Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
54 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 54 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

mpazaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια οταν γεννησα το κοριτσακι μου μου την εφεραν το επομενο πρωι επειδη ηταν θερμοκοιτιδα και προωρακι.οταν μου την εφεραν να τη βαλω στο στηθος ηρθαν οι μαιες και μου συστησαν αμεσως ψευδοθηλες σιλικονης για να τη θηλασω επειδη οι θηλες ηταν ακαταλληλες.δεν ηταν πολυ προς τα εξω.μη σας τα πολυλογω ημουν απειρη φοβισμενη το μωρακι μου εχασε κι αλλο βαρος επειδη δεν ειχε δυναμη να θηλασει.οι ψευδοθηλες ηταν μεγαλες για το στοματακι της.κανεις δε μου ειπε οτι το μωρο για να θηλασει πρεπει να βαζει στο στοματακι ολα τη θηλαια αλω.μετα απο λιγο καιρο και τραβα τραβα με το θηλαστρο το γαλα λιγοστεψε δραματικα.ποσο λυπηθηκα οταν καταλαβα τι λαθος εκανα.θηλαστρο και ψευδθηλες.....τι λετε και σεις;;σε ενα δευτερο θα ενημερωθω πολυ καλυτερα!!

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα.εγω θηλαζω εναμιση μηνα με ψευδοθηλες και δεν εχω κανενα προβλημα.η παραγωγη αριστη αφου το μωρο μου παιρνει σταθερα βαρος,επιασε κατευθειαν.αυτο που θελω να αποφυγω κι ως τωρα δεν το εχω χρειαστει ειναι το θηλαστρο.πιστευω οτι αυτο κανει την πιο πολυ ζημια.
τι θηλες χρησιμοποιησες;

mpazaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
της medela ηταν.λες το θηλαστρο εφταιξε ε;;α ρε γμτ..ποσα λαθη εκανα και νιωθω τυψεις που δεν της εδωσα περισσοτερο καιρο μονο δικο μου.οταν εχασε βαρος τρομοκρατηθηκα και εδινα και συμπληρωμα... Crying or Very sad

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω χρησιμοποιω της chicco.
μην στενοχωριεσαι.το καλο ειναι οτι το θηλασες το παιδακι σου εστω και λιγο,ειναι καλυτερα απο το καθολου.
η γνωμη μου ειναι στο δευτερο μην πανικοβληθεις,μην δωσεις συμπληρωμα αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος κι αποφυγε το θηλαστρο.σου προτεινω να δεις στο youtube την αννα πατσουρου.λεγεται 40 μερες θηλασμος.θα σου ληθουν πολλες αποριες Wink

mpazaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σ ευχαριστω..τη θηλασα για 2 μηνες και ποσο υπεροχο συναισθημα ηταν οτι επινε γαλα απ τη μανουλα!αχχχ..

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εννοειται οτι ειναι οτι καλυτερο.την ωρα που θηλαζει η μαμα χαλαρωνει αφανταστα!

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
egw eixa 8hlastro alla de mou meiwse ka8olou paragwgh.lactaline personal legotan.teleio.ase ki emena oi 8hles moy elegan oti den htan kai poly pros ta eksw alla h mpempa moy katey8eian epiase kai etrwge...kala merikes einai tragikes sthn enhmerwsh.egw mono apo to internet enhmerw8hka swsta kai pali kala giati ama perimena apo to nosokomeio sw8hkame...

ReaRea


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμενα οι ψευδοθηλες δεν με βοηθησαν, πιο πολυ με αγχωσαν... Με σωστο πιασιμο του στηθους με το αλλο χερακι βοηθαμε σημαντικα το μωρο να πιασει καλα. Στο πρωτο βεβαια αντε καντο...Η σωστη χρηση του θηλαστρου δεν μειωνει την παραγωγη, αντιθετως την αυξανει. Μιλαμε ομως για ενα νοσοκομειακο θηλαστρο διπλης αντλησεως και για [b]τουλαχιστον 8 αντλησεις το 24ωρο για 15 λεπτα κι ας μην εχουμε ροη καθολη τη διαδικασια[/b] (εντασης που να μην μας ποναει αλλα να νιωθουμε ανετα) Ετσι ενεργοποιουμε το στηθος - ο οργανισμος νομιζει οτι εχουμε διδυμα κ αυξανεται η παραγωγη. Ζητηση - Προσφορα! Και εννοειται - ΠΡΩΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ και μετα κανουμε αντληση! Ακομα κ εισεχουσα να ειναι η θηλη γινεται αστερι! Το βασικο ειναι να μην μαθει το μωρο την ευκολια του μπουκαλιου - οταν ομως ειναι αναγκαιο - η αντληση ειναι σωτηρια!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα ενώ μου είπαν στο μαιευτήριο ότι οι θηλες μου ήταν μια χαρα η μπεμπα δεν μπορούσε να πιάσει όσο κ αν προσπαθουσαμε με τις μαιες κ έτσι χρησιμοποίησα θηλες ... Για 15 μέρες προσπαθούσα με αυτές μέχρι που τα κατάφερε το μωρο μου να πιάσει ...

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mpazaki Πόσο είναι το μωρό σου τώρα?

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κ εγω θηλαζα με ψευτοθηλες κ δεν ειχα κανενα προβλημα....!!μηπως το θηλαστρο εκανε την "ζημια"...? Rolling Eyes Rolling Eyes

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ReaRea έγραψε:Εμενα οι ψευδοθηλες δεν με βοηθησαν, πιο πολυ με αγχωσαν... Με σωστο πιασιμο του στηθους με το αλλο χερακι βοηθαμε σημαντικα το μωρο να πιασει καλα. Στο πρωτο βεβαια αντε καντο...Η σωστη χρηση του θηλαστρου δεν μειωνει την παραγωγη, αντιθετως την αυξανει. Μιλαμε ομως για ενα νοσοκομειακο θηλαστρο διπλης αντλησεως και για [b]τουλαχιστον 8 αντλησεις το 24ωρο για 15 λεπτα κι ας μην εχουμε ροη καθολη τη διαδικασια[/b] (εντασης που να μην μας ποναει αλλα να νιωθουμε ανετα) Ετσι ενεργοποιουμε το στηθος - ο οργανισμος νομιζει οτι εχουμε διδυμα κ αυξανεται η παραγωγη. Ζητηση - Προσφορα! Και εννοειται - ΠΡΩΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ και μετα κανουμε αντληση! Ακομα κ εισεχουσα να ειναι η θηλη γινεται αστερι! Το βασικο ειναι να μην μαθει το μωρο την ευκολια του μπουκαλιου - οταν ομως ειναι αναγκαιο - η αντληση ειναι σωτηρια!
εννοειται οτι το νοσοκομειακο θηλαστρο κανει καλη δουλεια και καλα κανεις και το αναφερεις.συμφωνω οτι η αντληση ειναι απαραιτητη οταν ο θηλασμος βρισκεται σε κινδυνο.απλα το μωρο ειναι αυτο που θα κανει την καλυτερη δουλεια.ξερει απο ενστικτο τι να κανει.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Louloudaki moy μηπως ηρθε ο καιρος να προσπαθησεις να βαλεις το μωρο απευθειας στο στηθος σιγα σιγα; Σε φασεις που δεν πειναει πολυ και με πολλή σωματκη επαφη; Μεγαλωσε τωρα και λογικα θα μπορεσει να πιασει. Οι ψευδοθηλες δυσκολευουν τα πραγματα και επισης δε δινεται τοσο καλο ερεθισμα όσο αν ειναι το μωρο απευθειας στο στηθος.

Γενικα τις ψευδοθηλες τις εχουν ψωμοτυρ στα μαιευτηρια, αλλα λιγες φορες απο αυτες που δινονται τελικα χρειαζονται.

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
rinoula, το εχω σκεφτει μη νομιζεις και σιγουρα θα το κανω αμεσα αφου βλεπω οτι ολα βαινουν καλως.ηδη απο το δεξι θηλαζουμε χωρις.με το αριστερο εχουμε θεμα γιατι ειναι τελειως επιπεδη.μαλλον θα βαζω τη θηλη ωσπου να βγαινει εξω και μετα θα τη βγαζω.εσυ τι λες?

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
louloudaki mou έγραψε:rinoula, το εχω σκεφτει μη νομιζεις και σιγουρα θα το κανω αμεσα αφου βλεπω οτι ολα βαινουν καλως.ηδη απο το δεξι θηλαζουμε χωρις.με το αριστερο εχουμε θεμα γιατι ειναι τελειως επιπεδη.μαλλον θα βαζω τη θηλη ωσπου να βγαινει εξω και μετα θα τη βγαζω.εσυ τι λες?

Δοκιμασε το, μπορει να πετυχει! Τωρα εχει πιο μεγαλο στομα το μωρακι σου οποτε μπορει να πιασει καλυτερα τη θηλαια άλω επομενως λογικα δε θα εχετε προβλημα.

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
στο επομενο ταισμα θα το προσπαθησω.ευχαριστω rinoula για την υπενθυμηση! ψευδοθηλες..ηταν λαθος τελικα;;; 417472

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
louloudaki mou έγραψε:στο επομενο ταισμα θα το προσπαθησω.ευχαριστω rinoula για την υπενθυμηση! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

sunny flower

ReaRea


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ετσι ειναι louloudaki mou! Η απευθειας επαφη ειναι το καλυτερο! Mpazaki εκανες οτι καλυτερο για το μωρο σου κ μπραβο σου! Αφου οπως λες εχανε βαρος στην αρχη ενω ηταν ηδη μικρουλακι λογικο ηταν να σε προβληματισει! Επρεπε να παρει δυναμεις! Στο επομενο οντως οχι συμπληρωμα αλλα συνεχεις θηλασμους! Το μωρο χορταινει εστω κ με λιγο κ ειναι αυτο που θα σου αυξησει την παραγωγη! Αν το βοηθας κρατωντας λιγο το στηθος σου θα μαθει σιγα σιγα! Στην αρχη ολα χανουν βαρος. Κι εγω στο επομενο δεν την ξαναπαταω, μονο αν πραγματικα δεν καλυπτεται κ υπαρχει προβλημα βαρους - υγειας θα δωσω φορμουλα κ μαλιστα με το SNS αν χρειαστει. Κι εγω πιστευω οτι δεν φταινε οι ψευδοθηλες. Εισαι σιγουρη οτι το μωρο ετρωγε ε? Οντως βοηθανε σε καποιες περιπτωσεις, εμενα ηταν εισεχουσα η μια κ δεν με βοηθησε. Δεν μπορουσε να φαει. Δεν ηξερα πως να κραταω καλα καλα το μωρο, δεν ηξερα οτι πρεπει να στηριζεις το στηθος στην αρχη, πονουσε κ η ριμαδα η καισαρικη, ειχα κ την ψευδοθηλη που εφευγε στη μυτουλα της...πολεμος στο στηθος...... ψευδοθηλες..ηταν λαθος τελικα;;; 186566 Το συμπληρωμα κατα βαση και το απλο, το τονιζω το απλο θηλαστρο (βασικα δεν το τονιζω μου εχει χαλασει το πληκτρο στο keyboard Very Happy) σου μειωσαν την παραγωγη. Δινοντας στο μωρο φορμουλα ακομα κι αν το βαζεις συχνα στο στηθος, ειναι φαντασου σαν να σου λεει θελω 100ml απο εσενα σημερα, τα αλλα 500ml τα πηρα απο τη φορμουλα. Και το θηλαστρο δεν αναπληρωνει το κενο αυτο. Χρησιμοποιω νοσοκομειακο 4 1/2 μηνες....μολις χρειαστει να χρησιμοποιησω το απλο κατευθειαν παρατηρω μειωση στην παραγωγη! Οσον αφορα τη θηλη δοκιμασα τα παντα.... διαμορφωτες κατα την εγκυμοσυνη, μασαζ, ψευδοθηλες....τιποτα! Κοριτσια το θηλαστρο μου εκανε τη θηλη ουαου! Οποτε louloudaki mou πιστευω και εγω οτι αφου το μωρακι σου ξερει πλεον να θηλαζει θα στην βγαλει τη θηλη, να μην ταλαιπωρεισαι με τις αποστειρωσεις! Η απευθειας επαφη ειναι μαγικη Smile Αυτες λοιπον ειναι οι αποψεις μου συμφωνα με την προσωπικη μου εμπειρια, τιποτα δεν ειναι απολυτο, οπως βλεπω κ εγω ολα διαφερουν απο γυναικα σε γυναικα! Ενα ειναι σιγουρο - ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ και ΣΥΧΝΟΙ ΘΗΛΑΣΜΟΙ!

marilita1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τωρα που ειδα το θεμα θυμηθηκα και εγω οτι η απειρια μου σε συνδυασμο με τις ψευδοθηλες στο πρωτο μου παιδι - μου στοιχισε τελικα το θηλασμο....κατορθωσα να θηλασω μονο για 3 εβδομαδες πραγμα που μου δημιουργησε απιστευτες ενοχες αργοτερα....στο δευτερο ολα πηγαν καλυτερα...6 μηνες αποκλειστικα

mpazaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
θηλαστρα ειχα 2!ενα της medela και ενα της nuk!το κοριτσακι μου τωρα ειναι σχεδον 14 μηνων!στο επομενο μωρακι θα κανω κ μαθηματα μου φαινεται!

ReaRea


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το νοσοκομειακό το νοικιάζεις μόνο.Δεν ξέρω αν ωφελούν κάπου τα μαθήματα! Το θέμα είναι να μάθει και το μωρό αλλά και η μαμά πως να πιάνει σωστά το μωράκι. Είναι κάτι που μαθαίνεται με το μωρό - στα μαθήματα θα σου δείξουν μόνο στάσεις πιστεύω! Και το βασικό συχνοί θηλασμοί χωρίς ωράριο!!!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
2 παιδια θηλασα απο 9 μηνες με ψευδοθηλη απο την πρωτη μερα!δε μπορω να το αποδωσω δλδ στις ψευδοθηλες το θεμα σου!ισως το θηλαστρο αν δεν ηταν καλο?δε ξερω ομως απο θηλαστρα γιατι δε χρησιμοποιησα ποτε!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλήθεια,
πόσα ζευγάρια θηλές έχετε εσείς που θηλάζετε με ψευδοθηλές;

bebaki

bebaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω ρε γαμωτο δεν τις βολευτικα καθολου τις ψευδοθηλες..τις πηρα αναγκαστικα γιατι οι δικες μου ειχαν ερεθιστει παρα πολυ και ειχα ανυποφορο πονο οταν θηλαζα αλλα μαυτα τα πραγματα δεν ρουφουσε το μωρο..καλα μπορει κι εγω να τις χρησημοποιουσα λαθος..αλλα 2 φορες το προσπαθησα και τελος.

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mpazaki έγραψε:κοριτσια οταν γεννησα το κοριτσακι μου μου την εφεραν το επομενο πρωι επειδη ηταν θερμοκοιτιδα και προωρακι.οταν μου την εφεραν να τη βαλω στο στηθος ηρθαν οι μαιες και μου συστησαν αμεσως ψευδοθηλες σιλικονης για να τη θηλασω επειδη οι θηλες ηταν ακαταλληλες.δεν ηταν πολυ προς τα εξω.μη σας τα πολυλογω ημουν απειρη φοβισμενη το μωρακι μου εχασε κι αλλο βαρος επειδη δεν ειχε δυναμη να θηλασει.οι ψευδοθηλες ηταν μεγαλες για το στοματακι της.κανεις δε μου ειπε οτι το μωρο για να θηλασει πρεπει να βαζει στο στοματακι ολα τη θηλαια αλω.μετα απο λιγο καιρο και τραβα τραβα με το θηλαστρο το γαλα λιγοστεψε δραματικα.ποσο λυπηθηκα οταν καταλαβα τι λαθος εκανα.θηλαστρο και ψευδθηλες.....τι λετε και σεις;;σε ενα δευτερο θα ενημερωθω πολυ καλυτερα!!

εγω τη θηλασα ενα μηνα με ακαταλληλες μικρες θηλες (μπουα) παπαριες σου λενε και μετα ανλουσα με το θηλαστρο καθε τρεις ωρες γιατι τα εκανα ολα μονη μου και δεν προλαβαινα δεν ειχα βοηθεια στις δουλειες. αλλα με το θηλαστρο για να βγαζεις γαλα πολυ θελει συστηματικες ανλησεις μερα νυχτα. τωρα εδω και μια βδοομαδα περιπου σταματησα τελειως γιατι κουραστηκα. δε ενα δευτερο μωρο παλι λογικα το ιδιο θα κανω εκτος αν μου παρει υπηρετρια ο αντρας μου και κανει αυτη τις δουλειες και τα παντα για να προλαβαινω γιατι αλιως ουτε μπανιο πολλες φορες δεν προλαβαινεις με το φυσικο θηλασμο. θυμαμαι τη ταιζα και σε μιση ωρα ηθελε παλι η μια ωρα αλλα εκανε και μιση ωρα και πανω στο στηθος ετρωγε αρκετα . οποτε με το θηλαστρο παλι της εδινα μητρικο γαλα και προλαβαινα και αλλα πραγματα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις