Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εντάξει, δεν υποφέρω κιόλας αλλά η εγκυμοσυνη μου ηταν μια χαρά, ούτε μισή ζαλάδα, ούτε ένα πονάκι, τίποτα.

Ως λεχώνα όμως άστα να πάνε... Νεύρα τσατάλια, κουρασμένη συνέχεια, αϋπνίες.
Και άντε, αυτά τα περίμενα. Που μεγάλωσαν τα χέρια μου και δε μου μπαίνουν τα δαχτυλίδια μου; (Σκασίλα μου για τα μπιζού, η βέρα μου με νοιάζει) Που από 39 νούμερο παπούτσι πήγα στο 41; Που μου πέφτουν τα μαλλιά και έχει γεμίσει ο τόπος τρίχα λες και έχουμε κανίς;

Δώστε μου λίγο κουράγιο... Θα επανέλθω στα φυσιολογικά μου ή να το πάρω απόφαση και να πετάξω όλα τα παλιά μου παπούτσια; Και πότε σταματάνε να πέφτουν τα ρημάδια;

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Υπομονη... εισαι μια φυσιολογικη μαμα! Κι εγω οηρα νουμερο παπουτσιου στην πρωτη εγκυμοσυνη, δεν ξαναμικρυνε το ποδι μου δυστυχως. Τα μαλλια ομως θα σταματησουν να πεφτουν, ειναι οι τριχες που δεν πεσανε στην εγκυμοσυνη. Τη βερα μου κι εγω την ανοιξα λιγο. Μη στεναχωριεσαι, σε μεγαλο βαθμο θα επανελθεις σε λιγο καιρο, ίσως οχι σε ολα, αλλα στα πιο πολλα! Ειναι και η αϋπνια τωρα που τα κανει ολα να φαινονται πιο δυσκολα...

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κατάλαβα, πρέπει να πάω για ψώνια.
Τη βέρα δεν νομίζω ότι μπορώ να την ανοίξω, είναι σκαλιστή, αλλά θα ρωτήσω. Απλα περίμενα μπας και επανέρθω....

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπορει και να επανελθεις. Εχεις κιλα ακομα να χασεις;

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rinoula έγραψε:Μπορει και να επανελθεις. Εχεις κιλα ακομα να χασεις;

Ω ναι, δεν ειναι κιλά εγκυμοσύνης τόσο, όσο κιλά λοχείας. Πάχυνα μετά τη γέννα. Αυτά παθαίνεις όαν σηκωνεσαι για τάισμα στις 3 το πρωί και τρως ό,τι βρεις μπροστά σου.

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να σου ζήσει!
Εχεις τα καλά τα δικά μου. Που πήρα κιλά στη λοχεία!
Τρώγε σούπες και απέφευγε ψωμιά / γλυκά για να βάλεις φρένο.
Και ηρέμησε, είναι προσωρινά όλα αυτά. Το μεγαλύτερο πρήξιμο προέρχεται απ' την επισκληρίδιο & ότι συνεπάγεται και θα φύγουν σύντομα.
Τα μαλλιά σε 2-3 μήνες θα λάμπουν και πάλι. Το ίδιο και το δέρμα σου.
Το σώμα σε ένα 3μηνο θα αρχίσει να βρίσκει τη φόρμα του, σε ένα 6μηνο θα χάσεις τα περισσότερα και σε ένα χρόνο θα επανέλθει το σώμα σου.
Οσο για τη βέρα, φυσικά και διορθώνεται, το λέω μετά βεβαιότητος καθότι ο σύζυγος αργυροχόος.
Βάζε ένα ελαφρύ κορσεδάκι αν σε κάνει να νιώθεις λιγο καλύτερα.

Κοίτα τι έκανες: ένα ολόκληρο μωρό! Ετσι τα κάνουν τα μωρά;;;;

panagiota 12

panagiota 12
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Mamma Tomato έγραψε:Εντάξει, δεν υποφέρω κιόλας αλλά η εγκυμοσυνη μου ηταν μια χαρά, ούτε μισή ζαλάδα, ούτε ένα πονάκι, τίποτα.

Ως λεχώνα όμως άστα να πάνε... Νεύρα τσατάλια, κουρασμένη συνέχεια, αϋπνίες.
Και άντε, αυτά τα περίμενα. Που μεγάλωσαν τα χέρια μου και δε μου μπαίνουν τα δαχτυλίδια μου; (Σκασίλα μου για τα μπιζού, η βέρα μου με νοιάζει) Που από 39 νούμερο παπούτσι πήγα στο 41; Που μου πέφτουν τα μαλλιά και έχει γεμίσει ο τόπος τρίχα λες και έχουμε κανίς;

Δώστε μου λίγο κουράγιο... Θα επανέλθω στα φυσιολογικά μου ή να το πάρω απόφαση και να πετάξω όλα τα παλιά μου παπούτσια; Και πότε σταματάνε να πέφτουν τα ρημάδια;
mhn skas gia tpt egw gennhsa ton augousto kai twra meta apo 7 mhnes epanhltha sta fusiologika m kai oxi teleios upomonh

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγω πηρα στη λοχεια κιλα!

9Μια χαρά εγκυμοσύνη, λοχεία όχι και τόσο... Empty ς Τετ Μαρ 13, 2013 8:15 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να 'στε καλά βρε κορίτσια και είναι και ήσυχο το μανάρι μου και νιώθω τύψεις που με παίρνει από κάτω.

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ααα εμένα μου θύμισες!!! και βάλε ότι είχα και κάτι απίστευτα σπυριά λες και περνούσα δευτερη εφηβεία.... φρίκη σου λέω!!

υπομονή κορίτσι μου, όλα αυτά θα περάσουν και δεν θα καταλάβεις και πότε.. είσαι μία φυσιολογική μαμά!! Very Happy

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σε νιωθω τα περναω δευτερη φορα,ενταξει τα μαλλια μου δεν πεφτουν βέβαια πολυ αλλα ειχα πολυ τριχοπτωση στην εγκυμοσυνη κ το ποδι μου εχει μεγαλωσει κ τα αθλητικα μου δεν μου κανουν μπουααααα Crying or Very sad και απο τα ξενυχτια εχω γινει παλι ρακος,νομιζω αυτο ειναι το χειροτερο και τα χαλια μου εχω κ περναω και μια ψιλοκαταθλιψη γιατι μου ετυχε κ ενα δυσαρεστο γεγονος αφου γεννησα κτλ κτλ και μπορω να σου γραψω τοσα αλλα,ειδες υπαρχουν κ χειροτερα για να περνεις κουραγιο,θα περασει αυτη η δυσκολη περιοδος που θα παει....

Faith33


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Άχ τι μου θύμισες...
Εμένα ούτε τα μαλλιά μου έπεφταν, ούτε φορούσα μεγαλύτερο νούμερο παπούτσι αλλά απο ψυχολογία...
Θυμάμαι στην πρώτη μου γέννα στην κόρη μου, μου έφερναν τα κορίτσια στο Ιασώ χάπια για το στομάχι μου, γιατί είχε δεθεί κόμπος...
Έπινα χαμομήλια απο την καφετέρια κάτω, μήπως ηρεμήσω.
Είχα πάθει σοκ...
Δεν είχα νεύρα, κατάθλιψη είχα...
Θυμάμαι έπαιρνα την κόρη μου να την θηλάσω στο δωμάτιο και έτρεχαν τα δάκρυά μου και έπεφταν πάνω στο κεφαλάκι της.
Μετά απο ακριβώς 11 μήνες, γέννησα τον γιό μου πάλι στο Ιασώ.
Ήμουν πάλι χάλια γιατί μου έλειπε η μικρή, που την αποχωριζόμουν για πρώτη φορά.
Ούτε περπάταγε ακόμη.
Χαμομήλια και χάπια επίσης !!!
Τώρα που με το καλό θα γεννήσω το τρίτο, ελπίζω να είμαι καλύτερα.

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Faith33 έγραψε:Άχ τι μου θύμισες...
Εμένα ούτε τα μαλλιά μου έπεφταν, ούτε φορούσα μεγαλύτερο νούμερο παπούτσι αλλά απο ψυχολογία...
Θυμάμαι στην πρώτη μου γέννα στην κόρη μου, μου έφερναν τα κορίτσια στο Ιασώ χάπια για το στομάχι μου, γιατί είχε δεθεί κόμπος...
Έπινα χαμομήλια απο την καφετέρια κάτω, μήπως ηρεμήσω.
Είχα πάθει σοκ...
Δεν είχα νεύρα, κατάθλιψη είχα...
Θυμάμαι έπαιρνα την κόρη μου να την θηλάσω στο δωμάτιο και έτρεχαν τα δάκρυά μου και έπεφταν πάνω στο κεφαλάκι της.
Μετά απο ακριβώς 11 μήνες, γέννησα τον γιό μου πάλι στο Ιασώ.
Ήμουν πάλι χάλια γιατί μου έλειπε η μικρή, που την αποχωριζόμουν για πρώτη φορά.
Ούτε περπάταγε ακόμη.
Χαμομήλια και χάπια επίσης !!!
Τώρα που με το καλό θα γεννήσω το τρίτο, ελπίζω να είμαι καλύτερα.

Άχου κορίτσι μου, πως το ξεπέρασες τελικά, αν το ξεπέρασες; Πότε γεννάς; Αν χρειαστείς να τα πεις κάπου εδώ είμαστε.

Εγώ δεν κλαίω χωρίς λόγο, κλαίω εύκολα αλλά πάντα έχω λόγο.

Κορίτσια ευχαριστώ για τη στήριξη, είστε αστερια. Σήμερα νιώθω πολύ καλύτερα, μάλλον βοήθησε που ο μικρός κοιμήθηκε όλο το βράδυ. Είχε 2 βδομάδες που ξύπναγε μέσα στη νύχτα.

basoptol

basoptol
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mamma Tomato έγραψε:Εντάξει, δεν υποφέρω κιόλας αλλά η εγκυμοσυνη μου ηταν μια χαρά, ούτε μισή ζαλάδα, ούτε ένα πονάκι, τίποτα.

Ως λεχώνα όμως άστα να πάνε... Νεύρα τσατάλια, κουρασμένη συνέχεια, αϋπνίες.
Και άντε, αυτά τα περίμενα. Που μεγάλωσαν τα χέρια μου και δε μου μπαίνουν τα δαχτυλίδια μου; (Σκασίλα μου για τα μπιζού, η βέρα μου με νοιάζει) Που από 39 νούμερο παπούτσι πήγα στο 41; Που μου πέφτουν τα μαλλιά και έχει γεμίσει ο τόπος τρίχα λες και έχουμε κανίς;

Δώστε μου λίγο κουράγιο... Θα επανέλθω στα φυσιολογικά μου ή να το πάρω απόφαση και να πετάξω όλα τα παλιά μου παπούτσια; Και πότε σταματάνε να πέφτουν τα ρημάδια;
Τα μαλλιά μου έπεφταν κι εμένα πολύ στην αρχή κι ακόμα λίγο και τώρα που η μπέμπα είναι έξι μηνών, αυτό θα σταματήσει σίγουρα. Τώρα για τα πρηξίματα εγώ έκανα 2-3 μήνες να έρθω στα ίσα μου, αν εξαιρέσεις ότι μου έμεινε λίγο κοιλιτσα αλλά αυτό λένε ότι θέλει χρόνο. Έχω ακούσει όμως από γνωστές μου ότι κάποιες φορές το σώμα κάνει ακόμα και ένα χρόνο να επανέλθει στα φυσιολογικά του. Οπότε μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε. Να σου ζήσει το μωράκι και όλα τα υπόλοιπα θα λυθούν!

λουκουμάκι


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τα μαλλιά έπεφταν και σε εμένα το πρώτο τρίμηνο.Μετά το τρίμηνο σιγά σιγά αυτό σταμάτησε.Εγώ πρηξίματα δεν είχα,αλλά σκέψου ότι γέννησα τον Ιούλιο και τα ανεβοκατεβάσματα στην διάθεση μου ακόμα συνεχίζονται.Κλαίω ακόμα με το παραμικρό,ακόμα και αγελαδίτσα να δω σε διαφήμιση!!!!
Αλλά όλα αυτά είναι φυσιολογικά και με έναν μαγικό τρόπο 'εξαφανίζονται' μόνα τουs.

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστώ βρε κοριτσια, μου δίνετε κουράγιο ότι δε θα 'μαι για πάντα έτσι. Σήμερα πήγα για καφέ και μετά για μεσημεριανό με τις συναδέρφους μου και τον μικρό και είμαι πολύ καλύτερα.

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Mamma tomato είδες καμία διάφορα στο διάστημα που πέρασε στα μαλλιά σου ή ακόμα πέφτουν; 3,5 μήνες τώρα μαδαω για πρώτη φορά πιο πολυ απο το σκύλο μας όπως είπες κι εσυ ... Να πάω σε γιατρό;

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μου αρέσεις γιατί έχεις χιούμορ Laughing Χαλάρωσε και σίγουρα θα επανέλθεις. Στο λέει μια μαμά 3 παιδιών. Απλά φρόντισε να βγάινεις έξω , να πας ένα κομμωτήριο, να φτιάξεις την εμφάνιση σου -δεν σημαίνει ότι δεν έιναι φτιαγμένη αλλά όπως και να το κάνουμε μας ανεβάζει το ηθικό' πρόσεχε την διατροφή σου και αν κρίνεις ότι χρειάζεται πάρε βιταμίνες αφού συμβουλευτείς τον γιατρό σου ή φαρμακοποιό σου αν θηλάζεις. πολύ καλέ και ακίνδυνες είναι οι priorin. Μπορείς να της πάρεις και έτσι αν δεν θηλάζεις.

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είναι απόλυτα φυσιολογικά όλΑ οσα αναφέρεις.
Οκ όλες έχουμε το μητρικό ένστικτο αλλά η νέα πραγματικότητα που έχεις να αντιμετωπίσεισ (που είναι κ πρωτόγνωρη κ δύσκολη) θέλει τον χρόνο της ώστε να την συνειδητοποιήσει κάθε μια από μας.
όπως κ η αγάπη για το νέο πλασματακι θέλει χρόνο να εδραιωθεί κ να γίνει απλόχερα από την μεριά της μαμάς.
οταν έγινα μαμά ήξερα επί 30 χρόνια να φροντίζω το σώμα μου κ ξαφνικά από το σώμα μου τρέφονταν ένα μωρό που μου είχε κόψει τις θηλές που με κρατούσε αυπνη που εξ αιτίας του ήμουν κομμάτια .ήξερα ότι ήταν ο ρόλος μου να το φροντίσω κ το δέχτηκα σιγά σιγά κ αβίαστα αλλά στην αρχή φρικαρα

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θελει θάρρος για να πεις ότι δεν νιώθεις καλα στη λοχεία,αφού στην ελληνικη κοινωνία μια μανα-σύζυγος πρέπει να δείχνει πάντα χαρούμενη και ευτυχισμένη.Εννοειται ότι θα νιώθεις χαλια κάποιες φορές και θα σου λείπει και η ζωή εκτός παιδιού η δουλεια, το ποτάκι με φίλες,τα ψώνια κτλ κτλ δεν ζούμε μονο για τη μητρότητα
Εγώ να φανταστείς έχω δυο χρόνων παιδί μολις κοιμήθηκε για μεσημέρι και νιώθω μια χαρά που έχω λίγο χρόνο για μένα απερίγραπτη!!!Είμαι κακός άνθρωπος;;;

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είσαι φυσιολογικός άνθρωπος catty .κι εμένα τώρα που κοιμάται χαλαρώνω τρελά...δίνουμε τα πάντα για τα παιδιά μας- περισσότερα κ από τους μπαμπάδες τους εδώ που τς λέμε-
Δεν είναι εγωιστικό ΝΑ θέλουμε κ λίγο χρόνο για εμάς κ όχι για να πάμε στα μπουζούκια αλλά για να χαλαρώσουμε...

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια αργησα χαρακτηριστικά να δω το ποστ. Σας ευχαριστώ πολύ!!!

Τελικά αγόρασα πολύβιταμίνες, πήρα 2-3 και μετά τις ξέχασα. Τα μαλλιά σταμάτησαν να πέφτουν τόσο πολύ, μπορεί να είναι που επιτέλους ήρθε η άνοιξη και εδώ. Με τα κιλά δεν γίνεται τίποτα αλλά το πήρα απόφαση ότι θα στωσω όταν ξεκινήσω πάλι δουλειά και μπω σε ένα πρόγραμμα. Φέτος το καλοκαίρι θα είμαι σαν φώκια, τέλος, βεβαια με τέτοιο παίδαρο δίπλα μου (τον μικρό) σιγά μην προσέξει κανείς εμένα.

Ψυχολογικά έχω ανέβει, χαλάρωσα και το πήρα απόφαση ότι το σπίτι θα είναι άνω κάτω και ότι δεν μπορώ να κάνω και πολλά γι αυτό. Επίσης σταμάτησα να έχω συνέχεια ενοχές κσι να αγχώνομαι για τα πάντα, ναι σήμερα έβαλα ραδιόφωνο όσο ο μικρός ήταν ξύπνιος και ΔΕΝ έβαλα Classic FM, ήθελα να ακούσω κάτι χορευτικό. Και στο τέλος ο μικρός ΔΕΝ φαινόταν τραυματισμένος ψυχολογικά! Very Happy

Γενικά συνήρθα, έχω μέρες που δε θέλω να βγω από το σπίτι αλλα αυτό συμβαίνει σε όλους.

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπραβο σου!η αρχη ειναι δυσκολη αλλα ειδες οτι ολα φτιαχνουν;
βοηθησες κ εσυ η ιδια τον εαυτο σου!μπραβο μπραβο μπραβο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις