Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

blackfield

blackfield
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
σας εχω γραψει ανα καιρους το προβλημα του μπεμπη μου 4 μηνων πια κ πινει γαλα ακομα σαν νεογεννητο.δηλ 60μλ το πολυ 90 το τριωρο.μας ειπανε κρυφη γοπ οκ πινει κ επαντορεν,αποτελεσμα μηδεν.βαρος παιρνει ελαχιστο αυτο το μηνα πηρε 250 γρ.μας ειπανε για αλλεργια, του δινω το αλμιρον πεπτι,αποτελεσμα μηδεν.το μονο που μου κανει με αυτο ειναι βρωμερα κ τρισαθλια αερια κ κακα.οποτε ουτε αλλεργικος φαινεται να ειναι.το πινει μια εβδομαδα τωρα.μαλιστα δυσφορει χειροτερα με το πεπτι ενω μου λεγσν οτι θα ηρεμησει.ειναι χαρουμενο μωρο κατα τ αλλα κανει οτι πρεπει για την ηλικια του απλα δυσφορει κ δεν μπορει να πιει πολυ γαλα.απο νεογεννητο δηλ πινει ακριβως τις ιδιες ποσοτητες.κανενας γιατρος δεν εχει αποψη.εχω αλλαξει τοσους.το αποτελεσμα να χανω το μυαλο μου μερα με τη μερα.εχω σκεφτει κ το ενδεχομενο μηπως εγω ειμαι υποχονδρια, υπερβολικη κ τρελλη γιατι καθε μωρο εχει τους δικους του ρυθμους αναπτυξης.αλλα οταν ειναι να φαει αναθεωρω.εινααι η χειροτερη του ωρα.μεχρι 60 πινει κ μετα δειχνει να δυσφορει.ουτε εμετους κανει,ουτε αιμα στα κακα τιποτα.γενικως τα κακα του μυριζαν ασχημα κ ηταν πρασινα.τωρα με το πεπτι σκυλοβρωμανε τελειως.δεν ξερω πια τι να πω... να του κανω εισαγωγη σε νοσοκομειο;θα βρεθει λυση;να δουμε τι συμβαινει;αλλοι μου λενε οτι φταιει η γοπ που πινει τοσο λιγο γαλα κ οτι θα περασει.λεω οκ ισως κ ετσι να ναι αλλα βαρος γιατι δεν παιρνει;του εκανα καλλιεργεια ουρων γιατι 2 μηνων επαθε ουρολοιμωξη κ νοσηλευτηκε(μου ειπαν οτι δεν ετρωγε λογω της ουρολοιμωξης αλλα ακυρο) αλλα βγηκε στειρα.να τον παω νοσοκομειο η θα τον ταλαιπωρησω τζαμπα;ειναι 5730 βαρος κ γεννηθηκε 3480.φοβαμαι μην εχει κατι σοβαρο κ εγω το αμελω κ καθομαι σπιτακι μου.αχχ βοηθεια χανω το μυαλο μουυυ

marianta


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχχχχ....
Καλησπέρα, δεν ξέρεις πόσο σε νιώθω...
Τα ίδια περνάω και εγώ με το μπέμπη μου που σε λίγες μέρες κλείνει τον 7ο.
Όταν έκλεισε τον 4ο ήταν μόνο 5900 και είχε γεννηθεί 3500.
Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο πέραν από υπομονή. Οι παιδίατροι δεν μπορούν να δώσουν άλλες λύσεις δυστυχώς.
Εγώ περίμενα πώς και πώς να αρχίσουμε τις κρέμες για να πάρει βάρος και τελικά πήρε μόνο 350gr... Mετά κόλλησε μια κωλοίωση και τα έχασε!
Άλλαζα γάλατα και τίποτα.
ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ !!!
Τώρα να δεις τι γίνεται που προσπαθώ να του αρχίσω το φαγητό... Άστα
Όσο για το αλμιρόν, ούτε ο δικός μου το έπινε.
Λίγο περισσότερο γάλα έπινε με το Humana 1, αλλά βάρος μόνο 200-300γρ.
Α και μη το πας στο νοσοκομείο με τίποτα, παρά μόνο αν αρχίσει τους εμέτους και κινδυνεύσει με αφυδάτωση.
Πέραν του ότι δε θα του κάνουν τίποτα θα κολλήσει και 500 ιώσεις.
Και μετά θα το ξεσκίσουν για να βρίσκουν φλέβες και θα σε πονέψει η ψυχή σου.
Λίγο - λίγο γάλα και όσο πιει.
Όσο για τα κακά, πράσινα είναι από το γάλα, αλλά συνήθως δεν βρωμάνε.
Ο παιδίατρος τι λέει;
Και πάλι σου εύχομαι υπομονή τι μπορει να εχει ο μπεμπης τελικα; 679259 τι μπορει να εχει ο μπεμπης τελικα; 679259

blackfield

blackfield
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δεν ξερω τι να πω πια κ τι να κανω.του δινω γαλα με το που πεφτει στο στομαχακι του ακουω ενα γρρρρρρρρ εντονο το οποιο τον ενοχλει πολυ πινει 60μλ κ τελος.κ δεν πειναει κ νωριτερα!4 μηνων πηγε!η κορη μου σα νεογεννητο επινε 120μλ κ στην ηλικια του 180μλ το τριωρο....

marianta


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
blackfield έγραψε:δεν ξερω τι να πω πια κ τι να κανω.του δινω γαλα με το που πεφτει στο στομαχακι του ακουω ενα γρρρρρρρρ εντονο το οποιο τον ενοχλει πολυ πινει 60μλ κ τελος.κ δεν πειναει κ νωριτερα!4 μηνων πηγε!η κορη μου σα νεογεννητο επινε 120μλ κ στην ηλικια του 180μλ το τριωρο....

Ξέρω μωρέ είναι παιδάκια που τρώνε και είναι και κάποια (τα δικά μας) που σου βγάζουν το Χριστό.
Υπομονή να μεγαλώσουν για να μπορούμε να συνεννοηθούμε...
Μήπως να δοκίμαζες και ένα γάλα AR, για το γρρρρ που λες (πάντα με τη σύμφωνη γνωμη του γιατρού)

blackfield

blackfield
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δοκιμασα κ μαλιστα του αρεσε πολυ!!επινε 120 μλ!!! αλλα ασε σπαραξε στο κλαμα να κανει τα κακα του τα οποια βγηκαν ακριβως σαν τα δικα μας.πολυ σκληρα αφου δεν ηρεμουσε με τιποτα κ του εκανα κλισμα να ξαλαφρωσει.υστερα απο αυτο το εκοψα κ πηρα το frisolac comfort. κι αυτο το επινε πολυ!!το αποτελεσμα;διαρροια κακα σα λασπη χωρις σπορακια μεσα.ενω επινε αρκετο γαλα απο αυτο εχανε βαρος.το εκοψα κ τωρα του δινω το σιχαμερο αλμιρον πεπτι.απ αυτο πινει 70μλ κανει κακα βρωμερα χωρις σπορακια κ δεν παιρνει βαρος.τι κανω;;;

marianta


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
blackfield έγραψε:δοκιμασα κ μαλιστα του αρεσε πολυ!!επινε 120 μλ!!! αλλα ασε σπαραξε στο κλαμα να κανει τα κακα του τα οποια βγηκαν ακριβως σαν τα δικα μας.πολυ σκληρα αφου δεν ηρεμουσε με τιποτα κ του εκανα κλισμα να ξαλαφρωσει.υστερα απο αυτο το εκοψα κ πηρα το frisolac comfort. κι αυτο το επινε πολυ!!το αποτελεσμα;διαρροια κακα σα λασπη χωρις σπορακια μεσα.ενω επινε αρκετο γαλα απο αυτο εχανε βαρος.το εκοψα κ τωρα του δινω το σιχαμερο αλμιρον πεπτι.απ αυτο πινει 70μλ κανει κακα βρωμερα χωρις σπορακια κ δεν παιρνει βαρος.τι κανω;;;

Κοίτα, εφόσον το παιδί παίρνει βάρος πάει να πει ότι θρεφεται...
Εσύ πώς το βλέπεις; χορταίνει ή κλαίει και δεν τρώει επειδή δεν του αρέσει το γάλα;

blackfield

blackfield
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δεν παιρνει βαρος λεω.νομιζω οτι πινει λιγο γιατι κατι τον ποναει μεσα του κ δυσφορει

marianta


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
blackfield έγραψε:δεν παιρνει βαρος λεω.νομιζω οτι πινει λιγο γιατι κατι τον ποναει μεσα του κ δυσφορει

Ωχ με συγχωρείς!!!
Εφόσον δεν παίρνει βάρος και δεν του αρέσει το γάλα να το αλλάξεις.
Βέβαια οι γιατροί λένε ότι δεν πρέπει να αλλάζουμε συνέχεια γάλατα, αλλά αναγκαστικά θα αλλάξεις.
Σου προτείνω το Humana που στη γεύση είναι γλυκούτσικο. Εγώ βέβαια δεν έμεινα ευχαριστημένη από το βάρος, αλλά ξέρω άλλους που μείνανε ευχαριστημένοι.
Εμένα το παιδί μου βάρος πήρε μόνο με το βιολογικό της Frezyderm , το Frezylack, αλλά δυστυχώς !! δεν του άρεσε η γεύση και το έκοψε.
Εκείνο που θα μπορούσες να κάνεις για να μην αγοράζεις τσάμπα κουτιά είναι να ζητήσεις δείγματα από το γιατρό. Και όχι μόνο ένα άπό κάθε μάρκα, αλλά τουλάχιστον 2 για να είσαι σίγουρη.
Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, πιστεύω ότι ΛΥΣΗ ΔΕ ΘΑ ΒΡΕΙΣ!
Το παιδί σου είναι Λιγόφαγο, όπως και το δικό μου.
Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!1 τι μπορει να εχει ο μπεμπης τελικα; 667478

gixr

gixr
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ λέω να το δώσεις εκείνο που έπινε με ευχαρίστηση. Όσον αφορά για τη δυσκοιλιότητα διέλυσέ το σε χαμομήλι αντί για νερό και θα τον βοηθήσει. Πάντως σε καμία περίπτωση μη του δίνεις γάλα που δεν του αρέσει και δεν του προσθέτει και βάρος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις