλλά σε γενικές γραμμές δεν το ήθελαν. Ακόμα και τώρα η μεγάλη μου δεν το θέλει καθόλου και τον μικρό τον κυνηγάω για να τον δώσω χυμό. Έκανα ότι σου περιέγραψαν πάνω κάτω τα κορίτσια δηλ. λίγο παραπάνω μπανάνα, άλλες φορές κανα μπισκότο, άλλες λίγο βανίλια και άλλες φορές με βοήθεια κάποιο άλλο άτομο τα έβαζα μπροστά στη βρύση αφήνοντας την να τρέχει ελάχιστα και να παίζουν βάζοντας τα χεράκια τους. Ξεχνιόντουσαν και άνοιγαν το στόμα και τελείωνα με την φρουτόκρεμα σε δύο λέπτα. Πίστεψε με πιάνει. Τουλάχιστον στα δικά μου παιδιά χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 328109

Δεσποινάκι έτσι έκανε και η μαμά μου σε μένα, νερό να τρέχει! Μάλλον θα το επιχειρήσω κι αυτό. Μπορεί να είναι και στο γονίδιο, που ξέρεις! Razz

32χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Δευ Φεβ 18, 2013 2:18 pm

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dimitrarodos έγραψε:
afroad έγραψε:
dimitrarodos έγραψε:ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΔΔΙΧΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ~ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΚΟΜΗ!ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΑΧΛΑΔΙ ΜΕΤΑ ΒΑΛΑΜΕ ΛΙΓΟ ΜΗΛΟ Κ ΛΙΓΗ ΜΠΑΝΑΝΑ!Α!ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΞΙΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟΥ ΤΑ ΔΙΝΩ ΜΕ ΛΙΓΟ ΚΡΕΜΑ ΒΑΝΙΛΙΑ ΑΝΑΚΑΤΕΜΕΝΑ~ Very Happy
Δήμητρα κι εγώ λίγη βανίλια βάζω!Ελπίζω όσο προχωράει να μην χρειάζεται! Πόσα ml δίνεις περίπου; Να τον χαίρεσαι! Wink
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΙ ΕΣΥ!!!!!!! Very Happy ΒΑΝΙΛΙΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ,ΠΕΡΙΠΟΥ 3-4 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΥΡΕ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ ΤΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΩ ΟΛΑ ΜΑΖΙ!ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΦΡΟΥΤΑΚΙ ΤΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!6 ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ!ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΟΥΠΙΤΣΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΓΑΝΟΥΛΗΣ χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 417472
Κι εγώ της έδωσα σήμερα πατάτα, καρότο, κολοκυθάκι και το έφαγε όλο! Τί να πω, τρώει αυτή την αηδία και δεν της αρέσουν τα φρούτα! Καλή σας αρχή λοιπόν! χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 417472

33χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Δευ Φεβ 18, 2013 2:21 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παρεπιπτόντως, Αφροδίτη εγώ τα φρούτα δεν τα έβρασα ποτέ. Κατευθείαν στο μούλτι.

34χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Δευ Φεβ 18, 2013 2:23 pm

dimitrarodos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΟΡΤΟΦΑΓΟΣ!!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΠΙΑ χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 328109

35χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Δευ Φεβ 18, 2013 2:26 pm

joan_55

joan_55
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
desT έγραψε:
joan_55 έγραψε:ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΧΑΘΗΚΑΜΕ..
ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ...ΣΥΜΦΩΝΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΑΣ!6 ΜΗΝΩΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗΝ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΑ.Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΛΟΤΡΩΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΛΟ,ΟΠΟΤΕ Κ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΦΑΕΙ,ΒΑΖΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΠΑΝΑΝΑ ΚΙ ΕΝΑ ΑΧΛΑΔΙ,ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΤΡΩΕΙ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ,ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΠΤ,ΑΦΑΙΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ!! χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 215994

Που 'σαι joan; Έλα στο γκρουπάκι να τα λέμε.

ΓΕΙΑ ΣΟΥ DEST MOY!!ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ...ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΘΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ...ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ GROUPAKI?

36χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Δευ Φεβ 18, 2013 2:29 pm

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
desT έγραψε:Παρεπιπτόντως, Αφροδίτη εγώ τα φρούτα δεν τα έβρασα ποτέ. Κατευθείαν στο μούλτι.
Δέσποινα δεν θέλω να τα βράσω γιατί πιστεύω ότι χάνουν πολύ απο τις βιταμίνες τους. Κι αν τα συνηθίσει έτσι τη βάψαμε! Πώς είναι τα ζουζούνια σου εσένα; Και μιας και σε πέτυχα τώρα να σε ρωτήσω και κάτι άλλο ως πιο έμπειρη. Τώρα που ουσιαστικά τρώνε απο όλα αλλάζουν και οι κενώσεις ; Γιατί παρατήρησα αλλαγή και σε συχνότητα και σε υφή. Σόρυ για την ερώτηση Embarassed

37χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Δευ Φεβ 18, 2013 2:44 pm

Anna - mana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ έχω δύο παιδιάτρους γιατί τους πρώτους μήνες του μπέμπη τους περνάμε στο εξοχικό (τώρα είμαστε 6,5 μηνών). Φρουτόκρεμα ξεκινήσαμε 5 μηνών και μιας εβδομάδας μήλο 5 μέρες, μήλο + αχλάδι άλλες 5 και μήλο, αχλάδι + μπανάνα μετά. Δύο κουταλάκια την πρώτη μέρα, πέντε τη δεύτερη κοκ. Μέχρι να φτάσει να χορταίνει με τα φρούτα του συμπλήρωνα με γάλα. Ευτυχώς τα τρώει και δεν έβαλα κρέμα βανίλια, όπως μου είχαν πει. Καμία από τις παιδιάτρους μου δεν δίνει ακόμα πορτοκάλι, το φοβούνται (αν και εγώ δεν νομίζω πως υπάρχει πρόβλημα αλλά λέω να κάνω λίγη υπομονή ακόμα). Πάντως κάθε γιατρός έχει το δικό του σύστημα. Κάποιοι είναι πιο συντηρητικοί, κάποιοι πιο χύμα. Έξι μηνών ξεκινήσαμε χορτόσουπα (πατάτα, καρότο, κολοκύθι με λίγο ελαιόλαδο) και πριν μια εβδομάδα προσθέσαμε και μοσχαράκι που πολύ του αρέσει!

Όσο για τα κακάκια, όταν τα μωράκια αρχίζουν τις στερεές τροφές, γίνονται πιο σχηματισμένα, πιο σκληρά. Το κακό είναι ότι ζορίζονται λίγο παραπάνω. Το καλό ότι ξεχάσαμε τις διαρροές!

38χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Δευ Φεβ 18, 2013 2:49 pm

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Anna - mana έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ έχω δύο παιδιάτρους γιατί τους πρώτους μήνες του μπέμπη τους περνάμε στο εξοχικό (τώρα είμαστε 6,5 μηνών). Φρουτόκρεμα ξεκινήσαμε 5 μηνών και μιας εβδομάδας μήλο 5 μέρες, μήλο + αχλάδι άλλες 5 και μήλο, αχλάδι + μπανάνα μετά. Δύο κουταλάκια την πρώτη μέρα, πέντε τη δεύτερη κοκ. Μέχρι να φτάσει να χορταίνει με τα φρούτα του συμπλήρωνα με γάλα. Ευτυχώς τα τρώει και δεν έβαλα κρέμα βανίλια, όπως μου είχαν πει. Καμία από τις παιδιάτρους μου δεν δίνει ακόμα πορτοκάλι, το φοβούνται (αν και εγώ δεν νομίζω πως υπάρχει πρόβλημα αλλά λέω να κάνω λίγη υπομονή ακόμα). Πάντως κάθε γιατρός έχει το δικό του σύστημα. Κάποιοι είναι πιο συντηρητικοί, κάποιοι πιο χύμα. Έξι μηνών ξεκινήσαμε χορτόσουπα (πατάτα, καρότο, κολοκύθι με λίγο ελαιόλαδο) και πριν μια εβδομάδα προσθέσαμε και μοσχαράκι που πολύ του αρέσει!

Όσο για τα κακάκια, όταν τα μωράκια αρχίζουν τις στερεές τροφές, γίνονται πιο σχηματισμένα, πιο σκληρά. Το κακό είναι ότι ζορίζονται λίγο παραπάνω. Το καλό ότι ξεχάσαμε τις διαρροές!

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση! Ανησύχησα λίγο αλλά απο τη στιγμή που τρέφονται κανονικά μάλλον φυσιολογικό είναι. Κι αυτό για τις διαρροές ξαναπέστο!

39χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Δευ Φεβ 18, 2013 4:09 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
joan_55 έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ DEST MOY!!ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ...ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΘΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ...ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ GROUPAKI?
http://forum.eimaimama.gr/t15923p640-topic#674284

40χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Τρι Φεβ 19, 2013 2:11 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
afroad έγραψε:Καλέ κοριτσάκι είναι, δεν φαίνεται η λεοπαρδαλέ μπλουζίτσα μας; Razz Razz Razz
Σ'ευχαριστώ πολύ trilly μου να τη χαίρεσαι κι εσύ! Θα επιμείνω τότε και βλέπουμε. Τα φρούτα τα βράζω λίγο ίσα να μαλακώσουν φαντάζομαι ε; Στα κιλά καλά είναι. Τότε, αν τρώει λιγότερο να μη δίνω και γάλα αλλά να την ταίζω ας πούμε πιο νωρίς το επόμενο;


αχ συγνωμη... Embarassed ειδα και το λεοπαρ μολις τωρα... σου ειχα πει να βρασεις λιγο τα φρουτα ισα να μαλακωσουν, γιατι ετσι γλυκιζουν καπως και με αυτο το ιδιο νερακι να τα αλεσεις. σαν μια εναλλακτικη λυση απο το να μην τα τρωει καθολου.

41χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Τρι Φεβ 19, 2013 3:13 am

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν πειράζει βρε, όλοι με τόσο μωρά μπερδευόμαστε! Razz Σήμερα έδωσα πάλι μόνο μπανάνα. Φυσικά δεν την έφαγε όλη! Αν δεν την τρώει μόνη της που είναι το πιο γλυκό φρούτο απο τα άλλα αν βάλω κι άλλα θα μου τα φτύσει στα μούτρα! βρασμένο το μήλο και το αχλάδι είναι πιο γλυκά απο τη μπανάνα;

42χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Τρι Φεβ 19, 2013 3:22 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειναι μικρο το μωρο, μη βιαζεσαι, σιγα σιγα!!

43χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Τρι Φεβ 19, 2013 3:51 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
afroad έγραψε:Δεν πειράζει βρε, όλοι με τόσο μωρά μπερδευόμαστε! Razz Σήμερα έδωσα πάλι μόνο μπανάνα. Φυσικά δεν την έφαγε όλη! Αν δεν την τρώει μόνη της που είναι το πιο γλυκό φρούτο απο τα άλλα αν βάλω κι άλλα θα μου τα φτύσει στα μούτρα! βρασμένο το μήλο και το αχλάδι είναι πιο γλυκά απο τη μπανάνα;



ναι γιατι γινονται σαν κομποστα. απλα θελει λιγη υπομονη και σιγα σιγα θα το μαθει η μπουμπου σου. κι εγω δεν ξερεις τι τραβηξα, αλλα επεμενα και τωρα το τρωει με τη μια.

44χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Τρι Φεβ 19, 2013 3:54 am

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
trilly έγραψε:
afroad έγραψε:Δεν πειράζει βρε, όλοι με τόσο μωρά μπερδευόμαστε! Razz Σήμερα έδωσα πάλι μόνο μπανάνα. Φυσικά δεν την έφαγε όλη! Αν δεν την τρώει μόνη της που είναι το πιο γλυκό φρούτο απο τα άλλα αν βάλω κι άλλα θα μου τα φτύσει στα μούτρα! βρασμένο το μήλο και το αχλάδι είναι πιο γλυκά απο τη μπανάνα;



ναι γιατι γινονται σαν κομποστα. απλα θελει λιγη υπομονη και σιγα σιγα θα το μαθει η μπουμπου σου. κι εγω δεν ξερεις τι τραβηξα, αλλα επεμενα και τωρα το τρωει με τη μια.

Σ'ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να πιάσει!

45χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Τρι Φεβ 19, 2013 3:56 am

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rinoula έγραψε:Ειναι μικρο το μωρο, μη βιαζεσαι, σιγα σιγα!!

Έχεις δίκιο Ρινούλα! Τί να πρωτομάθουν κι αυτά τα καημένα με τον καταιγισμό που δέχονται! Με το καλό κιόλας! Τώρα είδα ότι είσαι έγκυος!

46χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Τρι Φεβ 19, 2013 6:05 am

dimitrarodos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
afroad έγραψε:Δεν πειράζει βρε, όλοι με τόσο μωρά μπερδευόμαστε! Razz Σήμερα έδωσα πάλι μόνο μπανάνα. Φυσικά δεν την έφαγε όλη! Αν δεν την τρώει μόνη της που είναι το πιο γλυκό φρούτο απο τα άλλα αν βάλω κι άλλα θα μου τα φτύσει στα μούτρα! βρασμένο το μήλο και το αχλάδι είναι πιο γλυκά απο τη μπανάνα;
ΚΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΧΩΡΙΣ ΒΑΝΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΑΓΕ Very Happy ΕΒΑΛΑ ΠΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΜΠΑΝΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΧΛΑΔΑΚΙ ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΜΗΛΟ ΚΑΙ ΤΣΟΥΠ...ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑΑΑΑΑ χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 328109 ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΤΙ ΝΑ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ confused

47χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Τρι Φεβ 19, 2013 6:09 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δημητρα κ εμενα ετσι εγινε!!!μια μερα λεω δεν βαζω καθολου σκονη κ την καταβροχθησε ολη!!!!! Laughing Laughing Laughing

τι σε μπερδεψε???

1ο γευμα γαλα
2ο φρουτα
3ο φαγητο
4ο (αναλογα την ωρα,αν δεν σε παει αργα) κρεμα κ μετα τα υπολοιπα γαλα...
αν παλι ειναι πριν τις 4 εγω δινω ενα γαλα ακομα κ μετα κατα τις 6*30 την κρεμα!!!! Wink Wink Wink

48χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Τρι Φεβ 19, 2013 9:14 am

dimitrarodos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vetaki..! έγραψε:δημητρα κ εμενα ετσι εγινε!!!μια μερα λεω δεν βαζω καθολου σκονη κ την καταβροχθησε ολη!!!!! Laughing Laughing Laughing

τι σε μπερδεψε???

1ο γευμα γαλα
2ο φρουτα
3ο φαγητο
4ο (αναλογα την ωρα,αν δεν σε παει αργα) κρεμα κ μετα τα υπολοιπα γαλα...
αν παλι ειναι πριν τις 4 εγω δινω ενα γαλα ακομα κ μετα κατα τις 6*30 την κρεμα!!!! Wink Wink Wink

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΤΡΙΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ!!!!!!ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ Crying or Very sad ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΤΟΥ!ΟΠΟΤΕ ΜΕΤΑ ΔΙΝΩ ΓΑΛΑ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΡΟΥΤΟ !!!ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑΠΡΟΣΤΕΘΕΙ ΚΙ Η ΣΟΥΠΑ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΡΑ ΑΡΑΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΓΑΛΑΤΑ...ΟΥΦ ΚΑΛΑ,ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ!ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΤΟΥ!! flower

49χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Τρι Φεβ 19, 2013 9:19 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω σκεφτομουν οτι ηταν λιγα τα γευματα απο γαλα κ μου ειπε οτι σε αυτη την φαση ειναι 2 με 3 το πολυ!!!!

ρωτα κ τον δικο σου κ ολα θα στρωσουν!!!! Wink Wink

50χυμός πορτοκάλι - Σελίδα 2 Empty Απ: χυμός πορτοκάλι Τρι Φεβ 19, 2013 9:22 am

dimitrarodos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vetaki..! έγραψε:εγω σκεφτομουν οτι ηταν λιγα τα γευματα απο γαλα κ μου ειπε οτι σε αυτη την φαση ειναι 2 με 3 το πολυ!!!!

ρωτα κ τον δικο σου κ ολα θα στρωσουν!!!! Wink Wink
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΠΡΩΙ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΚΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ!!!ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΕΡΑΚΙ ΛΟΓΙΚΑ!!! Very Happy ΑΝΤΕ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις