Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
44 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 44 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

antonela

antonela
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας
Θα ηθελα την βοηθεια σας με ενα προβλημα μου.
Καταρχας να αναφερω οτι τον τελευταιο καιρο αντιμετωπισα αρκετα προβληματα,πολλες δυσκολιες..μεγαλη πιεση σημαντικες αποφασεις που αλλαζουν ριζικα την ζωη μ σε ηλικια μολις 17.5 ετων(τελη απριλη κλεινω τα 18 μου.
Εχω μια σχεση η οποια εχει ξεκινησει οταν ημουν 16 ετων κ εμαθα προσφατα οτι ειμαι εγγυος..
Οι γονεις μ σαφως και ειχαν γνωριζει την σχεση μ..αλλα το γεγονος οτι εμεινα εγγυος δεν το δεχτηκαν, αναμενομενο οτι υπηρχαν αντιδρασεις και μεγαλη πιεση οσον αφορα το θεμα της αμβλωσης...καθαρα απο αποψη οτι πρεπει να τελειωσω το σχολειο..οτι ειμαι παιδι απο μονη μ..ομως ειναι κατι που εγινε..κατι που συνεβει απο εναν ανθρωπο που λατρευω..και γενικως στο θεμα της αμβλωσης ειμαι κατα κ πιστευω οτι εχω παρει την σωστη αποφαση κ αυτη ειναι σαφως οτι θα γεννησω το μωρο μ...
Οι γονεις μ πλεον με καταλαβαν δεχτηκαν την αποφαση μ εννοειται πως μενω στο σπιτι μ και τον Δεκεμβρη πρωτα ο θεος θα γεννησω το μωρακι μου!
Ομως το πραγματικο προβλημα ειναι οτι η "συννυφαδα" μου εχει ξεκινησει εναν πολεμο εναντιον μ, που πραγματικα με εχει κουρασει κ θελω να δωσω ενα τελος αλλα δεν ξερω τον τροπο..
Ας τα παρω απο την αρχη..
Καταρχας ο συντροφος μ ειναι 24 ετων ο μικροτερος απο τα αδερφια του.. οταν πηγα για πρωτη φορα σπιτι τ απο την αρχη ειδα οτι η συγκεκριμενη με κοιταζε με μισο ματι χωρις να καταλαβω τον λογο αλλα δεν εδωσα σημασια(εχει ερθει απο χωριο,μορφωτικο επιπεδο μηδεν εχει παει μεχρι 4η δημοτικου,κλεισμενη στο σπιτι γτ εχει εναν αυστηρο πατερα κ ο αδερφος του αγοριου μ μεσω μιας φωτογραφιας την ειδε ηταν προξενιο κ οχι ερωτας κ δυστηχως φαινεται γιατι δεν εχουν επικοινωνια σαν ζευγαρι)ολα αυτα ενω τα ηξερα ποτε δεν της φερθηκα οτι ειμαι ανωτερη της η να το παιξω εξυπνη η κατι καλυτερο,δεν ειναι στον χαρακτηρα μ.
Την πλησιασα κ της φερθηκα σαν την αδερφη που ποτε δεν ειχα.
Αφου γνωριστηκαμε την πλησιασα αρχισε να βριζει κ να μ λεει διαφορα ψεματα και κουτσομπολια για το σοι η σταση μ αδιαφορη την ακουγα μονο εννοειται πως δεν ειχα καμια αποψη διοτι δεν γνωριζα κανεναν τους..!
Δεν εδινα σημασια πολυ απλα...
Αλλα αρχισε κ τον πολεμο μαζι μ...ελεγε στην μεγαλη συννυφαδα(αυτη ειναι 26 ενω η μεγαλη 30)ελεγε οτι ειμαι βρωμιαρα..λεει γεγονοτα που δεν εχουν συμβει ποτε,λεει οτι ειμαι κουτσομπολα σχολιαζει την ζωη μ...κρινει τους γονεις μ...κ μπροστα μ το παιζει καλη κ καλα οτι με αγαπαει..!
Εγω βγαινω για καφε παω σε club με η χωρις τον συντροφο μ ομως με την παρεα μ...κ αυτο το βρισκει κατι 3ο κ οτι δεν σωστο κ το σχολιαζει κ εχει πει οτι εχω γκομενο σιγουρα.
Μ ειπε οτι εχει πει η αδερφη τ φιλου μ οτι κοβει το κεφαλι της αν εγω δεν εχω παει με πολλους(που αν ειναι δυνατον ποτε προλαβα..?ο πρωτος μ ηταν ο συντροφος μ..)
αυτο το ειπε μπροστα στην ξαδερφη του φιλου μ...εγω στεναχωρηθηκα απιστευτα διοτι ποτε η αδερφη τ δεν μ εδειξε κατι τετοιο..ειπα εε οχι τετοια διπροσωπια γιατι εδειξε τρομερη συμπαθεια για εμεμα...δεν ηθελα ομως να δειξω ενοχληση γιατι ηταν η ξαδερφη εκει οποτε ειπα μονο αυτο οτι αν καποιος η καποια κατσει κ ασχολειθει με τετοιου ειδους θεματα τοτε δεν λεει κατι για εμενα αλλα για εκεινους,υπαρρχουν ποιο σοβαρα θεματα να μιλησει καποιος,κ ειμαι οπως ειμαι ειμαι για τον Γιωργο.
Οταν γυρισα σπιτι σαφως κ πηρα τηλ την αδερφη τ κ της λεω εχεις πει αυτο το πραγμα κ ορκιστηκε οτι δν εχει πει τιποτα τετοιο κ το μονο π ειπε ηταν οτι μπραβο της π σε τετοια ηλικια κανει σοβαρη σχεση γτ κ εχω στην ηλικια της δεν ειχα τετοια μυαλα κ ειχε παρει τηλ την αλλη κ την ειχε κανει ρομπα..οταν πηγα να ζητησω τον λογο μ λεει δεν θα καταφερεις εσυ να με χωρισεις απο την οικογενεια τ αντρα μ κ της λεω εισαι σοβαρη...?
της λεω γτ μ ειπες ψεματα κ μ λεει δεν ειπα(ηταν ο αντρας της μπροστα κ τον φοβαται)κ λεει δεν στο ειπα ετσι της λεω ξερεις οτι ηταν η ξαδερφη εκει παρε τηλ...δεν μιλουσε κ λεω οκ ενταξει δεν το συνεχισα δεν αξιζει καταλαβα ποια ηταν..εχει πολυ θρασος,.το ξεπερασα για χαρη του συντροφου μ για να μην γινει χαμος κ τσακωθουν τα αδερφια αλλα κ εκεινη με τον αντα της..
Μετα απο καποιο καιρο εντελως τυχαια ο συντροφος μ την ακουσε να θαβει την αδερφη τ κ την μανα τ με χαρακτηρισμους αφηστε..κ σαφως κ της φωναξε κ εκεινη εφυγε κλαιγοντας εννοειται οτι δεν παραδεχτηκε τιποτα κ εδω ανακατεβει παλι εμενα λεγοντας με κουτσομπολα κ οτι εγω ειμαι αυτη π εχει πει στον γιωργο οτι εκεινη θαβει το σοι..κ ειπε στην μεγαλη οτι της τα ειπε η πεθερα πως οντως η αντονελα εχει πει οτι εχεις πει εσυ..(ολα αυτα ηταν συνομιλια στο Facebook μεσω εκεινης κ της μεγαλης η οποια μ τα εδειξε)
κ λεει απο κατω αυτη πως μ τα ειπε η πεθερα αλλα δεν θα κατσω να ασχολειθω με ψευτες βαζω τον θεο υπαρχει θεος κ θα τα βρει μπροστα της..κ την επομενη ακριβως ημερα μ στελνει στο τσατ τι κανει το ομορφο κοριτσκακι,μας ελειψες..!!!!!!
εννοειται οτι καπακι την εσβησα...κ εχω κοψει καθε επαφη εχω πληγωθει τοσο πολυ γιατι ηταν ενας ανθρωπος ο οοποιος με αγκαλιαζε κ πισω μ με εθαβε δεν της εχω κανει τιποτα για να επικαλεται εκεινη τον θεο ποιος ο λογος κ εννοειται πως τα εδειξα ολα αυτα στην πεθερα κ την ρωτησα αν εχει πει κατι κ μ λεει παμε τωρα ορκιστηκε κιολας πως οχι!
Της εστειλα κ ενα μυνημα της λεω να μην ξαναασχολειθει μαζι μ κ μ απανταει με θρασος εσυ μην ασχολιεσαι μαζι μ κ υπαρχουν καλυτερα πραγματα να κανεις στην ζωη σ..λεω οκ με δουλευει..!
τι θα κανω..?
δεν μπορω αλλο να το παιξω αδιαφορη γιατι επηρεαζονται κ αλλα ατομα με την εικονα που εχει φτιαξει για εμενα
Εστειλα μυνημα στον αντρα της λεγοντας τ οτι θελω να παμε για ενα καφε να ξεκαθαρισουμε καποια πραγματα

antonela

antonela
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
....σκοπευω να του ξεκαθαριχω την θεση μ κ δεν θελω να εχω καμια επαφη λυπαμαι αλλα εκανα αρκετη υπομονη..επαθα βαρια αιμοραγια μονο κ μονο επεδη δεν ανεξα την διπροσοπια της κ ξερω οτι πρεπει να προσεχω τωρα διοτι κουβαλαω μια ζωη μεσα μ,,ειμαι ανθρωπος που η αχαριστια η υποκρισια τ ψεμα κ η διπροσοπια με τσακιζουν..
συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα πραγματικα η θεση μ ειναι αρκετα δυσκολη κ καθαρα γιατι ειναι αδερφια στην μεση..!
πιστευετε οτι κανω το σωστο κ αν μπορειτε
να μ προτεινετε κ εσεις καποια λυση..!


σας ευχαριστω παρα πολυ.!

georgia 30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΑΝΤΟΝΕΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ Η ΚΟΠΕΛΑ;

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εχεις ενα μωρο να φερεις στον κοσμο κοριτσι μου δεν θα ασχολησε με τα κομπλεξ του ενος και του αλλου,καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο<1μπορεις να κρατησεις τα τυπικα με τον κουνιαδο σου και αυτην χεστην αυτη εχει παιδια???αν δεν εχει μπορει και να ζηλεψε που θα κανεις μωρακι!καθολου απιθανο!εσυ δεν θα μιλας γιατι αν μαλωσουν τα αδερφια ο αντρας σου εσενα θα κατηγορησει και οχι αυτην την μακακισμενη!γιατι απο εσενα θα περιμενει να αποστασιοποιηθεις!
ανθρωπος που ανακατευει πεθερες κουνιαδες και μπλα μπλα μπλα ειναι να τον εχεις 100 μετρα μακρια!
κανε το μωρο σου εχετα καλα με ολους τους αλλους και αστην να πωποχτυπιεται αυτη

antonela

antonela
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας..

Γεωργία..όχι Είναι 3 χρονια παντρεμένοι αλλά ο κούνιαδος μου δεν θέλει παιδι.
γενικως δεν εχουν εποικοινωνια σαν ζευγαρι..παλια την παρηγορούσα διότ εκλεγε,την λυπάμαι αλλά κ αυτός δεν μπορεί να κάνει διαφορετικά δεν ταιριάζουν κ αυτό φαίνεται από μακριά.!


Anastazia
εχεις απολυτο δικιο κ πραγματικα δεν θελω να ασχολούμαι αλλά έχουν πάρει άσχημη τροπή τα πράγματα Κ θα πρέπει να βάλω κάποια όρια..!
Αλλά εχω περίπου 2 μήνες να τους δω κ δεν εχω ανακοινώσει την εγκυμοσύνη μου...οπότε δεν Είναι η ζήλια...
Έχει κόμπλεξ κ ζήλια μεσα της μα κυρίως έχει ζήλια για την σχέση μου με τον Γιώργο έχουμε επικοινωνία με καταλαβαίνει έχουμε σχέση με σεβασμό πάνω από όλα κ σαφώς υπάρχει εμπιστοσύνη είμαστε αρκετά ερωτευμένοι δεν έχουμεε τσακωθεί ποτέ η ζωή οκ δεν Είναι μέλι γάλα αλλά το γεγονός ότι με στηρίζει σε όλα αυτό σημαίνει πολλά για εμένα..αυτό δεν μπορεί να δεχτεί εκείνη ότι μ εχει τυφλή εμπιστοσύνη κ βγαίνω με την παρέα μου του σχολείου κ επίσης έχει πει ότι τον απαταω τον Γιώργο γιατί είδε μια φωτό μ με τον κολλητό μου..
εγώ γελάω το ίδιο κ ο Γιώργος όμως κάποιος άλλος το πιστεύει οπότε ας βάλω τα όρια κ να ξεκαθαρίσω την καταστάση..
Επίσης τώρα θα με κρίνουν επειδή είμαι έγκυος κ παω σχολείο ακόμα ότι δεν εχω παντρευτεί ακόμα..εχω να ακούσω πολλά..!!

:/



Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις