Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
54 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 54 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 25 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 42]

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσάκια μου καλησπέρα !

Ποππάκι μου συγνώμη για προηγουμένος δεν είδα οτι ήσουν μέσα και βγήκα! Crying or Very sad Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 667478

Αλεξάνδρα μου! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 417472

Κάλλια μου συγχαρητήρια για την καινούργια σου δουλίτσα! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 50580

Κορίτσια εγώ θα διαφωνήσω εν μέρει μαζί σας!

Είμαι άνθρωπος που πιστεύω οτι όταν μοιράζεσαι τη χαρά σου διπλασιάζεται και όταν μοιράζεσαι τη λύπη σου γίνεται μισή!

Έτσι έπραξα και στην εγκυμοσύνη μου!
Ενώ ήξερα τους κινδύνους το ανακοίνωσα μόλις έκλεισα το δεύτερο και μπήκα στον τρίτο και αυτό γιατί ο άντρας μου δεν ήθελε μέχρι τότε!

Δεν κατάφερε ομως να με συγκρατίσει άλλο ούτε κι αυτός τελικά συγκρατήθηκε! Wink

Τώρα αν τα πράγματα δεν πήγαιναν καλά και κάποιος σκεφτόταν άσχημα για μένα έ τότε ήταν δικό του πρόβλημα .....δεν μπορώ να κάνω εγώ τους ανθρώπους καλύτερους αν δεν θέλουν οι ίδιοι!

Εξάλλου αυτοί που είναι κακοπροαίρετοι πάντα θα βρούν κάτι κακό να πούν ακόμα και αν όλα πάνε τέλεια και για την ακρίβεια κυρίως όταν όλα πάνε τέλεια!


Το πώς σκέφτονται ορισμένοι άνθρωποι πραγματικά δεν με αγγίζει καθόλου αν αυτό φανεί οτι το κάνουν απο κακία!

Πάντως κορίτσια ευτυχώς που είχα τον άντρα μου και με συγκρατούσε γιατί έκανα το τεστ Παρασκευή βράδυ και είχα σκοπό να ξεκινήσω τα τηλέφωνα μέχρι και στο ψιλικατζίδικο να πάρω για να το πώ! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Alexandra23 έγραψε:ναι αυτο ισχυει γενικα για ολα οχι μονο για την ανακοινωση εγκυμοσυνης αλλα γενικα για ολα τα θεματα.να κρατατε πολλα πραγματα για εσας.μονο σε αυτους που ξερετε οτι σας αγαπανε να εμπιστευεστε κατι παραπανω!τι θα κανετε σημερα με τον αντρουλη σου?εγω θελω να παμε για περπατημα,θελω να περπατησω κ να παρω αερα!μας εχει κ ηλιο σημερα.

εμεις περιμενουμε το βραδυ ενα φιλικο ζευγαρι με το καινουργιο τους νινακι!!!! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109 Εδω σημερα εχει πολυ μουντο καιρο και εχει βγαλει εκτακτο για επικινδυνα καιρικα φαινομενα απο το βραδι!

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α! και κάτι άλλο που ξέχασα να σας πώ!
Επειδή κυρίως είμαι πολύ εύθυμος σαν άνθρωπος και πάντα με χαμόγελο με καταλαβαίνεις αμέσωςς όταν έχω κάτι και με απασχολεί δεν θα ήταν λοιπόν γελοίο να τους λέω δεν έχω τίποτα όταν αυτό φαίνεται απο χιλιόμετρο ?

Δεν μπορώ να κρυφτώ και δεν θέλω!

Θέλω να μοιράζομαι τη χαρά μου και τη λύπη μου και όταν αυτό το κάνουν και οι άλλοι μαζί μου πραγματικά αισθάνομαι σαν να το βιώνω μαζί τους!

Φυσικά αφού εσείς κορίτσια το αισθάνεστε έτσι όμως καλά το κάνετε και θέλετε να έχετε τις επιφυλάξεις σας είναι το πως νιώθει ο καθένας! Δεν υπάρχει σωστό και λάθος σε αυτό που αισθανόμαστε! Wink

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αναστασια μου τι κανεις κουκλιτσα μου? flower flower flower flower flower ασε κ εγω ειμαι παρορμητικη κ απορω πως κρατηθηκα μεχρι τον τριτο μηνα κ δεν το ειπα σε ολους!!!εννεοιται οικογενειες το ηξεραν ετσι?απλα δεν το ειχαμε πει ακομη στους γειτονες,στους φιλους που ερχονται στο μαγαζι μας κ σε οοοοολες τις φιλες κ γνωστες μου!!!οι 3 κολλητες μου το εμαθαν κ οι οικογενειες.οποτε δεν βρηκα τον λογο να το βγαλω ντελαλι εξαρχης κ στους καπως ασχετους!!ο καθε ανθρωπος πραττει οπως νιωθει!!αυτο ειναι το καλυτερο!!!!να περασετε τελεια ποππακη μου το βραδυ!!εγω θα σας αφησω,μολις ετοιμαστηκα εβαλα τις φορμουλες μου κ θαπαω να περπατησω με τον αντρουλη.θα ξανα μπω μετα.σας φιλω!!!να εχετε μια υπεροχη κυριακη ο,τι κ αν κανετε Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 40746 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 40746 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 40746 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 40746 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 40746 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 40746

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="Alexandra23"]εμενα η μανα μου ξερεις τι μου ειχε πει?μην το πεις ουτε στον αντρα σου αν δεν πας στον γιατρο να επιβεβαιωσεις την εγκυμοσυνη γιατι θα χαρει κ αν εχει γινει κατι λαθος στο τεστ θα στεναχωρεθει πολυ!!!!βεβαια δεν το εκανα γιατι δεν εχω την υπομονη,αμεσως του το ειπα κ πηγαμε γιατρο χωρις ραντεβου χωρις τιποτα!!![/quote

Αλεξάνδρα μου και με την μητέρα σου δυστυχώς θα διαφωνήσω! Crying or Very sad

Έκανες πολύ καλά και δεν κρατήθηκες και το είπες στον αντρούλη σου!

Όσο ανοίκει το παιδί σε σένα άλλο τόσο ανοίκει και στο άντρα σου !
Τί σημαίνει να μην στεναχωρηθεί ? Shocked
Δεν θα του δώσεις δηλαδή το δικαίωμα να θρηνήσει κάτι που πήγε να δημιουργηθεί και απο το ίδιο ?
Ή δεν είσαστε ζευγάρι στα εύκολα και στα δύσκολα μαζί ?
Ε αυτά είναι τα δύσκολα!
Φαντάζεσαι να του έκρυβες κάτι τόσο σοβαρό?
Θα άντεχες πως θα το κρατούσες για όλη την υπόλοιπη ζωή σου αυτό το μυστικό ?

Είναι καθαρά δική μου άποψη και φυσικά αφού αυτό σκέφτηκε η μητέρα καλά έκανε και στο είπε!
Εξάλλου με αυτό τον τρόπο δείχνει και το αγαπάει τον άντρα σου και απλός ήθελε να το προστατέψει! Wink

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αναστασακι μου και εγω ετσι ειμαι:ανοιχτο βιβλιο!!!Αλλα το εχω μετανοιωσει πολλες φορες που τα λεω ολα. Και τον τελευταιο καιρο που εχω αλλη σταση εχω παρατηρησει οτι τα πραγματα ερχονται πιο ευκολα. Θα σου δωσω ενα παραδειγμα. Εδω και 2.5 χρονια προσπαθουσαμε να πουλησουμε την μηχανη του αντρα μου. Μας ειχαν παρει πολλα τηλ και παντα χαλαγε την τελευταια στιγμη. Εντωμεταξυ παντα πριν τελειωσει η διαδικασια το λεγαμε:" ααα μας πηραν για την μηχανη, αυτος σιγουρα την θελει, θα την πουλησουμε" και τπτ. Αυτη τη φορα του λεω: δεν θα πεις τπτ, σε κανεναν!!και εφυγε μπαμ μπαμ. Μπορει να ηταν συμπτωση δεν ξερω, αλλα και σε αλλα μικροτερα πραγματακια εχω παρατηρησει διαφορά! Οποτε αποφασισα να ειμαι λιγακι πιο φειδωλη σε αυτα που μοιραζομαι!!!Και σε καποιους που με ρωταγαν:τι εγινε με την εγκυμοσυνη, κανενα νεο;;;Τους το ξεκοψα ορθα κοφτα!!!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απλως αναστασια μου επειδη εχω πληρωσει το γεγονος οτι ειμαι ανοιχτη σαν ανθρωπος,χαρουμενος τυπος κ αληθινη με ΟΛΟΥΣ εχω καταλαβει απο τα δικα μου βιωματα προσφατα κιολας οτι αναλογα με αυτον που εχουμε απεναντι μας φερομαστε!!!σε εναν ανθρωπο που ξερω οτι με αγαπαει κ θα χαρει πολυ με την εγκυμοσυνη μου θα του το πω με την μια!!!αλα σε ανθρωπους που δεν ειμαι σιγουρη για αυτο,δεν θα το πω αμεσως....καλο ειναι να συμπεριφερομαστε αναλογα με το τι εχουμε μπροστα μας.ποιον ανθρωπο εχουμε απεναντι μας,τι μας δινει!!!εγω εδωσα καλοσυνη παντου κ το πληρωσα κ τωρα ξερω που θα προσφερω την αληθεια μου,ολο μου το ειναι κ που θα κραταω επιφυλαξεις κ τυπικες σχεσεις!!!!οσο για αυτο που ειπε η μανα μου ενοειται δεν συμφωνω κ με τον αντρα μου παντα τα μοιραζομαι ολα!!!τωρα σας φιλω!!!! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 334590 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 334590 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 334590 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 334590 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 334590 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 334590 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 334590 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 334590 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 334590

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άχου Αλεξάνδρα μου εγώ το έβγαλα "ντελάλει" ήταν τόση η χαρά μου που ήθελα να το μάθει όλος ο κόσμος!!!! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109

Ε κι εγώ φυσικά αυτούς εννοώ οικογένειες συγγενείς και φίλους σίγουρα δεν σταματούσα στο δρόμο τον κόσμο να τους το λέω και ούτε τους το έλεγα στα καλά καθούμενα αν ήταν απλά γνωστοί μας! Wink

Να περάσεις τέλεια Αλεξάνδρα μου εμείς σε λίγο θα πάμε βολτίτσα με το μικρό!

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου Αλεξανδρα μου!!!καλο περιπατο!!! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 417472 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 417472 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 417472 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 417472

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να περάσεις τέλεια στη βολτούλα Αλεξάνδρα μου!

Να κάνεις πάντα αυτό που λέει η καρδιά σου και το ένστικτο σου! Wink

Ποππάκι μου κι εγώ την έχω πατήσει πολλές φορές και τους ανθρώπους που με έκαναν να στεναχωρηθώ τους κρατησα σε απόσταση!

Όσο αναφορά τέτοια γεγονότα φυσικά και δεν λέω λεπτομέρειες μοιράζομαι πράγματα μέχρι εκεί που μπορεί να ενδιαφέρουν τον άλλον.
Κι εμείς θέλουμε να πουλήσουμε ένα αυτοκίνητο και απλώς το έχουμε πεί στους φίλους μας τώρα το τί τηλέφωνα είχαμε όχι δεν τους έχουμε πεί.
Φαντάσου τώρα ουτε καν το συζητάμε πια και το αμάξι ακόμα εδώ είναι σε ακινησία! Laughing Laughing Laughing Laughing

Αρα δεν πιστεύω οτι φταίει αυτό!
Όμως όπως είπα και παραπάνω στην Αλεξάνδρα το πιο φρόνιμο είναι κάθε φορά και σε ανάλογη περίπτωση να κάνεις αυτό που νομίζεις εσύ σωστό δεν διαψεύδεσε ποτέ οταν χρησιμοποιείς το ένστικτο σου!

Εσύ αντιλαμβάνεσαι τις συνθήκες που εχεις γύρω σου και πράτεις ανάλογα!
Πιθανό κι εγώ να μην έχω πεί πράγματα σε γονείς και φίλους γιατί μπορεί εκείνη τη στιγμή να θεώρησα οτι δεν τους αφορά απλώς λέω σε γενικές γραμμές πως είμαι σαν άνθρωπος! Wink

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AnastasiaMM έγραψε:Να περάσεις τέλεια στη βολτούλα Αλεξάνδρα μου!

Να κάνεις πάντα αυτό που λέει η καρδιά σου και το ένστικτο σου! Wink

Ποππάκι μου κι εγώ την έχω πατήσει πολλές φορές και τους ανθρώπους που με έκαναν να στεναχωρηθώ τους κρατησα σε απόσταση!

Όσο αναφορά τέτοια γεγονότα φυσικά και δεν λέω λεπτομέρειες μοιράζομαι πράγματα μέχρι εκεί που μπορεί να ενδιαφέρουν τον άλλον.
Κι εμείς θέλουμε να πουλήσουμε ένα αυτοκίνητο και απλώς το έχουμε πεί στους φίλους μας τώρα το τί τηλέφωνα είχαμε όχι δεν τους έχουμε πεί.
Φαντάσου τώρα ουτε καν το συζητάμε πια και το αμάξι ακόμα εδώ είναι σε ακινησία! Laughing Laughing Laughing Laughing

Αρα δεν πιστεύω οτι φταίει αυτό!
Όμως όπως είπα και παραπάνω στην Αλεξάνδρα το πιο φρόνιμο είναι κάθε φορά και σε ανάλογη περίπτωση να κάνεις αυτό που νομίζεις εσύ σωστό δεν διαψεύδεσε ποτέ οταν χρησιμοποιείς το ένστικτο σου!

Εσύ αντιλαμβάνεσαι τις συνθήκες που εχεις γύρω σου και πράτεις ανάλογα!
Πιθανό κι εγώ να μην έχω πεί πράγματα σε γονείς και φίλους γιατί μπορεί εκείνη τη στιγμή να θεώρησα οτι δεν τους αφορά απλώς λέω σε γενικές γραμμές πως είμαι σαν άνθρωπος! Wink


Ξερεις Αναστασια μου τον τελευταιο καιρο ενοιωσα πολυ εκτεθημενη συναισθηματικα. ισως να φταιει και το ολο γεγονος του παιδιου. απλα σκεφτομαι οτι πρεπει λιγακι να προστατεψω τον εαυτο μου γι' αυτο και ειπα να αποτραβηχτω λιγακι και ν' αποστασιοποιηθω απο ολους και απο ολα μεχρι ν' ανασυγκρωτηθω λιγακι παλι. Ισως να περναω την φαση μου, δεν ξερω, παντως νοιωθω την αναγκη να προστατεψω τον εαυτο μου απο εμενα!!!

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ποππάκι μου αφού αυτό ένιωσες τότε κάνεις πολύ καλά και λειτουργείς με αυτό τον τρόπο!

Να το συνεχίσεις όσο θές εσύ αν και πάλι κάποια στιγμή νιώσεις οτι θέλεις να είσαι πάλι το ίδιο ανοικτή με τους γύρω σου τότε πάλι να το κάνεις!

Εμείς οι άνθρωποι έχουμε αυτό το καλό μπορούμε να προσαρμοστούμε ανάλογα με τις καταστάσεις που υπάρχουν γύρω μας!
Ο καθένα ξέρει καλύτερα τί τον κάνει να νιώθει άνετα και τι χρειάζεται την ανάλογη στιγμή για να νιώσει καλά οπότε να κάνεις αυτό ακριβώς να ανασυγκροτηθείς Ποππάκι μου !
Χαίρομαι που ξέρεις τί σου συμβαίνει !
Έτσι μόνο μπορείς να βοηθάς τον εαυτό σου!
Αν πάλι κάποιες φορές μπερδεύεσαι και δεν ξέρεις τί είναι αυτό που θές ή δεν ξέρεις αν κάνεις το σωστό η το λάθος απλώς να δείνεις χρόνο στον εαυτό σου!

Το τελευταίο συμβαίνει συχνά σε μένα τις περισότερες φορές δεν ξέρω τί θέλω για να νιώσω καλύτερα!

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AnastasiaMM έγραψε:Ποππάκι μου αφού αυτό ένιωσες τότε κάνεις πολύ καλά και λειτουργείς με αυτό τον τρόπο!

Να το συνεχίσεις όσο θές εσύ αν και πάλι κάποια στιγμή νιώσεις οτι θέλεις να είσαι πάλι το ίδιο ανοικτή με τους γύρω σου τότε πάλι να το κάνεις!

Εμείς οι άνθρωποι έχουμε αυτό το καλό μπορούμε να προσαρμοστούμε ανάλογα με τις καταστάσεις που υπάρχουν γύρω μας!
Ο καθένα ξέρει καλύτερα τί τον κάνει να νιώθει άνετα και τι χρειάζεται την ανάλογη στιγμή για να νιώσει καλά οπότε να κάνεις αυτό ακριβώς να ανασυγκροτηθείς Ποππάκι μου !
Χαίρομαι που ξέρεις τί σου συμβαίνει !
Έτσι μόνο μπορείς να βοηθάς τον εαυτό σου!
Αν πάλι κάποιες φορές μπερδεύεσαι και δεν ξέρεις τί είναι αυτό που θές ή δεν ξέρεις αν κάνεις το σωστό η το λάθος απλώς να δείνεις χρόνο στον εαυτό σου!

Το τελευταίο συμβαίνει συχνά σε μένα τις περισότερες φορές δεν ξέρω τί θέλω για να νιώσω καλύτερα!


Χτες διαβαζα στο ιντερνετ κατι αρθρα για το ποσο επηρρεαζει την ψυχολογια μας ολη αυτη η ανεπιτυχης προσπαθεια για μωρο. Νομιζω οτι και εμενα ολο αυτο μου εκανε πολυ κακο γιατι ειχα επικεντρωθει μονο εκει και δεν με ενοιαζε τπτ αλλο. Γι' αυτο και ειπα θα κανω την θεραπεια μου και μετα οποτε θελει ας ερθει. Τερμα η τρελα!!!
Νομιζω οτι και εσενα μπορει να σε εχει επηρρεασει αυτο. Μας τρελενει εμας τις γυναικες. Οι αντρες το παιρνουν πιο χαλαρα!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την poppaki στις Κυρ Απρ 07, 2013 5:16 am, 1 φορά

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ακριβώς κουτσούνα μου!


Ποππάκι μου θα σε αφήσω.
Πάω να κάνω ένα μπανάκι γιατί θα πάμε βόλτα το μικρό μας!

Ελπίζω να τα πούμε αύριο !

Σε φιλώ γλυκιά μου να προσέχεις τον εαυτό σου και να πάρεις όλα σου τα φαρμακάκια να γίνεις περδίκι!!!! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 417472 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 417472 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 417472 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 417472 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 417472 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 417472 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 417472

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου Αναστασια μου. Καλη βολτουλα!!!Εδω τωρα βρεχει!!!Θα τα πουμε αυριο το πρωι!!!Φιλια!!!

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα ζουζουνες τι κανετε?που ειστε καλε ξυπνηστεεεεε κερναω Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 438696 και Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 597524 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 9664

kallia24

kallia24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημεραααα!!! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 215994 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 215994 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 215994 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 215994 τι κανετε κοριτσια μου?ακομα να ξυπνησετε? Very Happy Very Happy Very Happy συγνωμη που βγηκα ετσι αποτομα χθες αλλα επεσε και παλι το ιντερνετ κ ειχα ιντερνετ αργα το βραδυ απο το μεσημερι!!!βασιλικουλα τι κανεις κοριτσι μου?το νινι?

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kallia24 έγραψε:καλημεραααα!!! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 215994 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 215994 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 215994 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 215994 τι κανετε κοριτσια μου?ακομα να ξυπνησετε? Very Happy Very Happy Very Happy συγνωμη που βγηκα ετσι αποτομα χθες αλλα επεσε και παλι το ιντερνετ κ ειχα ιντερνετ αργα το βραδυ απο το μεσημερι!!!βασιλικουλα τι κανεις κοριτσι μου?το νινι?

καλημεραααα καλλια μου τι κανεις κοριτσακι μου????καλα ειμαστε εχω την εντυπωση οτι φουσκωνουμε γιατι με καταλαβαινουν ολοι και με ρωτανε χαχαχα
εχει πεταχτει σαν καρουμπαλακι

kallia24

kallia24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μια χαρα ειμαι βασιλικουλα μου!!φωσκωνεται εεε???αχχχ τι καλα!!! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 215994 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 215994 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 215994 εσυ τι κανεις κουκλα μου?πως περασες το σαββατοκυριακο?

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kallia24 έγραψε:μια χαρα ειμαι βασιλικουλα μου!!φωσκωνεται εεε???αχχχ τι καλα!!! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 215994 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 215994 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 215994 εσυ τι κανεις κουκλα μου?πως περασες το σαββατοκυριακο?
ηρεμα το σαββατο ειχαμε παει σεναν ξαδερφο του αντρα μου και ειχαν κ ενα μωρακι το λιωσαμε στο παιχνιδι και εχτες σπιτι μιας κ ο καιρος ηταν χαλια,εσυ?

kallia24

kallia24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω ημουν το σαββατο ολη μερα εξω,το πρωι για καφεδακι στην κολλητη μου που ειχε ερθει και μετα με τον καλο μου ολη μερα!!! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 215994 και χθες ολη μερα σπιτι που ειχε τελειο καιρο κ εσπασαν τα νευρα μου! Twisted Evil

Σοφία83

Σοφία83
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!Τι κάνετε;;;
Κάλλια συγχαρητήρια για τη δουλειά!!!!Άντε με το καλό να ξεκινήσεις!!!
Βασιλικούλα μου!!!!!!!Φουσκώνεις κοριτσάκι μου;;;!!!!!Τι τέλεια!!!Καλά είσαι;;
Εμένα κοριτσάκια μου το Σάββατο πρωί πρωί με καλημέρισε η παλιοαλέκα για ακόμα μία φορά Sad Sad Sad Sad Sad
Και νωρίς νωρίς αυτή τη φορά, 25 μέρες ο κύκλος μου!Έλεος πια!!Έχω αρχίσει και χάνω την υπομονή μου όσο περνάει ο καιρός...

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!!!! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109

Βασιλικούλα μου!!!!!!
Τί κάνεις τρελοεγκυούλα μου ?

Κάλια μου κοριτσάκι μου!!!!!
Όλα καλά ?

Σοφάκι είσαι μέσα?
Μπές να μας πείς τα νέα σου!
Εχεις πολύ δουλίτσα και σήμερα ?

kallia24

kallia24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σοφακι μου καλημερα κουκλα μου!!! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 35468 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 35468 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 35468 σε ευχαριστω πολυ!!!ηρθε η σκασμενη παλι ε?να μην χασει..μην στεναχωριεσαι κουκλα,παμε για τον επομενο μηνα,μην σε παιρνει απο κατω!!! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 35468 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 35468 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 35468

kallia24

kallia24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AnastasiaMM έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!!!!! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 328109

Βασιλικούλα μου!!!!!!
Τί κάνεις τρελοεγκυούλα μου ?

Κάλια μου κοριτσάκι μου!!!!!
Όλα καλά ?

Σοφάκι είσαι μέσα?
Μπές να μας πείς τα νέα σου!
Εχεις πολύ δουλίτσα και σήμερα ?

καλημερα αναστασακι μου!! Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 417472 Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι#111 - Σελίδα 8 417472 εγω ειμαι μια χαρα,εσυ πεσ μου τα νεα σου,ο μιχαλακησ σου τι κανει?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 25 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις