Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
82 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 82 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

δαναη1

δαναη1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κοριτσια οσες εχετε ζησει η ζειτε τετοια περιπτωση με το μωρο σας ειδατε καποια βελτιωση με το σιροπι epadoren εμεις σημερα θα το ξεκινησουμε....δοκιμασαμε διαφορα γαλατα το frisomel to comfort de μας εκανε αναγωγες πολλες αλλα ειχαμε διαροια ...ο μικρος ταλαιπωρειται 3.5μηνες εχει δυσφορια εχει ανησυχια αν δεν κανει εμετο δεν ησυχαζει 5 ημερων νοσηλευτηκαμε κ μας εκαναν υπερηχο οπου διαπιστωσαμε την παλινδρομηση δεν εχουμε κανει μια αλλη εξεταση που μετραμε τo πεχα pehametria gia na δουμε αν εχουμε παθει οισοφαγητιδα εσεις την εχετε κανει την εξεταση αυτη ....αρχικα μας ειπαν οτι θα φτιαξει με τον καιρο το θεμα του σφυχτηρα ειναι ελαστικος...απ οτι καταλαβα απο συζητησεις με αλλες μανουλες ειναι κατι που θελει υπομονη ορθια θεση μετα το φαι κλιση στο κρεβατι πολλα κ συχνα γευματα κ μπορει να παρει καιρο μεχρι να βελτιωθει η κατασταση αυτη σ αλλους βελτιωθηκε στον 1ο χρονο αλλους στους 24μηνες ....μακαρι κ σε μας να μην κρατησει παρα πολυ πολυ κουραση κ ξενυχτια....ευχαριστω για τον χρονο σας εκ των προτερων

ΧΡΥΣΑΝΝΑ


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!και εμένα είχε ο γιος μου από μωράκι, όταν ξεκίνησε το φαγάκι (όταν δηλαδή μείωσε τα γεύματα του γάλακτος σε 2) τότε του μειώθηκε αρκετά, στον ένα χρόνο είχε ξεμπερδέψει οριστικά. Σε καταλαβαίνω πολύ για το ξενύχτι, εγώ είχα διαρκή φόβο μη μου πνιγεί στον ύπνο του και εντέλλει έβαλα μονό κρεββάτι στο δωμάτιό του και κοιμόμουν δίπλα στην κούνια του. Άλλαξα και εγώ πάρα πολλά γάλατα, αφού φαντάσου δεν θυμάμαι καν να σου πω σε ποιο είχαμε τελικά καταλήξει, πάντως και σε εμένα το φρισομέλ του έκανε διάρροια και το σταματήσαμε πολύ γρήγορα. Θέλει υπομονή κοριτσάκι μου, το επαντορέν κάτι κάνει, ε μη φανταστείς και θαύματα, αλλά κάπως τα ανακουφίζει, τουλάχιστον στον δικό μου έκανε δουλίτσα. και εμένα είχε έντονη παλινδρόμηση, αφού πριν το καταλάβουμε, που έπινε κανονικό γαλατάκι, μόλις το έπινε, το έβγαζε όλο πάνω στον ώμο μου με το πρώτο ρέψιμο, στάζανε σου λέω κάτω τα γάλατα.εσείς σε ποιο γαλατάκι έχετε καταλήξει τώρα?

zouzouna1

zouzouna1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα. Να σου ζησει ο μικρος σου. Και εμεις ειχαμε παλινδρομηση και πηραμε το σιροπι. Εμενα δεν εβγαζε μεγαλες γουλιες αλλα εκανε κρυφη παλινδρομηση. Πονουσε και δεν μπορουσε να φαει. Και το σιροπι βοηθησε λιγο. Διαφορα ειδαμε μετα απο καμια βδομαδα χρησης. Πιο πολυ ομως βοηθησαν τα πολλα και μικρα γευματα, το ταισμα σε καπως ορθια σταση ή στο ριλαξ και η κλιση στο στρωματακι της. Εμεις το ξεκινησαμε οταν ηταν η μπεμπα 3 μηνων και το σταματησαμε στον 6ο μηνα οταν ξεκινησαν οι τροφες. Απο γαλα επινε και δικο μου και ξενο το κανονικο ομως οχι καποιο ειδικο για παλινδρομηση. θελει υπομονη αλλα θα περασει.

δαναη1

δαναη1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
θα ξαναγυρισουμε στο φρισομελ μαλλον...εβγαλε κατι σπιθουρακια θα κανουμε αιματολογικη μηπως εμφανισε κ αλλεργια στο γαλα θα δοκιμασουμε κ υποαλλεργικο γαλα τωρα ....με το που κανουμε κινηση να ρευτει κοριτσια κατα 70%τα βγαζει ολα το ψαχνουμε το θεμα γιατι αρχισε να μην παιρνει κιλα ενω τρωει ανα 2 ωρες 240ml,,,στο νοσοκομειο τους ενοιαξε αν ειναι ρουκετες οι εμετοι κ το πιο βασικο που κοιτανε ειναι το αν παιρνει βαρος μεχρι 2μηνων θηλαζα κ εδινα συμπληρωμα κ ξενο γιατι δεν χορταινε με τιποτα ....ταιζουμε ξερναει αλλαζουμε σε 5λεπτα 6 φορμακια κ 10 σαλιαρες χαμος τα βγαζει κ μετα σαν τρελος θελει να ξαναφαει ....μονο με το frisomel comfort ειδα διαφορα αλλα 11φορες την μερα κακα εκανε γιατι εμεις τρωμε κ πολυ σχεδον 10 γευματα την μερα

SOTIANNA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΑΧΧ ΚΡΙΜΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΡΡΟΙΕΣ ΚΑΝΕ ΤΟ ΜΙΞΗ ΜΕ ΤΟ FRISOLAC ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ. ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την SOTIANNA στις Πεμ Φεβ 21, 2013 12:20 pm, 1 φορά

mama konstantinoy!!


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δαναη1 έγραψε:θα ξαναγυρισουμε στο φρισομελ μαλλον...εβγαλε κατι σπιθουρακια θα κανουμε αιματολογικη μηπως εμφανισε κ αλλεργια στο γαλα θα δοκιμασουμε κ υποαλλεργικο γαλα τωρα ....με το που κανουμε κινηση να ρευτει κοριτσια κατα 70%τα βγαζει ολα το ψαχνουμε το θεμα γιατι αρχισε να μην παιρνει κιλα ενω τρωει ανα 2 ωρες 240ml,,,στο νοσοκομειο τους ενοιαξε αν ειναι ρουκετες οι εμετοι κ το πιο βασικο που κοιτανε ειναι το αν παιρνει βαρος μεχρι 2μηνων θηλαζα κ εδινα συμπληρωμα κ ξενο γιατι δεν χορταινε με τιποτα ....ταιζουμε ξερναει αλλαζουμε σε 5λεπτα 6 φορμακια κ 10 σαλιαρες χαμος τα βγαζει κ μετα σαν τρελος θελει να ξαναφαει ....μονο με το frisomel comfort ειδα διαφορα αλλα 11φορες την μερα κακα εκανε γιατι εμεις τρωμε κ πολυ σχεδον 10 γευματα την μερα

Δαναη μηπως του ερχεται πολυ το γαλα??240 νομιζω ειναι πολυ...κι εμενα 3μιση μηνων ειναι τωρα τον εδινα 210 και ολο εβγαζε αλλα οταν το μειωσα και τον εδινα λιγο πιο συχνα ειναι πολυ καλυτερα βγαζει το φυσιολογικο εως και καθολου!!

δαναη1

δαναη1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ειναι απ τα αχορταγα μωρα δεν φταει η ποσοτητα κ πιο λιγο να φαει παλι τα βγαζει αν δειτε στο εμποριο υπαρχουν κ ειδικα γαλατα αλλα κ κρεμουλες για μωρα που δεν χορταινουν που ειναι πιο ενισχυμενα ...ειναι στο παιδι η κορη μου ηταν αλλιως ο μπεμπης αλλιως

SOTIANNA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δαναη1 έγραψε:ειναι απ τα αχορταγα μωρα δεν φταει η ποσοτητα κ πιο λιγο να φαει παλι τα βγαζει αν δειτε στο εμποριο υπαρχουν κ ειδικα γαλατα αλλα κ κρεμουλες για μωρα που δεν χορταινουν που ειναι πιο ενισχυμενα ...ειναι στο παιδι η κορη μου ηταν αλλιως ο μπεμπης αλλιως
ΠΟΣΟ ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ? ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΦΡΙΣΟΜΕΛ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΩ . ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΜΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ ή ΚΑΚΑΚΙΑ ΝΑ ΠΕΙΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ

δαναη1

δαναη1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
frisolak comfort απο κεκτημενη ταχυτητα εγραψα το αλλο

δαναη1

δαναη1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τα πιο πολλα παιδακια μ αυτο το προβλημα τρωνε πολλα κ μικρα γευματα για να μειωθουν οι αναγωγες

SOTIANNA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δαναη1 έγραψε:frisolak comfort απο κεκτημενη ταχυτητα εγραψα το αλλο
ΑΑΑ ΟΚ. ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑΜΕ ΘΕΜΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΙΞΗ ΜΙΣΟ-ΜΙΣΟ. ΚΑΙ ΜΕΙΩΘΗΚΑΝ ΟΙ ΕΜΕΤΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΣΙΡΛΙ Rolling Eyes

δαναη1

δαναη1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
θα το δουμε κι αυτο σημερα ξεκινησαμε το σιροπι μακαρι να τον ανακουφισει εστω και λιγο γιατι εχει πονακια μετα απο καθε γευμα

SOTIANNA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δαναη1 έγραψε:θα το δουμε κι αυτο σημερα ξεκινησαμε το σιροπι μακαρι να τον ανακουφισει εστω και λιγο γιατι εχει πονακια μετα απο καθε γευμα
ΜΑΚΑΡΙ! ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ!

Koproskylo


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
240 ml ανά 2 ώρες = 2880 ml τη μέρα !
Σίγουρα μπορεί να <διαχειριστεί> το πεπτικό σύστημα του μικρού σου τη ποσότητα αυτή ? .
Μήπως σου κλαίει μετά από κάθε γέυμα γιατί δεν μπορεί να χωνέψει και όχι γιατί πεινάει ?

skouikaki

skouikaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα και απο μενα...και μενα εκανε κρυφη παλινδρομηση απο τοτε που γεννηθηκε και απο το frisolac μας εδωσε η γιατρος το fRISOLAC ΗΑ -ειναι υδρολυμενο και υποαλλεργικο....την κοιμηζα αρκετα ψηλα και εννοειται της εδινα και το epadoren....η αληθεια ειναι οτι ειδα διαφορα σε συνδυασμο των δυο...τωρα 7 μηνων της αλλαξαμε το γαλα και πινει το κανονικο το frisomel πρωι βραδυ εκτος απο τις στερεες τροφες...και εχουμε σταματισει το σιροπακι...συνεχιζω βεβαια να την κοιμηζω με το κεφαλακι τη ςπιο ψηλα....ειναι πολυ καλυτερα....
αφου σου αλλαξε το γαλα θα δεις οτι σε συνδυασμο με τοσιροπακι θα ειναι ολα καλα...το καλο ειναι οτι σου βγαζει γουλιες και δεν ειναι κρυφη Sad

δαναη1

δαναη1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τα συμπτωματα που ειδαμε τα εχει απο τοτε που γεννηθηκε την δυσφορια σαν να ποναει την ανησυχια ,,,,ακομα κ οταν ετρωγε κ λιγα ml an δεν φαει καλη ποσοτητα κλαει ασταματητα μεχρι να φαει κανονικα... η τροφη βγαινει προς τα πανω λογω παλινδρομησης ο σφιχτηρας ειναι ελαστικος κ δεν κραταει τροφη αυτα μας ειπαν απ το νοσοκομειο ....το κακο ειναι οτι το βραδυ ολα ειναι πιο εντονα κ δε κοιμομαστε σχεδον καθολου το σιροπι σαν 1η μερα καλα εδειξε 3 φορες την μερα θα το παιρνει ,,,,καλα θα ταν να παιρνει κατι μετα απο καθε γευμα να τον ηρεμει αλλα τι να κανουμε θα δουμε πως θα παει

ΧΡΥΣΑΝΝΑ


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι έτσι συμβαίνει με την παλινδρόμηση, ο σφιχτήρας σε κάποια παιδάκια είναι πιο σφιχτός και σε κάποια άλλα πιο ελαστικός και σφίγγει στην πορεία όσο μεγαλώνει το παιδάκι. τελικά αν θυμάμαι καλα εμείς είχαμε καταλήξει στο αλμιρον το ειδικό της παλινδρόμησης και έπαιρνε βέβαια και το επαντορέν.απ τον 6ο-7ο μήνα που τρώγαμε πια του μειώθηκε αρκετά, και από τον 8ο ήταν σχεδόν μηδαμινό.εμάς εκτόξευε ρουκέτες, άλλαζα φανελάκια σε κάθε του γεύμα Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

δαναη1

δαναη1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εχουμε κλεισει ραντεβου κ σε παιδογαστεντερολογο για μια δευτερη αποψη...ολα τα νοσοκομεια παντως δεν εχουν τις ιδιες γνωσεις να πω ...γιατι πριν μια βδομαδα σε μια εφημερια που πηγαμε για αλλο θεμα αναπνευστικο κ τους ανεφερα κ την γοπ γιατι εκανε εμετο μπροστα τους ειδα αγνοια οχι πολλες γνωσεις για το θεμα που σαν παιδιατροι θα πρεπε να ξερουν ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις