Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
474 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 474 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

CheGre

CheGre
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Eyxaristw mt!

its a boy 05012013

its a boy 05012013
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα,
τι ειναι το μιλτον βρε παιδια???????

CheGre

CheGre
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ταμπλέτες αποστείρωσης κρύου νερού. Πετάς μια ταμπλέτα μέσα σε 5 λιτρα νερό (ή μισή σε 2,5 ανάλογα τι βολεύει), βάζεις τα πλυμμένα μπουκάλια μέσα κ σε 15 λεπτά είναι έτοιμα.

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
its a boy 05012013 έγραψε:καλημερα,
τι ειναι το μιλτον βρε παιδια???????

Μπορεί και να μην κυκλοφορεί άλλο στην ελλάδα, κυκλοφορούσε όταν ήμουν εγώ μικρή (τον καιρό του Νώε).

Είναι ταμπλέτες που τις ρίχνεις σε κρύο νερό μεσα σε πλαστικό δοχείο, βάζεις μετά τα μπιμπερό μέσα και τα κρατάει αποστειρωμένα 24 ώρες. Πολλές μαμάδες δεν τα προτιμουν γιατί αφήνουν μια μυρωδιά αλλά εμένα με βολεύουν για ταξίδια και ώρα ανάγκης. Και για πράγματα που δεν παίρνουν ζεστή αποστείρωση, όπως τα μασητήρια.

Αν ενδιαφέρεσαι το Άμαζον έχει.

its a boy 05012013

its a boy 05012013
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Mamma Tomato έγραψε:
its a boy 05012013 έγραψε:καλημερα,
τι ειναι το μιλτον βρε παιδια???????

Μπορεί και να μην κυκλοφορεί άλλο στην ελλάδα, κυκλοφορούσε όταν ήμουν εγώ μικρή (τον καιρό του Νώε).

Είναι ταμπλέτες που τις ρίχνεις σε κρύο νερό μεσα σε πλαστικό δοχείο, βάζεις μετά τα μπιμπερό μέσα και τα κρατάει αποστειρωμένα 24 ώρες. Πολλές μαμάδες δεν τα προτιμουν γιατί αφήνουν μια μυρωδιά αλλά εμένα με βολεύουν για ταξίδια και ώρα ανάγκης. Και για πράγματα που δεν παίρνουν ζεστή αποστείρωση, όπως τα μασητήρια.

Αν ενδιαφέρεσαι το Άμαζον έχει.


αν κυκλοφορει λογικα θα υπαρχει σε καταστημα με βρεφικα ... λογικα!!!αλλα δεν το ηξερα οτι υπαρχει τετοιο πραγμα!!!

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγώ δεν ξέρω να κυκλοφορεί στην Ελλάδα αυτό που λέτε. Τα μασητήρια τι είναι βρε κορίτσια;;

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα πλαστικά που μασάει το μωρό όταν βγάζει δόντια.

Αν δεν το ξέρετε μπορεί και να μην κυκλοφορεί άλλο στην Ελλάδα, σόρρυ για το μπέρδεμα.

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α! ναι, τα μασητικά! μπερδεύτηκα γιατί δεν τα αποστείρωνα. Μετά τους 4 μήνες την κόψαμε την αποστείρωση. Αυτά τα έδωσα στους 6 που αρχίσαμε σάλια από δόντια.

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
HappyMama έγραψε:Α! ναι, τα μασητικά! μπερδεύτηκα γιατί δεν τα αποστείρωνα. Μετά τους 4 μήνες την κόψαμε την αποστείρωση. Αυτά τα έδωσα στους 6 που αρχίσαμε σάλια από δόντια.

Αυτά! Συγγνώμη, έγινα μαμά στο εξωτερικό και κάτι τέτοια τα ξέρω μόνο στα Αγγλικά. Σε λίγο θα μιλάω όπως η Άγκνες και η θεία απ'το Σικάγο. Embarassed

Είσαι τυχερή, ο δικός μου ξεκίνησε από 3 μηνών.

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
νομιζω πως εκτος απο την περιπτωση των προωρων δεν χρειαζονται ολα αυτα...εγω και στο πρωτο μωρακι μου και τωρα πλενω τα μπιμπερο με οτι αππορυπαντικο πιατων εχω,τα ξεπλενω καλα ,τα βαζω στον αποστειρωτη και τα αφηνω στον παγκο κλειστα(οχι στο ψυγειο,αν ειναι κλειστα τι θα μπει μεσα βρε κοριτσια;;Wink,το νερο το βραζω σε κατσαρολακι γιατι τον βραστηρα μου τον απαγορεψε ο παιδιατρος λογω συσσωρευσης αλατων,το βρασμενο νερο το βαζω σε θερμο και ολα ειναι πολυ ευκολα,αν και ολα αυτα τα εχω κοψει τις τελευταιες μερες και προσπαθω με αποκλειστικο θυλασμο...παντως σε καθε περιπτωση ο παιδιατρος μου τονισε πως οι οδηγιες παρασκευης του γαλακτος ειναι λαθος και πως η σκονη θα πρεπει να προστιθεται σε καυτο νεροι γιατι δεν ειναι αποστειρωμενη(και πως να ειναι με το ανοιξε κλεισε;Wink...αυτα...αυτο το τελευταιο το διαβασα και σε ενα παιδιατρικο αρθρο...αν το βρω θα το επισυναψω...

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
για δειτε κιαυτο κοριτσια...το βρηκα τελικα...http://pediatros-thes.gr/%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%B1/%CE%BB%CE%AC%CE%B8%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B5%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BE%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85-%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CE%B1/

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
astrellita έγραψε:

...αν ειναι κλειστα τι θα μπει μεσα βρε κοριτσια;;;

Άντε γειά σου, κι εγώ αυτή την απορία έχω.

το νερο το βραζω σε κατσαρολακι γιατι τον βραστηρα μου τον απαγορεψε ο παιδιατρος λογω συσσωρευσης αλατων,

Λογικό, απλά εδώ το νερό δεν έχει καθόλου άλατα.


το βρασμενο νερο το βαζω σε θερμο και ολα ειναι πολυ ευκολα,αν και ολα αυτα τα εχω κοψει τις τελευταιες μερες και προσπαθω με αποκλειστικο θυλασμο...

Το ιδανικό...



παντως σε καθε περιπτωση ο παιδιατρος μου τονισε πως οι οδηγιες παρασκευης του γαλακτος ειναι λαθος και πως η σκονη θα πρεπει να προστιθεται σε καυτο νεροι γιατι δεν ειναι αποστειρωμενη(και πως να ειναι με το ανοιξε κλεισε;Wink...αυτα...αυτο το τελευταιο το διαβασα και σε ενα παιδιατρικο αρθρο...αν το βρω θα το επισυναψω...

Κι εμάς εδώ το αντίστοιχο ΕΣΥ αυτή την οδηγία δίνει ως στάνταρ, απλα το είπα και πιο πάνω, δεν το λέω γιατί σκέψου να είσαι νέα μητέρα, να ακούς τόσα διαφορετικά πράγματα και να μαθαίνεις ότι μια ολόκληρη χώρα τι κανει διαφορετικά! Ίσα που βάζεις και τα κλάμματα.



Να 'σαι καλά, απαντάω μέσα την παράθεση.

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ναι,ξερω πως ειναι να σαι πρωτη φορα μαμα,εγω υστερικ ειμουν,γιαυτο τα γραφω αυτα...δεν χρειαζεται τοσο πολυ,ας κανουμε τα πραγματα ομορφα και απλα για να χουμε τον χρονο να χαρουμε και τα μωρακια μας αντι να ψαχνουμε τροπους να εξετασουμε πως θα σκοτωσουμε και το τελευταιο κακομοιρο μικροβιο...

konstantina!!!!

konstantina!!!!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω προσωπικα τα κανω με σκετο νερακι και μετα στον αποστειρωτη.μολις τελειωσει τα βαζω ψυγειο!!στο τελος της ημερας μονο τα σαπουνιζω με προδερμ!!νερακι βραζω σε βραστηρα αν και η μαια μου μου ειχε πει μονο σε κατσαρολακι ακολουθησα την συμβουλη της παιδιατρου μου !!μολις πιασει αλατα το κανω με ξιδι!!αλλωστε πηρα ενα βραστηρα που μπροστα εχει φιλτρο που κραταει τυχον αλατα!!!εμενα ειναι 4 μηνων τωρα και θα συνεχισω το πολυυ κανα μηνα ακομα την αποστειρωση!!απο τωρα οτι βρουν το βαζουν στο στομα τους!!οποτε ποιος ο λογος της αποστειρωσης??

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
my angel έγραψε:Kαλησπερα και να σου ζησει το μπεμπακι σου!Και εγω τα αποστειρωμενα μπιμπερο τα φυλαγα στο ψυγειο.Νερο παντα εβραζα σε κατσαρολακι 10 λεπτα και οχι σε βραστηρα.Αυτο μαs ειχαν πει και απο το μαιευτηρειο και ο παιδιατροs.
καλησπερα να σου ζησει. στο νοσοκομειο παντωσ ειχαμε βραστηρα!!!!

CheGre

CheGre
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
konstantina!!!! έγραψε:εγω προσωπικα τα κανω με σκετο νερακι και μετα στον αποστειρωτη.μολις τελειωσει τα βαζω ψυγειο!!στο τελος της ημερας μονο τα σαπουνιζω με προδερμ!!νερακι βραζω σε βραστηρα αν και η μαια μου μου ειχε πει μονο σε κατσαρολακι ακολουθησα την συμβουλη της παιδιατρου μου !!μολις πιασει αλατα το κανω με ξιδι!!αλλωστε πηρα ενα βραστηρα που μπροστα εχει φιλτρο που κραταει τυχον αλατα!!!εμενα ειναι 4 μηνων τωρα και θα συνεχισω το πολυυ κανα μηνα ακομα την αποστειρωση!!απο τωρα οτι βρουν το βαζουν στο στομα τους!!οποτε ποιος ο λογος της αποστειρωσης??

To sapounisma k I aposteirwsi kathe fora twn doxeiwn pou erxontai se epafi me gala einai aparaitito gia ton prwto xrono tis zwis tou mwrou. Allo na faei skoni ap'to patwma k allo tous mikroorganismous pou anaptyssontai sta ypoleimmata galatos. K nai, I skoni prepei na mpainei se zesto nero gia na skotwnei ta vaktiridia. An den kanw lathos, aytos einai o kanonas k stin Ellada pleon.

katiag26

katiag26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Την αποστήρωση μας την έχει κόψει και εμάς πλέον η παιδίατρος μου έχουμε μπει στον τέταρτο μήνα αλλά μου είπε να πλένω τα μπουκάλια του με αρκετά ζεστο νερό και το βρεφικό το σαπούνι.

evou

evou
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καληέρα κορίτσια!!!

σήμερα θα πάμε παιδίατρο για εμβόλιο.
την κυριακή θα κλείσουμε τον πέμπτο.

λέτε να μας την κόψει??
μακάρι!!!!γιατί όσο χαλαρή είμαι εγώ με τις αποστυρώσεις και αυτά το αντίθετο είναι ο άνδρας μου κ φοβάται με το παραμικρό.

marianta


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα,
σχετικά με την αποστείρωση εγώ ακολουθώ την εξής διαδιακασία.
έχω προμηθευτεί καινούριο βραστήρα, θερμό & αποστηρωτή της chicco
πλένω καλά τα μπιμπερό και τις πιπίλες, όχι με σφουγγάρι, αλλά με βουρτσάκι & απλό καθαριστικό πιάτων. Τα ξεπλένω πάρα πολύ καλά και τα βάζω στον αποστειρωτή.
Αυτό που προσέχω είναι να διατηρώ καθαρό και χωρίς άλατα τον αποστειρωτή.
Το νερό το βράζω στο βραστήρα και το διατηρώ στο θερμό.
Προσέχω ο βραστήρας και ο θερμός να μην έχουν άλατα.
Βοηθάει πολύ το ξύδι σε αυτό. 1-2 φορές την εβδομάδα βάζω νερό στο βραστήρα και λίγο ξύδι, βράζουν και έπειτα ξεπλένω πολλές φορές με απορρυπαντικό καλά. Για περισσότερη ασφάλεια τα 2 πρώτα νερά που θα βράζω τα πετάω.

CheGre

CheGre
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
marianta έγραψε:Καλημέρα,
σχετικά με την αποστείρωση εγώ ακολουθώ την εξής διαδιακασία.
έχω προμηθευτεί καινούριο βραστήρα, θερμό & αποστηρωτή της chicco
πλένω καλά τα μπιμπερό και τις πιπίλες, όχι με σφουγγάρι, αλλά με βουρτσάκι & απλό καθαριστικό πιάτων. Τα ξεπλένω πάρα πολύ καλά και τα βάζω στον αποστειρωτή.
Αυτό που προσέχω είναι να διατηρώ καθαρό και χωρίς άλατα τον αποστειρωτή.
Το νερό το βράζω στο βραστήρα και το διατηρώ στο θερμό.
Προσέχω ο βραστήρας και ο θερμός να μην έχουν άλατα.
Βοηθάει πολύ το ξύδι σε αυτό. 1-2 φορές την εβδομάδα βάζω νερό στο βραστήρα και λίγο ξύδι, βράζουν και έπειτα ξεπλένω πολλές φορές με απορρυπαντικό καλά. Για περισσότερη ασφάλεια τα 2 πρώτα νερά που θα βράζω τα πετάω.

Αυτό ακριβώς.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marianta έγραψε:Καλημέρα,
σχετικά με την αποστείρωση εγώ ακολουθώ την εξής διαδιακασία.
έχω προμηθευτεί καινούριο βραστήρα, θερμό & αποστηρωτή της chicco
πλένω καλά τα μπιμπερό και τις πιπίλες, όχι με σφουγγάρι, αλλά με βουρτσάκι & απλό καθαριστικό πιάτων. Τα ξεπλένω πάρα πολύ καλά και τα βάζω στον αποστειρωτή.
Αυτό που προσέχω είναι να διατηρώ καθαρό και χωρίς άλατα τον αποστειρωτή.
Το νερό το βράζω στο βραστήρα και το διατηρώ στο θερμό.
Προσέχω ο βραστήρας και ο θερμός να μην έχουν άλατα.
Βοηθάει πολύ το ξύδι σε αυτό. 1-2 φορές την εβδομάδα βάζω νερό στο βραστήρα και λίγο ξύδι, βράζουν και έπειτα ξεπλένω πολλές φορές με απορρυπαντικό καλά. Για περισσότερη ασφάλεια τα 2 πρώτα νερά που θα βράζω τα πετάω.
στον βραστηρα δεν βραζει το νερο οσο πρεπει.καλυτερα σε μια κατσαρολιτσα να το βραζεις 3-5 λεπτα.

konstantina!!!!

konstantina!!!!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
CheGre έγραψε:
konstantina!!!! έγραψε:εγω προσωπικα τα κανω με σκετο νερακι και μετα στον αποστειρωτη.μολις τελειωσει τα βαζω ψυγειο!!στο τελος της ημερας μονο τα σαπουνιζω με προδερμ!!νερακι βραζω σε βραστηρα αν και η μαια μου μου ειχε πει μονο σε κατσαρολακι ακολουθησα την συμβουλη της παιδιατρου μου !!μολις πιασει αλατα το κανω με ξιδι!!αλλωστε πηρα ενα βραστηρα που μπροστα εχει φιλτρο που κραταει τυχον αλατα!!!εμενα ειναι 4 μηνων τωρα και θα συνεχισω το πολυυ κανα μηνα ακομα την αποστειρωση!!απο τωρα οτι βρουν το βαζουν στο στομα τους!!οποτε ποιος ο λογος της αποστειρωσης??

To sapounisma k I aposteirwsi kathe fora twn doxeiwn pou erxontai se epafi me gala einai aparaitito gia ton prwto xrono tis zwis tou mwrou. Allo na faei skoni ap'to patwma k allo tous mikroorganismous pou anaptyssontai sta ypoleimmata galatos. K nai, I skoni prepei na mpainei se zesto nero gia na skotwnei ta vaktiridia. An den kanw lathos, aytos einai o kanonas k stin Ellada pleon.

ο καθενας κανει οτι θεωρει καλυτερο για το μωρα του!!εγω προσωπικα δεν υπαρχει περιπτωση να αποστειρωνω μεχρι τον πρωτο χρονο!της ξαδερφης μου της εκοψε ο παιδιατρος την αποστειρωση απο τον 3 μηνα!!οι αποψεις ειναι πολλες και παντα διαφορετικες απο κει και περα κρινει ο γονιος!!

CheGre

CheGre
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
konstantina!!!! έγραψε:
ο καθενας κανει οτι θεωρει καλυτερο για το μωρα του!!εγω προσωπικα δεν υπαρχει περιπτωση να αποστειρωνω μεχρι τον πρωτο χρονο!της ξαδερφης μου της εκοψε ο παιδιατρος την αποστειρωση απο τον 3 μηνα!!οι αποψεις ειναι πολλες και παντα διαφορετικες απο κει και περα κρινει ο γονιος!!

Καλά, το πότε θα σταματήσει την αποστείρωση είναι φυσικά επιλογή του κάθε γονιού. Το ότι υπάρχουν επιβλαβείς οργανισμοί στα υπολείμματα του γάλατος πάλι, είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο. Η λογική "το έκανε η κουμπαρα του θείου μου κ το μωρό δεν έπαθε τίποτα" είναι ο λόγος που τόσοι ενήλικες έχουν (εκτός των άλλων) στομαχικά προβλήματα "χωρίς λόγο". Κάποια πράγματα δε φαίνονται αμέσως κ τώρα προχώρησε η επιστήμη αρκετά ώστε να το ξέρουμε. Βέβαια, το τι κάνουμε με αυτές τις πληροφορίες είναι "επιλογή" μας. Rolling Eyes

konstantina!!!!

konstantina!!!!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
CheGre έγραψε:
konstantina!!!! έγραψε:
ο καθενας κανει οτι θεωρει καλυτερο για το μωρα του!!εγω προσωπικα δεν υπαρχει περιπτωση να αποστειρωνω μεχρι τον πρωτο χρονο!της ξαδερφης μου της εκοψε ο παιδιατρος την αποστειρωση απο τον 3 μηνα!!οι αποψεις ειναι πολλες και παντα διαφορετικες απο κει και περα κρινει ο γονιος!!

Καλά, το πότε θα σταματήσει την αποστείρωση είναι φυσικά επιλογή του κάθε γονιού. Το ότι υπάρχουν επιβλαβείς οργανισμοί στα υπολείμματα του γάλατος πάλι, είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο. Η λογική "το έκανε η κουμπαρα του θείου μου κ το μωρό δεν έπαθε τίποτα" είναι ο λόγος που τόσοι ενήλικες έχουν (εκτός των άλλων) στομαχικά προβλήματα "χωρίς λόγο". Κάποια πράγματα δε φαίνονται αμέσως κ τώρα προχώρησε η επιστήμη αρκετά ώστε να το ξέρουμε. Βέβαια, το τι κάνουμε με αυτές τις πληροφορίες είναι "επιλογή" μας. Rolling Eyes

αστα..ιδιως τον πρωτο καιρο μεχρι να κρινεις και να αποφασισεις ποιο ειναι το σωστο τελικα Rolling Eyes τρελενεσαι!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις