Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
46 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 46 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

76Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Τετ Μάης 15, 2013 9:51 pm

kitty29


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα!!!!!!!!!!!περιμενουμε νεα σου Μανταλενα μου!!!!!!!εγω δεν εχω προαισθημα τι μπορει να εχω......οτι θελει ο θεος.....γερο να ειναι!!!!!σε καμια 15αρια μερες λογικα θα ξερω!!!!!!και εγω ομολογω πως αυτην την εβδομαδα ειμαι πολυ καλυτερα,σαν να φευγουν οι παλιοαναγουλες......αλλα το στηθος........στηθος.......να δουμε που θα φτασει μεχρι να γεννησω!!!!!!!!φευγω παω να κανω τις καθημερινες μου δουλειες του σπιτιου.......πφφφφ βαρεθηκα!!!!!τα λεμε!!!φιλακια!!!!

77Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Πεμ Μάης 16, 2013 1:29 am

Deva


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μανταλένια και κορίτσια ΣΟΣ! Είμαι στην 8η εβδομάδα έγκυος σε δίδυμα (άρα τα έμβρυα είναι 6 εβδομάδων). Τη προηγούμενη Τετάρτη ακούσαμε δυνατά τη καρδιά του ενός. Η δεύτερη καρδούλα δεν ακούστηκε. Χθες πήγαμε ξανά με την ελπίδα ότι όλα θα πάνε καλά. Ωστόσο, ενω ο σάκος έχει μεγαλώσει και φαίνονται ξεκάθαρα εμβρυικά στοιχεία πιά, καρδιά δεν ακούστηκε και πάλι. Η γιατρός μας είπε ότι δε θέλει να μιλήσει εξεκάθαρα για παλλινδρόμηση (πόσο φοβερή λέξη!) και ότι η φύση πολλές φορές μας εκπλήσει.
Δε διαφωνώ αλλά δε θα αντέξω άλλη μια εβδομάδα αγωνίας. Έχω κάνει 4 εξωσωματικές και έχουμε υποφέρει πολύ.
Μανταλένια, εσύ ήσουν στην ίδια εβδομάδα με εμένα όταν άκουσες καρδούλα;
Κορίτσια, αεχαριστώ για τη παρέα και εύχομαι καλή εγκυμοσύνη σ΄όλες!

78Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Πεμ Μάης 16, 2013 7:48 am

kitty29


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλως σε βρηκαμε!!!!!αχ κοπελα μου μην στεναχωριεσαι!!!!!!!!ξερω εχεις αγχος αλλα προσπαθησε να το αποβαλλεις!!!!κοιτα να εισαι ηρεμη και να ξεκουραζεσαι!!!!!!!ολα καλα θα πανε σου ευχομαι το καλυτερο!!!!οτι θελεις ελα εδω στην παρεα μας να τα λεμε......ειναι το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε!!!!!

79Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Πεμ Μάης 16, 2013 7:49 am

kitty29


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μανταλενα περιμενουμε νεα σου!!!!!

80Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Πεμ Μάης 16, 2013 11:17 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα κορίτσια!
Τα νέα μου δεν είναι καλά..
Δυστυχώς ο σάκος παρέμεινε ίδιος και τα εμβρυικά στοιχεία που με δυσκολία βρήκε, δεν έχουν παλμό αυτή τη φορά..
Σάββατο πρωί θα πάω για απόξεση!
Ίσως αύριο να πάμε και σε μια άλλη γιατρό εδώ για 2η γνώμη, μπας και δούμε κάτι διαφορετικό.. Αν και θα μου κάνουν και στο μαιευτήριο ξανά υπέρηχο.. Έχω διαβάσει αρκετές ιστορίες που τελικά είχαν αίσιο τέλος, αλλά δεν το κόβω σε μας.. Έχω κανά δυο μέρες, που νιώθω την κοιλιά μου "άδεια"! Crying or Very sad
Φοβάμαι μην έχω και καμιά αιμμοραγία μέχρι το Σάββατο..
Τι να πω! Μάλλον κάποια χρωμοσωμική ανωμαλία υπήρχε μας είπε, όπως στις περισσότερες παλίνδρομες.. Μόνο αυτό δεν περιμέναμε! Για κάποιο λόγο δε μας πάει! Crying or Very sad 4 έμβρυα σε ένα χρόνο!!!..........
Θα μου πάρει λίγο καιρό μέχρι να ξαναμπώ στη ζωή μου κανονικά, μιας και ήμουν 5 βδομάδες στο κρεβάτι, αλλά θα βρω τους ρυθμούς μου! Σίγουρα δεν είναι όπως την άλλη φορά!!! Τώρα θα επουλωθούν γρηγορότερα οι πληγές..
Νιώθω κουρασμένη μέσα μου! Crying or Very sad
Anyway, δε θέλω να σας στενοχωρώ κι εσάς στην κατάστασή σας..
Θα σας ξαναγράψω σύντομα!

Γεια σου Deva!
Καλώς όρισες!
Κοίτα.. Αυτή τη φορά ήταν έμβρυα από το ίδιο ωάριο.. Και σε ένα σάκο! Σε αυτή την περίπτωση ακούνε λέει καρδιές μεταξύ 7ης και 9ης εβδομάδας! Εμάς, επειδή προφανώς από την αρχή δεν πήγαινε καλά, τα ακούσαμε με το ζόρι στις 7 και 6 μέρες! Αλλά ήταν 2 χιλιοστά το καθένα να φανταστείς..
Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι όταν η εγκυμοσύνη έχει επιτευχθεί με εξωσωματική.. Εμάς ήταν φυσιολογικά καί τις 2 φορές..
Στην πρώτη μου όμως εγκυμοσύνη όπου είχα διπλή ωορηξία και ήταν 2 έμβρυα σε 2 σάκους με 2 πλακούντες, ακούσαμε πολύ καλά καρδιές, την 6η βδομάδα! Εκείνα ήταν 1 βδομάδα πιο μπροστά από την ηλικία τους.. Μεγάλωναν γρήγορα! Δυστυχώς όμως, τα χάσαμε!
Εσείς είπες, δεν ακούτε το ένα.. Το άλλο όμως; Είναι σε διαφορετικό σάκο έτσι; Μην στενοχωριέσαι! Ακόμη κι αν χάθηκε το ένα (είναι κάτι που συμβαινει συχνά καί στις εξωσωματικές καί στις δίδυμες κυήσεις), θα μείνει το άλλο και θα είναι καλά!!! Και πίστεψέ με, η εγκυμοσύνη σου θα κυλήσει πολύ καλύτερα και χωρίς κινδύνους! Οι δίδυμες κυήσεις είναι δύσκολες και επικίνδυνες τις περισσότερες φορές! Λίγο πριν τον 6ο είχα φθάσει την πρώτη φορά..
Αν ο Θεός θέλει να μείνει το ένα, θα μείνει και θα είναι καλά! Για κάποιο λόγο γίνονται όλα! Αυτό σκέφτομαι κι εγώ για να πείσω τον εαυτό μου να συνεχίσει!!! Φαντάζομαι ότι έχετε περάσει πολύ δύσκολα κι εσείς.. Θα τα καταφέρουμε όμως κάποια στιγμή και τότε θα ξεχάσουμε όλες τις κακές στιγμές!!!
Θα περιμένουμε να νέα σου! Σου εύχομαι όοοοολα να πάνε καλά!!!!
Καλό βράδυ σε όλες κορίτσια!!!

81Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Παρ Μάης 17, 2013 5:06 am

olga86

olga86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Sad Sad Sad Sad Sad μανταλενια μου δεν ξερω τι να πω...να σου πω να μην στεναχωριεσαι???δεν υπαρχει μεγαλυτερη χαζομαρα...ναι να παρεις και δευτερη γνωμη να εισαι σιγουρη 100% .ευχομαι ο θεουλης να παρει γρηγορα τον πονο σου και να εισαι δυνατη να το αντιμετωπισεις οσο πιο ανωδυνα γινεται!!!!περιμενουμε τα νεα απο την 2η γνωμη και πραγματικα ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να ειναι ευχαριστα τα νεα!!!

82Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Παρ Μάης 17, 2013 10:47 pm

kitty29


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mανταλενα μου δεν ξερεις ποσο στεναχωρηθηκα!!!!!!!!ειλικρινα ολον αυτο τον καιρο ησουν μεσα στο μυαλο μου!!!!!!!!!!!!!!μην στεναχωριεσαι κοπελα μου,ξερω ειναι πολυ δυσκολο!!!!!μακαρι να ειναι διαφορετικη η 2 γνωμη!!!!!!!να μην σε παρει απο κατω.........εισαι δυνατη κοπελα!!!!!!τι να σου πω για να σε παρηγωρησω.......να σου πω.....πως πριν 2 χρονια η αδερφη μου εχασε το μωρακι της 9 μηνων.....και δεν το εβαλε κατω.....!!!!εχει μια ζουζουνιτσα τωρα!!!!την θαυμαζω για την δυναμη της οπως και ολες εκεινες της μανουλες που προσπαθουν και τελικα τα καταφερνουν!!!!ειμαι σιγουρη πως ο θεος θα σου χαρισει αυτο που θες τοσο πολυ!!!!!!!οτι χειαστεις οτι θες να πεις γραψτο εδω....εμεις εδω ειμαστε!!!!!!!

83Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Κυρ Μάης 19, 2013 8:40 am

Μανταλένια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια με έχουν συγκινήσει τόσο τα λόγια όσο και το ενδιαφέρον σας!!! Ελικρινά, σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου κι εύχομαι ο Δεκέμβρης που έρχεται, να είναι ο πιο όμορφος της ζωής σας, αγκαλιά με τα μωράκια σας!!!!!!!
Εμείς τελικά, δεν πήραμε 2η γνώμη.. Δεν είχε νόημα.. Τα συμπτώματά μου είχαν σχεδόν υποχωρήσει και είχα αρχίσει να ξεφουσκώνω.. Εξάλλου μου είχε πει ο γιατρός ότι θα μου έκανε υπέρηχο και στο μαιευτήριο.. Και όντως δεν είχε αλλάξει κάτι..
Έκανα την απόξεση χθες το πρωί.. Να σημειώσω ότι είχα και γενέθλια..
Πήγαν όλα καλά, και παραδόξως.. είμαι καλά!!! Πέμπτη και Παρασκευή, ήμουν κουρέλι!!! Έλεγα ότι δεν είναι γραφτό να κάνουμε παιδιά και ότι κάτι κάνω λάθος και κάποιος με τιμωρεί, ότι δεν έχω κουράγιο να ξαναπροσπαθήσω και άλλα πολλά..
Μιλώντας όμως με το γιατρό αφότου ξύπνησα, κατάλαβα ότι με τη μήτρα που έχω, θα δυσκολευτούμε λίγο ακόμη, αλλά θα τα καταφέρουμε! Ίσως να ήταν τυχαίο γεγονός αυτή τη φορά, αλλά τον βλέπω αποφασισμένο να μην επιτρέψει να ξαναγίνει κι αισθάνθηκα και ασφάλεια! Όπως και να'χει, ο Θεός αποφασίζει!!! Κι ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει! Οπότε.. Μιας και δεν έχω επιλογή να κάνω κάτι άλλο, και μιας κι ακόμη δεν έχουμε γίνει γονείς, που τόσο το θέλουμε, θα είμαι δυνατή και δε θα επιτρέψω στον εαυτό μου να πέσω πάλι για μήνες!!!
Θα περάσει το Καλοκαιράκι, θα ασχοληθώ με τα χειροποίητά μου, θα κάνουμε τις βόλτες και τα μπάνια μας, κι από Σεπτέμβρη λογικά, έγκυος θα είμαι πάλι! Smile Το εύχομαι δηλαδή!!!
Μερικές φορές, τρομάζω με τη δύναμη που τελικά έχω μέσα μου και μάλλον δεν το γνώριζα.. Απλά, στο μεταξύ, δεν πρέπει να μένει πίσω και η υπόλοιπη ζωής, οπότε το σημαντικό είναι να είμαστε καλά και θα γίνει κι αυτό! Πέρισυ είχα "κλειδώσει" τόσο πολύ στην επόμενη φορά, που με σκότωνε η αναμονή λόγω χειρουργείου! Ό,τι έκανα, το έκανα περιμένοντας να ξαναμείνω έγκυος.. Όλη μου η ζωή περιστρέφονταν γύρω από αυτό, οπότε είχα ξεχάσω να ζω..

Να ξέρετε, ότι είμαι καλά και θα το παλέψω!!! Είμαι τυχερή, γιατί έχω τον άντρα που έχω, τους γονείς και τον αδερφό που έχω και ανθρώπους γύρω μου να νοιάζονται πραγματικά για μας! Είναι κρίμα να κλειστώ στον εαυτό μου και να χάσω κι άλλο καιρό, με το να μη ζω πργματικά..!

Και.. Μπορεί να μην είμαι πια "Μανούλα Δεκεμβρίου", αλλά θα μπαίνω να διαβάζω τα νέα σας και θα συνεχίσω να έχω επικοινωνία μαζί σας!
Καλή συνέχεια να έχετε στις εγκυμοσύνες σας, και θα τα λέμε!!! Very Happy
Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!!
Πολλα φιλιά!!!

Υ.Γ.Και ναι Kitty, όταν βλέπεις τα χειρότερα, αντιλαμβάνεσαι πόσο τυχερός είσαι, μέσα στην ατυχία σου.. Είδα πολλά πέρισυ στο Νοσοκομείο, και είδα κι άλλα χθες..
Δεν ξέρω γιατί πρέπει να συμβαίνουν όλα αυτά, αλλά δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω.. Μπράβο στην αδερφή σου! Τους θαυμάζω αυτούς τους ανθρώπους και συγκινούμε πλέον τόσο πολύ, γιατί μπορώ να τους καταλάβω..

Deva; Πώς είσαι; Θα περιμένω νέα σου!!!

84Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Κυρ Μάης 19, 2013 11:02 pm

olga86

olga86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μανταλενια μου καταρχας να σου πω οτι λυπαμαι παρα πολυ για την εξελιξη...δε το περιμενα πραγματικα...

χαιρομαι ομως που σε βλεπω τοσο δυνατη και τοσο ψυχραιμη!!!

ειμαι σιγουρη πως ενα μπεμπακι περιμενει να γινει δικο σου απλα ξερει εκεινο ποτε θα ερθει.

85Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Δευ Μάης 20, 2013 3:22 am

kitty29


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Sad Sad Sad Sad πολυ λυπαμαι για την εξελιξη σου Μανταλενα!!!!!!Αλλα μην το βαζεις κατω,θα σου ερθει το μωρακι σου!!!!!εμεις εδω θα ειμαστε και θα σε περιμενουμε!!!!!!!!!! I love you I love you I love you

86Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Παρ Μάης 24, 2013 2:52 am

kitty29


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
που πηγατε;;;;;;;;;;;πολυ νεκρα στις μαμαδες δεκεμβριου!!!!!!!!!!!!Ολγα μου πως πηγε η αυχενικη σου;30 Μαιου η δικια μου........αντε ανυπομωνω!!!!!!!κατα τ αλλα μια χαρα ειμαι εφυγαν και οι αναγουλες,και δεν κουραζομαι τοοοοσο πολυ!!!!!!!Λες και δεν ειμαι εγκυος!!!!εχω την κοιλιτσα που φουσκωσε και την στηθαρα να μου το θυμιζουν!!!!!χαχαχα!!!ουφ απορω μεχρι που θα φτασει αυτο το στηθος μεχρι να γεννησω!!!!!!χαλαλι ομως!!!!!!!!!!!!!!αυτα απο μενα!!!φιλακια εγυουλες μου!!!!!

87Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Δευ Μάης 27, 2013 1:07 am

olga86

olga86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kitty29 έγραψε:που πηγατε;;;;;;;;;;;πολυ νεκρα στις μαμαδες δεκεμβριου!!!!!!!!!!!!Ολγα μου πως πηγε η αυχενικη σου;30 Μαιου η δικια μου........αντε ανυπομωνω!!!!!!!κατα τ αλλα μια χαρα ειμαι εφυγαν και οι αναγουλες,και δεν κουραζομαι τοοοοσο πολυ!!!!!!!Λες και δεν ειμαι εγκυος!!!!εχω την κοιλιτσα που φουσκωσε και την στηθαρα να μου το θυμιζουν!!!!!χαχαχα!!!ουφ απορω μεχρι που θα φτασει αυτο το στηθος μεχρι να γεννησω!!!!!!χαλαλι ομως!!!!!!!!!!!!!!αυτα απο μενα!!!φιλακια εγυουλες μου!!!!!


καλημερα κιτυ μου!!!τελεια η αυχενικη μας!ολα πολυ καλα!σε λιγες μερες περιμενω και το αποτελεσμα του papp a.φυλο δε μας ειπε.και εγω κιτυ μου μια απο τα ιδια.το μονο πραγμα που μου θυμιζει οτι ειμαι εγκυος ειναι η κοιλια και το τεραστιο στηθος!!!εχει ξεπερασει σε αυξηση το ενα νουμερο!!!!!

88Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Πεμ Μάης 30, 2013 1:41 am

katia@


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Με το καλό σε όλες τα μωράκια!
Εγώ θα πάω για αυχενική την άλλη εβδομάδα. Εσείς που την κάνατε ήδη: είναι σαν τον κανονικό υπέρηχο η εξέταση αυτή; Κρατάει περισσότερη ώρα ή όχι; Κάνει κάτι διαφορέτικό;

89Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Πεμ Μάης 30, 2013 3:04 am

olga86

olga86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
katia@ έγραψε:Με το καλό σε όλες τα μωράκια!
Εγώ θα πάω για αυχενική την άλλη εβδομάδα. Εσείς που την κάνατε ήδη: είναι σαν τον κανονικό υπέρηχο η εξέταση αυτή; Κρατάει περισσότερη ώρα ή όχι; Κάνει κάτι διαφορέτικό;

γεια σου κατια.ναι ειναι σαν κανονικος υπερηχος τπτ το ιδιαιτερο.σε εμενα διηρκησε κανα 15λεπτο γιατι ηταν ζωηρο το μωρο και δεν καθοταν ησυχο Laughing Laughing
με το καλο κοπελα μου!

90Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Πεμ Μάης 30, 2013 3:28 am

katia@


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!
Μήπως σου είπε και αν μπορείς να κάνεις μπάνιο σε θάλασσα/πισίνα τώρα που έχει έρθει το καλοκαίρι; Βέβαια απο ότι έχω διαβάσει ο κάθε γιατρός έχει δική του άποψη για το θέμα, σε "φυσιολογική" εγκυμοσύνη εννοώ γιατί αν συντρέχουν ειδικοί λόγοι φαίνεται λογικό να υπάρχουν διαφορετικοί τρόποι αντιμετώπισης.

91Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Πεμ Μάης 30, 2013 10:50 pm

kitty29


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα!!!!!χτες εκανα κι εγω αυχενικη ........ολα τελεια!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy ......εχουμε κοριτσακι!!!!!!!κι αλλο κοριτσακι!!!!!!ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!εμεις καναμε κανα 30λεπτο......ειναι απολαυστικος αυτος ο υπερηχος,πραγματικα!!!!!θα χαρεις το νινι σου στο επακρο!!!!!και επιπλεον ο γιατρος τα κοιταει ολα!!!!!!οταν μου ειπε στο τελος "συγχαρητηρια εχετε ενα υγειεστατο μωρακι"δεν μπορειτε να φανταστειτε πως ενιωσα!!!!!!αυτο με το μπανιο θα ρωτησω κι εγω τον γιατρο μου την δευτερα που θα παω!!!!!!!!!φιλια σε ολες!!!!!!!!

92Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Παρ Μάης 31, 2013 6:38 am

pigkoulinaki

pigkoulinaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσια και απο μενα!!!ειμαι καινουρια μανουλα Δεκεμβριου με πιτ 24/12!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
στις 6/6 εχω αυχενικη διαφανεια!!!!
μακαρι ολα να ειναι καλα!!!!!
ευχομαι σε ολες σας να εχετε μια ηρεμη και τελειομηνηεγκυμοσυνη!!!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

93Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Παρ Μάης 31, 2013 8:26 am

katia@


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Με το καλό το κοριτσάκι σου! Και όλα τα μωράκια! Πόσο είσαι και είδατε φύλο; Εγώ θα είμαι 12εβδ 1ημ στην αυχενική και μας είχε πει οτι δεν είναι σίγουρο οτι θα δούμε το φύλο. Είναι το πρώτο μας παιδάκι αλλά παρόλαυτά ανυπομονώ να μάθω το φύλο! Να ξέρω τι να κοιτάω στις βιτρίνες: ρόζ ή γαλάζια!

94Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Παρ Μάης 31, 2013 11:07 pm

kitty29


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα!!!!!!!!!οταν εκανα την εξεταση ημουν 12 κ 4 εβδομαδων.....!!!!με το καλο τα μωρακια σας και καλως ηρθατε στην ομαδουλα μας!!!!δεν πειραζει και αν δεν φανει το φυλο,σημασια εχει να ειναι ολα καλα!!!!!εμας ο γιατρος μας ειπε αν ειναι κοριτσακι τα κοκκαλακια ειναι οριζοντια στην σπονδυλικη στηλη και αν ειναι αγορακι ειναι καθετα!!!!μπορει βεβαια και να μην φανει!!!!!σε εμας τα κοκκαλακια ηταν οριζοντια,οπως και στην πρωτη εγκυμοσυνη!!!!αυτα απο μενα!!!!!εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε!!!!φιλακια σε ολες!!!

95Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Δευ Ιουν 17, 2013 3:05 am

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια καλησπερα,τι κανετε?ευχομαι σε ολες τις κοπελες να εχουν μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ να κρατησουμε γερα κ δυνατα τα μωρακια μας....!!!εχω διδυμη κυηση με πητ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ 30/12...AYXENIKH THN EPOMENH EBDOMADA 27/6!!!! σημερα θα παω για ενα τυπικο υπερηχο εχω 2 εβδομαδες,πολυ αγχος βρε κοριτσια...2,5 χρονια σχεδον προσπαθουσαμε αλλα ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ! απο συμπτωματα πως πατε?
DEVA τι εγινε κοριτσι μου με τα διδυμακια σου  ολα καλα?δεν εγραψες....δεν ξερετε ποσο στενοχωρεθηκα με την ΜΑΝΤΑΛΕΝΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

96Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Δευ Ιουν 17, 2013 5:12 am

olga86

olga86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evianna80 έγραψε:κοριτσια καλησπερα,τι κανετε?ευχομαι σε ολες τις κοπελες να εχουν μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ να κρατησουμε γερα κ δυνατα τα μωρακια μας....!!!εχω διδυμη κυηση με πητ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ 30/12...AYXENIKH THN EPOMENH EBDOMADA 27/6!!!! σημερα θα παω για ενα τυπικο υπερηχο εχω 2 εβδομαδες,πολυ αγχος βρε κοριτσια...2,5 χρονια σχεδον προσπαθουσαμε αλλα ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ! απο συμπτωματα πως πατε?
DEVA τι εγινε κοριτσι μου με τα διδυμακια σου  ολα καλα?δεν εγραψες....δεν ξερετε ποσο στενοχωρεθηκα με την ΜΑΝΤΑΛΕΝΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!


εχουμε διπλο ταμπλο οι μανουλες δεκεμβριο ε????χαχαχαχα!ειχα ανοιξει το ποστ χωρις να δω οτι ειχε ανοιξει και η κιττυ.
γεια σου διδυμομανουλα!!!!!σου ευχομαι μια τελεια αυχενικη!!!

97Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Δευ Ιουν 17, 2013 12:17 pm

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευχαριστω κοριτσια να στε καλα....απο συμπτωματα πως παμε?

98Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Τρι Ιουν 18, 2013 12:36 am

olga86

olga86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evianna80 έγραψε:ευχαριστω κοριτσια να στε καλα....απο συμπτωματα πως παμε?

απο συμπτωματα τπτ!μονο το στηθος μεγαλωσε

99Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Τρι Ιουν 18, 2013 1:53 am

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια....
κ εγω μια απο τα ιδια ΟΛΓΑ...αλλα κ συχνοουρια...!!!!αφου μερικες φορες λεω γιατι να μην εχω συμπτωματα...αναποδος ανθρωπος...ετσι μου λεει ο αντρας μου!!!!
Very Happy utrogestand k trofokard παιρνετε?

100Μανουλες Δεκεμβριου 2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες Δεκεμβριου 2013 Τετ Ιουν 19, 2013 1:46 am

olga86

olga86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα διδυμομανουλα!καλα ναι συχνοουρια φουλ δε το συζητώ!!!!
με τις χουφτες evianna μου!
τα ουτροτζεσταν λιγες βδομαδες εχει που τα εκοψα.επαιρνα 3 των 200 ολο το πρωτο τριμηνο γιατι ειχα προβλημα με την προγεστερονη.τροφοκαρντ παιρνω 6 την μερα γιατι ειχα πονακια ολο το πρωτο τριμηνο και συνεχιζω και τα παιρνω και τωρα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις