Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
51 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 51 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

ria28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΓΛΥΚΑ 8 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΗΝΩΝ.ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΔΕΝ ΕΧΑ ΒΑΨΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ,ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΕΚΑΝΑ ΑΝΤΑΥΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΡΕΦΛΕ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΜΙΣΟ ΚΕΦΑΛΙ ΗΤΑΝ ΑΣΠΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΑΣΤΑΝΟ,ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΛΕΥΚΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 29,ΕΧΩ ΑΣΠΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ 18..ΤΩΡΑ ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ,ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ Η ΡΙΖΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΝΑ ΠΑΡΩ ΦΥΤΙΚΗ ΒΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ Η ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΤΑΥΓΕΙΕΣ ΣΤΟ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ??ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΚΑΚΟ?ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΨΩ ΚΑΙ ΜΕ ΦΥΤΙΚΗ..

bublesoaps

bublesoaps
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ria28 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΓΛΥΚΑ 8 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΗΝΩΝ.ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΔΕΝ ΕΧΑ ΒΑΨΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ,ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΕΚΑΝΑ ΑΝΤΑΥΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΡΕΦΛΕ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΜΙΣΟ ΚΕΦΑΛΙ ΗΤΑΝ ΑΣΠΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΑΣΤΑΝΟ,ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΛΕΥΚΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 29,ΕΧΩ ΑΣΠΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ 18..ΤΩΡΑ ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ,ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ Η ΡΙΖΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΝΑ ΠΑΡΩ ΦΥΤΙΚΗ ΒΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ Η ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΤΑΥΓΕΙΕΣ ΣΤΟ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ??ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΚΑΚΟ?ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΨΩ ΚΑΙ ΜΕ
ΦΥΤΙΚΗ..

Προσωπικά τα έβαφα κανονικά απο τον 3μηνα της εγκυμοσύνςη μου και στην περιοδο του θηλασμου που κρατησε και για τα 2 παιδια 10μηνες. Η αποφαση ειναι δικη σου ομως και πως νοιωθεις εσυ

ria28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΙ ΒΑΦΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΣ?ΕΚΑΝΕΣ ΑΝΤΑΥΓΕΙΕΣ Η ΟΛΑ?ΔΕΝ ΜΥΡΙΖΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Η ΒΑΦΗ Η ΠΗΓΕΣ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ?

bublesoaps

bublesoaps
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ria28 έγραψε:ΤΙ ΒΑΦΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΣ?ΕΚΑΝΕΣ ΑΝΤΑΥΓΕΙΕΣ Η ΟΛΑ?ΔΕΝ ΜΥΡΙΖΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Η ΒΑΦΗ Η ΠΗΓΕΣ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ?

Tα βαφω παντα μονη μου και οταν θηλαζα δεν επερνα τα παιδια αγκαλια η οταν τα βαφω ειμαι σε αλλο δωματιο. Επισης τα βαφω ολα εννοω την ριζα

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπορείς να χρησιμοποιήσεις φυτικές βαφές αν και οι ανταύγειες δεν πέρνάνε λέει γιατί δεν βρίσκουν ρίζα

Ο γιατρός μου πάντως με αφήνει μόνο ανταύγειες τώρα στην εγκυμοσύνη

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δν απαγορευεται η βαφη στο θηλασμο. Εγω εχω κανει.
Αν φοβασαι μπορεις να κανεις ανταυγειες που δεν πιανουν τη ριζα. Μπορεις και με φυτικη και με κανονικη παντως.

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω τα εβαψα λιγο πριν γεννησω με φυτικη βαφη της apivita.τελεια καλυψη αν και αφηνει μια αισθηση ξηροτητας.τωρα που θηλαζω θα τα ξαναβαψω.ο γιατρος μου ειπε οτι η φυτικη δεν πειραζει μια στο τοσο.

ria28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το προβλημα με τα λευκα ειναι οτι μετα θελουν συχνα..γιατι βγαινουν και φαινονται εντονα αν εχεισ σκουρα βαφη..με τις ανταυγειεσ καπου σαν να χανονται αλλα κοστιζουν και πιο πολυ και πρεπει να ειμαι και στο κομμωτηριο ωρες και ο μπεμπης θα θελει να θηλασει και θα γκρινιαζει στον μπαμπα του..

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τωρα σε αυτο εχεις δικιο αλλα δες το σαν μια προσωρινη λυση ωσπου να κανονιστητε με τον μικρο απο αποψη προγραμματος.

ria28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αρα φυτικη βαφη μαλλον..αφου ολες λετε επιτρεπεται..και θηλαζετε κανονικα

mamalou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και γω κανονικακανω βαφη αλλα παιρνω του κορρε απο το φαρμακειο γενικα με τισ βαφεσ πρεπει να κανεισ ενα τεστ 48 ωρων και να βαψεισ ενα σημειο να δεισ αν σε ενοχλει Very Happy

fey11gr

fey11gr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ μπράβο που θίξατε το θέμα γιατί και εγώ όλη την ώρα λέω να ρωτήσω τον παιδίατρο και όλο το αμελω .Εχει φτασει η μαύρη ρίζα τρία δαχτυλα κάνουν δουλεια δηλαδή οι φυτικες;

mamalou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω ειμαι ευχαριστημενη νομιζω πωσ τα βαφει οπωσ στο κομμωτηριο

fey11gr

fey11gr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamalou έγραψε:εγω ειμαι ευχαριστημενη νομιζω πωσ τα βαφει οπωσ στο κομμωτηριο

αχ τέλεια δηλαδή θα μπορέσει να καλύψει τώρα και τη μαύρη ρίζα και όλο το υπόλοιπο μαλλί ομοιόμορφα γιανα κάνω όλο το μαλλί και για ανανέωση;

mamalou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω κανω μονο ριζα νομιζω χωρισ ν ειμαι και απολυτη αλλο χρονο θελει η ριζα και αλλη το ηδη βαμμενο μαλλι.ωστοσο εχει και οδηγιεσ χρησεισ μεσα οποιαβαφη και να καταληξεισ πρεπει να διαβασεισ τισ οδηγιεσ χρησεισ Very Happy

fey11gr

fey11gr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamalou έγραψε:εγω κανω μονο ριζα νομιζω χωρισ ν ειμαι και απολυτη αλλο χρονο θελει η ριζα και αλλη το ηδη βαμμενο μαλλι.ωστοσο εχει και οδηγιεσ χρησεισ μεσα οποιαβαφη και να καταληξεισ πρεπει να διαβασεισ τισ οδηγιεσ χρησεισ Very Happy

ε θα το τολμήσω τότε και ότι βάψει ας κατεβάσει αχαχα Very Happy Σε ευχαριστώ πολύ!!!

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ εγω τα εβαψα με φυτικητ,ενω θηλαζω..
σε μενα επιασε η φυτικη,αλλα δεν εκανα κ καμια τρελη αλλαγη,απο σκουρα καστανα τα εκανα ανοιχτα καστανα.αν εχεις σκουρα μαλλια κ θελεις να τ ανοιξεις πολυ,πιστευω πως δε θα πιασει!
οι ανταυγεις ειναι καλη λυση για τα λευκα,γιατι μπερδευονται μαζι με την ανταυγεια κ δε φαινεται το ασπρο.κ θελει ανανεωση πιο αραια.κ δεν ακουμπαει κ ριζαSmile

natasa.

natasa.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσια! Και γω τα εβαψα τα μαλλια μου αν και θηλαζω με βαφη του κορρε!
Τελεια καλυψη , αν και παιρνω το μαυρο και στα λευκα βγαινει κοκκινωπο! Σα να εχω ανταυγειες ειναι!! Laughing Laughing

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βαψτα!!!!!

ΠΙΝΟΚΙΟ


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμένα ακόμα και στην εγκυμοσύνη μου είχε πει να τα βάφω κανονικά (μετά τον 3ο μήνα)...δεν περνάει λέει στο μωρό τίποτα, μόνο για τη μυρωδιά. Οπότε θεωρώ αυτονόητο και στο θηλασμό. Εγώ δεν το σκέφτηκα καθόλου και έχω κλείσει ήδη ραντεβού στο κομμωτήριο την Τετάρτη

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΙΝΟΚΙΟ έγραψε:Εμένα ακόμα και στην εγκυμοσύνη μου είχε πει να τα βάφω κανονικά (μετά τον 3ο μήνα)...δεν περνάει λέει στο μωρό τίποτα, μόνο για τη μυρωδιά. Οπότε θεωρώ αυτονόητο και στο θηλασμό. Εγώ δεν το σκέφτηκα καθόλου και έχω κλείσει ήδη ραντεβού στο κομμωτήριο την Τετάρτη

συμφωνω. καιμενα ετσι ειπε.απλα οσο γινετε σε αεριζομενο χωρο. η μυρωδια ειναι τοθεμα οπως και αλλες ''κακες'' μυρωδιες. απο την αλλη ε δε θα το κανεις και καθε μερα. ουτε θα πας πανω απο το οξυζενε να το μυρισεις

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις