Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
102 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 102 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Geia sas I Lydia mou einai 4 minwn kai exei perimetro kefaliou 42 cm ston elegxo pou tis ekanan apo to nosokomeio epeidi itan prwori mou eipan oti einai megalo to kefalaki tis kai oti exei poly ygro mesa kai me fobisan poly!stin paidiatro pou piga mou eipe oti to paidi einai mia xara kai oti to kefalaki tis einai se normal plaisia!den kserw ti na pistepsw!

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα! κοιτάω τώρα το βιβλιάριο του μικρού μου και παρατηρώ ότι η παιδίατρος μου είχε σημειώσει ότι 4 μηνών η περίμετρος του κεφαλιού του ήταν 42! δηλαδή το ίδιο με του δικού σου μωρού! και δίπλα μου γράφει ΚΦ, φυσιολογικά δηλαδή! λες να στο είπαν γιατί το μωρό ήταν πρόωρο? και γιατί η παιδίατρος τότε σου είπε ότι είναι μια χαρά το παιδί! Rolling Eyes για΄τι φοβίζουν έτσι τον κόσμο?

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
den mporw na katalabw kai mou to eipan stin kalyteri kliniki tis germanias pou tin parakolouthousan apo tin genna afou i mikri gennithike me problima.exw ksana rantebou na doun an tha megalwsei kai allo i paidiatros omws itan katigorimatiki oti einai mia xara.

natalaki

natalaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ Η ΑΡΙΑΔΝΟΥΛΑ ΜΟΥ 3 ΜΗΝΩΝ Η ΠΕΡΙΜΕΤΡΟΣ ΚΕΦΑΚΙΟΥ ΗΤΑΝ 39,
4 ΜΗΝΩΝ41,5,
5 ΜΗΝΩΝ 42
ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ....

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι να πω! και στο σχεδιάγραμμα που κοιτάω τώρα, αυτό που έχει μέσα στο βιβλιάριο, το φυσιολογικό για κοριτσάκια είναι από 37 μέχρι 43 για την ηλικία των 4ων μηνών! αλλά και πάλι δεν ξέρω μήπως αυτό αφορά τα βρέφη που έχουν γεννηθεί στον 9ο μήνα και όχι στα πρόωρα! πάντως καλό θα ήταν να το ψάξεις με περαιτέρω εξετάσεις, για να είσαι πιο σίγουρη βρε παιδί μου μιας και λες ότι η κλινική που στο είπαν αυτό, είναι η καλύτερη! όπως και να έχει εύχομαι η παιδίατρος να είχε δίκιο και να είναι μια χαρά το παιδάκι σου!

mama marilenas


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσακι μου δεν θυμαμαι ακριβως τα cm αλλα θυμαμαι οτι μεχρι και περιπου 9 μηνων η Μαριλενα ηταν παντα στα ανωτατα φυσιολογικα στην περιμετρο κεφαλης.Η παιδιατρος μας ειχε πει οτι θα το βλεπουμε για να μην ξεφυγει πανω απο το οριο γιατι τοτε ανυσηχουμε.Εσυ για να χεις ησυχο το κεφαλι σου και να μην σε τρωει η αγωνια ρωτα τους γιατρους αν μπορειτε να κανετε καποια επιπλεον εξεταση π.χ υπερηχο η οτιδηποτε αλλο και εν αναγκη πηγαινε να παρεις και μια τριτη γνωμη.Παντως το οτι ειναι η καλυτερη κλινικη δν σημαινει οτι δεν μπορουν να κανουν και λαθος για αυτο μην στεναχωριεσαι.Ολα να πανε καλα.

nadina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοριτσι μου να σε ρωτησω ,η υπολοιπη αναπτυξη του μωρου πωσ ειναι? υψοσ -βαροσ? παντωσ και εγω τωρα που κοιταζω το βιβλιαριο ο πιτσιρικοσ μου ειχε περιμετρο 42,8 στουσ 4 μηνεσ.πιστευω οτι δεν θα ειναι κατι. ολεσ καλεσ θα βγουν οι εξετασεισ. flower

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Euxaristw gia tis apantiseis koritsia.
I ypoloipi anaptyksi tis einai teleia gennithike 2480kg kai twra einai 6200 ola pigainoun poly kala kai anaptysetai ragdaia exei ftasei ta alla paidakia.tis ekanan yperixo kai sto nosokomeio kai i giatros oi men brikan oti to ygro einai poly i de oti einai kanoniko.twra tha parw kai triti gnwmi kai stis 30 tha ksanapaw nosokomeio.ti na pw kai egw fysiologiko to blepw to kefalaki tis alla tha to psaksw mexri ekei pou den paei!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοπέλα μου εμένα στον 4ο ήταν 42,8 η περίμετρος και 6900 τα κιλά.
Σαν μέγεθος αυτό που έχει το μωράκι σου είναι φυσιολογικό όπως βλέπεις και με αυτά που γράφουν όλες οι κοπέλες.Το υγρό έχει να κάνει με το μέγεθος ή το είδαν σε κάποιον υπέρυχο;Να το κοιτάξεις όπως λες μη το αφήσεις.

Posa cm einai i perimetros kefaliou sto mwraki sas?gia mwra 3-5 minwn. 417472

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειδα τωρα το βιβλιαρειο του Σταυρου λοιπον σε ηλικια 2 μνων η περιμετρος ηταν 40 cm στους 3 μηνες 41 στους 4 μηνες 41,5 και στους 6 μηνες ηαν 44 μεχρι τοτε ολα καλ κανεις δνε μου ειχε πει τι υπαρχεικαποιο προβλημα .
Οταν ο σταυρος μου ητυαν 36 μηνων ιχε αρρωστησει και εκανε συνεχεια διαρροιες επειδη εμεις ειχαμ εμετακομισει και ηταν παραμονες Χριστουγεννων δνε μπορουσ να παω στη παιδιατρο μου που ηταν στο Αιγαλεω στο ικα ηαν εμ αδεια ετσι πηγα το παιδι στη πολυκλιικη ολυμπιακου χωριου εκει η παιδιατρος αρχιζε και μετραγε το κεφλι του παιδιου ξανα καιξαν εγω την ρωταγα για τη διαρροια και εκεινη μου ελεγε οτι εχει μεγαλοκεφαλι τοτε ηταν 50,5 της ειπα οτι μεχρι τωραουτε στο Ιασω που εθχε γεννηθει αλλα ουτε και η παιδατρος ακομα και η πρωτη που ειχαμε μου ειχε πει κατι αναλογο εκεινη το τροπαριο της καποια στιγμη τα πηρα και της ειπα οτι και οαντρας μου εχει μεγαλο κεφαλι καλα μου ειχε σπασειτα νευρα τελικα μετα απο συζητηση με καποιες μαμαδες μαθαμε τι αυτηηταν πολιτικη της ευτυχως που δν τη πιστεψα και οταν το ειπα στη παιδιατρο μας γελαγε

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειμαστε 5 μηνών και 8 ημερών
περίμετρος κεφαλιού σύμφωνα με την τελευταία μέτρηση: 41 εκατοστά!

http://lovinghorses.pblogs.gr/

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα γεννηθηκε με 33cm και την 8η μερα που το ξαναμετρησε ηταν 32,5 και ηταν φυσιολογικο λεει η παιδιατρος
οντως ετσι ειναι?

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σου και απο εμενα!!εμενα η ναυσικα που ειναι και το τελευταιο μου παιδι τωρα που κοιταω το βιβλιαρακι ειναι 4 μηνων και 42 περιμ κεφαλιου.ποτε ομως δεν μου ειπαν κατι αναλογα που ειναι και κοριτσι!!στον αλλο μου γιο ηταν 4 μηνων και 43,5περιμ.κεφαλ.και παλι τιποτα δεν μου ειπαν!!οποτε δεν νιμιζω οτι ειναι λογος να ανησηχεις!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις