Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
18 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 18 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Αtarax ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αtarax ... Τετ Φεβ 20, 2013 4:16 am

mirantini

mirantini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Νομίζω ότι έχει ξαναφερθει το αταραξ σε κάποιο θέμα.... δεν ειναι ηρεμιστικό... ειναι αντιισταμινικο δηλ. για τις αλλεργίες και κυρίως τις δερματικές... όμως όλα τα αντιισταμινικά φέρνουν υπνηλια κι αυτό ιδιαίτερα!!... σε κάποιους λίγους υπερένταση...
Δεν θα εθιστεί το μωρό αν πάρει αλλά ούτε και θα μπει σε κάποιο πρόγραμμα ύπνου... ο παιδίατρος μάλλον το έδωσε ώστε να κοιμηθεί το μωρό καναδυό μέρες και να ξεκουραστεί η μαμά... αυτή όμως δεν είναι η λύση...!

27Αtarax ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αtarax ... Τετ Φεβ 20, 2013 4:23 am

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ακριβώς είναι αντισταμινικο και μάλιστα ιδιαίτερα δυνατό για 8 μηνών μωρακι

28Αtarax ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αtarax ... Τετ Φεβ 20, 2013 4:37 am

lilou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κ από μένα , εγω του το εδεινα επειδη είχε αλλεργία το παιδι κ η κοπέλα παραπάνω έχει δίκιο,ο δικός μου δεν κοιμόταν κ ιδιαίτερα !

29Αtarax ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αtarax ... Πεμ Φεβ 21, 2013 6:32 am

SPINAKOS7

SPINAKOS7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το μωράκι πίνει γάλα σε σκόνη Almiron μου το συνέστησε ο παιδίατρος ως το καλύτερο γάλα που υπάρχει,τώρα εγώ κάθομαι και σκέφτομαι μήπως το γάλα αυτό είναι φουλ στις βιταμίνες και γι αυτό ο μικρούλης μου δεν κοιμάται?
Στα συστατικά γράφει ότι έχει μέσα και μικροποσότητα ταυρίνη.
Γνωρίζει κάποια μανούλα να μου πεί? flower

30Αtarax ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αtarax ... Πεμ Φεβ 21, 2013 6:56 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ολα εχουν μεσα ταυρινη. Επισης οι βιταμινες δε σε ξενυχτανε! Πολλα μωρα το πινουν το γαλα αυτο και κοιμουνται.

31Αtarax ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αtarax ... Πεμ Φεβ 21, 2013 6:58 am

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lia21 έγραψε:Ακριβώς είναι αντισταμινικο και μάλιστα ιδιαίτερα δυνατό για 8 μηνών μωρακι
Το ATARAX είναι ένα φάρμακο με ηρεμιστικές και αντιισταμινικές ιδιότητες. Χρησιμοποιείται κυρίως για αλλεργικές καταστάσεις του δέρματος και ιδιαίτερα της χρόνιας κνίδωσης. Έχει έντονη αντιεμετική δράση.


Πηγή: www.galinos.gr


Προσπάθησε να μην το κοιμίζεις την ημέρα γι αρχή και να ακολουθείς κάθε βράδυ την ίδια διαδικασία την ίδια ώρα.
Θυμάμαι την μικρή μου να ξυπνάει 4 το πρωί και να παίζει με τα ποδαράκια της και να γελάει!!!!
και αν δουλεύω στις 7 Shocked

Μην τρελαίνεσαι θα βρεί το ρυθμό του σιγά σιγά

32Αtarax ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αtarax ... Πεμ Φεβ 21, 2013 7:08 am

vacky

vacky
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
SPINAKOS7 έγραψε:Το μωράκι πίνει γάλα σε σκόνη Almiron μου το συνέστησε ο παιδίατρος ως το καλύτερο γάλα που υπάρχει,τώρα εγώ κάθομαι και σκέφτομαι μήπως το γάλα αυτό είναι φουλ στις βιταμίνες και γι αυτό ο μικρούλης μου δεν κοιμάται?
Στα συστατικά γράφει ότι έχει μέσα και μικροποσότητα ταυρίνη.
Γνωρίζει κάποια μανούλα να μου πεί? flower
γεια σου κι από μένα. Θα συμφωνήσω με τις κοπέλες... Απο τώρα χάπια για τον ύπνο??? Εμένα χρειάστηκε να πάρει ο μικρός μου atarax και ο παιδίατρος, μου τόνισε να προσέξω τα ml, μην τυχόν κ δώσω παραπάνω και μόνο για μία φορά!!! τώρα γι το γάλα, δεν καταλαβαίνω γιατι ο παιδίατρος προτείνει ένα συγκεκριμένο...Θα σου πάλι τι είπε ο δικός μου. ότι αντέχει η τσέπη σου και ότι αρέσει στο παιδί!!! Δοκίμασε τι του κάθεται πιο καλά και κρίνε. Κ έτσι κ έκανα. Εμείς καταλήξαμε στο frisomel. Kαι τέλος θα σου έλεγα, αν αγχώνεσαι τόσο πολύ (γιατί είναι μικρό ακόμα για να έχει στρωμένο ωράριο) να ρωτήσεις και ομοιοπαθητικό γιατρό. Υπάρχει ομοιπαθητική θεραπεία για παιδιά που έχουν διαταραχές ύπνου χωρίς παρενέργειες, χωρίς χημεία... Αν και σου ξαναλέω είναι πολύ μικράκι ακόμα μωρέ...

33Αtarax ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αtarax ... Πεμ Φεβ 21, 2013 7:54 am

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν μπορείς να καταλάβεις πόσο σε νιώθω!!!!!!!!!!!!!!!Τα ίδια ακριβώς έιχα τραβήξει με την κόρη μου...(10 ετών σήμερα).Δεν κοιμόταν με τίποτα,ακριβώς αυτό που περιγράφεις,λίγο την ημέρα και το βράδυ.....κάναμε τα φαντάσματα.Της έδωσα atarax όταν έπαθε μια αλεργία πολύ σοβαρή.Τότε έμαθα πως είναι και ηρεμιστικό το σιρόπι αυτό απο το γιατρό.
Δεν το χρησιμοποίησα ποτε για να κοιμηθεί...δεν πήγε και το μυαλό μου να σου πώ,αλλά όταν φούντωνε η αλεργία της και της το έδινα...επιτέλους κοιμόμασταν.
Εγώ της είχα κάνει ότι εξέταση υπήρχε...τα πάντα...Φοβόμουν πως κ΄λατι δεν πάει καλά.Ξεκινήσαμε απο διαταραχή ύπνου και φτάσαμε...'ασε μην σου πώ που...Δεν είχε τίποτα!!Απλά ήταν και είναι πολύ νευρικό παιδί,αεικίνητο και ακούραστο.Με λίγες ώρες ύπνο είναι καλυμένη...ακόμα έτσι είναι..ακόμα ψάχνει λόγους τα βράδυα για να μην πάει για ύπνο....
Υπομονή...κάνε αυτά που κάνεις και αυτά που σου γράφουν και οι κοπέλες..Μπανάκι,μασαζάκι,αγκαλίτσα,νανούρισμα...ελπίζω εσείς να το ξεπεράσετε πιο γρήγορα και να βρεί τους ρυθμούς του.Ααα και κάτι άλλο,μην τον κοιμίζεις καθόλου την ημέρα...αν μπορείς...μήπως και σου κοιμάται λίγο παραπάνω το βράδυ..και κάτι άλλο,του έχεις δώσει λίγο γάλα το βράδυ που ξυπνάει;;;Δοκίμασε και αυτό.....

34Αtarax ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αtarax ... Πεμ Φεβ 21, 2013 9:06 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
SPINAKOS7 έγραψε:Το μωράκι πίνει γάλα σε σκόνη Almiron μου το συνέστησε ο παιδίατρος ως το καλύτερο γάλα που υπάρχει,τώρα εγώ κάθομαι και σκέφτομαι μήπως το γάλα αυτό είναι φουλ στις βιταμίνες και γι αυτό ο μικρούλης μου δεν κοιμάται?
Στα συστατικά γράφει ότι έχει μέσα και μικροποσότητα ταυρίνη.
Γνωρίζει κάποια μανούλα να μου πεί? flower

καλη υπομονη σου ευχομαι κ εμενα δεν κοιμοταν καποια βραδια αλλα οχι ολη νυχτα...για το αταραξ το μονο που ξερω ειναι οτι το επινα οταν περασα ανεμοβλογια για να μην ξυνομαι...!!!
καλυτερα να το αποφυγεις..!!!!

α!εχεις κ πμ!!

35Αtarax ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αtarax ... Πεμ Φεβ 21, 2013 10:33 am

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ολές οι μανουλες καλά τα λένε, να μην επαναλαμβανω κι εγω τα ιδια. Το μονο που θα σου προτεινα, οπως και μια αλλη κοπελα νομιζω ειναι ομοιοπαθητική. εχω ακουσει οτι λειτουργει και σε τετοια προβληματα, γιατι ειναι ολιστική θεραπεια, και φερνει τον οργανισμό σε ισοροπία. Εμεις ακολουθησαμε ομοιοπαθητικη οικογενειακως για καθαρα ιατρικα προβλήματα. Οταν λοιπον ειπα στον ομοιοπαθητικό (μεταξυ αλλων) οτι η κορη μου ειναι απο μωρο πολυυυυυ γκρινιαρα, μου λεεει μην ανησυχεις, με την θεραπεια θα ηρεμησει. Και ως εκ θαυματος...εκτος κι αν ητανν τυχαιο, εχει ηρεμησει πολυ , απο τοτε. Αυτο απο μενα ως εναλλακτική, γιατι καταλαβαινω οτι οι αντοχες...πέφτουν πολυ με τα ξενυχτια. Καλη υπομονη και συντομα καλους υπνους ευχομαι...! Αtarax ... - Σελίδα 2 215994 Ααααα...εννοειται οτι τα ομοιοπ. φαρμακα ειναι εντελως φυσικης προελευσης , χωρις καμια παρενεργεια. Μπορεις να το ψαξεις στο νετ.

36Αtarax ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αtarax ... Πεμ Φεβ 21, 2013 10:35 am

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Spinakos καλησπέρα!

Το atarax το μας το είχε δώσει η παιδίατρος πριν κανένα μήνα γιατί είχε τσιμπήσει ένα κουνούπι το γιό μου που είναι 20μηνών και του είχε πρηστεί το μάτι γιατί ήταν πάνω στο βλέφαρο! Μου ειπε να του δίνω 2,5ml ανα 8ωρο για 2-3 ημέρες το πολύ!

Το βράδυ ο μικρός γενικά είναι ανήσυχος και ξυπνάει! Θέλω να σου πώ οτι δεν είδα καμία διαφορά στον ύπνο του και πάλι ξυπνούσε.

Αtarax ... - Σελίδα 2 417472 Αtarax ... - Σελίδα 2 417472 Αtarax ... - Σελίδα 2 417472

37Αtarax ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αtarax ... Πεμ Φεβ 21, 2013 11:08 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πιστολάκια, απορροφητήρες και ηλ. σκούπες τα δοκίμασες να υποθέσω; Ο δικός μου πέφτει ξερός μόλις ανάβω το πιστολάκι.

38Αtarax ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αtarax ... Πεμ Φεβ 21, 2013 2:35 pm

Anna - mana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
SPINAKOS7 έγραψε:Το μωράκι πίνει γάλα σε σκόνη Almiron μου το συνέστησε ο παιδίατρος ως το καλύτερο γάλα που υπάρχει,τώρα εγώ κάθομαι και σκέφτομαι μήπως το γάλα αυτό είναι φουλ στις βιταμίνες και γι αυτό ο μικρούλης μου δεν κοιμάται?
Στα συστατικά γράφει ότι έχει μέσα και μικροποσότητα ταυρίνη.
Γνωρίζει κάποια μανούλα να μου πεί? flower


Κάθε γιατρός προτείνει τα δικά του... Εμένα το Almiron μου το πρότειναν στο μαιευτήριο (αφού φυσικά συνεργάζονται με την εταιρεία και δίνουν τα μπουκαλάκια στα νεογέννητα) και επειδή του έδινα λίγο συμπλήρωμα ξεκίνησα τον μπέμπη μου με αυτό. Όμως και οι δύο παιδίατροι που έχω καθώς και άλλοι τρεις φίλων δεν το θεωρούν καλό γάλα (κάποτε ήταν, όχι πια). Και στο δικό μου μωρό και σε άλλες περιπτώσεις που ξέρω έπεφτε βαρύ. Μήπως κάτι τέτοιο συμβαίνει και στο αστεράκι σου και ένα πιο ελαφρύ γαλατάκι τον βοηθούσε λίγο; Δεν ξέρω, κάποιοι άλλοι δίνουν βαριά γάλατα (ακόμα και με δημητριακά μέσα) και τα παιδιά "στουμπώνουν" και ξεραίνονται στον ύπνο. Στη δική σου περίπτωση όμως που δεν κοιμάται καθόλου, ίσως αυτό να είναι η λύση... Σε μπέρδεψα, μπερδεύτηκα και εγώ... κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό. Ίσως να δοκιμάσεις να δεις μήπως κάτι από αυτά πιάσει...; Ή ίσως λίγο χαμομηλάκι ή άλλο βότανο που επιτρέπεται σε αυτή την ηλικία (π.χ. η λουίζα είναι καταπραϋντικό αλλά δεν ξέρω αν κάνει για μωρά)...

39Αtarax ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αtarax ... Πεμ Φεβ 21, 2013 3:19 pm

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Anna - mana"]
SPINAKOS7 έγραψε:Το μωράκι πίνει γάλα σε σκόνη Almiron μου το συνέστησε ο παιδίατρος ως το καλύτερο γάλα που υπάρχει,τώρα εγώ κάθομαι και σκέφτομαι μήπως το γάλα αυτό είναι φουλ στις βιταμίνες και γι αυτό ο μικρούλης μου δεν κοιμάται?
Στα συστατικά γράφει ότι έχει μέσα και μικροποσότητα ταυρίνη.
Γνωρίζει κάποια μανούλα να μου πεί? flower


Κάθε γιατρός προτείνει τα δικά του... Εμένα το Almiron μου το πρότειναν στο μαιευτήριο (αφού φυσικά συνεργάζονται με την εταιρεία και δίνουν τα μπουκαλάκια στα νεογέννητα) και επειδή του έδινα λίγο συμπλήρωμα ξεκίνησα τον μπέμπη μου με αυτό. Όμως και οι δύο παιδίατροι που έχω καθώς και άλλοι τρεις φίλων δεν το θεωρούν καλό γάλα (κάποτε ήταν, όχι πια). Και στο δικό μου μωρό και σε άλλες περιπτώσεις που ξέρω έπεφτε βαρύ. Μήπως κάτι τέτοιο συμβαίνει και στο αστεράκι σου και ένα πιο ελαφρύ γαλατάκι τον βοηθούσε λίγο; Δεν ξέρω, κάποιοι άλλοι δίνουν βαριά γάλατα (ακόμα και με δημητριακά μέσα) και τα παιδιά "στουμπώνουν" και ξεραίνονται στον ύπνο. Στη δική σου περίπτωση όμως που δεν κοιμάται καθόλου, ίσως αυτό να είναι η λύση... Σε μπέρδεψα, μπερδεύτηκα και εγώ... κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό. Ίσως να δοκιμάσεις να δεις μήπως κάτι από αυτά πιάσει...; Ή ίσως λίγο χαμομηλάκι ή άλλο βότανο που επιτρέπεται σε αυτή την ηλικία (π.χ. η λουίζα είναι καταπραϋντικό αλλά δεν ξέρω αν κάνει για μωρά)...[/quote

καλησπέρα όχι μην δώσεις στο μικρό atarax είναι κρίμα αλλά μην του δώσεις ούτε λουίζα είναι η δουλειά μου τα βότανα ναι η λουίζα έχει ηρεμιστικες ιδιότητες αλλά δεν την δίνουμε σε παιδάκια κάτω των 2,5 ετών αν θες μπορεί όμως να του δώσεις χαμομιλακι η λίγο τιλιο επίσης έχεις δοκίμασει να του βάλεις λίγο ζάχαρη στην πιπίλα εμένα έτσι την κράταγε κ κοιμόταν, τώρα βέβαια σκέφτομαι να του βάλω πιπέρι αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

40Αtarax ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Αtarax ... Πεμ Φεβ 21, 2013 4:47 pm

sofia 23/12/10

sofia 23/12/10
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
geia sas kai apo emena!
kata tin diki mou gnomi o paidiatros sou einai aparadektos atarax gia na koimithei???
emena to eperne o gios mou epeidi eixe knidosi kai ipefere apo tin fagoura kai efera ta pano kato gia na tou alaksoun tin agogi se xozal,to atarax einai ena farmako pou nai voithaei alla taytoxrona einai les kai tous dinei mia sto kefali kai peftoun ksera kai stin deuteri periptosi tous fernei tetoia iperentasi pou oute kai ta idia den tin antexoun!
emeis i tha epefte sto krevvati kai tha ksexnage na ksipnisi kai otan tha ksipnage tha kathotan ksapla i tha eixe tosi iperentasi pou den iksere kai to idio ti na kanei kai me ti na asxolithei
exo anoiksei to idio thema prin kati mines epidi den ithela to atarax san agogi pou sto kato kato dikaiologimena to eperne alla oxi gia na koimithei!
pragmatika omos se katalaveno giati kai emena den koimotan imoun moni m oli mera aggalia me ena moro pou etroge ana 2misi ores den koimotan ,ithele kounima me sigekrimeno tropo kai rithmo gia na koimithei
kane ipomni mono ayto kai tha vrite tous rithmous sas kai oi dio!oxi omos atarax!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις